گام به گام تا کنکور 95

hossein_aj

عضو جدید
منم دارم یه یه هفته ای میرم که سرم هوا بخوره، برگردم فول انرژی دوباره شروع کنم :D

دقیقا ریاضی یه استدلال و بنیاد قوی میخواد که اگه ضعیف باشه پایه ش دیگه وقت گذاشتن براش رسما مثه اینه که وقتتو هدر بدی چون نمیشه با پایه ضعیف و یا تمرین کم به سوالاش جواب داد.
پیشنهاد من توی باکس ریاضی معادلات هست که خیلی راحت میشه تستاشو زد (حالا اونقدرام راحت نه :D). ریاضیات مهندسی هم وقت زیاد میگیره و عاقلانه نیس اگه وقت کم دارین روش وقت بذارین.
مگه چند تا سوال وقت میکنیم جواب بدیم از باکس ریاضی؟؟؟
من که از ریاضیات عمومی فقط مشتق و انتگرال با کاربردهاشون رو میخونم شاید حد و پیوستگی رو هم خوندم
بیشتر وقتم واسه مهندسی و معادلات میذارم

hossein_aj

عضو جدید
بعضی از بچه ها میگن پست زیاد بزارید .......واقا حق دارن........
اما من نمیدونم چرا اینجا میام فقط دوست دارم نظرات دیگران بخونم..........واقعا حرفی واسه گفتن ندارم:D

واقعیتش کنکور ارشد غول نیست ......الان که میبینم اگه منبع خوب داشته باشی خیلی سخت نیست فقط یکم وقت گذاشتن و متمرکز شدن میخواد.....

این روزا خودمو صد جا درگیر کردم.....خدا بهمون رحم کنه....... فقط وقت بزارید مباحث سخت نیست...

یه راهنمایی:کسایی که ریاضیشون ضعیفه رو ریاضی 1و2 وقت نزارن ....خیلی سنگینه......به نظر من تو باکس ریاضی بیشتر رو معادلات وقت بزارین وبعدش ریاضی مهندسی(کتاب کریمی)

:D منم همیشه اینجوریم...
اما مهم نیست که تو پستت چه مطلبی هست,همین که نشون میدی هستی باعث میشه دیگران روحیه و انگیزه بگیرن,همونطور که تو میای اینجا مطالب رو میخونی و روحیه و انگیزه میگیری...
بفرما همین پست من,چه ربطی به ارشد مکانیک داره خودمم نمیدونم:D

alma_mech

عضو جدید
بعضی از بچه ها میگن پست زیاد بزارید .......واقا حق دارن........
اما من نمیدونم چرا اینجا میام فقط دوست دارم نظرات دیگران بخونم..........واقعا حرفی واسه گفتن ندارم:D

واقعیتش کنکور ارشد غول نیست ......الان که میبینم اگه منبع خوب داشته باشی خیلی سخت نیست فقط یکم وقت گذاشتن و متمرکز شدن میخواد.....

این روزا خودمو صد جا درگیر کردم.....خدا بهمون رحم کنه....... فقط وقت بزارید مباحث سخت نیست...

یه راهنمایی:کسایی که ریاضیشون ضعیفه رو ریاضی 1و2 وقت نزارن ....خیلی سنگینه......به نظر من تو باکس ریاضی بیشتر رو معادلات وقت بزارین وبعدش ریاضی مهندسی(کتاب کریمی)

چرا پست نمیذارین؟؟؟ من که بعد از هر تایم درس خوندنم تو استراحت میومدم اینجا رو چک کنم و وقتی میبینم شما ها زیاد درس میخونید دوباره انرژی میگیرم. از این به بعد پست بزارین باشه؟
راستی چیا خوندین ؟؟ آزمون دادین رتبتون چند شده . مطالعه ی هفتگیتون چقدره؟؟؟
شما خودتون ریاضی 1و2 میخونید؟
مرسی موفق باشید.

sinaited

عضو جدید
ببخشيد من گاه و بيگاه ميام جوّ رو عوض ميكنم!
ميخواستم از دوستان با تجربه بپرسم ، سيالات رو از چه كتابي خوندين و آيا راضي بودين؟ تستاي عمران و شيمي هم حل كردين؟ چرا كتاباي راهيان اينجوريه!؟؟ من آزمون اول سيالات رو راهيان خوندم و فقط به تستاي مكانيك كه تو كتابه اكتفا كردم ولي اصلا نتيجه خوبي نگرفتم و حتي باعث شد رو عملكرد خوبم تو ترمو و انتقال تاثير بزاره .
من خودم رو سيالات حساب زيادي باز كردم ، آيا كتابي از راهيان بهتر تو بازار هست كه هم توضيحاتش خوب باشه و هم تستاي بقيه رشته ها به خصوص عمران و شيمي رو پوشش داده باشه؟ و اينكه شمام موافقيد كه بين سه تا درس باكس سيالات ، مكانيك سيالات از همه سنگينتره؟؟

nemesis17

عضو جدید
ايول آقا سجاد چشم حتما اينكار رو مي كنم , البته زياد برام مهم نيست , فقط دعا مي كنم همه بچه هاي اين گروه به خواست دلشون برسن و موفق باشن. فقط از بچه هاي گروه مي خواهم كه هر از گاهي به اين تايپيك سر بزنن و وضعيت خودشون رو از نحوه مطالعه وميزان مطالعه شون بگن تا از همديگه انرژي مثبت بگيريم.

ببخشيد من گاه و بيگاه ميام جوّ رو عوض ميكنم!
ميخواستم از دوستان با تجربه بپرسم ، سيالات رو از چه كتابي خوندين و آيا راضي بودين؟ تستاي عمران و شيمي هم حل كردين؟ چرا كتاباي راهيان اينجوريه!؟؟ من آزمون اول سيالات رو راهيان خوندم و فقط به تستاي مكانيك كه تو كتابه اكتفا كردم ولي اصلا نتيجه خوبي نگرفتم و حتي باعث شد رو عملكرد خوبم تو ترمو و انتقال تاثير بزاره .
من خودم رو سيالات حساب زيادي باز كردم ، آيا كتابي از راهيان بهتر تو بازار هست كه هم توضيحاتش خوب باشه و هم تستاي بقيه رشته ها به خصوص عمران و شيمي رو پوشش داده باشه؟ و اينكه شمام موافقيد كه بين سه تا درس باكس سيالات ، مكانيك سيالات از همه سنگينتره؟؟

به نظرم راهیان واسه کسی خوب که مفاهیم رو بلد باشه و فقط دنبال نکته باشه ... مفهومی ترین کتاب سیالات پارسه هست ، بعدشم تستای عمران خیلی فضاییه !!! نمونش تو کنکور مکانیک کم میاد یا اصلا نمیاد .....

bf_zah

عضو جدید
سلام
حیلی حرفاتون جالبه و خیلی چیزا ادم میتونه اینجا یاد بگیره
الان وقت استراحتمه گفتم بیام یه سری بزنم چیا خوندین؟؟؟
خودم تا اینجا 50 درصد اول سیالات و ترمو و انتقال رو خوندم ایشالا برنامم طوریه که تا اول دی دو باکس سیالات و جامدات و معادلات رو به نصف برسونم

فقط فعلا یه ذره ساعات مطالعه ام کمه بیشترشون میکنم تا اخر ماه

9356769

عضو جدید
چرا پست نمیذارین؟؟؟ من که بعد از هر تایم درس خوندنم تو استراحت میومدم اینجا رو چک کنم و وقتی میبینم شما ها زیاد درس میخونید دوباره انرژی میگیرم. از این به بعد پست بزارین باشه؟
راستی چیا خوندین ؟؟ آزمون دادین رتبتون چند شده . مطالعه ی هفتگیتون چقدره؟؟؟
شما خودتون ریاضی 1و2 میخونید؟
مرسی موفق باشید.

چه کنیم یه مقدار کم حرفیم..:D

خیلی نخوندم.......ساعت مطالعه ام پایینه .......بعضی روزا که وقتم ازاده 6-7 میخونم .......اما این جور روزا خیلی کمه.......فقط وقت بزارم حله......اما چند تا جا درگیرم وقت نمیشه..

یه مشکلی که دارم اینه که به فواصل منظم مطلبی رو که خوندم دوره نمیکنم......(شما حتما این کارو حتما انجام بدین)

من خودم ریاضی 1و2 رو نمیخونم.........به نظرم خوندنش اشتباهه مگر اینکه تو ریاضی خیلی قوی باشی....... چون روش حل مشخصی نداره و اغلب راه حل های طولانی داره....

ازمون تا حالا ندادم......شاید جامع های پارسه رو شرکت کنم........

یه نکته ی اموزشی:وقتی یه مطلب رو خوندین لازم نیست اون رو چند بار از رو کتاب دوره کنین......اگه بازیابی اطلاعات انجام بدین خیلی بهتره.....یعنی کتاب رو ببندین و راجع به مطالبی که خوندین فکر کنین تادوباره یادتون بیاد اگه یادتون اومد مطمئن باشین دیگه یادتون نمیره.....این یه نظریه ی اموزشی جدید هست....وقتی سخت یاد میگیرید فراموش نمیکنید.....

sajad988

عضو جدید
سلام بر همه دوستان
نکه تا حالا خیلی درس خونده بودم:cry:!!!!!!!!!!!!!!!!
حالا نیاز به استراحت دارم
بخاطر همین چند روزی دارم میرم مشهد
تا بلکه یکم دعا کنم که هم یه مقداری وقتم ازاد بشه و هم سرم به درس و مشق گرم بشه

و از همه مهمتر برای همه شما عزیزان دعا کنم تا تو این مرحله از زندگیتون هم موفق و سربلند بشید و تو یه دانشگاه خیلی خوب قبول بشید.

آخرین ویرایش:

masoudabbasi

عضو جدید
سلام بر همه دوستان
نکه تا حالا خیلی درس خونده بودم:cry:!!!!!!!!!!!!!!!!
حالا نیاز به استراحت دارم
بخاطر همین چند روزی دارم میرم مشهد
تا بلکه یکم دعا کنم که هم یه مقداری وقتم ازاد بشه و هم سرم به درس و مشق گرم بشه

و از همه مهمتر برای همه شما عزیزان دعا کنم تا تو این مرحله از زندگیتون هم موفق و سربلند بشید و تو یه دانشگاه خیلی خوب قبول بشید.

سلام به همه
سپاس
در حق هم دعا کنیم
من قول میدم امشب که شب اربعین هست برم حرم امام رضا(ع) برا همه دعا کنم

alma_mech

عضو جدید
مگه چند تا سوال وقت میکنیم جواب بدیم از باکس ریاضی؟؟؟
من که از ریاضیات عمومی فقط مشتق و انتگرال با کاربردهاشون رو میخونم شاید حد و پیوستگی رو هم خوندم
بیشتر وقتم واسه مهندسی و معادلات میذارم

اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور در باره تاريخ و نحوه ثبت نام در آزمون ورودي تحصيلات تكميلي (دوره‌هاي كارشناسي ارشد ناپيوسته) سال1395 و دوره بيست و يكم المپياد علمي دانشجويي كشور
1394/09/08

نسخه چاپی

بدين وسيله به اطلاع كليه متقاضيان ثبت نام و شركت در آزمون ورودي تحصيلات تكميلي (دوره‌هاي كارشناسي ارشد ناپيوسته) سال 1395 و بيست و يكمين دوره المپياد علمي دانشجويي كشور مي‌رساند كه ثبت نام براي شركت در آزمون مذكور منحصراً بصورت اينترنتي از روز دوشنبه مورخ 94/09/16 آغاز و در روز يكشنبه مورخ 94/09/22 پايان مي‌پذيرد.

لذا كليه متقاضيان، ضرورت دارد كه در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه دقيق دفترچه راهنما و فراهم نمودن مدارك و اطلاعات مورد نياز ثبت‌نام به پايگاه اطلاع رساني سازمان سنجش‌ آموزش كشور به نشاني: www.sanjesh.org مراجعه و نسبت به ثبت نام و شركت در آزمون مذكور اقدام نمايند.

با توجه به اينكه پرداخت هزينه ثبت‌نام به صورت اينترنتي انجام مي‌شود، داوطلبان لازم است به وسيله كارت‌هاي عضو شبكه بانكي شتاب كه پرداخت الكترونيكي آن‌ها فعال مي‌باشد، با مراجعه به پايگاه اطلاع رساني سازمان سنجش و پرداخت مبلغ 300.000 (سيصد هزار) ريال به عنوان وجه ثبت‌نام نسبت به ثبت‌نام اقدام نمايند.

لازم به توضيح است آزمون مذكور در تاريخهاي 16 و 95/2/17 برگزار خواهد شد.

و یکی هم لطفا به این آقای مهندس اطلاع بده اونروز میگفت میخوام برم به جایی!!! که به اینترنت دسترسی ندارم.

XFIGHT3R

عضو جدید
سلام دوستان , کسی میتونه در رابطه با افزایش ساعت مطالعه منو راهنمایی کنه ؟ در حد روزی 3 ساعت باشه راضی میشم :wallbash:
من واقعا خیلی کم درس میخونم ولی چون سریع یاد میگیرم نمره هام خوبه, واسه همینم تو یونی خودمون کسی تو این رابطه کمکم نمیکنه :w13:

Mohammad7225

عضو جدید
سلام
من بالاخره بعد از چند روز صفا برگشتم :D الان هم میخوام از بعد از ظهر شروع کنم به خوندن :smile: امیدوارم حالم بهتر شده باشه :D

masoudabbasi

عضو جدید
Capture.jpg

سلام به همه

این قانون خیلی خیلی نامردیه
یعنی ماهایی که روزانه میخونیم الان
تو ارشد باید پول شیانه بدیم!!!!!!!!!!

dash @li

کاربر بیش فعال
مشاهده پیوست 254138

سلام به همه

این قانون خیلی خیلی نامردیه
یعنی ماهایی که روزانه میخونیم الان
تو ارشد باید پول شیانه بدیم!!!!!!!!!!
سلام
دوست عزیز،نگران چی هستی، از شما پولی نمیگرن.
در صورتی شما مثلا کارشناسی رو روزانه خوندی دوباره بخوای کارشناسی رو روزانه بخونی باید پول بدی مثلا میخوای تغییر گرایش بدی بری مثلا صنایع بخونی.

توی مقعطع ارشد هم اگر کسی مثلا ارشد مکانیک خوند خواست بره هوافضا بعدش بخونه باید پول شبانه رو بده ، چون فقط یک بار میتونین از مزایای وزارت به صورت رایگان استفاده کنید،این قانون دقیقا همین رو میگه.
شما ک قبلا ارشد چیزی روزانه نخوندیدین،مربوط به شما نمیشه.
موفق باشید

masoudabbasi

عضو جدید
سلام
دوست عزیز،نگران چی هستی، از شما پولی نمیگرن.
در صورتی شما مثلا کارشناسی رو روزانه خوندی دوباره بخوای کارشناسی رو روزانه بخونی باید پول بدی مثلا میخوای تغییر گرایش بدی بری مثلا صنایع بخونی.

توی مقعطع ارشد هم اگر کسی مثلا ارشد مکانیک خوند خواست بره هوافضا بعدش بخونه باید پول شبانه رو بده ، چون فقط یک بار میتونین از مزایای وزارت به صورت رایگان استفاده کنید،این قانون دقیقا همین رو میگه.
شما ک قبلا ارشد چیزی روزانه نخوندیدین،مربوط به شما نمیشه.
موفق باشید

پس علی اقا شامل ما نمیشه دیگه درسته؟؟؟

بعد یک سوال دیگه رشته امتحانی شناور منظورچیه؟

dash @li

کاربر بیش فعال
پس علی اقا شامل ما نمیشه دیگه درسته؟؟؟

بعد یک سوال دیگه رشته امتحانی شناور منظورچیه؟
سلخم
بله شامل شما نمیشه،
رشته شناور همون رشته های ستاره دار هستن توی دفترچه مشخص شدن،مثل mbaو هوافضا که اکثریت دوستان خودم این ها رو انتخاب میکردند ک نظر من اینه اگر قصدتون مکانیک هست نیازی نیست پول اضافی بدید برای رشته شناور ولی خب ی آیتم و یا ی مورد کمکی هست ک شانس شما رو برای قبولی هم بالا میبره.
چون هوافضا سیالات و ریاضی و... اش مشابهت داره اکثرا میزنن این ک امتحان میدند دوستان رتبه بیارن بتونن قبولیشون رو بالاتر ببرند.
Mbaهم چون ریاضی و زبان و تست هوش هست تقریبا میتونین بخونین ی چیز هایی.
و .... ک رشته های ستاره دار ویا شناور زیادند ولی اینا نزدیکتر ند ب درسایی میخونین.
اما نظر میدم ک روی مکانیک خودتون تمرکز کنید ک احتمال قبولیتون بیشتر میشه با تمرکز بالاتر.
این رشته ها تاریخ امتحانشون با امتحان اصلی شما متفاوت هست و کارت جلسهی هفته قبل آزمون تاریخش رو میتونید ببینید.
موفق باشید

sinaited

عضو جدید
آقا علي جايي رو سراغ نداري كه جزوه طراحي شريعت پناهي رو با كيفيت خوب داشته باشه؟ هر چقدم كه پولش باشه ميدم ، اين راهيان نسلمو در آورد!
اين جزوه اي كه تو سايتا هست كيفيتش پايينه ، نميشه از روش خوند.كتابشم كه گويا به كنكور ٩٥ نميرسه.
ازمون قبلي پارسه رو سه دور كامل از رو راهيان خوندم ، ولي فقط يه دونشو جواب دادم . اگه راهنمايي كني خيلي ممنونت ميشم

alma_mech

عضو جدید
آقا علي جايي رو سراغ نداري كه جزوه طراحي شريعت پناهي رو با كيفيت خوب داشته باشه؟ هر چقدم كه پولش باشه ميدم ، اين راهيان نسلمو در آورد!
اين جزوه اي كه تو سايتا هست كيفيتش پايينه ، نميشه از روش خوند.كتابشم كه گويا به كنكور ٩٥ نميرسه.
ازمون قبلي پارسه رو سه دور كامل از رو راهيان خوندم ، ولي فقط يه دونشو جواب دادم . اگه راهنمايي كني خيلي ممنونت ميشم

آفرین انگیزم تموم شده بود اومدم اینجا رو خوندم انگیزه گرفتم مرسی . سه دور کامل. ماشا.... ساعت مطالعتون چقدره؟؟؟
آره منم جزوه ی با کیفیت میخوام از کجا پیدا کنیم؟؟؟ میشه پیداش کردین اینجا تو تاپیک هم بزارین؟؟؟
مرسی و موفق باشید.

Mohammad7225

عضو جدید
آفرین انگیزم تموم شده بود اومدم اینجا رو خوندم انگیزه گرفتم مرسی . سه دور کامل. ماشا.... ساعت مطالعتون چقدره؟؟؟
آره منم جزوه ی با کیفیت میخوام از کجا پیدا کنیم؟؟؟ میشه پیداش کردین اینجا تو تاپیک هم بزارین؟؟؟
مرسی و موفق باشید.

منم الان دیدم انگیزه گرفتم در حد تیم ملی :eek: البته من امروز کلی انگیزه گرفتم دارم اور انگیزه (Over-Angize) میشم :biggrin:

منم از دست راهیان آسی شدم رفتم یه جزوه مدرسان گرفتم. کم توضیح داده و باید بیشتر چیزاشو خودت در بیاری ولی به نظرم بد نبود (یا اینکه از راهیان خیلی اعصابم خورد بوده :cry:)
در کل بد نبود و تونستم سوالای آزمونای پارسال پارسه و مدرسان رو خیلیاشو جواب بدم :) هفته بعد باید ببینم جواب میده یا نه :razz:

mavadd

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
اقا ریاضی چی بخونیم؟؟؟ یا صفر زدن کار خوبیست؟؟
زبان چی؟؟؟ :redface::D

sinaited

عضو جدید
مرسی و موفق باشید.
مهم بازده هست ، نه ساعت مطالعاتي، من روزي بيست ساعت هم راهيان بخونم ، فايده نداره ؛-)
ولي در كل سعي ميكنم روزي هفت ساعتو بخونم.
بچه هايي كه جزوه سراغ دارن ، بي نصيبمون نزارن خواهشا