میان ماه من تا ماه گردون، تفاوت از زمین تا آسمان است؟

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگه اجازه میدی یه مثال بزنم که از بحث فاصله بگیریم!
مثال اصلش چیز دیگه ای بود منتها چون چنتا از آشناهام هم تو سایت هستن ادیتش می کنم ولی با همون مصمون
==============
دعوت شده بودم به یک پارتی!تو این پارتی همه جور ادمی بود و بچه مایه دار خوشگل جیگر بچه محاسن دار بچه مدیر خلاصه از هر صنف خوبی چند نفر تو مجلس بود
تا اینکه خوشگل ترین دختر مجلس (خوشگل بودن یه چیز نسبی هست! تو داستان اصلی طرف خوشگل نبود!ملاک برتریش نسبت به بقیه چیزی بود که مثل مدال طلای المپیک که هر 4 سال یه بار به یکی میدن و نسبی نبود!) اومد تو مجلس در حالی که همه منتظر بودن که اون دختر انتخابشون کنه ! اما اون منو انتخاب کرد (دلیل و کمالات من بماند!)
بقیه در حالی که بهشون توجه ای نمی کرد و منو انتخاب کرده بود هنوز بهش اصرار می کردن !

فک کنم اینجا بتونم بگم که ماه گردون من خیلی متفاوت تر از ماه گردون بقیه بوده! چون منو انتخاب کرد تو ان همه انتخاب و بچه مایه دار خوشگل و...

نظرت چیه اسی خان؟

*Essi*

اخراجی موقت
دعوت شده بودم به یک پارتی!تو این پارتی همه جور ادمی بود و بچه مایه دار خوشگل جیگر بچه محاسن دار بچه مدیر خلاصه از هر صنف خوبی چند نفر تو مجلس بود
تا اینکه خوشگل ترین دختر مجلس (خوشگل بودن یه چیز نسبی هست! تو داستان اصلی طرف خوشگل نبود!ملاک برتریش نسبت به بقیه چیزی بود که مثل مدال طلای المپیک که هر 4 سال یه بار به یکی میدن و نسبی نبود!) اومد تو مجلس در حالی که همه منتظر بودن که اون دختر انتخابشون کنه ! اما اون منو انتخاب کرد (دلیل و کمالات من بماند!)
بقیه در حالی که بهشون توجه ای نمی کرد و منو انتخاب کرده بود هنوز بهش اصرار می کردن !

فک کنم اینجا بتونم بگم که ماه گردون من خیلی متفاوت تر از ماه گردون بقیه بوده! چون منو انتخاب کرد تو ان همه انتخاب و بچه مایه دار خوشگل و...

نظرت چیه اسی خان؟

خوب بالاخره یکی از مثال هایی که زدی کاملا در راستای تاپیک بود. :D

اتفاقا اصلا بحث این تاپیک این نیست چرا یکی میگه ماه من با ماه های دیگران فرق میکنه، بحث سر اینست که حالا باید برای دیگران متاسف باشه و بهشون پوزخند بزنه که این دختره گیر من اومد خاک بر سر همتون؟

ممکنه ملاک اون دختر واسه انتخاب تو، ساده بودنت بوده و اینکه فکر کرده همه رقمه همه چیزش بر تو میچربه، پس تو هرگز نمیتونی هیچ ادعایی براش توی هیچ زمینه ای داشته باشی.
.
.
.

خیلی وقت ها مصداق ما و ماه این بیت شعر از سعدی هست:

او را خود التفات نبودی به صید من .......... من خویشتن اسیر کمند نظر شدم.

shakibam

عضو جدید
کاربر ممتاز
من گاهی اوقات از این فکرا می کنم.اما میدونی آدما بیشتر درمورد اتفاقات بده که بین خودشون و بقیه تفاوت قائل میشن.
همیشه فکر میکنیم کسی که الان در همسایگی ما تصادف کرده و مرده,آمادگیشو داشته.ما قرار نیست تصادف کنیم.
این فکرو من از همه ی افکار بیشتر دیدم.لااقل دوروبر من اینطوری بوده...

*Essi*

اخراجی موقت
من گاهی اوقات از این فکرا می کنم.اما میدونی آدما بیشتر درمورد اتفاقات بده که بین خودشون و بقیه تفاوت قائل میشن.
همیشه فکر میکنیم کسی که الان در همسایگی ما تصادف کرده و مرده,آمادگیشو داشته.ما قرار نیست تصادف کنیم.
این فکرو من از همه ی افکار بیشتر دیدم.لااقل دوروبر من اینطوری بوده...

به نکته خیلی مهمی اشاره کردی.

این دقیقا از میل جاودانگی انسان سرچشمه میگیره، اینکه باورش نمیشه مرگ هم روزی سراغش میاد، اگر هم بیاد حیاتی به مراتب جذاب تر در انتظارش خواهد بود.

برای همین وقتی دیگران در یک حادثه غیر قابل پیش بینی از بین میرن، با خودش میگه دست تقدیر بود، اما وقتی از حادثه ای غیر قابل پیش بینی جان سالم به در میبرن، میگه معجزه شد !!!!

انسان همیشه از مرگ فراری بوده و وحشت داشته و فکر کرده کانون حیات هست.

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوب بالاخره یکی از مثال هایی که زدی کاملا در راستای تاپیک بود. :D

اتفاقا اصلا بحث این تاپیک این نیست چرا یکی میگه ماه من با ماه های دیگران فرق میکنه، بحث سر اینست که حالا باید برای دیگران متاسف باشه و بهشون پوزخند بزنه که این دختره گیر من اومد خاک بر سر همتون؟

ممکنه ملاک اون دختر واسه انتخاب تو، ساده بودنت بوده و اینکه فکر کرده همه رقمه همه چیزش بر تو میچربه، پس تو هرگز نمیتونی هیچ ادعایی براش توی هیچ زمینه ای داشته باشی.
.
.
.

خیلی وقت ها مصداق ما و ماه این بیت شعر از سعدی هست:

او را خود التفات نبودی به صید من .......... من خویشتن اسیر کمند نظر شدم.

تا یادم نرفته (پرفتم که بسته هست هنوز!) چنتا چیزو اینجا بگم بعد دوباره ادامه ی داستان ! (یکی یه بحث فلسفی سر منطق اسی خان باهات دارم یکی هم یه تاپیک بزن پیرو داستان دروغ و باز کردن داستان دروغ و دروغ از نظر اسلام دروغ از نظر انسانیت دروغ در تاریخ ! دروغ چیست اصلا چرا دروغ و... پیرو همون جمله ی برنده ی جایزه نبل! خیلی برام مهم هست کل زندگیم داستانشو برام بیشتر باز کن و...(حس تاپیک زدن دیگه ندارم البته به یه مدول جنسیتی رسیدم بذار بعد در موردش صحبت می کنیم خیلی نوشتم
اگه پیمان کار خوبی بودی چنتا تاپیک فرهنگی اخلاقی دیگه دعوت به کارت می کنم اسی خان:D:gol:)
========

برای دیگران متاسف باشه و بهشون پوزخند بزنه که این دختره گیر من اومد خاک بر سر همتون؟
آره اگه باهاش شرط بسته باشن که عمرا این محل ... بهت نمی ذاره پوز خند که هیچ یه آفتابه بهشون میدم که زیادی نسوزن:D
(مهم ترین فاکتوری که اینجا بود یدونه بودن و تک بودن کیس بود ! و اینکه کیسی بود که واقعا همه دنبالش بودن و الکی و مسخره نبود و بودن مهر مار عمرا نصیب کسی نمیشه! و تو تمام عالم فقط من این شانسو داشتم که نصیب بشه فقط من یک نفر!!!!!!!!(تاپیک رزیم اشغال گر بهش یه نگاه بنداز خیلی جالبه بنظر من)

بله ممکن هست!
ولی ساده تر از من هم کم نبود! من یه جوری در تمام شرایط متوسط بودم! که البته با این شرایط هم باز کم نبودن دوستان مید مجلس!
چیزی که باعث جذابیت من براش شد یکی عدم نشان دادن مشتاقیتم به شکل خاص بود ! یکی بی نیازی من ازش(ش=مدال)!(به این معنا که من خودشو دوست داشتم نه مدال المپیکشو! ولی جذابیتش برای دیگران فقط و فقط مدالش بود و خودش شاید 10 درصد داستان بود

2 نکته! لینک تاپیک رزیم رو گذاشتم + طرف از من فقط و بقیه فقط و فقط بخاطر مدال المپیکش سر بود وگرنه همه تو یه رنج بودیم از همه نظر!

navid_r

کاربر فعال تالار برق , کنکور و تحصیلات تکمیلی
نظریه ای هست به نام کثرت گرایی ماه ها!:D
من و شما میتونیم در پی ماه های کاملا متفاوت باشیم و در عین حال در تمام ویژگی ها کاملا معقول و انسانی باشه.

ولی جدا شده موقعی که به خودم مغرور شدم و الان نسبت به اون لحظات متاسفم .حس نظر کردگی و جزمیت باید تبدیل بشه به قبول وجود ماه های دیگر کاملا متفاوت با ماه من وکاملا ارزشمند

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بله زیاد اتفاق افتاده که فکر کنم تافته جدابافته م... چه اینوری چه اونوری :)
.
به نظر من ایرادی نداره که آدم ماه مورد نظرشو بهتر از بقیه ببینه (چون دنیاهای آدمها متفاوت هست) . مشکل وقتیه که انتظار داشته باشه کل عالم همینجوری ببینن![/QUOTE]

مثلا شما هم خودتون رو دهه ی 60 تی می دونین و ماه خودتون رو از بقیه ی ماهها جدا می دونید!

بعد انتظار دارید تا تبلیغ و اینکه چه می دونم نسل سوخته بودید (خودم هم 60 تی هستما!) و... انتظار دارید تا کل عالم شما رو دهه ی 60 تی بدونن و...! الحق که خوب هم تبلیغات کردین !

========
یه مثال دیگه بزنم در مورد شما و اینکه
مدافع حقوق بانوان هستید می گید حقتون رو ما اقایون .....

*Essi*

اخراجی موقت
نظریه ای هست به نام کثرت گرایی ماه ها!:D
من و شما میتونیم در پی ماه های کاملا متفاوت باشیم و در عین حال در تمام ویژگی ها کاملا معقول و انسانی باشه.

ولی جدا شده موقعی که به خودم مغرور شدم و الان نسبت به اون لحظات متاسفم .حس نظر کردگی و جزمیت باید تبدیل بشه به قبول وجود ماه های دیگر کاملا متفاوت با ماه من وکاملا ارزشمند

اوه اوه، این نظریه پلورالیسم که واقعا قابل تامله، نمیدونم جریان چیه، عزیزان صاحب ماه درخشان تر، چندبار گفتن تو پیرو کثرت گرایی ماه هستی !!!:D

البته به نظر من نباید هیچوقت برای هیچکدام از گذشته خودمون متاسف باشیم، اگر اون مرحله گذشته رو با همه وجود درکش نمیکردیم، تکاملی وجود نداشت.

به نظر من تکامل خیلی از ارزشمندتر از رسیدن یهویی به یک ماه هست !!!

AliQomi

عضو جدید
آقامون دلبره
دلارو میبره

اینم یه نوع جدابافتگیه دیگه:)

*Essi*

اخراجی موقت
مثلا شما هم خودتون رو دهه ی 60 تی می دونین و ماه خودتون رو از بقیه ی ماهها جدا می دونید!

بعد انتظار دارید تا تبلیغ و اینکه چه می دونم نسل سوخته بودید (خودم هم 60 تی هستما!) و... انتظار دارید تا کل عالم شما رو دهه ی 60 تی بدونن و...! الحق که خوب هم تبلیغات کردین !

برام جالبه این تاپیک همه مثال هات در راستای تاپیک هستند !!!

حالا این دهه شصتی ها مثل من و شما که خود را همه جا تافته جدا بافته میدانند، این تافته جدا بافته بودن حاصل یک تلقین شخصی هست، یا حاصل یک تلقین جبری اجتماعی؟

بین ماه من و ماه ما، چقدر فرق هست؟

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
برام جالبه این تاپیک همه مثال هات در راستای تاپیک هستند !!!

حالا این دهه شصتی ها مثل من و شما که خود را همه جا تافته جدا بافته میدانند، این تافته جدا بافته بودن حاصل یک تلقین شخصی هست، یا حاصل یک تلقین جبری اجتماعی؟

بین ماه من و ماه ما، چقدر فرق هست؟

من نظرم رو تلقین شخصی هست!

اوصاع پدر و مادرامون پدر بزرگ مادر بزرگا که بدتر بوده ! نبوده؟

اونا کف پایی می خوردن و...

ما شلنگ

این نسل لوپشون رو میکشن

نسل به نسل بهتر شده و دهه ی 60 یه توهم هست بیشتر تا واقعیت (منکر جنگ نمیشم ولی تاثیر سوپر استاری نداشته!)

زیادی شلوغش می کنیم که اره ما بدبختیم و بعدم فقط بدبختی ها رو می بینیم

فعلا بازم مدرسم دیر شد !

*Essi*

اخراجی موقت
من نظرم رو تلقین شخصی هست!

اوصاع پدر و مادرامون پدر بزرگ مادر بزرگا که بدتر بوده ! نبوده؟

اونا کف پایی می خوردن و...

ما شلنگ

این نسل لوپشون رو میکشن

نسل به نسل بهتر شده و دهه ی 60 یه توهم هست بیشتر تا واقعیت (منکر جنگ نمیشم ولی تاثیر سوپر استاری نداشته!)

زیادی شلوغش می کنیم که اره ما بدبختیم و بعدم فقط بدبختی ها رو می بینیم

فعلا بازم مدرسم دیر شد !

پس اینکه میگن کودکانی متولد شده در زمان جنگ و بحران مواد غذایی، نوجوانانی با مدارس چند شیفته، جوانانی پشت درهای کنکور با پیک شرکت کننده

بیکاری شدید به خاطر جمعیت مدیریت نشده، بحران ازدواج و شغل، بیشتر سن پیرها در سال آینده، مشکل بازنشستگی دهه شصتی ها و....... بیشتر یک سیاه نمایی هست؟

بعضی وقت ها اصلا ماهی در کار نیست، باید گفت خر من یعنی همین خر که میبنین از خر مش رجب هم یواش تر میره !!!!

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
پس اینکه میگن کودکانی متولد شده در زمان جنگ و بحران مواد غذایی، نوجوانانی با مدارس چند شیفته، جوانانی پشت درهای کنکور با پیک شرکت کننده

بیکاری شدید به خاطر جمعیت مدیریت نشده، بحران ازدواج و شغل، بیشتر سن پیرها در سال آینده، مشکل بازنشستگی دهه شصتی ها و....... بیشتر یک سیاه نمایی هست؟

بعضی وقت ها اصلا ماهی در کار نیست، باید گفت خر من یعنی همین خر که میبنین از خر مش رجب هم یواش تر میره !!!!

اکی :D

پس این ماه بقدری ملموس بود که شد خر مش رجب

آخرین ویرایش:

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز

========
یه مثال دیگه بزنم در مورد شما و اینکه
مدافع حقوق بانوان هستید می گید حقتون رو ما اقایون .....
من فکر می کردم دهه هفتادین :دی
.
یه ضرب المثلی هست می گه ﻣﺎ ﺩﻫﻪ ﺷﺼﺘﯿﺎ ﻫﻤﯿﺸﻪ ﻓﮑﺮ ﻣﯽ ﮐﺮﺩﯾﻢ ﮐﻪ ﺩﻫﻪ ﻫﻔﺘﺎﺩﯾﺎ ﺭﻭ ﻣـُـﺨَـﻦ ، ﺟﺎ ﺩﺍﺭﻩ ﺑﺨﺎﻃﺮ ﺍﯾﻦ ﻗﻀﺎﻭﺕ ﻋﺠﻮﻻﻧﻪ ﻣﻌﺬﺭﺕ ﺧﻮﺍﻫﯽ ﮐﻨﯿﻢ ﻫﻨﻮﺯ ﺩﻫﻪ ﻫﺸﺘﺎﺩﯾﺎ ﺭﻭ ﻧﺪﯾﺪﻩ ﺑﻮﺩﯾﻢ.
ربطش چی بود؟ بیربط بود... گفتم روحتون شاد شه :دی
.
برای بعضی چیزها امکان سنجش وجود داره... اما تا اینجا حق با توئه که حتی تو همین موارد هم احساساتی و پیش داورانه قضاوت کردن می تونه وجود داشته باشه... اما اگه بخوایم بر اساس شاخص های کیفیت زندگی بررسی کنیم من فکر می کنم نیازی به جدل بر سر اینکه دهه شصتی بودن واقعا توهمه یا واقعیت نیست... مگر اینکه بخوایم قبلش سر شاخص ها جدل کنیم... نمی گم ماهه پررنگ نشده ها... می گم موردی نیست که نشه صحت و سقمشو دراورد... خب؟ ولی جاش اینجا نیست اگه بود می شد... بهرحال نابترین حقایق هم تو دنیای انسانها با اغراق و قضاوت مخلوط می شه... ما واقعیات نسلمونو می گیم ، این با اجبار بسیار متفاوته... تبلیغ حقایقی که بهش معتقدی با اجبار اون متفاوته هرچند که اون هم شاید اینی به نوعی دیگه باشه :)
یادمه مدرسه که می رفتیم به کلاس پنجمیا می گفتن ارشد مدرسه و این ارشد ها چنان برای بقیه دست نیافتنی بودن که الان که بهش فکر می کنم خنده م می گیره... ارشدها هم بدجور حظ قضیه رو می بردناااااا... ما دهه شصتیا فعلا ارشدیم... بمون تا دهه هفتادیا ارشد شن اونوقت فغان دهه هفتادیا هم شنیدن داره.... :)
.
.
و اما حقوق بانوان:cool:
بیا با هم مهربون باشیم :دی

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
من یه توضیحی بدم گویا واضح نبوده ...
من دارم می گم ما الان داریم بحث ماهو می کنیم قرار نیست همه چیو با همین متر بسنجیم که؟ ... یه وقتی هست من می گم نسرین خوشگلتر از میناست... تو می گی نه مینا خوشکلتره و الا و بلا تو هم باید همینو بگی... الان معیاری داری واسه اینکه این دوتا چیزو بسنجیم؟ من می گم مامان من بهترین مامان دنیاست، تو می گی نه مامان من بهترینه... الان کدومشون بهترن؟ تو می خوای یقه ی منو بگیری بگی الا و بلا همینیه که من می گم؟؟؟ بیا ثابت کن
ولی یه سری چیزا معیار داره... من اگه با یه معیار عینی می گم دهه شصتی بدبخت تر از دهه هفتادیه، یعنی توان اثباتشو دارم پس اصرارم رو این قضیه منطقیه ولی باز هم اگه تو بگی نه هفتادی بیچاره تره :) نمیام خونتو بریزم که ... ولی اگه بدون یه معیار عینی و تجربی حرف می زنم پس اصرارم بیمورده و مشمول همین قضیه ماه می شه و من دارم شروور می گم
تو می گی برگ درخت سبزه حق هم داری انتظار داشته باشی من هم بگم سبزه چون حقیقت اینه که ساختمان چشم طبیعی جز این تشخیص نمی ده... حالا اگه من کوررنگی دارم و می گم نه آبیه ، نه تو حق داری بگی باید سبز ببینم نه من حق دارم بگم تو باید آبی ببینی!
:confused:

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من هیچ وقت حتی به دشمنم هم بی ادبی نمی کنم:gol: تواصع هم چیز جالبی هست !
تو می گی برگ درخت سبزه حق هم داری انتظار داشته باشی من هم بگم سبزه چون حقیقت اینه که ساختمان چشم طبیعی جز این تشخیص نمی ده... حالا اگه من کوررنگی دارم و می گم نه آبیه ، نه تو حق داری بگی باید سبز ببینم نه من حق دارم بگم تو باید آبی ببینی!

این داستان ساختمان چشم خیلی ذهن منو درگیر خودش کرده بود چند وقت پیش

شما تا الان رباتیک کار کردین ؟ من کار نکردم!

زیاد پیش میاد که وقتی چندین نفر چندین تا ربات مختلف میسازن ربات هاشون از لحاظ ساختاری و حتی مارک قطعاتی که استفاده کردن و امار و ارقام قطعاتشون دقیقا یکی میشه ! دقت کنین دقیقا !

منتها وقتی تو مسابقه این ربات ها را میبینیم یکیشون انچنان شاخ هست و یکیشون خیلی صعیف ! هر دو از یه قطعه با یک مارک و همه چیز یکی استفاده کرده بودن تفاوت کجا بود ؟

تفاوت فقط در مهندسی نرم افزار این 2 ربات بود!

منظور از مهندسی نرم افزار در علم رباتیک یعنی : اگه یک آدم یک لیوان آب نمک می خوره و میگه شور هست حالا اینو چطور برای یک ربات تعریف کنیم که این آب شور هست و میزان این شوری چقدر هست

======
راز موفیقت یکی از ربات ها بر دیگر ربات (کاملا مشابه ی یکدیگر) تفاوت در طرز تفکر 2 برنامه نویس بوده (برنامه نویسی هم نمی دونم کار کردید یا نه ! من یه الگوریتم نوشت هزار خط ! بسیار کند بود و تازه تو استثنا ها هم گیر می کرد استاد برنامه رو نوشت تو 3 خط تو استثنا ها هم هنگ نمی کرد و ترتیب اجرای دستورات رو هم عمص کرد)
========

تفاوت فقط در متمایز بودن تعریف هاست اینکه در دوران رشد شما معلم حاصل 2+2 را 4 معرفی کرده باشد یا 5 !

*Essi*

اخراجی موقت
یک جمله ای از نیچه دیدم، به نظرم ارتباط زیادی با این تاپیک دارد :

فردریش نیچه :

( شاعر، آهنگساز و فیلسوف بزرگ آلمانی)

آدمها به سوی روشنایی می شتابند و گرد چراغ جمع می شوند، نه برای اینکه بهتر ببینند، بلکه برای اینکه بهتر بدرخشند.

آدمی در پیشگاه هر چه بدرخشد، میل دارد او را چراغ روشنایی بداند.........

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ﺁﺩﻣﯽ ﻭﻗﺘﯽ ﺗﻤﺎﻡ ﻫﺴﺘﯽ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺍﺯ ﺧﺪﺍﻭﻧﺪ ﺑﺒﯿﻨﺪ ﻭ ﺧﺪﺍﻭﻧﺪ ﺭﺍ ﺻﺎﺣﺐ ﻭ ﻣﺎﻟﮏ ﻭ ﻗﺎﺩﺭ ﺗﻮﺍﻧﻤﻨﺪ ﺑﺒﯿﻨﺪ

ﻭ ﺍﯾﻦ ﻧﮑﺘﻪ ﻣﺎﻩ ﻣﻦ ﻭ ﻣﺎﻩ ﮔﺮﺩﻭﻥ ﻫﺮ ﺩﻭ ﺍﺯ ﺁﻥ ﺧﺪﻭﺍﻧﺪ ﺍﺳﺖ ﻭ ﺍﯾﻦ ﺧﺪﻭﺍﻧﺪ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺍﮔﺮ ﺑﺨﻮﺍﻫﺪ ﻣﺎﻩ ﻣﻦ ﺭﺍ ﻧﯿﺴﺖ ﻣﯽ ﮐﻨﺪ ﭼﻮﻥ ﺻﺎﺣﺐ ﺍﺻﻠﯿﺶ ﺧﺪﺍﻭﻧﺪ ﺗﻮﺍﻧﺎﺳﺖ

ﺩﯾﮕﺮ ﺗﻔﺎﻭﺕ ﻣﻌﻨﺎ ﻧﺪﺍﺭﺩ

ﻫﺮ ﺩﻭ ﺭﺍ ﺻﺎﺣﺐ ﺧﺪﺍﺳﺖ

ﻣﻦ ﺍﻭ ﺍﯾﻦ ﺁﻥ ﺭﺍ ﺻﺎﺣﺐ ﺧﺪﺍﺳﺖ

ﻣﻦ ﺩﺭ ﻋﻈﻤﺖ ﻫﺴﺘﯽ ﭼﯿﺴﺘﻢ ﮐﻪ ﻣﺎﻫﻢ ﺑﺎ ﻣﺎﻩ ﮔﺮﺩﻭﻥ ﺩﺍﺭﺍﯼ ﺗﻔﺎﻭﺕ ﺑﺎﺷﺪ

ﺁﯾﻪ ﺍﯼ ﺍﺯ ﻗﺮﺁﻥ ﺑﻮﺩ ﺍﺻﻠﺶ ﯾﺎﺩﻡ ﻧﯿﺴﺖ ﺗﻘﺮﯾﺒﺎ ﻣﻀﻤﻮﻧﺶ ﺭﺍ ﺑﯿﺎﻥ ﻣﯽ ﮐﻨﻢ

ﺍﻓﺮﺍﺩﯼ ﮐﻪ ﻭﻻ ﯾﺖ ﺍﻟﻠﻪ ﺭﺍ ﻗﺒﻮﻝ ﮐﻨﻨﺪ ﺍﺯ ﺗﺎﺭﯾﮑﯽ ﻫﺎ (ﺟﻬﻞ ﻭ ﺍﺑﻬﺎﻡ ﻭ...) ﺧﺎﺭﺝ ﺷﺪﻩ ﻭ ﺧﺪﺍﻭﻧﺪ ﺁﻧﻬﺎ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺳﻤﺖ ﻧﻮﺭ ﻫﺪﺍﯾﺖ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﮐﺮﺩ

ﻭ ﺍﻣﺎ ﺍﻓﺮﺍﺩﯼ ﮐﻪ ﻭﻻ ﯾﺖ ﺧﺪﺍﻭﻧﺪ ﺭﺍ ﻗﺒﻮﻝ ﻧﻤﯽ ﮐﻨﻨﺪ ﺭﺍﻫﯽ ﻧﺪﺍﺭﻧﺪ ﺑﺠﺰ ﻗﺒﻮﻝ ﮐﺮﺩﻥ ﻭﻻ ﯾﺖ ﺷﯿﻄﺎﻥ ﺑﺮ ﺧﻮﺩ ﻭ ﺣﺮﮐﺖ ﺑﻪ ﺳﻤﺖ ﺗﺎﺭﯾﮑﯽ

ﻭ ﺍﺯ ﻧﻮﺭ ﺍﻟﻬﯽ ﺩﻭﺭ ﻭ ﺩﻭﺭﺗﺮ ﺷﺪﻩ(ﻫﺮﮔﺰ ﺑﻪ ﺁﮔﺎﻫﯽ ﻧﺨﻮﺍﻫﻨﺪ ﺭﺳﯿﺪ)

ﺑﺎﺷﺪ ﮐﻪ ﺍﯾﻤﺎﻥ ﺑﯿﺎﻭﺭﯾﺪ ﻭ ﺷﮑﺮ ﮔﺬﺍﺭ ﺑﺎﺷﯿﺪ ﮐﻪ ﺧﺪﺍﻭﻧﺪ ﺑﻬﺘﺮﯾﻦ ﺑﺨﺸﻨﺪﮔﺎﻥ ﺍﺳﺖ.

*Essi*

اخراجی موقت
ﺍﻓﺮﺍﺩﯼ ﮐﻪ ﻭﻻ ﯾﺖ ﺍﻟﻠﻪ ﺭﺍ ﻗﺒﻮﻝ ﮐﻨﻨﺪ ﺍﺯ ﺗﺎﺭﯾﮑﯽ ﻫﺎ (ﺟﻬﻞ ﻭ ﺍﺑﻬﺎﻡ ﻭ...) ﺧﺎﺭﺝ ﺷﺪﻩ ﻭ ﺧﺪﺍﻭﻧﺪ ﺁﻧﻬﺎ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺳﻤﺖ ﻧﻮﺭ ﻫﺪﺍﯾﺖ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﮐﺮﺩ

ﻭ ﺍﻣﺎ ﺍﻓﺮﺍﺩﯼ ﮐﻪ ﻭﻻ ﯾﺖ ﺧﺪﺍﻭﻧﺪ ﺭﺍ ﻗﺒﻮﻝ ﻧﻤﯽ ﮐﻨﻨﺪ ﺭﺍﻫﯽ ﻧﺪﺍﺭﻧﺪ ﺑﺠﺰ ﻗﺒﻮﻝ ﮐﺮﺩﻥ ﻭﻻ ﯾﺖ ﺷﯿﻄﺎﻥ ﺑﺮ ﺧﻮﺩ ﻭ ﺣﺮﮐﺖ ﺑﻪ ﺳﻤﺖ ﺗﺎﺭﯾﮑﯽ

ﻭ ﺍﺯ ﻧﻮﺭ ﺍﻟﻬﯽ ﺩﻭﺭ ﻭ ﺩﻭﺭﺗﺮ ﺷﺪﻩ(ﻫﺮﮔﺰ ﺑﻪ ﺁﮔﺎﻫﯽ ﻧﺨﻮﺍﻫﻨﺪ ﺭﺳﯿﺪ)

این هدایت شدن به سمت نور، عینیت در این جهان حاضر هم دارد یا فقط در آخرت وعده داده شده عینیت پیدا میکنه؟

اگر نوری در این دنیا نیز هست، کدام حکومت از نمایندگان همین ولایت الله هست که در آن آرامش و احترام به اخلاق و .... دیده شده؟

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ﺍﯾﻦ ﻫﺪﺍﯾﺖ ﺷﺪﻥ ﺑﻪ ﺳﻤﺖ ﻧﻮﺭ، ﻋﯿﻨﯿﺖ ﺩﺭ ﺍﯾﻦ ﺟﻬﺎﻥ ﺣﺎﺿﺮ ﻫﻢ ﺩﺍﺭﺩ ﯾﺎ ﻓﻘﻂ ﺩﺭ ﺁﺧﺮﺕ ﻭﻋﺪﻩ ﺩﺍﺩﻩ ﺷﺪﻩ ﻋﯿﻨﯿﺖ ~ﯾﺪﺍ ﻣﯿﮑﻨﻪ؟

ﺍﮔﺮ ﻧﻮﺭﯼ ﺩﺭ ﺍﯾﻦ ﺩﻧﯿﺎ ﻧﯿﺰ ﻫﺴﺖ، ﮐﺪﺍﻡ ﺣﮑﻮﻣﺖ ﺍﺯ ﻧﻤﺎﯾﻨﺪﮔﺎﻥ ﻫﻤﯿﻦ ﻭﻻﯾﺖ ﺍﻟﻠﻪ ﻫﺴﺖ ﮐﻪ ﺩﺭ ﺁﻥ ﺁﺭﺍﻣﺶ ﻭ ﺍﺣﺘﺮﺍﻡ ﺑﻪ ﺍﺧﻼﻕ ﻭ .... ﺩﯾﺪﻩ ﺷﺪﻩ؟

ﻗﻄﻌﺎ ﺑﺮﮐﺎﺕ ﺍﯾﻦ ﻧﻮﺭ ﺩﺭ ﺩﻧﯿﺎ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﺑﻮﺩ ﻭ ﺍﺩﺍﻣﻪ ﺍﺵ ﺩﺭ ﺁﺧﺮﺕ

ﺣﮑﻮﻣﺖ ﺗﻨﻬﺎ ﺑﺴﺘﺮﻫﺎﯼ ﻣﻨﺎﺳﺐ ﺭﺍ ﺳﻌﯽ ﻧﯿﮑﻨﺪ ﺗﺎ ﺣﺪﻭﺩﯼ ﺗﺎﻣﯿﻦ ﮐﻨﺪ ﺍﻟﺒﺘﻪ ﺣﮑﻮﻣﺖ ﻣﻬﺪﯼ ﻣﻮﻋﺪ ﻗﻄﻌﺎ ﺩﺍﺭﺍﯼ ﺍﯾﻦ ﻓﺎﮐﺘﻮﺭﻫﺎ ﻫﺴﺖ ﻭ ﻧﻤﻮﻧﻪ ﺍﯼ ﮐﺎﻣﻞ ﻭ ﻣﺴﺘﺤﮑﻢ ﺍﺯ ﺣﮑﻮﻣﺖ ﺑﻨﺪﮔﺎﻥ ﺭﺍﺳﺘﯿﻦ ﺧﺪﺍ ﺑﺮ ﺯﻣﯿﻦ ﺍﺳﺖ

ﺍﻣﺎ ﺣﮑﻮﻣﺖ ﺧﻮﺩﻣﺎﻥ ﻧﯿﺰ ﺗﻼ
ﺵ ﺑﺴﯿﺎﺭﯼ ﮐﺮﺩﻩ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺑﺘﻮﺍﻧﺪ ﺣﺪﺍﻗﻞ ﺑﺴﺘﺮﻫﺎﯼ ﻻ ﺯﻡ ﺟﻬﺖ ﺭﺳﯿﺪﻥ ﺑﻪ ﺍﯾﻦ ﺁﺭﺍﻣﺶ ﺭﺍ ﻓﺮﺍﻫﻢ ﮐﻨﺪ ﺍﻟﺒﺘﻪ ﻫﯿﭻ ﻭﻗﺖ ﻧﺨﻮﺍﻫﺪ ﺗﻮﺍﻧﺴﺖ ﭼﻮﻥ ﮐﻠﯿﺪ ﺍﺻﻠﯽ ﺩﺭ ﺩﺳﺘﺎﻥ ﺣﻀﺮﺕ ﻣﻮﻋﻮﺩ ﺍﺳﺖ!

ﻭ ﺍﻧﺴﺎﻧﯽ ﮐﻪ ﺧﻮﺍﺳﺘﺎﺭ ﺭﺳﯿﺪﻥ ﺑﻪ ﮐﻤﺎﻝ ﻭ ﺍﺧﻼ ﻕ ﻭ ﺯﯾﺒﺎﯾﯿﻬﺎﺳﺖ ﺑﺪﻭﻥ ﺑﺴﺘﺮ ﻭ ﺑﺪﻭﻥ ﺗﺒﻠﯿﻐﺎﺕ ﻫﻢ ﻣﯽ ﺗﻮﺍﻧﺪ ﺑﻨﺪﮔﯽ ﺧﺪﺍ ﺭﺍ ﻗﺒﻮﻝ ﮐﻨﺪ ﺗﺎﺑﻪ ﮐﻤﺎﻝ ﺑﺮﺳﺪ

ﻭ ﺍﮔﺮ ﺧﺪﺍﻭﻧﺪ ﺑﻪ ﺍﻭ ﻋﻨﺎﯾﺖ ﺩﺍﺷﺖ ﻭ ﺍﻭ ﺭﺍ ﺩﺭ ﻣﮑﺎﻥ ﻭ ﺯﻣﺎﻧﯽ ﻗﺮﺍﺭ ﺩﺍﺩ ﮐﻪ ﺍﻧﺪﮐﯽ ﺑﺴﺘﺮ ﺑﺮﺍﯾﺶ ﻓﺮﺍﻫﻢ ﺑﻮﺩ ﮐﻪ ﺷﮑﺮﺍ ﻟﻠﻪ 

*Essi*

اخراجی موقت
رومن رولان وقتی جایزه نوبل ادبیات رو برد گفت :

خوراک این جهان اندکی حقیقت است و بسیاری دروغ.

روح آدمی ناتوان است و تاب حقیقت ندارد.

دین او، اخلاق او، سیاست او، شاعران و هنرمندان او باید آن را در لفافه‌ای از دروغ بپوشانند و پیش او بگذارند.

این دروغ‌ها با روح هر نژادی سازگاری دارد، و در هر یک متفاوت است.

حقیقت نزد همه یکی است ولی هر ملتی دروغهای خاص خود را دارد که بدان نام ایده‌آلیسم می‌نهد.
.
.
.
حالا من میبینم که حتی خودم هم دنبال ایده آل ها هستم، حتی اگر ایده آل من ماهی باشد متفاوت با ماه دیگران.

گویی انسان نمیتواند بدون حس متفاوت بودن و خاص بودن، رو به جلو حرکت کند !!!

Saheb1717

عضو جدید
تو 20 سالگی باهاش ازدواج کردم و ماه پیش بعد 10 سال ازش جدا شدم.
تا دو سال هم این شعر رو براش میخوندم:

میان ماه من تا ماه گردون تفاوت از زمین تا آسمان هست.

واقعا فکر میکردم ماه من خیلی خاص هست ولی نبود.
بچه ها ساده نباشین. همه آدما عین هم هستن. فقط زمان هایی کوتاه به خاطر هیجان نقاب دارن.
تو زندگی جوگیر نشین. والسلام

بالا