گفتگوی خودمانی ارشدی های برق 95

alk1370

کاربر بیش فعال
آره فیلمهای خوبی داره . من خیلیهاشو دانلود کردم دارم .
مثلا من معادلاتم ضعیفه میخوام با فیلم معادلات این سایت بخونم .

بعضی دروسش از چند تا استاد داره مثلا همون معادلات دو سه تا هستن کدومش بهتره؟! بعد یه سوال میگم هنوز هم تو شریف از تخته و گچ استفاده می کنند؟! چون بعضی فایلهاش اونجوری بود.کیفیت بالاش هم که خیلی حجیم بود.به نظرت کدوم درسهاش خوبه آدم دانلود کنه؟یه کنترل هم داره اون مال برق هست یا مکانیک؟

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
بعضی دروسش از چند تا استاد داره مثلا همون معادلات دو سه تا هستن کدومش بهتره؟! بعد یه سوال میگم هنوز هم تو شریف از تخته و گچ استفاده می کنند؟! چون بعضی فایلهاش اونجوری بود.کیفیت بالاش هم که خیلی حجیم بود.به نظرت کدوم درسهاش خوبه آدم دانلود کنه؟یه کنترل هم داره اون مال برق هست یا مکانیک؟

آره هنوز از تخته سیاه استفاده میکنن .
من ماله امیر جعفری دانلود کردم

اون کنترل ماله مکانیکه

I amir

عضو جدید
سلام دوستان من هم امسال ارشد دارم و میخوام درس خوندن رو تو همین روزها کم کم شروع کنم(قدرتی هم هستم)
برای ارشد از بین کتاب های مرجع کدوم رو برای خوندن پیشنهاد میکنید؟(قدرتی:D)

ali_gsm

عضو جدید

سیگنالشو من قبلا نگاه کردم خیلی خوب بود(منتها فقط برای تقویت پایه)بقیه درساشم دانلود کردم ولی فرصت نشده همه رو ببینم.
معادلات که یک استاد بیشتر نداشت.کیفیت پاییناش رو اگر دانلود کنی فقط اینترنتت هدر رفته چون توی بعضی فیلما دوربین از تخته دوره و نوشته های روی تخته واضح دیده نمیشه.

الکترونیکش رو اگر خواستی ببینی فکر کنم علی مدی بهتر باشه چون شریف بختیار یکم سطح بالا و سنگینتر درس میده به نظرم.
بعدم الکترونیک یه درسیه که چارچوبش کاملا مشخص نیست و استاد به سلیقه خودش مباحث رو کم و زیاد می کنه ولی سیگنالشو من راضی بودم.

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سیگنالشو من قبلا نگاه کردم خیلی خوب بود(منتها فقط برای تقویت پایه)بقیه درساشم دانلود کردم ولی فرصت نشده همه رو ببینم.
معادلات که یک استاد بیشتر نداشت.کیفیت پاییناش رو اگر دانلود کنی فقط اینترنتت هدر رفته چون توی بعضی فیلما دوربین از تخته دوره و نوشته های روی تخته واضح دیده نمیشه.

الکترونیکش رو اگر خواستی ببینی فکر کنم علی مدی بهتر باشه چون شریف بختیار یکم سطح بالا و سنگینتر درس میده به نظرم.
بعدم الکترونیک یه درسیه که چارچوبش کاملا مشخص نیست و استاد به سلیقه خودش مباحث رو کم و زیاد می کنه ولی سیگنالشو من راضی بودم.

معادلات جعفری (شریف) و معظمی (تهران) داره

llvll.asoud

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
معادلات جعفری (شریف) و معظمی (تهران) داره

من همه درسایی که توی مکتب خونه هستش دانلود کردم.حتی درسای هوافضا هم دانلود کردم! :دی
تنها درسی که ارزش دیدن داره کلاس الکترونیک دو استاد شریف بختیاره بقیه رو بنداز دور. منظور از بنداز دور اینه که کتاب ها اونقدر قویتر نوشته شده که مثل جوک میمونه این کلیپ ها مثلا سیگنالش.یا پردازش سیگنالی که تازه گذاشته.میگن اوناییکه سوادشون بالاس دلیلی نداره تدریس هم خوب کنن همینه. استاد پردازش سیگنال استاد مشهدی هستش توی رزومش نوشته نفر اول ورودی های کارشناسی و ارشد مخابرات سیستم و نفر دوم آزمون ورودی ارشد ولی درس دادنش خیلی بده

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
من همه درسایی که توی مکتب خونه هستش دانلود کردم.حتی درسای هوافضا هم دانلود کردم! :دی
تنها درسی که ارزش دیدن داره کلاس الکترونیک دو استاد شریف بختیاره بقیه رو بنداز دور. منظور از بنداز دور اینه که کتاب ها اونقدر قویتر نوشته شده که مثل جوک میمونه این کلیپ ها مثلا سیگنالش.یا پردازش سیگنالی که تازه گذاشته.میگن اوناییکه سوادشون بالاس دلیلی نداره تدریس هم خوب کنن همینه. استاد پردازش سیگنال استاد مشهدی هستش توی رزومش نوشته نفر اول ورودی های کارشناسی و ارشد مخابرات سیستم و نفر دوم آزمون ورودی ارشد ولی درس دادنش خیلی بده

با حرفت موافقم . داشتن مدرک و سواد بالا دلیل به تدریس خوب نمیشه .
ما هم استاد سیگنالمون از نظر مدرک و سواد بهترین استاد دانشگاه بود . ولی اصلا نمیتونست حتی یه 2+2 درس بده .
خودش میگفت واقعا مشکل دارم تو تدریس .

95_passenger

عضو جدید

به نظر منم مشکل اوضاع دانشگاه کمی با اینا میشه رفع شه...
البته به نظرم بعضی هاشم خوبه ها مثلن دکتر سنایی میکرو رو دو جلسه البته دیدم بد نبود! از اساتید ما که کلییییییی بهتر بود!
یکی از دوستام زبانش خوب بود همه درسارو فیلم mit و ...دیده بود و تاثیرش خیلی محسوس بود.

llvll.asoud

کاربر ممتاز
به نظر منم مشکل اوضاع دانشگاه کمی با اینا میشه رفع شه...
البته به نظرم بعضی هاشم خوبه ها مثلن دکتر سنایی میکرو رو دو جلسه البته دیدم بد نبود! از اساتید ما که کلییییییی بهتر بود!
یکی از دوستام زبانش خوب بود همه درسارو فیلم mit و ...دیده بود و تاثیرش خیلی محسوس بود.

راستش من میکرو ایناشم دانلود کردم ولی نگاه نکردم.اون مباحثی که توی کنکور میاد رو نگاه کردم چند قسمت. حتی این فیلم جدید الکترونیک دو آقای دکتر مدی رو هم دیدم زیاد جالب نبود.استاد دانشگاه خودمون که دانشجوی دکترا بود خیلی قویتر از ایشون تدریس میکردن ولی اون موقع ما اهل درس نبودیم غفلت کردیم :biggrin:

95_passenger

عضو جدید
راستش من میکرو ایناشم دانلود کردم ولی نگاه نکردم.اون مباحثی که توی کنکور میاد رو نگاه کردم چند قسمت. حتی این فیلم جدید الکترونیک دو آقای دکتر مدی رو هم دیدم زیاد جالب نبود.استاد دانشگاه خودمون که دانشجوی دکترا بود خیلی قویتر از ایشون تدریس میکردن ولی اون موقع ما اهل درس نبودیم غفلت کردیم :biggrin:

:smile:
ولی در کل شاید شریف برای استاداش شریف نیست!
برا بچه هاش جوش و ارجح بودن درس به چیزای دیگس!
وقتی اونا شبانه روزی تو دانشگاهن و ما دانشگامون بیرون میکنن 7 یا 8!
و فکر و ذهنشون درسه و کلی کار میکنن

llvll.asoud

کاربر ممتاز
:smile:
ولی در کل شاید شریف برای استاداش شریف نیست!
برا بچه هاش جوش و ارجح بودن درس به چیزای دیگس!
وقتی اونا شبانه روزی تو دانشگاهن و ما دانشگامون بیرون میکنن 7 یا 8!
و فکر و ذهنشون درسه و کلی کار میکنن

اره اینطوریه. شریف مثل مدارس استعداد های درخشان میمونه.معلمایی که توی مدارس تیزهوشان تدریس میکنن توی بقیه مدارسم تدریس میکنن ولی جو رقابتی تیزهوشان باعث میشه معلم تحریک شه بیشتر تلاش کنه. دانش آموزام بیشتر تلاش میکنن حس رقابت ایجاد میشه

ali_gsm

عضو جدید

درسته که کتاب های کنکوری توی بازار زیاده ولی بحث سرکلاس بودن و گوش دادن یه چیز دیگست.خود گوش دادن در تسریع فرآیند یادگیری و افزایش بازدهی (حداقل برای خود شخص من) تاثیر خیلی زیاد و به سزایی داشته و داره.خوندن اون کتاب ها بعد از یک آشنایی مقدماتی و یک دید اولیه هست که کمک میکنه.
در ثانی یک سری تکنیک های محاسباتی وترفندهای سریع به جواب رسیدن در بعضی دروس وجود داره که واقعا با خوندن هیچ کتابی نمیشه به اونها تسلط پیدا کرد و فقط از طریق سمعی و بصری میشه درکشون کرد.

من خودم سیگنال رو با استادی پاس کردم که واقعا چیزی از این درس بارش نبود و هیچی از سیگنال نفهمیدم و اون دید مهندسی که باید با خوندن این درس کسب می کردم رو به دست نیاوردم.
با دیدن فیلم مکتب خونه تازه فهمیدم درس سیگنال چه مفهومی رو میخواد منتقل کنه و حرف اساسیش چیه و واقعا از این درس لذت بردم.

شما وقتی نسبت به یک درس آشنایی و دید قبلی نداری هنگامی که کتاب رو باز میکنی ابتدا تا با مفاهیم جدید اون درس آشنا بشی و خو بگیری سرعت مطالعه ات کنده و شاید اونطور که باید و شاید مطلب برات جانیفته و زمان زیادی باید بابتش صرف کنی.

در هرصورت من نمیدونم شما در کدوم دانشگاه و با چه اساتیدی درس گذروندید ولی خود من حسرت یک دقیقه نشستن سرکلاس اساتید توی مکتب خونه رو میخورم چرا که الان می بینم با نشستن سرکلاس بسیاری از اساتید بی سواد دانشگاه خودمون، تنها وقتم رو هدر دادم و اگر همون تایم رو کلا سرکلاس نمی رفتم و توی خونه درس میخوندم خیلی بیشتر متوجه میشدم ولی به خاطر نمره حضور غیاب چاره ای نداشتم.

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز

I amir

عضو جدید
Re: گفتگوی خودمانی ارشدی های 95

چرا کسی سوال من( در کل خود من) رو جدی نگرفت! :(

I amir

عضو جدید

امیر جان من قدرتی نیستم هیچیم نمیدونم وگرنه دربست در خدمتت بودم.
در مورد حیطه مخابرات سوال داشتی در خدمتم

در مورد کنترل با توجه به سوال های امسال خوندن کتاب نایس رو توصیه میکنید؟

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
در مورد کنترل با توجه به سوال های امسال خوندن کتاب نایس رو توصیه میکنید؟

بستگی به پایه کنترلی خودتون داره . یه موقع وقت بذارید و بعدا پشیمون بشید . بعدا بگید که کاش روی درس دیگه ای وقت میزاشتم . خیلیا اینجوری شدنا . من تو این 2-3 سال زیاد دیدم که پشیمون بودن از وقتی که رو کنترل گذاشتن و میتونستن روی درس دیگه ای بزارن و درصدشونو ببیرن بالا .
خیلی با دقت انتخاب کنید . چون ممکنه منفی بزنید و درصدتونو خراب کنه .

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
صفحه 13 این تاپیک برای من باز نمیشه، در نتیجه نتونستم پست های اون صفحه را رسیدگی کنم.

دوستان توجه داشته باشن در صورت بحث های مجدد موسسات و... متاسفانه مجبوریم اخطارهایی بدیم.

دوستان این سختگیریها برای ایچاد فضای آرام و راحت برای کاربران هست و باید دوستان به فال نیک بگیرن.

صحبت هایی با مدیریت شده که در صورت امکان و تمایل، موسسات بیان و تاپیک اختصاصی برای خود داشته باشن تا از برنامه ها و... بحث کنن و پشتیبانی تعیین بشه و سوالات دوستان را صرفا در اون تاپیک پاسخ داده بشه که رابطی بشه برای ارتباط بیشتر موسسات و...

کسانی که می خوان کسب اطلاعات بیشتری داشته باشن می تونند از طریق پیام خصوصی با من در ارتباط باشن.

I amir

عضو جدید

بستگی به پایه کنترلی خودتون داره . یه موقع وقت بذارید و بعدا پشیمون بشید . بعدا بگید که کاش روی درس دیگه ای وقت میزاشتم . خیلیا اینجوری شدنا . من تو این 2-3 سال زیاد دیدم که پشیمون بودن از وقتی که رو کنترل گذاشتن و میتونستن روی درس دیگه ای بزارن و درصدشونو ببیرن بالا .
کنترل برای بهار کلاس نوشتم. از الان میخوام بخونم و خودمو قوی کنم. درس بسیار شیرینی هم هست نمیشه گذشت ازش:)

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان کسی از ثبت نام ارشد علمی کاربردی خبر نداره ؟!
پارسال اوایل بهمن بود . امسال چیزی اعلام نکردن .

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
کنترل برای بهار کلاس نوشتم. از الان میخوام بخونم و خودمو قوی کنم. درس بسیار شیرینی هم هست نمیشه گذشت ازش:)

خیلی خوبه پس . اگه میخوای قبل کلاس پایت خوب باشه خوب تقوی هم بخونی کافیه . نایس تا قبل شروع کلاست بعیده تموم بشه .

I amir

عضو جدید

خیلی خوبه پس . اگه میخوای قبل کلاس پایت خوب باشه خوب تقوی هم بخونی کافیه . نایس تا قبل شروع کلاست بعیده تموم بشه .

نایس رو با کلاس میخوام بخونم اتفاقا. کنترل درس جذابی هست و خود کتاب نایس هم تو کتاب های کنترل و درواقع کل کتاب هایی که تو کارشناسی دیدم جذاب تر هست. البته انگلیسی اش بهتر.
ترجمه کتاب رو نخوندم ولی کتاب رو تو کتابفروشی ها دیدم از لحاظ شکل و ظاهر و صحافی افتضاح هست:))

پویان ط

عضو جدید
نه .خوب نخوندن . و گر نه بالا میزدن.اینها که میان تو سایت روحیه بچه ها رو خراب میکنن باید تنبیه بشن.خوب بخونید همه سوالا کنترل رو میزنید کسی خواست بدونه چطور بخونه بگه

پویان ط

عضو جدید
دوست عزیز به نظر من اول مشخص کن که چه درصدی از کنترل میخوای.اگه میخوای خیلی سرمایه گذاری زیادی داشته باشی و علاقه زیادی هم داری کلاس برو و اگه همپای کلاس باشی و یه ذره خوش شانس باشی درصد خوبی میاری ولی نظر من اینه که اگه اون وقت و هزینه ای که می خوای صرف کلاس کنترل کنی اگه صرف کلاس سیگنال یا مدار یا الکترونیک کنی نتیجه بهتری میگیری چون این دروس نسبت به کنترل درجه سختی کمتری دارند و حتی خیلی ها فقط با مطالعه کتابهای مناسب هم درصد خوبی آوردند.چون کنترل اصلا قابل پیش بینی نیست و من میشناسم کسی که سال قبل کنترل 50 درصد زد امسال منفی 5.ولی مثلا سیگنال رو اگه سرمایه گذاری خوبی داشته باشی درصد بالا کار سختی نیست!در کل پیشنها من اینه که اگه می خوای کلاس بری روی دروس مدار و سیگنال برو که بعد کنکور خیلی ناراحت نباشی نسبت به وقت و هزینه ای که گذاشتی.در مورد کتاب مرجع کنترل هم که همه کتابهای کنترل تو همه مباحث خوب نیستند.استاد کنترلم می گفت که کتاب بنجامین کو تا قبل مکان هندسی خوبه و کتاب اگاتا بعد مکان هندسی و کتاب خاکی صدیق هم خوبه.اینکه فقط کتاب بنجامین کو رو بخونید به نظرم خیلی جالب نیست.کتاب نایس بهترین کتابه به نظرم چون سالهای اخیر اکثر سوالات کنترل (و جزوات و نکات کتابهای کنکور!)از این کتاب برداشت شده.
منظور از خوندن . خوندن درسته نه اینکه فقط ورقش بزنی.نیاز به کلاس هم نیست .

پویان ط

عضو جدید
نایس رو با کلاس میخوام بخونم اتفاقا. کنترل درس جذابی هست و خود کتاب نایس هم تو کتاب های کنترل و درواقع کل کتاب هایی که تو کارشناسی دیدم جذاب تر هست. البته انگلیسی اش بهتر.
ترجمه کتاب رو نخوندم ولی کتاب رو تو کتابفروشی ها دیدم از لحاظ شکل و ظاهر و صحافی افتضاح هست:))
نه .نیاز بهش نیست مگه اینکه ارشد بخوای بری گرایش کنترل.کتاب پوران به علاوه بنجامین کو رو کامل بخون بالا هشتاد میزنی. سوالای کنترل واقعن سواد داوطلب رو تخمین میزنن . اصلن هم غیر استاندارد نیستن.

بالا