نامه سرگشاده يك دانشجو به اصغر فرهادي!

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقاي اصغر فرهادي شما كه «جدايي نادر از سيمين» را ساختيد و اسكار هم گرفتيد، مبارك تان باشد! ولي من هم چند كلمه اي با شما حرف دارم...

برادر اصغر!

اينجا بعضي ها مي گويند شما به قصد اعتراض و دشمني با آرمان هاي ملت اين فيلم را ساخته ايد و برخي هم مي گويند شما بهترين فيلم سينماي ايران را ساخته ايد. ولي من با اين حرف ها كاري ندارم. با اينكه فيلم شما، من و ملت من را دروغگو مي خواند و تنها راه رهايي را مهاجرت به خارج مي داند، با اينكه در ذهن شما چادر زيباي ما كه از پاك ترين گوهر آفرينش يعني مادرمان زهرا(س) به ما به ارث رسيده، گره خورده با فقر و بي فرهنگي، خشونت و بدبختي، با اينكه بازيگران فيلم شما در مصاحبه با رسانه هاي بيگانه به عدم امكان پخش صحنه هاي مبتذل در سينماي ايران اعتراض مي كنند و با اينكه آقاي شمقدري با شوق فراواني فيلم شما را تحسين مي كند، با اينكه بنياد فارابي هزينه فيلم بعدي شما را تضمين مي كند و با اينكه شما برنده جايزه جشنواره فجر شديد و با اينكه حرف هاي حاتمي كيا در برنامه «راز» سانسور مي شود تا به شما و فيلم تان برنخورد! و با اينكه شما ادعا داشتيد هر چه داريد از مردم است، هيچ كاري ندارم، فقط مي خواهم براي تان بنويسم وقتي كه ايران نبوديد اينجا چه گذشت!

وقتي شما آن طرف تر از آب ها براي معرفي فيلم تان در محافل سينمايي حضور پيدا مي كرديد و وقتي گره كروات تان را در آينه محكم مي كرديد، اينجا در خيابان شريعتي، رو به روي يكي از دانشكده ها انفجاري رخ داد!

وقتي شما به عنوان مرد مسلمان دستان نامحرم آنجلينا جولي را با افتخار و با لبخند مي فشرديد، اينجا پسري به نام «عليرضا روشن» يتيم شد و زني با صلابت اعلام كرد كه به همسر «شهيدش» مي بالد!

وقتي شما قند در دل تان آب مي شد كه قرار است جايزه «اسكار» بگيريد، ما اينجا با چفيه هاي مشكي به بدرقه شهيدان مان رفتيم!

برادر اصغر، ببخشيد يادم رفت كه شما ديگر برادر ما نيستيد!

همان هايي كه به شما اسكار دادند عليرضاي ما را هم يتيم كردند.

آقاي فرهادي وقتي شما و دوستان تان كه به نشانه تمدن از گردن شان پاپيون آويزان كرده بودند، قاه قاه مي خنديديد و بر مجسمه طلايي بوسه مي زديد، ما اينجا با «حاجي بخشي» وداع كرديم!

راستي «نه نه علي» را مي شناختيد؟ شايد او براي تان دعا كرد كه اسكار را برنده شديد! خداكند. نه نه علي از شما به علي اش چيزي نگويد. شما كه نبوديد او هم رفت پيش علي اش...

با خودتان فكر كرده ايد كه چرا فيلم تان مورد توجه غرب قرار گرفته است؟ به نظرتان اگر فيلمي از نكات مثبت جامعه ايراني مي ساختيد با كيفيت بالا، بازهم به شما اسكار مي دادند؟

آقاي فرهادي مگر شما فرزند اين خاك نبوديد؟ مگر براي اين ملت فيلم نساختيد؟ پس چه شد كه زبان به تشكر از «مايكل باركر» گشوديد و فراموش كرديد همت، باقري و باكري را! نكند اينها را نمي شناسيد؟

ما هم به سبك خودمان فيلم، هنر و جشنواره را مي فهميم ولي بي تعارف مي گويم كه «گول» خورديد و ارزان فروختيد! شما با آنجلينا جولي دست حرام داديد و ما اينجا با فرشتگاني به نام«شهيد»دست بيعت داديم و افسوس كه ديگر وقتي براي جبران ضررتان نيست...

تهران- آسيه كلايي- دانشجو

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
توجه : این متن هیچ ربطی به من نداره . پس الکی به من گیر ندید .
:Dمتنش به نظرم جالب بود . گفتم بذارمش ببینم نظر شما چیه ...

افرادی امثال نویسنده این نامه همونهایی هستند که مانع از پیشرفت کشور میشن.

آخرین ویرایش:

maryam_22

عضو جدید
کاربر ممتاز
بابا ما هممون ادمیم با نظرات مختلف یکی ممکنه از اصغر فرهادی خوشش بیاد و یکی هم مثل من نیاد ولی فکر نمیکنم این دلیلی بشه که بخوایم به هم این جوری بکوبیم شاید یک دوستمون مثل maryam_22 و vivian و..بسیار خوشحال باشند از گرفتن جایزه اسکار فرهادی

یکی دیگه هم مثل ......خوشش نیاد اصلا از اصغر فرهادی ولی این دلیلی نمیشه که بخواد ما از هم بدمون بیاد واسه من همون قدر نظرات این دو تادوستمون که اسمشونو گفتم عزیزه که اونایی که نظرشون برخلاف این تا دوستمون هم باشه عزیزه و این که هر کی عقاید خاص خودشونو داشته باشند اصلا واسم فرقی نداره

وقتی میایم این جوری توی تاپیکا بحث الکی راه میندازیم این میشه که یه عده میان تاپیکو میخونند و نظر نمیدند یا حرف دلشونو نمیزنند
در هر صورت هر کی هر نظری داره واسه خودش قابل احترامه و همه ی ما با هم دوست و هم باشگاهی هستیم و نباید نظرات متفاوتمون باعث کدورت بینمون بشه........همین تفاوت ها باعث میشه ادم به فکر فرو بره و پیشرفت کنه .....باد موافق هیچ وقت ادمو به مقصد نمیرسونه.....

من خيلي ممنونم از شما ولي من اصلا با شما ديگر دوستان مخالف كاري نداشتم.
روي صحبت بنده با نويسنده اون نامه بود ....

Paydar91

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
من خيلي ممنونم از شما ولي من اصلا با شما ديگر دوستان مخالف كاري نداشتم.
روي صحبت بنده با نويسنده اون نامه بود ....
نه مریم خانم اشتباه نکنید
من اگه اسم شما رو نوشتم چون توی صفحه ی اخر اسم شما ها بود از بقیه دوستان که اسمشونو نبردم به علت کمبود وقت عذر خواهم:smile:
ولی از شوخی گذشته
قبول دارم نویسنده نامه بعضی موضوعاتو بی ربط وصل کرده به اصغر فرهادی ولی خب کلا ماهیت نامش خوشم اومد.....

B@control

کاربر بیش فعال
چه ربطی داره؟

چه ربطی داره؟

نویسنده محترم همه چیو باهم قاطی کردن ظاهرا...... ..چه ربطی داره که ما شهید دادیم حالا اصغر فرهادی از فلانی تشکر کرده ؟؟؟؟ هان! خب البته فرهادی نباید با انجلینا دست میداد.ولی این خواهرمون همه چیو قاطی کرده مدونی چیه..؟ از این که سر هر موضوعی یه بهانه پیدا میکنن تا شهیدارو بیشتر از این سبک کنن بدم میاد. تازه ناراحتم هستن که چرا جونا احترام قائل نیستن؟! همین طرز فکره که الان وضعیت جونا مون این طوریه چرا دوست دارین یه افتخاره کشورمونو با یه افتخار دیگه خرابش کنید...مگه ما همه ایرانی نیستیم..این چه وضعیتی که شهدارو ایقدر کوچیک میکنید وقتی میدونید این فیلم کلی طرفدار داره داشته بین جونا!!!!!!!!!! خواهشا اگه میخوای انتقاد کنید مسائل دیگه رو قاطیش نکنید

آخرین ویرایش:

fifa

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
از نظر من که اصلا جالب ننوشته. کدوم یک از گفته های اصغر فرهادی تو فیلم دروغ بوده؟ آیا ملت ایران ملتی راستگو هستن؟ آیا فرهنگ بالایی دارن؟ آیا اونطور که ادعاشون میشه همدیگرو دوست دارن؟ اینها همه اش شعاره. نمیدونم چرا همه اش میخوایم خودمونو گول بزنیم.
کی گفته چادر ارث حضرت زهراست (ع)؟ چادر تو ایران به وجود اومده، اصلا تو اون دوره زمانه چادر وجود نداشته که بخواد از حضرت به ما ارث برسه!
در ثانی با آنجلینا جولی دست داده که داده. چرا همین یه کارش رو چماق کردیم هی تو سرش میکوبیم؟ غیر از اینه که برای مملکتمون اسکار گرفت؟ غیر از اینه که باعث شد نام ایران بین اونهمه کشور و تو محافل بین المللی مطرح بشه؟ بد کاری کرده به این مملکت خدمت کرده؟ نه ماها ذاتا نمک نشناسیم. اگه اونم سه هزار میلیارد اختلاص میکرد و به مملکتش خیانت میکرد اونوقت کلی ازش خوشمون میاد و ازش تشکر میکردیم. تو این مملکت آدمهای خدمتکار کلی حرف و حدیث پشتشونه. قدر زحماتشونو کسی نمیدونه. به خاطر همینه که خیلیها میذارن میرن جایی که قدر زحماتشون رو بدونن نه اینکه جای تشکر کلید کنن به اینکه چرا با فلانی دست دادی و ملت دروغگومون رو دروغگو نشون دادی.
در مورد اون حرفش هم که گفته وقتی داشتی اسکار میگرفتی ما شهید دادیم خوب اون بیچاره چیکار کنه؟ جایزه اش رو نگیره؟ گرفتن اسکار چه ربطی به شهیدا داره؟ :confused:
هدف از نوشتن این نامه از نظر من فقط پاچه خواری یه عده و کم اهمیت جلوه دادن کار فرهادی بوده.
اصغر جون دمت گرم کاری کردی کارستون.

آخرین ویرایش:

omid17

عضو جدید
"جهان سوم جاییست که در آن برای آباد کردن وطنت، خانه ات ویران می شود"

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
ﺍﺳﺘﺎﺭﺗﺮ ﻣﺤﺘﺮﻡ ﻫﻤﻪ ﭼﯿﻮ ﺑﺎﻫﻢ ﻗﺎﻃﯽ ﮐﺮﺩﻥ ﻇﺎﻫﺮﺍ......
..ﭼﻪ ﺭﺑﻄﯽ ﺩﺍﺭﻩ ﮐﻪ ﻣﺎ ﺷﻬﯿﺪ ﺩﺍﺩﯾﻢ ﺣﺎﻻ ﺍﺻﻐﺮ ﻓﺮﻫﺎﺩﯼ ﺍﺯ ﻓﻼﻧﯽ ﺗﺸﮑﺮ ﮐﺮﺩﻩ ؟؟؟؟ ﻫﺎﻥ!
ﺧﺐ ﺍﻟﺒﺘﻪ ﻓﺮﻫﺎﺩﯼ ﻧﺒﺎﯾﺪ ﺑﺎ ﺍﻧﺠﻠﯿﻨﺎ ﺩﺳﺖ ﻣﯿﺪﺍﺩ.ﻭﻟﯽ ﺍﯾﻦ ﺧﻮﺍﻫﺮﻣﻮﻥ ﻫﻤﻪ ﭼﯿﻮ ﻗﺎﻃﯽ ﮐﺮﺩﻩ
ﻣﺪﻭﻧﯽ ﭼﯿﻪ..؟ ﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﮐﻪ ﺳﺮ ﻫﺮ ﻣﻮﺿﻮﻋﯽ ﯾﻪ ﺑﻬﺎﻧﻪ ﭘﯿﺪﺍ ﻣﯿﮑﻨﻦ ﺗﺎ ﺷﻬﯿﺪﺍﺭﻭ ﺑﯿﺸﺘﺮ ﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﺳﺒﮏ ﮐﻨﻦ ﺑﺪﻡ ﻣﯿﺎﺩ. ﺗﺎﺯﻩ ﻧﺎﺭﺍﺣﺘﻢ ﻫﺴﺘﻦ ﮐﻪ ﭼﺮﺍ ﺟﻮﻧﺎ ﺍﺣﺘﺮﺍﻡ ﻗﺎﺋﻞ ﻧﯿﺴﺘﻦ؟!
ﻫﻤﯿﻦ ﻃﺮﺯ ﻓﮑﺮﻩ ﮐﻪ ﺍﻻﻥ ﻭﺿﻌﯿﺖ ﺟﻮﻧﺎ ﻣﻮﻥ ﺍﯾﻦ ﻃﻮﺭﯾﻪ
ﭼﺮﺍ ﺩﻭﺳﺖ ﺩﺍﺭﯾﻦ ﯾﻪ ﺍﻓﺘﺨﺎﺭﻩ ﮐﺸﻮﺭﻣﻮﻧﻮ ﺑﺎ ﯾﻪ ﺍﻓﺘﺨﺎﺭ ﺩﯾﮕﻪ ﺧﺮﺍﺑﺶ ﮐﻨﯿﺪ...ﻣﮕﻪ ﻣﺎ ﻫﻤﻪ ﺍﯾﺮﺍﻧﯽ ﻧﯿﺴﺘﯿﻢ..ﺍﯾﻦ ﭼﻪ ﻭﺿﻌﯿﺘﯽ ﮐﻪ ﺷﻬﺪﺍﺭﻭ ﺍﯾﻘﺪﺭ ﮐﻮﭼﯿﮏ ﻣﯿﮑﻨﯿﺪ ﻭﻗﺘﯽ ﻣﯿﺪﻭﻧﯿﺪ ﺍﯾﻦ ﻓﯿﻠﻢ ﮐﻠﯽ ﻃﺮﻓﺪﺍﺭ ﺩﺍﺭﻩ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺑﯿﻦ ﺟﻮﻧﺎ!!!!!!!!!!
ﺧﻮﺍﻫﺸﺎ ﺍﮔﻪ ﻣﯿﺨﻮﺍﯼ ﺍﻧﺘﻘﺎﺩ ﮐﻨﯿﺪ ﻣﺴﺎﺋﻞ ﺩﯾﮕﻪ ﺭﻭ ﻗﺎﻃﯿﺶ ﻧﮑﻨﯿﺪ
ﺩﻭﺳﺖ ﻋﺰﯾﺰ ﺷﻤﺎ ~ﺳﺖ ﺍﻭﻝ ﺭﻭ ﮐﺎﻣﻞ ﺧﻮﻧﺪﯾﻦ ؟
ﺑﺎﺯ ﺧﺪﺍ ﺭﺣﻢ ﮐﺮﺩﻩ ﺁﺧﺮﺵ ﮔﻔﺘﻢ ﺍﯾﻦ ﻣﺘﻦ ﻫﯿﭻ ﺭﺑﻄﯽ ﺑﻪ ﻣﻦ ﻧﺪﺍﺭﻩ ﻭﮔﺮﻧﻪ ﻓﮑﺮ ﮐﻨﻢ ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ ﺭﻭﺷﻨﻔﮑﺮ ﺗﺎ ﺍﻻﻥ ﮐﻠﯽ ﻓﺤﺶ ﻧﺜﺎﺭﻣﻮﻥ ﻣﯿﮑﺮﺩﻥ ....

بردوک بزرگ

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینم یکیه از اون همیشه مدعی ها .از اوناییه که به همه اعتراض میکنه ولی پاش بیفته تمام این لت ومملکت رو یه باره به فنا میده.کاش روزی این ادما دست از سر ما بر می داشتن.

ghxzy

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
خیلی ببخشید ها ولی این چرندیات چیه؟؟
آخه یه ذره فکر کنید!!! لطفا، خواهشا ،آقاجان ماعقل داریم یه ذره فکر کنید!!!این فیلم کجاش بد بود؟؟؟
واقعیت تلخه....بعضیا میخوان از ایران برن بعضیا فقیرن ولی همه اینا ادمایی با شرافتن
ادمایی هستن که اعتقادات و دینشونو به دنیا نمیفروشن ادمایین که عزت نفس دارن
من تو این فیلم چیزی جز اینها ندیدم
عادت کردید فیلمی رو ببینید که توی خونه های بسیار مجلل با امکانات فوق العاده ببینید چیزی که شاید فقط 5 درصد مردم ایران دارن
95 درصد بقیه همینطوری که اقای فرهادی به تصویر کشیدن زندگی میکنن

ghxzy

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
نه خب بگین...
دوس داریم نظرتونو بدونیم
مثلا دروغ یه بحثی نیس ک فقط تو ایران باشه یا خیلی چیزا دیگ ک مطرح شد
بعد مثل باقی فیلمای خارجی مشکلاتشون گفت
کجای این فیلم توش دروغ بود؟؟
از شما بعیده!!!همه تو اون فیلم درنهایت راست گفتن

چه نامه مسخره و بي ربطي نميدونم چرا تازگيا ياد گرفتيم همه چيزاي بي ربط رو بي دليل به هم ديگه ربط بديم.
دارم كم كم به اين نتيجه ميرسم كه اصغر فرهادي خوب ملتشو نشناخته بود كه تو سخنرانيش گفت مردم ايران از كينه و دشمني بيزارند بلكه كاملا برعكسه.

فک کنم تا جایزه اسکار بعدی اصغر فرهادی بیچاره هی فش و ناسزا بشنوه
تو جنایاتی که هر روز تو ایران رخ میده بازم مقصر اصغر فرهادیه؟؟؟؟؟؟قبل از شهید روشنی دو سه نفر دیگه شهید شدن اینا چه ربطی به فرهادی داره؟؟؟؟؟حالا خوبه اینی که این نامه رو نوشته ننوشته که چرا وقتی تو داشتی فیلم میساختی یه اختلاس تپل مپل از بانک کشورت میشه و همه تقصیرارو گردن این بیچاره ننداخته!!!!!
تایید میشه

گفتار نیک پندار نیک کردار نیک منبع نداره دوست من .. پس کلا رد میشه ..... شعار ما گفتار زشت پندار زشت کردار زشت در لعاب دین;)
نه عزیزه دلم بی فرهنگی بعضی از مردمو به دین ربط نده همه مشکلات ما ناشی از بی فرهینگیه اگه مردم واقعا پایبند به دین بودن این مشکلاتو نداشتیم

افرادی امثال نویسنده این نامه همون هستند که مانع از پیشرفت کشور میشه.
چه میشه کرد؟؟

3ctor

عضو جدید
کاربر ممتاز
متاسفانه از عادات بدی که بعضی مردم سخت با اون درگیر هستن حس حسادت و تخریب همدیگه هست من نمیدونم این خانوم دانشجو کیه و از کجا اومده و کی داره حمایتش میکنه ولی سر صحبتم رو اول با همین دانشجویی که آلت دسته یه سری افرادی شده که دوست دارن با تخریب خوده فرهادی و فیلمش صورت مسئله رو پاک کنن .آقای سلحشوره عزیزی که هیهات شما گوش هفت آسمان رو کر کرد یه سوال اگه فیلم شما هم رفته بود برای اسکار به خاطر اسراییل و هالیوود حاضر به انصراف میدادا؟ جوابش واضع هست نه . مردم دیگه گوششون از این حرف ا پره و خوب رو از بد تشخیص میدن این اصلا درست نیست که بخوای برای تخریب یه نفر از شهدا و اسلام و .... مایه بزاری

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بابا ما هممون ادمیم با نظرات مختلف یکی ممکنه از اصغر فرهادی خوشش بیاد و یکی هم مثل من نیاد ولی فکر نمیکنم این دلیلی بشه که بخوایم به هم این جوری بکوبیم شاید یک دوستمون مثل maryam_22 و vivian و..بسیار خوشحال باشند از گرفتن جایزه اسکار فرهادی

یکی دیگه هم مثل ......خوشش نیاد اصلا از اصغر فرهادی ولی این دلیلی نمیشه که بخواد ما از هم بدمون بیاد واسه من همون قدر نظرات این دو تادوستمون که اسمشونو گفتم عزیزه که اونایی که نظرشون برخلاف این تا دوستمون هم باشه عزیزه و این که هر کی عقاید خاص خودشونو داشته باشند اصلا واسم فرقی نداره

وقتی میایم این جوری توی تاپیکا بحث الکی راه میندازیم این میشه که یه عده میان تاپیکو میخونند و نظر نمیدند یا حرف دلشونو نمیزنند
در هر صورت هر کی هر نظری داره واسه خودش قابل احترامه و همه ی ما با هم دوست و هم باشگاهی هستیم و نباید نظرات متفاوتمون باعث کدورت بینمون بشه........همین تفاوت ها باعث میشه ادم به فکر فرو بره و پیشرفت کنه .....باد موافق هیچ وقت ادمو به مقصد نمیرسونه.....

پر واضحه که من منظورم نویسنده این نامه و حامیان بوده و من هم حق خودم میدونم که نظرم رو راجب این نویسنده بگم...
همون طور که این نویسنده به خودش اجازه داده اصغر فرهادی رو به قضاوت بشینه
مخاطب من هیچ یک از کاربران باشگاه نیستن...از طرفی کاربران باشگاهی که مخالفن خیلی راحت حرفشون رو زدن و خدا رو شکر مشکلی نداشتن...
لطفا دقت کنید...
با تشکر

آخرین ویرایش:

b_xxxxxxeman

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سخت است فهماندن چیزی به کسی که در قبال نفهمیدنش پول میگیرد

خيليا دلشون ميخاست..اقاي فرهادي موقعه تحويله جايزه اسمي از ايران نبره تا راحت تر بكوبنش
اما ايشون به كوريه چشمه دشمنا چه داخلي چه خارجي(به نظرم بيشتر داخليا)...اسمه ايرانو اورد
الان داخليا كه ميكوبنش بند كردن به اسلام و دليله محكي برا كوبيدنش ندارن...والا ماهم چشم داريم ميبينيم اينا كه دم از اسلام ميزنن چه رفتاري تو جامعه دارن

يه عده قبولش ندارن چون از نظره سياسي ايراد داره كه قبولش كنن(كه اينا مسئولين محترم ما هستن)
يه عده هم پايبند به نظام هستن كه طبيعتا ميوفتن دنباله همين مسئولين

هر كي از يه ديدگاهي نگاه ميگنه به اين قضيه....من كه به شخصه افتخار ميكنم بهش
دشمنامون اگه با ترفند و سياست اين جايزه را به ما دادن.....به نظرم خيلي خر بودن
چون تو تاريخ اين جايزه به نام ايران ثبت شده و امكان نداره ماهيت جايزه اسكار را با دخيل دونستن سياست خراب كنن

به كوريه چشم دشمنا اينم بگم كه ...جدايي نادر از سيمين...علاوه بر اين جايزه...56 جايزه ديگه از جشنواره هاي مختلف برده
اگه اسكار سياسته...پس 56 تا جايزه ديگه چيه؟؟؟

یاماموتو

عضو جدید
این نظره شخصی منه دوستان:
این فیلم رو تو پردیس سینمایی پارک ملت دیدم
کلا خوشم نیومد، موضوع فیلم اصلا مورد علاقه من نبود. اصلا این سبک فیلم ها رو دوست ندارم
بنظرم خیلی بی معنی هم تموم شد
اما من هیچی راجع به فیلمسازی نمیدونم بر خلاف کسایی که تو اسکار داور هستن.
وقتی شنیدم برنده اسکار شده، خیلی خوشحال شدم، همون قدر که وقتی "بچه های آسمان" تو نامزادا بود خوشحال شدم
مثل اینه که ایران پاش برسه به فینال جام جهانی، بعد 1 عده مثل اقای مایلی کهن، بیان اظهار ناراحتی کنن

bahar_cve

کاربر فعال تالار هنر ,
کاربر ممتاز
ببخشید استارتر عزیز میشه بپرسم این نامه رو از کجا پیدا کردین؟نمیخوام بگم الکیه ولی میخوام بدونم رسمی هست یا نه؟یعنی اصلا یه همچین شخصی وجود خارجی داره؟
ببخشید اینو میپرسم ولی آخه بعضی وقتا یه عده برای اینکه مردم رو به یه سمتی ببرن از این جور کارا میکنن...

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشید استارتر عزیز میشه بپرسم این نامه رو از کجا پیدا کردین؟نمیخوام بگم الکیه ولی میخوام بدونم رسمی هست یا نه؟یعنی اصلا یه همچین شخصی وجود خارجی داره؟
ببخشید اینو میپرسم ولی آخه بعضی وقتا یه عده برای اینکه مردم رو به یه سمتی ببرن از این جور کارا میکنن...
بالاخره یه شخص حقیقی اینو نوشته دوست من .. بحث اصلا آسیه بودن یا دانشجو بودن نویسنده نیست ... کسی مث سلحشور هم ازین افاضات زیاد داره ...

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
ﺑﺒﺨﺸﯿﺪ ﺍﺳﺘﺎﺭﺗﺮ ﻋﺰﯾﺰ ﻣﯿﺸﻪ ﺑﭙﺮﺳﻢ ﺍﯾﻦ ﻧﺎﻣﻪ ﺭﻭ ﺍﺯ ﮐﺠﺎ ﭘﯿﺪﺍ ﮐﺮﺩﯾﻦ؟ﻧﻤﯿﺨﻮﺍﻡ ﺑﮕﻢ ﺍﻟﮑﯿﻪ ﻭﻟﯽ ﻣﯿﺨﻮﺍﻡ ﺑﺪﻭﻧﻢ ﺭﺳﻤﯽ ﻫﺴﺖ ﯾﺎ ﻧﻪ؟ﯾﻌﻨﯽ ﺍﺻﻼ ﯾﻪ ﻫﻤﭽﯿﻦ ﺷﺨﺼﯽ ﻭﺟﻮﺩ ﺧﺎﺭﺟﯽ ﺩﺍﺭﻩ؟
ﺑﺒﺨﺸﯿﺪ ﺍﯾﻨﻮ ﻣﯿﭙﺮﺳﻢ ﻭﻟﯽ ﺁﺧﻪ ﺑﻌﻀﯽ ﻭﻗﺘﺎ ﯾﻪ ﻋﺪﻩ ﺑﺮﺍﯼ ﺍﯾﻨﮑﻪ ﻣﺮﺩﻡ ﺭﻭ ﺑﻪ ﯾﻪ ﺳﻤﺘﯽ ﺑﺒﺮﻥ ﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﺟﻮﺭ ﮐﺎﺭﺍ ﻣﯿﮑﻨﻦ...
ﺳﻼﻡ ﺩﻭﺳﺖ ﮔﻠﻢ . ﺍﯾﻦ ﻧﺎﻣﻪ ﺑﻪ ﺻﻮﺭﺕ ﺍﯾﻤﯿﻞ ﻭﺍﺳﻪ ﺑﻨﺪﻩ ﺍﻭﻣﺪﻩ ﺑﻮﺩ . ﻣﻨﻢ ﺳﺮﭺ ﮐﺮﺩﻡ ﺩﯾﺪﻡ ﺳﺎﯾﺘﺎﯼ ﺯﯾﺎﺩﯼ ﺍﯾﻦ ﻣﻄﻠﺐ ﺭﻭ ﮔﺬﺍﺷﺘﻦ . ﺗﻮﯼ ﮔﻮﮔﻞ ﺳﺮﭺ ﮐﻨﯿﻦ ﻣﺘﻮﺟﻪ ﻣﯿﺸﯿﻦ . ﻣﺘﺎﺳﻔﺎﻧﻪ ﺍﻻﻥ ﺑﺎ ﻣﻮﺑﺎﯾﻠﻢ ﻭﮔﺮﻧﻪ ﺁﺩﺭﺱ ﺳﺎﯾﺘﻬﺎ ﺭﻭ ﻭﺍﺳﺘﻮﻥ ﻣﯿﺬﺍﺷﺘﻢ .
ﻣﻮﻓﻖ ﺑﺎﺷﯿﻦ ;)

nice_Alice

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

اینا عده ی قلیلی هستن که فکر میکنن تافته ی جدا بافته هستن...
یه چیز تو مایه های قوم بنی اسرائیل دیگه با ایرادای معروفشون...
اعوذبالله از خدام میتونن ایراد در بیارن که چرا چیزی که ما میگیم رو کتاب نکرده...

تو تاپیکهای دیگه هم دیده بودم لحن کلامتون رو....یه ذهنیتی ازشما داشتم و وارد بحث باهاتون نشدم؛ لزومی نداره بعدعکس العمل دوستان به پستت و لحن کلامت بگی من منظورم بچه های باشگاه نبود !
دستت دردنکنه!قوم بنی اسرائیل! بابت یه اختلاف نظر!

اون جمله آخرتونم! باید بگم این شمانبودی که تو تالاراسلام وقرآن میگفتی من از دین چیزیو قبول دارم که با عقلم جوردربیاد !
حرفاتون باهم در تناقضه!

موفق باشی
تمام.

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تو تاپیکهای دیگه هم دیده بودم لحن کلامتون رو....یه ذهنیتی ازشما داشتم و وارد بحث باهاتون نشدم؛ لزومی نداره بعدعکس العمل دوستان به پستت و لحن کلامت بگی من منظورم بچه های باشگاه نبود !
دستت دردنکنه!قوم بنی اسرائیل! بابت یه اختلاف نظر!

اون جمله آخرتونم! باید بگم این شمانبودی که تو تالاراسلام وقرآن میگفتی من از دین چیزیو قبول دارم که با عقلم جوردربیاد !
حرفاتون باهم در تناقضه!

موفق باشی
تمام.

اولا که این تاپیک جای نظرات شخصی نیست...
پروفایل رو برای همین گذاشتن...
اما با عرض معذرت از استارتر پاسخ شما رو بنا به خواست خودتون همین جا میدم:
هرکسی نسبت به شخص دیگه هر دیدی که داره برای خودش محترمه و من لزومی نمیبینم ذهنم رو درگیرش کنم...
نظر شمام نسبت به من محترمه برای خودتون
چون من عموما وقتم رو برای نظراتی که بدون شناخت و از روی 4 تا پست باشه تلف نمیکنم...
پست های من هم کاملا واضح هستن که چه کسی رو مخاطب عبارت قوم بنی اسراییل قرار دادم...
من عکس العملی از دوستان هم ندیدم...!!! شما دومین نفر بودین...!!!
واسم جالبه که من شخص خاصی مد نظرم نبود در این باشگاه و شما دقیقا به خودت گرفتی!!!!
من از دین چیزی رو قبول دارم که با عقلم جور در بیاد...دقیقا... اما این چه ربطی به اعتقاد من به کتاب خدا داره؟/!
اگر پاسخی هست پروفایلم جوابتون رو خواهم داد...
مرسی از نکته سنجی و دقتتون به پست ها و نظرات من...
یا حق

3ctor

عضو جدید
کاربر ممتاز
بابا صلوات بفرستید موضوع تایپک یه چیز دیگه است با هم الکی بحث نکنید ....

nice_Alice

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

من از دین چیزی رو قبول دارم که با عقلم جور در بیاد...دقیقا... اما این چه ربطی به اعتقاد من به کتاب خدا داره؟/!

مرسی از نکته سنجی و دقتتون به پست ها و نظرات من...
اعوذبالله از خدام میتونن ایراد در بیارن که چرا چیزی که ما میگیم رو کتاب نکرده...؟!

من نظرات همه رو میخونم پستهای شما هم به چشمم خوره فقط همین!نه اینکه وقت مخصوص! بگذارم! خوندن نظرات دیگران هم اتلاف وقت نیست!احترامه!

یاحق!

پرواز@

کاربر بیش فعال

من نظرات همه رو میخونم پستهای شما هم به چشمم خوره فقط همین!نه اینکه وقت مخصوص! بگذارم! خوندن نظرات دیگران هم اتلاف وقت نیست!احترامه!

یاحق!
دوست خوبم خدایش دیگه کوتا بیاین...
راسیتش این دیگه نظر نیست
شما دارید موضوع رو میپیچونید

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز

یاحق!
رفتی گشتی پستشو پیدا کردی بعد میگی فقط به چشت خورده ؟

دم شما گرم

فک کنم تو پست قبلی گفته بودی تمام . پس برای اینکه حرفای شما هم با هم متناقض نشه واقعا تمومش کنید .
موضوع این تاپیک چیز دیگه ایه ..

پرواز@

کاربر بیش فعال
http://www.taamolnews.ir/fa/news/11132

دوستان اینم جالبه...
یه سری بزنید بد نیست...!:D

به گفته یه دوستی...

دقت کردین هرچی بیشتر میگذره و علم پیشرفت میکنه کل مردم دنیا رویاهاشون به حقیقت می پیونده، ما جوک هامون تبدیل به واقعیت میشه؟؟؟؟؟

جناب سلحشورم یکی ازون جک های ماست که روز به روز داره به واقعیت نزدیک تر میشه...

A.Radmanesh

عضو جدید
کلا آسمون ریسمون بافتن و به هرچیزی چنگ زدن یه چیز عادیه در جایی که حرفی برای گفتن نباشه
بیشتر مایل بودم یک نقد قوی رو از یک به اصطلاح دانشجو میخوندم تا یک نقدی که انگار از زبان یک کودک نوشته شده باشه!
اونهم یک کودک مذهب زده که هنوز در اصول ابتدایی اعتقاداتش مونده و بلد نیست اونها رو به شرایط امروز تعمیم بده!!
تاسف آور بود!

خردبین

عضو جدید
کاربر ممتاز
http://www.taamolnews.ir/fa/news/11132

دوستان اینم جالبه...
یه سری بزنید بد نیست...!:D

مشخصه فرزند همانطوری بار اومده که پدر می خواسته!
چقدر بده آدم رادیکالی باشی و به همه چیز و همه کس مخالف خودت بتازی اما دخترت اینجوری بر خلاف تو عمل کنه.اگر بخوام با ادبیات سلحشورانه(!) بگم:
خواهر! سیلی محکمی بر گوش پدرت نواختی و مشت محکمی بر دهانش زدی! خدایت خیر دهاد!

.:ارمیا:.

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
اوباما میگه:همه ی گزینه ها علیه ایران رو میزه...تحریمیم!
بهمون نوبل نمیدن...میگن:تحریمین!
یه دفعه همینجوری عشقی بهمون اسکار میدن....یادشون نبوده تحریمیم؟؟
شما رو نمیدونم ولی واسه من جایزه گرفتن از دست دشمنم افتخار آمیز نیست،مضحکه...و بی ارزش!!!

Paydar91

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
اوباما میگه:همه ی گزینه ها علیه ایران رو میزه...تحریمیم!
بهمون نوبل نمیدن...میگن:تحریمین!
یه دفعه همینجوری عشقی بهمون اسکار میدن....یادشون نبوده تحریمیم؟؟
شما رو نمیدونم ولی واسه من جایزه گرفتن از دست دشمنم افتخار آمیز نیست،مضحکه...و بی ارزش!!!

منم میگم سلام گرگ بی طمع نیست........