منابع پیشنهادی برای کنکور کارشناسی ارشد مکانیک

n!hat

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگه هر روز ميلتون رو چك مي كنيد اين سايت ميتونه بهتون كمك كنه زبانتون رو تو كلمه تقويت كنيد
http://zabanafza.com/

به نظر من وقت گذاشتن رو زبان براي يه آدم متوسط خيلي جواب خوبي نميده
لغت هاي سال هاي قبل رو هم به اينا اضافه كنيد

ولي اگه بتونيد بالاي 10 درصد بزنيد خيلي كمك مي كنه بهتون.
براي قسمت دوم، متن ها حتما تست هاي سالهاي قبل رو بزنيد از آبان هم شروع كنيد قلق داره.

dash @li

کاربر بیش فعال
با سلام

دستتون درد نکنه

من زبانم در حد متوسط رو به بالاست یعنی خوبه

متن خوندنم خیلی عالیه

فقط نیاز دارم کلمات جدید رو یاد بگیرم

مثل 504 البته تا درس 4 خوندم از 12 کلمه 4-5 تاش برام آشنا بود

از نظر ترجمه ای هم خوبم تقریبا صفر که نیستم کلاس زبانم توی زمان دانشگاه رفتم دو ترم رفتم ولی چون وقت نمی کردم و یه خورده تنبلیم می شد ترم 5و 6 نرفتم

با این حال با مشورت دو ستان سرمایه گزاریم روی زبان تخصصیه کتاب راهیان رو می خونم ان شالله

504 رو که باید خوند کلماتش رو هم جدا گانه دارم .

امین فتحی

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام مهندس دستت طلا

یه چیزی من طراحی اجزاء رو خیلی عالی خوندم طراحی 1 رو خیلی خوب بلدم ()

به نظرت وقت بزارم دیگه جزوه شریعت پناهی رو بخونم دیگه .ازش پرینت گرفتم می خوام بخونم برنامه ریزی که کردم شهریور رو برای طراحی اجزاء گذاشتم

زبان عمومی 504 بس نیست زبان نصیر رو بخونیم

زبان نصیر تمام لغات 504رو هم داره اما واقعا وضع زبانت خوبه وقت بزار
در مورد طراحی هم اون جزوه رو با تست های کنکور مسلط شی کافیه

dash @li

کاربر بیش فعال
. کاش به یه اتفاق نظر در مورد منابع میرسیدید میذاشتین صفحه آخر تاپیک بقیه بتونن استفاده کنن

سلام خواهرم نظرات متفاوته هر کسی یه منبع رو خونده نمیشه برای همه یه جور نسخه پیچید مثلا خیلی ها از نحوه نگارش یک کتاب خوششون نمیاد خیلی ها هم دنبال جزوه اند

نمیشه برای همه یه جور گفت اگه بخواهیم کلی بگیم این مطلب رو خودم آماده کردم نمیگم کامله ولی شاید بتونی ازش کمک بگیری

منابع ارشد مکانیک 93

با سلام خدمت دوستان عزیز

من بعد از مدت ها چون سال بعد سال آخر دانشگاهم است و ترم 7 و8 ام است برای کنکور هم می خوام بخونم

بعد از سرچ و تحقیق و پرسیدن از سال بالایی های موفق به این منابع رسیدم که اگه خواستی می تونی استفاده کنی

برای زبان کلا ببینید سطح زبانتوم کجاست :

برای زبان عمومی 504 و برای تخصصی هم کتب تخصصی زیاده مانند کتاب زبان تخصصی پارسه و راهیان ارشد و....

ریاضی 1و2 آقاسی فقط متن درسیش عالیه و نکات رو عالی گفته ولی برای تست از یه کتاب دیگه که تست های سخت تر و جدید تر رو داره مثل گاج استفاده کنین

خیلی ها هم میگن ریاضی آقاسی زیادی گفته کتاب های دیگه ای هم هست مثلا کتب نیکوکار و کتب دکتر معتقدی پارسه و جزواتشون رو هم بچا توی همین فروم گذاشتند

می تونین برین و دانلود کنین و پرینت بگیرین و شروع به خوندن کنین

معادلات هم کتاب گاج خوبه با جزوات استاد های دانشگاهی هم میشه به سوالات جواب داد چون زیاد نمی پیچونشون معادلات و کلا ریاضیات پارسه رو هم خیلی تعریف می کنند

ریاضی مهندسی هم کتاب پارسه خوبه و هم
کتاب مهندس کریمی که البته مکانیک ها نیاز نیست همه فصل ها رو بخونن با یک نگاه به سوالات سال های قبل باید فهمید که از کددوم مطالب سوال بیشتر میدن

برای دروس سیالات هم چون گرایشم ساخته زیاد چیزی نمی گم(من دیگه حرفی برای گفتن ندارم)
برای سیالات پارسه خوبه و نصیر
دکتر صادقیی البته پارسه توضیحاتش بیشتر ه اونو بخونین

برای انتقال و ترمو و حتی سیالات کتاب های راهیان ارشد خوبند

پوران هم آقای سمیعی پور کتب خوبی داره ولی در مورد سیالاتش فکر نکنم جالب باشه بازم با سلیقه خودتونه و پرسیدن از نفرات برتر دانشگاهتون

برای دروس جامدات

کاملا واضحه استاتیک ومقاومت مصالح رو حتما دکتر نایی پوران پژوهش جواب داده بخونین خیلی ها کتب پارسه رو هم تعریف می کنند و طراحی اجزاء رو راهیان ارشد تنها کتاب موجود در بازاره روح الله حسینی و طراحی جزوه دکتر شریعت پناهی

برای دینامیک مریام و ارتعاشات هم چیز خاصی نمیدونم
ا
رتعاشات جباری میگن خوبه انتشارات پوران
دینامیک روح الله حسینی هم هست
برای کنترل هم آریاز برادرانی انتشارات آزاده
کتاب دکتر غفاری هم خوبه سوالات کنکور توش بوده

برای ساخت و تولید حتما جزوات امیر کبیر و تبریز رو گیر بیارین

برای سیستم حتما جزوه امیر عبدالله که یه ترم هم توی دانشگاه ما درس داد (ایشون پدر ساخت و تولید ایرانند) کتاب مرجع حریر پوش و کتاب زبان اصلی هم گالیر و کتاب زبان اصلی دابلین هم هست

برای ماشین ابزار یا اونیورسال عمومی هم جزوه دکتر رازفر امیر کبیر یا جزوه دکتر شبگرد دانشگاه تبریز

برای توانایی حتما کتاب دکتر رازفر امیر کبیر رو بگیرین یا کتاب بوث رویدترجمه دافضلی که اولی اجع تره حتما

برای درس متالورژی هم تویسرکانی انتشارات جهاد دانشگاهی صنعتی اصفهان خوبه کتاب اونر و کلیستر هم هست

برای درس هیدرولیک کتاب دکتر رضاعی امیر کیبیر و دکتر باصری مازندران انتشارات جهاد دانشگاهی امیر کبیر و یا کتاب مدینه

ب
رای قالب پرس جزوه دکتر مولایی امیر کبیر و کتاب نشر طراح هم هست

برای درس ماشین های کنترل عددی کتاب مهندس محسن لطفی انتشارات دیباگران تهران

برای درس تولید مخصوص هم کتاب فرایند های نوین مهدوی نژاد دانشگاه تهران و
جزوه دکتر عبد الله بعضی ها کتاب فرزاد بیغال رو انتشارات نشر طراحه رو پیشنهاد میدن

مدیریت تولید هم یه چیزی گیر اوردین بخونین شانسیه دیگه البته کتاب مدیریت تولید پوران نسبتا خوبه بعضی ها جزوه مدرسان و پارسه رو هم معرفی می کنند

و یکی از کتاب ها کامل ساخت و تولید

1- کتاب ساخت و تولید نشر ارکان
2- کتاب ساخت تولید سپاهان
3- کتاب ساخت و تولید آذریون

آخرین ویرایش:

maryam72

عضو جدید
ممنون از راهنماییتون. من دانشجوی سال دومم. هنوز خیلی از درسارو نخوندم. نمیدونم باید از کجا شروع کنم ؟

dash @li

کاربر بیش فعال
دانلود کتاب زبان عمومی ارشد زیر ذره بین (ویژه کنکور ارشد)
[FONT=&quot]دانلود کتاب زبان عمومی ارشد زیر ذره بین (ویژه کنکور ارشد[/FONT][FONT=&quot]) [/FONT]
[FONT=&quot]در فایلی که به پیوست این مطلب هست، بخشهایی از کتاب زبان عمومی ارشد زیر ذره بین که طی یه کار تحقیقاتی یک ساله نوشته شده رو قرار دادم[/FONT][FONT=&quot].

جلد اول کتاب که با همکاری انتشارات نگاه دانش به چاپ رسیده است، مبحث واژگان ارشد رو بطور کامل پوشش می ده:
زبان عمومی ارشد زیر ذره بین
الناز یوسف زاده
هادی جهانشاهی
انتشارات نگاه دانش
تعداد صفحات کتاب: 356
قیمت کتاب: 11.000 تومان

بخشی از مقدمه کتاب:
کتاب با نام “ زبان عمومی ارشد زیر ذره بین” ماحصل تلاشی گسترده بوده و با هدف تحلیل منطقی و نگرشی نو به درس زبان عمومی مشترک میان کلیه رشته ها ارائه گردیده است.
این کتاب بر سه زیر بخش اصلی “پاسخ زبان عمومی کلیه رشته ها و گرایشات”، “تالیف و انتخاب مجموعه تستهایی از لغات ضروری و پرکاربرد” و “راهنمای لغات مهم و پرتکرار در کنکور ارشد” استوار است که پیش از هر فصل دیباچه ای در شرح آن فصل ارائه شده است.
چرا زبان عمومی ارشد زیر ذره بین؟
مولفین این کتاب، این کتاب را نه کتابی تالیفی که بیشتر کتابی تحقیقی با دامنه وسیعی از منابع می دانند. ایده نگارش چنین کتابی با درک روند طراحی سوالات زبان عمومی ارشد طی سالهای گذشته به ذهنمان خطور کرد. بدون تردید با مطالعه این کتاب شما نیز از روند سوالات در طی این سالها آگاه خواهید شد که در صورت ادامه این خط سیر، کمک شایانی به قدرت پاسخ دهی شما به سوالات خواهد نمود.
مهمترین مزیت این کتاب: وجه تحقیقاتی آن است که تاکنون در زمینه زبان عمومی ارشد، کتابی با این ریزبینی به بحث واژگان آن نگاشته نشده بود. همواره دانشجویان این سوال را در ذهن می پرورانند که “برای واژگان کنکور ارشد کدام منبع را مطالعه کنیم؟” منابع متعدد چاپ داخل و خارج از کشور در جهت کمک به این خلاء معرفی می گردند که یکی دیگر از اهدافی که در نوشتن این کتاب راس العین خود قرار دادیم، این جمله معروف بود: “بجای آنکه چندین کتاب بخوانید، یک کتاب را چندین بار مطالعه کنید”.
سعی شده است تا حد ممکن کتاب جامعیت و مانعیت را در بحث واژگان ارشد رعایت نماید. بیش از 3200 مثال از 1600 لغت مهم و پرکاربرد کنکوری می تواند راهگشای عملی شما دانش پژوهان عزیز در بحث واژگان باشد.

مقدمه بخش پاسخ زبان عمومی کنکورها:
در این بخش به "سی و نه" دوره سوالات زبان عمومی از سال 86 الی 91 پاسخ داده شده است. این پاسخها کاملا تشریحی بوده و علاوه بر آن، تحلیل سوالات و ذکر منبع مورد استفاده طراحان برای سوالات نیز برای اولین بار عنوان شده است.
این موضوع به شما کمک خواهد نمود تا با روند طراحی سوالات کنکور کارشناسی ارشد در طی این سالها آشنا شده و از سردرگمی های معمول میان دانشجویان، پیرامون ده تست اول تمامی رشته ها رها شوید.
برای کلیه لغات موجود در گزینه ها، علاوه بر ترجمه کامل، مترادفات انگلیسی آن نیز آورده شده تا کلمات را نه با مترادف فارسی بلکه معانی اصلی آن یاد بگیرید.
جمع آوری مجموعه ای این چنین کامل و با ارائه پاسخ های کاملا تشریحی، به داوطلبان عزیز کمک خواهد نمود در قالب مجموعه ای واحد، نمونه سوالات بسیاری را تمرین نمایند.
چرا پاسخ زبان عمومی سایر رشته ها را می بایست مطالعه نمود؟
سوالات تمامی گروهها و تمامی نوبتهای آزمونی کاملا همگن بوده و از مشابهت بسیاری برخوردارند. با پاسخگویی به سوالات درخواهید یافت که برای مثال گزینه و کلمه ای که در سال مشخصی برای گروه مدیریت طرح شده بود، دو سال بعد مورد سوال گروه مهندسی عمران بود. حتی در سالهایی بوده که
کلمه ای خاص در تمام نوبتهای آزمونی آن سال با معانی مختلف تکرار شده است.
اینها اهمیت مطالعه سایر گروهها را برای شما نشان می دهد و این مرور سوالات سبب ارتقای دامنه لغات شما برای پاسخگویی به سوالات کنکور سالهای آتی خواهد بود.

مقدمه تستهای منتخب و تالیفی
تستهای این بخش جهت مرور نهایی و جمع بندی قرار گرفته است. دلیل عدم ارائه پاسخ تشریحی و ترجمه در این بخش نیز همین موضوع است که می بایست پس از تسلط کامل به مبحث واژگان (شامل ترجمه، مترادف و کاربرد آن در جمله) و پاسخ دهی به سوالات کنکور به این بخش مراجعه نمایید.
سوالات منتخب از منابع مهمی که پیش از این سابقه طراحی سوال از آنها وجود داشته، برگزیده و جهت تثبیت لغات در ذهن شما ارائه شده است. سوالات تالیفی نیز منطبق با روند سالهای اخیر و یادآوری گزینه های پرکاربرد طراحی شده اند تا سنجشی مناسب از دانسته های شما به عمل آید.
در انتهای هر آزمون، معانی کلمات مشکل آن در جدولی برای راحتی خوانندگان محترم گردآوری شده است.

مقدمه راهنمای واژگان کنکور ارشد
این بخش شامل بیش از 1500 لغت بدون در نظر گرفتن تکرار و مشتقات کلمات است. نکته منحصر به فرد آن ذکر معنی فارسی، مترادف انگلیسی، کاربرد کلمه حداقل طی دو مثال و اعلام تعداد دفعات تکرار آن در کنکورهای مختلف از سال 86 تا 91 است.[/FONT]
[FONT=&quot] دانلود[/FONT]

protonboy

عضو
از بچه ها کسی بسته مکانیک سنجش تکمیلی رو دیده؟ چطوره؟
همون کتاب های درس و نکته جهاد دانشگاهی امیرکبیره؟

protonboy

عضو
ممنون آقای فتحی
ببینید بعضی از کتابها و درسها روتینه، مثل سیالات خداکرمی یا مقاومت نایی
اما نمیدونم برای ارتعاشات چی بخونم، کتاب جباری خیلی اشتباه داره، کتاب نصیر (محمدپناه) هم بیخوده
میشه برای ارتعاشات بیشتر توضیح بدین
ارتعاشات پارسه یا نصیر(نیکخواه بهرامی) چطورن؟

Zahra_1990

عضو جدید
ممنون آقای فتحی
اما نمیدونم برای ارتعاشات چی بخونم، کتاب جباری خیلی اشتباه داره، کتاب نصیر (محمدپناه) هم بیخوده

فقط ارتعاشات راهیان ارشد صالحی پور

امین فتحی

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون آقای فتحی

من خودم از سبک جباری خوشم نمیومد
ارتعاشات راهیان ارشد عالیه کنار اون یه متتم ارتعاشات محجوب مقدس هم مثال های توپی داره بد نیست ببینی
راجع انتشارات نصیر برو سایتش یک فصل اول رو دانلود کن ببین چون سبک کتاب های بهرامی طوریه که هر کسی نمیتونه بخونه

fayyazjahani

عضو جدید
نه بابا خراب شد این همه خوندیم تخصصی اونایی که سخت بود رو راحت جواب داده بودم بعد اومدم آسون هاشو با بی دقتی مثل سوال هیدرولیک رو راحت غلط زدم . بعدشم به خاطر بی تجربگی رفتم اون 50 50 هایی که داشتم رو هم زدم .تا قبل اون میدونستم 40 درصد زدم بعدش اومدیم مثلا پهلون بازی در بیاریم همه 50 50 هارو زدیم :eek: یه 9 غلط ناقابل رفت تو پاچمون .
آخه یکی نبود به من بگه سوال عملیات حرارتی که 2000 و 5000 و 60000و70000 داشت رو خوب چرا زدی :surprised::surprised::surprised::eek: لامصب ارشدم تجربه میخوادا 6 ماه بشینی بخونی بعد بیای خودت با دست خودت گند بزنی به همش .

رتبم 2000 خورده ای شد و تخصصیشو 28 درصد زدم فکر کنم همین حدود بقیه درسا رو فقط صفر نزدم کلا برنامم رو تخصصی بود و بقیه رو صفر نزدن که تخصصیه سر دیوونه بازی خودم خراب شدم دارم امسال رو زبان وقت میزارم البته کسی جوابمونو نمیده ;)

ساخت رو فکر کنم 60 زده بودی . شما همونی هستی که نجف آباد درس میخوند؟
سال دوم کنکورتم بوده فکر کنم؟

Masoumi_Manu

کاربر فعال مهندسی مکانیک , مشاور تحصیلات تکمیلی
کاربر ممتاز
نه بابا خراب شد این همه خوندیم تخصصی اونایی که سخت بود رو راحت جواب داده بودم بعد اومدم آسون هاشو با بی دقتی مثل سوال هیدرولیک رو راحت غلط زدم . بعدشم به خاطر بی تجربگی رفتم اون 50 50 هایی که داشتم رو هم زدم .تا قبل اون میدونستم 40 درصد زدم بعدش اومدیم مثلا پهلون بازی در بیاریم همه 50 50 هارو زدیم :eek: یه 9 غلط ناقابل رفت تو پاچمون .
آخه یکی نبود به من بگه سوال عملیات حرارتی که 2000 و 5000 و 60000و70000 داشت رو خوب چرا زدی :surprised::surprised::surprised::eek: لامصب ارشدم تجربه میخوادا 6 ماه بشینی بخونی بعد بیای خودت با دست خودت گند بزنی به همش .

رتبم 2000 خورده ای شد و تخصصیشو 28 درصد زدم فکر کنم همین حدود بقیه درسا رو فقط صفر نزدم کلا برنامم رو تخصصی بود و بقیه رو صفر نزدن که تخصصیه سر دیوونه بازی خودم خراب شدم دارم امسال رو زبان وقت میزارم البته کسی جوابمونو نمیده ;)

ساخت رو فکر کنم 60 زده بودی . شما همونی هستی که نجف آباد درس میخوند؟
سال دوم کنکورتم بوده فکر کنم؟
خب ایشالا سال آینده رتبه عالی میاری..بله تو کنکور ارشد اللخصوص ساخت هم تجربه مهمه و هم شانس!!
من 60 زدم ولی کارنامه 53 اومد برام بله نجف آباد بودم سال دومم بود کنکور دادم

امین فتحی

عضو جدید
کاربر ممتاز
لیست اساتید و محل کلاس هایشان
1-زبان
اگر هدفتون مهندسی پزشکی هست یا اونقدر ضعیف هستید که باید زبان رو بزنید تا رشد کنید و یا علامه زبانید
کتاب زبان بخرید و بخونید اما اگر اپیدمی کلاس رفتن داریدکلاس مهندس رستمی تو موسسه نصیرتوصیه میشه

امین فتحی

عضو جدید
کاربر ممتاز
2- ریاضی
ریاضیات رو اگر ضعیف هستید برید چون صد در صد نتیجه میگیرید
اگر پایه ضعیف دارید برید کلاس های دکتر اغاسی تو موسسه بینش
اگر پایه قوی دارید برید برید کلاس معتقدی که گویا تو پارسه دیگه نیست و میتونید با یک سرچ تو نت پیدا کنید کجا هستند
برای معادلات و ریاضی مهندسی کلاس های مهندس کریمی که فکر کنم همه جا برگزار میشه خیلی خوبه
نکته مهم اگر واقعا نیاز دارید به کلاس های ریاضی برید چون واقعا وقت گیرند

امین فتحی

عضو جدید
کاربر ممتاز
3-سیالات
دوستان توجه کنند که اکثر اساتید این باکس عین کتابشون رو توضیح میدن پس انتظار شق القمر نداشته باشید
سیالات=استاد مطلق سیالات کنکور
دکتر صادقی موسسه پارسه
ترمو و انتقال=دکتر کوثری موسسه پارسه
نکته مهم دکتر خداکرمی استاد دانشگاه ازاد تبریز هستند برای همین نمیشه گفت کلاس هاشون تشکیل میشه یا نه
دوستانی که کلاس دکتر سمیع پور رفتن از بیان ضعیفشون گلایه داشتند

fayyazjahani

عضو جدید
خب ایشالا سال آینده رتبه عالی میاری..بله تو کنکور ارشد اللخصوص ساخت هم تجربه مهمه و هم شانس!!
من 60 زدم ولی کارنامه 53 اومد برام بله نجف آباد بودم سال دومم بود کنکور دادم

آره تجربه خیلی مهمه . البته شما با توجه به معلوماتت حقت بود که خوب بیاری.
درصد های همه رو کم کرده بودن میگم رتبت چند شد باید زیر 10 میشد ؟
میگم از دوستان میشه بپرسی برای زبان تخصصی بین کتاب ماهان و راهیان ارشد و مدرسان و انتشارات سمت کدومش بهتره؟

امین فتحی

عضو جدید
کاربر ممتاز
4-جامدات
مهمترین باکسی که واقعا ارزش کلاس رفتن رو داره این باکسه
استاتیک و مقاومت
فقط دکتر نایی که تو تمام موسسات کلاس دارند و من حتما توصیه میکنم برید چون درصدتون حداقل 30تا 40درصد پیشرفت میکنه
طراحی اجزا
دکتر شریعت پناهی
اگر هدفتون درصد بالا تو جامداته یا از گزینه های تک رقمی هستید توصیه میشه حتما برید

امین فتحی

عضو جدید
کاربر ممتاز
[h=2]http://www.****************/forums/images/icons/Default.gif[/h]
5-ارتعاشات
این باکس کلکسیون اساتید مختلف هست که به نظر من فقط مهندس حنانه برای دینامیک ماشین مفید هست دوستان اگر کسی رو میشناسن معرفی کنند​