چقدر راغب به خوندن مقالات هستيد ؟!

mahnaz -A

عضو جدید
کاربر ممتاز
ديشب كه داشتم تو تالار مقالات مواد و متالوژي ميگشتم خيلي از مقالات رو خوندم !
بعضيهاشون واقعا جالب و مفيد بود .
حتي با اينكه هنوز با بعضي از اصلاحات و مفاهيم آشنايي نداشتم !!!!!

با خودم فكر كردم چند درصد دوستان توي اين تالار وقت ميذارن و مقالات رو ميخونن !
يا فقط دنبال مقالات مورد نياز مقطعي خودمون هستيم و سايرشون رو حتي يه بار هم نميخونيم !؟
حتي مقالات غير مرتبط با رشته تحصيليمون !

همه مقالات ارزش يه بار خوندن رو دارن !
بگذريم كه خوندن چند بار بعضيهاشون هم كفايت نميكنه !

به هر حال برام سوال بود !

نميدونم چقدر با نظرم موافق باشيد ...
ولي اميدوارم دوستان توي اين تالار بيشتر وقت بذارن و نگاه تازه اي به اين تالار داشته باشن !

شاد و موفق باشيد ...

m4material

مدیر تالار مهندسی مواد و متالورژی
مدیر تالار

يا فقط دنبال مقالات مورد نياز مقطعي خودمون هستيم و سايرشون رو حتي يه بار هم نميخونيم !؟

ولي اميدوارم دوستان توي اين تالار بيشتر وقت بذارن و نگاه تازه اي به اين تالار داشته باشن !

شاد و موفق باشيد ...
سلام
در راستای mahnaz_A خانم گفتن این نکته خالی از لطف نیست که رشته مهندسی مواد خوا ناخواه با خوندن مقالات (چه لاتین و چه فارسی) رابطه ای تنگاتنگ داره!پس دوستان عزیز یه جورایی حتما با مقالات جدید انسی عرفانی دارند:biggrin:(مخصوصا از نوع لاتینش)
ولی خب تو این تالار متاسفانه اونطور که باید و شاید روی خواندن مقاله ها وقت گذاشته نمیشه! امیدوارم هر چه بیشتر و بهتر روی این موضوع توسط دوستان سرمایه گذاری بشه!
منم جدا موافقم که هر مقاله ارز یه بار خوندن رو داره!
البته یه بار پیشنهاد اینو داده بودم که هر کس تا اونجایی که میتونه مقالات خودشو بذاره رو سایت( اتفاقا تاپیک رو هم زدیم) ولی خب زیاد مورد توجه نبود!حتی قصد داشتیم یه مسابقه بذاریم، ولی خب اینجا تا همه همکاری نکنند ، اتفاق خاصی نمیافته!
موفق باشید

mahnaz -A

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
در راستای mahnaz_A خانم گفتن این نکته خالی از لطف نیست که رشته مهندسی مواد خوا ناخواه با خوندن مقالات (چه لاتین و چه فارسی) رابطه ای تنگاتنگ داره!پس دوستان عزیز یه جورایی حتما با مقالات جدید انسی عرفانی دارند:biggrin:(مخصوصا از نوع لاتینش)
ولی خب تو این تالار متاسفانه اونطور که باید و شاید روی خواندن مقاله ها وقت گذاشته نمیشه! امیدوارم هر چه بیشتر و بهتر روی این موضوع توسط دوستان سرمایه گذاری بشه!
البته یه بار پیشنهاد اینو داده بودم که هر کس تا اونجایی که میتونه مقالات خودشو بذاره رو سایت( اتفاقا تاپیک رو هم زدیم) ولی خب زیاد مورد توجه نبود!حتی قصد داشتیم یه مسابقه بذاریم، ولی خب اینجا تا همه همکاری نکنند ، اتفاق خاصی نمیافته!
موفق باشید
ممنون از اينكه تاييد كرديد

اينم نكته جالبيه دوستان حتي ميتونن مرجع لاتين و خلاصه اي از مطلب رو حالا هر چند ساده توي تالار مقالات بذارن !

اكثر دوستان گمون كنم تا حالا چند تا كار ترجمه حداقل انجام دادن !
اين طوري همه استفاده ميكنن

ممنون

Roozbeh69

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. من دارم میرم ترم 4 و فکر نمیکنم درسهایی که تا به حال داشتم منو باید به سمت خوندن مقاله میبرده ولی ان شاءالله از این به بعد توصیه شمارو جدی میگیریم و برای خوندن مقاله وقت میذاریم.

mahnaz -A

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. من دارم میرم ترم 4 و فکر نمیکنم درسهایی که تا به حال داشتم منو باید به سمت خوندن مقاله میبرده ولی ان شاءالله از این به بعد توصیه شمارو جدی میگیریم و برای خوندن مقاله وقت میذاریم.
زود نيست !

شروغ كنيد ...

موفق باشيد

فرهنگ

مدیر بازنشسته
مگه میشه بدون مقاله کار خاصی انجام داد. من حتی خیلی از تمرینای استادام رو از مقالات لاتین مجبورم پیدا کنم....

از مقالات تالار تا حالا استفاده ای جز افزایش اطلاعات نداشتم . جز یه مقاله که خودم از متریال خواسته بودم.
عموما هم وقتی مقالات رو میخونم حتما از نویسنده مقاله تشکر میکنم (مقالات تالار). اینو از اون جهت گفتم که ببعضی دوستام صرفا به زدن دکا تشکر اکتفا میکنن بدون خوندم مقاله و این اصلا قشنگ نیست
اما اخیرا واقعا با کمبود وقت مواجهم.

mahnaz -A

عضو جدید
کاربر ممتاز
مگه میشه بدون مقاله کار خاصی انجام داد. من حتی خیلی از تمرینای استادام رو از مقالات لاتین مجبورم پیدا کنم....

از مقالات تالار تا حالا استفاده ای جز افزایش اطلاعات نداشتم . جز یه مقاله که خودم از متریال خواسته بودم.
عموما هم وقتی مقالات رو میخونم حتما از نویسنده مقاله تشکر میکنم (مقالات تالار). اینو از اون جهت گفتم که ببعضی دوستام صرفا به زدن دکا تشکر اکتفا میکنن بدون خوندم مقاله و این اصلا قشنگ نیست
اما اخیرا واقعا با کمبود وقت مواجهم.
ممنون فرهنگ عزيز

موفق باشيد

reza_1364

مدیر بازنشسته
سلام
موفق باشید
m4material عزیز

به کمک شما یه تالار زدیم مبنی بر اینکه هرکسی مقاله خودشو بزاره داخل این تالار.

این طرح از شما بود.اما شما خودتون یه مقاله را هم نزاشتید

mahnaz -A

عضو جدید
کاربر ممتاز
من با مقالات بیگانه نیستم اما هیچوقت ترغیب به زیر و رو کردنشون نشدم.
لزومي نداره با حساسيت مطالب درج شده در يك مقاله رو خوند !
شايد همون سطحي خوندنشون هم كفايت كنه !
همين كه به قول شما بيگانه نبود ...

موفق باشيد دوست عزيز

nargol68

عضو جدید

شاد و موفق باشيد ...
موافقم با نظرت دوست خوبم ولی متاسفانه خودم تا یه جایی به یه مقاله احتیاج پیدا نکنم زیاد دنبالش نمیگیرم .ولی سعی میکنم متحول بشم :w10::w11:

mahnaz -A

عضو جدید
کاربر ممتاز
موافقم با نظرت دوست خوبم ولی متاسفانه خودم تا یه جایی به یه مقاله احتیاج پیدا نکنم زیاد دنبالش نمیگیرم .ولی سعی میکنم متحول بشم :w10::w11:

:evil:

آره نارگل جون گفتم معمولا همينه !:w20::w20:

ولي واقعا بخون بعضياش واقعا جالبن!:w16::w16::w16:

اگه خواستي بگو معرفي كنم !:redface:

m4material

مدیر تالار مهندسی مواد و متالورژی
مدیر تالار
m4material عزیز

به کمک شما یه تالار زدیم مبنی بر اینکه هرکسی مقاله خودشو بزاره داخل این تالار.

این طرح از شما بود.اما شما خودتون یه مقاله را هم نزاشتید
بله درسته! من هم مقاله گذاشتم ، اون مقاله كه گذاشته بودم (پست 12) براي خودم بود! البته درسته زياد از نظر اصول مقاله نويسي درست نبود ولي روش خودم كار كرده بودم! در ضمن اون زمان من زياد اطلاعاتي نداشتم( الانم ندارم) اينو بايد به دوستاني بگيد كه يا دارن تو كارشناسي ارشد درس ميخونن( مثل آقا thixo و s.kh خانم) يا از سال بالايي ها هستن( مثل فرهنگ خانم)!الانم سعي ميكنم بيشتر تو همون تاپيك مطلب بذارم!
شما هم مقاله بذاريد ديگه، ناسلامتي هم فارغ التحصيل ارشد هستيد هم مدير اينجا.:smile:

mona_azad

عضو جدید

شاد و موفق باشيد ...
منم با نظرت موافقم مهناز جونم
من خودم به شخصه به جز چند بار (اونم احتیاج داشتم )به اونجا سر نزدم
شاید به خاطر اینه که این قسمت خیلی جذاب نیست باید یه کارایی توش انجام داده بشه که جذاب تر شه ..................
ولی اینو بدون که ما ها همیشه دنبال حاشیه ایم تا اصل مطلب پس زیاد توقع نداشته باش.............:biggrin::smile:

mahnaz -A

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم با نظرت موافقم مهناز جونم
من خودم به شخصه به جز چند بار (اونم احتیاج داشتم )به اونجا سر نزدم
شاید به خاطر اینه که این قسمت خیلی جذاب نیست باید یه کارایی توش انجام داده بشه که جذاب تر شه ..................
ولی اینو بدون که ما ها همیشه دنبال حاشیه ایم تا اصل مطلب پس زیاد توقع نداشته باش.............:biggrin::smile:
ممنون مونا جون ...
حق با تو ست ... شايد اين بر ميگرده به ذات بشريت و ما هم ازش مستثني نيستيم !

اميدوارم هر روز بهتر از قبل بشيم .

موفق باشي

د ا ن ش گ ا ه

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من مقالات تو ارشد هست که معنی پیدا میکنه تو کارشناسی اگه مقاله هم بخوان از مقالات فارسی استفاده میشه

mahnaz -A

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من مقالات تو ارشد هست که معنی پیدا میکنه تو کارشناسی اگه مقاله هم بخوان از مقالات فارسی استفاده میشه
همون طور که هیچ وقت برا شروغ دیر نیست ...
مسلما برا شروع زود هم نیست ...
به نظرم باید از همین مقطع شروع کرد !!

Roozbeh69

عضو جدید
کاربر ممتاز
همون طور که هیچ وقت برا شروغ دیر نیست ...
مسلما برا شروع زود هم نیست ...
به نظرم باید از همین مقطع شروع کرد !!
آخه وقتی تو یه مقاله واژه ها و مفاهیمی به کار رفته که هنوز به طور اصولی و پایه ای اونارو درک نکردیم خوندنش چه فایده ای داره؟

mahnaz -A

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخه وقتی تو یه مقاله واژه ها و مفاهیمی به کار رفته که هنوز به طور اصولی و پایه ای اونارو درک نکردیم خوندنش چه فایده ای داره؟
جواب همین پست رو بخونید !!!

باید خودتون هم محض اطلاعات عمومی هم که شده مطالعه داشته باشید !
درسته شاید الان چندان موثر نباشه ولی ...
بالفرض محال هم فایده ای نداشته باشه ... چیری از دست ندادید !!!
درسته ؟!

موفق باشید

Space Boy

عضو جدید
تأیید

تأیید

با سلام و تشکر از همه مخصوصا از سرکار خانم mahnaz-a
به نظر من خوندن مقالات مختلف ذهن و فکر دانشجو ها را باز میکنه و عاملی میشه واسه ترغیب اونها به سمت مطالعه و تحقیق بیشتر البته نباید وقت گرانبها را صرف مطالب زاید کرد از این جهت باید در پیدا کردن و خوندن مطالب و مقالات دقت داشت.

mahnaz -A

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام و تشکر از همه مخصوصا از سرکار خانم mahnaz-a
به نظر من خوندن مقالات مختلف ذهن و فکر دانشجو ها را باز میکنه و عاملی میشه واسه ترغیب اونها به سمت مطالعه و تحقیق بیشتر البته نباید وقت گرانبها را صرف مطالب زاید کرد از این جهت باید در پیدا کردن و خوندن مطالب و مقالات دقت داشت.
ممنون دوست عزیز

موفق باشید

elhamramezani

عضو جدید
به غیر وقت گذاشتن واسه خوندن مقاله باید نحوه خوندن مقاله رو هم بدونیم :
سیاری از دانشجویان و محققان از تحقیقات کتابخانه ای و جمع آوری تاریخچه ی موضوع گریزانند. کابوسی که ما از آن فرار می کنیم و این فرار نیز خود کابوسی دیگر برایمان به همراه می آورد، مواجهه با میلیون ها مقاله است که باید آنها را بخوانیم تا مگر اندکی مطالب مفید عاید شود. از طرفی نخواندن و سرسری گرفتن این بخش از تحقیق اعتماد به نفس ما را در ادامه ی راه بسیار کاهش میدهد.به سبک بازاری ها: نگران نباشید! لازم نیست همه ی مقاله ها را کلمه به کلمه بخوانید ( اگرچه، یک تعدادی را باید بخوانید)روشی که من به شما پیشنهاد می کنم این است:۱- عنوان و چکیده ی مقاله را بخوانید.
آیا این مقاله به چیزی که شما بر روی آن کار می کنید ارتباطی دارد؟ اگر بله به مرحله ی بعد بروید. اگر نه از خیر این مقاله بگذرید.
۲- مقدمه و نتیجه گیری (conclutions) را بخوانید.
اگر همچنان فکر می کنید که می توانید از این مقاله برای کار خود استفاده کنید، به مرحله ی بعد بروید اگر نه این مقاله را از جلوی دست کنار بگذارید تا در آینده دوباره شما را سردرگم نکند.
۳- قسمت بحث را بخوانید.
قسمت بحث در یک مقاله دقیقاً قبل از نتیجه گیری می آید. آیا بعد از خواندن این قسمت فکر می کند که مطلب با ارزشی در آن هست؟ آیا هنوز هم فکر می کنید که میتوانید از این مقاله برای کار خود استفاده کنید؟ اگر نه از شر مقاله خلاص شوید. اگر بله، احتمال اینکه شما از این مقاله در کار خود استفاده کنید بسیار بالا است. مراحل اندک بعدی فقط اطلاعات بیشتری را در اختیار شما قرار خواهند داد.
۴- قسمت نتایج را بخوانید.
بهترین روش برای خواندن قسمت نتایج که احتمالا در مقالات مفصل ترین قسمت نیز هست، این است که جمله ی اول هر پاراگراف را بخوانید. پاراگراف ها به صورت موضوعی از هم جدا می شوند لذا با خواندن جمله ی اول از هر پاراگرف متوجه خواهید شد که این بخش به چه نتیجه ای خواهد بپردازد. اگر آن پاراگرف مورد نظر شما بود آن را کامل بخوانید و متوجه شوید.
۵- قسمت مروری بر منابع را بخوانید یا نگاهی به قسمت مراجع بیندازید.
اگر تا به اینجا پیش آمده اید، احتمال بسیار زیادی وجود دارد که مقالات دیگری را نیز از طریق این مقاله بتوانید پیدا کنید که به کار شما بیایند و یا ارزش خواندن را داشته باشند. به این کار به اصطلاح “مرجع کاوی” گفته می شود که روش بسیار موثری برای یافتن مقالات جدید و مرتبط است.
۶- مابقی آنچه باقی مانده است را بخوانید.
ممکن است شما موارد خوب دیگری را از قلم انداخته باشید، احتمالا شما هنوز روش تحقیق این مقاله را مطالعه نکرده اید، که اگر شما بخواهید این تحقیق را تکرار کنید به کار خواهد آمد