..:: پاسخ به سوالات Word , Excel , PowerPoint , Outlook::..

farshi-behnam

عضو جدید
سلام دوستان:gol:
یک مشکلی برای وردم پیش اومده.
گاهی اوقات که زبان کامپیوتر انگلیسی میشه اما تو ورد تغییری نمیکنه و فارسی مینویسه!
چی کار باید کنم؟!

[h=2][/h]
دوست عزیز سلام......اگر در قسمت پایین سمت راست وقتی زبان نوشتاری را کلید های ترکیبی alr+shiftعوض میکنی در ظاهر عوض میشود ولی در نرم افزار وورد نه دو روش وجود دارد1-وقتی وورد باز است این عمل ترکیبی را انجام بده 2- در صورتی که هنگام تغییر یک صفحه کلید کوچک باز میشود در همان قسمت پایینی روی آن کلید کرده و زبان را تغییر بدهید​

saminaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام منیم بیدنه یودلداشیم
دوست عزیزم adds inکدوم قسمت هست؟ راستی از توزیع نرمال پیروی میکنه دیگه؟

میری قسمت file--options--adds in--go رو که بزنی میاد
و هم از قسمت data -data analysis می تونی اعداد تصادفی تولید کنی بله از توزیع نرمال پیروی می کنه.امیدوارم به دردت بخوره

مهرناز*

عضو جدید
میری قسمت file--options--adds in--go رو که بزنی میاد
و هم از قسمت data -data analysis می تونی اعداد تصادفی تولید کنی بله از توزیع نرمال پیروی می کنه.امیدوارم به دردت بخوره

مرسیییییییییییییییییییییییی دوست گلمممممممممممممممممممممممممممممم:gol:

#mohsenb1349

عضو جدید
لطفا روش کپی کردن چند تا تکست از اتوکد به اکسل را توضیح دهید، چون وقتی کپی میکنم به صورت عکس میاد و نميخوام اینطور باشه

saminaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان من یه مشکل کامپیوتری داشتم حضور یه فرشته اینجا کمکم کرد که حلش کنم خدا می دونه بعد حل شدن مشکلم چقد گریه کردم اینجا یه فرشته داره خدا هر چی تو دلش هست بهش بده همیشه سلامت و سربلند باشه مثل همیشه
فرشته خوب اینجا آقای امیر قاسمیان هست یه دنیا سپاس از ایشون
این کوچکترین کاری بود که می تونستم انجام بدم از زحماتشون تشکر کنم:gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol:

nafis...

مدیر بازنشسته
دوست عزیز سلام......اگر در قسمت پایین سمت راست وقتی زبان نوشتاری را کلید های ترکیبی alr+shiftعوض میکنی در ظاهر عوض میشود ولی در نرم افزار وورد نه دو روش وجود دارد1-وقتی وورد باز است این عمل ترکیبی را انجام بده 2- در صورتی که هنگام تغییر یک صفحه کلید کوچک باز میشود در همان قسمت پایینی روی آن کلید کرده و زبان را تغییر بدهید​
باز هم همچنان مشکل وجود داره!:(
یعنی اگر یه متن فارسی بنویسم و بخوام وسط متن فارسی، انگلیسی بنویسم زبان ورد عوض نمیشه!

آخرین ویرایش:

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
باز هم همچنان مشکل وجود داره!:(
یعنی اگر یه متن فارسی بنویسم و بخوام وسط متن فارسی انگلیسی بنویسم زبان ورد عوض نمیشه!

سلام نفیس جان.
این امکان وجود داره ولی بعضی وقت ها عمل نمی کنه که فکر می کنم استفاده بیش از حد ازش باشه و خیل تند زدن کلیدها.
من در این خصوص روشی که دارم این هست که متن فارسی رو می نویسم و در notepad هم متن انگلیسی رو نوشته و به ورد انتقال می دم.
ولی در کل همون alt + shift و همون en رو به fa را در نوار وظیفه تبدیل کنی باید کارت رو راه بندازه!

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
پس احتمالا فايل هاي سيستمي ورد پاك يا خراب شده. يبار ديگه سورسشو اجرا كن گزينه repair رو بزن
اگه نشد كلا آفيستو پاك كن دوباره نصب كن

nafis...

مدیر بازنشسته
تنظيمات input language رو از كنترل پنل چك كردي؟ مشكل از اونجا نيست؟
قبلا درست کار میکرد. اما یه بار احساس میکنم تو خوده ورد یه تغییراتی دادم که دیگه از اون روز خراب شد!
وقتی به تنهایی انگلیسی مینویسم خوبه! اما زمانی که وسط یه متن فارسی زبان رو عوض میکنم، زبان سیستم عوض میشه اما زبان ورد هر کاری میکنم فارسی هست!

"ALPHA"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی , صنایع غذایی
کاربر ممتاز
قبلا درست کار میکرد. اما یه بار احساس میکنم تو خوده ورد یه تغییراتی دادم که دیگه از اون روز خراب شد!
وقتی به تنهایی انگلیسی مینویسم خوبه! اما زمانی که وسط یه متن فارسی زبان رو عوض میکنم، زبان سیستم عوض میشه اما زبان ورد هر کاری میکنم فارسی هست!

این مشکل رو منم 7-8 سال پیش داشتم ولی اون موقع ورد 2003 بود
دستت به heading ها نخورده؟؟
یا تنظیمات فونت؟
از page layout تم ها رو شاید زدی، یک تم خودت درست کن هم فونت لاتین هم فونت فارسی انتخاب کن یا cntl+D رو بزن ی نگاه بنداز ببین کمپلکس اسکریپتز داری؟
اصلا بین متن فارسی، کاراکتر انگلیسی نمی افته؟

فایل ورد که از قبل داری رو باز کن که هم فارسی هم لاتین باشه، بعد متن اونو پاک کن توو اون بنویس! (اون موقع
من چون پیدا نکردم چشه، این طوری حلش کرده بودم!)

saminaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان کامپیوتر خونه ما داداشم بهش اکانت باز کرده بود برای ویندوز هشت الان هر چه قدر موقع شروع هم همون رمز رو می زنیم بازم باز نمیشه کامپیوتر باید چکار کنیم؟؟؟

leynaz

عضو جدید
ببخشید چطور میشه در اکسل ورود بعضی مقادیر خاص رو در شیت ممنوع کرد؟ مثلا نشه داده های منفی بهش داد؟

delava

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان.
چطوری میتونم تو اکسل بین اعداد کاما (،) داشته باشم.یعنی عددی که میدم سه تا سه تا جدا کنه؟

leynaz

عضو جدید
سلام
لطفاً سریع پاسخ دهید
در اکسل در شرط میخواهم قسمت وگرنه را هم فرمولی بنویسم و هم مقدار به یک سلول ارجاع دهم چگونه این کار انجام می شود!!!!
یعنی در قسمت وگرنه دوکار اعمال شود ک یکی از آن کارها عوض کردن مقدار سلول دیگری است

mehrnoosh2010

عضو جدید
سلام
لطفاً سریع پاسخ دهید
در اکسل در شرط میخواهم قسمت وگرنه را هم فرمولی بنویسم و هم مقدار به یک سلول ارجاع دهم چگونه این کار انجام می شود!!!!
یعنی در قسمت وگرنه دوکار اعمال شود ک یکی از آن کارها عوض کردن مقدار سلول دیگری است
سلام دوست عزیز
بر روی یک سلول در اکسل کلیک کنید و سپس فرمول مورد نظرت را تایپ کنید.

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
لطفاً سریع پاسخ دهید

سلام
مقدار سلول ديگه رو نميتونين تغيير بدين. فقط ميتونين همون سلول رو تغيير بدين. اگه ميخواين سلول ديگه هم تغيير كنه بايد يه تابع هم تو سلول مورد نظر بنويسين كه ريفرنسش سلول شرط شما باشه

leynaz

عضو جدید
سلام
مقدار سلول ديگه رو نميتونين تغيير بدين. فقط ميتونين همون سلول رو تغيير بدين. اگه ميخواين سلول ديگه هم تغيير كنه بايد يه تابع هم تو سلول مورد نظر بنويسين كه ريفرنسش سلول شرط شما باشه
ببینین من یه شرط نوشتم که میخام اگر برقرار بو، یه کاری انجام بشه و اگر برقرار نبود مقدار یک خونه را برابر مقدار یک خونه ی دیگه قرار بده.میشه بگین شرطش رو چه جوری بنویسم؟

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
ببینین من یه شرط نوشتم که میخام اگر برقرار بو، یه کاری انجام بشه و اگر برقرار نبود مقدار یک خونه را برابر مقدار یک خونه ی دیگه قرار بده.میشه بگین شرطش رو چه جوری بنویسم؟

فرض كنيد سلولي كه ميخواين مرجع باشه A1 هست.سلولي كه ميخواين مقدارش با مرجع يكي بشه (در صورت برقرار نبودن شرط) B1 هست و سلولي كه فرمول توش نوشته ميشه C1 هست
اينطوري بايد بنويسين:
کد:
=IF(1=2;"";A1)

حالا تو سلول B1 بايد اين فرمول رو بنويسيد:
کد:
=C1

leynaz

عضو جدید
بذارید بیشتر توضیح بدم،
ما داریم برنامه پیش بینی تقاضا را می نویسیم تو اکسل. روش کار اینجوری هستش که کاربر یه مقدار بعنوان ضریب ثابت و یه مقدار به عنوان ضریب حدّ آستانه برامون وارد میکنه و باتوجه به اون ضریب مقدار پیش بینی ها محاسبه میشه؛بعد خطای پیش بینی مون رو با استفاده از یک شاخص به دست میاریم که فرمولش رو توی اکسل نوشتیم و به نوعی این مقدار نشون میده که آیا پیش بینی در هر مرحله (ما 48 ماه داریم) تا چه حد درست جلو رفته...
اگه عدد به دست اومده از حد آستانه تجاوز کنه،باید مقدار ضریب ثابت که ما برای محاسبه ازش استفاده کردیم برابر این مقدار بزرگتر بشه...
مثلا کاربر وارد کرده حد آستانه =0.3
ولی ما برای دوره های پشت سرهم ضریب رو به دست اوردیم
1) 0.6
2)0.8
3) 0.68
...
حالا میخایم در هر مرحله این مقدارهای 0.6 و 0.8 و 0.63 جایگزین مقدار ضریب ثابتی که کاربر وارد کرده بشه و محاسبات با این عدد انجام شه...
ممنون میشم اگه هر راه حلی به نظرتون میرسه بفرمایید

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

اين رو در نظر داشته باشيد كه كد نويسي تو اكسل يكم با كدنويسي معمولي متفاوته
من دقيق نميدونم شما ميخواين چكار كنين ولي اگه همين شرط رو تو سلول B1 بنويسيد راحت تر به جواب ميرسيد. نميدونم امكان پذير هست براتون يا نه

leynaz

عضو جدید

اين رو در نظر داشته باشيد كه كد نويسي تو اكسل يكم با كدنويسي معمولي متفاوته
من دقيق نميدونم شما ميخواين چكار كنين ولي اگه همين شرط رو تو سلول B1 بنويسيد راحت تر به جواب ميرسيد. نميدونم امكان پذير هست براتون يا نه
یه سوال دیگه
اگه بخام در قسمت وگرنه شرط دوتا کار همزمان انجام بشه،غیر از تابع and راهی داره؟

leynaz

عضو جدید

یه سوال دیگه
اگه بخام در قسمت وگرنه شرط دوتا کار همزمان انجام بشه،غیر از تابع and راهی داره؟
برای اون سوال قبلی از vlookup نمیشه استفاده کرد؟

leynaz

عضو جدید

فايلتون رو بذارين ببينم چطوري درست كردين
الان که فک میکنم،میبینم نمیشه از vlookup
بالا رفتن حجم فایل اکسل به چه دلایلی میشه باشه؟در حالی که همون فرمولا رو کاملا مشابه با یه سیستم دیگه مینویسیم حجمشش خیلی کم تر میشه،یعنی 35.7 مگابیت میشه 200کیلوبیت!!!
میتونه به خاطر نصب اشتباه آفیس باشه؟