چرا دخترها نمی توانند یا نباید از پسرهای مورد توجه خود خواستگاری کنند؟

anjam.vazife

عضو جدید
این سؤال از سؤالات بسیار مهم و قابل توجه است و شاید برای بسیاری از دختر خانم ها از اهمیت ویژه ای برخوردار باشد. برخی معتقدند چرا فقط آقایان همیشه به خواستگاری دختر ها می روند؟ چه اشکالی دارد زمینه ای فراهم شود که در صورت مساعد بودن شرایط بعضی دختر خانم ها هم از آقایان مورد توجه و علاقه خود خواستگاری کنند؟

البته باید اذعان کرد که بسیاری از دخترها نیز چنین نمی اندیشند و دوست دارند شاهد آمد و شد خواستگاران متعدد باشند و از میان آنان، کسی را برگزینند که موجّه تر بوده ، از قابلیت همسری و بالاترین توان آرامشگری برخوردار باشد.
نظر شما چیه؟

sami1984

عضو جدید
کاربر ممتاز
این جز باورهای سنتی است.
به نظرم مشکلی نداره همون طور که پیشنهاد ازدواج از طرف پسر ارائه میشه این پیشنهاد از طرف یه خانم هم مطرح بشه.البته چیزهایی که معمولا پسرها در نظر می گیرن را نیز باید در نظر بگیره مثلا باید ظرفیت طرف مقابل را در نظر بگیره و به حق تصمیم گیری اون هم احترام بگذاره...

ویسا

عضو جدید
همچین فقط فقط آقایون خواستگاری نمیکنند

خیلی وقتام خانوما خواستگاری میکنن

safa13

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو هند خانوما خواستگاری می کنن.این به باورها بر میگرده....اگه دو طرف می تونستن خیلی قشنگتر بود...من همیشه غصه می خوردم که چرا فقط از بین پسرایی که من رو انتخاب کردن حق انتخاب دارم....ولی چون تا بوده همین بوده اگه دختری این کار رو بکنه به چشم مسخره ای بهش نگاه میکنن.بعضی ها هم میگن وجود زن با نازه...و وجود مرد با نیاز.....نمیدونم....

suave girl

اخراجی موقت
مربوط به جنبه نیستش.

بحث برمیگرده به اینکه هر کسی باید در جایگاه خودش قرار بگیره.:cool:

malihe68

عضو جدید
این سنت از زمان ادم و حواست
آدم حوا رو صدا می زنه واسه خواستگاری ولی حوا گفت خودت بیا من نمیام.............(این جور شد که از طرف خدا به آدم وحی اومد که تو مردی و تو باید بری جلو .زن به دلیل حیا هیچ وقت نباید بیاد جلو

malihe68

عضو جدید
تو هند خانوما خواستگاری می کنن.این به باورها بر میگرده....اگه دو طرف می تونستن خیلی قشنگتر بود...من همیشه غصه می خوردم که چرا فقط از بین پسرایی که من رو انتخاب کردن حق انتخاب دارم....ولی چون تا بوده همین بوده اگه دختری این کار رو بکنه به چشم مسخره ای بهش نگاه میکنن.بعضی ها هم میگن وجود زن با نازه...و وجود مرد با نیاز.....نمیدونم....

هر دختری که رفته جلو بلااستثنا بعدها پشیمون شده
ذات یه خانمه که ناز کنه و معشوقه نازش بخره

anjam.vazife

عضو جدید

malihe68

عضو جدید
نه چطور مگه - راستی هند آمار شادترین مردم جهانو داره و ژاپن افسرده ترین[/QUOTE]

این مربوط میشه به این که هندیا الکی خوشند ولی ژاپن خیر
در ضمن تو هند به زناشون حساب آدم نمی کنند چه برسه به زن
اینا هم که می بینید فقط یه فیلمه ساده ست

صبا سخا

عضو جدید
این که حق انتخاب مال پسرهاست و این طوری جا افتاده
یه نعمتیه که شامل حالشون شده
کاش شکرانه این نعمت درست استفاده کردن ازون باشه
الان معیارها خیلی عوض شده
و پسرها معیارهای مالی و مادی و مشابه اینارو در نظر می گیرن
واسه اینه تو این شرایط انتخاب شدن عموما در مورد برخی دخترا که کمتر دیده می شن و کمتر شناخته می شن عامل ظلم به اوناست....
تو شرایط این زمونه این حق انتخاب نداشتن سخت شده
اما فکر نکنم خواستگاری کردن توسط دخترا راه کاملی برای حل این مشکل باشه....

ویسا

عضو جدید
به نظر من که عیبی نداره

الان مردا کمیاب شدن دیگه چاره ای نیست

دور دور ما شده

anjam.vazife

عضو جدید
این مربوط میشه به این که هندیا الکی خوشند ولی ژاپن خیر
در ضمن تو هند به زناشون حساب آدم نمی کنند چه برسه به زن
اینا هم که می بینید فقط یه فیلمه ساده ست

خب چرا ما الکی خوش نیستیم - ببخشید شما اونجا رفتین میگید همین که حق انتخاب شوهرشونو دارن حساب نمیاد - همه چیز فیلمه من نمیگم حتما خوشبخت میشن فقط منظورم اینه غیر ممکن نداریم درصد اینجا ممکنه کم باشه ولی جای دیگه ممکنه زاید مونده به فرهنگ جامعه و بس

Setareh_madness

عضو جدید
این سؤال از سؤالات بسیار مهم و قابل توجه است و شاید برای بسیاری از دختر خانم ها از اهمیت ویژه ای برخوردار باشد. برخی معتقدند چرا فقط آقایان همیشه به خواستگاری دختر ها می روند؟ چه اشکالی دارد زمینه ای فراهم شود که در صورت مساعد بودن شرایط بعضی دختر خانم ها هم از آقایان مورد توجه و علاقه خود خواستگاری کنند؟

البته باید اذعان کرد که بسیاری از دخترها نیز چنین نمی اندیشند و دوست دارند شاهد آمد و شد خواستگاران متعدد باشند و از میان آنان، کسی را برگزینند که موجّه تر بوده ، از قابلیت همسری و بالاترین توان آرامشگری برخوردار باشد.
نظر شما چیه؟

به نظر من پیشنهاد ازدواج بعد از عشق به وجود میاد که پسر باید بگه دختر هم یا قبول کنه یارد

در مورد من که اینجوری بوده

malihe68

عضو جدید
خب چرا ما الکی خوش نیستیم - ببخشید شما اونجا رفتین میگید همین که حق انتخاب شوهرشونو دارن حساب نمیاد - همه چیز فیلمه من نمیگم حتما خوشبخت میشن فقط منظورم اینه غیر ممکن نداریم درصد اینجا ممکنه کم باشه ولی جای دیگه ممکنه زاید مونده به فرهنگ جامعه و بس

من که جلوی شما رو نگرفتم الکی خوش باشید.......نخیر شما گفتید که زندگی هندیا مگه بده؟؟؟؟
منم گفتم مگه رفتید که به این راحتیا قضاوت می کنید؟؟؟؟

accounting

عضو جدید
کاش می شد بد نبود که
اما چون از قبل این بود تا بخواد جا بیفته به عمر ماها قد نمی ده

anjam.vazife

عضو جدید
من که جلوی شما رو نگرفتم الکی خوش باشید.......نخیر شما گفتید که زندگی هندیا مگه بده؟؟؟؟
منم گفتم مگه رفتید که به این راحتیا قضاوت می کنید؟؟؟؟
چرا اگه یه دختر بیاد ازم خواستگاری کنه کلی الکی خوشحال میشم - من گفتم زندگیشون خوبه نست به ما الان هند از لحاظ علمی اقتصادی از ما جلوتره - زندگیشون هم لابد خوبه کع شادترین مردم معرفی شدن بعدش قضاوتو شما کردید که اونا به زناشون ازرش قائل نیستن

raminbabak

اخراجی موقت
چرا نتونید ؟ شما ها بیایین چشمم کور اگر من ردتون کردم و مخافتی با این کارتون کردم

بردوک بزرگ

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا اگه یه دختر بیاد ازم خواستگاری کنه کلی الکی خوشحال میشم - من گفتم زندگیشون خوبه نست به ما الان هند از لحاظ علمی اقتصادی از ما جلوتره - زندگیشون هم لابد خوبه کع شادترین مردم معرفی شدن بعدش قضاوتو شما کردید که اونا به زناشون ازرش قائل نیستن

ای پسره چش سفید چرا الکی خوشحالی میکنی دختر مردم رو میذاری سرکار. نمیگی گناه داره. بگم بچه های بالا بگیرنت.

بالا