..:: پاسخ به سوالات Word , Excel , PowerPoint , Outlook::..

رضاکلاته

عضو جدید
خب حالا كه اينطوريش كردين بايد اون سلول ها رو انتخاب كنيد.( ميتونين تك تك هم انجام بدين ولي بهتره همه سلول ها رو با كمك "ctrl + كليك" انتخاب كنيد) بعد روي يكي از سلول هاي انتخابي راست كليك و گزينه delete رو بزنين. از پنجره باز شده گزينه shift cells up رو انتخاب كنيد و تاييد كنيد.

ممنون دوست عزیز همه کارهایی که فرمودین انجام دادم. ازاونجایی که حجم کارزیاده سلولهارو یکی یکی باهمون روشctrl + كليك" پاک کردن وقت میگیره سال قبل نمیدونم ازچه روشی رفتم که وقتی ctrl + a"میکردم وهمه رو پیست میکردم فقط سلولهایی که اطلاعات داشت پیست میشد وسلولهای سفید کپی نمیشد.یا سلولهایی که عدد ومتن داشت فقط سلولهای عدد دار پیست میشد.

eng.che

کاربر فعال
سلام
من میخوام یه فهرست بنویسم که فاصله ی بین عنوان تا شماره صفحه نقطه چین باشه. خیلی مرتب در نمیاد. راهی هست که تعداد نقاط رو خودش تنظیم کنه تا شماره صفحه ها دقیق پشت سر هم تو 1 ستون باشن؟

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
من میخوام یه فهرست بنویسم که فاصله ی بین عنوان تا شماره صفحه نقطه چین باشه. خیلی مرتب در نمیاد. راهی هست که تعداد نقاط رو خودش تنظیم کنه تا شماره صفحه ها دقیق پشت سر هم تو 1 ستون باشن؟

سلام. بله دو راه داريم ولي بهترين و اصولي ترينش ايجاد فهرست اتوماتيك هست كه آموزشش رو قبلا دادم و تو نت هم سرچ كنيد پيدا ميكنيد. از تب reference گزينه table of content براي اين كار استفاده ميشه

mahdi.shams

عضو جدید
سلام آقای قاسمیان
قبل از هرچیز تشکربخاطر تاپیک مفیدتون
میخاسنم بدونم چطور میتونم یک سند متنی docx رو با فرمت pdf ذخیره کنم بطوریکه مثل فایل های pdf حرفه ای وقتی اون رو با اکروبات ریدر باز کنم بتونم سرفصل های متنم رو لینک دار کنم
(بعضی از pdf ها رو وقتی باز می کنید سمت چپ یک سری لبنک هست که با کلیک کردن روی اونها سند به یک صفحه خاص میره،منظورم چگونگی ساخت اون لینکهاست؟؟؟)
باتشکر

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام آقای قاسمیان
قبل از هرچیز تشکربخاطر تاپیک مفیدتون
میخاسنم بدونم چطور میتونم یک سند متنی docx رو با فرمت pdf ذخیره کنم بطوریکه مثل فایل های pdf حرفه ای وقتی اون رو با اکروبات ریدر باز کنم بتونم سرفصل های متنم رو لینک دار کنم
(بعضی از pdf ها رو وقتی باز می کنید سمت چپ یک سری لبنک هست که با کلیک کردن روی اونها سند به یک صفحه خاص میره،منظورم چگونگی ساخت اون لینکهاست؟؟؟)
باتشکر

سلام دوست عزيز
تنظيماتش در خود ورد هست. وقتي ميخواين تبديل به pdf كنيد گزينه اي هست نوشته use bookmark يا يه همچين چيزي. تيك اين گزينه رو كه فعال كنيد تو فايل pdf شما بوك مارك فعال ميشه

vida90

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
چجوری میشه نمودار را جوری رسم کرد که در هر دوتا محورهای عمودیش دیتا نوشته بشه و درواقع دوتا نمودارو رسم کرد؟
ممنون

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
با سلام
چجوری میشه نمودار را جوری رسم کرد که در هر دوتا محورهای عمودیش دیتا نوشته بشه و درواقع دوتا نمودارو رسم کرد؟
ممنون

سلام. ابتدا بابد دو نمودار رو در يك نمودار رسم كنيد. بعد روي يكي از داده هايي كه ميخواين در محور دوم باشه راست كليك كرده و format data series رو بزنين. گزينه اي هست به اسم secondary axis كه بايد انتخاب بشه

کفش صورتی

عضو جدید
سوال از Excel

سوال از Excel

سلام دوستان
میخواستم بدونم دو دسته نمودار رو چجوری میشه در یک نمودار داشت ؟
ینی اینکه دو محور عمودی داشته باشم .

poorchista66

عضو جدید
سلام دوستان
انشاالله که همه خوب و رو به راهید......
یه مشکل در مورد نرم افزار word داشتم، و اون اینه که وقتی مطلبی رو از اینترنت میخوام توی فایل ورد paste وبعد ذخیره کنم به همون شکلی که توی صفحه اینترنت بوده ذخیره میشه و ضمن سایر تغییرات دلخواهم،وقتی میخوام مطلب رو justify کنم،بعضی از کلمات به صورت کاملا کشیده یک خط رو پر میکنند و ظاهر نامناسبی به صفحه میدن.راهکارتون برای حل این مشکل چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ممنون میشم اگر اطلاعاتی دارید جواب بدین:w20:

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
سلام دوستان
انشاالله که همه خوب و رو به راهید......
یه مشکل در مورد نرم افزار word داشتم، و اون اینه که وقتی مطلبی رو از اینترنت میخوام توی فایل ورد paste وبعد ذخیره کنم به همون شکلی که توی صفحه اینترنت بوده ذخیره میشه و ضمن سایر تغییرات دلخواهم،وقتی میخوام مطلب رو justify کنم،بعضی از کلمات به صورت کاملا کشیده یک خط رو پر میکنند و ظاهر نامناسبی به صفحه میدن.راهکارتون برای حل این مشکل چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ممنون میشم اگر اطلاعاتی دارید جواب بدین:w20:
سلام
این مشکل برای کلمات انتهایی پاراگراف های متن کپی شدتون پیش میاد که به خاطر نخوردن اینتر هست.
شما اگر انتهای تمام کلماتی که کشیده شدن یک اینتر بزنید مشکلتون حل میشه !!

ebrahimshams

عضو جدید
کمک (چه جوری این خطا رو از ورد بردارم)

کمک (چه جوری این خطا رو از ورد بردارم)

سلام بر دوستان
این خطا رو چطور می توان برداشت؟
untitled.JPG

poorchista66

عضو جدید
سلام
این مشکل برای کلمات انتهایی پاراگراف های متن کپی شدتون پیش میاد که به خاطر نخوردن اینتر هست.
شما اگر انتهای تمام کلماتی که کشیده شدن یک اینتر بزنید مشکلتون حل میشه !!
واقعا ممنون از راهنماییتون.مشکلم حل شد........:w11:

vida90

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
تو ورد که از اشکال برای رسم استفاده میکنم.نمیدونم چجوری روی پیکان تایپ کنم
ممنون میشم کمک کنید

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
سلام
ممنون میشم کمک کنید
سلام همشهری :smile:
برای اینکه بخوای هر جایی که خواستی متنی اضافه کنی باید بری از همون منو insert قسمت textbox رو کلیک کنی و از اونجا متنتو بنویسی و کارای دیگش رو انجام بده !!
برای اسم گذاشتن روی پیکان ها و چیزهای دیگه هم این راحت ترین کاره !!

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
ممنون میشم کمک کنید

سلام. چه نوع پيكاني منظورتونه؟ سه چهار نوع پيكان در ورد وجود داره. اگر چيزي شبيه --> منظورتون باشه يك راه هموني هست كه آقا پوريا فرمودن. راه ديگش استفاده از equation است. يكي از گزينه هاي اين قسمت مربوط به فلش هاييي هست كه قابليت نوشتن در زير و بالاي خط رو داره

اگر پيكان هاي تو پر منظورتون باشه روي شكل راست كليك كنيد و add text رو بزنين

Arash_3f

عضو جدید
سلام دوستان عزیز؛خسته نباشید
یه سوال داشتم در مورد پاور پوینت که خیلی برام حیاتیه
چطور میتونم در پاور پوینت یه متن رو بنویسم طوری که وقتی با موس میریم روی اون متن رنگ اون متن تغییر کنه؟
یه دنیا ممنووون

hamid kor

عضو
دوستان عزیز میخواستم بدونم که تو اکسل میشه که اعداد محورهای نمودارها دقیقا همان اعدادی باشن که تو داده های ورودی وجود دارن. چون همانطور که خودتان بهتر میدونین اعدادی که اکسل روی محورهای افقی و عمودی نشان میدهد مثلا اگر اعشاری باشن بصورت عدد صحیح در میاد! درحقیقت، میخوام که روی محورهای افقی و عمودی تنها اعداد مربوط به نقاط داد ها باشه (به عنوان مثال در نمودار اسکاترپلات)

Arash_3f

عضو جدید
چطور میتونم در پاور پوینت یه متن رو بنویسم طوری که وقتی با موس میریم روی اون متن رنگ اون متن تغییر کنه؟
یه دنیا ممنووون
دوستان توروخدا یکی جواب منو بده؛خیلی برام حیاتیه...
ممنووون

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام دوستان

یه دنیا ممنووون

بهترين راهي كه من به ذهنم رسيد اينه كه از گزينه action استفاده كنيد و بريد به يك اسلايد ديگه. براتون فايلشو ضميمه ميكنم

دوستان عزیز میخواستم بدونم که تو اکسل میشه که اعداد محورهای نمودارها دقیقا همان اعدادی باشن که تو داده های ورودی وجود دارن. چون همانطور که خودتان بهتر میدونین اعدادی که اکسل روی محورهای افقی و عمودی نشان میدهد مثلا اگر اعشاری باشن بصورت عدد صحیح در میاد! درحقیقت، میخوام که روی محورهای افقی و عمودی تنها اعداد مربوط به نقاط داد ها باشه (به عنوان مثال در نمودار اسکاترپلات)

راهي كه به ذهنم رسيد كد نويسي vba هست. با دوستم داريم روش كار ميكنيم. به نتيجه رسيديم اطلاع ميدم خدمتتون

پیوست ها

• Arash_3f.rar
    27.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

hamid kor

عضو
دوستان توروخدا یکی جواب منو بده؛خیلی برام حیاتیه...
ممنووون

نمی تونی با انیمیشن کارتور رابندازی؟ چونکه تو قسمت انیمیشن هم واسه ورود متن یا شکل، هم واسه برجسته نمودنش (Emphasis) و هم واسه خروجی متن یا شکل افکت میتونی بدی! از افکت هایی که واسه برجسته نمودنه میتونی استفاده کنی بنظرم.

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
نمی تونی با انیمیشن کارتور رابندازی؟ چونکه تو قسمت انیمیشن هم واسه ورود متن یا شکل، هم واسه برجسته نمودنش (Emphasis) و هم واسه خروجی متن یا شکل افکت میتونی بدی! از افکت هایی که واسه برجسته نمودنه میتونی استفاده کنی بنظرم.

اگه دوستمون با كليك كارشون راه ميفتاد ، ميتونستم براشون كاري كنم كه هر نوع افكتي رو كه خواستن اجرا بشه ولي ايشون ميخوان با حركت ماوس روي نوشته تغيير انجام بشه

Arash_3f

عضو جدید
سلام دوستان

بهترين راهي كه من به ذهنم رسيد اينه كه از گزينه action استفاده كنيد و بريد به يك اسلايد ديگه. براتون فايلشو ضميمه ميكنم

راهي كه به ذهنم رسيد كد نويسي vba هست. با دوستم داريم روش كار ميكنيم. به نتيجه رسيديم اطلاع ميدم خدمتتون

دوست عزیز ممنون بابت راهنماییت؛ولی هنوز مشکل من حل نشده...
2 تا نکته هست که برای من خیلی مهمه؛یکی اینکه با اشاره موس رنگ متن تغییر کنه(نه با کلیک) و یکی دیگه هم اینکه وقتی میریم روی متن مورد نظر رنگ متن تغییر کنه و وقتی که اشاره گر موس رو از روی متن برمی داریم رنگ متن به همون حالت قبلی برگرده
بازم ممنووون بابت وقتی که گزاشتید و راهنماییتون

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
دوست عزیز ممنون بابت راهنماییت؛ولی هنوز مشکل من حل نشده...
2 تا نکته هست که برای من خیلی مهمه؛یکی اینکه با اشاره موس رنگ متن تغییر کنه(نه با کلیک) و یکی دیگه هم اینکه وقتی میریم روی متن مورد نظر رنگ متن تغییر کنه و وقتی که اشاره گر موس رو از روی متن برمی داریم رنگ متن به همون حالت قبلی برگرده
بازم ممنووون بابت وقتی که گزاشتید و راهنماییتون

اون فايلي كه تقديم كردم با بردن ماوس بر روي متن، رنگ عوض ميشه و با تكرار اين حركت به رنگ قبلي بر ميگرده
ولي در فايلي كه ضميمه ميكنم با بردن ماوس بر روي متن، رنگ عوض ميشه و با بداشتن ماوس از روي متن رنگ نوشته به حالت اول برميگرده.
اميدوارم اين فايل هموني باشه كه ميخواين

پیوست ها

• Arash_3f.rar
    0 بایت · بازدیدها: 0

Arash_3f

عضو جدید
اون فايلي كه تقديم كردم با بردن ماوس بر روي متن، رنگ عوض ميشه و با تكرار اين حركت به رنگ قبلي بر ميگرده
ولي در فايلي كه ضميمه ميكنم با بردن ماوس بر روي متن، رنگ عوض ميشه و با بداشتن ماوس از روي متن رنگ نوشته به حالت اول برميگرده.
اميدوارم اين فايل هموني باشه كه ميخواين

دوست عزیز یه دنیا ممنووون بابت کمکتون؛به خدا شرمنده شما هم شدم...
این دو اسلایدی که آماده کردید تغییر رنگ رو به واسطه hyperlink انجام میده و در واقع دو اسلاید ساخته شده؛من میخوام این تغییر رنگ در داخل یک اسلاید انجام بشه با یک سری تنظیمات(که نمیدونم چجوری هست)با اشاره موس رو متن مورد نظر رنگ متن تغییر بکنه و با برداشتن موس از روی متن دوباره متن به رنگ قبلی خودش برگرده
اگه امکانش هست نحوه انجام این کار رو توضیح بدید...
بازم ممنووون و بازم شرمندتونم که انقدر گیر دادم(آخه نحوه انجام این کار خیلی برام مهمه)

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
دوست عزیز یه دنیا ممنووون بابت کمکتون؛به خدا شرمنده شما هم شدم...
این دو اسلایدی که آماده کردید تغییر رنگ رو به واسطه hyperlink انجام میده و در واقع دو اسلاید ساخته شده؛من میخوام این تغییر رنگ در داخل یک اسلاید انجام بشه با یک سری تنظیمات(که نمیدونم چجوری هست)با اشاره موس رو متن مورد نظر رنگ متن تغییر بکنه و با برداشتن موس از روی متن دوباره متن به رنگ قبلی خودش برگرده
اگه امکانش هست نحوه انجام این کار رو توضیح بدید...
بازم ممنووون و بازم شرمندتونم که انقدر گیر دادم(آخه نحوه انجام این کار خیلی برام مهمه)

البته با hyperlink نيست با action هست
اين چيزي كه شما ميخواين در پاورپوينت تعريف نشدست ولي احتمال داره با vba بشه يه كارايي كرد كه من متاسفانه تو اين زمينه تسلط لازم رو ندارم. براتون پرس و جو ميكنم. ان شالله وقتي جوابو پيدا كردم براتون همينجا قرار ميدم

فقط يك سوال: اين فايلي كه براتون فرستادم كدوم قسمت از خواستتون رو پوشش نميده؟ شايد براي اون راه حل ديگه اي هم باشه. اگر دقيق تر بگين چي ميخواين بهتر ميتونم كمكتون كنم

Arash_3f

عضو جدید

البته با hyperlink نيست با action هست
اين چيزي كه شما ميخواين در پاورپوينت تعريف نشدست ولي احتمال داره با vba بشه يه كارايي كرد كه من متاسفانه تو اين زمينه تسلط لازم رو ندارم. براتون پرس و جو ميكنم. ان شالله وقتي جوابو پيدا كردم براتون همينجا قرار ميدم

فقط يك سوال: اين فايلي كه براتون فرستادم كدوم قسمت از خواستتون رو پوشش نميده؟ شايد براي اون راه حل ديگه اي هم باشه. اگر دقيق تر بگين چي ميخواين بهتر ميتونم كمكتون كنم

درسته با action هست؛داخل action از گزینه hyperlink استفاده شده...
نه ممنووون دوست عزیز با vba نمیخوام؛
فایل ارسالی دوم شما همه چیزش کامل بود و هر چی که مد نظرم بود اعمال میشد و فقط مشکلش این بود که شما از دو اسلاید استفاده کرده بودید و من میخوام فقط از یک اسلاید استفاده بشه
(با روشی که شما توضیح دادید اگه من بخوام یه پروژه پاور پوینت درست کنم و داخل هر اسلاید از این قابلیت(یعنی تغییر رنگ با اشاره موس) استفاده کنم عملا باید برای تمام اسلاید ها یک اسلاید مشابه بسازم که تنها تفاوت این اسلاید های مشابه در قسمت رنگ متن مورد نظر باشه؛درسته؟؟)
حالا با این تفاسیر میشه کاری کرد که با یک اسلاید این کار انجام بشه؟؟
بازم ممنووون از جوابتون...

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
درسته با action هست؛داخل action از گزینه hyperlink استفاده شده...
نه ممنووون دوست عزیز با vba نمیخوام؛
فایل ارسالی دوم شما همه چیزش کامل بود و هر چی که مد نظرم بود اعمال میشد و فقط مشکلش این بود که شما از دو اسلاید استفاده کرده بودید و من میخوام فقط از یک اسلاید استفاده بشه
(با روشی که شما توضیح دادید اگه من بخوام یه پروژه پاور پوینت درست کنم و داخل هر اسلاید از این قابلیت(یعنی تغییر رنگ با اشاره موس) استفاده کنم عملا باید برای تمام اسلاید ها یک اسلاید مشابه بسازم که تنها تفاوت این اسلاید های مشابه در قسمت رنگ متن مورد نظر باشه؛درسته؟؟)
حالا با این تفاسیر میشه کاری کرد که با یک اسلاید این کار انجام بشه؟؟
بازم ممنووون از جوابتون...

بله دقيقا همينطور هست.

چيزي كه شما ميخواين با علمي كه من دارم شدني نيست. شايد راهي باشه ولي من سوادم همينقدره. سرچ هم كردم نتيجه اي نداشت. تنها روشي كه پيشنهاد شده بود(در مراجع تخصصي پاورپوينت) همين روشي بود كه تقديمتون كردم.

دوست عزيز در همين بخش action قابليتي وجود داره كه با قرار گرفتن ماوس بر روي نوشته دور نوشته كادري ظاهر ميشه و يجورايي متمايزش ميكنه. اين قابليت به كارتون نمياد؟

Arash_3f

عضو جدید

بله دقيقا همينطور هست.

چيزي كه شما ميخواين با علمي كه من دارم شدني نيست. شايد راهي باشه ولي من سوادم همينقدره. سرچ هم كردم نتيجه اي نداشت. تنها روشي كه پيشنهاد شده بود(در مراجع تخصصي پاورپوينت) همين روشي بود كه تقديمتون كردم.

دوست عزيز در همين بخش action قابليتي وجود داره كه با قرار گرفتن ماوس بر روي نوشته دور نوشته كادري ظاهر ميشه و يجورايي متمايزش ميكنه. اين قابليت به كارتون نمياد؟

خواهش میکنم؛وقتی شما میگید نمیشه پس حتما نمیشه دیگه؛اون قابلیت رو هم خودم بررسی کردم(زیاد به کارم نیومد)
فعلا از همین روش ساخت دو اسلاید مشابه استفاده میکنیم تا ببینم چی میشه(ولی خیلی وقت گیره و زمان میبره اینکه بخوای هر اسلاید رو یه کپی بزنی و متن مورد نظر رو تغییر رنگ بدی)
ولی بازم یه دنیا ممنووون بابت کمکتون(تا حالا تو هیچ انجمنی کسی اینجوری کمکم نکرده بود و با صبر و حوصله پیگیر نبود)
بازم اگه راهی به ذهنتون رسید دریغ نکنید
ممنووون