نقدی بر سنگسار ثریا . . .

R3iHan3H

عضو جدید
کاربر ممتاز
نقدی بر سنگسار ثریا

سنگسار ثریا فیلمیست که شدیدا شما را درگیرعاطفی خواهد کرد...

دوستان من درمورد سنگسار زیاد پرسیدم و میدونم که خیلی ها اصلا در جریان جزئیات این حکم نیستند و چشم بسته قضاوت میکنند.اول اینکه بگم همچین حکمی اصلا توی قرآن نیست و حکم چنین زنی در قرآن فقط حبس در خانه است.(سوره نسا آیه 15)
اما میگن اسلام با حکم سنگسار اومده ترس زیادی رو ایجاد کرده تا با این وجود کمتر کسی به خودش جرات بده...
بعد اینکه اونقدر شرایط رو سخت گرفته که کسی نتونه اصلا اجراش کنه.
مثلا:
اگه زن خودش اعتراف کنه ،اعترافاتش باید طی 4 جلسه غیر متوالی باشه. چرا ؟ چون شاید پشیمون شد و رفت توبه کرد.در اینصورت حکم اجرا نمیشه.

مورد دیگه اینکه باید 4تا مرد یا 8تا زن شهادت بدند که اونها رو حین ارتکاب عمل زنا دیده اند.شما تصور کنید! آخه کجا میشه 4تا مرد ببینند که.... ! مگه اینکه وسط خیابون ...!
اگه 3نفر شهادت بدند و چهارمی بگه من شک دارم .3نفر دیگه که شهادت دادند رو حد میزنند به جرم تهمت.

و اینکه آدمهایی که میان حکم رو اجرا کنند نباید حق الناس به گردنشون باشه.آخه به نظر شما کی پیدا میشه که حق الناس گردنش نباشه؟؟
من در جایگاهی نیستم که بخوام یه حکم رو رد یا تایید کنم

__حالا فیلم __

1.در اسلام حکم سنگسار با وجود شهادت 4مرد بالغ و عاقل تایید میشه.

پ.ن: در این فیلم شوهر ثریا او را درحال گفتگو و خنده با مردی میبیند سپس به او تهمت میزند.از مردی که ثریا با او صحبت میکرده قضیه را می پرسند او فقط میترسد و بیان میدارد که بله!ثریا حتی یکبار در خانه من خوابیده!! (نکته اینجاست که ثریا برای آن مرد کلفتی میکند)

2.نحواه اجرای حکم سنگسار کاملا اشتباه و حاکی از یک نگاه بیرونی و غیر آگاه از احکام اسلامیست.
در احکام اسلام اول 4شاهد سنگ زده و بعد بقیه افراد که واجب است حق الناسی به گردن آنها نباشد سنگ میزنند و...
پ.ن:در این فیلم اول پدر ثریا ، بعد شوهرش و بعد 2پسر کم سن وسال او سنگ میزنند!

3.در یک روستای ایرانی ،یک زن 40-50 ساله (زهره آغداشلو در نقش خاله ی ثریا ) کاملا به زبان انگلیسی مسلط است! آن هم سال 58! گفته شده او ماجرا را برای خبرنگار خارجی که اتفاقی به روستا آمده شرح داده و...

4. برای مرد هیچ حد جاری نمیشه .
مورد زیاده مثلا بی حجاب کردن ثریا موقع سنگسار،ضربو شتم او توسط شوهرش و حتی خود آخوندی که توی فیلمه و نمونه ی کامل یک فرد عیاش و هوسبازه که با فلش بک متوجه میشیم او یک زندانی سابقه داره ! آن هم به جرم کلاهبرداری تجاوز به نوامیس و...

bahareh s

عضو جدید
کاربر ممتاز
من واقعا نميدونم اسلام ميگه يا اينا آخه چرا مرد فقط بايد تاسينه تو خاك باشه و اگه خودشو رها كرد آزاده اما زن تا كمر و اگه رها كرد بازم ميميره اين حكما خيلي عصبيم ميكنه همه چيز فقط واسه مرداست

R3iHan3H

عضو جدید
کاربر ممتاز
من واقعا نميدونم اسلام ميگه يا اينا آخه چرا مرد فقط بايد تاسينه تو خاك باشه و اگه خودشو رها كرد آزاده اما زن تا كمر و اگه رها كرد بازم ميميره اين حكما خيلي عصبيم ميكنه همه چيز فقط واسه مرداست
زن هم اگه فرار کنه آزاده .

Sarp

مدیر بازنشسته
بابا اینی که گفتی به نفع زنهاس که ! :surprised:
مرد تا سینه
زن تا کمر

R3iHan3H

عضو جدید
کاربر ممتاز
واسه اینکار !!؟؟؟

اونوقت فکر نمیکی ما با حیوون چه فرقی داریم !؟

واقعا نمی دونم شما ها چه قلبی دارین ....

اتفاق همین دلیل بر این میشه که ما با حیوون فرق داریم

چون حیوون باهرکی بخواد جفتگیری میکنه

ما آدمیم و خونواده رکن مقدسیه

ببخشید چه قلبی؟؟؟؟ مگه من تایید کردم؟؟؟

اياتاي

عضو جدید

عزيزم، در زن ستيزي دين اسلام و در كل همه اديان شكي نيست... كساني هم كه از دستورات ديني براي مجازات زن استفاده ميكنن
ادماي بي وجداني هستن كه انسانيت رو زير پا گذاشتن. يكي از اهداف بانيان دين اينه كه زنان رو هميشه زير سلطه خود نگه دارن تا بتونن به او حكومت كنن...
اما كور خوندن:mad:

آخرین ویرایش:

eder

عضو جدید
کاربر ممتاز
اتفاق همین دلیل بر این میشه که ما با حیوون فرق داریم

چون حیوون باهرکی بخواد جفتگیری میکنه

ما آدمیم و خونواده رکن مقدسیه

ببخشید چه قلبی؟؟؟؟ مگه من تایید کردم؟؟؟

مطمئنی !!؟؟

اونوقت این قوانین شومپخ همسری واسه کیاست ؟!؟؟!؟؟!؟!

بعد مگه جنابعالی نیستی که داری دفاع میکنی ........

bahareh s

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزيزم، در زن ستيزي دين اسلام و در كل همه اديان شكي نيست... كساني هم كه از دستورات ديني براي مجازات زن استفاده ميكنن
ادماي بي وجداني هستن كه انسانيت رو زير پا گذاشتن. يكي از اهداف بانيان دين اينه كه زنان رو هميشه زير سلطه خود نگه دارن تا بتونن به او حكومت كنن...

واقعا كه من دلم بحالشون ميسوزه راستي اون خانومه سكينه محمدي آشتياني چي شد بالاخره؟:cry::cry::cry::cry::cry:

R3iHan3H

عضو جدید
کاربر ممتاز
مطمئنی !!؟؟

اونوقت این قوانین شومپخ همسری واسه کیاست ؟!؟؟!؟؟!؟!

بعد مگه جنابعالی نیستی که داری دفاع میکنی ........

قوانین چی؟متوجه نشدم!!

من از اسلام دفاع میکنم و عرض کردم در قرآن همچین حکمی نیست منم نمیدونم از کجا اومده:w20: اما شرایطش هم جوری نیست که اجرا بشه

شما میگی حیوون؛ بله
مگه ما حیوونیم که جلوی 4تا نفر رابطه جنسی برقرار کنیم؟!

bahareh s

عضو جدید
کاربر ممتاز
بابا اینی که گفتی به نفع زنهاس که ! :surprised:
مرد تا سینه
زن تا کمر

بيخيال حالم بد ميشه وقتي توضيح ميدم ولي خيلي نامردن خب خدا خودش اونارو به مجازاتشون ميرسونه به شما ها چهههههههههههههه:(

• Like
واکنش ها: eder

R3iHan3H

عضو جدید
کاربر ممتاز
بيخيال حالم بد ميشه وقتي توضيح ميدم ولي خيلي نامردن خب خدا خودش اونارو به مجازاتشون ميرسونه به شما ها چهههههههههههههه:(
بهاره جون اگه اینطور باشه باید بگیم دزد و قاتل هم خدا به مجازاتشون میرسونه به ما چه!!

من نمیخوام تایید کنم سنگسار رو
چرا که اونیکه تو قرآن اومده به اسلام نزدیکتره تا اونی که الان اجرا میشه

s.m.m.1370

عضو جدید
اگه یکم تحقیق کنید می فهمید اوایل انقلاب این حکم براحتی انچه در این فیلم نشان داده شد اجرا می شد و چه جالب که خاطره ی با حال و شور انگیز معلم دینی دوره ی راهنمایی این بود که تو یکی از این مراسم برادره با بلوک . . .

• Like
واکنش ها: eder

eder

عضو جدید
کاربر ممتاز
قوانین چی؟متوجه نشدم!!

من از اسلام دفاع میکنم و عرض کردم در قرآن همچین حکمی نیست منم نمیدونم از کجا اومده:w20: اما شرایطش هم جوری نیست که اجرا بشه

شما میگی حیوون؛ بله
مگه ما حیوونیم که جلوی 4تا نفر رابطه جنسی برقرار کنیم؟!

:surprised::surprised::surprised::surprised:

نه کسی این کارو نمی کنه ..... 4 تا شاهد باید سر برسن ... نه اینکه کلا حظور داشته باشن

بعدشم فکر نمی کنی چقدر مسخرست این قانون که واسش این همه راه در رو گذاشتن !!!!!؟؟؟

بالاخره یه کاری یا جرم هست یا نیست!

R3iHan3H

عضو جدید
کاربر ممتاز

شما چقدر از اسلام میدونی که اینطوری قضاوت میکنی؟!

اياتاي

عضو جدید
واقعا كه من دلم بحالشون ميسوزه راستي اون خانومه سكينه محمدي آشتياني چي شد بالاخره؟:cry::cry::cry::cry::cry:

حكم سنگسار داده بودن! اما بخاطر اعتراض فعالين حقوق زنان و فشاري كه از هر طرف اومده گويا دست نگه داشتن.

شعري از دکتر هوشنگ شفا:

من خدای تازه می خواهم
گرچه او با آتش ظلمش بسوزاند سراسر ملک هستی را
گرچه او رونق دهد آئین مطرود و حرام می پرستی را
من به ناموس قرون بردگیها یاغیم دیگر
یاغیم من، یاغیم من، گو بگیرندم، بسوزندم
گو بدار آرزوهایم بیاویزند
گو به سنگ ناحق تکفیر
استخوان شعر عصیان درونم را فرو کوبند
من از این پس یاغیم دیگر

R3iHan3H

عضو جدید
کاربر ممتاز
:surprised::surprised::surprised::surprised:

نه کسی این کارو نمی کنه ..... 4 تا شاهد باید سر برسن ... نه اینکه کلا حظور داشته باشن

بعدشم فکر نمی کنی چقدر مسخرست این قانون که واسش این همه راه در رو گذاشتن !!!!!؟؟؟

بالاخره یه کاری یا جرم هست یا نیست!
نه دوستم! چهارتا شاهد باید دیده باشن در حین عمل. حتی اگه بگن ما بدون لباس دیدیم کافی نیست...

مسخرگیش رو نمیدونم اما منم این خشونت رو دوس ندارم :cry:

eder

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما چقدر از اسلام میدونی که اینطوری قضاوت میکنی؟!

شما که اسلام رو خوب میشناسی ........ یه خورده هم به تاریخ نگاه کن

عربه وحشی ای که دخترش رو بی دلیل زنده به گور میکنه ... وقتی بتونی اونو به جایی برسونی که واسه زنا سنگسار کنه ، واقعا کار بزرگی کردی !! دست حضرت محمد درد نکنه ;););)

اما ایرانی ای که برای زن ارزش و مقام والایی قائل بوده .. حالا بیاد زنش رو سنگسار کنه !!!؟؟ این واقعا کار پستیه !!

یه نگاه به قسمت دوم امضام بکن ;);)

eder

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه دوستم! چهارتا شاهد باید دیده باشن در حین عمل. حتی اگه بگن ما بدون لباس دیدیم کافی نیست...

مسخرگیش رو نمیدونم اما منم این خشونت رو دوس ندارم :cry:

دِ عزیز من حرف منم همینه !!!

اگه مسلمونی پس به این هم اعتقاد داری که ما قسمتی از خدا رو در وجودمون داریم .... به روحت ایمان بیار .... راه حقیقت رو پیدا میکنی ...

منم دیگه به بحث در این باره علاقه ای ندارم

اینو بخون :
« مذهب را هدف کرده اند» . شما جاده را هدف کنید ؛ گل کاری و آسفالت و آذین کنید ، صد ها سال ، نسل به نسل روی این جاده کار کنید، جاده پرست بشوید ، با هر که چپ به آن نگاه کرد بجنگید و … چه خواهید شد ؟ گمراه.
در راه گم شدن از گمراه شدن بدتر است.
.

R3iHan3H

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما که اسلام رو خوب میشناسی ........ یه خورده هم به تاریخ نگاه کن

عربه وحشی ای که دخترش رو بی دلیل زنده به گور میکنه ... وقتی بتونی اونو به جایی برسونی که واسه زنا سنگسار کنه ، واقعا کار بزرگی کردی !! دست حضرت محمد درد نکنه ;););)

اما ایرانی ای که برای زن ارزش و مقام والایی قائل بوده .. حالا بیاد زنش رو سنگسار کنه !!!؟؟ این واقعا کار پستیه !!

یه نگاه به قسمت دوم امضام بکن ;);)

مردش هم سنگسار میکنه نه فقط زن!!!
الآنش هم برای زن مقام بالایی قائله.اسلام قائله!

شما به چی نگاه می کنید؟؟به حرف؟؟
مثلا تو این اروپایی که دم از آزادی بیان و حقوق زن میزنن 30ساله حق رای به زن میدن

اما محمد (ص) وقتی مبعوث شد از زنها هم بیعت گرفت 1400 سال پیش!!!