نرم افزار MS Project

mg110

عضو جدید
من صبورم اما ... ، بی دلیل از قفس کهنه ی شب میترسم ، بی دلیل از همه ی تیرگی تلخ غروب و چراغی که تو را از شب متروک دلم دور کند ، میترسم .

سپاسگذارم

Boruziniyat

عضو جدید
در مورد سوال اول ،استاد ما یه بار گفت باید fixed duration باشه و تیک مربوط به گزینه اول برداشته شده باشه

انتخاب دقیق این مقوله بستگی به این داره که شما در مرحله تهیه برنامه چه اطلاعاتی در اختیار دارین. اگر به طور مثال حجم کار و نرم های کاری معلومه، بهتره اجازه بدین خود برنامه مدت ها رو محاسبه کنه تا زحمتتون کمتر بشه. چنانچه مدتهای خاصی مد نظرتون هست و سطح منابع رو متناسب با اون تأمین خواهید کرد، از ابتدا مدتها رو فیکس کنید. در هر حال معمولاً پس از تصویب برنامه دیگه نباید مدت ها قابل تغییر بمانند و باید فیکس شوند.

Boruziniyat

عضو جدید
سلام دوست عزیز اگر درست سوال دومت رو درک کرده باشم از نظر اصولی شما باید درصد های پیشرفت واقعی را بعد از محاسبه بر اساس احجام کار در ستون %complat وارد کرده و بعد مجدد ابدیت کنید این در صد کل درصد پیشرفت واقعی شما میباشد.

البته این موضوع تا زمانی که مدت فعالیتها معیار تعیین وزن باشه (پیش فرض MSP) درسته ولی برای وزن مالی، فیزیکی یا ترکیبی دیگه نتایج در سطح Summary ها درست نیست.

mh.kolahchi

عضو جدید
با سلام و تشکر متاسفانه من نتوانستم این فایلها را دانلود کنم پس از دانلود پیام آسیب و خرابی فایل داده می شود

NEDA85

عضو جدید
سلام.من برای محاسبه درصد پیشرفت فیزیکی مشکل دارم میشه کمکم کنید:میدونم برای درصد فیزیکی از فرمول wf*%complete /100 استفاده میکنند اما نمیدونم wf رو چطوری محاسبه کنم و چطوری در msp وارد کنم. ممنون میشم اگر راهنماییم کنید.

Boruziniyat

عضو جدید
سلام.من برای محاسبه درصد پیشرفت فیزیکی مشکل دارم میشه کمکم کنید:میدونم برای درصد فیزیکی از فرمول wf*%complete /100 استفاده میکنند اما نمیدونم wf رو چطوری محاسبه کنم و چطوری در msp وارد کنم. ممنون میشم اگر راهنماییم کنید.

اوزان فیزیکی برای فعالیتهای مشابه متناسب با حجم آنها تعیین میشه مثل عملیات خاکی یا بتن. ولی برای تعیین وزن فعالیتهای غیر مشابه باید بدون در نظر گرفتن حجم به معیار دیگری مثل هزینه رجوع کرد.

به عبارت دیگر برای تعیین وزن مجموعه کارهای بتنی و مجموعه کارهای خاکی، استناد به حجم درست نیست چون گمراه کننده خواهد بود.

NEDA85

عضو جدید
اوزان فیزیکی برای فعالیتهای مشابه متناسب با حجم آنها تعیین میشه مثل عملیات خاکی یا بتن. ولی برای تعیین وزن فعالیتهای غیر مشابه باید بدون در نظر گرفتن حجم به معیار دیگری مثل هزینه رجوع کرد.

به عبارت دیگر برای تعیین وزن مجموعه کارهای بتنی و مجموعه کارهای خاکی، استناد به حجم درست نیست چون گمراه کننده خواهد بود.

سلام مهندس. خیلی ممنون از راهنماییتون.لطف کردین.

mohammad44036

عضو جدید
ماکرو تقویم فارسی و رسم نمودار s-curve در msp

ماکرو تقویم فارسی و رسم نمودار s-curve در msp

السلام علیک یا ابا صالح المهدی

روزها نو نشده ، کهنه تر از دیروز است
گر کند یوسف زهرا نظری ، نوروز است

لحظه ها در تپش تاب و تب آمدنش
آسمان چشم به راه قدمش هر روز است

ای خدا کاش شود سال نوام عید فرج
که نگاهم نگران منتظر آن روز است

پیوست ها

• Setup.zip
    362.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

rayka65

عضو جدید
سلام
من همه ی لینک ها رو دانلود کردم و مشکلی هم نبود
انشالله آموزشش خوب باشه

k_rahimy

عضو جدید
سلام؛
برای دانلود می تونید به سایت زیر مراجعه کنید. لینکها به تازگی آپلود شده اند.
www.rahimy.blogfa.com

k_rahimy

عضو جدید
آموزش مقدماتی تا پیشرفته مایکروسافت پراجکت 2010 (MSP 2010)

آموزش مقدماتی تا پیشرفته مایکروسافت پراجکت 2010 (MSP 2010)

سلام دوستان؛
آموزش MSP 2010 رو می تونید در تمرینی جامع به صورت بخش بخش و مجزا که تمام موارد نرم افزار رو پوشش داده است در لینک زیر مشاهده نمایید.:gol:

vida jahromi

عضو جدید
رفع اشکال MSP 2007

رفع اشکال MSP 2007

با سلام و خسته نباشید
فعالیت هایی که وارد میکنم حتما باید به ترتیب باشه؟چطور میتونم مثلا جای فعالیت 5 رو با فعالیت 11 عوض کنم؟
و اینکه تاخیر در انجام فعالیت رو چطور اعمال کنم؟

ممنون

sed ali

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
سلام به نظرم من بهتره برای هر سوال یک تاپیک جداگانه ای نزنین !!!
در مورد MSP هم تایپیک هست ، همون جا ادامه بدید !!
راستی منظورتون از سوال رو که میگید فعالیتها به ترتیب باشه چیه ؟؟
معمولا طبق WBS کار میکردیم !!
در مورد آپدیت هم معمولا با جلو رفتن پروژه کاملشون میکردیم و تاریخ رو بروز میکردیم!!
یعنی درصد فیزیکی کار رو مینوشتیم!!
دقیقا یادم نیست ولی وقتی زمان میگذشت و کار عقب میومند به بستگی به شرایط هم داشت که مثلا تو مسیر بحرانی هست یانه !!
بعدش شما همون زمانی که حجم پروژه انجام شده بود انجامش میدادید!!!

white angel

عضو جدید
با سلام و خسته نباشید
فعالیت هایی که وارد میکنم حتما باید به ترتیب باشه؟چطور میتونم مثلا جای فعالیت 5 رو با فعالیت 11 عوض کنم؟
و اینکه تاخیر در انجام فعالیت رو چطور اعمال کنم؟

ممنون

ترتیب ورود فعالیت ها خیلی مهمه.
باید بر اساس WBS اولویت ورود رو به این ترتیب در نظر بگیرید: از بالا به پایین و از چپ به راست
به این صورت که اول بالا ترین فعالیت که در سمت چپ هست وارد و بعد از نوشتن فعالیت های پایینی اون به سمت چپ میرید. و تا پایان فعالیت ها این اولویت ها رعایت می کنید. فقط در این صورت می تونید indent فعالیت هارو به درستی و بر اساس WBS ایجاد کنید.

برای جابه جا کردن فعالیت ها هم بعد از انتخاب فعالیت مورد نظر میتونید اونوبه قسمتی که می خواید درگ کنید.

TOM-CAT

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان.خسته نباشید.نیاز فوری به جزوه کامل اما فارسی نرم افزارmsp2010 داشتم .خواهشن کمک کنید .پیشاپیش سپاس فراوان

(F(X

عضو جدید
سلام دوستان.خسته نباشید.نیاز فوری به جزوه کامل اما فارسی نرم افزارmsp2010 داشتم .خواهشن کمک کنید .پیشاپیش سپاس فراوان
علیکم سلام
2007msp زیاد متفاوت نیست با2010

پیوست ها

• MSP .(www.sanaye.mee.ir).PDF
    1.7 مگایابت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

mahdis.

عضو جدید
کاربر ممتاز
نصب میشه
اول افیس و بعد پراجکت رو نصب کن
نه.نشد.تو آفیسم که پروجکت ندارم.آفیسم 2007هستش.باید کنار برنامه هی ورد و پاور... باشه اما نیس.
تو همه آفیسا پروجکت هست؟چندتا از بچه هام میگن که تو آفیسشون این برنامه نیس.چجوریاس؟یکی داره یکی نداره...

آخرین ویرایش:

vergilangleos

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نه.نشد.تو آفیسم که پروجکت ندارم.آفیسم 2007هستش.
تو همه آفیسا پروجکت هست؟چندتا از بچه هام میگن که تو آفیسشون این برنامه نیس.چجوریاس؟یکی داره یکی نداره...

برای نصب پراجکت 2010 باید افیستم 2010 باشه !!
خود افیس نداره و باید جداگانه نصب بشه , سی دی های افیس که تو بازار هست معمولا پراجکت هم داخلشون هست که جداگانه نصب کنین

san82

عضو جدید
با سلام
دو ستان چرا فعالیتها در صورتی که دارای منبع غیرکاری (نه کاری و غیر کاری با هم) باشند در project reschdule اسپلیت نمیشوند؟

بالا