گفتگوی آزاد با محور کاریکاتور

parmehr

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
اینکه کاریکاتور نیست .......... این نقاشی طنزه ........خیلیم بامزه است ...........
دوست عزیزم
باید عرض کنم کاریکاتور سبک مشخصی ندارد.:gol:
هر گونه نقاشی که کنایه از واقعیت باشه و رگه هایی از طنز درخود داشته باشد کاریکاتور نامیده میشود:D

parmehr

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام بر دوستانه عزیز و پارمهر گرامی....

ما تو این تصویر نقاشی رو داریم که چیزی رو که میبینه میکشه.....خودتونو بذارین جاش؟این توی همه نقاشی هاش هس....(میشه امضاش:biggrin:)

بعضی چیزیا رو نباید دید...بعضی چیزارو نباید در نظر گرفت....

خدایی پارمهر حال میکنی من همه اش برات تحلیل میکنما:D
اصل داستانو متوجه نشدی...آقا محمد:smile:

.angel.

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام پارمهرجون
بنظرم این جور اشخاص دنیارو همونجوری که میخوان میبینن .هرچقدرم سعی کنن که با واقعیت کنار بیان ولی بازم اون نظر غریزی خودشون رو دارن که نمیتونن تغییرش بدن

Ir. A. P

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی هم نقاشیاش قشنگه خب این خوبه که هرچی رو همونطوری که دیده تصویر کرده طفلکی:redface:

آخرین ویرایش:

IRANIAN VOCAL

عضو جدید
کاربر ممتاز
چی بگم بهت پارمهرررررررررررررررر؟؟؟؟؟؟؟؟؟

هر کسی از ظنّ خود شد یارِ من ... :D

vahid haghverdi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
هر کس از نگاه و منظر خودش به پیرامونش نگاه میکنه...

با تشکر از دوستان....خخخخ:D
;)

abyss ocean

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
خو این بیچاره داره به دور دستا نگاه میکنه ولی همیشه اون شاخش هم تو تصویری که از دنیا میبینه وجود داره!برا همینم تو همه نقاشیاش اون شاخو کشیده!
بنظرم این شاخی میتونه نمادی از باورایی باشه که ما همیشه پس ذهن خودمون داریم و تو هر موقعیتی که قرار میگیریم باز هم اون باورها با ما هستن!!!!

sara23

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من با دیدن این یاد یه حرفی افتادم!

که وقتی با انگشتت ماه رو نشون میدی آدم عاقل به ماه نگاه میکنه آدم نادان هم به نوک انگشت تو!

این به وسعت دید و باز بودن ذهن مربوط میشه!

حالا این نقاشی هم شاید منظورش تا حدی همین باشه!

چون تو همه آثارش عاج خودشو هم نقاشی کرده!

z_elect

عضو جدید
کاربر ممتاز
بیچاره نمیتونه دنیارو بدون عاجش ببینه
ولی اون طرف تر از نوک بینیشم میبینه
کاریکاوتر نیس نقاشی طنزه

parmehr

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
کاریکاتور شماره 7

کاریکاتور شماره 7

هر کدام از دوستان هرگونه
نظر
برداشت
تعریف
تحلیل
بررسی
بحث علمی
صحبت پیرامونی
مثال موردی
داشته باشه میتونن مطرح کنن :D

پ ن:

دوستان:

توجه: ارسال مطلب سياسی در باشگاه ممنوع است و تاپيك های سياسی بدون اطلاع قبلی حذف خواهند شد.

پیوست ها

• 26522185917684347908.jpg
    26522185917684347908.jpg
    93.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0

ALIREZA.F.1988

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

هر کدام از دوستان هرگونه
نظر
برداشت
تعریف
تحلیل
بررسی
بحث علمی
صحبت پیرامونی
مثال موردی

پ ن:

چي بگم والا
شايد فرهنگ غلطي كه فعلا در مدارس و دانشگاهها داره مد ميشه را بشه نسبت داد؟(فرهنگ حجاب را ميگم)

آنه...

عضو جدید
خوب یعنی اینکه داره میگه بذارین اینطور براتون توضیح بدم که درواقع :):
این بازی های کامپیوتری داره بچه های مارو از درسو مشق میندازه و بعد کم کم باعث ایجاد روحیه جنگجویی در بچه ها میشه

mona-70

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نظر من منظور این بوده که اگه بساط علم برچیده بشه فرهنگ راحتت از دست میره ویه نکته مهم دیگم وجود داره که این فرهنگ زدایی داره ازکودکی آغاطز میشه وروی ذهن بچه ها کار میکنن ، بچه ها صبح تا شب پای کارتونای ضد فرهنگین که هم از درس ومشقشون میفتن وهم کم کم فرهنگشون تغییر میکنه چون کمتر با دنیای بیرون در ارتباطن....درنتیجه مرگ بر آمریکا...خخخخخخخ

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
از یه جهاتی درسته !! اینکه این بازی ها داره همه رو به خودشون مشغول می کنه و از سر درس و مشق می ندازه ولی من نمی تونم قبول کنم که این بازی ها به خاطر حمله به فرهنگ های دیگه باشه !! اخه در این بازی از هیچ فرهنگی صحبت نشده !! و اینکه این بازی در خارج طرفداران بیشتری داره تا داخل ایران !! پس یعنی ما هم می تونیم این کاریکاتور رو برای اونها هم بنویسیم !!
----------------------------------------------------------------------
در کل من خیلی پیام این کاریکاتور رو قبول ندارم !! فقط می تونم اون قسمت از اون رو باور کنم که می گه این بازی ها ما رو از زندگی و درس و مشق و خیلی چیزای دیگه می ندازه و واقعا مخرب هستند !!

MisyoMasoud

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اینا کلأ کارایی که برنامه ریزی شده و خیلی حساب شده هم هست ...
وقتی ذهن یه کودک همه چی رو همونطور که میبینه قبول میکنه پس به راحتی باور و فرهنگ تازه توو ذهنش شکل میگیره و قابل هضم تر هم هست ...اگه خودمون برنامه ریزی میکردیم در جهت شکل گیری شخصیت و فرهنگ خودمون رو صحیح آموزش بدیم در واقع بچه ها به فرهنگ بیگانه رو نمی آوردند و تقلید نمیکردند از این فرهنگ ...

vahid haghverdi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

هر کدام از دوستان هرگونه
نظر
برداشت
تعریف
تحلیل
بررسی
بحث علمی
صحبت پیرامونی
مثال موردی

پ ن:
حالا من میگم...شما میگید سیاسیش نکن!
اینا همش تقصیر خودمونه...وقتی هیچی عرضه نکنیم ؛ در این مواقع مثل همیشه تهی دست میمونیم...
ما تنها کاری که برای فرهنگمون کردیم کُشتنش بوده...وقتی بی فرهنگ شدیم...فرهنگای دیگه خودنمایی میکنن....

مولوی میفرمایند...
زین همرهان سست عناصر دلم گرفت
شیــــر خـدا و رستــم دستانم آرزوست

P O U R I A

مدیر تالار
حالا من میگم...شما میگید سیاسیش نکن!
اینا همش تقصیر خودمونه...وقتی هیچی عرضه نکنیم ؛ در این مواقع مثل همیشه تهی دست میمونیم...
ما تنها کاری که برای فرهنگمون کردیم کُشتنش بوده...وقتی بی فرهنگ شدیم...فرهنگای دیگه خودنمایی میکنن....

مولوی میفرمایند...
زین همرهان سست عناصر دلم گرفت
شیــــر خـدا و رستــم دستانم آرزوست

بله .. کاملا درسته ...
خیلی چیز ها به سیاست ربط داره و حتی اگه ربط هم نداشته باشه خودمون یجوری ربطش می دیم !!
این کاریکاتوری که انتخاب شده رو میشه خیلی به سیاست ربط داد و در این مواقع مثل همیشه تهی دست میمونیم...

vahid haghverdi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بله .. کاملا درسته ...
خیلی چیز ها به سیاست ربط داره و حتی اگه ربط هم نداشته باشه خودمون یجوری ربطش می دیم !!
این کاریکاتوری که انتخاب شده رو میشه خیلی به سیاست ربط داد و در این مواقع مثل همیشه تهی دست میمونیم...
نیازی نیس خودمون ربطش بدیم...
همه چیز کاملاً واضحه...
من از اسطوره هایی میگم که گم شدن یا تبدیل شدن به جومونگ و بن تن و ...
چرا گم شدن یا تبدیل شدن رو نمیدونم، ولی میدونم اونجور که حق مطلب باشه پیدا نخواهند شد
اگه میگم تهی دستیم ؛ واقعا به معنای کلام تهی دستیم...

P O U R I A

مدیر تالار
نیازی نیس خودمون ربطش بدیم...
همه چیز کاملاً واضحه...
من از اسطوره هایی میگم که گم شدن یا تبدیل شدن به جومونگ و بن تن و ...
چرا گم شدن یا تبدیل شدن رو نمیدونم، ولی میدونم اونجور که حق مطلب باشه پیدا نخواهند شد
اگه میگم تهی دستیم ؛ واقعا به معنای کلام تهی دستیم...

بله .. حرفتون کاملا درسته !!هممون یادمون هست که سر این جومونگ و سوسانو چه جنجالی بود تو ایران ... ما خودمون هستیم که داریم به دست خودمون فرهنگمون رو نابود می کنیم !!

vahid haghverdi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بله .. حرفتون کاملا درسته !!هممون یادمون هست که سر این جومونگ و سوسانو چه جنجالی بود تو ایران ... ما خودمون هستیم که داریم به دست خودمون فرهنگمون رو نابود می کنیم !!
کسایی که باید درمونشو پیدا کنن خوابن...ینی خواب نیستن، به نظر من خودشونو به خواب زدن...که بیدار کردنشون...............
بیخیال...
در آرزوی خاک در یار سوختیم....