کلوپ آبیدلان.

yafa 7

عضو جدید
کاربر ممتاز
استقلال به دنبال صدرنشيني در آسيا

تيم فوتبال استقلال در دومين ديدار خود در ليگ قهرمانان آسيا ميزبان تيم العين امارات است.

استقلال روز چهارشنبه در دومين ديدار خود در ليگ قهرمانان آسيا ميزبان تيم العين امارات است. العين صدرنشين گروه D است و در بازي اول الهلال عربستان را 3 بر يک شکست داد.

به گزارش فارس، حريف استقلال صدرنشين ليگ امارات هم است. اين تيم در 18 بازي 59 گل زده که نشان‌دهنده قدرت کوبندگي خط حمله تيمش است. البته استقلال هم بهترين خط دفاع ليگ برتر ايران را در اختيار دارد و تقابل مهاجمان خطرناک العين با مدافعان و دروازه‌بان استقلال ديدني خواهد بود. البته به شرطي که مهدي‌ رحمتي مصدوم به بازي با العين برسد. در غير اينصورت شرايط استقلال در اولين بازي خانگي و آسيايي‌اش سخت خواهد شد.

استقلال از نظر فني مشکلي ندارد هرچند از نظر مالي اين تيم در وضعيت نابساماني است. اما امير قلعه‌نويي مي‌گويد استقلال از نظر فني روز به روز بهتر شده است. در بازي با الريان قطر هم استقلال نشان داد که يکي از بزرگان فوتبال آسياست.

آبي‌پوشان اميدوارند که هواداران‌شان چهارشنبه آنها را تنها نگذارند و با حضور پرشمار و پرشور در ورزشگاه آزادي يار دوازدهم استقلال در اين بازي باشند.

امير قلعه‌نويي در دو روز گذشته در تمرينات استقلال حاضر نشده تا شايعه‌هاي زيادي در مورد سرمربي استقلال منتشر شود. هرچند نزديکان قلعه‌نويي علت خانه نشيني دو روزه او را بيماري سرماخوردگي عنوان کرده‌اند.

با اين حال هواداران استقلال اميدوارند قلعه‌نويي را زودتر در کنار تيم‌شان ببيند و خيال‌شان راحت شود.

به جز مهدي رحمتي وضعيت خسرو حيدري هم در ابهام است و شايد حيدري هم به دليل مصدوميت نتواند استقلال را همراهي کند.

آبي‌پوشان مي‌خواهند در ورزشگاه آزادي و در اولين ديدار خانگي خود در آسيا با پيروزي برابر صدرنشين ليگ امارات هم خودشان جاي العين را در صدر گروه D بگيرند و هم براي حريفان آينده خود در آسيا خط و نشان بکشند.

در گروه D اکنون العين امارات با 3 امتياز صدرنشين است. استقلال ايران و الريان قطر با يک امتياز در رده دوم و سوم هستند و الهلال عربستان هم بدون امتياز چهارم است.

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
[h=1]قلعه‌نويي: مشکلات زياد داريم اما مي‌بريم[/h]
[h=2]سرمربي تيم فوتبال استقلال گفت: رويم نمي‌شود در چشم بازيکنانم نگاه کنم.[/h]

امير قلعه نويي در نشست خبري پيش از بازي با العين اظهار داشت: اعتقاد من اين است که العين در دو سه سال گذشته يکي از بهترين تيم هاي عربي است. انها قهرمان ليگ امارات شده اند و در بازي اول هم برنده شده اند. چه در ساختار حمله و چه در دفاع منظم هستند ولي ما استقلال هستيم و هفته به هفته بهتر مي شويم. در اولين بازي يکي از مسابقات خوب را انجام داديم اما به دليل اشتباه فردي نتيجه را از دست داديم اما در بازي دوم توقع داريم هوادارانمان مثل بازي با تراکتورسازي حضوري پرشور داشته باشند و به پشتوانه آنها 3 امتياز را بگيريم.

به گزارش فارس، وي افزود: انها هافبک ها و مهاجمان خوبي دارند اما اگر ما قدرت تاکتيکي را ديکته کنيم به هدف خود مي رسيم و اگر اين بازي را ببريم 50 درصد راه را طي مي کنيم.

قلعه نويي در پاسخ به اين سوال که رحمتي و حيدري به اين بازي مي رسند يا خير گفت: جا دارد از تيم پزشکي تشکر کنم چون واقعا امسال کادر پزشکي قوي داريم و با توجه به اينکه خودم هم مريض بودم روزي سه بار با نوروزي صحبت کرديم و فکر مي کنم رحمتي مشکلي نداشته باشد و حيدري تست نهايي را امروز مي دهد البته براي ما مهمتر از بازي سلامت حيدري است و حتي به دکترها گفتم اگر حضور او 50 درصد باشد از او استفاده نمي کنيم اما من 80 درصد بعيد مي دانم که به اين بازي برسد. اخراج در بازي گذشته نيز باعث شد به تيم ما فشار وارد شود و به دو سه بازيکن مثل جباري و بقيه فشار آمد که جا دارد از آنها تشکر کنم و اميدوارم همان شادابي گذشت را داشته باشيم.

وي در خصوص خط حمله العين امارات گفت: ما هم اعتقاد داريم آنها مهاجمان خوبي دارند و اگر بتوانيم هافبک هاي آنها را از کار بيندازيم کارآيي خط حمله العين کمتر مي شود.

سرمربي استقلال در ارتباط با اينکه استقلال بايد در سه جام بازي کند و آيا تمرکز شما روي ليگ قهرمانان آسيا است يا خير گفت: ما يکسري اهداف براي خودمان ترسيم کرديم که يکي از آنها ليگ قهرمانان آسيا است و خوشبختانه ديديد در بازي با صبا 5 بازيکن ما نبودند اما جايگزين ها خوب عمل کردند همان قدر که ليگ براي ما مهم است بقيه جام ها هم مهم است و حضور پر قدرت در اين سه جام مهم است.

سرمربي تيم استقلال در پايان اعلام کرد: در ابتدا بايد از بازيکنانم تشکر کنم که در سه جبهه مي جنگند و خيلي از زمان ها رويم نمي شود در چشم انها نگاه کنم.وقتي کنار خط ايستاده ام و مي بينم که مردانه تلاش مي کنند تاسف مي کنم که چرا از آنها قدرداني نمي شود ودوم اينکه از هواداران مي خواهم مثل بازي با تراکتورسازي از ما حمايت کنند چون 50 دقيقه 10 نفره بازي کرديم و به اميد خدا در آستانه سال جديد به هوادارانمان عيدي بدهيم.

وي در پاسخ به سوال خبرنگار الجزيره مبني بر اينکه گفته مي شود شما فقط در ليگ نتيجه مي گيرد و در آسيا موفق نيستيد، گفت: يکسري از دوستان قلعه نويي را خيلي دوست دارند و از اين مطالب زياد مي نويسند. زماني که در سپاهان بوديم در 7 بازي 17 گل زديم وتمام غول هاي آسيا را برديم. براگا را بهتر از من مي شناسيد. تيم او را شکست داديم و مقابل بنيادکار 50 دقيقه 10 نفره بازي کرديم. در ايران نخبه کشي زياد به وجود مي آيد و قلم بدستاني هستند که اين صحبت ها را مي نويسند.

قلعه نويي ادامه داد: در ليگ 90 درصد بازي ها را انجام داديم و پولي به بازيکنان نداده ايم. البته زمين هاي ما هم کيفيت ندارد ولي با اين حال بازيکنان من سربازهاي خوبي براي استقلال هستند اين شرايط را نگفتم که بهانه بياورم. مي دانم که براي پيراهنشان غيرت دارند. هميشه مشکلات مالي بوده اما نه به اين شدت.اين هم از شانس قلعه نويي بوده که اميدوارم به کمک اهل بيت و خدا به موفقيت برسيم.

--------------------------------------------------------------------------------------------------
.
این بازی خیلی مهمه،انشالله فردا هواداراهم سنگ تموم بذارن تااین برد خیلی مهم و حیاتی رو بدست بیاریم.انشالله.

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
حجازی روی دوش عابدزاده

این عکس قدیمی مربوط به سال ۱۳۶۹ است که مرحوم ناصر حجازی روی دوش بازیکنان تیم استقلال قرار دارد.

به گزارش افکارنیوز، در این تصویر بازیکنانی مثل شاهین بیانی (کاپیتان آن روزهای استقلال)، شاهرخ بیانی (آنالیزور فعلی تیم استقلال)، ایمان عالمی (یکی از دستیاران امروز امیر قلعه نویی در استقلال)، فرشاد فلاحت زاده، عباس سرخاب و مجید نامجو مطلق دیده می شوند.

اما شاخص ترین چهره این عکس بعد از مرحوم حجازی قطعا کسی نیست جز احمدرضا عابدزاده که در آن سالها وظیفه حراست از دروازه استقلال را بر عهده داشت.

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
استقلال باید العین را بترساند| تیمی که الهلال را برده حتما تیم خوبی است|یک سال رفت و برگشت به العین گل زدم

استقلال باید العین را بترساند| تیمی که الهلال را برده حتما تیم خوبی است|یک سال رفت و برگشت به العین گل زدم

رفتن من به پیکان اشتباه بود. حتی آن سال هم که به شارجه رفتم اشتباه کردم. در کل چند انتخاب بد داشتم
ایمان مبعلی با سابقه‌ای که از چند سال حضور در امارات دارد، آدم مناسبی برای اظهار نظر درباره تیم‌های امراراتی است. این استقلالی سابق در گفتگو با گل از رویارویی استقلال با العین می‌گوید. و البته از انتخاب اشتباهی که او را راهی پیکان کرد.

چرا تیم العین همیشه مدعی است؟

همان‌طور که استقلال و پرسپولیس همیشه در ایران مدعی هستند، العین هم در امارات همیشه مدعی است. العین یک تیم باثبات و باشخصیت است و همیشه بهترین بازیکنان خارجی را می‌گیرد. امسال هم بازیکنان خوبی گرفته است و مدعی است.

العینی‌ها در سال‌های اخیر بازیکن ایرانی کم گرفته‌اند. این تیم به جز فرهاد مجیدی تقریبا با کسی از ایرانی‌ها کار نکرده است؟

بله. آن‌ها زیاد علاقه‌ای به گرفتن بازیکنان ایرانی ندارند و ترجیح می‌دهند در ابوظبی از بازیکن ایرانی استفاده نکنند. فرهاد هم برای چند بازی در جام باشگاهی آسیا به آنجا رفت. من بیشتر در دوبی بودم. تیم‌های ابوظبی رابطه خوبی با بازیکنان ایرانی نداشتند و من هم در تیم‌های دوبی راحت بودم.

از شرایط فعلی آن‌ها با خبر هستید؟

می‌دانم که بازی قبلی خود را برده‌اند و در لیگ هم شرایط خوبی دارند. آن‌ها الهلال را برده‌اند و تیمی که الهلال را ببرد حتما تیم خوبی است.

به نظرت راه بردن العین چیست؟ استقلال باید چگونه با آن‌ها بازی کند؟

آن‌ها باید از ما بترسند. استقلال باید در‌‌ همان ابتدای کار با آن‌ها محکم بازی کند و به آن‌ها فرصت بازی‌سازی ندهد. ما می‌توانیم آن‌ها را شکست دهیم و حضور تماشاگران هم خیلی تاثیر دارد.

تا به حال روبه‌روی العین بازی کرده‌ای؟ گل هم زدی؟

بله با آن‌ها بازی کردم و در سالی که در الشباب بودم هم رفت و هم برگشت به آن‌ها گل زدم. جواد کاظمیان هم به آن‌ها گل زده بود. البته العین این‌طور هم نیست که هر سال مدعی باشد. آن‌ها در بعضی از سالها هم ضعیف عمل کرده‌اند.

از این‌که در لیگ قهرمانان نیستی ناراحتی؟

خب من هم دوست داشتم که یک بار دیگر در این جام شرکت کنم اما قسمت نبود. فکر کنم انتخاب اشتباهی داشتم که به پیکان آمدم. دیدگاه من به ویسی و پیکان چیز دیگری بود اما همه چیز تغییر کرد. ما قرار بود با شرایطی که مهیا می‌شود جزو 5 تیم بالای جدول باشیم. حتی قرار بود سهمیه بگیریم و پاداش‌مان هم پرشیا بود اما فکر من اشتباه بود و آن اتفاقات نیفتاد.

اگر در استقلال می‌ماندی این بازی حتماَ با توجه به شرایط تیم در زمین بودی. به عقب برگردی باز هم از استقلال جدا می‌شوی؟

خب یک صحبت‌هایی شد که من ترجیح دادم استقلال را ترک کنم. من پارسال هم از امارات آمده بودم و بازیکن خارجی بودم. با استقلال بدنسازی کردم اما به دلایلی آنجا را ترک کردم و پیکان را فقط به خاطر ویسی انتخاب کردم و تجربه بدی بود که سعی می‌کنم جبران کنم. وگرنه در پیکان نصف استقلال هم به من پول نمی‌دادند اما خوب این اشتباه را کردم و گذشت. اگر به عقب برگردیم حتماَ در این تیم می‌ماندم و بازی می‌گرفتم. رفتن من به پیکان اشتباه بود. حتی آن سال هم که به شارجه رفتم اشتباه کردم. آن سال در استقلال شرایط خوبی داشتم. خوب بازی می‌کردم و فیکس بودم اما به شارجه‌ای رفتم که آن سال سقوط کرد در کل چند انتخاب بد داشتم.

شاید به خاطر همین به تمام حق‌ات در تیم ملی نرسیدی؟

بله قبول دارم. البته من همیشه به تیم ملی دعوت شده‌ام. در این سال‌ها حتی همین کی‌روش هم مرا دعوت کرد اما هیچ‌وقت آن‌طور که باید و شاید بازی نکردم. البتهمن در دوران اوجم به امارات رفتم و 6 سال در آنجا بودم که همین امر باعث شد از فوتبال ایران دور باشم وگرنه من باید 100تا بازی ملی داشته باشم.

gharybeh

عضو جدید
کاربر ممتاز
ایشالله امروزم بتونیم العین رو تو تهران ببریم ، اینم خیلی واجبه
اگه تو این هفته لیگ تراکتور و سپاهان مساوی کنن و ما بتونیم نفت تهران رو ببریم خیلی خیلی به جام نزدیک میشیم
هر چند نفت هم امسال تیم خیلی خوبی بوده

*tasnim*

کاربر فعال تالار پزشکی ,
کاربر ممتاز
اگه تو این هفته لیگ تراکتور و سپاهان مساوی کنن و ما بتونیم نفت تهران رو ببریم خیلی خیلی به جام نزدیک میشیم

آرهههه واقعا خداکنه امروز اس اس ببره ! ک میبره حتما !

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
انشالله اینطوری بشه خیلی عالی میشه.
انشالله امروز بچها با غیرت استقلالیشون برن بزنن این عربارو بترکونن.