واقعه ی دردناک چوار - حرکت جالب ایرانی‌های استرالیا که همچنان سانسور می‌شوند

F iona

عضو جدید
برخی از تماشاگران ایرانی حاضر در استرالیا، تصاویری برای تابناک فرستاده‌اند که در میان سانسور یک‌طرفه صدا و سیما دیده نشده است؛ کار پسندیده‌ای که باید با یک عزم ملی‌ پیگیری می‌شد، اما به مانند بسیاری ‌از اتفاقات دیگر در میان غفلت مسئولان به دوش مردم افتاده است.

روز گذشته، تیم ملی کشورمان موفق شد، سومین دیدار خود را هم در جام ملت‌های آسیا با پیروزی پشت‌ سر بگذارد تا با ‌حداکثر امتیازات لازم، راهی مرحله یک‌چهارم نهایی این رقابت‌ها شود؛ اما آنچه حضور تیم ملی را در شانزدهمین دور‌ این رقابت‌ها برای خودمان و رقبایمان با اهمیت و جالب توجه کرده، حضور شمار بسیار‌ تماشاگران ایرانی در ورزشگاه است که در این سه دیدار‌ بسیار خوب‌ از تیم ملی کشورمان حمایت کرده‌اند.

به گزارش «تابناک»، جمعیت بالای مهاجران ایرانی حاضر در استرالیا، این روز‌ها به نقطه قوت تیم ملی کشورمان بدل شده‌ و تحسین همگان را برانگیخته‌اند، ولی سهمی از پخش تلویزیونی مسابقات ندارند؛ جایی که حتی پیمان یوسفی، گزارشگر صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در استرالیا، بار‌ها و بار‌ها به حضور مؤثر پرشورشان در ورزشگاه اشاره می‌کند و ما در داخل چیزی از آن‌ها نمی‌بینیم. فضای دوگانه‌ای که معلوم نمی‌کند، موضع ما نسبت به ایرانی‌های حاضر در استرالیا چگونه است. همین نگاه یک‌طرفه و برخورد یکجانبه با این مسأله موجب شده تا حتی برخی حرکات فرهنگی ایرانی‌های حاضر در استرالیا و تماشاگران ورزشگاه‌ها هم به چشم نیاید.

برخی از تماشاگران ایرانی حاضر در استرالیا، تصاویری ‌برای تابناک فرستاده‌اند که در میان سانسور یک‌طرفه صدا و سیما دیده نشده است؛ کار پسندیده‌ای که با یک عزم ملی باید پیگیری می‌شد، ولی به مانند خیلی از اتفاقات دیگر در میان غفلت مسئولان به دوش مردم افتاده است.

ماجرای فاجعه زمین فوتبال چوار ایلام را که به یاد دارید؟! ۲۳ بهمن ماه سال ۱۳۶۵ هجری شمسی، یکی از بزرگ‌ترین فجایع تاریخ فوتبال دنیا در شهر چوار از توابع استان ایلام‌ به وقوع پیوست. در این روز و به مناسبت «هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران و گرامیداشت شهدای جنگ تحمیلی»، تیم‌های فوتبال «منتخب چَوار» و «منتخب جوانان استان ایلام» در ساعت ۱۶ آغازگر مسابقه‌ای بودند که هیچ‌گاه با سوت داور پایان نیافت. در این روز خونین، هواپیماهای رژیم بعثی عراق، مسابقه فوتبال را بمباران کردند و یک داور، ۹ بازیکن فوتبال و ۵ تماشاگر‌ به درجه رفیع شهادت رسیدند و ده‌ها نفر از تماشاگران و بازیکنان نیز مجروح و زخمی شدند که آثار این مجروحیت‌ها هنوز هم هست. این واقعه، رویدادی منحصربفرد‌ در تاریخ فوتبال جهان‌ و تنها مسابقه رسمی فوتبال است که آماج بمباران جنگده‌ها قرار گرفته است.

واقعه مذکور تا سال ۸۷ به ‌کلی به فراموشی سپرده شده بود. در این سال، عده‌ای از جوانان و نیروهای مردمی، ستادی ‌تشکیل دادند و برای معرفی واقعه ‌و مظلومیت شهدای این رویداد دردناک، فعالیت‌های زیادی را در سطح ملی و جهانی انجام دادند تا اینکه مسئولین کشوری و استانی را نیز با خود همراه کردند.

با اینکه مسئولان فدراسیون فوتبال ایران در مقطعی قول داده بودند ‌با رایزنی‌هایی که با AFC انجام خواهند داد، این روز را به یک یادبود بین‌المللی بدل خواهند کرد، این اتفاق هرگز رخ نداد و تنها سهم این روز از تلاش مسئولان، نامگذاری آن به ‌«روز شهدای ورزشکار» توسط وزارت ورزش و سازمان بسیج مستضعفین بود.

با این حال، جوانان ایلامی که بار اصلی معرفی و گرامیداشت این روز را به ‌دوش کشیده بودند در این روز‌ها هم از پای ننشستند و از توجه رسانه‌های جهانی به جام ملت‌ها استفاده کردند و یاد این شهدا را در مسابقات جام ملت‌ها گرامی داشتند؛ اتفاقی که باید با درایت مسئولان فدراسیون فوتبال اتفاق می‌افتاد و نیفتاد!

به نقل از تابناک
تاریخ انتشار:

آخرین ویرایش:

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا این همه مهاجر در استرالیا داشتن جای افتخار ندارد ................
یه جا شنیدم حدود 2 میلیون مهاجر یا پناهنده در کشور های مختلف دنیا داریم...

پخش شدیم :D میخوایم ایرانیّت رو همه جا اسپری کنیم :D

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشید توی کنترل پنل من یه جمله اینطوری برای این تایپیک اومده ولی اینجا نمیتونم ببینمش!.نیستش. نوشته؛ از شما بعید بود..........سلام
این رو برای کی نوشتید؟. اگه برای منه که دلیلش چیه؟. چون گفتم اسپم نشه؟ خب چون خودتون همه جا رعب و حشت:whistle: ایجاد مینموئید منم گفتم بگم!.خخخخ.

love.1982

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
ماحتی بین شهدای خود نیز فرق می گذاریم.
حتی در برخورد با این مردان تاریخ ساز و پیروزمندان همیشه تاریخ که همان
شهدا هستند و همگان با هر سلیقه ای از ایشان به بزرگی یاد می کنند،متولیان این امر حتی در گرفتن بزرگداشت ها نیز تفاوت گذاشته و یا حتی خیلی از انها را به حساب نمی آورند.دلایل آن را هم خودشان خوب می دانند،نیازی به گفتن نیست.
اما در بلاد به اصطلاح کفر از منظر انها،ببینید برای یک سرباز کشته شده انها در جنگ هایی که آنها متجاوز بوده اند، چه قدر باشکوه و با احترام مراسم را برگزار می کنند و به بازماندگان آنها چقدر احترام گذاشته می شود و مجروحان جنگ را به عنوان قهرمان ملی معرفی و جایگاه انها به شدت مورد تکریم قرار می گیرد،حداقل کاری که برای انها انجام می دهند،برخورداری کامل ایشان از امکانات رفاهی و مادی است،به طوریکه حقوق سایر اقشار جامعه مورد تعرض قرار نگیرد،این ها مسلمان نیستند و شاید از منظر برخی روشنفکران اسلامی کافر باشند اما رفتار انها در خیلی از موارد از مصادیق ایات الهی و سخنان حضرات معصومین علیهم السلام است.

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
بایدببینیم چی باعث شده مهاجرت کنن؟!سانسوردرصداوسیماکه تازگی نداره!

دلایلش مشخصه دوست من، عمده ترینش شرایط بهتر زندگیه که در پی رعایت عدل در یک کشور برای همه اقشار حتی مهاجرین فراهم میشه.

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
واقعا متاسفم هم برای خودم هم برای باشگاه اپیکمو حذف کردننننننننننن:eek:
هیچ مشکلی هم نداشتتتتتتتت
چراااااااااااااا؟؟؟؟؟؟؟؟

sfk123

اخراجی موقت
در زمانی که مسئولان و ایرانیان با افتخار از هجوم ایرانیان استرالیایی برای تماشای دیدار های ایرانی یاد می کنند و ورزشگاههای استرالیا را آزادی دوم می نامند، کسی نیست که به اصل قضیه مهاجران ایرانی در استرالیا کوچکترین اشاره ای کند.

پال فلی سفیر استرالیا در تهران در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)
3 بهمن 1393

سفیر استرالیا در تهران کاغذی را از پوشه خود بیرون می‌آورد و به منِ ایرانی می‌گوید از اول ژانویه تاکنون6500 نفر از ایران با قایق و بدون ویزا خواستار ورود به استرالیا بوده‌اند. ایرانیان بیش از همه کشورها حتی افغان‌ها مهاجرت غیرقانونی به استرالیا داشته‌اند.
.
.
.
بر اساس سیاست جدید دولت استرالیا از 19 جولای 2013 هر پناهجوی غیرقانونی که به استرالیا بدون اخذ ویزا و با قایق می‌رسد، به هیچ وجه نمی‌تواند وارد استرالیا شود و در این‌باره هیچ راهی وجود ندارد و باید به اردوگاه‌های آماده شده برای پناهجویان در این جزیره منتقل شود.
.
.
.
وی درباره وضعیت نامساعد جزیره پاپوآ گینه نو و انتقال همه مهاجران غیرقانونی به این جزیره حتی زنان حامله گفت: مهاجران غیر قانونی برای تعطیلات به پاپوآ گینه نو نیامده اند!!!

.
.
.
وی در ادامه اظهاراتش افزود: پاپوآ گینه نو پناهجویان را می‌پذیرد و آن‌ها می‌توانند در این جزیره مستقر شوند، اما پناهجویانی که بخواهند به کشورشان بازگردند امکان بازگشت دارند.
منبع

پیگیری وضعیت پناهجویان ایرانی در استرالیا(کلیک کنید)

چرا کسی از خود نمیپرسد اینهمه ریسک و خطر جانی و هزینه های هنگفتی که ایرانیان برای رسیدن به استرالیا می کنند از کجا ناشی شده است؟
چرا با وجود اعلام قبلی(از سال 2013) دولت استرالیا مبنی بر عدم پذیرش پناهجویان قاچاقی و وضعیت ظالمانه پناهجویان، از آمار کاسته نشده که هیچ افزایش یافته است؟

چرا پس از آن همه مصیبت و زجر باز حاضر به بازگشت نیستند(به گفته سفیر می توانند برگردند)؟

باز هم افتخار کنید به این همه ایرانی در استرالیا!!!

love.1982

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
واقعا متاسفم هم برای خودم هم برای باشگاه اپیکمو حذف کردننننننننننن:eek:
هیچ مشکلی هم نداشتتتتتتتت
چراااااااااااااا؟؟؟؟؟؟؟؟
سلام دوست عزیز.
بی خیال.
آزادی اندیشه با حذف پست نمیشه.

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آزادی بیان چی؟؟؟
حتما باید به ساز اونا برقصیم که خوشایند باشه؟؟
لااقل دلیل بیاره!!!!!!!
چرااااااااااااااااا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پست حذف میکرد مشکلی نداشت تاپیک حذف کردههههههه
سلام دوست عزیز.
بی خیال.
آزادی اندیشه با حذف پست نمیشه.

love.1982

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
آزادی بیان چی؟؟؟
حتما باید به ساز اونا برقصیم که خوشایند باشه؟؟
لااقل دلیل بیاره!!!!!!!
چرااااااااااااااااا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پست حذف میکرد مشکلی نداشت تاپیک حذف کردههههههه

برای من هم همین اتفاق افتاده است.
چه میشه کرد؟
چه میشه گفت؟

آخرین ویرایش:

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر منم تاپیک رو باقی میذاشتن بهتر بود. به خاطر وجود نظرات مخالف و موافق. بااون آقای احیاناً اختلاسگرهم کاری ندارم (الله اعلم). اما به نظر من درمورد رییسجمهورقبلی تهمت زده نشه !. ایشون خودش آدم پاکی بود.

آخرین ویرایش:

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نظر هیچکس مهم نیس
اگر موافق تفکرات بودی تاپیکت میمونه اگر نه خدافظ
به نظر منم تاپیک رو باقی میذاشتن بهتر بود. به خاطر وجود نظرات مخالف و موافق. بااون آقای احیاناً اختلاسگرهم کاری ندارم (الله اعلم). اما به نظر من درمورد رییسجمهورقبلی تهمت زده نشه !. ایشون خودش آدم پاکی بود.

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
نظر هیچکس مهم نیس
اگر موافق تفکرات بودی تاپیکت میمونه اگر نه خدافظ

درسته. تاپیک خیلیا حذف میشه. ازجمله یکی از تاپیکای خودم درباره یه موضوع عادی و بدون مورد!. یا دو سه تا نظر تو تالار کشاورزی که یکی دوتاش شاید حالت اسپم بود! وگرنه مشکلی نداشت.

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشید توی کنترل پنل من یه جمله اینطوری برای این تایپیک اومده ولی اینجا نمیتونم ببینمش!.نیستش. نوشته؛ از شما بعید بود..........سلام
این رو برای کی نوشتید؟. اگه برای منه که دلیلش چیه؟. چون گفتم اسپم نشه؟ خب چون خودتون همه جا رعب و حشت:whistle: ایجاد مینموئید منم گفتم بگم!.خخخخ.
کلا "آقای گلمون" لطف دارن با "Reputation" صحبت خودشون رو ابراز میکنن من چنتا از دوستان رو دیدم این صحبت شما رو داشتن :D

چرا کسی از خود نمیپرسد اینهمه ریسک و خطر جانی و هزینه های هنگفتی که ایرانیان برای رسیدن به استرالیا می کنند از کجا ناشی شده است؟
چرا با وجود اعلام قبلی(از سال 2013) دولت استرالیا مبنی بر عدم پذیرش پناهجویان قاچاقی و وضعیت ظالمانه پناهجویان، از آمار کاسته نشده که هیچ افزایش یافته است؟
چرا پس از آن همه مصیبت و زجر باز حاضر به بازگشت نیستند(به گفته سفیر می توانند برگردند)؟
باز هم افتخار کنید به این همه ایرانی در استرالیا!!!

این جملت منو یاد یه قضیه ای انداخت فک کنم تو برنامه بفرمائید شام بود (شبکه من و تو) یه نفر (تو خارج) داشت سنگ ایران رو به سینه میزد (من عاشق ایرانم،دلم لک زده واسه خاکش،اصاً میخوام واسش بمیرم،میخوام بیام تهران دور فلکه آزادی 3شبانه روز چرخ بزنم) بعد بهش گفتن خو چرا برنمیگردی ایران؟ :D طرف سرخ شد نمیدونس چی جواب بده،گف نه آخه میدونی نه که همه کار و بارم اینجاس وقت نمیکنم برم :D داداشم برگشت گفت : خو چرا زر مفت میزنه خو بگو اونجا راحت ترم!!!!! :D

عزیزم جوابش سادس، ولی بعضی ها تحمل دریافت این مسئله رو ندارن
حقیقتش ایران فرار مغز ها داره
حقیقتش ایران جلوی تحریم کم آورد و داره اقتصادش ورشکسته میشه،دلیل اصلی پیگیری مذاکرات حقیقتا همین موضوعه(کساییکه اینو قبول ندارن،پس قبول دارید که اقتصاد رو احمدی نژاد به گند کشید دیگه؟!)
حقیقتش ایران جای گل و بلبل نیست،زندگی ساده نیست.اونجوری نیس که بگیم "وای نمیشه زندگی کرد" ولی توی ایران به قول معروف "میشه زنده بود،نه زندگی کرد"

بازم میگم جوابش سادس ولی اون 10-20%ـی که در ایران هستند توانایی حل و فصل این موضوعات رو ندارند،تصور میکنن یک قدرت ناب غیر قابل تسخیر و پاک ترین ملت تاریخ و بهترین اخلاق و با فرهنگترین و کم ایراد ترین و و و و هستیم.من شخصا که این مشخصات رو نمیبینم و خودمم ندارم بقیه رو نمیدونم :D

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز

کلا "آقای گلمون" لطف دارن با "Reputation" صحبت خودشون رو ابراز میکنن من چنتا از دوستان رو دیدم این صحبت شما رو داشتن :D

این جملت منو یاد یه قضیه ای انداخت فک کنم تو برنامه بفرمائید شام بود (شبکه من و تو) یه نفر (تو خارج) داشت سنگ ایران رو به سینه میزد (من عاشق ایرانم،دلم لک زده واسه خاکش،اصاً میخوام واسش بمیرم،میخوام بیام تهران دور فلکه آزادی 3شبانه روز چرخ بزنم) بعد بهش گفتن خو چرا برنمیگردی ایران؟ :D طرف سرخ شد نمیدونس چی جواب بده،گف نه آخه میدونی نه که همه کار و بارم اینجاس وقت نمیکنم برم :D داداشم برگشت گفت : خو چرا زر مفت میزنه خو بگو اونجا راحت ترم!!!!! :D

حقیقتش ایران جلوی تحریم کم آورد و داره اقتصادش ورشکسته میشه،دلیل اصلی پیگیری مذاکرات حقیقتا همین موضوعه(کساییکه اینو قبول ندارن،پس قبول دارید که اقتصاد رو احمدی نژاد به گند کشید دیگه؟!)
حقیقتش ایران جای گل و بلبل نیست،زندگی ساده نیست.اونجوری نیس که بگیم "وای نمیشه زندگی کرد" ولی توی ایران به قول معروف "میشه زنده بود،نه زندگی کرد"

بازم میگم جوابش سادس ولی اون 10-20%ـی که در ایران هستند توانایی حل و فصل این موضوعات رو ندارند،تصور میکنن یک قدرت ناب غیر قابل تسخیر و پاک ترین ملت تاریخ و بهترین اخلاق و با فرهنگترین و کم ایراد ترین و و و و هستیم.من شخصا که این مشخصات رو نمیبینم و خودمم ندارم بقیه رو نمیدونم :D
سلام علیکم......اصولا خوب است همه بدانند فرق بین پیام خصوصی و پیام عمومی رو ......اینکه تفاوتی بین این فضا فرد یا افرادی قائل نشوند واقعا برای بنده جالب است.......اظهارات شما رو خوندم ........و برام خیلی جالب بود!
دوست محترم دکتر احمدی نژاد 8 سال رئیس جمهور بودن ......آمارهای اقتصادی بویژه در چهار سال اول کاملا پویا شدن وضعیت اقتصادی ما رو نشون میداد ......بورس ما رشد بی سابقه ای داشت که یکی از شاخص های مهم برای بررسی موفقیت یا شکست یک اقتصاد بورس آن است .......

سال 88 چه رخ داد؟.........این اظهارات جناب اوباما است

اوباما در این کنفرانس خبری اخیرش به تلاشهای دولتش برای متحد کردن جامعه جهانی علیه ایران اشاره میکند و میگوید قبل از سال ۲۰۰۹ ایران متحد بود و جامعه جهانی، پراکنده اما وی توانسته با اقدامات دیپلماتیک جامعه جهانی را علیه ایران متحد کند.

[h=3]اوباما: شانس توافق با ایران کمتر از ۵۰ درصد است ... - فارس[/h]
بنابراین چه کسانی مسئولن؟........کسانی که سبب شدن در سال 88 کشور 8ماه به تعبیر زیبای رهبری به لبه پرتگاه برود ........
در قبل انتخابات 92 جناب روحانی و تقریبا تمامی کاندیداهای محترم ......درصد کمی از مشکلات اقتصادی رو به تحریم ها وابسته دانستند .........
* قالیباف: اقتصاد را 2 ساله درست می‌کنم/ حل مشکلات معیشتی مردم ظرف 6 ماهه
.
ولایتی: اقتصاد را 100 روزه مدیریت می‌کنم/ درمان رایگان عملی می‌شود
.
جلیلی: به مردم وعده نمی‌دهم/ مسکن مهر را اصلاح شده ادامه می‌دهیم
.
روحانی: یارانه کالایی به مردم می‌دهم/ کاری می کنم مردم آثار کاهش تورم را 2 ماهه حس کنند
.
غرضی: تورم را نابود میکنم اما به شرط اینکه 55 میلیون ایرانی به من رأی دهند
.
رضایی: هدیه ازدواج 23 میلیون تومانی/ سهام عدالت را آزاد می‌کنم
.

[h=1]وعده‌های اقتصادی ۶ نامزد ریاست جمهوری [/h]
جناب ظریف هم گفتند تحریم ها اثری ندارد
[h=3]ظریف: تحریم ها بی تاثیر است - خبرگزاری مهر[/h]

اظهارات حجت الاسلام روحانی:
[h=3]وعده 100 روزه دکتر روحانی برای تحول اقتصادی - آپارات[/h]جواب بله واقعا ساده است .......ولی برخی دوست دارن خودشون رو بزنن به کوچه علی چپ!......انگار نه انگار چه کسانی سال 88 به بعد به کشور آسیب رسوندن .......چه کسانی کشور رو به اغتشاش و صحنه خیابان گردی و آشوب کشاندن

اگر حامیان سعید جلیلی یا هر کدوم ا کاندیداهای دیگر بعد شکست مثل برخی آقایون عمل کرده بودن .......وضعیت کشور چه میشد؟.......فراموش نکنید جناب روحانی که رئیس جمهور محترم کشورمون هستند تنها بیش از 50 درصد رای آوردند و این یعنی نزدیک به 49 و خرده ای درصد به ایشون رای ندادند .......نمیدونم این 20 درصد رو از کجا اوردین حتی اگر معیارتون این ها باشد!
بله فرار مغزها وجود دارد .........و بیشترین فرار در دولت اصلاحات رخ داده ........ضمن اینکه آیا تمام کسانی که مهاجرت کردند واقعا مغز بوده اند؟.....به خصوص این هایی که قاچاقچی رفتند!

در دوستان خود بنده و حتی آشنایان کسانی بودن که به کاندیدای اصلی اصلاحات رای دادن و رفتند آمریکا .....البته واقعا هم نخبه بود ......از طرفی هم بود دوست بزرگواری که احمدی نژادی بود نخبه هم بود .....رفتند نروژ اگر اشتباه نکنم در کمپانی نرم افزار اپرا مشغول هستند........یا در همین زمان وزارت آقای فرجی دانا یکی از آشنایان بنده که ایشون هم احمدی نژادی بودند رفتند به لهستان و این عزیز هم بسیار بسیار با معلوماتی بود .....از طرفی هم بودند افرادی که به اسم کار رفتند خارج در دولت دوم دکتر و امروز مشغول گارسونی در یک کشور اروپایی هستند .......البته هیچ کدام این رفتن ها به پای دولت آقای خاتمی و به خصوص هامشی نمیرسد........که میرفتند حتی چین و ژاپن برای کار
آقای عزیز اشکان دژاگه....دانیال داوری.......فریدون زندی......رضا قوچان نژاد و .........در کدام دولت آمدند و برای تیم ملی بازی کردند؟.........چرا انقدر سیاه نمایی میکنید ........همه میدانند فرار نخبه ها در زمان وزارت علوم چه کسی رخ داد که حتی رهبر فرزانه انقلاب هم واکنش نشون دادن به آن زمان .......

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز

حیف که از س ی است بدم میاد و رعب و وحشت داره!!!!!. خخخخخخخ.
نه کی همچین اعتقادی داره؟. هیچکس همچین اعتقادی نداره.!.

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام علیکم...... .......
سلام.
ول کن اون قضیه رو ،شوخی بود به دل نگیر :D

میگما یه بیست سی نفری از خانوادتون خارجن ها :D
خب مثلا تصور میکنی من گفتم هرکی به احمدی نژاد رای داد جز "مغز ها" نیست مثلا ایراد داره و فلان؟! خو یه تصور اشتباهی از یه مدیر اشتباه با دروغ های دکتر بوده که رای آورده وگرنه اگر راست و حسینی میومد همون اول میگفت "من توانایی انجام این یه مشت پروژه رو مثلا در آبادان و خرمشهر ندارم" میومد میگفت "من از بانک مرکزی 40 هزار میلیارد تومن استقراض کردم" میومد میگفت "من سهام عدالت رو بی برنامه اجرا کردم و داره پول ما رو بی ارزش میکنه بخاطر نقدینگی" من شخصا قبولش میکردم(به عنوان یه راستگو).ولی اینکه 24/7 توی تلویزیون ما میشنویم روزی 500تا پروژه در حال انجامه (یکیشو شخصا توی کل آبادان خرمشهر ندیدم!!) روزی 10تا خط راه آه افتتاح میشد فقط،روزی از هزار خوبی گفته میشد.
به قول خودت که اقتصاد ما زمان احمدی نژاد رو به اووووووووووووج بوده،یعنی شما تا قبل از خرداد 88 هیچ مشکل اقتصادی نداشتی؟!!؟!؟!؟!؟
نود درصد مشکلات اقتصادی توی سال 90 زنگ خطرش قبلا توی روزنامه های 2-3سال قبلش هم بوده مثلا یه روزنامه میگفت نقدینگی بخاطر مسکن مهر رفته بالا این پسفردا لطمه وارد میکنه،فلان چیز فلان شده و غیره...

تصور میکنی قضیه 88 بود که تحریم ها و مشکلات کشور رو بوجود آورد؟! چیزی از اقتصاد میدونی؟(جدی پرسیدم) میدونی استقراض 40 هزار میلیاردی،قول و قرار های هزار میلیاردی و قرار داد های نفتی بجای کالا با کشور هایی مثل چین چه بر سر کشور میارن طی 10سال آینده؟ فکر میکنی الآن رئیس جمهور بیاد در جا میتونه تاثیرشو بزاره؟ هر عمل اقتصادی زمان بره تا خودی نشون بده.
قضیه 88 هم همونطور که خودم به عدالت اعتقاد دارم » تا اتفاقی نیفته،اتفاقی نمیفته!! ( :D ) دو میلیون نفر مردم الافن یه ده بیست بار راهپ- .یمایی کنن توی خیابون،همینجوری الکی! حتما از آمریکا پول گرفتن :D
حتما ضربه و واکنشی از سمت اونور بوده که ازینور این واکنش رو نشون دادن.
این بحث رو بزار کنار (چون قضیه ی 88 کپی 78 و این دو کپی انقلاب 57 خودمون هستن،واکنش مردم در هر سطح به هر نحو همیشه صحیح و مثبت هست و این حکومت هست که نباید در خلاف جریان مردمش پیش بره حتی اگر اون مردم 10 نفر انسان سالم باشن یا 2 میلیون نفر.تفاوتی نمیکنه.همیشه مردم اولویت هستند نه شخص خاصی)

الآن تو برو اخبار خارج رو بگیر،من همین الآن دارم شبکه RT روسیه رو میبینم (فول اچ دی هم هست عجب کیفیتی داره :D ) روزی شونصد تا راهپی-.مایی برای همجنسگرایی،کشته شدن فلان پلیس در آمریکا،انگلیس،فرانسه،سوئیس و هفته ای نیست یک راهپ.-یمایی اتفاق نیفته
فکر میکنی اینا روی اقتصاد و تحریم و مشکلات معیشتی مردمش تاثیر میزارن؟!

تاثیر بد نزارن که هیچ بلکه تاثیر مثبت میزارن!
همیشه اعتراض و نقد کردن یک شخص (حتی مهم و مقدس شده که خودت میدونی) تا نقد حتی یدونه گوجه،تاثیر مثبتش رو میزاره.نقد و اعتراض باید در هر جامعه ای باشه و حق مسلم هر جامعه ای هست.نحو ـش رو من و شما تعیین نمیکنیم،ظرفیت یک مملکت تعیین میکنه.اینکه اعتراض به آشوب کشیده نشه بحثش فرق میکنه با قدغن کردن اعتراضات در هر جایی

چیزیکه الان شده (همین اوایل ترم پیش چنتا از دوستامو گرفتن چون اس ام اس دادن بیاین فلان جا اعتراض کنیم به غذای دانشگاه و فلان و بیسار،به روز نکشید اس ام اس ها رو بررسی کردن تک تکشون رو گرفتن باز خواست کردن،رفیق خودم مصطفی،گفت اصن باورم نمیشد اینقدر سریع! :D )
امنیت خوبه،والا من که راضی ام ایران نسبت به کشور های دور و برش خداروشکر امنیت عالی ای داره،ولی نباید بیان این جو رو بوجود بیارن.

حقیقتش رو بخوای در نگاه یه کشور دیگه ، اصن ایران در حال حاظر کشوری نیست که کسی واسش تره خورد کنه،تحریم شد که شد نه کسی مخالفت کرد نه کسی واسش اهمیت داره،نفتشو بخاطر تحریم ارزونتر میفروشه توی بازار سیاه،ضررش پای خودش و نفعش به سود به قول شما استکبار جهانی ـیست!

بگذریم حرف زیاد شد،ما که چیزی جز سربلندی ایران نمیخوایم،فعلا بقیه دارن خرابش میکنن.نوبت ما که شد جوری سربلندش میکنیم که فرزندانمون با افتخار روی این زمین قدم بردارن.

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.
ول کن اون قضیه رو ،شوخی بود به دل نگیر :D

میگما یه بیست سی نفری از خانوادتون خارجن ها :D
خب مثلا تصور میکنی من گفتم هرکی به احمدی نژاد رای داد جز "مغز ها" نیست مثلا ایراد داره و فلان؟! خو یه تصور اشتباهی از یه مدیر اشتباه با دروغ های دکتر بوده که رای آورده وگرنه اگر راست و حسینی میومد همون اول میگفت "من توانایی انجام این یه مشت پروژه رو مثلا در آبادان و خرمشهر ندارم" میومد میگفت "من از بانک مرکزی 40 هزار میلیارد تومن استقراض کردم" میومد میگفت "من سهام عدالت رو بی برنامه اجرا کردم و داره پول ما رو بی ارزش میکنه بخاطر نقدینگی" من شخصا قبولش میکردم(به عنوان یه راستگو).ولی اینکه 24/7 توی تلویزیون ما میشنویم روزی 500تا پروژه در حال انجامه (یکیشو شخصا توی کل آبادان خرمشهر ندیدم!!) روزی 10تا خط راه آه افتتاح میشد فقط،روزی از هزار خوبی گفته میشد.
به قول خودت که اقتصاد ما زمان احمدی نژاد رو به اووووووووووووج بوده،یعنی شما تا قبل از خرداد 88 هیچ مشکل اقتصادی نداشتی؟!!؟!؟!؟!؟
نود درصد مشکلات اقتصادی توی سال 90 زنگ خطرش قبلا توی روزنامه های 2-3سال قبلش هم بوده مثلا یه روزنامه میگفت نقدینگی بخاطر مسکن مهر رفته بالا این پسفردا لطمه وارد میکنه،فلان چیز فلان شده و غیره...

تصور میکنی قضیه 88 بود که تحریم ها و مشکلات کشور رو بوجود آورد؟! چیزی از اقتصاد میدونی؟(جدی پرسیدم) میدونی استقراض 40 هزار میلیاردی،قول و قرار های هزار میلیاردی و قرار داد های نفتی بجای کالا با کشور هایی مثل چین چه بر سر کشور میارن طی 10سال آینده؟ فکر میکنی الآن رئیس جمهور بیاد در جا میتونه تاثیرشو بزاره؟ هر عمل اقتصادی زمان بره تا خودی نشون بده.
قضیه 88 هم همونطور که خودم به عدالت اعتقاد دارم » تا اتفاقی نیفته،اتفاقی نمیفته!! ( :D ) دو میلیون نفر مردم الافن یه ده بیست بار راهپ- .یمایی کنن توی خیابون،همینجوری الکی! حتما از آمریکا پول گرفتن :D
حتما ضربه و واکنشی از سمت اونور بوده که ازینور این واکنش رو نشون دادن.
این بحث رو بزار کنار (چون قضیه ی 88 کپی 78 و این دو کپی انقلاب 57 خودمون هستن،واکنش مردم در هر سطح به هر نحو همیشه صحیح و مثبت هست و این حکومت هست که نباید در خلاف جریان مردمش پیش بره حتی اگر اون مردم 10 نفر انسان سالم باشن یا 2 میلیون نفر.تفاوتی نمیکنه.همیشه مردم اولویت هستند نه شخص خاصی)

الآن تو برو اخبار خارج رو بگیر،من همین الآن دارم شبکه RT روسیه رو میبینم (فول اچ دی هم هست عجب کیفیتی داره :D ) روزی شونصد تا راهپی-.مایی برای همجنسگرایی،کشته شدن فلان پلیس در آمریکا،انگلیس،فرانسه،سوئیس و هفته ای نیست یک راهپ.-یمایی اتفاق نیفته
فکر میکنی اینا روی اقتصاد و تحریم و مشکلات معیشتی مردمش تاثیر میزارن؟!

تاثیر بد نزارن که هیچ بلکه تاثیر مثبت میزارن!
همیشه اعتراض و نقد کردن یک شخص (حتی مهم و مقدس شده که خودت میدونی) تا نقد حتی یدونه گوجه،تاثیر مثبتش رو میزاره.نقد و اعتراض باید در هر جامعه ای باشه و حق مسلم هر جامعه ای هست.نحو ـش رو من و شما تعیین نمیکنیم،ظرفیت یک مملکت تعیین میکنه.اینکه اعتراض به آشوب کشیده نشه بحثش فرق میکنه با قدغن کردن اعتراضات در هر جایی

چیزیکه الان شده (همین اوایل ترم پیش چنتا از دوستامو گرفتن چون اس ام اس دادن بیاین فلان جا اعتراض کنیم به غذای دانشگاه و فلان و بیسار،به روز نکشید اس ام اس ها رو بررسی کردن تک تکشون رو گرفتن باز خواست کردن،رفیق خودم مصطفی،گفت اصن باورم نمیشد اینقدر سریع! :D )
امنیت خوبه،والا من که راضی ام ایران نسبت به کشور های دور و برش خداروشکر امنیت عالی ای داره،ولی نباید بیان این جو رو بوجود بیارن.

حقیقتش رو بخوای در نگاه یه کشور دیگه ، اصن ایران در حال حاظر کشوری نیست که کسی واسش تره خورد کنه،تحریم شد که شد نه کسی مخالفت کرد نه کسی واسش اهمیت داره،نفتشو بخاطر تحریم ارزونتر میفروشه توی بازار سیاه،ضررش پای خودش و نفعش به سود به قول شما استکبار جهانی ـیست!

بگذریم حرف زیاد شد،ما که چیزی جز سربلندی ایران نمیخوایم،فعلا بقیه دارن خرابش میکنن.نوبت ما که شد جوری سربلندش میکنیم که فرزندانمون با افتخار روی این زمین قدم بردارن.
متاسفانه شما هنوز فرق بین دوست و آشنا و خانواده رو نمیدونی و البته اینکه جای شوخی کجاست....... ......من چی بگم.....من با شما حرف شوخی در بحث جدی ندارم....خیر هنوز هم احمدی نژادی هستند آقای عزیز ..........برای حرفهاتون مدرک بیارید .....چون تمامی ادعاهاتون برخلاف آمارهای رسمی است .........با عرض تاسف ...........مسکن مهر باعث نقدینگی است؟.......مسکن مهر رو که حالا متوقف کردند ......چرا همینطور نقدینگی رفت بالا؟

تداوم رشد نقدینگی در دولت یازدهم + بازخوانی سخنان روحانی درباره مضرات رشد نقدینگی

..........منتظر طرح آقایون درباره مسکن اجتماعی هستیم.........آقایون بهتره دست از سیاست های سرمایه داری بردارند و مردم رو ببینند ......آیا مردم نیاز به خانه ندارند؟.......آقای عزیز مسکن مهر طرح نوپایی است که گرچه بی عیب نیست ولی خیلی از مردمی که بضاعت نداشتند که صاحب خانه باشند رو صاحب سرپناه کرد ......و من دعای خیر ساکنینش رو بارها شنیدم ........مسئله این است که بنده خودم در بطن این ماجراها بودم ......خیر ........آمارهای رسمی کشور در چهار ساله اول این مسائل رو نشان میدهد
شما آقای عزیز که این مشکلات رو بیان میکنی و متاسفانه دروغ هم هست مثل ادعای اخیر سایت اعتدال که رسانه ملی هم واکنش نشون داد
روابط عمومی رسانه ملی؛ آمارسازی و دروغ پردازی “اعتدال” نیست

.......بفرمائید پس نگرانیتون از بحث تحریم چیست ......مذاکره نکنید دوستان پایداری و خیلی های دیگر هم خوشحال میشوند ........آقایون که برنامه دارند و همش هم به خاطر سو مدیریت بوده .....بسم الله ........مذاکره نکنند و آبرو و منافع و آرمان های انقلاب رو نادیده نگیرند ......بچسبند به مدیریتشون .......چرا در صنعت های هسته ای ما رو میخوان تخته کنند؟........این همه زحمت شهید احمدی روشن ، شهید شهریاری برای چه کشیدند؟

غنی سازی 20 درصد و 5 درصد نیاز نداشتند غلط کردند .......از جوونای مردم خواستند که این کارا رو بکنن

در قبال سال 88:smile:......ظاهرا شما دوست دارید از محدوده قوانین باشگاه خارج از آن صحبت کنیم ........من تا حدی که بتونم و قانون اجازه بده پاسخ میدم گرچه ممکن است به واسطه اقدامات خلاف قانون شما در صورت نیاز خود بنده هم قانون رو نقش کنم که در این صورت برخورد مدیریت با بنده و شما و تاوان پس دادن بابت آن ها امری طبیعی است .................2 میلیون هر بیست بار رفتن راهپیمایی؟.......چرا تراوشات کثیف ذهنی رو سعی دارید به بنده نسبت بدین؟.......موضع نظام و همه و همه خیلی مشخص است:)......هفتاد میلیون ایرانی عزیز هستند ........40 میلیون بیش از 85 درصد در انتخابات شرکت کردن ......در تجمع ابتدایی اکثریت دنبال اعتراض خود بودند .......ولی یک عده اغتشاشگر بودن که به اموال عمومی مردم حمله کردن .....اموال دولتی و اتوبوس آتش زدند .........مردم رو به خاطر داشتن ریش کتک زدند .......

مردم راهپیمایی خود رو کردن و وقتی ماجرا برایشان روز به روز آشکار تر شد از اغتشاشگران که اتفاقا برخیشون در اعترافاتشون گفتن جز چه گروهکهایی بودن و از کجا سازماندهی شدن ......خودشون به ویژه بعد فرمایش رهبری ......در خیابان ها حضور نیافتن ......تجمع های صدها هزار نفری تبدیل شده به ده ها هزار نفر ی ......تبذیل شد به هزاران نفری و صدها نفری و در نهایت ده ها نفری .........

آقای عزیز کسانی که نه دی رو آفریدن .......که آقای حجت الاسلام روحانی آن روز آن پیام قابل توجه رو دادن .........هم از حامیان دکتر احمدی نژاد بودن هم حامیان موسوی و کروبی و هم حامیان دکتر رضایی .......و حتی کسانیکه نتوانستند در انتخابات بنا به دلایلی شرکت کنند ........فتنه گران آبرویی ندارند که شما و امثال شما بخواید از اونها دفاع کنید ......

اتفاقا میخونم و اصلا خبرهایی که سرکار میفرمائید نیست .......و اگرم باشه اغتشاش راه می اندازند ........مثل یه مشت فتنه گر وطن فروش؟
در کشور خود ما هم بارها تجمع اعتراض آمیز جلوی مجلس و نهاد ریاست جمهوری رخ داده و مسالمت آمیز بوده و اتفاقی هم نیفتاده ...........همین بی بی سی مزدور انگلیس بعضا در این باره میگه .......که مثلا تحریک کنه یه عده ساده لوح رو

تو سال 88 ما امنیت داشتیم آقای عزیز؟........بله الآن خوبه ولی اگر کسانی که در انتخابات 92 شکست خوردند مثل برخی برای کسب سمت و امور مادی مردم رو به بازی میگرفتند .......فکر میکنید این آرامش وجود داشت؟...........خوشبختانه زورشان نرسید و همش هم به خاطر میراث خمینی کبیر است ........ولایت فقیه

بله ....به همین خاطر بازیگر اصلی سیاسی در منطقه است!......به همین خاطر رتبه های بالای علمی مثلا جز 10 کشور برتر نانو است ......یا در امر هوا و فضا و ........البته متاسفانه آقایون در سازمان فضایی رو هم تخته کرده اند .......چون به اسم آقای احمدی نژاد بود .......هرچه به نام دکتر احمدی نژاد بوده بایستی به مردم بد معرفی شود و نابود .......چون او اشتباهی بود

اصلا چون به حساب نمیام تحریم میشیم .......متاسفم برای شما .......حتما کشورهای پادشاهی مزدور غرب خیلی مهم ستند ......مثل بحرین......امارات:razz:

آخرین ویرایش:

جاست شادی:-)

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
من یه سوال برام پیش اومده
اینا واقعا با کدوم فکری رفتن تو اون اوضاع جنگ بازی برگزار کردن اونم تو ایلام:surprised:

آخرین ویرایش:

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
من یه سوال برام پیش اومده
اینا واقعا با کدوم فکری رفتن تو اون اوضاع جنگ بازی برگزار کردن اونم تو ایلام:surprised:

یعنی کلا زندگی تعطیل بوده؟ . پس تو شهرا چی؟ . بیرون نمیومدن اصن از خونه؟. بعدشم کی گفته خونه دیگه امنه موقع جنگ. خونه که بدتره.
کلا چندتااستان غربی مثل کردستان، ایلام، لرستان، کرمانشاه، خوزستان بیشترین ضربه ها رو از جنگ دیدن. الانم محرومترینن.
بابام اینا تعریف میکردن بعضی عراقیا آدمای خوبی بودن، چون بمباشون رو باید موقع رفتن به مقرشون تموم کرده بودن برااینکه به مردم آسیبی نرسه و ازاونطرفم مورد بازخواست قرار نگیرن، الکی بمبارو تو کوه و درو دشت خالی میکردن.
من حدس میزنم اونا همون شیعه هابودن که صدام مجبورشون کرده برن جنگ. چون استراتژی صدام این بوده که شیعه ها خودشون خودشون رو بکشن (تو عراق و ایران)!.
یه کلیپ هائی هم دیدم... مثلا یه بار نشون داد یه چند تا عراقی رو گیر اوردن از تو سنگراشون و خواستن ببرنشون اسارت. یکیشون از بس ترسیده بود که حد نداشت! از تو سنگر به زور بیرون اومد اونم با چه حالی؛ فقط داد میزد،میلرزیدو میگفت من شیعه م، یا علی یا علی .... ! و عکس امام علی رو هم گرفته بود جلو خودش!. میترسید از پشت عکس حتی نگا کنه!. بیچاره فکرمیکرد ایرانیا هم مث عراقیا بی وجدانن و الانه که شکنجه و مرگ در انتظارشون باشه. اینقد دلم براش سوخت... خخخخخخ

آخرین ویرایش:

جاست شادی:-)

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
یعنی کلا زندگی تعطیل بوده؟ . پس تو شهرا چی؟ . بیرون نمیومدن اصن از خونه؟. بعدشم کی گفته خونه دیگه امنه موقع جنگ. خونه که بدتره.
بابام اینا تعریف میکردن بعضی عراقیا آدمای خوبی بودن، چون بمباشون رو باید موقع رفتن به مقرشون تموم کرده بودن برااینکه به مردم آسیبی نرسه و ازاونطرفم مورد بازخواست قرار نگیرن، الکی بمبارو تو کوه و درو دشت خالی میکردن.
من حدس میزنم اونا همون شیعه هابودن که صدام مجبورشون کرده برن جنگ. چون استراتژی صدام این بوده که شیعه ها خودشون خودشون رو بکشن (تو عراق و ایران)!.
یه کلیپ هائی هم دیدم... مثلا یه بار نشون داد یه چند تا عراقی رو گیر اوردن از تو سنگراشون و خواستن ببرنشون اسارت. یکیشون از بس ترسیده بود که حد نداشت! از تو سنگر به زور بیرون اومد اونم با چه حالی؛ فقط داد میزد،میلرزیدو میگفت من شیعه م، یا علی یا علی .... ! و عکس امام علی رو هم گرفته بود جلو خودش!. میترسید از پشت عکس حتی نگا کنه!. بیچاره فکرمیکرد ایرانیا هم مث عراقیا بی وجدانن و الانه که شکنجه و مرگ در انتظارشون باشه. اینقد دلم براش سوخت... خخخخخخ

:Dنه خونم امن نبوده ولی خوب وقتی یه جا یه عالم آدم جمع شن برا اونا بمب بارون کردن خیلی خیلی راحت تره
مثلا تو جنگا می بینی می زنن مدرسه رو می فرستن هوا
ما استاد عربیمون وقتی بعضی کلماتو می پرسیدیم که مشابه ایرانی بود می گفت عراق قبلا جزوی از ایران بوده و بعد به عثمانی ها داده شده
یه جورایی ایرانی بوده نسلشون

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
:Dنه خونم امن نبوده ولی خوب وقتی یه جا یه عالم آدم جمع شن برا اونا بمب بارون کردن خیلی خیلی راحت تره
مثلا تو جنگا می بینی می زنن مدرسه رو می فرستن هوا
ما استاد عربیمون وقتی بعضی کلماتو می پرسیدیم که مشابه ایرانی بود می گفت عراق قبلا جزوی از ایران بوده و بعد به عثمانی ها داده شده
یه جورایی ایرانی بوده نسلشون

خودیگه قسمتشون این بوده. شاید آرزوی نوشیدن شربت شهادت داشتن. خخ.

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
محمد کامنتتو من خوندم،ادیتش کن قسمت 88 رو که برات بد نشه چون اخطار میدن و خلاصه کل تاپیکو پاک میکنن
==========
در رابطه شوخی هم یاد بگیر محمد اخلاق رو اولویت قرار بدی،نه بحث رو.اخلاق اولویته و باید با طرف مقابلت مثل یه داداش رفتار کنی.وقتی من باهات شوخی میکنم حتی اگر خوشت نمیاد از شوخی من،به همون آموزه های دینی که میدونم بهش باور داری،با شوخی و مهربونی جواب بده.من هم میتونم صد برابر مغرورانه تر و متکبرانه صحبت کنم ولی اینجا باشگاه مهندسانه،باشگاه جوون ها و همه برادر و آجی هم هستیم.
در مورد این مسئله فکر کن چون ده ها بار دیدم که با کساییکه برخورد داری،بخوردت بشدت تند هست.

مسکن مهر که ادامه داره کی گفته بستنش همین الآن مسکن مهر خرمشهر دارن رووش کار میکنن،مسکن مهر شوش داره تکمیل میشه با چشمای خودم هر روز از اون مسیر رد میشم میبینم،مسکن مهر خرمشهر سمت کوی بهروزش کلنگش خورد من نمیدونم شما منظورت از تعطیلی مسکن مهر چیست،دولت روحانی که گفته اقدامات احمدی نژاد رو ادامه خواهد داد.بگذریم

ببین مشکل امثال من با امثال شما در اینه "مسکن مهر رو که حالا متوقف کردند ......چرا همینطور نقدینگی رفت بال"
یعنی تصورت از اقتصاد چیز دیگریس،واسه همین بحث ما به نتیجه نمیرسه،چه من اشتباه کنم چه شما فرقی نداره،وضعیت پولیمون رو ببین،جوک شده :D
=============
در مورد این جملت هم "**** گران آبرویی ندارند که شما و امثال شما بخواید از اونها دفاع کنید" میزارم به پای اینکه کلا نفهمیدی منظورم چی بوده و هدفم از اون بحث چی بوده.
=============
من اول جملم گفتم که "حقیقتش رو بخوای در نگاه یه کشور دیگه" نه در نگاه من،ولی این جملت هم "اصلا چون به حساب نمیام تحریم میشیم .......متاسفم برای شما .......حتما کشورهای پادشاهی مزدور غرب خیلی مهم ستند ......مثل بحرین......امارات" میزارم به پای اینکه باز درست نفهمیدی من چه نوشتم این شکلی برداشت کردی.البته من برات متاسف نیستم،چه ایرادی داره یوقت هم شما اشتباه کنی :D نمیشه که همش ما اشتباه کنیم :D
آره کشور هایی مثل بحرین و امارات مفید ترن واسه کشور ها اروپایی یا آمریکایی،چون سود دارن واسشون.ولی کشوری مثل ایران نه باج میده نه سودی واسشون داره چرا باید تحریم نکنن؟!
ببین فرض کن تو یه روستا 10 نفر فروشنده باشن یکیشون خانم باشه اسمش ایران،9تا فروشنده دیگه غلات و گوشت و لباس و چایی میران روستا میفروشن ولی اون خانم ایران خودش توی خونه شکلات درسته میکنه و میاره واسه فروش،وقتی اون 9 تا از اون زنه خوششون نیاد چیکار میکنن؟! میگن نه ازش میخریم و نه بهش میفروشیم!

ولی حالا ببین آمریکا یا اروپا آیا جرآت دارن چین رو تحریم کنن؟جرات میخواد 1درصد اقتصاد چین تحریم بشه ببین چنتا شرکت توی اروپا و آمریکا فلج میشن.مگه شر حرته :D :D :D
حالا متوجه شدی؟
من دوست دارم توی ایران یه سری کارخانه و کالاهای عظیم،یه سری قوانین عالی برای جذب توریست،یه کشور متحد برای شکستن هر سدی داشته باشیم که کلمه تحریم واسه ما جوک باشه همونطور که واسه چین هست.
روسیه هم به یه همچین نتیجه ای رسیده.

بگذریم.بحث تاپیک بیخودی به بیراهه رفت.
==============
پست آقا sfk123 رو مطالعه کن خیلی زیباست من دارم میخونمش ، جدی میگم :
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...لبلاغه/page3?p=8082390&viewfull=1#post8082390

موفق باشی ممد جان :D (تو با من شوخی نداشته باش ولی من با تو شوخی دارم،این جمله ایه که به همه میگم)

آخرین ویرایش:

t3teknik

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولا که ایران صدا سیما نداره!
دوما تلوزیونی که غم و اندوه و نامیدی منتشر نکنه ابزاری شیطانیه !
سوما افتخار ملی ننگه ! چیزی که بدون اسلام و مستقلا ایرانی باشه ننگه

FontSize

بالا