[ نقشه برداری مسیر ]► نحوه برداشت >ترسيم پروفیل > محاسبه حجم خاک

مجتبی اس

عضو جدید
كاش پروفيل عرضي را هم مي گفتي
؟نحوه رسم پروفیل؟
سلام به دوستان
من یه برداشت پروفیل با دوربین نیوا انجام دادم و الان میخوام پروفیل اونو ریم کنم، فقط فاصله بین نقاط رو دارم. اگه کسی میدونه منو راهنمائی کنه که چجوری اینو با اتوکد یا لند انجام بدم؟اضافه کنم که برداشت رو به روش شعاعی انجام دادم
ممنون
پروفيل كه تنها پروفيل طولي نيست كه پروفيل عرضي؟
دوستان يا مطلبي را يا ننويسين اگر هم مي نويسين كامل راهنمائي بفرمائين فكر مي كنم اين معناي خوبي داشته باشد.
ز گهواره تا گور بي خيالhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/icon_biggrin.gif​

برای پروفیل عرضی هم فرقی نمیکنه شما اصلاعاتتو تو نت پد میدی با همون پلی لاین رسمش میکنی فقط باید برای هر مقطع این کارو انجام بدی
به نظر من با لند بکشی راحتتری فقط باید یه مختصات ساختگی واسه ارتفاعاتت درست کنی همین

آخرین ویرایش توسط مدیر:

arman1363pc

عضو جدید
دوستان ممنونم از راهنمائي هايتان
ولي من ديدم كه بعضي افراد ترسيمات نقشه برداري را با خود اتوكد انجام مي دهند من به اين دليل به اين موضوع علاقه مندم
كه ترسيم با اتوكد شما را مجبور ميكند كه حيطه كاملي بر مطلب داشته باشين
1- در مورد TEMPLATE هايي كه روي پروفيل ها انداخته مي شود 2- حجم خاكبرداري و خاكريزي با اتوكد چگونه محاسبه مي شود راهنمائي بفرمائين
گرچه ياران فارغ اند از ياد من ازمن ايشان را هزاران يادباد يادباد

mohsen_safdari

عضو جدید
یه جاده رو میخوام میخ کوبی کنم فرمول میخ کوبی رو میخواستم.ممنون میشم کمک کنی

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
یه جاده رو میخوام میخ کوبی کنم فرمول میخ کوبی رو میخواستم.ممنون میشم کمک کنی

با سلام

دوست عزیز شما می تونید از کتاب نقشه برداری اجرایی نوشته آقایان مسلم عباسی و سید مختار دشتی استفاده کنید................ کتاب بسیار خوبیه برای دانشجوهایی که تازه می خوان وارد بازار کار بشن .............. .

12-012-naghshe bardari ejraee01.jpg

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
واقعا ممنون دوست عزیز.کتابشو نمیشه دانلود کرد؟

با سلام ...........

نه فایلی جهت دانلود نداره میتونید از سایت کتاب فروشی فردا به صورت آنلاین خرید کنید .................................... یا از کتابفروشی های شهر تهیه کنید. قیمتش حدود 7000 تومان هستش............... خرید کنید و تو آرشیو تون داشته باشید... به درد میخوره ..............

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
فرمول میخ کوبی جاده رو میتونی بهم بدی؟

سلام
من اگه بخوام یه جاده رو میخ کوبی کنم از روی نقشه های پلان و پروفیل مسیر تو اتوکد نقاط رو تولید میکنم و نقاط لیست شده رو روی دوربین می ریزم شما هم بهتره همین کار رو بکنی چون احتمال خطا و اشتباهش بسیار کمتره و قبل از پیاده کردن می تونی از ناظر و دفتر فنی تایید نقاط رو هم بگیری تا کارتون دوباره کاری نشه.
پلان و پروفیل مسیر رو به طور نمونه بذار (zip کن) تا واستون id هارو درست کنم. دوربینت توتالتون چه مدلیه؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

ramazani

عضو جدید
درخواست پروفیل طولی و عرضی

درخواست پروفیل طولی و عرضی

سلام.اگر یک پروژه انجام شده پروفیل طولی و عرضی دارید به ایمیل من بفرستید.

m.nasri

عضو جدید
آخرین ویرایش توسط مدیر:

ar1100

عضو جدید
آخرین ویرایش توسط مدیر:

ar1100

عضو جدید
نقشه برداری و تهیه نقشه راههای زمینی (به همراه فایل آموزشی)SDR map 8.2

نقشه برداری و تهیه نقشه راههای زمینی (به همراه فایل آموزشی)SDR map 8.2

با سلام . این هم یه فایل خوب دیگه برای مهندسین نقشه بردار . لطفاً نظر تون رو در مورد این فایل اعلام کنید .

http://wdl.persiangig.com/pages/dow...ngig.com/sdr map(mohandesidl.rozblog.com).rar

password:mohandesidl.rozblog.com

این هم یه پروژه راهسازی

http://wdl.persiangig.com/pages/dow...ngig.com/document/mohandesidl.rozblog.com.rar

password:www.mohandesidl.rozblog.com
:)

Amir 2010a

عضو جدید
محاسبه حجم خاکبرداری

محاسبه حجم خاکبرداری

سلام
یک محدوده 10 کیلومتر مربع رو میخواهیم برای خاکبرداری تعیین حجم کنیم مراحل عملیات فیلد و دفتری رو لطفا بگین

کمک برای انجام پروژه راه

کمک برای انجام پروژه راه

با سلام
واقعیتش من برای انجام دادن پروژه انجام پروژه راه مشکل دارم و از دوستان میخواستم بطور گام به گام از اول تا آخر پروژه راه رو حدالامکان با عکس توضیح خیلی ساده و روان بدن و یا با یه توپوگرافی معمولی شروع کنن بازم خواهش میکنم تک تک مراحل رو بعد از انتخاب نقطه روی توپوگرافی و مسیر یابی و پرگارزنی و..... رو با عکس برن جلو و اگه نمونه ی که با نرم افزار لند انجام شده رو نشون بدن ممنون میشم

shokati67

عضو جدید
سلام دوستان
من چند برداشت با نیوا و لایکا داشتم پروفیل های عرضی اونم توی civil برام رسم کردن ولی توی اتوکد ذخیره شده حالا من میخام اینا رو توی word بیارم ولی کیفیت خوبی نداره
بهم گفتن توی اکسل ترسیم کنم کسی بلده بهم بگه؟ یا اینکه توی همون اتوکد بتونم یه سری تغییراتی بدم؟؟؟
ممنون میشم اگه کمک کنید

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من چند برداشت با نیوا و لایکا داشتم پروفیل های عرضی اونم توی civil برام رسم کردن ولی توی اتوکد ذخیره شده حالا من میخام اینا رو توی word بیارم ولی کیفیت خوبی نداره
بهم گفتن توی اکسل ترسیم کنم کسی بلده بهم بگه؟ یا اینکه توی همون اتوکد بتونم یه سری تغییراتی بدم؟؟؟
ممنون میشم اگه کمک کنید

فایل کد رو PDF کنید ببرید تو Word
فایل کد رو با پرینتر JPG عکس کنید ببرید توی Word
فایل کد تون رو بذارین براتون تو Word ببریم

آخرین ویرایش توسط مدیر:

متفکر کوچک

عضو جدید
سلام من میخوام ی کروکی بکشم توی اتو کد و تمام داشته های من جدول استادیمتری خواهش میکنم سرسع ج منو بدید

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
سلام من میخوام ی کروکی بکشم توی اتو کد و تمام داشته های من جدول استادیمتری خواهش میکنم سرسع ج منو بدید

سلام، اگه اشته هاتون فقط طول و ارتفاع است که نمیشه پلان باهاش ترسیم کنین! باید داشته هاتون به صورت XYZ باشه تا تو کد ترسیم بشه

آخرین ویرایش توسط مدیر:

متفکر کوچک

عضو جدید
سلام، اگه اشته هاتون فقط طول و ارتفاع است که نمیشه پلان باهاش ترسیم کنین! باید داشته هاتون به صورت XYZ باشه تا تو کد ترسیم بشه

خیلی ممنون از اینکه ج منو دادید داشته های من طول و ارتفاع و زاویه ی افقی و عمودی نقاط میباشددر ضمن ارتفاع هام نسبت به ایستگاه است
و فاصله افقی نقاط از محور قطبی است

آخرین ویرایش توسط مدیر:

متفکر کوچک

عضو جدید

ممنون از جوابتون ببینید داشته های من فاصله افقی نقاط از محور قطبی که شامل دو تا ایستگاه میباشد و ارتفاع نقلط نسبت به ایستگاه که مختصات دکارتی ان مشخص است و زاویه افقی و عمودی نقاط

آخرین ویرایش توسط مدیر:

land2000

عضو جدید
کمک خیلی فوری(سوال در مورد land2007 ) حیاتیه....لطفا

کمک خیلی فوری(سوال در مورد land2007 ) حیاتیه....لطفا

دوستان عزیزم من با نرم افزار لند برای رسم پروفیلهای طولی و عرضی کار میکنم.الان می خوام مسیری رو کشیدم فرضا از کیلومتراژ 1+100 تا 1+900 که جمعا 800 متر میشه در حدود 3 متر جا به جا کرده اون فاصله 800 متر رو و دوباره برای اون 800 متر جدید پروفیل عرضی و طولی و جدول محاسبه احجام رو بزنم.الان روش کار چجوریه؟چطوری اون 800 متر مسیرمو در حدود 3 متر جابجا کنم؟

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
دوستان عزیزم من با نرم افزار لند برای رسم پروفیلهای طولی و عرضی کار میکنم.الان می خوام مسیری رو کشیدم فرضا از کیلومتراژ 1+100 تا 1+900 که جمعا 800 متر میشه در حدود 3 متر جا به جا کرده اون فاصله 800 متر رو و دوباره برای اون 800 متر جدید پروفیل عرضی و طولی و جدول محاسبه احجام رو بزنم.الان روش کار چجوریه؟چطوری اون 800 متر مسیرمو در حدود 3 متر جابجا کنم؟

سلام، خیلی وقتها من وقتی یه بخش از مسیر رو اصلاح می کنم نرم افزار قاط می زنه و پاسخ های نا مربوط می ده. بهترین گزینه اینه که با خاطر جمع دوباره سریع از اول فایل رو ایجاد کنید تا وارد دردسر های بعدی نشین.
تو civil مسیر رو انتخواب می کنیم و Edit Coordinate انجام میدیم. لند هم باید یه همچین چیزی داشته باشه.

sshayan59

عضو جدید
آیا اتوکد دستوری برای ترسیم خطوط عمود دارد؟

آیا اتوکد دستوری برای ترسیم خطوط عمود دارد؟

سلام بر دوستان گرامی
ایا اتوکد دستوری دارد که یک پلی لاین را معرفی کنیم و نرم افزار در فواصل طولی که ما میخوایم به عرض مشخص در سمت چپ و راست
خطوط عمود بر پلی لاین را بطور اتوماتیک رسم کند؟(مثلا طول مسیر که 10 کیلومتر با قوسهای متععد میباشد را به فواصل 20 متری تقسیم کند{این قسمت
با استفاده از دستور me در اتوکد قابل اجرا است} و سپس خطوطی با عرض 8 متر {4متر چپ و 4 متر راست} عمود بر آکس محور و روی تقسیمات 20 متری ما بطور اتوماتیک رسم نماید)
کاربرد این دستور در راهسازی و پیاده کردن و میخ کوبی لایه ها می باشد.
با تشکر از شما مهندسان گرامی

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
سلام بر دوستان گرامی
ایا اتوکد دستوری دارد که یک پلی لاین را معرفی کنیم و نرم افزار در فواصل طولی که ما میخوایم به عرض مشخص در سمت چپ و راست
خطوط عمود بر پلی لاین را بطور اتوماتیک رسم کند؟(مثلا طول مسیر که 10 کیلومتر با قوسهای متععد میباشد را به فواصل 20 متری تقسیم کند{این قسمت
با استفاده از دستور me در اتوکد قابل اجرا است} و سپس خطوطی با عرض 8 متر {4متر چپ و 4 متر راست} عمود بر آکس محور و روی تقسیمات 20 متری ما بطور اتوماتیک رسم نماید)
کاربرد این دستور در راهسازی و پیاده کردن و میخ کوبی لایه ها می باشد.
با تشکر از شما مهندسان گرامی

سیویل تریدی از این جور کارا فراوون می کنه اما اگه دمه دستتون نبود و خواستید با کد معمولی (2007 حتی) این کار رو بکنید روش این چنین است!
1- خطی که می خواد عمود بر آکس قرار بگیرد رو اول ترسیم کنین (طول 8 متر) به طوری که موازی محور Y ها باشه
و سه تا نقطه در ابتدا و وسط و انتهای خط ترسیم کنین
2- این خط و نقاط رو طوری بلاک کنین که بیس پوینتش وسط خط باشه
3- اسم این بلاک رو بذارین CS
4- کل مسیر رو به دقت پلی لاین کنین حتی باید قوسهای مسیر هم جزء این پلی لاین باشه و تمام مسیر یک تکه باشه
5- حالا دستور me رو وارد کنین و مسیر زیر رو برید:
Command: ME
MEASURE
Select object to measure:
Specify length of segment or [Block]: b
Enter name of block to insert: cs
Align block with object? [Yes/No] <Y>: y
Specify length of segment: 20
حالا بلاک ها رو اکسپلود کنین و از نقاط لیست یا آیدی یا DX بگیرید!
انصافا حالشو ببرید! باز بگید احسان چیز یاد نمیده!

آخرین ویرایش:

sshayan59

عضو جدید
سیویل تریدی از این جور کارا فراوون می کنه اما اگه دمه دستتون نبود و خواستید با کد معمولی (2007 حتی) این کار رو بکنید روش این چنین است!
1- خطی که می خواد عمود بر آکس قرار بگیرد رو اول ترسیم کنین (طول 8 متر) به طوری که موازی محور Y ها باشه
و سه تا نقطه در ابتدا و وسط و انتهای خط ترسیم کنین
2- این خط و نقاط رو طوری بلاک کنین که بیس پوینتش وسط خط باشه
3- اسم این بلاک رو بذارین CS
4- کل مسیر رو به دقت پلی لاین کنین حتی باید قوسهای مسیر هم جزء این پلی لاین باشه و تمام مسیر یک تکه باشه
5- حالا دستور me رو وارد کنین و مسیر زیر رو برید:
Command: ME
MEASURE
Select object to measure:
Specify length of segment or [Block]: b
Enter name of block to insert: cs
Align block with object? [Yes/No] <Y>: y
Specify length of segment: 20
حالا بلاک ها رو اکسپلود کنین و از نقاط لیست یا آیدی یا DX بگیرید!
انصافا حالشو ببرید! باز بگید احسان چیز یاد نمیده!
احسان جان از جوابی که دادی ممنونم
ولی این روش جواب نداد.1بار تست کن میبینی مشکلش کجاست.
اگه راه حل دیگه ای پیدا کردی ممنون میشم بگی اگر روشی در سیویل3d هم باشه اشکال نداره

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
ایا 20 متر 20 متر بلاکی رو که درست کردید رو پلی لاین کپی کرد؟
بلاک رو تونستید با شرایطی که گفتم تو فابلتون درست کنین؟

تو سیویل ابتدا الاین منت تون رو ایجاد می کنین و بعد باید Sample line با عرض 4 متر با فاصله 20 متر ایجاد کنین

sshayan59

عضو جدید
ایا 20 متر 20 متر بلاکی رو که درست کردید رو پلی لاین کپی کرد؟
بلاک رو تونستید با شرایطی که گفتم تو فابلتون درست کنین؟

تو سیویل ابتدا الاین منت تون رو ایجاد می کنین و بعد باید Sample line با عرض 4 متر با فاصله 20 متر ایجاد کنین
اره همه کارهارو مو به مو انجام دادم.مشکل در قوسها و در طول تانزانت های خروجی قوسها است که زاویه 90 درجه نمیشه و همه بلاکها موازی بلاک اول که تولید کردیم میشه

land2000

عضو جدید
سلام، خیلی وقتها من وقتی یه بخش از مسیر رو اصلاح می کنم نرم افزار قاط می زنه و پاسخ های نا مربوط می ده. بهترین گزینه اینه که با خاطر جمع دوباره سریع از اول فایل رو ایجاد کنید تا وارد دردسر های بعدی نشین. تو civil مسیر رو انتخواب می کنیم و Edit Coordinate انجام میدیم. لند هم باید یه همچین چیزی داشته باشه.
سلام ممنون دوست عزیز اما همچین منویی تو لند نیس؟راه دیگه ای برای اصلاح وجود نداره؟ ضمنا برای برداشت جدول احجام و انتقال ان به محیط اکسل چیکار باید کرد؟

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
سلام ممنون دوست عزیز اما همچین منویی تو لند نیس؟راه دیگه ای برای اصلاح وجود نداره؟ ضمنا برای برداشت جدول احجام و انتقال ان به محیط اکسل چیکار باید کرد؟
تا به حال پیش نیومده بخوام جدول احجام رو به اکسل منتقل کنم مگه خلاصه جدول که چندتا عدد بیشتر نبوده و دستی تایپ کردم. اتفاقاً الان هم مشغول همین کار بودم!

بالا