گفتگوها و گفتمان‌های مهندسان شیمی

سرمد حیدری

مدیر تالارهای مهندسی شیمی و نفت
مدیر تالار
اگر می دانستید امتحان کتاب بسته چه حسنی دارد این حرف را نمی زدی. در امتحان کتاب باز، فرمول هیچ نمره ای ندارد. فقط راه حل وجواب آخر نمره دارد. تازه بعضی اساتید به راه حل نصفه نیمه هم نمره نمی دهند. پس اینقدر طرفدار کتاب باز نباشید! :)

ولی بعضی از امتحانا که نمیشه کتاب بسته باشه

mehrnaz_khalaji

عضو جدید
اگر می دانستید امتحان کتاب بسته چه حسنی دارد این حرف را نمی زدی. در امتحان کتاب باز، فرمول هیچ نمره ای ندارد. فقط راه حل وجواب آخر نمره دارد. تازه بعضی اساتید به راه حل نصفه نیمه هم نمره نمی دهند. پس اینقدر طرفدار کتاب باز نباشید! :)

والا ما که از وقتی درسای خودمون شروع شد open bookبود
موازنه -ترمو1-حرارت1-محاسبات عددی-سیالات1-سیالات2 -کاربرد ریاضی
تازه استاد تجزیه و شیمی فیزیک هم میخواستن اپن بگیرن که رای نیاورد
ولی خدایی نمره ای که میگیری خیلی کمتر از اون چیزی هست که بلدی چون وقتی از کتاب نمیتونی استفاده کنی تنها چیزی که برا حل مسئله میمونه قدرت خلاقیت و به نوعی درکی هست که از مسئله داری و سر 1 امتحان 3 یا نهایت 4 ساعته هنری هست که بتونی از استعدادت استفاده کنی و مسئله ای رو که اولین باره میبینی حل کنی!
تازه امتحان ریاضی مهندسی ما میا ن ترمش open timeبود که نزدیک به 8.5 ساعت سر جلسه بودیم(فوریه وPDE ):cry:

mim-shimi

عضو جدید
کاربر ممتاز
مال ما هم موازنه که تا حالا داشتیم کتابو باز می کردیم.....اونم همش باید دنبال جداول و فرمول های مختلف می گشتیم که نصف وقت امتحان می رفت برا گشتن....من برا راحت پیدا کردن لاش علامت گذاشته بودم...اما جونم بالا اومد....فقط برگه های لاش یه دفتر 40 برگ بود:biggrin:

molly

عضو جدید
بدتر از همه اینه که عوام نمی فهمن مهندسی شیمی چه جور رشته ایه؟
تا بیای بهشون حالی کنی .......

Excalibur

عضو جدید
آدم گاهی حرصش در میاد اما تا وقتی آموزش و پرورش یه فکر اساسی واسه ایجاد آگاهی در سطح وسیع نکنه همین آشه و همین کاسه... میشناسم کسایی که وارد این رشته شدن پای حساب شیمی!!!
خیلی وقت بود نتونسته بودم بیام سایت خیلی حال کردم الان اومدم...
جاوید کجایی پسر؟
سرمد جون خوبی؟ په خبر از اشکان جون؟
سالی صندلیت داغ شده یا نه؟
خانم خلجی و اسماعیلی احوالتون؟

آدم گاهی حرصش در میاد اما تا وقتی آموزش و پرورش یه فکر اساسی واسه ایجاد آگاهی در سطح وسیع نکنه همین آشه و همین کاسه... میشناسم کسایی که وارد این رشته شدن پای حساب شیمی!!!
جاوید کجایی پسر؟
منم خوبم ممنون از لطفت . مرسي كه به ياد مني !! :w15:

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حامد نیما رو جا انداختی
نازنین رو هم همینطور
کلی رو فراموش کردی

قربون دستت
نمیای چت روم ؟
کارت دارم
بدو بیا پسر

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حامد دیگه هستی پیشمون ؟ بابا کجایی تو ؟ دلمون تنگولید

نیما خودم همیشه به یادتم :gol::heart:[مااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااچ]

mehrnaz_khalaji

عضو جدید
جاوید کجایی پسر؟

سلام ممنون خوبم
کجا بودین کم پیدایین؟

Excalibur

عضو جدید
معذرت اگه کسی جا موند....نیما جون الهی قربونت برم خیلی دلم واست تنگ شده بود به خدا
جاوید جون من هستم ایشالله!
راستش یه مدت همش شده بودم همراه بیمار تو این بیمارستان و اون بیمارستان...بعدشم تا همین امروز سرکار بودم...

Excalibur

عضو جدید
نیما جون تورو خدا ببخشیدا...پیجه صندلی داغه سالی هم بازه اونجا یه سئوالی پرسیدم که اسم تو هم توش بود فکر کردم اینجا هم نوشتم...جدا معذرت میخوام فوق العاده زیاد

icy

عضو جدید
نیما جون تورو خدا ببخشیدا...پیجه صندلی داغه سالی هم بازه اونجا یه سئوالی پرسیدم که اسم تو هم توش بود فکر کردم اینجا هم نوشتم...جدا معذرت میخوام فوق العاده زیاد

خب من چون آشنا نیستم پس اشنا میشم دیگه:sweatdrop:..........من بنیامین هستم معروف به یخی:w01:.........از موقعی که عضوشدم ندیده بودمت :w20:......خب دیگه آشناییم:w30:

نه بابا خواهش ميكنم . شوخي كرده بودم بخدا
مگه قراره اسم منو توي همه جمله هات بياري؟ !

mostafa_az

عضو جدید
سلام به همه برو بچ شیمی

اقا نیما راست میگه
عسلویه از نظر تفریح منفیه
هیچی تفریح نداره ولی پول داره
اونجا که میری
باید بری سر کار بعد یک راست بیای کمپ بخوابی
تنها کاری که غیر کار میتونی بکنی خوابه

3 هفته پیش یک کار پیشنهاد شد بهم تو عسلویه
کارش 15 روزه بود
15 روز کار 15 روز استراحت با حقوق700 هزار تومان
( البته ناگفته نمونه پارتیم کلفت بود ;) وگر نه شاید........)
بهر حال بنا به دلایلی قبول نکردم که یکیش همین بدیه عسلویه بود که البته اگه فقط همین یک مشکل بود قبول میکردم ولی...:(

به هر حال کار هست ولی باید تیز و زرنگ باشی

من خودم خوزستان درس خوندم:)

k_siroos

مدیر بازنشسته
سلام به همه برو بچ شیمی

اقا نیما راست میگه
عسلویه از نظر تفریح منفیه
هیچی تفریح نداره ولی پول داره
اونجا که میری
باید بری سر کار بعد یک راست بیای کمپ بخوابی
تنها کاری که غیر کار میتونی بکنی خوابه

3 هفته پیش یک کار پیشنهاد شد بهم تو عسلویه
کارش 15 روزه بود
15 روز کار 15 روز استراحت با حقوق700 هزار تومان
( البته ناگفته نمونه پارتیم کلفت بود ;) وگر نه شاید........)
بهر حال بنا به دلایلی قبول نکردم که یکیش همین بدیه عسلویه بود که البته اگه فقط همین یک مشکل بود قبول میکردم ولی...:(

به هر حال کار هست ولی باید تیز و زرنگ باشی

من خودم خوزستان درس خوندم:)

مرسی از توضیحاتتون ... ممکنه بپرسم دقیقا چه کاری به شما پیشنهاد شده بود ؟

icy

عضو جدید
چند نفراز بچز مهندسی شیمی بیدارن.........بیاید اعلام موجودیت کنین .....من مهرناز جون روفقط دیدم

Fateme_Smaily

عضو جدید
میدونستم های کلاس میباشی خودموآماده کرده بودم:دی.......اشکال نداره دوتا نسکافه درست کن بیار :surprised:نگو نداریم خودمو اوردم ایناهاش فقط درست کردنش با توئه(خدایی خیلی پروام:redface:)
بابا خجالت بكش!!!!!!!ببين مهرناز داره درس مي خونه از الان !!!(ولي فكر كنم افتاده امتحان شهريور داره:D)اونوقت تو.,فكر شكمي؟؟؟؟؟؟اونم تو ماه رمضون!!!!!!!!!!!!!

icy

عضو جدید
بابا خجالت بكش!!!!!!!ببين مهرناز داره درس مي خونه از الان !!!(ولي فكر كنم افتاده امتحان شهريور داره:D)اونوقت تو.,فكر شكمي؟؟؟؟؟؟اونم تو ماه رمضون!!!!!!!!!!!!!

چرا خجالت بکشم اخه:surprised:..........مهرناز فقط باید آب یا شیرشو داغ میکرد تا قاطی کنیم:w00:(نه چه افتادنی:w05: بچم درس خون داره درسای قدیمشودوره میکنه:w16:)......بابا کل روز که نمیتونیم چیزی بخوریم :w06:نصفه شب دیگه چه گناهی داره:w46:

Fateme_Smaily

عضو جدید
چرا خجالت بکشم اخه:surprised:..........مهرناز فقط باید آب یا شیرشو داغ میکرد تا قاطی کنیم:w00:(نه چه افتادنی:w05: بچم درس خون داره درسای قدیمشودوره میکنه:w16:)......بابا کل روز که نمیتونیم چیزی بخوریم :w06:نصفه شب دیگه چه گناهی داره:w46:
حالا عصبي نشو هفت تيرت و غلاف كن

بالا