گفتگوها و گفتمان‌های مهندسان شیمی

fbarani67

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام عزیزم
بهلهههههههههههه
با افتخار
قبلا خودمو اینجا معرفی کردم فک کردم داشتم با سارا جون حرف میزدم دیدی
من سلما هستم
خوشبختم عزیزم

مرسی.منم فاطمه هستم فکر کنم میدونی:biggrin: امیدوارم دوست خوبی واستون باشم عزیزم.

(✿◠‿◠) Darya

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام.حال شما؟؟؟توی مسابقه بهترین اواتار چه کردید؟؟؟من بهتون رای دادم;)

ممنون
نمیدونم
من قرار نبود شرکت داده بشم
اما مث اینکه داده شدم!!!!

نمیدونم...

ب هر حال ممنونم دوست خوبم لطف کردی:gol::heart:

ستاره67

عضو جدید
در عجبم از زنان که از خدای به این منزلت و بزرگی فقط یک شوهر می خواهند و از شوهر به این درماندگی همه دنیا را!!!!!!
شکسپیر

sevda66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
در عجبم از زنان که از خدای به این منزلت و بزرگی فقط یک شوهر می خواهند و از شوهر به این درماندگی همه دنیا را!!!!!!
شکسپیر

سلام اینجور که بوش میاد همه رفتن تفریحات آخر هفته ،که اینجا پرنده پر نمیزنه:smile:

mohsen117

عضو جدید
[h=2]دیدم اینجا بازدیدکننده بیشتری داره،اینجا هم گذاشتم تا زودتر به جواب برسم
از دوستان گرامی خواهشمندم به دور از هر گونه احساساتی پاسخ دهید
++مهم++بازار کار مهندسی شیمی واقعا چطوره؟(صادق و رو راست باشید،لطفا)؟[/h]سلام دوستان

در ابتدا خواهش میکنم،لطفا تا آخر بخوانید و سپس نظر بدهید. از حسن توجه شما پیشاپیش سپاسگذارم.

من دانشجوی ترم 4 مهندسی کامپیوتر دانشگاه دولتی(ورودی89) هستم و به دلیل عدم علاقه به این رشته وهم چنین علاقه مند نشدن حتی پس از 4ترم(به اسرار خانواده تا اینجا اومدم،تا حالا هم درسی نیفتادم)،تصمیم به تغییر رشته گرفتم و به دلیل علاقه مندی به ریاضیات و شیمی
و مشورت با چند تن از دانشجویان،تصمیم به تغییر رشته،به مهندسی شیمی گرفتم وتمام کارای اداری آنرا انجام دادم.(از ترم آینده در این رشته تحصیل میکنم):smile:
با چند نفر از فارغ التحصیلان این رشته که صحبت کردم،از اشباع شدن و همچنین خشن بودن محیط صنعت آن صحبت کردند+و تاکید داشتن ،کار داشتن در این رشته=فقط داشتن پارتی(استخدام رسمیش پیشکش)قابل به ذکر است که من از بچگی مخالف و مبارز با فرهنگ پارتی بازی بودم و هستم

و همینطور راحت بودن کار و نیازمندی بیشتر به مهندس کامپیوتر رو در انواع آگهی استخدام ها تو سر من میکوبند(ولی من به این رشته علاقه ای ندارم وانگیزه ای برای ادامه تحصیل ندارم،از این حالات و مفاهیم گسسته و غیرقابل لمس حداقل برای خودم ،بدم می آید )

حال واقعا اینطوریه؟یعنی این درسا رو بخونم،بعدش هیچ......پشتوانه ای وجود ندارد؟(با توجه به اینکه حداقل من 3سال دیگه از این رشته فارغ التحصیل میشم(با فرض فاکتورگرفتن از ادامه تحصیل(فوق لیسانس+....) و هم چنین فارغ التحصیل شدن دانشجویان از انواع دانشگاهها در این مدت، بازار کار مناسبی برای من وجود داره؟یا پیدا میشه؟و چه شرایطی باید درخودم ایجاد و رعایت کنم تا پس از5و6سال تحصیل (+2سال تحصیل در کامپیوتر)از انتخاب رشته مهندس شیمی پشیمون نشم ؟!!

از شما دوستان عزیز میخام،حقیقت ها(فقط خوبی ها رو نگید) رو برام بگید و اگر مشکلی هست،صادقانه بگید،تا حداقل به دنبال راه حل های آن باشم و از این طریق کمکی به برادر کوچک خودتان و تصمیمی که با توکل به خدا گرفته ،کرده باشید

با تشکر

ستاره67

عضو جدید
سلام ابجی جونم خوبی
خوشحالم که هستی

ببشگید زیاد منتظر جواب نمیشم
خسته ام
شبتون بخیر
سلااااااااام داداش خوبم.شکر شما خوبی؟؟
ببخشید من نیم ساعتی اف شدم .حیف نیستید.ولی باز همینم غنیمت بود.
خسته نباشی.شبتون قشنگ.درپناه خدا.

ستاره67

عضو جدید
دیدم اینجا بازدیدکننده بیشتری داره،اینجا هم گذاشتم تا زودتر به جواب برسم
++مهم++بازار کار مهندسی شیمی واقعا چطوره؟(صادق و رو راست باشید،لطفا)؟

سلام دوستان

در ابتدا خواهش میکنم،لطفا تا آخر بخوانید و سپس نظر بدهید. از حسن توجه شما پیشاپیش سپاسگذارم.

من دانشجوی ترم 4 مهندسی کامپیوتر دانشگاه دولتی(ورودی89) هستم و به دلیل عدم علاقه به این رشته وهم چنین علاقه مند نشدن حتی پس از 4ترم(به اسرار خانواده تا اینجا اومدم،تا حالا هم درسی نیفتادم)،تصمیم به تغییر رشته گرفتم و به دلیل علاقه مندی به ریاضیات و شیمی
و مشورت با چند تن از دانشجویان،تصمیم به تغییر رشته،به مهندسی شیمی گرفتم وتمام کارای اداری آنرا انجام دادم.(از ترم آینده در این رشته تحصیل میکنم):smile:
با چند نفر از فارغ التحصیلان این رشته که صحبت کردم،از اشباع شدن و همچنین خشن بودن محیط صنعت آن صحبت کردند+و تاکید داشتن ،کار داشتن در این رشته=فقط داشتن پارتی(استخدام رسمیش پیشکش)قابل به ذکر است که من از بچگی مخالف و مبارز با فرهنگ پارتی بازی بودم و هستم

و همینطور راحت بودن کار و نیازمندی بیشتر به مهندس کامپیوتر رو در انواع آگهی استخدام ها تو سر من میکوبند(ولی من به این رشته علاقه ای ندارم وانگیزه ای برای ادامه تحصیل ندارم،از این حالات و مفاهیم گسسته و غیرقابل لمس حداقل برای خودم ،بدم می آید )

حال واقعا اینطوریه؟یعنی این درسا رو بخونم،بعدش هیچ......پشتوانه ای وجود ندارد؟(با توجه به اینکه حداقل من 3سال دیگه از این رشته فارغ التحصیل میشم(با فرض فاکتورگرفتن از ادامه تحصیل(فوق لیسانس+....) و هم چنین فارغ التحصیل شدن دانشجویان از انواع دانشگاهها در این مدت، بازار کار مناسبی برای من وجود داره؟یا پیدا میشه؟و چه شرایطی باید درخودم ایجاد و رعایت کنم تا پس از5و6سال تحصیل (+2سال تحصیل در کامپیوتر)از انتخاب رشته مهندس شیمی پشیمون نشم ؟!!

از شما دوستان عزیز میخام،حقیقت ها(فقط خوبی ها رو نگید) رو برام بگید و اگر مشکلی هست،صادقانه بگید،تا حداقل به دنبال راه حل های آن باشم و از این طریق کمکی به برادر کوچک خودتان و تصمیمی که با توکل به خدا گرفته ،کرده باشید

با تشکر
سلام خدمت شما.من اطلاعات دقیقی ندارم اما تا جایی که خودم دستگیرم شده واسه آقایون خیلی بهتر از خانماست اما این رشته هنوز تو ایران جایگاه خودش رو پیدا نکرده و با وجود اینکه ما با مکانیکی ها در خیلی درس ها مشترک هستیم در تمام استخدامی ها بچه های مکانیک رو میخوان ولی ما رو نه.
بازارکار هم در ایران اصلا تعریف نشدست مثلا همین م کامپیوتر همه میگن خیلی خوبه ولی بیکارانش هم کم نیستن.
محیط کاری در شرایط عملیاتی سخت و خشنه.
درضمن م شیمی بیشتر فیزیک و ریاضیه نه شیمی.
من درهمین حد میدونم.هر تصمیمی که می گیرید انشاله موفق باشید.

sevda66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

سلام دوستان

با تشکر
سلام دوست عزیز . اینکه رشتتو دوست نداری و داری عوضش میکنی به نظر من تا حدی عاقلانه هست چون وقتی علاقه نباشه نمیشه چندان پیشرفت کرد . اما در مورد اینکه مهندسی شیمی رو انتخاب کردی بازم باید ببینی توش علاقه و استعداد و پشتکار هست یا نه. تو این رشته بیشتر ریاضیات و مفاهیم فیزیکی وجود داره. در مورد بازار کار هم در مورد همه رشته ها اشباع شده هست باز رشته ما وضعش بهتر از خیلی رشته های دیگه هست.در کل همه چیز به بار علمیت ومهارت هایی هست که تو دوران تحصیل نصیبت میشه حالا که به استادات هم دسترسی داری ازشون استفاده کن . انشاا.. بچه های باشگاه که تجربه بیشتری دارن راهنماییت میکنن.

dashhadi

عضو جدید
سلام به همه ی مهندسای گل شیمی، من کارشناس اتوماسیون و ابزاردقیق هستم. یه سوال واسم پیش اومده، مهندسای طراح ابزاردقیق که می خوان کنترل ولو ، ترانسمیتر و ... رو سایزینگ و انتخاب کنن ، قاعدتا از یه سری دیتاها و نقشه هایی که مهندسین فرآیند در اختیارشون میذارن استفاده می کنن. یه منبع یا اگه موجود باشه مثال عملی از این دیتاها برای آشنایی می خوام.

panjareh_hossein

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

...........
با تشکر
من از خودم شروع میکنم من خودم هم میخوام گرایش خودم رو عوض کنم اینجا بماند مثلا یکی از فامیلامون مهندسی نفت میخون شریف الان دار مهندسی ام بی ای میخونه شریف کلا رشتشو عوض کرد . .... یکی از دوستام نفت میخوند امسال ترم 8 نانو امتحان داد نفر 17شدش خبببببب اونم میشه گفت رشتشو عوض کرده ولی دید کلی از نانو داره منم دارم دنبال میکنم بین گرایشا میگردم که برای ارشد بخونم حالا کار مهم چی اینه که بری کلاس اگه تهرانی خیلی راحت میشه اینکار رو کرد چون استادا و کلاسا.........خب تو تهران بیشتر پس میشه کلا رشته رو عوض کرد ولی تلاش دو برابر میخواد چون شما از رشته ای داری میری باید مثل کسی که اون رشته رو تو کارشناسی میخونه فکر کنی .........با کلاس رفتن میشه حالا مهندسی شیمی توی سایت سنجش برو Arshad90-D2.zip و Arshad1391.zip خب اینجا همه گرایش ها و دانشگاههایی که اون رشته رو دارن نوشته برو یکی رو انتخاب کن درس وضریباشم هست در مورد بازار کار چی بگمممممممممممممممممم (ملخ افتاده توی خرمن گندم )

sevda66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به شما.هم تعطیلات هم سراغ امتحانا.روزهای حساسیه خب.انشاله همه موفق باشند.

راست میگی نیس فسیل شدیم دیگه یادم نبود وقت امتحاناست. آره روزای مهمیه و لی واقعا استرساشم شیرینه . انشاا... که موفق باشین .

dashhadi

عضو جدید
آقای mohsen117 به نظر من آدم اگه به رشته ای علاقه داشته باشه حتما توش موفق میشه حتی اگه اون رشته آبیاری گیاهان دریایی باشه!!! چون علاقه باعث میشه تو از درس خوندن و دنبال کردن مطالب علمی و تجربی توی رشته ی خودت نه تنها خسته نشی بلکه لذت هم ببری و خود این باعث ایجاد لذت و انگیزه ی مضاعفی در وجودت میشه که تمومی نداره و آینده ی کاری و تحصیلی تو خود به خود تضمین میکنه.
کلید موفقیت توی هر رشته ای همین علاقه هست و بس.
نمونه اش خودم که توی همین وضع خراب بازار کار باور کن نمیدونم کدوم کارو انتخاب کنم، شرکت نفت، دو تا شرکت فولاد، سیمان و ... در حالی که خیلی از هم رشته ای هام حتی با وجود اینکه معدل بالاتری دارن و دانشگاه بهتری بودن بیکارن ( البته لطف اوستا کریم رو هم باید در نظر داشته باشیم )

malina

عضو جدید
کاربر ممتاز
صابخونهههههههههههه !!!!!!!!!!

بالا