گفتگوها و گفتمان‌های مهندسان شیمی

jijal

عضو جدید
جیجلی خب نمیگیرن. احتمالا ظرفیتش توی همون مرحله اول پر شده. مگه دخمل نیستی؟ سربازی که نداری. بشین بخون از الان واسه بهمن و اردیبهشت سال بعد امتحان بده!
ما پسرا باید خودمونو بکشیم تا یه جایی قبول شیم!
آره اما حوصله ندارم :razz:این رشته ها هم که بدرد نمی خورن...:cry:

s.matavos

عضو جدید
گرچه گرایش زیاد مهم نیست،ولی الان بدترین گرایش، مهندسی شیمی بی گرایشه! معلوم نیست چیکاره میشی آخرش! اونایی مهندسی شیمی بی گرایش بزنن که می خوان واسه دکتری ادامه بدن. یه ذره با بقیه گرایش دارا فرق می کنه! حواساتون جمع باشه!

sarang

عضو جدید
گرچه گرایش زیاد مهم نیست،ولی الان بدترین گرایش، مهندسی شیمی بی گرایشه! معلوم نیست چیکاره میشی آخرش! اونایی مهندسی شیمی بی گرایش بزنن که می خوان واسه دکتری ادامه بدن. یه ذره با بقیه گرایش دارا فرق می کنه! حواساتون جمع باشه!
یعنی بقیه واسه دکتری به خوبی مهندسی شیمی(بدون گرایش) نیستن؟

s.matavos

عضو جدید
یعنی بقیه واسه دکتری به خوبی مهندسی شیمی(بدون گرایش) نیستن؟
چرا بقیه هم خوبن. ولی فرق بی گرایش با گرابش دارا اینه که توی بی گرایش حتما باید دکتری رو بگیری تا بهفمن تخصصت چیه ولی توی گرایش دارا، حتی با ارشد هم متخصصی!
شانس منه دیگه! :cry:

s.matavos

عضو جدید
خب نمی دونم آخه پلیمر و فرایند های شیمیایی چطورن؟
پلیمر خیلی خوبه. هم توی شرکتای خصوصی و مشاوره ای خوبه، هم واسه تدریس.
کنترل فرایند... اول بگو ببینم به این درسا علاقه داری؟ کنترل فرایند پیشرفته، کنترل خطی، کنتزل غیر خطی، کاربرد هوش مصنوعی در صنایع شیمیایی، طراحی به کمک کامپیوتر، شبیه سازی، کنترل پایا و پویا... همش اینا هست. ولی بازار کارش توی صنعت بعد از طراحی فرایند و جداسازی، سوم هست.

jijal

عضو جدید
توی دفترچه انتخاب رشته گفته بودن چندتا کد رشته دیگه هم جز مهندسی شیمی می تونیم انتخاب کنیم کسی یادش نیست اونا چی بودن؟

sarang

عضو جدید
سینا واسه ادامه بیو بهتره یا پدیده؟کلا اگه میشه یه توضیح کوچیک راجع بع بیو بده لطفا.آخه هیچ شناختی ازش ندارم:cry:

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
من چیکار کنم با تراز 5400 کدومو اول بزنم
پلیمر
ترمو
پدیده
بیوشیمیایی

s.matavos

عضو جدید
توی دفترچه انتخاب رشته گفته بودن چندتا کد رشته دیگه هم جز مهندسی شیمی می تونیم انتخاب کنیم کسی یادش نیست اونا چی بودن؟
واقعا؟ من الان پرینت دفترچه ش جلومه. چیزی که ننوشته. اگه هست تا منم سریع برم چند تای دیگه انتخاب کنم... کجای دفترچه بود؟

jijal

عضو جدید
پلیمر خیلی خوبه. هم توی شرکتای خصوصی و مشاوره ای خوبه، هم واسه تدریس.
کنترل فرایند... اول بگو ببینم به این درسا علاقه داری؟ کنترل فرایند پیشرفته، کنترل خطی، کنتزل غیر خطی، کاربرد هوش مصنوعی در صنایع شیمیایی، طراحی به کمک کامپیوتر، شبیه سازی، کنترل پایا و پویا... همش اینا هست. ولی بازار کارش توی صنعت بعد از طراحی فرایند و جداسازی، سوم هست.
آره خیلی..
تراز شهرضا چنده؟
پلیمر تهران جنوب چطور؟

sarang

عضو جدید
بچه ها من کاملا گیج شدم.نمی دونم باید چیکار کنم.می ترسم هیچ کدوم رو نیارم:cry:

بالا