گفتگوها و گفتمان‌های مهندسان شیمی

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
یه چیز جالب :

البته با کمال تشکر از طراح این عکسها، گویا برای حفظ آبرو جلوی غریبه ها پرچم ایران را تغییر داده است!!

P O U R I A

مدیر تالار
یک پسر تگزاسی برای پیدا کردن کار از خانه به راه افتاده و به یکی از این فروشگاهای بزرگ که همه چیز میفروشند (Everything under a roof) در ایالت کالیفرنیا میرود .

مدیر فروشگاه به او میگوید : یک روز فرصت داری تا به طور آزمایشی کار کرده و در پایان روز با توجه به نتیجه کار در مورد استخدام تو تصمیم میگیریم .

در پایان اولین روز کاری مدیر به سراغ پسر رفت و از او پرسید که چند مشتری داشته است ؟

پسر پاسخ داد که یک مشتری .

مدیر با تعجب گفت: تنها یک مشتری ...؟!!!

بی تجربه ترین متقاضیان در اینجا حدقل 10 تا 20 فروش در روز دارند .

حالا مبلغ فروشت چقدر بوده است ؟

پسر گفت: 134,999.50 دلار ....

مدیر تقریبا فریاد کشید : 134,999.50 دلار .....؟!!!!

مگه چی فروختی ؟

پسر گفت : اول یک قلاب ماهیگیری کوچک فروختم، بعد یک قلاب ماهیگیری بزرگ، بعد یک چوب ماهیگیری گرافیت به همراه یک چرخ ماهیگیری 4 بلبرینگه. یعد پرسیدم کجا میرید ماهیگیری ؟ گفت : خلیج پشتی .

من هم گفتم پس به قایق هم احتیاج دارید و یک قایق توربوی دو موتوره به او فروختم .

بعد پرسیدم ماشینتان چیست و آیا میتواند این قایق را بکشد؟ که گفت هوندا سیویک .

پس منهم یک بلیزر 4WD به او پیشنهاد دادم که او هم خرید .

مدیر با تعجب پرسید : او آمده بود که یک قلاب ماهیگیری بخرد و تو به او قایق و بلیزر فروختی ؟

پسر به آرامی گفت :

نه ، او آمده بود یک بسته قرص سردرد بخرد که من گفتم :

بیا برای آخر هفته ات یک برنامه ماهیگیری ترتیب بدهیم

شاید سردردت بهتر شد ...!!!

m3164

کاربر فعال تالار مهندسی شیمی
کاربر ممتاز
...
خفته بر خونآب غم ايران من
اي دريغ از غرش شيران تنگستان من
تيرو شلاق لالاي خواب هم خونان من
زخم گوله بر دل ياران من
وای
زخم گوله بر دل ياران من

هم وطن برخيز تو اي غمخوار من
دست تو دشنه به دوش، گيتار من
نقش کنيم بر کوچه ها با خون خويش
جان دهم اما نميرد خاک من
نقش کنيم بر کوچه ها با خون خويش
جان دهم اما نميرد خاک من

تشنه ام تشنه آبهای شمالم
عاشقم عاشق ريگهای کويرم
آرزوم مردن در روز بزرگه
سنگ قبرم باشه از البرز پيرم
آه
سنگ قبرم باشه از البرز پيرم

خفته بر خونآب غم ايران من
اي دريغ از غرش شيران تنگستان من
تيرو شلاق لالای خواب هم خونان من
زخم گوله بر دل ياران من
وای
زخم گوله بر دل ياران من

VictoOry

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
خوبید؟
یه سوال:کسی از بین شما خمیر فیمو رو میشناسه؟میدونه ترکیباتش چه جوریه؟میشه خودم با امکانات خانگی درستش کنم؟

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام دوستان
خوبید؟
یه سوال:کسی از بین شما خمیر فیمو رو میشناسه؟میدونه ترکیباتش چه جوریه؟میشه خودم با امکانات خانگی درستش کنم؟
مواد لازم برای تهیه ی خمیر فیلو :

زرده ی تخم مرغ 2 عدد - وانیل خالص و نمک از هر کدام یک پنسه ( نوک قاشق چای خوری ) - ماست معمولی 2 قاشق غذاخوری یا شیر 3 قاشق غذاخوری ( خمیر تهیه شده با ماست تردتر است ) - روغن مایع 3 قاشق غذاخوری - آرد قنادی آنقدر که خمیر به دست نچسبد . اگر خمیر را برای غذا می خواهید استفاده کنید به آن فلفل قرمز ( برای طعم ) و پاپریکا ( برای خوش رنگ کردن آن )اضافه نمائید.

طرز تهیه ی خمیر :

زرده ها + وانیل + نمک ( و فلفل و پاپریکا اگر استفاده می شود ) + ماست یا شیر + روغن مایع + آرد تا خمیری سفت و منسجم به دست آید . کمی ورز دهید تا براق شود و درون کیسه ی فریزر نیم ساعت در دمای آشپزخانه نگه دارید. قبل از پهن کردن مقدار خیلی کمی آرد روی خمیر پاشیده ، چند ثانیه ورز مجدد دهید . بعد روی سطح کار آرد پاشی شده خیلی نازک پهن کنید طوری که انگشتانتان از زیر خمیر دیده شوند
آنهایی که سفارش غذایی می گیرند به زرده ی تخم مرغ ها مقدار خیلی کمی رنگ زرد خوراکی اضافه کنند ، بعد از پخت خیلی خوش رنگ می شود

mkshojaei

عضو جدید
اینجا برای از تو نوشتن هوا کم است
دنیا برای از تو نوشتن مرا کم است

اکسیر من نه این که مرا شعر تازه نیست
من از تو می نویسم و این کیمیا کم است

سرشارم از خیال ولی این کفاف نیست
درشعر من حقیقت یک ماجرا کم است

تا این غرل شبیه غزل های من شود
چیزی شبیه عطر حضور شما کم است

گاهی ترا کنار خود احساس می کنم
اما چقدر دل خوشی خواب ها کم است

خون هر آن غزل که نگفتم به پای توست
آیا هنوز آمدنت را بها کم است

محمد علی بهمنی

P O U R I A

مدیر تالار
درود
قبلنا یادم میاد تا یه رفرش میزدم 2 صفه میرفت جلو
اما الان...................
واقعا حرفتو قبول دارم ....

این روزا واقعا انگار هیچ کس تو این تالار نیست...

یه نگاه به آخرین ارسال ها بندازی همچی رو میفهمی...:(

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
واقعا حرفتو قبول دارم ....

این روزا واقعا انگار هیچ کس تو این تالار نیست...

یه نگاه به آخرین ارسال ها بندازی همچی رو میفهمی...:(
یادش بخیر اون روزا که مصطفی بود هر صبح اولین پست رو میذاشت
بعدشم آخر شب من و بهنام و میلاد و گاهی شهرام اینا بودیم با 2 تا مریم ها و اینا با جنگ و دعوا می رفتیم.........
یادش بخیر............
یهویی با بستن تایپیک همه رو پخش و پلا کردن.........
این تایپیک تو کل باشگاه معروف بود و از بقیه رشته ه8ا هم شبا میومدن.............
حیف.............

P O U R I A

مدیر تالار
یادش بخیر اون روزا که مصطفی بود هر صبح اولین پست رو میذاشت
بعدشم آخر شب من و بهنام و میلاد و گاهی شهرام اینا بودیم با 2 تا مریم ها و اینا با جنگ و دعوا می رفتیم.........
یادش بخیر............
یهویی با بستن تایپیک همه رو پخش و پلا کردن.........
این تایپیک تو کل باشگاه معروف بود و از بقیه رشته ه8ا هم شبا میومدن.............
حیف.............
نگو که الان گریه ام میگیره ...:cry:

VictoOry

عضو جدید
کاربر ممتاز
مواد لازم برای تهیه ی خمیر فیلو :

زرده ی تخم مرغ 2 عدد - وانیل خالص و نمک از هر کدام یک پنسه ( نوک قاشق چای خوری ) - ماست معمولی 2 قاشق غذاخوری یا شیر 3 قاشق غذاخوری ( خمیر تهیه شده با ماست تردتر است ) - روغن مایع 3 قاشق غذاخوری - آرد قنادی آنقدر که خمیر به دست نچسبد . اگر خمیر را برای غذا می خواهید استفاده کنید به آن فلفل قرمز ( برای طعم ) و پاپریکا ( برای خوش رنگ کردن آن )اضافه نمائید.

طرز تهیه ی خمیر :

زرده ها + وانیل + نمک ( و فلفل و پاپریکا اگر استفاده می شود ) + ماست یا شیر + روغن مایع + آرد تا خمیری سفت و منسجم به دست آید . کمی ورز دهید تا براق شود و درون کیسه ی فریزر نیم ساعت در دمای آشپزخانه نگه دارید. قبل از پهن کردن مقدار خیلی کمی آرد روی خمیر پاشیده ، چند ثانیه ورز مجدد دهید . بعد روی سطح کار آرد پاشی شده خیلی نازک پهن کنید طوری که انگشتانتان از زیر خمیر دیده شوند
آنهایی که سفارش غذایی می گیرند به زرده ی تخم مرغ ها مقدار خیلی کمی رنگ زرد خوراکی اضافه کنند ، بعد از پخت خیلی خوش رنگ می شود

سلام مهندس

این خمیری که شما زحمتشو کشیدید خمیر فیلو هست،که مصرف اشپزی داره..
:D

من طرز تهیه خمیر فیمو رو پرسیدم که یه خمیر صنعتی هست و گفتن که احتمالا بچه های شیمی کاربردی از ترکیباتش اطلاع دارن...
:w16:

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز

سلام مهندس

من طرز تهیه خمیر فیمو رو پرسیدم که یه خمیر صنعتی هست و گفتن که احتمالا بچه های شیمی کاربردی از ترکیباتش اطلاع دارن...
آخ آخ آخ
شرمنده حواسم نبود :biggrin:
ضمنا اینجا تالار شیمی نیستاااااااااا:surprised:

P O U R I A

مدیر تالار

سلام مهندس

آخ آخ آخ
شرمنده حواسم نبود :biggrin:
ضمنا اینجا تالار شیمی نیستاااااااااا:surprised:
منم دنبال ترکیباتش زیاد گشتم همچی درباره انواعش هست اما اینکه ترکیباتش چیه من که چیزی پیدا نکردم ...:(

a_rudi

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
داستان قورباغه و مهندس

روزی یک مهندس در حال عبور از یک جاده بود که یک قورباغه او را صدا کرد و گفت : اگر مرا ببوسی، من به پرنسس زیبایی تبدیل خواهم شد!
او خم شد، قورباغه را بلند کرد و در جیبش گذاشت.

قورباغه دوباره صدا کرد و گفت : اگر مرا ببوسی و به پرنسس زیبایی تبدیل کنی، برای یک هفته پیش تو خواهم ماند! مهندس، قورباغه را از جیبش در آورد، لبخندی به او زد و دوباره او را در جیبش گذاشت.

قورباغه این بار گریه کرد و گفت : اگر مرا ببوسی و به پرنسس زیبایی تبدیل کنی، برای یک هفته پیش تو خواهم ماند! این بار نیزمهندس، قورباغه را از جیبش در آورد، لبخندی به او زد و دوباره او را در جیبش گذاشت.

سرانجام قورباغه پرسید : موضوع چیست؟ من به تو گفتم من یک پرنسس زیبا هستم، که با تو برای یک هفته خواهم ماند. چرا مرا نمی بوسی؟ مهندس گفت : نگاه کن! من یک مهندسم! من برای یک دوست دختر وقتی ندارم! اما یک قورباغه سخنگو واقعاً برایم جالب است!

**** یه همچین آدمایی هستیم ما مهندسا :)) ****

nokia n73

عضو جدید
سلام .. آقا چه دل دریای دارید شما تو این هیرو بیری که از همه طرف داره استرس می باره هم هز سازمان سنجش که معلوم نیست کجا دربیای هم از طرف شرکت نفت که معلوم نسیت چه خوابی برامون دیده اونوقت شما گل میگید واسه هم ..... جای تبریک داره ها البته از قدیم گفتن نه سیر خبر از گرسنه نداره نه سوار خبر از پیاده . "غرض عرض ادب بود جسارت نشه"

P O U R I A

مدیر تالار
سلام .. آقا چه دل دریای دارید شما تو این هیرو بیری که از همه طرف داره استرس می باره هم هز سازمان سنجش که معلوم نیست کجا دربیای هم از طرف شرکت نفت که معلوم نسیت چه خوابی برامون دیده اونوقت شما گل میگید واسه هم ..... جای تبریک داره ها البته از قدیم گفتن نه سیر خبر از گرسنه نداره نه سوار خبر از پیاده . "غرض عرض ادب بود جسارت نشه"

بابا به خدا ما هم گرفتاریم ... اخه تو این وضع کی گرفتار نیست ....

ولی به هر حال باید یه جوری این شرایطو رد کرد دیگه رفیق....یه :gol: هم واسه تو .... :lol:

دختر یخی

عضو جدید
سلام سلام سلااااااااااااااااااااااااااااااام
خوبین همتون؟
من امروز امتحانام تمووووووووووووووم شد با اینکه امتحان امروزم جالب نبود ولی اخ جوووووووووووووووووووون تابستون اومد..:w11::w14::w12:این ترم خیلی خسته شدم امیثدوارم تابستون خوبی باشه هم واسه من هم واسه همه بر و بچه ها ی گل مهندس مخصوصا مهندسای شیمی

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
درود
امتحانای منم به هر صورتی که بود گذشت
اما تابستون من آخ جون نداره:confused:
امیدوارم تابستون به همه خوش بگذره

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
اخی چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟امتحان ارشد دارین؟
بهمن امتحان ارشد دارم
تابستون کارآموزی دارم و همزمان باید رو پروژمم کار کنم و کنار این 2تا 4 واحد درس هم دارم
هیچی دیگه تا تابستون تموم شه ترم مهر شروع میشه و دوباره یه خرمن درس رو سرم آوار میشه!:confused:
خدا بخیر کنه

دختر یخی

عضو جدید
بهمن امتحان ارشد دارم
تابستون کارآموزی دارم و همزمان باید رو پروژمم کار کنم و کنار این 2تا 4 واحد درس هم دارم
هیچی دیگه تا تابستون تموم شه ترم مهر شروع میشه و دوباره یه خرمن درس رو سرم آوار میشه!:confused:
خدا بخیر کنه

عیب نداره ایشالله با یه رتبه عالی همه خستگی از تنت در میره...راستی چرا کاراموزیتونو تابستون بعد برنمیدارین؟

دختر یخی

عضو جدید
سلام
خوش به حالتون ما که فرجه هامون تا دوهفته دیگه اامه داره...هه هه هه

عیب نداره ما درسته فرجه نداشتیم ولی =حداقلش راحت شدیم حوصله یه ماه دیگه استرسو نداشتم اگرم فرجه بیشتر بود مطمئنم از اینی که خونده بودم بیشتر نمیخوندم پس خوش به حالمون تموم شد.
اخی طفلیا نازی هنو امتحاناتون شروع نشده

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
عیب نداره ایشالله با یه رتبه عالی همه خستگی از تنت در میره...راستی چرا کاراموزیتونو تابستون بعد برنمیدارین؟
امیدوارم بتونم رتبه بیارم
تابستون بعد!!!!؟؟؟؟
ینی الکی یه ترم مرخصی بگیرم که تابستون بعد بردارم!؟
ترم آینده میشه ترم آخرم و دیگه تابستونی برام نمیمونه

بالا