کاریابی و بازار کار

vatanparast

عضو جدید
سلام دوستان.....
برای پست مدیر داخلی یه واحد تولیدی با حدود 15 نفر پرسنل دعوت به کار شدم....
نظرتون چی هست؟
و البته این که چه کارهایی رو میشه اینجا انجام داد به نظرتون....اگر 2 خط تولید در نظر بگیریم........
کار دوخت حوله هست و بیشتر پرسنل پای چرخ و کار عملیاتی هستند...

اصلا اگه شما بودین میرفتین؟یا ترجیح میدادین مطالعاتتون رو ادامه بدین و یه جای بزرگتر کار کنید...؟؟؟

ممنون از نظراتتون:gol:

سلام
به نظر من برای شروع فرقی نمیکنه محیط بزرگ باشه یا کوچیک من خودم بدون سابقه کار وارد یک مجموعه بزرگ شدم که در ابتدا چیزی که برام داشت سردر گمی بود تمرین مدیریت در یک محیط کوچیک به مراتب راحت تر از یک محیط بزرگ هس در ضمن در محیط ای بزرگ وقتی با کسانی ربرو میشی که تخصص کاری بالایی دارن در حالی که خودت صفر صفر هستی اعتماد به نفستو از دست میدی ، کار کردن تو محیطی که گفتین حد اکثر ه مدت یک سال مفید هس

mohammad.ie69

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان.....
نظرتون چی هست؟
و البته این که چه کارهایی رو میشه اینجا انجام داد به نظرتون....اگر 2 خط تولید در نظر بگیریم........

اصلا اگه شما بودین میرفتین؟یا ترجیح میدادین مطالعاتتون رو ادامه بدین و یه جای بزرگتر کار کنید...؟؟؟

خوب بالاخره واسه شروع خیلی میتونه خوب باشه
درسته محیط کوچیکی هست ولی خوب اگه از همین جاها شروع کنی فرداروز که رفتی تو محیط بزرگتر دچار سردرگمی نمیشی
بالاخره باید از یه جا شروع کنی
و اگر این فرصت رو از دست بدی شاید دیگه همچین فرصتی گیرت هم نیاد

sed ali

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
به نظر من امکان پیشرفت اونم در این سطح که برای اولین بار هستش خیلی بیشتر هست تا یه مکان بزرگتر .
می تونید در کنار کار به مطالعت خودتون هم زیاد کنید .
به نظر من شک نکنید !

hasti1988ie

عضو جدید
خب دوستان عزیز خدمتتون عارض هستم که با در نظر گرفتن همه شرایط و نظرات شما دوستان محترم تصمیم گرفتم که کار در این محیط رو شروع کنم...
از 15 فروردین به مدت 15 روز برای بررسی وضعیت بنگاه و ارائه یک گزارش جامع برای بهبود روند کار در موارد زیر فرصت دارم و بعد هم در صورت علاقه به ادامه کار از سوی طرفین برنامه های اجرایی در طول 2-3 ماه نوشته و اجرا خواهد شد و بعد هم قرارداد تمدید و تکمیل خواهد شد..
مواردی که من باید روی اونها کار کنم به شرح ذیل هستن...از دوستان تقاضا دارم هرمطلب، فکر یا ایده ای داشتن و همچنین راهنمایی در هریک از این موارد از اینجانب دریغ نفرمایند...
شناخت پرسنل..توانایی ها و ویژگی ها
زمانسنجی...
بهبود حمل و نقل داخل واحد
سیستم ثبت اطلاعات و نحوه گزارش دهی تولید
برنامه کاری روزانه
همچنین بنابر صحبت هایی که با همسر مالک کارخونه شد . مهندسی صنایع خوندن..تصمیم بر این شد که روی پیاده سازی 6 سیگما هم کار بشه...

سپاس

m.f.s

کاربر فعال
خب دوستان عزیز خدمتتون عارض هستم که با در نظر گرفتن همه شرایط و نظرات شما دوستان محترم تصمیم گرفتم که کار در این محیط رو شروع کنم...
از 15 فروردین به مدت 15 روز برای بررسی وضعیت بنگاه و ارائه یک گزارش جامع برای بهبود روند کار در موارد زیر فرصت دارم و بعد هم در صورت علاقه به ادامه کار از سوی طرفین برنامه های اجرایی در طول 2-3 ماه نوشته و اجرا خواهد شد و بعد هم قرارداد تمدید و تکمیل خواهد شد..
مواردی که من باید روی اونها کار کنم به شرح ذیل هستن...از دوستان تقاضا دارم هرمطلب، فکر یا ایده ای داشتن و همچنین راهنمایی در هریک از این موارد از اینجانب دریغ نفرمایند...
زمانسنجی...
برنامه کاری روزانه
همچنین بنابر صحبت هایی که با همسر مالک کارخونه شد . مهندسی صنایع خوندن..تصمیم بر این شد که روی پیاده سازی 6 سیگما هم کار بشه...

سپاس
دوست عزیز با این شرایطی که گفتید به نظر من جای رشد واسه شما بسیار زیاده و میتونید همین محیط کوچیک رو به یک تجربه خوب کاری تبدیل کنید چرا که باتوجه به این مواردی که گفتید بخش عمده وظایف بر عهده شما خواهد بود که این به نظر من تبدیل به گام بزرگی در اینده شلغی شمامیشه موفق باشید;)

Iman Gom

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
زمانسنجی...
برنامه کاری روزانه

سپاس

تبریک میگم . دیگه اینجا کم کم بچه ها دارن میرن سره کار و ما اعضایی مثل شما که عملی کار کنن بیشتر می بینیم . ایشالا موفق باشین و این تالار هم به روال های گذشته که تخصصی تر بود برگرده .

Candyman

کاربر فعال
سلام دوستان.....
نظرتون چی هست؟

با سلام.
به کوچک یا بزرگ بودن محیط توجه نکنید.همه محیط های تولیدی نیازمند بهبود هستند حتی اگر پرسنل کمی داشته باشن.شما به این نگاه نکنید که 15 نفر پرسنل هستند.

شما لذت مدیر بودن و مدیریت رو اونجا تجربه کنید.
شما نحوه برخورد و مدیریت نیروی انسانی رو اونجا یاد بگیرید.

با احترام

vatanparast

عضو جدید
انتخاب کار

انتخاب کار

سلام به دوستان عزیز

از دوستان سوالی داشتم که در واقع نظر سنجی هست دو نوع کار بهتون پیشنهاد میشه کدوم رو انتخاب می کنید و چرا؟ لطفا دوستان بخصوص مهندسین صنایع نظر بدن

1-نوع استخدام :قراردادی - خصوصی
امنیت شغلی:پایین
شرایط محیطی کار: متوسط
حقوق و مزایا:پایین
نوع کار:مرتبط با رشته تحصیلی
مزایای اجتماعی شغل:پایین
محل کار:محل سکونت

2-نوع استخدام:پیمانی-دولتی
امنیت شغلی:بالا
شرایط محیطی:خوب
حقوق و مزایا:خوب
نوع کار:غیر مرتبط با رشته تحصیلی
مزایای اجتماعی شغل:خوب
محل کار: خارج از محل سکونت

sed ali

کاربر ممتاز
در درجه اول هیچ کدوم ، ا
لبته اگراولی شرایط پیشرفت داشته باشه . شاید اولی . علتش هم این است که دوست دارم در حوزه ی خودم به فعالیت به پردازم. البته موضوعی که تخصص دارم . مثلا تحلیل سیستم و یا کیفیت . که می تونم پیشرفت کنم .

کار دومی که دولتی هست ، خیلی به نوع کار بستگی داره . بعضی وقتها مخصوصا تو رشته ما میشه از تخصصت استفاده کنی و پیشرفت داشته باشی . بظر من به نوع و حقوق و میزان علاقه تو این زمینه هم بستکی داره .

راستی اینو بگم اگر قرار باشه تو حوزه ی خودمون فعالیت کنیم و بهمون توجه نشه ، هر چقدر انرژی هم داشته باشیم بعد یه مدت واقعا سر خورده میشیم و پشیمان .

حالا کار چی هست ؟ اگه نظر عموم رو میگی بهت می گن برو اونکاری که پول بیشتر می دن ! اما به نظر من خیلی چیزهای ارزشش از پول بیشتره ؟

حالا کارها چی ها هستن ؟ کار دولتی مثل بانک هستش ؟ یا نیروی نظامی ؟ و یا ......

b65241

کاربر بیش فعال
منم میتونم نظر بدم ؟صنایع نیستم
من قبلاً این انتخاب رو تو زندگیم انجام دادم.من دومین گزینه رو انتخاب کردم.البته هنوز امید دارم که در قسمت مرتبط با رشتم تو همین سازمان بتونم کار کنم.از انتخابم پشیمون نیستم.استرس ناشی از کار بدون امنیت شغلی رو نمیشه تحمل کرد.

vatanparast

عضو جدید
در درجه اول هیچ کدوم ، ا
لبته اگراولی شرایط پیشرفت داشته باشه . شاید اولی . علتش هم این است که دوست دارم در حوزه ی خودم به فعالیت به پردازم. البته موضوعی که تخصص دارم . مثلا تحلیل سیستم و یا کیفیت . که می تونم پیشرفت کنم .

کار دومی که دولتی هست ، خیلی به نوع کار بستگی داره . بعضی وقتها مخصوصا تو رشته ما میشه از تخصصت استفاده کنی و پیشرفت داشته باشی . بظر من به نوع و حقوق و میزان علاقه تو این زمینه هم بستکی داره .

راستی اینو بگم اگر قرار باشه تو حوزه ی خودمون فعالیت کنیم و بهمون توجه نشه ، هر چقدر انرژی هم داشته باشیم بعد یه مدت واقعا سر خورده میشیم و پشیمان .

حالا کار چی هست ؟ اگه نظر عموم رو میگی بهت می گن برو اونکاری که پول بیشتر می دن ! اما به نظر من خیلی چیزهای ارزشش از پول بیشتره ؟

حالا کارها چی ها هستن ؟ کار دولتی مثل بانک هستش ؟ یا نیروی نظامی ؟ و یا ......

سلام
ممنون از اظهار نظرت ولی اگه هیچکدوم راه سومت چیه؟ادامه تحصیل؟ تا کجا ؟ اینم در نظر داشته باش وظیفه یک مرد تو جامعه ما چیه مشتاقم بدونم راه سومت چی هست،

کار اول کاملا مرتبط هست تقریبا تو تمام مباحث صنایع میتونی فعالیت کنی
کار دوم تو یکی از وزارت خونه ها که بیشتر کارش سیاسی محسوب میشه

vatanparast

عضو جدید
منم میتونم نظر بدم ؟صنایع نیستم
من قبلاً این انتخاب رو تو زندگیم انجام دادم.من دومین گزینه رو انتخاب کردم.البته هنوز امید دارم که در قسمت مرتبط با رشتم تو همین سازمان بتونم کار کنم.از انتخابم پشیمون نیستم.استرس ناشی از کار بدون امنیت شغلی رو نمیشه تحمل کرد.

سلام
ممنون از نظرتون فرقی نمیکنه رشته چی باشه مهم اینه قبلا تجربه مشابه داشتین

Iman Gom

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
من اولی رو انتخاب می کنم . به خاطر تجربه . بعد دنبال کار بهتری تو رشته خودم میگردم .

vatanparast

عضو جدید
من اولی رو انتخاب می کنم . به خاطر تجربه . بعد دنبال کار بهتری تو رشته خودم میگردم .

سلام
مواردی که دوستان گفتن عقیده منم هست علاقه به رشته چیزی نیست که آدم راحت بتونه صرف نظر کنه به قولی میشه بحث عقل و عشق ، حالا این موارد رو هم در نظر بگیرید ، وضع بد اقتصادی کشور که منجر شده بنگاه های اقتصادی پر سابقه و قدیمی هم در مرز ورشکستگی قرار بگیرن این یعنی کار در صنعتی که عملا در مسیر قهقراست در این حالت 2راه پیش روی ماست، کار برای دیگران و راه اندازی یک کار جدید مثل تشکیل یک شرکت ، با توجه به اینکه صنعت کشور در مرز به اغما رفتن هست رفتن به سمت خود اشتغالی هر چند قوی به نظر من نتیجه ای جز ورشکستگی نداره چون اصلا در این شرایط خواهان نداره مثل فروختن لباس به آدم گرسنه میمونه، کار در بخش خصوصی مستقیما مربوط هست به تصمیمات کلان کشور که روزنه های امید برای بهبود هم تقریبا از بین رفته نتیجش تحمل استرس بالاست در این شرایط چون بهبود وضع کاملا در گرو عامل خارجی هست که صاحبان صنعت نمی تونن توش دخل و تصرف کنن پس فقط باید امیدوار بود به آینده ای مبهم، یک راه دیگه هم نشستن و درس خوندن که در واقع سرگرمی هست و یک راه دیگه که آدم باید اهلش باشه ، گرفتن ماهی از آب گل آلود به عبارت بهتر شغل شریف دلالی ، خوب می مونه صنایع دولتی، 2 صنعت عمده خودرو سازی و نفت ، اولی که چندان فرقی نمی کنه با کار تو بخش خصوصی تنها مزیتش شاید تزریق کمک های دولتی باشه برای جلوگیری از ورشکستگی و دومی که اصولا صنعت ملوک الطوایفی هست میشه گفت کار توش به ارث می رسه و به اینها اضافه کنید در مرز سی سالگی قرار گرفتن که خودش بحث جدایی می طلبه و.....

sed ali

کاربر ممتاز
سلام
ممنون از اظهار نظرت ولی اگه هیچکدوم راه سومت چیه؟ادامه تحصیل؟ تا کجا ؟ اینم در نظر داشته باش وظیفه یک مرد تو جامعه ما چیه مشتاقم بدونم راه سومت چی هست،

کار اول کاملا مرتبط هست تقریبا تو تمام مباحث صنایع میتونی فعالیت کنی
کار دوم تو یکی از وزارت خونه ها که بیشتر کارش سیاسی محسوب میشه

در مورد انتخاب شغل دوم بستگی به فعالیتها و علاقه هم هست . حالا تعریف کار شما چی هست به سیاست می خوره یا نه رو نمیدونم . ولی من بدم هم نمیاد فقط کار فرهنگی نباشه من به شخصه قبول می کنم .
اینو هم بگم کاری نکنید که بعدا حسرتش رو بخورید .
در مورد راه سوم خودم ابتدا ادامه تحصیل بعد شرکت در کارهای پژوهشی و مشاوره . من این شغل رو خیلی دوست دارم . هر چند مدت رو یه پروژه تحقیقاتی علمی به فعالیت میپردازی مخصوصا اینکه بشه ارتباط بین صنعت و دانشگاه ایجاد کرد . این کار هم توش نوننه و هم روغن . هم از علمت داری استفاده می کنی و پول می گیری و هم به دانشت اضافه می کنی .
به نظر من یک شغل ایداه آل اینه ! نه اینکه تو کارخونه بشینی با یه عده که هیچی از حرفای تو نمیفهمن و ارزشی هم قائل نیستند سرو کله بزنی .

راستی در مورد کارههای سیاسی هم یک مهندس صنایع می تونه وارد بشه . انواع روش های تصمیم گیری . بررسی وضعیت سیستم و رفتار آتی آن ............
من چند وقت پیش یه مقاله از پروفسور ساعتی دیدم که در مورد حمله امریکا به عراق و در مورد ایجاد سامانه موشکی در برابر ایران و حمله اسرائیل به ایران و ...... چند مورد دیگر به روش AHP ,ANP که در مورد آنالیز و تصمیم گیری هست بهخ ارائه مقاله برای دولت امریکا پرداخته بود .

vatanparast

عضو جدید
در مورد انتخاب شغل دوم بستگی به فعالیتها و علاقه هم هست . حالا تعریف کار شما چی هست به سیاست می خوره یا نه رو نمیدونم . ولی من بدم هم نمیاد فقط کار فرهنگی نباشه من به شخصه قبول می کنم .
اینو هم بگم کاری نکنید که بعدا حسرتش رو بخورید .
در مورد راه سوم خودم ابتدا ادامه تحصیل بعد شرکت در کارهای پژوهشی و مشاوره . من این شغل رو خیلی دوست دارم . هر چند مدت رو یه پروژه تحقیقاتی علمی به فعالیت میپردازی مخصوصا اینکه بشه ارتباط بین صنعت و دانشگاه ایجاد کرد . این کار هم توش نوننه و هم روغن . هم از علمت داری استفاده می کنی و پول می گیری و هم به دانشت اضافه می کنی .
به نظر من یک شغل ایداه آل اینه ! نه اینکه تو کارخونه بشینی با یه عده که هیچی از حرفای تو نمیفهمن و ارزشی هم قائل نیستند سرو کله بزنی .

راستی در مورد کارههای سیاسی هم یک مهندس صنایع می تونه وارد بشه . انواع روش های تصمیم گیری . بررسی وضعیت سیستم و رفتار آتی آن ............
من چند وقت پیش یه مقاله از پروفسور ساعتی دیدم که در مورد حمله امریکا به عراق و در مورد ایجاد سامانه موشکی در برابر ایران و حمله اسرائیل به ایران و ...... چند مورد دیگر به روش AHP ,ANP که در مورد آنالیز و تصمیم گیری هست بهخ ارائه مقاله برای دولت امریکا پرداخته بود .

ممنون از جوابت ، در مورد صنایع و ارتباطش با مسائل سیاسی فرهنگی من هم مطالبی خوندم که خیلی هم جالب بوده متاسفانه کاربردش در جوامعی هس که برای کار علمی ارزش قائل باشن، نمیدونم دقیق ولی حتما هنوز دانشجو هستی یا تازه فارغ التحصیل شدی راه سومی که گفتی افکار من در دوره دانشجویی بود کار علمی و پژوهشی ، افسوس و صد افسوس که بعدش جایی ندیدم ارزشی قائل باشن برای اینکار البته اگه اونقدر داشتم که می تونستم از پس مخارج بربیام حتما کار پژوهشی انتخاب می کردم حداقل برای دل خودم ، در مورد کار مشاوره هم که گفتم در شرایط فعلی چه وضعیتی داره، نمیدونم چقدر دوستان در بازار کار مشغول هستن ، متاسفانه علی رغم تبلیغات وابستگی ما به کالای وارداتی بخصوص مواد اولیه بسیار بیشتر ازونی هست که نشون میدن حالا از بحث تکنولوژی هم بگذریم که خودش داستان جدایی داره، توجه به صنعت در حد حرفای تبلیغاتی مونده فشار های مالی داخلی ،عدم ارائه خدمات بانکی از طرف کشور های مختلف مثل گشایش LC ، سوء استفاده کشور هایی مثل چین از وضعیتی که به وجود اومده برای قالب کردن مواد و تکنولوژی بی کیفیت با بالاترین قیمت و.... که بحث رو طولانی می کنه شرایطی هست که صنایع ما باهاش مواجه شدن در این شرایط واقعا نمیشه پیش بینی کرد چه اتفاقاتی قراره بیفته

eava20

عضو جدید
اگه میشه کمک کنید...

اگه میشه کمک کنید...

سلام به همگی من یه دانش آموز سال آخر دبیرستانم میخواستم راجع به بازار کار رشته ی صنایع برای خانم ها بدونم و این که کاری که به خانم ها میدن معمولا چه کارایی هست....پیشاپیش از جواباتون ممنون:smile:

nima_285

عضو جدید
خيلي دختر پسر نداره، البته شايد جاهي خيلي كارگاهي فقط آقا بخوان يا جاهاي خيلي دفتري به خاطر اينكه ساير پرسنل راحت باشن خان بخوان، ولي دزصدش خيلي نيست

nayyeri1982

عضو جدید
يك مهندس صنايع در شاخه هاي مختلفي مي تونه فعاليت كنه ... بعضيهاش بيشتر فني و عملي هستن و بعضياش بيشتر دفتري و مديريت يا بعبارتي تيپ كارهاي برنامه ريزي هستن. مسلما خانمها در قسمت دفتري بهتر فعاليت مي كنن و شركتها هم در اون گرايشها بهتر مهندس خانم جذب مي كنن...
مثلا گرايشهاي نت، كنترل پروژه، برنامه ريزي توليد بيشتر در محيطهاي كارگاهي و با اطلاعات فني بالا انجام مي شه و به درد آقايون مي خوره...
ولي گرايشهايي مثل كنترل كيفيت، تضمين كيفيت، ارزيابي كاروزمان بيشتر متناسب خانمها است.
البته اين قطعي نيست مثلا من خانمي را مي شناختم كه برنامه ريزي توليد يك شركت نسبتا بزرگ رو اداره مي كرد....
گرايشهايي مثل كنترل موجودي هم 50-50 است.

sandy1

عضو جدید
سلام به همگی من یه دانش آموز سال آخر دبیرستانم میخواستم راجع به بازار کار رشته ی صنایع برای خانم ها بدونم و این که کاری که به خانم ها میدن معمولا چه کارایی هست....پیشاپیش از جواباتون ممنون:smile:
فکر میکنم این موضوع رو که تو کار دفتری دوست نداری باید بگیم اگه ممکنه بگید فکر میکنید خانم ها کار اجرایی گیرشون میاد؟!!!

sed ali

کاربر ممتاز
واقعا احسنت به مهندسین که یک تعرف درت برای مهندسی صنایع و بازار کار آن به یک دانش آموز دبیرستانی ارائه دادید !
شوخی کردم . ولی حواستان باشه با چه کسی صحبت می کنه ! آخه اون چه می دونه نت چیه ؟ چه کاری انجام میشه توش ؟ کنترل پروژه چیه ؟ و..........
یک نکته بسیار برای یک مهندس صنایع و یک شعار مهم این مهندسین :
یک مهندس صنایع با هر کس به زبان خودش صحبت می کند . این هنر یک مهندس صنایع است !

nayyeri1982

عضو جدید
واقعا احسنت به مهندسین که یک تعرف درت برای مهندسی صنایع و بازار کار آن به یک دانش آموز دبیرستانی ارائه دادید !
شوخی کردم . ولی حواستان باشه با چه کسی صحبت می کنه ! آخه اون چه می دونه نت چیه ؟ چه کاری انجام میشه توش ؟ کنترل پروژه چیه ؟ و..........
بذار پس اصلاحش كنم. اينجوري خوبه؟
سلام
مي خواستي درمورد بازار كار مهندسي صنايع براي خانمها بدوني؟ خب خانمها مي تونن توي كارخانه ها مشغول به كار بشن. كارخانه يه جاي خيلي بزرگه كه يك سري آدم يه چيزي رو توليد مي كنند. توليد كه مي دوني چيه؟ توليد يعني اينكه يه مواد اوليه اي رو بگيري و روش يه سري مراحل انجام بدي و يه محصول نهايي درست كني براي عرضه به بازار فروش....
دختر و پسر هم نداره ...
جواب سوالتو گرفتي؟

sandy1

عضو جدید
سلام
مي خواستي درمورد بازار كار مهندسي صنايع براي خانمها بدوني؟ خب خانمها مي تونن توي كارخانه ها مشغول به كار بشن. كارخانه يه جاي خيلي بزرگه كه يك سري آدم يه چيزي رو توليد مي كنند. توليد كه مي دوني چيه؟ توليد يعني اينكه يه مواد اوليه اي رو بگيري و روش يه سري مراحل انجام بدي و يه محصول نهايي درست كني براي عرضه به بازار فروش....
دختر و پسر هم نداره ...
جواب سوالتو گرفتي؟
آره حسابی فک کنم جوابشو گرفت مخصوصا که بد جوری تو تعریف تولید مونده بود!!:biggrin: حالا این کارخونه یعنی یه چیزی شبیه بیمارستانه!!!!:eek:

eava20

عضو جدید

ممنون از درکتون ولی دیگه اینجوریهام نیست:redface:

eava20

عضو جدید
سلام
دختر و پسر هم نداره ...
جواب سوالتو گرفتي؟

مهندسان عزیز...داشتیم؟؟؟!!!

بالا