کاریابی و بازار کار

mn2

عضو جدید
زمینه های کاری مهندسی صنایع

زمینه های کاری مهندسی صنایع

سلام، می خواستم بدونم زمینه های کاری رشته ی مهندسی صنایع چیه؟ و اینکه بازار کارش بازار کارش چطوریه ؟ فارغ التحصیلان این رشته کجا ها مشغول به کار می شن؟ خوشحال میشم اگه بتونید کمکم کنید، ممنون

sed ali

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز اولش باید این نکته رو بکم که مهندسی صنایع یک جور رابط بین انسان و ماشین هستش و با توجه به اشنا به این دو حوضه بسیار آسان می تواند در زمینه های برنامه ریزی و تحلیل انواع سیستم ها ( چه اقتصادی و چه انسانی ) وارد عمل شود . البته این تعریف زیاد هم کامل نیست ولی نطر من هستش .اگر منظورتون در کدام قسمت هستش مثلا در کارخانه در بخش برنامه ریزی و تولید و در بخش کنترل کیفیت و همچنین در بخش تعمیرات نگهداری و .......کلا در اکثر مواقع در بخش مدیرتی میانی هم از مهندسی صنایع در کنار دیگر مهندسی ها ایتفده می شود.مهندسی صنایع می تواند در پروژه عمرانی مشغول به فعالیت شود به ابزتر های نرم افزاری پروژه را از نظر زمان و هزینه کنترل نماید و زکینه های کاری عمومی دیگری همچون در بانکها و شرکتهای نظیر هم کاربرد دارد .در کل زمینه های کاری کسترده ای دارد که حتی باعث می شود گاهی برای ما هم دشوار شود .

mjvm

کاربر فعال گروه کیفیت مهندسی صنایع
به نام خدای دوست داشتنی
سلام
در مورد مهندسی صنایع باید بگم که این رشته اونقدر بازارکارش وسیعیه که کم تر جایی است که نیاز به مهندس صنایع نداشته باشد !
زمینه ی مورد علاقه ی خودم خودروسازی است .شاید از وقتی با رییس خط مونتاژ پارس خودرو که یک مهندس صنایع است رو به رو شدم و باهاش صحبت کردم علاقه ام بیشتر شد . البته ایشون رییس خط مونتاژ ال 90 و مگان بودند .
شاید اگر علاقه ی کمی هم به این رشته داشته باشید قطعا با ورود بهش عاشقش میشید.
اما همیشه یادتون باشه که علاقه اولویت داره به هر چیزی!
مهندسان صنایع واقعی یه چیزه دیگه هستند که شما بین هیچ یک از مهندسان نمی تونید پیدا کنید (با احترام به سایر رشته ها )

موفق باشید

sed ali

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
به نام خدای دوست داشتنی
سلام
در مورد مهندسی صنایع باید بگم که این رشته اونقدر بازارکارش وسیعیه که کم تر جایی است که نیاز به مهندس صنایع نداشته باشد !
زمینه ی مورد علاقه ی خودم خودروسازی است .شاید از وقتی با رییس خط مونتاژ پارس خودرو که یک مهندس صنایع است رو به رو شدم و باهاش صحبت کردم علاقه ام بیشتر شد . البته ایشون رییس خط مونتاژ ال 90 و مگان بودند .
شاید اگر علاقه ی کمی هم به این رشته داشته باشید قطعا با ورود بهش عاشقش میشید.
اما همیشه یادتون باشه که علاقه اولویت داره به هر چیزی!
مهندسان صنایع واقعی یه چیزه دیگه هستند که شما بین هیچ یک از مهندسان نمی تونید پیدا کنید (با احترام به سایر رشته ها )

موفق باشید

این که میگین خیلی وسیع هستش باهات موافقم ولی سعی کن جندتا حوزهشو نام ببریم !

یک حوزه ای که مهندسی صنایع می توان در آن کاربرد داشته باشد در مقاطع دکترا سازماندهی یک وزارتخانه می تواند باشد یعنی همچین قدرت بالایی دارد .
در کارهای تحقیقاتی هم خیلی کاربرد دارد مثل مسائل مربوط به تصمیم گیری که بخشی از تحقیق در عملیات می باشد . و در درسی به عنوان ۀنالیز و تصمیم گیری تا حدودی آشنا می شویم .

عطیه بایگان

عضو جدید
من تازه فارغ التحصیل شدم و احساس میکنم برای کار هیچی نمیدونم . میخواستم بپرسم چه دوره ای را باید بگذرونم تا بتونم تو رشته خودم که بهش علاقه دارم فعالیت کنم ؟

atefeh666

عضو جدید
سلام من فرشید آذر هستم .مهندس صنایع.در حال حاضر در سازمان صنایع و معادن شاغلم..مطمئن باش اگه مهندس قابلی باشی همه جا رو هوا میزننت.فقط یه سری نرم افزارو باید بلد باشی که بیس کارته...
چي مثلا؟ ممنون ميشم ميل بزنين atefeh_6662001@yahoo.com

V A H ! D

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع ,
کاربر ممتاز
سلام ...

ممنون مهندس ایمان ...

.
.
.

در حال حاضر گرایش های تولید صنعتی و ایمنی صنعتی بازار کاره خوبی دارن ...

البته این به این معنا نیست که تا مدرکت رو گرفتی بری سره کار نه ... ؟!!!

همین دو گرایش رو که نام بردم نیاز داره که در طول مدت تحصیل یا بعد از آن یک سری دوره ها و آموزش هایی رو ببینه ...

با نرم افزار ها آشنا باشه ...

و ...

.
.
.

خلاصه اینکه با اینکه بازار کار شاید خوب باشه اما شما هم باید خودت خوب باشی و در سطح بالا باشی ...

دوستان نظراتتون رو بیان کنید ...

Iman Gom

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
علاوه بر همه ی این بحث ها باید مهارت ارتباط برقرار کردن هم یاد گرفت . تو موفقیت 20 درصد مربوط به هوش هست اما 80 درصد مربوط به مهارت های ارتباط .

yas.nadri

عضو جدید
سلام دوستان من میشه بهم بگی یه مهندس صنایع باید چه قابلیت ها و تخصص هایی داشته باشه که تو یه پالایشگاه استخدام بشه؟ اخه من کار توی پالایشگاه رو خیلی دوست دارم

parker_2012

عضو جدید
سلام

سلام

سلام به همگی.من امسال کنکور دارم ولی الان باید آزاد انتخاب رشته کنم.واقعا موندم هر سایتی رفتم از هرکسی پرسیدم میگه باید به رشته علاقه داشته باشی.آخه من چه میدونم چه رشته ای چجوریه؟ مثلا یه جا نوشته :مهندسی صنایع عبارت از کاربرد اصول و تکنیکهایی به منظور بهبود، طراحی و نصب سیستمهایی شامل انسان، مواد، اطلاعات، انرژی و تجهیزات برای فراهم آوردن امکان تولید کالاها و ارائه خدمات بشکل کارا و مطلوب میباشد. آخه من چه میدونم این چیه . در ضمن این رشته ها تعریف هاییه که هدف به وجود اومدن رشتست ولی به نظر من رشته ها به خوبی و قشنگی تعریف هایی که ازشون میکنن نیستن.بابا یه رشته باشه که بازار کار داشته باشه (حداقل 90%) من عاشقش میشم.حالا میخوام از شما که میدونید بپرسم صنایع چیه ؟ کارش چطوره؟ رک و پوست کنده حقیقتو بگید علاقه هم که من اصلا به همه رشته ها علاقه دارم.

4971177

عضو جدید
راهنمایی - اشتغال

راهنمایی - اشتغال

باسلام من به عنوان یک دانشجوی صنایع از دوستانم راهنمایی میخوام.من یک زمین با متراژ350 متر دارای آب و برق و گاز وتلفن دارم و هزینه خرید یک سری دستگاه برای راه اندازی یک کارگاه وتامین نیروی انسانی و هرچی که برای یک کارگاه لازم است رو هم دارم فقط یک ایده خوب برای شروع کارم میخوام یعنی چه جور کاری رو میتونم شروع کنم؟باتشکر

nima_285

عضو جدید
باسلام من به عنوان یک دانشجوی صنایع از دوستانم راهنمایی میخوام.من یک زمین با متراژ350 متر دارای آب و برق و گاز وتلفن دارم و هزینه خرید یک سری دستگاه برای راه اندازی یک کارگاه وتامین نیروی انسانی و هرچی که برای یک کارگاه لازم است رو هم دارم فقط یک ایده خوب برای شروع کارم میخوام یعنی چه جور کاری رو میتونم شروع کنم؟باتشکر
ببين ميتوني تو زمينه تذريق پلاستيك و توليد محصولات پلاستيكي مثل تجهيزات سرويس هاي بهداشتي ( مثل آيينه و جاي مسواك و جاي دستمال و ...) فعاليت كني. به نظرم سود خوبي داره.

m.ali.m

عضو جدید

با سلام
بهتره اول یک نیاز سنجی در محل زندگی ت داشته باشی.ببین بازار چه محصولی رو به پیشرفته.بعد سعی کن تکنولوژی ساخت اون محصول رو بفهمی. تا میتونی تو بازار بچرخ و تکنولوژی و جدید ترین روش تولیدش رو در بیار.بعد ببین میتونی با اون تکنولوژی کار کنی یا نه.اینجاست که باید به دنبال تخصصش بگردی.یعنی مطالعه، پرس و جو و کسب تجربه... تازه بعدش میتونی یه کاری راه بندازی..
موفق و پاینده باشی..

با احترام.

4971177

عضو جدید
ببين ميتوني تو زمينه تذريق پلاستيك و توليد محصولات پلاستيكي مثل تجهيزات سرويس هاي بهداشتي ( مثل آيينه و جاي مسواك و جاي دستمال و ...) فعاليت كني. به نظرم سود خوبي داره

باسلام .
از راهنمایی شما ممنونم.:gol:

nima_285

عضو جدید
با سلام
بهتره اول یک نیاز سنجی در محل زندگی ت داشته باشی.ببین بازار چه محصولی رو به پیشرفته.بعد سعی کن تکنولوژی ساخت اون محصول رو بفهمی. تا میتونی تو بازار بچرخ و تکنولوژی و جدید ترین روش تولیدش رو در بیار.بعد ببین میتونی با اون تکنولوژی کار کنی یا نه.اینجاست که باید به دنبال تخصصش بگردی.یعنی مطالعه، پرس و جو و کسب تجربه... تازه بعدش میتونی یه کاری راه بندازی..
موفق و پاینده باشی..
با احترام.
من با اينكه دنبال بهترين تكنولوژي باشه موافقم اما به نظرم نبايد نگاهشو به توليد منطقه اي محدود كنه. بايد يه چشم انداز براي عرضه به محصولات فرا منطقه اي وجود داشته باشه، مخصوصا الان كه بحث كسب و كار اينترنتي خيلي داره پيشرفت ميكنه

hassan chegini

عضو جدید
بازار کار صنایع

بازار کار صنایع

سلام بابا ما مهندسان صنایع که نمی تونیم خودمون رو گول بزنیم. به نظر من نه باید خیلی نامید شد و نه باید خیلی رویایی فکرد. باید دست روی زانوی خود بگذاریم و با توکل به خدا پیش بریم.;)

hasan_engineer

عضو جدید
بازار کار مهندسی صنایع خدا رو شکر در حال حاضر بسار عالیه،یا یه جورایی رویاییه، من که الان دانشجو ترم آخری هستم تو هفته با 3شرکت همکاری میکنم این یعنی چی؟ یعنی اینکه صنایع بازارش داغه!

V A H ! D

کاربر ممتاز
سلام بابا ما مهندسان صنایع که نمی تونیم خودمون رو گول بزنیم. به نظر من نه باید خیلی نامید شد و نه باید خیلی رویایی فکرد. باید دست روی زانوی خود بگذاریم و با توکل به خدا پیش بریم.;)

سلام!!!

در درجه اول که حتما باید توکل و امید مون به خدا باشه ...

بعدش هم چرا گول بزنیم !!!!

گول زدن نداره!!!

شما دستتون رو از روی زانوهاتون بردارید و کتاب دستتون بگیرید و مطالعه داشته باشید!!!

سعی کنی بیشتر بیشتر با رشته تون آشنا بشین!!

سعی کنید دوره ها رو بگذرونید ، نرم افزار ها ...

و خیلی چیز های دیگه !!!

.
.
.

خلاصه اینکه از شما همت و از خدا برکت ... :gol:

hasti1988ie

عضو جدید
بازار کار مهندسی صنایع خدا رو شکر در حال حاضر بسار عالیه،یا یه جورایی رویاییه، من که الان دانشجو ترم آخری هستم تو هفته با 3شرکت همکاری میکنم این یعنی چی؟ یعنی اینکه صنایع بازارش داغه!

چه زمینه ای کار میکنین؟

hasti1988ie

عضو جدید
نظرتون رو درباره کار در واحد تولیدی بگین

نظرتون رو درباره کار در واحد تولیدی بگین

سلام دوستان.....
برای پست مدیر داخلی یه واحد تولیدی با حدود 15 نفر پرسنل دعوت به کار شدم....
نظرتون چی هست؟
و البته این که چه کارهایی رو میشه اینجا انجام داد به نظرتون....اگر 2 خط تولید در نظر بگیریم........
کار دوخت حوله هست و بیشتر پرسنل پای چرخ و کار عملیاتی هستند...

اصلا اگه شما بودین میرفتین؟یا ترجیح میدادین مطالعاتتون رو ادامه بدین و یه جای بزرگتر کار کنید...؟؟؟

ممنون از نظراتتون:gol:

hasan_engineer

عضو جدید
سلام دوستان.....
نظرتون چی هست؟
و البته این که چه کارهایی رو میشه اینجا انجام داد به نظرتون....اگر 2 خط تولید در نظر بگیریم........

اصلا اگه شما بودین میرفتین؟یا ترجیح میدادین مطالعاتتون رو ادامه بدین و یه جای بزرگتر کار کنید...؟؟؟

دوست عزیز اگر اولین فعالیت شغلی برای شما باشه از دست ندید هرجا دیدی مهندس صنایع میخوان خودتون رو نشون بدید ، برای رسیدن به قله های پیشرفت باید چند سالی زحمت بکشید یا به عبارتی یکی دو سالی بخوری نون و تره عمری بخوری نون و کره، این رو من به هرکدام از دوستان که از من سوال در این جور مسایل میپرسن میگم

sarake

عضو جدید
سلام
نت با نرم افزار کار میکنید؟یا کاغذ ومستند کردن؟
باچه نرم افزاری؟

linktaz

کاربر بیش فعال
سلام دوستان.....
نظرتون چی هست؟

توليد با 15 تا پرسنل چيزي بهت ياد نميده.مخصوصا وقتي سيستم پيچيده اي نداره.اگر صرفا براي امرار معاش يا پول باشه برو.توي زندگي تا آخر عمر كه تجربه كسب كني بازم كمه.اما اين گذر عمر واسه آدم گرون تموم ميشه.
پيروز باشي

V A H ! D

کاربر ممتاز
سلام دوستان.....
نظرتون چی هست؟

سلام!!

به نظر من هرچند یکم محیط کوچیک و تعداد پرسنل کمی داره اما برید و مشغول بشید!!

اگر اولین موقغیت کاری تون هست برید و تجربه کسب کنید !!

اتفاقا همین جاهای کوچیک رو میشه فکرتون رو درونش پیاده کنید ...

.
.
.

انشالله هرموقع شروع به کار کردید بیاید و شرح بدید تا دوستان هم نظر بدن ...

mjvm

کاربر فعال گروه کیفیت مهندسی صنایع
یادمه اولین باری که رفتم تا پروژه ی درس ارزیابی رو انجام بدم مجبور شدم 5 تا نیم روز برم کارخانه ! روز های اول خیلی ترسیده بودم چون فکر می کردم قراره فقط پشت میز بشینم و نظارت کنم و نه اینکه با کارگران سر و کله بزنم !! !
قطعا بودن در بازار کار و به کار بستن آن چه می دانیم خیلی خیلی بهتر از داشتن یک دید آکادمیک است ! البته بستگی به دید هم داره ! بعضی ها دوست دارند فقط آکادمیک کار کنند !

بالا