گفتگوها و گفتمان‌های مهندسان شیمی

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بعضیا میخوان نیروگاه بخار بزنن وصل کنن به قلب دانشجوهای مهندسی شیمی تا قلبشون وای نسته :D

البته این کار به صورت پایلوت توی دانشگاه انجام شده حالا میخوایم وارد فاز صنعتی بشویم این قلب یک خرگوش است که خارج از بدنش داره کار میکنه:

malina

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام :) .
این تاپیک یه زمانی تووش ما برو بیایی داشتیم!من و شهرام و حامد و مریم ها و آرش و نسل قبل ما و بعدش هم چندین نفر دیگه مثه سودا و فاطمه و مریم و مهرداد و فرید و ... و هم اکنون رسیده به دست شما.
ما هم سعادت داشته باشیم میایم شماهارو میبینیم.
خیلی خوشحالم که میبینم اینجا به راهه.من ازین جا خیلی خاطره دارم.
منو میگن هاااا :D
سلام وحید خان.خوبی؟سال نو مبارک مهندس

sahel_m

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
چی شد نیروگاه شروع به کار نکرده خوابید؟اینم تحریم شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:biggrin:

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
عاغا این نیروگاه بخار مهندسین شیمی چی شد عایا؟

داشتم مقاله ها را جستایش میکردم این مقاله را دیدم با خودم گفتم بیام اینجا داد بزنم : خجالت بکشین

یارو رفته از ادرار مردم مواد مخدر کدئین استخراج میکنه بفروشه پول در بیاره :surprised::eek::confused:

بعضیها اینجا از آب زلال چشمه ها نیروگاه بخار برای خودشان نمیتوانند بزنند !

14 : پژوهش در پزشكي زمستان 1381; 26(4):287-290.
استخراج كديين از ادرار انسان بكمك فاز مايع - مايع با بازيافت بالا و بررسي كمي آن توسط گاز كروماتوگرافي
حسيني تقوي سيدعباس*,ناظري سيدعلي,سبزواري اميد,افشار مهشيد,فكري منير
* مرکز تحقيقات آزمايشگاههاي رفرانس، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي

سابقه و هدف: روش هاي متعددي براي استخراج و تشخيص مشتقات ترياک ارائه شده است. روش گاز کروماتوگرافي روشي(GC) روشي حساس و اختصاصي است که براي اين منظور مورد استفاده قرار مي گيرد. در صورتي که استخراج داروي مورد نظر از بازيافت بيشتري برخوردار باشد، صحت و دقت پاسخ هاي حاصل بالاتر خواهد بود. بنابراين بايد از روش هاي استخراجي با بازيافت مناسب براي اين منظور استفاده کرد. هدف از انجام اين تحقيق تنظيم روشي براي استخراج و تشخيص کدئين (و مورفين) با بازيافت بالا مي باشد بطوري که حساسيت روش بيشتر بوده و پاسخ ها از دقت و صحت بيشتري برخورد باشند.
مواد و روش ها: ده نمونه ادرار معتادين به ترياک جمع آوري شده و هر کدام به دو بخش تقسيم شد. يک بخش بطور مستقيم و بدون عمل هيدروليز و در بخش ديگر عمل هيدروليز انجام شد (اسيد کلريدريک به نسبت 10% به نمونه اضافه شد و به مدت يک ساعت در بنماري جوش قرار گرفت). عمل استخراج روي هر بخش توسط فاز مايع - مايع انجام شد. حاصل استخراج پس از مجاورت با BSTFA در دماي 75 درجه سانتي گراد به مدت 25 دقيقه مشتق سازي شد و به دستگاه گاز کروماتوگرافي تزريق و نتايج به صورت کمي بررسي شد.
يافته ها: نتايج نشان داد که در روش استخراج فاز مايع - مايع مذکور، سطح زير منحني (AUC) مربوط به نمونه هاي هيدروليز شده بطور قابل توجهي بيشتر از نمونه هاي هيدروليز نشده بود. بازيافت روش فوق 89% محاسبه شد.
نتيجه گيري ها و توصيه ها: با توجه به بازيافت بالا و حساسيت قابل قبول، مي توان از اين روش براي استخراج کدئين (و مرفين) سود جست.
كليد واژه:

لینک:

http://www.sid.ir/Fa/ViewPaper.asp?...نير;پژوهش در پزشکي;زمستان 1381;26;4;287;290

M@TI$A

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بعضیا میخوان نیروگاه بخار بزنن وصل کنن به قلب دانشجوهای مهندسی شیمی تا قلبشون وای نسته :D

البته این کار به صورت پایلوت توی دانشگاه انجام شده حالا میخوایم وارد فاز صنعتی بشویم این قلب یک خرگوش است که خارج از بدنش داره کار میکنه:

وووواااااااااوووو چه باحال:eek:

sahel_m

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
نه انگار این دوستان بخاردار نمیشن آقای جینگلبرت
خوب الان چندتااز دوستان حاضر به کار هستن بنظرم حداقل کار پژوهشی رو کم کم شروع کنید تا بقیه دوستان هم به گروه اضافه بشن
تقسیم کار کنید
اینطوری پیش بریم هیچ اتفاق خاصی نمیافته و کاری هم انجام نمیشه

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نه انگار این دوستان بخاردار نمیشن آقای جینگلبرت
خوب الان چندتااز دوستان حاضر به کار هستن بنظرم حداقل کار پژوهشی رو کم کم شروع کنید تا بقیه دوستان هم به گروه اضافه بشن
تقسیم کار کنید
اینطوری پیش بریم هیچ اتفاق خاصی نمیافته و کاری هم انجام نمیشه

سال گذشته توی نمایشگاه نفت غرفه شرکت ملی گاز کاتالوگشان را مطالعه میکردم
نوشته بود طراحی پالایشگاه تمام ایرانی گاز که به قرارگاه خاتم با مبلغ 20 میلیارد تومان واگذار شده
هر کاری کردم چند نفر دانشجوی با غیرت را جمع کنیم یک کار پژوهشی طراحی حد اقل یک واحد یک پالایشگاه گاز را انجام بدهیم کسی نیامد
الان بیست روز دیگه یک سال تمام میشه و نمایشگاه بعدی در راه است هیچ کاری نکرده ایم
اگر این دانشجوها به جای جوک نوشتن و نظر سنجی در تالارهای عکس خاله زنک بازیهایشان روزی فقط یک ساعت وقت میگذاشتند الان خیلی کارها انجام شده بود
وقتی حرف میزنند میگویند کار نیست در حالی که اگر کار نباشد که هست میتوانند خودشان کاری بسازند.

من به این شعار اعتقاد دارم که میگوید: برای انسانهای بزرگ غیر ممکن وجود ندارد آنها میگویند یا راهی خواهم یافت یا راهی خواهم ساخت.

طرح پژوهشی که میتوانم پیشنهاد بدهم شاید اینها باشد:

1- برگزاری سمینار آنلاین دانشجویان مهندسی شیمی
2- برگزاری مسابقه مقاله نویسی
3-

اگر هم بتوانند وقت بیشتری بگذارند و یک واحد پلنت حالا پتروشیمی یا پالایشگاه یا یک کارخانه شیمیائی و مواد غذائی و غیره طراحی کنند خوب میشه.

sahel_m

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
سال گذشته توی نمایشگاه نفت غرفه شرکت ملی گاز کاتالوگشان را مطالعه میکردم
نوشته بود طراحی پالایشگاه تمام ایرانی گاز که به قرارگاه خاتم با مبلغ 20 میلیارد تومان واگذار شده
هر کاری کردم چند نفر دانشجوی با غیرت را جمع کنیم یک کار پژوهشی طراحی حد اقل یک واحد یک پالایشگاه گاز را انجام بدهیم کسی نیامد
الان بیست روز دیگه یک سال تمام میشه و نمایشگاه بعدی در راه است هیچ کاری نکرده ایم
اگر این دانشجوها به جای جوک نوشتن و نظر سنجی در تالارهای عکس خاله زنک بازیهایشان روزی فقط یک ساعت وقت میگذاشتند الان خیلی کارها انجام شده بود
وقتی حرف میزنند میگویند کار نیست در حالی که اگر کار نباشد که هست میتوانند خودشان کاری بسازند.

من به این شعار اعتقاد دارم که میگوید: برای انسانهای بزرگ غیر ممکن وجود ندارد آنها میگویند یا راهی خواهم یافت یا راهی خواهم ساخت.

طرح پژوهشی که میتوانم پیشنهاد بدهم شاید اینها باشد:

1- برگزاری سمینار آنلاین دانشجویان مهندسی شیمی
2- برگزاری مسابقه مقاله نویسی
3-

اگر هم بتوانند وقت بیشتری بگذارند و یک واحد پلنت حالا پتروشیمی یا پالایشگاه یا یک کارخانه شیمیائی و مواد غذائی و غیره طراحی کنند خوب میشه.

بنظر من دوتا پیشنهاد اول برای شروع کار بهتره حداقل دوستان راه میافتن و فعال میشن تا انشالله بعدش بشه روی اون طراحی صحیت کرد دوستان نیاز به یه نقطه شروع دارن یه استارت تا گرم بشن
بالاخره هر کسی یه ایده هایی داره که اینجا اگه به بحث گذاشته بشه مسلما نتایج بهتری میگیرن و مقالاتشون سطح بالاتری پیدا میکنه
دوستان نظراتتون رو بدین

سلام
کسی در مورد مشخصات pva مرک اطلاعاتی داره
منظورم اطلاعات روی بسته هست
مثل درجه هیدرولیز و ...
ممنون میشم پاسخ بدید

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بنظر من دوتا پیشنهاد اول برای شروع کار بهتره حداقل دوستان راه میافتن و فعال میشن تا انشالله بعدش بشه روی اون طراحی صحیت کرد دوستان نیاز به یه نقطه شروع دارن یه استارت تا گرم بشن
بالاخره هر کسی یه ایده هایی داره که اینجا اگه به بحث گذاشته بشه مسلما نتایج بهتری میگیرن و مقالاتشون سطح بالاتری پیدا میکنه
دوستان نظراتتون رو بدین

نظر من اینه که یک موضوعی انتخاب کنیم و روی ان موضوع یک هیئت داوری ایجاد بشه بقیه مقاله تهیه کنن با مشاوره یک هیئت دیگه و به صورت آنلاین یک تاپیکی مثلا ایجاد بشه هیئت داوری انها را بررسی
و مقاله منتخب را اعلام کنند
بعد یه جائی قرار میزاریم مثلا پارک یا یکی از دانشگاهها و هیئت داوری یک برگه تاییدیه امضاء میکنه به مقالات منتخب بعنوان مقاله برگزیده سمینار آنلاین هیئت داوران گواهی میده
شایدم مقاله با کیفیت بود میتونه توی ژورنالها مثل آی اس آی منتشر کنه
من توی انتشار رایگان توی بعضی از نشریات تخصصی کمک میکنم.

فقط باید هیئت داوری یک درجه بالاتر از تهیه کنندگان مقاله باشند تا اعتبار علمی کار ما زیر سوال نره

مثلا چند نفر کارشناسی ارشد یا حد اقل دانشجوی ارشد باشند و ارسال کنندگان مقاله هم مقطع کارشناسی فارغ یا دانشجوی کارشناسی باشند
تا هیئت داوری بتواند در حوزه ای که تخصص دارد داوری و مقالات را انتخاب و تایید کند.

حتی اگر حوصله داشتید میتوان یک نشؤیه تخصصی آنلاین به کمک هیئت داوری کارشناس ارشد ایجاد کرد که هر چند ماه یک بار مقالات را منتشر کند.

اگر اعتبار این هیئت داوری و کیفیت داوری رعایت بشه امکان اینکه از یکی از دانشگاهها مدرک کارشناسی ارشد پژوهشی به نویسندگان مقالات بشه گرفت زیاد هست
یعنی نویسنده چند مقاله با انتشار مقالات از طریق یکی از دانشگاههای داخل یا خارج از ایران مدرک کارشناسی ارشد پژوهشی میتونه دریافت کنه

نظرتون چیه؟

sahel_m

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
نظر من اینه که یک موضوعی انتخاب کنیم و روی ان موضوع یک هیئت داوری ایجاد بشه بقیه مقاله تهیه کنن با مشاوره یک هیئت دیگه و به صورت آنلاین یک تاپیکی مثلا ایجاد بشه هیئت داوری انها را بررسی
بعد یه جائی قرار میزاریم مثلا پارک یا یکی از دانشگاهها و هیئت داوری یک برگه تاییدیه امضاء میکنه به مقالات منتخب بعنوان مقاله برگزیده سمینار آنلاین هیئت داوران گواهی میده

فقط باید هیئت داوری یک درجه بالاتر از تهیه کنندگان مقاله باشند تا اعتبار علمی کار ما زیر سوال نره

مثلا چند نفر کارشناسی ارشد یا حد اقل دانشجوی ارشد باشند و ارسال کنندگان مقاله هم مقطع کارشناسی فارغ یا دانشجوی کارشناسی باشند
تا هیئت داوری بتواند در حوزه ای که تخصص دارد داوری و مقالات را انتخاب و تایید کند.

حتی اگر حوصله داشتید میتوان یک نشؤیه تخصصی آنلاین به کمک هیئت داوری کارشناس ارشد ایجاد کرد که هر چند ماه یک بار مقالات را منتشر کند.

اگر اعتبار این هیئت داوری و کیفیت داوری رعایت بشه امکان اینکه از یکی از دانشگاهها مدرک کارشناسی ارشد پژوهشی به نویسندگان مقالات بشه گرفت زیاد هست
یعنی نویسنده چند مقاله با انتشار مقالات از طریق یکی از دانشگاههای داخل یا خارج از ایران مدرک کارشناسی ارشد پژوهشی میتونه دریافت کنه

نظرتون چیه؟

به نظر من خیلی عالیه هم دوستان راه میافتن و از خواب بیدار میشن و هم روس سطح علمیشون تاثیر میذاره و از همه مهمتر اینکه یاد میگیرن خودشون برن دنبال کار و پژوهش
اصولا ما ایرانیا عادت به همون دست زور داریم تا کاری انجام بدیم:D
فکر خوبیه اگر دوستان همت کنن

دختر یخی

عضو جدید
عاغا این نیروگاه بخار مهندسین شیمی چی شد عایا؟

داشتم مقاله ها را جستایش میکردم این مقاله را دیدم با خودم گفتم بیام اینجا داد بزنم : خجالت بکشین

یارو رفته از ادرار مردم مواد مخدر کدئین استخراج میکنه بفروشه پول در بیاره :surprised::eek::confused:

بعضیها اینجا از آب زلال چشمه ها نیروگاه بخار برای خودشان نمیتوانند بزنند !

لینک:

http://www.sid.ir/Fa/ViewPaper.asp?ID=13833&varStr=14;%D8%AD%D8%B3%D9%8A%D9%86%D9%8A%20%D8%AA%D9%82%D9%88%D9%8A%20%D8%B3%D9%8A%D8%AF%D8%B9%D8%A8%D8%A7%D8%B3,%D9%86%D8%A7%D8%B8%D8%B1%D9%8A%20%D8%B3%D9%8A%D8%AF%D8%B9%D9%84%D9%8A,%D8%B3%D8%A8%D8%B2%D9%88%D8%A7%D8%B1%D9%8A%20%D8%A7%D9%85%D9%8A%D8%AF,%D8%A7%D9%81%D8%B4%D8%A7%D8%B1%20%D9%85%D9%87%D8%B4%D9%8A%D8%AF,%D9%81%D9%83%D8%B1%D9%8A%20%D9%85%D9%86%D9%8A%D8%B1;%D9%BE%DA%98%D9%88%D9%87%D8%B4%20%20%D8%AF%D8%B1%20%20%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%D9%8A;%D8%B2%D9%85%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86%201381;26;4;287;290

:surprised::surprised:

دختر یخی

عضو جدید

نظرتون چیه؟

به نظر من که بسیااااااااااااار عالیه...
من تحقیق و پژوهش و مقاله رو هر جوری که بگین هستم....
این طراحی واحدم یکی از ارزوهامه خیلی دوس دارم

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ظاهرا این عمر چند هفته ای هم گذشت و کسی آستین بالا نزد

دو هفته دیگه نمایشگاه بین المللی نفت و گاز و پتروشیمی هر کسی خواست بیاد اونجا با هم جلسه تشکیل میدیم و مشورت میکنیم یک حرکتی بکنیم
البته اگر دوستان امکان حضور را دارند
توصیه میکنم نمایشگاه را از دست ندهید من در طول ده پانزده سال گذشته هر بار توانسته ام نمایشگاه بازدید کرده ام
به اندازه 2 ترم تحصیلی ادم اطلاعاتش بالا میرود.

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان
این فایل رو امروز اقای سمیعی گهر گذاشته رو فیسبوکش مدت زمان لازم درس خوندن برای کنکور کارشناسی ارشد
به نظرم عالی حساب کتاب کرده و یه دید درستی برای برنامه ریزی میده .

http://www.uplooder.net/cgi-bin/dl.cgi?key=994058132785ed03c487cb612c364843

چرا اصلا یک مهندسی شیمی بخواد امتحان کنکور ارش بده تا مدت زمانش را هم بخواد محاسبه کنه؟
خیلی دانشگاهها هستند بدون کنکور و بدون امتحان هستند

از طرف دیگه خیلی مراکز پژوهشی هستند که میشه با مطالعه و انتشار چند مقاله مدرک ارشد پژوهشی گرفت
فقط کافیه مقاله نویسی بلد باشین

سایتهائی مانند Philica هم که رایگان مقاله شما را منتشر میکنند

من نمیفهمم وقتی کتاب هست منابع درسی هست اینترنت هست بانک اطلاعات مقالات و نشریات و ژورنالها و آخرین یافته های علمی جهان هست
و خود کار و کاغذ برای مقاله نویسی هست و لپ تاپ و رایانه برای یاد داشت و مقاله نویسی هست

چه لزومی داره ادم بیاد کنکور بده بره دانشگاه جلوی استاد بشینه تا استاد از روی کتاب برای آدم قصه بازخوانی کنه؟
آخر سر از قصه ای که گفته بیاد امتحان بگیره و برای ما مدرک صادر کنه؟

من اصلا از این سیستم خوشم نمیاد!

حیف نیست تولید علم بکنی و با ان علم تولید شده مدرک بگیری؟

sahel_m

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
ظاهرا این عمر چند هفته ای هم گذشت و کسی آستین بالا نزد

دو هفته دیگه نمایشگاه بین المللی نفت و گاز و پتروشیمی هر کسی خواست بیاد اونجا با هم جلسه تشکیل میدیم و مشورت میکنیم یک حرکتی بکنیم
البته اگر دوستان امکان حضور را دارند
توصیه میکنم نمایشگاه را از دست ندهید من در طول ده پانزده سال گذشته هر بار توانسته ام نمایشگاه بازدید کرده ام
به اندازه 2 ترم تحصیلی ادم اطلاعاتش بالا میرود.

تا بچه ها استارت نزنن نمیشه روی این طرح سرمایه گذاری کرد
استارت هم بنظرم من با همون مقاله نویسی بهترین راه
اما دوستان انگار رفتن تو خلسه کسی نیست
دوستان بیان نظرتونو بزارین
بازدید از نمایشگاه و ملاقات هم فکر خوبیه برای شروع
دوستان؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بالا