من الان ورزقان هستم.....مرکز زلزله

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Mohsen89

عضو جدید
نیروهای خودجوش کمک می کنند از طرف اهر به طرف ورزقان باور کنید بعضی روستا ها هنوز نیروی امداد نرسیده !!! صحنه های دلخراش زیاد هستند.
یه روستا به نام شلملو کلا زیر آوار رفته.

منظورت شخملو هست؟ روستاهای زیادی کلاً زیر آوار رفته. چای‌کند، زغانا، کیویچ و ...

در ورودی ورزقان اجساد قربانیان روی زمین افتاده و مردم اجساد قربانیان را با لباس خودشان بدون کفن سه تا سه تا باهم دفن می کنند.

این متن رو دقیقاً از اینترنت کپی پیست کردی

خیلی کم رسیده .
ظهر ساعت 12 تو ورزقان تو شهر گشت میزدی بالای 500 تا جسد رو زمین بود نمی دونم صدا سیمای ایران 300 تا رو کلی از کجا گفته؟
برای هر 5 6 نفر یه پتو هست . غذا کمه. آب اصلا نیست . نمی دونم این هلال احمر کجاست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

این 500 تا جسد کجای شهر روی زمین بودند که بقیه نمی‌بینند؟
از خود شهر ورزقان یک نفر هم تلفات نداشتیم (تا دیروز). اجساد رو هم در خود روستاها دفن کردند و به شهر نمیارند. خونه‌های شهر آسیب جدی ندیده ولی اسباب و اثاثیه پخش و پلا شده. بله آمار کشته‌ها در روستاها بیشتر از 300 تایی هست که گفته شده (احتمالا به هزار تا دوهزار برسه) و به کمک‌های بیشتری نیاز هست اما حق ندارید اینطوری تشویش اذهان عمومی کنید. خود شهرهای اهر و ورزقان خسارت زیادی در مقایسه با روستاها ندیدند.

arasbaran

عضو جدید
منظورت شخملو هست؟ روستاهای زیادی کلاً زیر آوار رفته. چای‌کند، زغانا، کیویچ و ...

از خود شهر ورزقان یک نفر هم تلفات نداشتیم (تا دیروز). اجساد رو هم در خود روستاها دفن کردند و به شهر نمیارند. خونه‌های شهر آسیب جدی ندیده ولی اسباب و اثاثیه پخش و پلا شده. بله آمار کشته‌ها در روستاها بیشتر از 300 تایی هست که گفته شده (احتمالا به هزار تا دوهزار برسه) و به کمک‌های بیشتری نیاز هست اما حق ندارید اینطوری تشویش اذهان عمومی کنید. خود شهرهای اهر و ورزقان خسارت زیادی در مقایسه با روستاها ندیدند.
تو رو خدا روزه ای اگه هستی اون روزت بخوره تو کله من مردم دارن زیر اوار جون میدن تو به فکر خدشیرینیتی برا این حکومت از اسمم مشخص کجاییم ولی معلوم نیست داری از کجا پیام میزاری برو به تک تیراندازات فکر کن که تو سوریه گرفتنشون

Mohsen89

عضو جدید
تو رو خدا روزه ای اگه هستی اون روزت بخوره تو کله من مردم دارن زیر اوار جون میدن تو به فکر خدشیرینیتی برا این حکومت از اسمم مشخص کجاییم ولی معلوم نیست داری از کجا پیام میزاری برو به تک تیراندازات فکر کن که تو سوریه گرفتنشون

من تهران زندگی می‌ کنم و الان هم دارم از تبریز پیام می‌ دم. پس وقتی چیزی نمی‌دونی الزامی نداره اظهار نظر کنی. نه من روزه نیستم ولی تو که به این چیزها اعتقاد داری حق نداری به کسی تهمت بزنی.
از تو هم می‌ پرسم، دقیقاً کجای ورزقان 500 جنازه روی زمینه؟ 500 که نه، خود شهر ورزقان چند نفر مرده که می‌گی جنازه‌ ها در شهر پخش و پلا شدند؟ اصلاً تا حالا از ورزقان رد شدی؟
چشمات رو خوب باز کنی می‌ بینی که نوشتم روستا ها وضع بدتر از چیزیه که نشون می‌ ده و با وضعی که من می‌ بینم بیش از هزار نفر شاید هم بیش از دو هزار نفر مردند و کل مردم آواره‌ی کوه و صحرا هستند ولی اینکه بیاید بگید 500 جنازه داخل شهر ول شدند بعداً هم معلوم بشه این قسمت از حرفتون دروغ بوده، بقیه ی حرفاتون رو هم کسی باور نمی کنه.
احتمالاً تو فقط اسمت ارسباران باشه ولی من بین مردم اونجا زندگی کردم، تک تک روستاهای ورزقان خاروانا رو می‌شناسم و اکثرشون رو هم رفتم، به تعصب هم باشه کسی به من نمی رسه، ناراحتیم هم به حدی هست که کسی درک نکنه، پس توهم توطئه برت نداره

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
من تهران زندگی می‌ کنم و الان هم دارم از تبریز پیام می‌ دم. پس وقتی چیزی نمی‌دونی الزامی نداره اظهار نظر کنی. نه من روزه نیستم ولی تو که به این چیزها اعتقاد داری حق نداری به کسی تهمت بزنی.
از تو هم می‌ پرسم، دقیقاً کجای ورزقان 500 جنازه روی زمینه؟ 500 که نه، خود شهر ورزقان چند نفر مرده که می‌گی جنازه‌ ها در شهر پخش و پلا شدند؟ اصلاً تا حالا از ورزقان رد شدی؟
چشمات رو خوب باز کنی می‌ بینی که نوشتم روستا ها وضع بدتر از چیزیه که نشون می‌ ده و با وضعی که من می‌ بینم بیش از هزار نفر شاید هم بیش از دو هزار نفر مردند و کل مردم آواره‌ی کوه و صحرا هستند ولی اینکه بیاید بگید 500 جنازه داخل شهر ول شدند بعداً هم معلوم بشه این قسمت از حرفتون دروغ بوده، بقیه ی حرفاتون رو هم کسی باور نمی کنه.
احتمالاً تو فقط اسمت ارسباران باشه ولی من بین مردم اونجا زندگی کردم، تک تک روستاهای ورزقان خاروانا رو می‌شناسم و اکثرشون رو هم رفتم، به تعصب هم باشه کسی به من نمی رسه، ناراحتیم هم به حدی هست که کسی درک نکنه، پس توهم توطئه برت نداره
متاسفانه بعضی از اون دوستان اخبار غلط میدن، متاسفانه شرایط رو نمیونن تحلیل مسایل رو نمیدونن و همه چیز رو با هم مقایسه میکنن. شاید یه ارگان (مثلا صدا سیما) بد عمل کرده اینا کلا میگن همه بد عمل کردن که میدونم از کجا هم نشات میگیره.

همین الان چند تا از دوستان خود من تو منطقه هستن، چند ساعت قبل هم یکیشون برگشته بود که با اون هم مفصل صحبت کردیم. بچه های دیگه ای هم تو سازمان فعالند.
اطلاعاتی که من از اونها گرفتم کاملا متفاوت با گفته بعضی از دوستان هست. 500 جنازه رو زمین و... واقعا خنده داره...

zumurrud

عضو جدید

از دوستان من دیروز رفته بودن ورزقان یه چیز دیگه می گفتن اونا می گفتن خیلی از ساختمونای ورزقان تخریب شده ببین روستاها چی شده ولی در مورد جنازه ها چیزی نمی گفتن شایدهم ندیده بودند

دروغ گفتن تو این شرایط واقعا بده

می گفت هلال احمر عملا هیچ کمکی نتونسته بکنه بازم دست مریزاد به مردم غیرتمندی که خودشون کمکهاشونو آوردن می گفت از لحاظ روانی هم مردم در وضعیت نا مناسبی هستند از هلال احمر خیلی گله مندند

hamecheedoon

عضو جدید
کاربر ممتاز
ورزقان بزرگترین معدن مس کشور را در اختیار دارد و این شهرستان با وجود داشتن بیش از 110 روستا و دو شهر بیمارستان ندارد و تنها درمانگاه مرکز شهرستان تنها دو پزشک عمومی دارد که اون درمانگاه هم....خدا رحمت کند.

شبیه همین در استان کرمان هم معدن مس هست اما اونجا در سایه همین مس 3تا تیم فوتبال مشهور داره! سه تا از شهرستانها (رفسنجان و بم و جیرفت) دانشگاه علوم پزشکی دارن و در رشته پزشکی هم تدریس میشه!! بیمارستان به کنار!
دانش آموز کرمانی دوبرابر شانس قبولی بیشتر در رشته ناب پزشکی داره!!

ببخشیندا دیگه واقعیتو میگیم . . .

از دوستان من دیروز رفته بودن ورزقان یه چیز دیگه می گفتن اونا می گفتن خیلی از ساختمونای ورزقان تخریب شده ببین روستاها چی شده ولی در مورد جنازه ها چیزی نمی گفتن شایدهم ندیده بودند

دروغ گفتن تو این شرایط واقعا بده

می گفت هلال احمر عملا هیچ کمکی نتونسته بکنه بازم دست مریزاد به مردم غیرتمندی که خودشون کمکهاشونو آوردن می گفت از لحاظ روانی هم مردم در وضعیت نا مناسبی هستند از هلال احمر خیلی گله مندند

اینا دیدن استارتر نیست جواب بده فرصتو غنیمت شمردن توپیدن بهش;)
استارتر تو پست 57 گفت میره به روستا و ارتباطش قطع میشه

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستانی که خبررسانی میکنند، خواهشا فقط خبررسانی کنند وخبرهایی که خودشان شاهدش بودند! تحلیل خبر یا کپی پست آن در این تاپیک جایی ندارد.

hamecheedoon

عضو جدید
کاربر ممتاز
من با این مردم زندگی کردم بگم اگه از فقیرترین مردمای ایران بودم دروغ نگفتم

هر فاز مس سونگون در هر روز 500 میلیون تومان در آمد داره

با پول فقط چند روز از این معدن میشد یک بیمارستان مجهز در اونجا میساختن تا در چنین روزایی به درد میخورد

از معدن و خاک خودشون کوچکترین سهمی ندارن؟

ipak-1391

عضو جدید
دوستان کمک های مردمی دارن میرسن یکی یکی. هلال احمر نیروهاش زیاد شده . نیروهای مردمی هم زیاد تر شدند.
فقط لطفا پتو آب معدنی و دارو تونستین بفرستین

Sarp

مدیر بازنشسته
من دیروز ورزقان و روستاهای اطرافش بودم
به دلیل اتلاف وقت در راههای پرپیچ و خم و سنگلاخ و صعب العبور با وجود ماشینهای شاسی بلند نتونستیم به شهرهای هریس و اهر برسیم

بار ما عمدتا کفش بود و در این چند روز اولین اکیپی بودیم که کفش پخش میکردیم

طبق پرس و جوهایی که از مردم آسیب دیده داشتم تنها کمک هلال احمر چادر و پتو به تعداد محدود بوده
و غیر این هیچ کمکی از طرف دولت به مردم نرسیده
کل کمکهای رسیده از طرف مردم بوده

پس لطفا کمکاتون رو در اختیار هلال احمر نذارید
به خدا این کمکها به دست مردم نمیرسه !

اگر کمک نقدی دارید به حساب یکی از کمپین های مردمی که بهشون اعتماد دارید واریز کنید
و اگر کمک غیر نقدی دارید در اختیار کمپینهای مردمی که در اکثر شهرها فعال شده بگذارید

دیروز یک کانتینر از طرف بچه های تهران راهی تبریز شده
و همچنین محموله بار از طرف مشهد

لطفا کمکهاتون محدود به این چند روز نباشه
این مردم تا ماه ها نیاز به کمکهای مردمی دارند

شاید هزار تومن و یا یک بطری آب معدنی از نظر شماها چیزی نباشه
ولی این کمکهای به ظاهر ناچیز هم در کنار هم خیلی به درد میخورند

کمپین دانشجوهای دانشگاه آزاد و دانشگاه تبریز در این چند روز میلیونها تومن کمک از طرف همه شهرها و چندین کشور خارجی دریافت کرده اند و امروز صبح یک اکیپ شامل 5 دستگاه نیسان وانت و 20 نفر راهی منطقه شده اند

بیشترین اقلام مورد نیاز برای مردم که تونستم برآورد کنم شامل :
پتو
کفش
مواد بهداشتی و شوینده
لباس گرم (کاپشن و بافتنی)
لباسهایی مثل شلوار و پیرهن و جوراب و . . .
انواع چراغ
مواد غذایی مثل برنج و روغن خوراکی (مردم زلزله زده خواستار برنج بودند)
یخ و کلمن
شیر خشک و پوشک و پماد سوختگی و پودر بچه و لباس نوزاد برای کودکان
پد بهداشتی
لوازم مورد نیاز برای توالتهای صحرایی

اینها مهم ترین اقلامی هستند که طبق دیده هام مردم نیاز دارند

شکر خدا مواد خوراکی به وفور توسط مردم بدست آسیب دیده ها میرسه

و باز هم تاکید میکنم کمکهاتون رو در اختیار هلال احمر و کلا نهادهای دولتی نذارید
چون به دست زلزله زده ها نخواهد رسید
بابک بمیره هیچکدوم این کمکها بدست مردم نمیرسه

کسانی هم که نمیتونند کمکی بکنند ، میتونند اعتراض کنند که این دروغ از سر در باشگاه برداشته بشه
با عرض تسلیت به همه ی هموطنانمان و بازماندگان زلزله ی اخیر در استان آذربایجان شرقی، به اطلاع می رساند شماره حساب ۹۹۹۹۹ جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران نزد بانک ملت آماده ی دریافت کمک های نقدی هموطنان است .

Sarp

مدیر بازنشسته
من واقعا شهر ورزقان رو نشناختم
زیاد به این مناطق رفت و آمد داشته ام
ولی دیروز بعد اینکه بانک مسکن رو دیدم متوجه شدم که تو ورزقان هستم !!!!!!!!!!!!
ساختمانها یا فرو ریخته اند و یا نیاز به بازسازی و دوباره سازی دارند

مردمی که برای کمک میروند اکثرا به دلیل ناآشنا بودن به جغرافیای منطقه ، کمکهاشون محدود به روستاهایی هست که سر راه های اصلی واقع شدند
و روستاهایی که جاده آسفالت ندارند به شدت در مضیقه هستند

و همانطور که گفتم از طرف دولت فقط تعداد محدودی چادر و پتو در اختیار مردم قرار داده شده
ولی تا دلتون بخاد ماموین وزارت اطلاعات در منطقه پخش بودند (البته نه در مناطق دور افتاده)
دلیل وجود اینها رو هم من نفهمیدم !!!!

روستاهایی مثل چیراخلی (چراغلو) و دیبه هلی (دیبکلو) و . . . . به کل ویران شده اند

دیشب حدودای ساعت 2 - 2:30 بود که ما در بین مردم روستای دیبه هلی بودیم
یهو گرگها زدند به گله گوسفندا
اصلا یه وضی هست که تا نبینی قابل تصور نیست

دولت فقط آمار کشته هایی رو اعلام میکنه که توسط خودش دفن میشن
و کشته هایی که توسط خود مردم به خاک سپرده شده اند جزو آمار دولتی نیستند
آمار دقیق کشته ها رو نمیدونم
ولی کشته ها خیلی بیشتر از تعدادی هستند که دولت اعلام میکنه

و البته دولت از دفن شده ها توسط مردم خبر داره
اینطور نیست که خبر نداشته باشه
ولی فقط آمار کشته های تایید شده توسط پزشکهای قانونی رو اعلام میکنه !

Sarp

مدیر بازنشسته
تو راه برای تقسیم اقلام بین عده ای از روستاییها وایساده بودیم

که یهو زمین لرزید
کنار جاده یه سازه آجری بود که با لرزه زمین کلا داخلش فرو ریخت

جدا از تخریب اون سازه صدای جیغ و داد زن و بچه ها بود که بدجور رو اعصاب بود

نمیدونم این چجور زلزله 6 ریشتری بوده که تا گیلان و زنجان هم حس شده
شاید مقیاسها با قدیم فرق کرده !!!!

Sarp

مدیر بازنشسته
این سایت کمپین کمک به زلزله زده هاس که دیروز توسط دوستان راه اندازی شده

http://helpazarbaijan.org/

به زودی درگاه بانک رو هم به سایت وصل میکنند تا کمکهای نقدی از خارج کشور هم امکانپذیر باشه

این هم گروه همین کمپین تو فیســبوک
http://www.facebook.com/groups/help...825092/?ref=notif&notif_t=group_comment_reply

و این هم پیج کمپین در فیســبوک
http://www.facebook.com/helpazarbaijan

تو این پیج برای شهرها و استانها پستهای جداگانه اختصاص پیدا کرده تا اهالی هر شهر در پست مخصوص خود کمکهاشون رو هماهنگ کنند

ipak-1391

عضو جدید
یک پس لرزه دیگه ورزقان رو لرزاند ..ولی چیزی نشد چون چیزی نمانده که چیزی شود.

ipak-1391

عضو جدید

orange.girl

عضو جدید
بهتره این پست آپ بمونه تا همه بتونن ببیننش:
با تشکر
من دیروز ورزقان و روستاهای اطرافش بودم
به دلیل اتلاف وقت در راههای پرپیچ و خم و سنگلاخ و صعب العبور با وجود ماشینهای شاسی بلند نتونستیم به شهرهای هریس و اهر برسیم

بار ما عمدتا کفش بود و در این چند روز اولین اکیپی بودیم که کفش پخش میکردیم

طبق پرس و جوهایی که از مردم آسیب دیده داشتم تنها کمک هلال احمر چادر و پتو به تعداد محدود بوده
و غیر این هیچ کمکی از طرف دولت به مردم نرسیده
کل کمکهای رسیده از طرف مردم بوده

پس لطفا کمکاتون رو در اختیار هلال احمر نذارید
به خدا این کمکها به دست مردم نمیرسه !

اگر کمک نقدی دارید به حساب یکی از کمپین های مردمی که بهشون اعتماد دارید واریز کنید
و اگر کمک غیر نقدی دارید در اختیار کمپینهای مردمی که در اکثر شهرها فعال شده بگذارید

دیروز یک کانتینر از طرف بچه های تهران راهی تبریز شده
و همچنین محموله بار از طرف مشهد

لطفا کمکهاتون محدود به این چند روز نباشه
این مردم تا ماه ها نیاز به کمکهای مردمی دارند

شاید هزار تومن و یا یک بطری آب معدنی از نظر شماها چیزی نباشه
ولی این کمکهای به ظاهر ناچیز هم در کنار هم خیلی به درد میخورند

کمپین دانشجوهای دانشگاه آزاد و دانشگاه تبریز در این چند روز میلیونها تومن کمک از طرف همه شهرها و چندین کشور خارجی دریافت کرده اند و امروز صبح یک اکیپ شامل 5 دستگاه نیسان وانت و 20 نفر راهی منطقه شده اند

بیشترین اقلام مورد نیاز برای مردم که تونستم برآورد کنم شامل :
پتو
کفش
مواد بهداشتی و شوینده
لباس گرم (کاپشن و بافتنی)
لباسهایی مثل شلوار و پیرهن و جوراب و . . .
انواع چراغ
مواد غذایی مثل برنج و روغن خوراکی (مردم زلزله زده خواستار برنج بودند)
یخ و کلمن
شیر خشک و پوشک و پماد سوختگی و پودر بچه و لباس نوزاد برای کودکان
پد بهداشتی
لوازم مورد نیاز برای توالتهای صحرایی

اینها مهم ترین اقلامی هستند که طبق دیده هام مردم نیاز دارند

شکر خدا مواد خوراکی به وفور توسط مردم بدست آسیب دیده ها میرسه

و باز هم تاکید میکنم کمکهاتون رو در اختیار هلال احمر و کلا نهادهای دولتی نذارید
چون به دست زلزله زده ها نخواهد رسید
بابک بمیره هیچکدوم این کمکها بدست مردم نمیرسه

کسانی هم که نمیتونند کمکی بکنند ، میتونند اعتراض کنند که این دروغ از سر در باشگاه برداشته بشه

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
جا داره ابتدا تسلیت خود رو به مردم شریف ایران به خصوص ورزقان و اهر ابراز دارم .......

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
یک پس لرزه دیگه ورزقان رو لرزاند ..ولی چیزی نشد چون چیزی نمانده که چیزی شود.
جالبه که شما عضو محترم دیروز از ورزقان به اینجا وصل شدید !!!!!! ظاهرا کار مهمتری اونجا نبوده که به فرض محل شما به راحتی به اینترنت متصل بودید !!!!! انجام دهید.........احتمالا جایی که ما بودیم با شما فرق داره !!!!

روز اول شرایط واقعا سخت بود ......ولی خدا رو شکر روز به روز داره بهبود می یابد .......

اوایل هم مردم رو راه ندادن برای کمک ........احتمالا البته شما میدونید دلیلش چی بوده !!!!

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
بهتره این پست آپ بمونه تا همه بتونن ببیننش:
با تشکر
شما چقدر به این پست اطمینان داری ؟!!!!!!!

بچه های هلال اهمر جمهوری اسلامی تمام تلاش خودشو داره انجام میده ......
جالبه سایتی که این شخص معرفی کرده در نهایت حرف از هلال احمر آذربایجان شرقی هم میزنه !!!!

http://helpazarbaijan.org/news/1/
بعد این طوری به بچه های هلال احمر تاخته .........

mansourblogfa

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یه چیزی میگم فقط زود قضاوت نکنید
این اقا تازه عضو شده اگه به پست هاش نگاه کنید میفهمید. شاید از بچه های باشگاهه ک با یه ای دی جدید اومده !خیلی هم وارده به طریقه تاپیک زدن و ...

ipak-1391

عضو جدید
جالبه که شما عضو محترم دیروز از ورزقان به اینجا وصل شدید !!!!!! ظاهرا کار مهمتری اونجا نبوده که به فرض محل شما به راحتی به اینترنت متصل بودید !!!!! انجام دهید.........احتمالا جایی که ما بودیم با شما فرق داره !!!!

روز اول شرایط واقعا سخت بود ......ولی خدا رو شکر روز به روز داره بهبود می یابد .......

اوایل هم مردم رو راه ندادن برای کمک ........احتمالا البته شما میدونید دلیلش چی بوده !!!!

یه چیزی میگم فقط زود قضاوت نکنید
این اقا تازه عضو شده اگه به پست هاش نگاه کنید میفهمید. شاید از بچه های باشگاهه ک با یه ای دی جدید اومده !خیلی هم وارده به طریقه تاپیک زدن و ...

تایپیکها رو خوب بخونی میبینی از کجا و با چی وصل شدم.بقیه جوابها رو بعد از برگشنم به تبریز میدم.
در ضمن در جواب منصور باید بگم اندازه سن شما در اینترنت فقط چرخیدم .
((دوستان لطفا سعی نکنند مسیر رو عوض کنند کاری نمی کنند لاقل جو رو بهم نزنند همه می بینند و یمدونند چه خبره... دیگه چند دهه پیش نیست که بشه با یه حرف ملت رو پشت خودت بکشونی))

ipak-1391

عضو جدید
خیلی بی انصافیه که بگین الکی داره جوش میزنه و خبری نیست

جنس اینجو رآدمها اخلاقشون بعد مدتها دستمه. یعنی من اصلا حسابشون نمی کنم چون کاری نمی کنند و برای هواخواهی از یه مسیر با همه چی مخالفند و یا نقد می کنند در حالی که اصلا نقد پذیر نیستند.
ملت دیگه میدونند چه خبریه دیگه لازم به توضیحات من و شما و اون و کسه دیگه نیست.

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
جنس اینجو رآدمها اخلاقشون بعد مدتها دستمه. یعنی من اصلا حسابشون نمی کنم چون کاری نمی کنند و برای هواخواهی از یه مسیر با همه چی مخالفند و یا نقد می کنند در حالی که اصلا نقد پذیر نیستند.
ملت دیگه میدونند چه خبریه دیگه لازم به توضیحات من و شما و اون و کسه دیگه نیست.

شما که تازه عضوی ........خوب منو میشناسی :smile:
کمتر لطف کنید از بی بی سی خبر بذارید .......در ادامه شاید لازم باشه چهره سایتهای معاند نظام رو به خصوص در این باره بیشتر نشون بدم

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا