گرانترین نوع قهوه از چه تهیه می شود؟ (بازم قهوه میخورید یا نه ؟)

سـعید

مدیر بازنشسته
البرز-از این قهوه "مرغوب" فقط سالانه 250 کیلو تهیه و به قیمت بسیار گزافی فروخته می شود!
آیا تا بحال به این فکر کرده اید که گرانترین قهوه دنیا چگونه تهیه می شود؟!

گرانترین قهوه دنیا در اندونزی که Kopi luwak نام دارد از مدفوع حیوانی بنام luwak تهیه می شود.
luwak که از دانه های قهوه تغذیه میکند، فقط از پوست دانه های آن تغذیه میکند و هسته قهوه از بدن او دفع می شود که روستائیان آنها را جمع میکنند و هر کیلو مدفوع را به 850 دلار میفروشند.
از این قهوه "مرغوب" فقط سالانه 250 کیلو تهیه و به قیمت بسیار گزافی فروخته می شود!

بهتر است این را هم بدانید که پروفسوری در کانادا بر روی این قهوه تحقیقاتی به عمل آورده است و مدعی است که نه تنها این نوع قهوه باکتری بیشتری از دیگر قهوه ها ندارد بلکه کمتر هم دارد و هیچ گونه بیماری یی با نوشیدن این نوع قهوه انسان را تهدید نمی کند.
برای تهیه قهوه Kopi luwak آنها را شسته و سپس در گرمایی برابر 250 درجه سانیتگراد آنها را سرخ میکنند! کسانی که این قهوه را نوشیدند آن را بسیار نوشیدنی معرفی میکنند.

دانشمندان علت مزه خاص این نوع قهوه را دلیل بر این میدانند که دانه های این قهوه از روده luwak رّد میشوند و اسیدها و آنزیمهایی که با آنها قاطی میشوند باعث میشوند که پروئتین زیادی از آنها جدا شوند که همین امر باعث خاص بودن این نوع قهوه می باشد.

mohammad_che_eng

عضو جدید
من كه ديگه لب به قهوه نميزنم....:w00:

يه توضيحي هم در مورد قهوه ترك و فرانس بذار ببينيم..اونا چجورين...:w01:

dadvand

عضو جدید
حالا اول کی امتحان کرده که میشه از ...... این حیوون قهوه ساخت ، و در دمای 250 درجه نشسته سرخش کرده :biggrin:

;)

sara_909

عضو جدید
اه اه اه اه اه
حالم بهم خورد فکر کنم دیگه لب به قهوه نزنم. هر چند یکی از علایق من قهوه بود مخصوصا بوی قهوه .:(

parsninja

عضو جدید
خیلی جالبه.چند نفر پایه بشن دونه ی خام قهوه بخوریم.بعد هم گلاب به روتون و بعد هم صادر کنیم.به این میگن صادرات غیر نفتی

faezeh_asal

عضو جدید
جدی؟
من انواع قهوه رو تو خونه ام دارم
.کجا می فروشن اینو؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

مینا کشانی

عضو جدید
<B>​

گرانترین نوع قهوه از چه تهیه می شود؟
</B>

البرز-از این قهوه "مرغوب" فقط سالانه 250 کیلو تهیه و به قیمت بسیار گزافی فروخته می شود!

آیا تا بحال به این فکر کرده اید که گرانترین قهوه دنیا چگونه تهیه می شود؟!

گرانترین قهوه دنیا در اندونزی که Kopi luwak نام دارد از مدفوع حیوانی بنام luwak تهیه می شود.

luwak که از دانه های قهوه تغذیه میکند، فقط از پوست دانه های آن تغذیه میکند و هسته قهوه از بدن او دفع می شود که روستائیان آنها را جمع میکنند و هر کیلو مدفوع را به 850 دلار میفروشند.

از این قهوه "مرغوب" فقط سالانه 250 کیلو تهیه و به قیمت بسیار گزافی فروخته می شود!

بهتر است این را هم بدانید که پروفسوری در کانادا بر روی این قهوه تحقیقاتی به عمل آورده است و مدعی است که نه تنها این نوع قهوه باکتری بیشتری از دیگر قهوه ها ندارد بلکه کمتر هم دارد و هیچ گونه بیماری یی با نوشیدن این نوع قهوه انسان را تهدید نمی کند.

برای تهیه قهوه Kopi luwak آنها را شسته و سپس در گرمایی برابر 250 درجه سانیتگراد آنها را سرخ میکنند! کسانی که این قهوه را نوشیدند آن را بسیار نوشیدنی معرفی میکنند.

دانشمندان علت مزه خاص این نوع قهوه را دلیل بر این میدانند که دانه های این قهوه از روده luwak رّد میشوند و اسیدها و آنزیمهایی که با آنها قاطی میشوند باعث میشوند که پروئتین زیادی از آنها جدا شوند که همین امر باعث خاص بودن این نوع قهوه می باشد.

این امکان ندارههههههههههههههههههههههه
من حالم بده:eek:

sea

عضو جدید
ببینم این فقط یک نوع خاصی از قهوه است. دیگه... بقیه انواع قهوه و نسکافه سالم که!!!

ARAMESH

مدیر راهنمای سایت
مدیر تالار
خدا رو شكر كه من از قهوه متنفرم و 2-3 بار بيشتر تو عمرم نخوردم وگرنه الان تو دستشويي گلاب به روتون بودم.اه اه:razz:

khoshhal

عضو جدید
من از قبل از این می دونستم لازم به ذکره که همه ی قهوه ها طبق آمار من اینجوری تولید می شه واین که من نخوردم

Saeed_askari

عضو جدید
کاربر ممتاز
هر کیلو مدفوع اون حیون 820 دلار
چیزی حدود 840.000 تومن

درآمدش هم خوبه ها:biggrin:

pooneh12345

عضو جدید
کاربر ممتاز
همه که بزاق زنبور و خوردن هیچ کسی هم تاحالا نگفته اه اه
خب اینم یه چیزیه تو همون مایه ها مگه عیب داره؟

دوشس

عضو جدید
همه که بزاق زنبور و خوردن هیچ کسی هم تاحالا نگفته اه اه
خب اینم یه چیزیه تو همون مایه ها مگه عیب داره؟
البته اونم بزاق نيست، گلاب به روتون همون ..... زنبوره. :whistle:
ولي كلاً نگران نباشين، همه قهوه ها اينجوري نيست كه.اين فقط يه نوع خاص از قهوه است، بقيه قهوه ها تميزه. ;) :w16:

Mehdi.A

عضو جدید
البته اونم بزاق نيست، گلاب به روتون همون ..... زنبوره. :whistle:
ولي كلاً نگران نباشين، همه قهوه ها اينجوري نيست كه.اين فقط يه نوع خاص از قهوه است، بقيه قهوه ها تميزه. ;) :w16:

مهم نیست، خوش مزه است حالا از هرچی می خواد درست شده باشه.

بالا