چایی را با قند بخورید !!!

spow

اخراجی موقت
سلام دوستان عزیز:gol:

دلايل علمي زيادي وجود دارد که اثرات مضر قند و شکر را بر سلامت انسان نشان مي‌دهد. بسياري از اين شواهد علمي، اثبات شده هستند و ترديدي درباره آنها وجود ندارد. بسياري ديگر هم شواهد قدرتمندي به حساب مي‌آيند...

مي‌خواهيد بدانيد چرا اين‌قدر در هفته‌نامه سلامت تاکيد مي‌کنيم که چاي‌تان را بدون قند يا شکر بنوشيد؟ به فهرستي از اثرات ناخوشايند اين دو ماده مضر بر سلامت‌ نگاهي بيندازيد، قند و شکر:

1 دستگاه ايمني بدن را تضعيف مي‌کنند.

2 دفاع بدن در مقابل عفونت‌ها را کاهش مي‌دهند.

3 خطر بيماري قلبي را افزايش مي‌دهند.

4 تري‌گليسيريد خون را بالا مي‌برند.

5 کلسترول بد خون (LDL) و کل کلسترول را افزايش مي‌دهند.

6 کلسترول خوب خون (HDL) را پايين مي‌آورند.

7 در جذب کلسيم و منيزيم ايجاد تداخل مي‌کنند.

8 در ايجاد استئوپروز (پوکي استخوان) نقش دارند.

9 در ابتلا به ديابت موثرند.

10 قندخون ناشتا را بالا مي‌برند.

11 باعث ابتلا به چاقي مي‌شوند.

12 دندان‌ها را مي‌پوسانند.

13 بيماري‌هاي لثه را بدتر مي‌کنند.

14 معده را اسيدي مي‌کنند.

15 خطر بيماري‌هاي التهابي روده را مي‌افزايند.

16 با کمبود مس در بدن ارتباط دارند.

17 چسبندگي پلاکت‌هاي خون به يکديگر را بالا مي‌برند.

18 با ابتلا به فشارخون ارتباط جدي دارند.

19 بر کار کليه‌ها تاثير نامطلوب مي‌گذارند.

20 از علل ايجاد آلرژي غذايي هستند.

21 ايجاد راديکال‌هاي آزاد را در خون سرعت مي‌بخشند.

22 ميزان چربي کبد را مي‌افزايند.

23 باعث باقي‌ماندن مايعات اضافه (توسط کليه‌ها) در بدن مي‌شوند.

24 با حالاتي مثل افسردگي، سردرد (ميگرني)، اضطراب، اختلال تمرکز و فعاليت بيش از حد، خصوصا در کودکان ارتباط دارند و مقدار آدرنالين خون کودکان (مرتبط با اضطراب) را بالا مي‌برند.

25 حملات افت قندخون را موجب مي‌شوند.

26 غذاي اصلي سلول‌هاي سرطاني در بدن هستند.

و به اين فهرست، موارد بسيار زياد ديگري هم اضافه شده است که ذکر آنها در اين فضاي اندک مقدور نيست.

هر کدام از اين يافته‌ها، حاصل سال‌ها تحقيقات پزشکي گوناگوني است که قرار است نتيجه آنها، باعث تغيير رفتار هر کدام از ما در حفظ سلامت‌مان شود.حذف کردن قند و شکر از کنار چاي، قدم کوچکي نيست... حرکتي بزرگ و رفتاري حاکي از شخصيت است که دستاورد تمام اين پژوهش‌ها را به بار مي‌نشاند. موافق نيستيد؟

آمارها نشان مي‌دهد که سرانه مصرف‌ قند و شکر در کشور ما نسبت به وضعيت جهاني‌اش بسيار بالاست به طوري که برآورد مي‌شود هر ايراني به طور متوسط سالانه مقدار 29 تا 30 کيلوگرم قند و شکر مصرف مي‌کند که از ميانگين جهاني که حدود 19 تا 20 کيلوگرم است، به مراتب بيشتر مي‌باشد.

ميزان مطلوب مصرف قند و شکر طبق مطالعات سازمان جهاني بهداشت، حداقل بايد به کمتر از 15 کيلوگرم در سال (42 گرم در روز در کل مواد غذايي مصرفي) برسد تا قند و شکر، حداکثر 10 درصد از کل انرژي دريافتي فرد را تامين نمايد و به علاوه، خطر بيماري‌هاي دندان را به پايين‌ترين حد برساند. هر حبه قند، حدودا 4 تا 5 گرم وزن دارد. اگر هر ايراني به طور متوسط روزي 3 استکان چاي بدون وقفه در تمام ايام سال بنوشد و هر کدام را با 2 حبه قند ميل کند، فقط و فقط حذف کردن اين حبه قندها از کنار چاي، باعث تقريبا 11 کيلوگرم کاهش مصرف سرانه قند در سال مي‌شود و مصرف سرانه هر ايراني را به راحتي به ميانگين جهاني مي‌رساند.

نوشيدن چاي تلخ و بدون استفاده از قند يا شکر، فرهنگي است که سال‌هاست در کشورهاي پيشرفته جا افتاده و ترويج مي‌شود. طبيعي است که ما ايراني‌ها که دوست داريم کام‌مان شيرين باشد، هنوز عادت نکرده‌ايم که تلخي چاي را تحمل کنيم. اما واقعيت اين است که نوشيدن چاي تلخ، شروع کردنش به مراتب سخت‌تر از ادامه دادنش جلوه مي‌کند و اگر دو سه روز اول را تحمل کنيم، روزهاي بعد نوشيدن آن به مراتب راحت‌تر مي‌شود. خب! با توجه به اين توضيحات، فکر نمي‌کنيد از همين امروز بايد شروع کرد؟

alikolahdoozan

عضو جدید
الان نزدیک 6 ماهه تلخ میخورم . خیلی هم خوبه . فوقش دیگه اگر دنبال شیرینی باشم خرما

• Like
واکنش ها: spow

oxision

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی از مطلب مفیدی که گذاشتی
من حدود 2 سال هست که چایی رو بدون قند میخورم. بهتره بگم بدون هیچ شیرینی

• Like

Mehran Aalto

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون . تلخ کلا حالش بیشتره من همیشه تلخ میخورم .

• Like

tired_poet

عضو جدید
کاربر ممتاز
والا من که اصلا نمیتونم تصور چایی بدون قند رو بکنم.. از طرفی هم اصلا نمیتونم تصور یک روز زندگی بدون نوشیدن 8 لیوان چای رو بکنم:whistle:
حتی تلاش کردم که با خرما یا کشمش یا توت خشک بخورم، اما اصلا جواب نمیده، اگه با قند نخورم انگار که اصلا چای نخوردم..
با حساب اینایی که شما گفتی، پس باید وصیت نامم رو زودتر بنویسم:w47:

نازي_مو

عضو جدید
کاربر ممتاز
يه چيزي هم اضافه كنم كه در صنعت قند ايران چون مردم قند سفيد مي پسندن از محلول هاي شيميايي براي سفيد كردن قند استفاده مي كنن
به هر حال نخوردن قند به خانم ها در حفظ پوستشون مي تونه كمك كنه
اگه كسي صورتش جوش مي زنه فقط كافيه يه مدت شيريني و چربي مصرف نكنه بعد ببينه چه اتفاقي مي افته

ثنا_980

عضو جدید
منم کلا بی قند می خورم خیلی هم خوشمزس;)
تازه قند نمیذاره طعم خود چایو حس کنی

• Like

bmd

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
وای اسپاو جان این خیلی تکون دهنده است.
من آدم تلخ مزاجی ام ولی نمیدونم این چایی رو چرا نمیتونم بی قند بخورم..
برای کسی که روزی 4 فلاسک چای میخوره اونم با دو قندون قند.. چجوری میتونه این رو کنار بزاره..سخته خیلی سخت. ولی سعی میکنم کمش کنم.
مرسی بابت این مطلبت:gol::gol:

• Like

**mobarak**

عضو جدید
واي خداي من!!
يعني من دستي دستي دارم خودمو ميكشم
ولي زندگي بدون چاي و قند برا من يكي مفهوم نداره عاشق چايي ام احساس ميكنم بعد خوردن چايي خستگيم بر طرف ميشه و آرامش پيدا ميكنم
ولي ميخوام سعي كنم كه از امروز قند كمتري مصرف كنم
ممنون از اطلاع رسانيت

• Like

ثنا_980

عضو جدید
برای کسی که روزی 4 فلاسک چای میخوره اونم با دو قندون قند.. چجوری میتونه این رو کنار بزاره..سخته خیلی سخت. ولی سعی میکنم کمش کنم.
:w15::w15::w15::w15::w15:
خداییش خیلی بانمک نوشتی

Thais

عضو جدید
اوه اینا همه ضرر من تلخ نمیخورم با خرما یا توت خشک خیلی خوشمزه اس حتما امتحان کنید

• Like

spow

اخراجی موقت

واي خداي من!!
يعني من دستي دستي دارم خودمو ميكشم
ولي زندگي بدون چاي و قند برا من يكي مفهوم نداره عاشق چايي ام احساس ميكنم بعد خوردن چايي خستگيم بر طرف ميشه و آرامش پيدا ميكنم
ولي ميخوام سعي كنم كه از امروز قند كمتري مصرف كنم
ممنون از اطلاع رسانيت

فکر کردین من خودم کمتر از شماها چای اونم با قند میخورم
من اخر خودکشیم
ولی خداییش اصلا بدون قند انگار یه چیزی کم داره :D

به خاطر همین مطلبی که گذاشتی ترک قند کردم و الآن سه ساله که تو ترکم ولی الآن میبینم بیشتر چایی بهم می چسبه تا اون موقعی که با قند می نوشیدم.

• Like

bmd

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
فکر کردین من خودم کمتر از شماها چای اونم با قند میخورم
من اخر خودکشیم
ولی خداییش اصلا بدون قند انگار یه چیزی کم داره :D
بیا پس پیش خودم .. من و تو یه باک تو شیکممون داریم.:confused:.
ولی از حق نگذریم خود چای واقعا موثر و مفیده برا بدن آدمی :thumbsup:

* فریبا *

عضو جدید
کاربر ممتاز
با حالیه چایی به تلخ بودنشه .. ماشالله Bmd جان رکورد داری تو چای خوردن ها ... جدی گفتی ؟
من خودم ورزی 10 -12 لیوان میخورم اما نه 4 فلاسک :confused:

AminNePo

عضو جدید
کاربر ممتاز
من از زمان دبیرستان هم چایی هم قهوه رو تلخ میخورم
فک کنم 6 سال بشه
کلا تلخی رو دوس دارم
آخه به زندگیمونم میاد

bmd

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با حالیه چایی به تلخ بودنشه .. ماشالله Bmd جان رکورد داری تو چای خوردن ها ... جدی گفتی ؟
من خودم ورزی 10 -12 لیوان میخورم اما نه 4 فلاسک :confused:
چرا باید شوخی باشه.. دلخوشی.تنقل روز و شبمون همین چاییه.
ای بابا شما که کم نمیخورید 12 لیوان :surprised:
میدونید سیگاری ها یه قانون کلی دارند
سیگار -چایی - بعد هم یه سیگار حالا که سیگار رو کشیدیم بازم چایی میچسبه ..و چون چایی رو خوردیم سیگار مثل چسب میچسبه و الخ و این الی اخر تا نفخ کامل معده ادامه داره..

* فریبا *

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا باید شوخی باشه.. دلخوشی.تنقل روز و شبمون همین چاییه.
ای بابا شما که کم نمیخورید 12 لیوان :surprised:
میدونید سیگاری ها یه قانون کلی دارند
سیگار -چایی - بعد هم یه سیگار حالا که سیگار رو کشیدیم بازم چایی میچسبه ..و چون چایی رو خوردیم سیگار مثل چسب میچسبه و الخ و این الی اخر تا نفخ کامل معده ادامه داره..
واجب شد این دفعه سیگار رو در کنار چای یا چای رو در کنار سیگار بذارم .. :D
البته بستگی به سایز فلاسک هم داره ها ..اگه بطور متوسط هر فلاسک 5 لیوان چای داشته باشه 4 تا میشه چند لیوان ؟ 20 تا ...
خوبه پس جا دارم به شما برسم .
حالامن بدون سیگار 12 تا با سیگار چند تا ؟ :surprised:

• Like
واکنش ها: bmd

bmd

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
واجب شد این دفعه سیگار رو در کنار چای یا چای رو در کنار سیگار بذارم .. :D
البته بستگی به سایز فلاسک هم داره ها ..اگه بطور متوسط هر فلاسک 5 لیوان چای داشته باشه 4 تا میشه چند لیوان ؟ 20 تا ...
خوبه پس جا دارم به شما برسم .
حالامن بدون سیگار 12 تا با سیگار چند تا ؟ :surprised:
خب من همین الان پرسیدم و فهمیدم که این فلاسک(زین پس بگویید تانکر:w25:) 20 لیوان حجمشه. 80 لیوان..
نمیدونم با سیگار باید هم بتونید به رکورد من برسیید در صورتیکه قدرت نفخ نپذیریتون هم بالا باشه.. سیگار چیز بدیه.. خواهشا کسی به فکر شوخی هم باهاش نباشه..چون من یه بار بهش خندیدم والان مضحکه سیگار شدم.:hypocrite:. مخصوصا موقعایی که نباشه

sahar a

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدای من!! پس چه زندگی سخت و طاقت فرسایی داری! برای همسرت هم چایی دم نمیکنی بذاری جلوش؟ بیچاره :cry:

واه کجاش سخته خیلی هم خوبه مگه قهوه بده:w38:

این همه نوشیدنی خب…………..:w25:

اگه دوست داره خودش بره دم کنه به من چه……
:w46:

tired_poet

عضو جدید
کاربر ممتاز
واه کجاش سخته خیلی هم خوبه مگه قهوه بده:w38:

این همه نوشیدنی خب…………..:w25:

اگه دوست داره خودش بره دم کنه به من چه……
:w46:

آهان!!! پس به جای چای قهوه میخوری؟ خب دیگه معلوم شد که کلاست از من بالاتره.. من چون از کودکی در منزل پدر چای میخوردیم، الانم هیچی نمیتونه جای چای رو برام بگیره.. قهوه و نسکافه هم خوبن، اما گاهی، و به جای خودشون، نه به جای چای..
ضمنا من اگه بخوام ازدواج کنم دختره شرط میذارم که روزی 8 لیوان چای با روی خوش جلوم بذاره، وگرنه به درد من نمیخوره.. بنابراین شما یه لطفی بکن دور من رو واسه ازدواج خط بکش، ما تفاهم نداریم:w01: