چرا نماز میخونی؟

*setareh66*

عضو جدید
کاربر ممتاز
انسان خوبه نمازو با عشق و علاقه بخونه .نه از روی اجبار،عادت،ترس،ریاو...
بعضیا فکر میکنن که هرکی این حرفو بزنه منظورش اینه که فقط موقعی که به خدا نیاز داره نماز میخونه اما من فکر میکنم ارزش نماز 1 از روی عشق و سپاسگزاری بیش از خوندن 1000تا نماز از روی عادته...
من عشق به خدا رو و اینکه هرلحظه به یادش باشم رو به صرف 1ساعت در روز برا خوندن نماز ترجیح میدم...

mamadj

عضو جدید
چون دوستش دارم...چون آخر مرامه.......چون تا حالا هرچی خواستم نه تو کارش نبوده.....من با اینهمه عوضی بازیام میدونم خدا دوستم داره...منم دوستش دارم........ مشکلی هست!!!!!
چون تنها کسی که به درد دلم گوش کرده :cry:
چون تنها امید به زندگیه........چون............................................................................
..............................................................

danielo

عضو جدید
کاربر ممتاز
من هرگز نخوندم و حتی بلدش نیستم.غیر از حمد و سوره که به ما برای فاتحه خوندن یاد دادند.چیز دیگری از اون را بلد نیستم

ahmadi-2010

عضو جدید
سلام
چرا نماز میخونی؟
اطفا دلیلاتون رو از خوندن نماز بگین:gol::gol:[/QU

باید بگم بهمون علت که تو نمی خونی من می خونم .
من دین اسلام رو پذیرفتم با تمام جزئیاتش من نمی دونم شاید شما مسیحی یهودی زرتشت و..... باشید در اینصورت لزومی نداره نماز رو به شکل ما مسلمونا بخونید ولی اگه نماز نمی خونید و از اون اسلام های مادر زادی دارید باید بگم بهتره دنبال یه دین باشید یا لاییک بودن خودتون رو اعلام کنید بلکه هم شما مثل اون چوپان داستان حضرت موسی هستید که اون حسابش جداست.
دوست عزیز ...خیلی تند نرو از کجا می دونی این دوستمون منظورش چیه؟
زود قضاوت نکن....

@spacechild@

عضو جدید
نماز نخوندن من چند تا دلیل داره :
یکی اینکه وقتی راهنمایی بودم قبل از اینکه ظهر برم مدرسه نماز می خوندم، واسه همینم همیشه دیر می رسیدم:confused: بعدشم اینکه من نماز نمی خونم ولی کلی کارای خوب می کنم، حالا می خوان من رو ببرن جهنم !
:w24:ناراحت نباش!
من که باعث افتخارمه:cool:
اصلا مگه جهنم چشه؟؟به این خوبی:D
بیا بریم.خیلی خوش میگذره ها:w18:

*setareh66*

عضو جدید
کاربر ممتاز
دکتر شریعتی میگه:
* ایمان چه قدر لغت قشنگ است! آن چیزی است که به روح آواره و متشتت و پریشان و تجزیه شده ، تکیه گاه می بخشد.
*ایمان بی عشق، اسارت در دیگران است و عشق بی ایمان، اسارت در خود
* نیایش ، معراج به سوی ابدیت، پرواز به قله ی مطلق و صعود به ماورای آن چه هست!
* انسان موجودی است که باید دوست بدارد و بپرستد.
* راه تقرب خدا در اسلام ، تعقل است نه تعبد.
*ترجیح میدهم در خیابان راه برم و به خدا فکر کنم تا اینکه در مسجد باشم و به کفشهایم فکر کنم.

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
:w24:ناراحت نباش!
من که باعث افتخارمه:cool:
اصلا مگه جهنم چشه؟؟به این خوبی:D
بیا بریم.خیلی خوش میگذره ها:w18:

منم با شما هم عقيده ام ! ;)

جهنم خيلي بهتر از اون بهشته اگه قرار باشه اين اخوندها توش باشند . :smile:

البته از شانس ما وقتي رفتيم جهنم ميبينم اونا هم اونجان !! :mad: :(

mamadj

عضو جدید

همه چی خوب و بد داره.....آخوندم خوب و بد داره...........بعضیاشون خیلی باحال هستن......بعضیاشونم از لباس محترمشون سو استفاده میکنن...که واقعا باعث شرمه

ahmadi-2010

عضو جدید

این سوال دوستمون هیچ ربطی به جهنم و بهشت و آخوند و ....نداشت چرا هر وقت صحبت نمازو خدا و...می شه همه فقط منتظرن یا برن بهشت یا جهنم یا اینکه ....
اصلا چرا ما هر کاری می کنیم منتظریم که یا تنبیه بشیم یا تشویق ....بابا اگه تو قران هم از بهشت و جهنم گفته بخاطر این بوده که عربهای اون زمان فهم و شعور درست و حسابی نداشتن اگه داشتن بچه ها شون رو که نمی کشتن....
ما باید یاد بگیریم به ذات خودمون رجوع کنیم نه آموخته هامون....ذات انسان طالب ستایش خداست پس لطفا با مسائل سیاسی و غیره قاطیش نکنید....

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
این سوال دوستمون هیچ ربطی به جهنم و بهشت و آخوند و ....نداشت چرا هر وقت صحبت نمازو خدا و...می شه همه فقط منتظرن یا برن بهشت یا جهنم یا اینکه ....
اصلا چرا ما هر کاری می کنیم منتظریم که یا تنبیه بشیم یا تشویق ....بابا اگه تو قران هم از بهشت و جهنم گفته بخاطر این بوده که عربهای اون زمان فهم و شعور درست و حسابی نداشتن اگه داشتن بچه ها شون رو که نمی کشتن....
ما باید یاد بگیریم به ذات خودمون رجوع کنیم نه آموخته هامون....ذات انسان طالب ستایش خداست پس لطفا با مسائل سیاسی و غیره قاطیش نکنید....

يعني شما مي فرمائيد اينهمه كه تو قران از سيب و هلو و عسل و اب خنك و شراب و هزاران حوري بهشتي براي خوشگذروني و غلمان !! ;) در بهشت گفته و از اون طرف از چماق و اتيش و نيم سوز كه در جهنم گفته همه دورغه و فقط بخاطر اعراب بي فهم و شعور اون زمان بوده كه اينهمه ايات در اين مورد توصيف كردند ؟؟!!! :surprised: :smile:

بهمن د

عضو جدید
چرا نماز

چرا نماز

:gol:سلام دوست عزيز پيشاپيش سال نو را بهتون تبريك ميگم
نماز ، براي مسلمانان عملي است براي ايجاد ارتباط با مهربانش، نجوايي با معبود ،براي لحظاتي به آرامش رسيدن، پرهيز ازگناهان،پاكي ، شادمان بودن و...
اميدوارم براي رسيدن به هدف نهايي بيشتر تحقيق شود چون نياز است :surprised:

hosseynian

عضو جدید
واسه اینکه یادم باشه اون بالا یکی هس که مواظبمه و چه قدر دوسم داره. :gol: کسی که یکی رو دوس داره هر کاری که طرف ازش بخواد میکنه.اگرم به گردنت حقی داشته باشه که بیشتر ادم میخواد جبرانش کنه. حالا اگه کل وجودتو بهت بخشیده باشه چی؟در برابر این همه عظمت و بخشش خوندن نماز زیاده واسه تشکر؟:razz:

ahmadi-2010

عضو جدید
يعني شما مي فرمائيد اينهمه كه تو قران از سيب و هلو و عسل و اب خنك و شراب و هزاران حوري بهشتي براي خوشگذروني و غلمان !! ;) در بهشت گفته و از اون طرف از چماق و اتيش و نيم سوز كه در جهنم گفته همه دورغه و فقط بخاطر اعراب بي فهم و شعور اون زمان بوده كه اينهمه ايات در اين مورد توصيف كردند ؟؟!!! :surprised: :smile:
نمی دونم شاید....من هنوز سر این مسئله با خودم نتونستم به نتیجه برسم(دروغ چرا) ولی فک می کنم اگه به اون عربهای اون زمان چیز دیگه ای مگفتن اصلا نمی فهمیدن...
ولی حرف من اینه که وقتی ما با رازو نیاز با خدامون می تونیم حال کنیم چون نیاز درونیمونه چرا نکنیم...و این لذت رو بخاطر اینکه بعضی ها ازش سوء استفاده کردن نباید از خودمون بگیریم...

YuMi

اخراجی موقت
نماز معراج مومن
نماز به آدم آرامش میده
نماز یه پر تشکر از خداست...

شما یعنی به معراج میری؟:D
آرامش داری؟:surprised:

چون مسلمونم قبول کردم مسلمون باشم پس بی چون و چرا این دستورو اجرا میکنم.
:smile:

بعد ارزشی هم فکر میکنی داره؟

یعنی خدا شکل داشته یه سری دستورات داده که آدما اجرا کنن که اون کیف کنه

برو یکم فکر کن ببین واسه چی نماز میخونی
بفهمی واسه خودت بهتره
خدات فکر کنم خوشحال تر میشه اگه فهمیده نماز بخونی تا اینکه مثل کلاغ فقط دولا راست شی

بد میگم بگو بد میگی:surprised:

YuMi

اخراجی موقت
ببخشیدااااااا:surprised:

یه نکته جالب

بعضی ها چرا برای خودشون نماز میخونن؟
برای کسب آرامش
برای معراج
برای عسل
برای سبکی

چرا برای خدا نماز نمیخونید؟:surprised:

*setareh66*

عضو جدید
کاربر ممتاز

یه نکته جالب

برای کسب آرامش
برای معراج
برای عسل
برای سبکی

خدا که به عبادت ما نیاز نداره...ماییم که نیاز داریم..:heart:

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز

بعضی ازاین کاربرا دیگه ..........
همه چی باید به تمسخرگرفته بشه حتی نماز!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

.MosTaFa.

کارشناس تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز

یه نکته جالب

برای کسب آرامش
برای معراج
برای عسل
برای سبکی

خب هر کسی یه طرز فکر داره و یه سطحی از بندگی
یکی از ترس جهنم می خونم
یکی به امید بهشت می خونه
یکی واسه شکر نعمات
یکی واسه ادای وظیفه بندگی
.
.
.
و یکی هم واسه خود خدا، چون خدا رو تنها لایق واسه پرستیدن میدونه

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
!- زمانی که نماز میخونم بیشتر به یاد خدا هستم و این دربین ما انسانها وجود داره و طبیعیه
هر چی بیشتر با کسی صحبت کنیم بیشتر به یادش هستیم و بیشتر دوستش داریم و زمانی که به کسی علامندیم سعی داریم بیشتر به حرفهاش عمل کنیم
2- شخص نماز گزار ناچاره برای قبولی نمازش از تعدادی از گناهان پرهیز کنه و به همین ترتیب از بسیاری از گناهان دور میشه
حدیثی از پیامبر نقل شده که شخصی نزد ایشان امدند و از نمازگزاری که آلوده به گناهانی بود شکایت کرد
پیامبر فرمودند امید میرود این شخص به واسطه نماز رستگار بشود و بعد از مدتی همین اتفاق رخ داد وآن شخص توبه نمود
3-از نظر بهداشت و نظافت، نماز گزار مجبوره به بعضی مسائل مقید باشه ولی شخص بی نماز اینطور نیست (به شخصه با اشخاصی اینچنینی برخورد داشتم )
4- از همه مهمتر با نماز احساس آرامشی به انسان دست میده که در هیچ جای دیگه نمیتونی پیدا کنی
5-از نظر پایبندی به ارزشهای انسانی و اخلاقیات نماز میتونه این تقید را بیشتر کنه

البته به افرادی که به نماز مقید نیستند برنحوره نمیگم همه به نظافت ویا گناه و انسانیت اهمیت نمیدن ولی درصد این افراد کمتره

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمی دونم شاید....من هنوز سر این مسئله با خودم نتونستم به نتیجه برسم(دروغ چرا) ولی فک می کنم اگه به اون عربهای اون زمان چیز دیگه ای مگفتن اصلا نمی فهمیدن...
ولی حرف من اینه که وقتی ما با رازو نیاز با خدامون می تونیم حال کنیم چون نیاز درونیمونه چرا نکنیم...و این لذت رو بخاطر اینکه بعضی ها ازش سوء استفاده کردن نباید از خودمون بگیریم...

با اين حرفتون موافقم . :gol:

اين نوع نماز خوندن خيلي ارزشمنده كه براي راز و نياز با خدا خونده ميشه و نه براي زياد نمودن سهميه بهشت .

danielo

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدا که به عبادت ما نیاز نداره...ماییم که نیاز داریم..:heart:

لطفا جمله خوتون دقیقا معنی کنید.
شما به یک نفر میگین که بهت فلان قدر پول بهت میدم.بعدش بهش میگی که باید فلان کار را بکنی تا بهت پول بدم.
اگر شما احتیاجی به اون فلان کار نداشتید.چرا گفتید که این کار را انجام بده.
همون اول بهش اون پول را میدادید.
یک مثال دیگه میزنم.
شما از خیابون رد میشید .یک فقیر را میبینید.قبل از اینکه بهش پول بدید.میگید که به من تعظیم کن تا بهت پول بدم.و اگر تعظیم نکنی بهت پول نمیدم.
این تناقض را چطوری پاسخ میدید؟

Hotspur_1985

عضو جدید
کاربر ممتاز
من نماز نمی خونم

وافتخار هم میکنم که نماز نمیخونم ولی فرت وفرت دروغ نمیگم،حسود نیستم،بخیل نیستم،چشم وهم چشمی ندارم،غیبت نمی کنم وهزار غلط دیگه که نماز خونا می کنن تهش هم به ما میگن بی دین.

ازخدام هم اون جور که باعث ارامشم میشه تشکر وقدردانی میکنم نه با راست ودولا شدن که حواسم هزار جا باشه الابه خدا .
چون خدا هم به اینجور نماز خوندن و یا نماز (بااخلاص تمام)ما نیاز نداره.البته منظورم همه ی نماز خونها نیستا.
خب هرکی 1 جور ارتباط برقرار میکنه با خداش،یکی هم اصلا دوست نداره ارتباط برقرار کنه به ما ربطی نداره.

فتنه گر

عضو جدید
من نماز نمی خونم

وافتخار هم میکنم که نماز نمیخونم ولی فرت وفرت دروغ نمیگم،حسود نیستم،بخیل نیستم،چشم وهم چشمی ندارم،غیبت نمی کنم وهزار غلط دیگه که نماز خونا می کنن تهش هم به ما میگن بی دین.

ازخدام هم اون جور که باعث ارامشم میشه تشکر وقدردانی میکنم نه با راست ودولا شدن که حواسم هزار جا باشه الابه خدا .
چون خدا هم به اینجور نماز خوندن و یا نماز (بااخلاص تمام)ما نیاز نداره.البته منظورم همه ی نماز خونها نیستا.
خب هرکی 1 جور ارتباط برقرار میکنه با خداش،یکی هم اصلا دوست نداره ارتباط برقرار کنه به ما ربطی نداره.
اگر به زعم خودت خدا را قبول داري ؛ خود خدا فرموده است كه نماز بخوان :
قرلن كريم -سوره عنكبوت -ايه 45 :
وَأَقِمِ الصَّلَاةَ إِنَّ الصَّلَاةَ تَنْهَى عَنِ الْفَحْشَاء وَالْمُنكَرِ وَلَذِكْرُ اللَّهِ أَكْبَرُ وَاللَّهُ يَعْلَمُ مَا تَصْنَعُونَ 45
در ضمن خدا در همين آيه فوق نيز فرموده است اگر نماز را درست بر پا ميكنيد ؛ باعث دوري تو از تمام صفات پست ورذائل همچون دروغ ؛ غيبت ؛ حسد و.و.و. ميشود
پس بهانه براي ترك نماز نداري

خدا راه ارتباط با وي را نيز بيان كرده است ؛ اصلي ترين ونزديكترين اين راه ها نماز است

.MosTaFa.

کارشناس تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
من نماز نمی خونم

شما دوست نداری نماز نخون ولی نمیتونی به نماز توهین کنی
این کار شما توهین به اعتقادات بقیس
در مورد نحوه ارتباطت با خدا هر چی دوست داری بگو ولی نگو نحوه ارتباط بقیه دولا و راست شدن بی خودیه
در ضمن مگه قراره هر کی نماز می خونه معصوم باشه؟
گناهای نماز خونا دلیلش نماز خوندنشون نیست بلکه سرسری خوندن و توجه نکردن بهشه

معمار67سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
من نماز نمی خونم

مگه نماز خونا همشون این کارارو می کنن :surprised:
چرا اینطوری یه طرفه با قاضی میرین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟