..:: پاسخ به سوالات Word , Excel , PowerPoint , Outlook::..

مهرناز*

عضو جدید
یه سوال دیگه هم داشتم. معمولا برای پایان نامه before , after رو در قسمت پاراگراف:
برای متن اصلی، سر فصل ها (فصل 1و فصل2 و...) و سایر زیر عنوان ها چند در نظر میگیرند؟

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
یه سوال دیگه هم داشتم. معمولا برای پایان نامه before , after رو در قسمت پاراگراف:
برای متن اصلی، سر فصل ها (فصل 1و فصل2 و...) و سایر زیر عنوان ها چند در نظر میگیرند؟

هيچ قاعده خاصي نداره. هر دانشگاهي ساختار خاص خودشو داره ولي بيشتر ديدم after رو 12 و before رو 0 در نظر ميگيرن

آیداجون

عضو جدید
:(اونو لینک دادم به فایل الان از یه فایل دیگه میخوام هزینشو بیارم تو فایل دیقه میشه کمکم کنی لدفن؟

ixabedi

کاربر فعال
برای گرفتن query در اکسس باید جدول ها بهم مرتبط باشند؟

روند query nv در اکسس چطوری؟

آیداجون

عضو جدید
یه جدول دارم تو اکسل میخوام سایز سلول هاش ی خورد ه بیشتر بشه موقع پرینت ریزه نمیشه تا72 هست میشه کاریش کرد آیا؟

leynaz

عضو جدید
من یه فایل word دارم که میخام فهرستش رو هایپر لینک کنم؛
به اینصورت که وقتی روی روی موضوع کلیک میکنم، بره به صفحه مورد نظر در همون فایل؛
میشه راهنمایی بفرمایید.

N O X

عضو جدید
کاربر ممتاز

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
میشه راهنمایی بفرمایید.

ايجاد فهرست خودكار رو چندين بار تو همين تالار توضيح دادم. يه سرچ بكنيد پيدا ميشه

mehrnoosh2010

عضو جدید
میشه راهنمایی بفرمایید.

سلام دوست عزیز
همان فهرست خودکار منظورته؟

ab 84

عضو جدید
عرض سلام و احترام خدمت همه دوستان عزیز
من یه فایل اکسل دارم برای محاسبه حجم خاکبرداری و خاکریزی. توی محیط اکسل برنامه ای نوشتم که تقریبا میشه برای هر پروژه ای استفاده کنیم. این برنامه باید حجم خاکبرداری و خاکریزی رو محاسبه کنه. اما متاسفانه من فقط تا مساحت رو تونستم انجام بدم ( طوری که برای هر پروژه ای قابل استفاده باشه و ما نخوایم دوباره برنامه بنویسیم). دوستان میتونید کمکم کنید تا حجم رو هم بدست بیارم. فایل رو ضمیمه میکنم تا ببینید و اگه اشکالی داره من رو راهنمایی کنید.
از لطف همگی ممنونم

http://www.uplooder.net/cgi-bin/dl.cgi?key=3ed600de232cdf84d710131928d8f2fe

پیوست ها

• 12.rar
    15.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

آیداجون

عضو جدید
تو اکسل میشه یه تکست باکس که توی یه شیت دارم اسم رو وارد میکنیم توی شیت دوم که همون تکست باکس هست به صورت خودکار اسم نوشته باشه یا چجوری میشه این اتفاق بیفته؟

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
تو اکسل میشه یه تکست باکس که توی یه شیت دارم اسم رو وارد میکنیم توی شیت دوم که همون تکست باکس هست به صورت خودکار اسم نوشته باشه یا چجوری میشه این اتفاق بیفته؟

نه اين كار امكان پذير نيست. ولي شما ميتونين تو يك سلول اسم رو وارد كنيد بعد تو هر دو تا تكست باكس متن رو نمايش بدين.
و يا اگه اصرار دارين داخل يك تكست باكس نوشته بشه و داخل تكست باكس ديگه اون رو داشته باشيد ميتونين از vba استفاده كنيد

مهرناز*

عضو جدید
با سلام
من برای نامگذاری آیتم هام از قسمت numbring فرمت مورد نظرم رو انتخاب کردم ولی فاصله بین خط تیره و نوشته زیاده چطوری میتونم کنترلش کنم؟
Untitled.jpg

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام
خسته نباشید
اگه کسی بخاد خودخوان آفیس رو کامل یاد بگیره چه کتابیو پیشنهاد میکنید.
من خیلی مقدماتی آفیس رو بلدم

مهرناز*

عضو جدید
با سلام
دوستان همان طوری که در شکل میبینید من دو تا جدول کنار هم دارم که میخوام جدول سمت راست کاملا هم راستا با نوشته های متنم بشه ولی یه ذره فاصله داره (از سمت راست) این فاصله میخوام در سمت چپ همون جدولم (جدول راستی) اعمال بشه چیکار باید بکنم لطفا راهنمایی کنید. مرسی
Untitled.jpg

old friend

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
خسته نباشید
من تو اکسل توی یه ستون داده هایی دارم که با عدد 95 یا حرف K شروع میشن ولی هیچ دو اطلاعات وارد شده ای یکی نیست، میخوام اطلاعات مربوط به حرف K یا 95 رو به صورت موقتی مخفی کنم
ولی چون دادهها زیاد نه به صورت سری میتونم Hide کنم نه اینکه فیلتر کنم بخاطر زیاد بودنشون
میخواستم ببینم فرمولی برای مخفی کردن اطلاعاتی که با حرف یا عدد شروع میشه هست یانه؟

modir banoo

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
چطور می تونم تو ورد جوری شماره گذاری کنم صفحات رو که از صفحه اول شماره گذاری نشه؟
یعنی دو صفحه اول که فهرست هستش نمی خوام شماره داشته باشه و از صفحه ی بعدِ فهرست میخوام صفحه ها شماره داشته باشه
هر چی تو نت سرچ می کنم و کارایی که گفته رو انجام میدم نمیشه که نمیشه

پیشاپیش ممنون:gol:

saminaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان یه اکسل دارم به حجم 491 مگا بایت اصلا بالا نمیاد یا هم تند تند هنگ می کنهچکارش کنم؟ :(

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
دوستان یه اکسل دارم به حجم 491 مگا بایت اصلا بالا نمیاد یا هم تند تند هنگ می کنهچکارش کنم؟ :(

اكسلي با اين حجم مطمئنا به مشكل بر ميخوره. مگر با ابر رايانه باز كنين
تنها راهي كه به ذهنم ميرسه اينه كه calculate رو manual كنيد و فايل رو با فرمت xlsx ذخيره كنيد

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
خسته نباشید
من تو اکسل توی یه ستون داده هایی دارم که با عدد 95 یا حرف K شروع میشن ولی هیچ دو اطلاعات وارد شده ای یکی نیست، میخوام اطلاعات مربوط به حرف K یا 95 رو به صورت موقتی مخفی کنم
ولی چون دادهها زیاد نه به صورت سری میتونم Hide کنم نه اینکه فیلتر کنم بخاطر زیاد بودنشون
میخواستم ببینم فرمولی برای مخفی کردن اطلاعاتی که با حرف یا عدد شروع میشه هست یانه؟

سلام
از قابليت فيلتر استفاده كنيد.

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
چطور می تونم تو ورد جوری شماره گذاری کنم صفحات رو که از صفحه اول شماره گذاری نشه؟
یعنی دو صفحه اول که فهرست هستش نمی خوام شماره داشته باشه و از صفحه ی بعدِ فهرست میخوام صفحه ها شماره داشته باشه
هر چی تو نت سرچ می کنم و کارایی که گفته رو انجام میدم نمیشه که نمیشه

پیشاپیش ممنون:gol:

سلام
از قابليت section break استفاده كنيد
page layout-->break-->section-->next page

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
همین کارو کردم اما نشد
صفحه اول رو که شمارشو یک میذارم، همشون میشه یک، دو میذارم همه میشن دو
نمی دونم کچای کارم ایراد داره

بعد از اين تنظيم بايد برين تو بخش format page number و از اونجا دكمه راديويي start at رو انتخاب كنيد و بقيه ماجرا