چرا دخترای نجیب دیگه به چشم نمی یان

وضعیت
موضوع بسته شده است.

tala1988

عضو جدید
سلام دوستان:gol:
واقعا یه مدته یه سوالی عجیب ذهنمو درگیر کرده،چرا اکثر دخترای نجیب و با اصالت که حاضر نیستن با آقایون دوست باشن و دنباله خوشی های زودگذر نیستند،دیگه به چشم نمی یان؟و بر عکس دخترایی که همه جوره راحتن در کماله پررویی(به قول خودشون با عرضه)به هر چی که می خوان می رسن؟بعدشم همون آقایونی که شعار می دن (البته منظور تمامه آقایون نیستن) دختر باید نجیب باشه،خانواده دار باشه و ... می رن با دخترای هزار رنگ ازدواج می کنن و تو روی همه هم وایميستن که گذشته ی همسرم به خودش مربوطه و هزار و یک توجیه دیگه،واقعا چرا اینطوریه؟
فقط دو تا نکته :​
1.این بحث اصلا شخصی نیست فقط واقعا برام جای سوال بود،واسه همینم اینجا مطرحش کردم پس خوشحال می شم که همتون نظر بدین.:smile: :gol:
2.لطفا به نظرای هم دیگه احترام بذاریم که خدایی نکرده رنجشی پیش نیاد.مرسی.;)

مرسى از همه تون كه نظر مى دين فقط لطفا Spam نكنيد

آخرین ویرایش:

sea ray

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا یه مدته یه سوالی عجیب ذهنمو درگیر کرده،چرا اکثر دخترای نجیب و با اصالت که حاضر نیستن با آقایون دوست باشن و دنباله خوشی های زودگذر نیستند،دیگه به چشم نمی یان؟و بر عکس دخترایی که همه جوره راحتن در کماله پررویی(به قول خودشون با عرضه)به هر چی که می خوان می رسن؟بعدشم همون آقایونی که شعار می دن (البته منظور تمامه آقایون نیستن) دختر باید نجیب باشه،خانواده دار باشه و ... می رن با دخترای هزار رنگ ازدواج می کنن و تو روی همه هم وایمستن که گذشته ی همسرم به خودشه مربوطه و هزار و یک توجیه دیگه،واقعا چرا اینطوریه؟
1.این بحث اصلا شخصی نیست فقط واقعا برام جای سوال بود،واسه همینم اینجا مطرحش کردم پس خوشحال می شم که همتون نظر بدین.:smile: :gol:

هیچ پسری عاشق نجابت دختر نمیشه برای اکثر پسرها نجابت دختر مهمه ولی شرط کافی نیست

FilmBazZZ

کاربر بیش فعال
واقعا یه مدته یه سوالی عجیب ذهنمو درگیر کرده،چرا اکثر دخترای نجیب و با اصالت که حاضر نیستن با آقایون دوست باشن و دنباله خوشی های زودگذر نیستند،دیگه به چشم نمی یان؟و بر عکس دخترایی که همه جوره راحتن در کماله پررویی(به قول خودشون با عرضه)به هر چی که می خوان می رسن؟بعدشم همون آقایونی که شعار می دن (البته منظور تمامه آقایون نیستن) دختر باید نجیب باشه،خانواده دار باشه و ... می رن با دخترای هزار رنگ ازدواج می کنن و تو روی همه هم وایمستن که گذشته ی همسرم به خودشه مربوطه و هزار و یک توجیه دیگه،واقعا چرا اینطوریه؟
سلام ، ناخودآگاه یاد ضرب المثل کبوتر با کبوتر، باز با باز افتادم!
در مورد به چشم اومدن باید بگم که دختر نجیب و با اصالت به چشم آدم خاص خودش میاد ( به قول معروف قدر زر زرگری داند و قدر مس مسگری ).
هیچ مردی نمیگه من زن نانجیب و بی اصالت و هزار رنگ میخوام، همه میگن زن خوب و نجیب میخوایم ولی این معیار خوب و نجیب بودن بستگی به این داره که یه مرد چه جوری برای خودش تعریفش کنه!
البته بعضی اوقات یا بهتره بگم اکثر اوقات مردها به دليل ظاهرسازى، فريب و ... با اینجور افراد یا به قول شما با دخترای هزاررنگ ازدواج میکنن.

tala1988

عضو جدید
خب اگه میخاستن به چشم همه بیان که دیگه نجیب و اصیل نبودن. دختری بیشتر جلو چشم میاد خیلی جلوه میکنه که کمتر اصالت داره
ببين دوست عزيز صحبته شما درسته،ولى دختره نجيبى كه ديده نشه ميشه مثله خيليا كه من ديدم كه با داشتن اكثر فاكتورهاى مثبت ولى متاسفانه سن ازدواجه شون رد شده و خواستكاراى مناسبى هم ندارن

tala1988

عضو جدید
شاید تعریف نجابت عوض شده

اما شما جای آقایون ! واقعا چجوری میخاید نجیب رو از نا نجیب جدا کنید ؟ واقعا مگه میشه
همه میگن ما الیم و بلیم ! بعد که دیه رسوا میشن آدم با خودش میگه اینا همشون سرتا پا یه کرباسن
بله تعريف نجابت عوض شده ولى نفسه موضوع كه تغيير نكرده فقط به يه شكل ديكه دراومده،تشخيص اين موضوع ممكنه سخت باشه ولى محال نيست بالاخره مى شه از يه عده افراد تحقيق كرد،دخترى كه واقعا نجيب باشه حتي اكه ظاهره بسته اى هم نداشته باشه ولى رفتارش قطعا متينه اينم خودش مى تونه يه راه تشخيص باشه

tala1988

عضو جدید
نجابت یکی از سرمایه های دختره... نباید ارزون بفروشتش...
كاملا با شما موافقم،ولى خيلى سخته كه يه دختر نجيب باشه ولى به اين نتيجه برسه كه بى خود به خودش سخت كرفته و دختراى ديكه اى كه تمام منظومه ً شمسي رو رصد كردن موفق ترن(شنيدم اين موضوع رو كه مطرح كردم)

eb@d

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یعنی اینکه دختری به چشم پسر میاد که باهاش ارتباط برقرار کنه . ارتباط از نوع نا متعارفش منظورمه همون دوستیای خیابونی و ........... پس دختری که دنبال این دست روابط نباشه کمتر تو چشم پسرا البته اینم بگم من از دیدگاه مذهبی به مسئله نگاه نکردم فقط عرف جامعه رو گفتم . دوست ندارم اینو بگم چون خودمم پسرم . ولی پسرای زیادی رو میشناسم که به هیچ عنوان راضی نشدن با دختری ازدواج کنن که باهاش دوست بودن با اینکه خودشون هزارتا کار کردن ولی اولویت اولشون برا ازدواج انتخاب خانوادشون بوده
ببين دوست عزيز صحبته شما درسته،ولى دختره نجيبى كه ديده نشه ميشه مثله خيليا كه من ديدم كه با داشتن اكثر فاكتورهاى مثبت ولى متاسفانه سن ازدواجه شون رد شده و خواستكاراى مناسبى هم ندارن
زیاد از این دخترا دیدم ولی صبر کردن ارزشش رو داره تو بدبینانه ترین حالت اینکه هیچ وقت ازدواج نکنن ولی در عوض ملعبه دست یه سری پسر با یه دنیا وعده دروغم نمیشن
این روزا برا ازدواج پسر یا باید یه چمدون پر پول داشته باشه یا یه چمدون پر دروغ .اکثر پسرا پول ندارن که ازدواج کنن. امیدوارم متوجه منظورم شده باشی

hadi1525

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
كاملا با شما موافقم،ولى خيلى سخته كه يه دختر نجيب باشه ولى به اين نتيجه برسه كه بى خود به خودش سخت كرفته و دختراى ديكه اى كه تمام منظومه ً شمسي رو رصد كردن موفق ترن(شنيدم اين موضوع رو كه مطرح كردم)

من کمی تو زمینه روانشناسی مطالعه دارم
بخاطر همین دخترانی{ اقوام و همکلاسی} که میومدن و باهام درد و دل می کردن با همین موضوع مشکل داشتن
و خیلیا همین موضوع رو دلیل اصلی زیر پا گذاشتن نجابشون میدونستن...
هر انسانی به محبت و توجه نیاز داره، اگر این نیاز تامین نشه شخص دچار کمبود محبت میشه
و با زیر پا گذاشتن نجابتش میخواد توجه دیگران رو جلب کنه...

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من خوب باشی صددرصد خوب گیرت میاد اگه بد باشی بد وگرنه مرض دارن دخترا و پسرا اینقدر خودشون تو سختی بیندازن نگاه به نامحرم نکن و...
خدا جایی حق نشسته ... تو یه قدم بردار 10 قدم میاد جلو ترم

nayyerr

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

واقعا یه مدته یه سوالی عجیب ذهنمو درگیر کرده،چرا اکثر دخترای نجیب و با اصالت که حاضر نیستن با آقایون دوست باشن و دنباله خوشی های زودگذر نیستند،دیگه به چشم نمی یان؟و بر عکس دخترایی که همه جوره راحتن در کماله پررویی(به قول خودشون با عرضه)به هر چی که می خوان می رسن؟بعدشم همون آقایونی که شعار می دن (البته منظور تمامه آقایون نیستن) دختر باید نجیب باشه،خانواده دار باشه و ... می رن با دخترای هزار رنگ ازدواج می کنن و تو روی همه هم وایميستن که گذشته ی همسرم به خودش مربوطه و هزار و یک توجیه دیگه،واقعا چرا اینطوریه؟

فقط دو تا نکته :

به نظر من جونهای امروزی اینجوری احساس فرهنگ و شعور میکنن درسته یه جورهایی نباید به گذشته دیگران کاری داشته باشی ولی خب بحث سر این هست زمان انتخاب هم به ظاهرشون توجهی ندارن یعنی کاری به متانت .... ندارن

الان توی همین باشگاه به کرات دیدم که سر موضوع های مهم بچه ها می خوان به اصطلاح به هم احترام بگذارن و گاها بی تفاوت هستن

درست یادم نیست چهسالی توی چه کتابی بود
افراد داخل کشتی که یه نفر داشت جایی که خودش نشسته بود سوراخ می کرد دیگران خب اگه توجهی نداشته باشن نتهایت همه غرق می شن

حالا جامعه ما باشعار هر کسی باید ازاد باشه به اعقاید همدیگر احترام بگذاریم خیلی مسائل دیگه دقیقا مثل همون کشتی شده که هر کسی دوست داره جایی که خودش نشسته سوراخ میکنه ...

mehdi.chem

مدیر تالار شیمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
تو این دنیا اساس بر دادن امتیاز و در قبالش داشتن مسولیته، هرچی امتیاز اعطا شده بیشتر، مسولیتشم بیشتر، از پیامبرش گرفته تا من و شما... بلا استثنا هرجایی به صورت منطقی احساس مسولیت شد، امتیازی پشتش هست، وقتی یه خانم به حجاب موظف میشه، وقتی انسان به عفاف موظف میشه (بیشتر منظورم خانوماس) نشون میده که پای چیز باارزشی درمیونه... منتها یکم درک نیازه که یه دختر خانوم بجای احساس کمبود، به خودش افتخار کنه، باید خانوما بدونن که عفاف و نجابت تعهدیه که با خدا بسته شده، کاملا دوطرفس، تو قرآنم اشاره شده که کدوم دسته از آدما با کدوما خواهند بود...پس خانومی که برا خدا نجابتت رو حفظ میکنی و به تعهدت عمل می کنی، بدون خدا هم به تعهدش عمل می کنه و به موقش کسی که به صلاح شماست رو سر راهتون قرار میده....غیر از خدا از دست کی کار برمیاد؟؟؟؟...برا کسی که هدفش رضایت خداست این کافیه که بدونه خدایی که نیازاشو میدونه، داره میبینه...
ایمان، توکل، صبر، قناعت، چهار ویژگی و صفته که نقش عمده رو برای یه زندگی آروم و بی دغدغه ایفا میکنن.(این جمله رو کسایی که تجربه کردن میفهمن)

mahdis.

عضو جدید
کاربر ممتاز
خانومای نجیب هیچوقت به چشمای هرز نمیان و خودشون هم اینو میپسندن.
خوبه یه دختر نجیب به چشم یه پسر هزار رنگ بیاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟انصاف هست؟؟؟؟؟؟همین خود ما نمیگیم این کجا و اون کجا؟

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوست خوبم مرد نجیب دنبال زن نجیبه اگر مردی با کسی که به قول شما هزار رنگه آشنا شد بدون خود اون مرد هم هزار رنگه ....مطمئن باش دخترای نجیب به چشم میان ولی برای مردان نجیب

juventus_torin

اخراجی موقت

خوب همباشگاهی جان باید بگم که:
1- دوره اینکه دختر خوب، دختر افتاب مهتاب ندیده است و دختر باید باکره باشه و اینا دیگه تقریبا سر اومده. امروز سن ازدواج بالا رفته!! شما حساب کن دختری که تا 25 سالگی مجرده و دوست پسر نداشته!!! زندگی کردن باهاش سخته!!! نه که بگم همچین دختری بده، شاید خودمم 1 روزی با همین دختر ازدواج کنم، اما این که با کسی دوست نبوده باشه یا باکره باشه یا اینجور چیزا برام در اولویت اخر هم نیست. همونطور که حیلی از پسرا هم قبل از ازدواج دوست دختر دارن و حتی رابطه جنسی دارن!!! پس اگر پسر میتونه، دختر هم میتونه
2- معمولا اینجور دخترا، کلا هر پسری رو ار خودشون دور میکنن!!! قدیم ترا خانواده نقش زیادی در ازدواج پسر داشتن، در نتیجه این دختر رو معرفی میکردن، الان خود پسر معمولا همسرش رو انتخاب میکنه، و چون اصلا رابطه ای با این مدل دخترا نداشته، چجوری باید بشناستشون!!!
3- دختر هایی که شما میگی برای چی دنبال نجالت هستن؟ حتما اینجوری دوست دارن زندگی کنن!! یعنی انتخاب خودشون بوده!!! پس کلا نباید گله ای از این موضوع داشته باشن
4- کی گفته دختر نجیب، دختریه که دوست پسر نداشته؟؟؟ شاید این دختر مشکل داره!!! جنسی، روحی!!!

juventus_torin

اخراجی موقت
همونطور که گفتم چون خانواده ها نقش کمی در تعیین همسر دارن، و دختر های مورد نظر شما نه پارتی میرن، نه فعالیت دیگه ای دارن که با پسرا باشن، شناخته نمیشن
الان کشور ما در حال یک گذار فرهنگیه!!! تا 20 سال اینده با احتمال خیلی زیاد دخترهایی که مورد نظر شما هستن، تعدادشون انگشت شمار خواهد بود

tala1988

عضو جدید
خوب همباشگاهی جان باید بگم که:
1- دوره اینکه دختر خوب، دختر افتاب مهتاب ندیده است و دختر باید باکره باشه و اینا دیگه تقریبا سر اومده. امروز سن ازدواج بالا رفته!! شما حساب کن دختری که تا 25 سالگی مجرده و دوست پسر نداشته!!! زندگی کردن باهاش سخته!!! نه که بگم همچین دختری بده، شاید خودمم 1 روزی با همین دختر ازدواج کنم، اما این که با کسی دوست نبوده باشه یا باکره باشه یا اینجور چیزا برام در اولویت اخر هم نیست. همونطور که حیلی از پسرا هم قبل از ازدواج دوست دختر دارن و حتی رابطه جنسی دارن!!! پس اگر پسر میتونه، دختر هم میتونه
2- معمولا اینجور دخترا، کلا هر پسری رو ار خودشون دور میکنن!!! قدیم ترا خانواده نقش زیادی در ازدواج پسر داشتن، در نتیجه این دختر رو معرفی میکردن، الان خود پسر معمولا همسرش رو انتخاب میکنه، و چون اصلا رابطه ای با این مدل دخترا نداشته، چجوری باید بشناستشون!!!
3- دختر هایی که شما میگی برای چی دنبال نجالت هستن؟ حتما اینجوری دوست دارن زندگی کنن!! یعنی انتخاب خودشون بوده!!! پس کلا نباید گله ای از این موضوع داشته باشن
4- کی گفته دختر نجیب، دختریه که دوست پسر نداشته؟؟؟ شاید این دختر مشکل داره!!! جنسی، روحی!!!
مرسی دوست عزیز از اینکه تو تاپیک شرکت کردین;)،ولی با کماله احترام باید بگم به نظرم به خاطره همین مثلا روشن فکریی هاست که اینقدر آمار طلاق رفته بالا،چون دختر و پسری که قبل از ازدواجشون 1000 تا شاخه پریده باشن نمی تونن(تو اکثر موارد نه همه) تا آخر عمرشون فقط با یه نفر سر کنن و توی بهترین حالت،اگه از هم دیگه هم جدا نشن یه عمر به هم دیگه شک دارن.

آخرین ویرایش:

tala1988

عضو جدید
همونطور که گفتم چون خانواده ها نقش کمی در تعیین همسر دارن، و دختر های مورد نظر شما نه پارتی میرن، نه فعالیت دیگه ای دارن که با پسرا باشن، شناخته نمیشن
الان کشور ما در حال یک گذار فرهنگیه!!! تا 20 سال اینده با احتمال خیلی زیاد دخترهایی که مورد نظر شما هستن، تعدادشون انگشت شمار خواهد بود
چرا تا 20 سال؟به نظرم تو بهترین حالت با این وضعی که من دارم می بینم ظرف 10 ساله آینده دیگه کسی واسه ی این حرفا پشیزی ارزش قائل نیست و طبیعیه که دخترای متین هم دیگه وجود نداشته باشن

jujushow

عضو جدید
نظر شخصیم اینه که چون خصوصیت دختر نجیب اینه که جلوی همه عشوه نمیاد و طنازی نمیکنه خوب مطمئنا دل هر پسری رو نمیبره . خوب خیلیهاشونم به خاطر اینکه از این جنگل خارج از خونه در امان بمونند زیاد از خونه نمیزنند بیرون واسه همین ممکنه تا سنین بالا زیاد کسی نبینتشون که بخواد ازشون خواستگاری کنه .

در هر صورت خودم از ارایش هم متنفرم ، حالم بد میشه دخترا و حتی پسرا رو تو خیابون با این سر و وضع میبینم . خدا نصیب گرگ بیابون نکنه اینارو ...

ilili

عضو جدید
چرا فکر میکنید دخترا باید به چشم پسرا بیان؟اصن به چشم پسرا نیان چه بهتر!!
این دخترایی که تو چشمن و هزار تا پسر دنبالشونن چه صفاتی دارن که باعث شده این همه پسر دنبالشون باشن؟فکر کردین چون خوشگلن یا قابل احترامن یا موقعیت اجتماعی خوبی دارن؟یا مثلا صاحب هنر و علم هستن؟یا مناسب زندگین و اصالت دارن؟؟
پسرا همیشه دنبال اینان چون اینا بساط خوبی برای تفریح و سرگرمی پسرا هستن در ضمن لازم نیست تعهدی بهشون داشته باشن

tala1988

عضو جدید
چرا فکر میکنید دخترا باید به چشم پسرا بیان؟اصن به چشم پسرا نیان چه بهتر!!
این دخترایی که تو چشمن و هزار تا پسر دنبالشونن چه صفاتی دارن که باعث شده این همه پسر دنبالشون باشن؟فکر کردین چون خوشگلن یا قابل احترامن یا موقعیت اجتماعی خوبی دارن؟یا مثلا صاحب هنر و علم هستن؟یا مناسب زندگین و اصالت دارن؟؟
پسرا همیشه دنبال اینان چون اینا بساط خوبی برای تفریح و سرگرمی پسرا هستن در ضمن لازم نیست تعهدی بهشون داشته باشن
دوست عزیز منظورم از اینکه گفتم چرا دخترای نجیب به چشم نمی یان این نبود که چرا پسرا باهاشون دوست نمی شن،منظورم این بود که چرا با اینکه دخترای با کمالاتی هستند برای آقایون کیس های مناسب به عنوان انتخاب همسر نیستن،بله به نظره من این دخترام باید به چشم بیان چون لیاقتشون خیلی بالاست و این دسته از خانوم ها هم حق دارن تشکیل خانواده بدن و بچه دار بشن،نه اینکه سن شون بالای 35-36 باشه و دائم فک کنن که شاید یه چیزی از خانم های دیگه کمتر داشتن که کسی تا حالا نخواستتشون،هر چقدر هم که بخوان خودشون رو مجاب کنن اما تهش به نا امیدی می رسن این عینه واقعیته،هر دو جنس(هم خانوم و هم آقا) نیاز به توجه و محبت و همچنین تشکیله خانواده دارن،اینکه بخوایم شعار بدیم که اصن چرا دختر باید به چشم بیاد، همون بهتر که به چشم نیاد،خانم ها به آقایون نیاز ندارن و... اصله موضوع (اینکه این ادما ممکنه به حقشون نرسن) رو تغییر نمی ده.
موفق باشین:smile:

yaldayi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ماها توی تعریفمون از نجابت مشکل داریم ...یعنی هر کدوم ما پیش خودش یه تعریف متفاوت با بقیه داره.
نظر موخلیلی مختصر گفتم و خاستم در ادامش اضافه کنم که،
دختر بدون نجابت مثل مشروب میمونه، همه جا داره ازش تعریف میشه. تو همه ی کشورا طرفدار داره...اون جاهاییم که باش مخالفت میکنن مثل ایران مردم نسبت بهش حریص تر میشن....و استففاده از اونو یه ارزش میدونن.
همه میخان ببینن طعم این مشروب چیه...بعضیا میگن حرومه!...بعضیا میگن واسه سلامتی مفیده!...بعضیا میگن اصلا به کسی ربط نداره آدم میخاد بخوره یا نخوره!...بعضیامیگن همه ی دنیا داره استفاده میکنه پس کار درستیه!..

juventus_torin

اخراجی موقت
ماها توی تعریفمون از نجابت مشکل داریم ...یعنی هر کدوم ما پیش خودش یه تعریف متفاوت با بقیه داره.
نظر موخلیلی مختصر گفتم و خاستم در ادامش اضافه کنم که،
دختر بدون نجابت مثل مشروب میمونه، همه جا داره ازش تعریف میشه. تو همه ی کشورا طرفدار داره...اون جاهاییم که باش مخالفت میکنن مثل ایران مردم نسبت بهش حریص تر میشن....و استففاده از اونو یه ارزش میدونن.
همه میخان ببینن طعم این مشروب چیه...بعضیا میگن حرومه!...بعضیا میگن واسه سلامتی مفیده!...بعضیا میگن اصلا به کسی ربط نداره آدم میخاد بخوره یا نخوره!...بعضیامیگن همه ی دنیا داره استفاده میکنه پس کار درستیه!..
ما که نفهمیدیم
:Dولی نوش!!!!!!!

MARIA RED

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینجا مردم 2دسته اند که فقط و فقط
باچشم قضاوت میکنند:

دسته اول ملاکشون پول و ظاهره
دسته ی دوم بظاهر مومنانی که از صدتا کافرهم بدترن

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا