کدامیک را انتخاب می کنید؟

کدامیک را انتخاب می کنید؟

• رفتن به آمریکا و کانادا و ... و قبول شغل نظافت چی

رای: 3 16.7%
  • ماندن و قبول یک شغل مهندسی مرتبط با رشته

رای: 15 83.3%

• مجموع رای دهندگان
    18

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر به طور اتفاقی فرصتی برای شما پیش بیاید که در یکی از کشور های قاره آمریکای شمالی مثل کانادا یا آمریکا اقامت بگیرد و در مقابل شما دو گزینه زیر وجود داشته باشه، کدامیک رو انتخاب می کنید.

1) رفتن به آمریکا و کانادا، و قبول شغل نظافتچی در اونجا
2) ماندن و نرفتن و داشتن یک شغل مهندسی

توجه: آرا به صورت مخفی است و رای کاربران نامشخص خواهد ماند.

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام.
یادمه چند سال پیش (زمان دانشجویی) به شدت به فکر مهاجرت بودم. مخصوصا کانادا. (البته به فکرش بودم و اقدامی هم نکردم)
خلاصههههههههههههههه
درسته، امریکا، کانادا، استرالیا، اروپا و حتی کشورهای عربی حوزه ی خلیج از امکانات خیلیییییی بهتری برای رفاه و زندگی و معیشت برخوردارن و من کسانی که میرن رو نقد نمیکنم. اونا هم به نوعی کار خوبی میکنن. ولی من نمیتونم.
باید عرض کنم جواب من ایران هست
حتی اگر قرار باشه نظافتچی هم باشم تو ایران بازم انتخابم ایران هست. ببینید من جوگیر برنامه های تلوزیونی و چهارتا اهنگ و حرفای احساسی نمیشم. اما وقتی فکر میکنم که تو غربت به چشم یک غریبه دیده بشم یا تو کشور خودم حتی با اینهمه رنج زندگی کنم فکر میکنم همین جا بمونم. من تو خود ایران هم 15 سال غربت کشیدم (منظورم شهری داخل کشور و دور از شهر محل تولدم) و میدونم غربت چقدر سخته. چه برسه به کشور غریبه. خوب اینم بگم من کلا آدم سنتی هستم.
ممنون

• Like
واکنش ها: ros.

petromech

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگر کار مرتبط با رشته خودم و در شان و لیاقت خودم بتشه در ایران می مونم. وگرنه غیر این ترجیح میدم نظافتچی در آمریکا باشم.

mehdi.chem

مدیر تالار شیمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
این نظرسنجی سوالش هدایت کنندس، مقایسه شغلها (نظافت چی که منظور یه شغل سطح پایینه و شغل مهندسی مرتبط با رشته) ذهن رو به سمت گزینه دوم میبره.
بهتر بود تو گزینه اول هم یه عنوان کلی میذاشتید مثل دومی.

یه سوال؟ منظور شما از این نظرسنجی چی بوده؟ میخواید ببینید بچه ها صرف رفتن به کشورهای دیگه رو به هرقیمتی ترجیح میدن؟

آخرین ویرایش:

amirdolu2

عضو
رفتن به آنجا و قبول هر شغلی.

چون در آنجا معیار پیشرفت کردن براساس شایسته سالاری است نه رایطه بازی نه چاپلوسی مدیر نه......

مطمئن باشید همون نظافتچی هم میتونه پیشرفت کنه . و در ثانی در آنجا این شغل مثل ایران کم اهمیت نیست و......

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز

sfk123

اخراجی موقت
فکر کنم درآمد یک نظافتچی در آمریکا نسبت به مخارجش از درآمد یه مهندس نسبت به مخارج و قیمت هابا شیب کم! و ... بیشتر باشه.

آبدارچی هم که باشی با عرضه خودت بعد یه مدت میتونی برای خودت کسب و کار راه بندازی بدون احتیاج به مجوزهای کیلویی و هزار ترس از عوامل غیرقابل پیش بینی اینجا.

نکته جالب: یه تاجر (ظاهرا معروف) که تجارتش با برزیل بود، نامه داده بود به برنامه پایش که من چند ماه تو ایران دنبال وام بودم هنوز بهم ندادن، اونوقت تو برزیل بدون ضامن(به خاطر حسن شهرتش) چند ساعته پول رو ریختن به حسابم!!!

*FARZAN*

دستیار مدیر کتابخانه الکترونیکی
کاربر ممتاز
من رفتن رو انتخاب میکنم چون اونجا بر اساس شایستگی هات پیشرفت میکنی مسلما ولی اینجا چی؟ همش باند بازی

shahab.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من ترجیح میدم حتی اگر قرار باشه زمینو جارو بکشم تو کشور خودم اینکارو بکنم...

parsa913

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.
یادمه چند سال پیش (زمان دانشجویی) به شدت به فکر مهاجرت بودم. مخصوصا کانادا. (البته به فکرش بودم و اقدامی هم نکردم)
خلاصههههههههههههههه
درسته، امریکا، کانادا، استرالیا، اروپا و حتی کشورهای عربی حوزه ی خلیج از امکانات خیلیییییی بهتری برای رفاه و زندگی و معیشت برخوردارن و من کسانی که میرن رو نقد نمیکنم. اونا هم به نوعی کار خوبی میکنن. ولی من نمیتونم.
باید عرض کنم جواب من ایران هست
حتی اگر قرار باشه نظافتچی هم باشم تو ایران بازم انتخابم ایران هست. ببینید من جوگیر برنامه های تلوزیونی و چهارتا اهنگ و حرفای احساسی نمیشم. اما وقتی فکر میکنم که تو غربت به چشم یک غریبه دیده بشم یا تو کشور خودم حتی با اینهمه رنج زندگی کنم فکر میکنم همین جا بمونم. من تو خود ایران هم 15 سال غربت کشیدم (منظورم شهری داخل کشور و دور از شهر محل تولدم) و میدونم غربت چقدر سخته. چه برسه به کشور غریبه. خوب اینم بگم من کلا آدم سنتی هستم.
ممنون

سلام
با حرفتون از جهاتی کاملا موافقم...
همون حسی که ما نسبت به افغانی ها داریم خارجی ها و بخصوص اروپایی ها نسبت به ما دارن...

اما در کل همه چی بستگی به خصوصیات فردی داره........... من خودم شرایط کامل رو برای ادامه تحصیل توی اروپا و حتی کانادا و استرالیا دارم... ولی در کنارش شدیدا وابسته به خونواده م و نمیخوام حتی مدت کوتاهی هم ازشون دور باشم... اما خیلی ها رو هم میشناسم حاضرن برن و حتی سالی یه بار برای سر زدن به خونواده هم ایران نیان...

یه مطلب دیگه هم اینکه سوال خیلی نامربوطه... اگه قرار باشه مقایسه غیر برابر هم انجام بشه میشه پرسید بدون تضمین شغلی برین خارج یا یه شغل مرتبط توی ایران؟؟
اینجوری به شرایط فعلی هم نزدیکتره....

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
من کلن از کاار خوشم نمیاد!!
ولی ترجیح میدم اونجا باشم.البته در مقام یه خانوم مهندس.

FilmBazZZ

کاربر بیش فعال
من موندن رو انتخاب کردم
چون اگه بمیرم هم حاضر نیستم نظافتچی باشم،
اگه به جای نظافتچی حداقل میگفتید میوه فروشی ، سوپر مارکتی ، خلاصه یه چیزی تو این مایه ها،
قطعا رفتن رو انتخاب میکردم.