پرسش و پاسخ در برنامه نویسی ASP.NET

sanaz5

عضو جدید
سلام مشکل در کوکی

سلام مشکل در کوکی

سلام یه صفحه لوگین دارم یه صفحه دانشجو کوکی تو صفحه لوگین و فراخوانی تو صفحه دانشجو تا دیروز خیلی خوب کار میکرد ولی امروز ریخته بهم پوشتم کنده میگه داخل کوکی null هستش نمیدونم چرا

alimka

عضو جدید
سلام یه صفحه لوگین دارم یه صفحه دانشجو کوکی تو صفحه لوگین و فراخوانی تو صفحه دانشجو تا دیروز خیلی خوب کار میکرد ولی امروز ریخته بهم پوشتم کنده میگه داخل کوکی null هستش نمیدونم چرا
شما مقداری رو تغییر دادید ؟ همیشه قبل از هر کاری یک بک آئ از برنامتون داشته باشید تا در صورت بروز مشکل بتونین بدون دردسر حلش کنین ! لطفا یک عکس از ارور بزارین

younesr

عضو جدید
درخواست کمک در مورد session

درخواست کمک در مورد session

سلام دوستان.
من یک لوگین ساختم بعد توی مستر پیج یک botton برای خروج گذاشتم و visibel ان رو false کردم و قسمت session همان طور که در پایین می بینید گفتم اگه کاربر مهمان بود این botton رو نشون نده و اگر true بود botton خروج رو نشون بده اما مشکل اینجاست که و قتی صفحه ای رو run می کنم در هر دو حالت botoon رو نشون میده مشکل چیه اگر کسی میدونه کمک کنه ممنون میشم.منتظرم .با تشکر

کد:
if (Session["uname"] == "false")
        {

Label3.Text = "کاربر مهمان";
            btnout.Visible = false; 
        }
        else

Label3.Text = " " + Session["uname"].ToString();
        btnout.Visible = true;

}

فرزانه رفیعی

عضو جدید
سلام. من میخوام یک iis اختصاصی ایجاد کنم و به عبارتی خودم آدرس دهی کنم ولی VB این امکان رو به من نمیده و به من پیام میده که باید با ادمین وارد ویژوال بشی.من نمیدونم باید چه کار کنم؟
لطفا کمکم کنید.

moradaliyan

عضو جدید
جواب سوال شما

جواب سوال شما

سلام، سوالم اینه: میخوام قسمت خرید یک سایت رو بنویسم. از هر کالا تعدادی وجود داره، میخوام با زدن دکمه ی خرید یکی از اون کالا کم بشه (به لیست خرید اضافه بشه) . حالا نمی دونم چه طوری به یک قسمت از data bace دسترسی داشته باشم و مقدار اون رو کم کنم. ممنون که کمکم میکنید!!!!!.

با سلام و درود بر شما
1. ابتدا در DataBase یک جدول به نام Products ایجاد نمایید که یکی از فیلد های آن ProductCount باشد.
2. توجه داشته باشید شما می بایست برای مشتریان امکان دسترسی به صفحه ی سبد خرید و فاکتورهای خرید را فراهم سازید.
3. برای این کار نیازمند 2 جدول خواهید بود OrderDetails و Orders داخل جدول Orderdetails یک فیلد به عنوان کلید خارجی از جدول Products قرار دهید.
4. کاربر در صفحه ی محصولات باید بتواند کالاهایی را به سبد خرید اضافه کند ولی هنوز خرید خود را قطعی نکرده است.
5. در صفحه ی سبد خرید باید یک لینک در اختیار کاربر قرار دهید تا سفارش خود را نهایی کند یعنی فاکتور را ببندد.حال در این دکمه یک Query به شکل Update بنویسید یعنی با استفاده از ProductID در جدول OrderDetails با جدول Products ارتباط برقرار کرده و تعداد کالا را از ردیفی که شماره محصول آن با جدول OrderDetails یکی است کم کنید.
نکته : توجه داشته باشید زمانی باید تعداد کالا را از جدول محصولات کم کنید که فاکتور سفارش نهایی شده است.زمانی که کاربر کالایی را به لیست خرید اضافه می کند ممکن است از خرید کالا منصرف شود و بخواهد کالای مورد نظر را حذف نماید.پس درست نیست در این مرحله تعداد کالا از جدول Products کم شود.
موفق و مؤید باشید.

moradaliyan

عضو جدید
با سلام
شما مقدار Session را از کجا می گیرید؟
آیا شما میخواهید برای کاربران سطح دسترسی تعریف کنید ؟
اگر جواب مثبت است پس شما بهتر است برای انجام این کار از مبحث Athentication در ASP.NET استفاده نمایید.

راحله نادری

عضو جدید
من تو یه شرکتی مشغول به کار شدم که بهم گفتن باید یه پروژه انبار با asp.net بنویسم.
از طرفی من اصلا ASP بلد نیستم و فقط دوره های C# رو رفتم کلاس.
کسی می تونه کمکم کنه که باید چی کار کنم تا یاد بگیرم؟
لطفا!!!!!!!!!!!

راحله نادری

عضو جدید
کمک ASP.NET فوری

کمک ASP.NET فوری

سلام دوستان
من می خوام یه پروزه با ASP.NET بنویسم
پروژه انبار
اما از ASP.NET چیزی بلد نیستم
لطفا کمکم کنید
باید چی کار کنم؟
فقط C# بلدم

ناآشنا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من می خوام یه پروزه با ASP.NET بنویسم
پروژه انبار
اما از ASP.NET چیزی بلد نیستم
لطفا کمکم کنید
باید چی کار کنم؟
فقط C# بلدم

سلام دوست گلم
حرکت ما به سوی نوشتن یه برنامه Asp.net با زبان های VB.Net و C# با به دست آوردن پاسخ دو سوال اساسی یاد شده شروع می شود . ابتدا چند تعریف : Asp.net مخفف Active server Page .Net یا به زبان فارسی مخفف صفحات فعال سمت سرویس دهنده .Net بوده و Vb.Net مخفف Visual Basic .Net ( نسخه ای از زبان ویژوال بیسیک برای .Net ) می باشد . به طور ساده Vb.Net یک زبان برنامه نویسی مبتنی بر .Net بوده و Asp.Net فناوری انتقال محتویات صفحات وب پویا از سرویس دهنده به سرویس گیرنده و بالعکس است . C# نیز یکی از زبان های برنامه نویسی است که بر پایه ساختار زبان C و برای برنامه نویسی در محیط .Net طراحی شده است . یک وب سایت Asp.Net معمولا از کدی که بوسیله زبان Vb.Net یا C# نوشته شده تشکیل یافته است .وقتی که یک وب سایت را با زبان Vb.Net یا C# می سازید , در واقع برنامه Asp.Net ای مبتنی بر آن زبان ایجاد می کنید . این مساله تفاوت اصلی میان Asp.Net با صفحات Asp قدیمی ( کلاسیک) است , زیرا در Asp.Net شما از یک زبان برنامه نویسی واقعی , مانند Vb.Net یا C# با تمام امکانات آن استفاده می کنید در حالی که در صفحات Asp تنها می توانید از یک زبان خیلی خلاصه شده مانند VB Script استفاده نمایید .

اول یک نفس عمیق.
دوم : کتاب آموزشی asp.net با c# یا فیلم آموزشی asp.net
البته خودت هم میتونی سرچ کنی و منابع زیادی در مورد آموزش هست.
اگه قبلا سی شارپ کار کردی کارت آسونتر میشه.
سوم: توکل به خدا و همت برای نوشتن کد
چهارم : اگه اشکالی بود اینجا همه ی دوستان در خدمتن.
یا علی

آخرین ویرایش:

moradaliyan

عضو جدید
با سلام
ASP.NET یک فناوری بسیار نوین برای ایجاد وب سایت هاست.شما با استفاده از کنترل ها و کد های از قبل نوشته شده و هم چنین کد نویسی توسط خودتان می توانید وب سایت هایی را ایجاد نمایید.ASP.NET اجازه می دهد تا در زبان هایی که از .NET پشتیبانی می کنند مثل C# و غیره برنامه نویسی کنید.
حال شما که آشنایی خوبی با زبان برنامه نویسی C# دارید کافی است یک دوره مقدماتی و پیشرفته ASP.NET را بگذرانید. یا از برخی مقالات خوب فارسی استفاده کنید. اگر Search کنید به جواب های خوبی خواهید رسید.
هم چنین می توانید از سایت های زیر استفاده نمایید :
http://www.w3schools.com
http://quickstarts.asp.net/QuickStartv20/aspnet
http://www.learn-asp.net/ASPTutorials
در ضمن اگر در طول انجام پروژه به مشکل برخورد کردید دوستان حتما کمکتان می کنند.

bahareh22

عضو جدید
سوال در مورد طراحی وب سایت توسط ASP.NET

سوال در مورد طراحی وب سایت توسط ASP.NET

یه سوال دارم میخواستم ببینم کسی بلد هست با کنترل ADROTATOR کار کنه میخوام تصاویری تو سایتم بزارم که هر وقت اون سایت باز میشه یه تصویر را نشون بده اما نمیتونم :confused:

moradaliyan

عضو جدید
یه سوال دارم میخواستم ببینم کسی بلد هست با کنترل ADROTATOR کار کنه میخوام تصاویری تو سایتم بزارم که هر وقت اون سایت باز میشه یه تصویر را نشون بده اما نمیتونم :confused:

با سلام و درود بر شما

AdRotator یک کنترل وب غنی در ASP.NET است.که بیش تر برای تبلیغات از آن استفاده می شود.تصاویر مختلفی را نمایش می دهد زمانی که شما وارد سایت می شوید یا صفحه بازخوانی می شود.شما می توانید تصاویر مورد نظر خود را به وسیله فایلهای XML یا از طریق پایگاه داده نمایش دهید.در ضمن می توانید با کلیک بر روی هر تصویر به صفحه ای خاص منتقل شوید.

خواص این کنترل عبارت اند از :
AdvertisementFile: مسیر فایل XML که اطلاعات تصاویر در آن ذخیره شده است.
AlternateTextField: استفاده از اطلاعات فیلد به جای متن Alt برای تبلیغات.
ImageUrlField: مسیر و نام فایل تصویری را مشخص می کند.
NavigateUrlField: آدرس سایت یا صفحه ای که با کلیک بر روی تصویر کاربر به آن منتقل می شود.
1. یک فایل XML به صورت زیر ایجاد می کنیم :(Test.xml)

<?xml version="1.0" encoding="utf-8" ?>
<Advertisements>
<Ad>
<ImageUrl>~/Images/baner.gif</ImageUrl>
<NavigateUrl>http://examole.com</NavigateUrl>
<AlternateText>ترازوی دیجیتال تک</AlternateText>
<Keyword>سایت</Keyword>
</Ad>
<Ad>
<ImageUrl>~/Images/Baner2.png</ImageUrl>
<NavigateUrl>http://www.example.com</NavigateUrl>
<AlternateText>example</AlternateText>
<Keyword>سایت</Keyword>
</Ad>
</Advertisements>2. حال داخل صفحه ی مورد نظر و در قسمت PageSource تنظیمات زیر را انجام دهید :

<asp:AdRotator ID="AdRotator1" runat="server" Width="468px" Height="60px" AdvertisementFile="~/Test.xml" />

mina.71

عضو جدید
مشکل در اجرای برنامه

مشکل در اجرای برنامه

سلام
من دارم با ویژوال 2012 طراحی سایت میکنم ولی موقع اجرا به من 2 تا پیام میده .
اجرای برناممو هم با مرورگر موزیلا گذاشتم .
مشکلش چیه ؟ :(
ممنون میشم پاسخگو باشید :gol::gol:

پیوست ها

• Snapshot_2013-08-06_094555.jpg
    Snapshot_2013-08-06_094555.jpg
    7.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • Snapshot_2013-08-06_094328.png
    Snapshot_2013-08-06_094328.png
    9.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

راحله نادری

عضو جدید
کمک برای طراحی سایت با asp.net تور و خداااااااااااااااااا

کمک برای طراحی سایت با asp.net تور و خداااااااااااااااااا

سلام
من تویه جایی مشغول به کار شدم که بهم گفتن برای شروع باید یه پروژه با asp.net بنویسی.
پروژه انبار. من C# و SQL بلدم اما از asp.net چیزی نمیدونم.البته با دانلود یه سری مطالب فقط مفهوم MasterPage و با یه سری از کدای css رو فهمیدم که چه جوری باید با استفاده از class و id اونا رو مدیریت کرد.
اما نمی تونم یه پروژه بنویسم!!!!
چون نمی دونم چه جوری باید دیتا بیس رو بزارم تو پروژم و باهاش کار کنم
یا اصلا کجا و چه جوری باید کداشو بنویسم تا تو دیتابیس ذخیره شه یا هر چیز دیگه ای!!!!
از طرفی خیلی هم دوست دارم یاد بگیرم
کسی می تونه کمکم کنه؟
یا بهم یاد بده؟
من زمان زیادی ندارم.فقط سه هفته.حاضرم هزینه یادگیری هم بپردازم

آخرین ویرایش توسط مدیر:

eng1988

عضو جدید
آیکن yahoo messenger در وبسایت

آیکن yahoo messenger در وبسایت

سلام به همگی
یک سوال داشتم:
من می خوام توی وبسایتی که طراحی کردم، یک آیکن بذارم که وقتی online/offline بودم کاربرا بتونن بفهمن.
می خواستم بپرسم برای این امکان چکار باید بکنم؟
پیشاپیش از راهنمایی های شما متشکرم:):smile:;)

moradaliyan

عضو جدید
سلام
من تویه جایی مشغول به کار شدم که بهم گفتن برای شروع باید یه پروژه با asp.net بنویسی.
پروژه انبار. من C# و SQL بلدم اما از asp.net چیزی نمیدونم.البته با دانلود یه سری مطالب فقط مفهوم MasterPage و با یه سری از کدای css رو فهمیدم که چه جوری باید با استفاده از class و id اونا رو مدیریت کرد.
اما نمی تونم یه پروژه بنویسم!!!!
چون نمی دونم چه جوری باید دیتا بیس رو بزارم تو پروژم و باهاش کار کنم
یا اصلا کجا و چه جوری باید کداشو بنویسم تا تو دیتابیس ذخیره شه یا هر چیز دیگه ای!!!!
از طرفی خیلی هم دوست دارم یاد بگیرم
کسی می تونه کمکم کنه؟
یا بهم یاد بده؟
من زمان زیادی ندارم.فقط سه هفته.حاضرم هزینه یادگیری هم بپردازم

با سلام و درود
خدا را شکر اطلاعات خوبی برای قالب بندی صفحه بدست آورده اید.
قدم به قدم یک پروژه انبار را طراحی می کنیم با ASP.NET :
1. طراحی قالب سایت با شما.
2. طراحی بانک اطلاعاتی :
2-1 جدول کاربران :
فیلد های مورد نیاز :
UserID-Name-Family-UseName-Password-RoleId
تنظیمات جدول :
خاصیت Identity فیلد UserID را برابر Yes قرار دهید.
فیلد userID را به عنوان کلید اصلی تعریف کنید.
فیلد RoleID را به عنوان کلید خارجی از جدول Roles قرار دهید.
2-2 جدول نقش ها :
فیلد های مورد نیاز :
RoleID-RoleTitle-RoleNameInSystem
خاصیت Identity فیلد RoleID را برابر Yes قرار دهید.
فیلد RoleID را به عنوان کلید اصلی تعریف کنید.

در جدول مقادیر زیر را وارد نمایید :
RoleTitle : مدیر سیستم - RoleNameInSystem : Administrator
RoleTitle : کارمند - RoleNameInSystem : Employee
فعلا دو تا از جداول را تعریف کردیم حال یک Empty Web App با زبان C# ایجاد کنید:
1. 2 تا صفحه در Root پروژه با استفاده از MasterPage طراحی شده توسط خودتان به نام های Login.aspx و default.aspx ایجاد نمایید.
2. حال پروژه را طوری پیکر بندی خواهیم کرد تا از روش اهراز هویت Forms استفاده کند:
2-1 فایل web.Config را باز نمایید وبین تگ <System.web> و کد های زیر را بنویسید :
<authentication mode="Forms">
<forms name="eShop22Login" timeout="43200"
loginUrl="~/Login.aspx"
defaultUrl="~/Default.aspx" />
</authentication>

اگر با این توضیحات متوجه می شوید پیغام بگذارید تا ادامه کار را برای شما توضیح دهم هر چند امکانات ویرایشی مناسب نیست وگرنه یک جور با مدیر سایت هماهنگ کنید تا آدرس ایمیلتان به دست من برسد.

اگه برای هر کالا یک رکورد مجزا داری که اون رکورد رو از لیست انبار حذف کن و به لیست خرید اضافه کن.
وگر نه اگه برای یک کالا یک رکورد داری و فیلدی برای مشخص کردن تعداد اون کالا در انبار داری باید اون فیلد رو یکی ازش کم کنی و دوباره update اش کنی.
کار سختی نیست . البته باید دستورات sql را یاد داشته باشی.

ممنون دوست عزیز:
با اجازتون منم از پاسختون استفاده کردم به درد من خورد من لینک پروژمو براتون ایمیل میکنم اگه ممکنه یه نگاهی بش بندازید و نظرتونو بگید.

zahra_1365

عضو جدید
Server Error in '/' Application.

Server Error in '/' Application.

سلام
من یه پروژه ساختم که قراره تو یه شبکه محلی کار کنه .
IIS و .netframework نصب کردم
اما موقع به روزرسانی و درج ارور زیر رو میده میشه خواهش کنم کمک کنید.
[h=2]Failed to update database "G:\INETPUB\WWWROOT\APP_DATA\BANK.MDF" because the database is read-only.[/h]

moradaliyan

عضو جدید
سلام
من یه پروژه ساختم که قراره تو یه شبکه محلی کار کنه .
IIS و .netframework نصب کردم
اما موقع به روزرسانی و درج ارور زیر رو میده میشه خواهش کنم کمک کنید.
Failed to update database "G:\INETPUB\WWWROOT\APP_DATA\BANK.MDF" because the database is read-only.

با سلام و درود
شما با مراجعه به این لینک http://geekswithblogs.net/ranganh/archive/2005/04/25/37609.aspx اطلاعات خوبی در مورد این خطا به دست می آورید.

zahra alirezaei

عضو جدید
asp.net و sql server database

asp.net و sql server database

من به طراحی وب سایت خیلی علاقه دارم تازه می خوام شروع کنم البته با HTML و javascript آشنا هستم ولی دوست دارم با asp.net طراحی رو یاد بگیرم توی محیط ویژوال استدیو 2010 کار رو شروع کردم، حالا در ابتدای کار موقع ایجاد DB با مشکل مواجه می شم به DB متصل نمی شه، حالا سوال من اینه که باید به جز نصب ویژوال استدیو برنامه دیگه ای نصب کرد؟ مثل sql?
ممنون می شم اگه جواب بدین:smile:

moradaliyan

عضو جدید
من به طراحی وب سایت خیلی علاقه دارم تازه می خوام شروع کنم البته با HTML و javascript آشنا هستم ولی دوست دارم با asp.net طراحی رو یاد بگیرم توی محیط ویژوال استدیو 2010 کار رو شروع کردم، حالا در ابتدای کار موقع ایجاد DB با مشکل مواجه می شم به DB متصل نمی شه، حالا سوال من اینه که باید به جز نصب ویژوال استدیو برنامه دیگه ای نصب کرد؟ مثل sql?

با سلام و دورد بر شما
هسته اصلی برای ایجاد صفحات پویا ، استفاده از داده های بانک اطلاعات است.
اگر به صورت کلی به داده ها نگاه کنیم به سه گروه تقسیم می شوند :
1. داده ای رابطه ای : این داده ها در سیستم مدیریت بانک اطلاعات ذخیره می شوند : Oracle ، SQL Server , Access و غیره.
2. داده ها با ساختار درختی مثل فایل های XML .
3. داده هایی مثل فایل های متنی ، اکسل و ... .

نتیجه گیری : شما برای نگهداری داده ها و کار با آن ها باید یک سیستم بانک اطلاعاتی مثل SQl Server را بر روی سیستم کامپیوتری نصب کنید.

نکته : اگر SQl نصب نشد ، ابتدا VisualStudio را Unistall کنید. اول IIS را نصب کنید بعد SQL Server را نصب کنید و در آخر VisualStaudio را نصب کنید.

آخرین ویرایش:

A.S.Roma

عضو جدید
کاربر ممتاز
به همراه نصب Visual Studio یک نسخه از SQL به نام SQL Express بر روی سیستمتون نصب میشه و برای پروژه های خیلی کوچک کارتون رو راه میندازه اما پیشنهاد میشه نسخه Enterprise از SQL رو جداگانه نصب کنید.

راحله نادری

عضو جدید
[h=2]روشی برای جلوگیری از دسترسی به فیلد password در دیتابیس[/h]
با سلام
من توی دیتابیسم یه فیلدی دارم که اسمش password هست از نوع string.
می خوام یه کاری کنم که admin سیستم که به به دیتابیسم دسترسی داره و می تونه فیلدا رو ببینه به فیلد پسورد دسترسی نداشته باشه یا اگه هم دسترسی داشته باشه نتونه به دیتای این فیلد دسترسی داشته باشه.کسی می تونه راهنماییم کنه؟​

hamidmahjoob

عضو جدید
با سلام امیدوارم عجله چندانی نداشته باشی چون ASP چیزی نیست که بشه با چند هفته کار یا کد زدن از اینور رو اونور بدرد بخوره.برای کار عجله ای کافیه چند تا برنامه از اینترنت دانلود کنی و مطمئناً کارت راه می افته. اما اگه هدفت یادگیری اصولیه و میخوای بتونی برنامه ای بدردبخور بنویسی میتونی از منبعی مثل کتابهای "چگونه برنامه بنویسیم" ditel and deitel استفاده کنی.(با احترام به مهندس جعفرنژاد قمی اگه ترجمه ی این اثر رو از ایشون گیر اوردی بهتره انگلیسیش رو بخونی تا ترجمه ی ایشون رو).
با آرزوی سربلندی

merila_1992

عضو جدید
روشی برای جلوگیری از دسترسی به فیلد password در دیتابیس

با سلام
می خوام یه کاری کنم که admin سیستم که به به دیتابیسم دسترسی داره و می تونه فیلدا رو ببینه به فیلد پسورد دسترسی نداشته باشه یا اگه هم دسترسی داشته باشه نتونه به دیتای این فیلد دسترسی داشته باشه.کسی می تونه راهنماییم کنه؟​

سلام
دوست عزیز، کاش سوالت رو با جزئیات بیشتر مینوشتی
تو چه پروژه ای؟ وب یا اپلیکیشن
میتونی برای افرادی که با پروژه سروکار دارن یه جور سطح دسترسی تعریف کنی و هرکسی که به سیستم وارد شد چک کنی که آیا میتونه به فیلد خاص دسترسی داشته باشه یا خیر

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار

با سلام

پسورد را اینکریپت کنید :gol:

saeed_computer

عضو جدید
سوال در مورد data list

سوال در مورد data list

سلام
میشه در asp.net به data list قابلیت صفحه بندی داد ؟ و میشه مانند grid view حذف و بروز رسانی رو به آن اضافه کرد؟

moradaliyan

عضو جدید
رمز نگاری اطلاعات در ASP.NET

رمز نگاری اطلاعات در ASP.NET

با سلام

با سلام و درود بر شما

برای رمز گذاری پسورد هایی که قرار است در دیتا بیس ذخیره شوند شما می توانید از الگوریتم MD5 که از الگوریتم های رمزنگاری یک طرفه است استفاده نمایید.ولی از یکی از دوستان شنیدم هستند موجوداتی که می توانند این الگوریتم را هم رمز گشایی کنند.

مراحل انجام کار :

1. نوع فیلد پسورد در دیتا بیس را برابر binary قرار دهید.
2. یک پروژه جدید ایجاد کنید.
3. یک کلاس به نام Encription به آن اضافه نمایید و سپس کدهای زیر را داخل کلاس بنویسید.
کد:
using System.Security.Cryptography;

namespace Decoder
{
    public class Encription
    {
        public Encription()
        {

}

public byte[] computeMD5Hash(string strPlainText)
        {
            byte [] hashedDataBaytes=new byte[16];

UTF8Encoding encoder=new UTF8Encoding();

MD5CryptoServiceProvider md5hasher=new MD5CryptoServiceProvider();

hashedDataBaytes = md5hasher.ComputeHash(encoder.GetBytes(strPlainText));

return hashedDataBaytes;

}
    }
}

3. قطعا ورودی را از یک TextBox می گیرید پس داخل فرم ثبت نام یک TextBox برای گرفتن پسورد خواهید داشت.
4.بر روی دکمه ای که قرار است اطلاعات را داخل بانک اطلاعاتی ذخیره کند دابل کلیک کنید و کد های زیر را بنویسید :
کد:
protected void btnSave_Click(object sender, EventArgs e)
        {
            //برقراری ارتباط
            string strconnectonString = "Data Source=localhost;Initial Catalog=MyTestDB;Integrated Security=True";
            SqlConnection objConn=new SqlConnection(strconnectonString);

//کوئری اضافه کردن
            string strSQL = "INSERT INTO UserAcount(Password)" + "VALUES(@Password)";
            SqlCommand objComm=new SqlCommand(strSQL,objConn);

//رمز گذاری پسورد
            clsCrypt cr=new clsCrypt();
            byte[] hashedBytes =new byte [16];
            hashedBytes = cr.computeMD5Hash(txtPass.Text);
            SqlParameter parampwd=new SqlParameter("@Password",SqlDbType.Binary,16);
            parampwd.Value = hashedBytes;
            objComm.Parameters.Add(parampwd);

// اضافه کردن رکورد داخل دیتا بیس
            objConn.Open();
            objComm.ExecuteNonQuery();
            objConn.Close();

5. حال نتیجه را ببین و از کار خودت لذت ببر.:biggrin:

moradaliyan

عضو جدید
کار با کنترل Data List

کار با کنترل Data List

سلام
میشه در asp.net به data list قابلیت صفحه بندی داد ؟ و میشه مانند grid view حذف و بروز رسانی رو به آن اضافه کرد؟

با سلام و درود بر شما دوست عزیز

شما می توانید امکانات حذف ، ویرایش ، اضافه و انتخاب کردن را خودتان برای DataList اضافه نمایید.

بله ، قابلیت اضافه کردن صفحه بندی را دارد می بایست خود شما خلاقیت به خرج دهید یعنی برای اضافه کردن این قابلیت به DataList کد بنویسید به این http://www.c-sharpcorner.com/uploadfile/rizwan328/datalist-custom-paging-in-Asp-Net-using-C-Sharp مراجعه نمایید.

masome sa

عضو جدید
سلام،لطفا کمک کنید
من با استفاده از Visual studio 2012 دیتابیسمو به قسمت add connection اضافه کردم اما پوشه Data Diagram دیتابیسم نیست . همه پوشه ها منتقل شدن به جز Data Diagram. میخوام از طریق این پوشه جداولمو به صورت گروهی طراحی کنم ...

ممنون میشم راهنماییم کنید