مطالعه گروهی کنکور کارشناسی ارشد معماری 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
من یه کتاب گرفتم که همه لغات و تمرینا و متنا رو داره+اینکه معانیرم داره یعنی 50% وفت بخاطر پیدا کردن لغت هدر نمیره!+CD
504 وايه ویرایش ششم مترجم:ابولقاسم طلوع.ناشر :انتشارات جنگل،جاودانه

مسلما می تونه یه کتاب خوب باشه،ولی قبول دارین اگه خودتون دنبال لغت بگردین بازدهی یادگیری حداقال دو برابر بیشتر میشه؟در ضمن اگه بخواین لغارو خودتون دنبالشون بگردین می تونین کلمه های مناسب و مورد نظر خودتون و انتخاب کنین.:smile:

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها من پست ها را نشد نقل قول بگیرم برا همین بدون نقل قول میگم
اول اینکه اگه کسی جزوه سروش داره و بتونه بزاره یک چیز با کیفیت خوبش را به خصوص مال سیستم های ساختمانی اش که ادم بدون چه چیزایی مد نظرش بوده توجزوه که اصل کتاب که میخونه با دقت تر بخونه که فوق العاده میشه کارش ثواب دنیا و اخرت گیرش میاد باز مباحث محاسباتی را میشه از یک کتابی پیدا کرد یاد گرفت
و اما درباره برنامه ریزی که یکی از دوستان درباره دوران جمع بندی پرسید متوجه نشدم دقیقچی می خواد راستش من از امروز به برنامه ام فک کردم و یک چیزایی را نوشتم که اکم کم استارت برنامه درسی و زندگی ام بزنم حالا اگه درباره این برنامه ریزی بگید بتونم کمک میکنم بهتون

4fafa

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها من پست ها را نشد نقل قول بگیرم برا همین بدون نقل قول میگم
اول اینکه اگه کسی جزوه سروش داره و بتونه بزاره یک چیز با کیفیت خوبش را به خصوص مال سیستم های ساختمانی اش که ادم بدون چه چیزایی مد نظرش بوده توجزوه که اصل کتاب که میخونه با دقت تر بخونه که فوق العاده میشه کارش ثواب دنیا و اخرت گیرش میاد باز مباحث محاسباتی...بچه ها یکی ب من بگه من ایستایی چیکار کنم..جزوه هایی ک اردشیر گذاشت برا مرکز..من مشکل دارم باهاش...وای خیلی من ضعیفم تو این قضیه... را میشه از یک کتابی پیدا کرد یاد گرفت
و اما درباره برنامه ریزی که یکی از دوستان درباره دوران جمع بندی پرسید متوجه نشدم دقیقچی می خواد راستش من از امروز به برنامه ام فک کردم و یک چیزایی را نوشتم که اکم کم استارت برنامه درسی و زندگی ام بزنم حالا اگه درباره این برنامه ریزی بگید بتونم کمک میکنم بهتون
مباحث محاسباتی...بچه ها یکی ب من بگه من ایستایی چیکار کنم..جزوه هایی ک اردشیر گذاشت برا مرکز..من مشکل دارم باهاش...وای خیلی من ضعیفم تو این قضیه...

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
مباحث محاسباتی...بچه ها یکی ب من بگه من ایستایی چیکار کنم..جزوه هایی ک اردشیر گذاشت برا مرکز..من مشکل دارم باهاش...وای خیلی من ضعیفم تو این قضیه...

چرا من جزوه را نخوندم ولی یک نگاه انداختم خیلی خوب بود اگه حسش بود امشب یک چند صفحه را میخونم ................من میفهم محاسباتی را ولی خیلی بی دقتم ولی میخوام این ضعف درست کنم
قبلا از فن متنفر بودم ولی بعدش توسط همین بچه های باشگه بهش علاقه مند شدم درسته که خیلی کم تونستم براش وقت بزارم و خیلی نخوندمش همه اش فک میکردم که توی فن میام و سوالات تنظیم اینها را میزنم ولی باید بگم همون 35 درصدی هم که زدم به خاطر همون یک ذره فنی که خوندم بود البته شیوه خوندنم یکم اشتباه بود شاید به خاطر استرس و زمان کم بودش وهمین طورمن می ترسیدم که بزنم و منبع خاصی هم نخوندم

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها من از فردا اگه خدا بخواد محکم و قوی شروع میکنم:surprised:

یا علی:w10:

انشاله مهندس موفق باشی ما هم کم کم بهتون ملحق میشم البته بعد ازبرنامه ریزی کارمون ولی زبان و فن هستیم انشاله ...........................................پیش به سوی موفقیت

nilelahe

عضو جدید
سلام به همگی..خسته نباشید.. دوستان منم تقریبا یک هفته ست که شروع کردم ولی فقط گیج میزنم و نمیدونم از کجا و چی رو بخونم ..انگار هول باشم از همه کتابا یه دو صفحه میخونم ..اگه میشه کمک کنید که چکار کنم.. :cry::cry:

4lii

عضو جدید
من یه کتاب گرفتم که همه لغات و تمرینا و متنا رو داره+اینکه معانیرم داره یعنی 50% وفت بخاطر پیدا کردن لغت هدر نمیره!+CD
504 وايه ویرایش ششم مترجم:ابولقاسم طلوع.ناشر :انتشارات جنگل،جاودانه

این روش مناسبی نیست برای کنکور زبان. شما حداقل باید دو کتاب تافل و 504 رو بخونید تا بتونید به سوال ها جواب بدید و این لغات رو مرور کردن از روی کتاب برای جمع بندی اصلا جواب گو نیست.
درسته که زمان زیادی از دست میره تا لغات رو پیدا کنید اما در آخر شما یه دیکشنری دارید که همه لغات رو که تو این 6ماه خوندید رو مارک کردید داخلش و مرور کردنش خیلی راحت تر هست. من توصیه میکنم حتی اگه کسی از کتاب کمکی هم استفاده میکنه بازم دیکشنری رو برای مرور داشته باشه.

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همگی..خسته نباشید.. دوستان منم تقریبا یک هفته ست که شروع کردم ولی فقط گیج میزنم و نمیدونم از کجا و چی رو بخونم ..انگار هول باشم از همه کتابا یه دو صفحه میخونم ..اگه میشه کمک کنید که چکار کنم.. :cry::cry:

خب شما قبل از اینکه استارت می زدین اولش بایس یه برنامه ریزی دقیق انجام می دادین.یکی دو روز تحقیق کنین منابع و پیدا کنین و کتابارو اولویت بندی کنین.بعد شروع کنین به مطالعه کردن....قبل از شروع مطالعه روزانتون اهدافتون و که تو برنامه ریزیاتون مشخص کردین مرور کنین.به خودتونم آرامش بدین.مطمئنا شرایط شما مثل خیلی از بچه هاست.....نگران نباشین;)

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام دوست عزیز این روشی که پیش گرفتی اصلا خوب نیست البته به نظر من ببین اولین نکته نقاط ضعف و قوت خودت مشخص کن و هدفت و اینکه کلا چه کتاب هایی را میخوای بخونی و کدوم ها را نمی خوای بخونی ببین تو باید اول یک برنامه داشته باشی به جایی که از هر کدوم یکی یا دو صفحه بخونی یکی یا دو تا کتاب درست بخون یک برنامه زبان برا خودت مشخص کن و طبق اون بخون هر روز تو برنامه ات باشه بعدش هم که مشخص کردی چه کتابهایی را در کل میخوای بخونی بعد بیا بگو مثلا فن میخوام با درک رفتار سازه ها و سازه در معماری شروع کنم و یا یکی از این دوتا خب این هم بزار تو برنامه اگه خلیی دوست داشتی تاریخ بخونی یک کتا ب تاریخ هم انتخاب کن و با توجه به توانایی و وقتت شروع کن به خوندن اگه خیلی منظم بخونی ممکن بعد 2هفته یا نهایتا 3 هفته با توجه به خودت و زمانت می تونی 3یا 4تا کتاب را تموم کنی بعدش یک حس خوب داری و تشویق میشی میری سراغ کتابهای بعدی خودت از الان ملزم نکن از همه کتابها بخونی
من خودم امروز یک برنامه ریختم برا شروع فعلا فقط فن و زبان توش هست نه تاریخ نه در نه منظر من برسونم همین 3تا کتاب هم بخونم فعلا زیاد بر زیادمه پس نمی خواد خودت از الان اذیت کنی و سر در گم

فرح نوش

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها زارعی با فصل امریکا با بدون امریکا چه تغییراتی کرده است ؟!
من بدون امریکا دارم !!! .

ros.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام یه سوال
میشع بگید حدودا روزی چندساعت درس میخونید؟؟

setareh266

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها زارعی با فصل امریکا با بدون امریکا چه تغییراتی کرده است ؟!
من بدون امریکا دارم !!! .
تغییراتی که من دیدم بیشتر عکسا بودن .. ..من هر دوشونو دارم ولی الان پیشم نیس.......نگاه میکنم بهت میگم........

mahmoudz

کاربر فعال
سلام یه سوال
میشع بگید حدودا روزی چندساعت درس میخونید؟؟

سلام...بزرگترین اشتباه اینه که بعضی از دوستان فکر می کنند هر چه بیشتر درس بخونیم، موفق تریم....
به زیاد خوندن نیست....به درست خوندنه...
موفق باشید.

setareh266

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها جونم سلام
من خلاصه تاریخ معماری جهان رو تموم کردم و زبان میخونم و لذت میبرم ;)
بهترین کار دنیا درس خوندنه:)
امرووز به خودم استراحت مطلق دادم چون تولدمه:D
تولدت مبارک دوستی جون......موفق باشی

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
بچه ها جونم سلام
من خلاصه تاریخ معماری جهان رو تموم کردم و زبان میخونم و لذت میبرم ;)
بهترین کار دنیا درس خوندنه:)
امرووز به خودم استراحت مطلق دادم چون تولدمه:D

سلام عزیزم
خدا قوت
میگمااااا ی سوال:اگه بهترین کار دنیا درس خوندنه پس چرا روز تولدت ک بهترین روزته انجامش ندادی؟؟:w38:؟!!:D
تولدت مبارک خانومی
واست استجابت بهترین دعاهاتو ارزو کردم
موفق باشی:w30:

SATTAR 017

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
چطوری داداش ایلات ؟ آره بیا به من میگی بیا خودت نمیای :))) تو چه کردی ؟

قربونت داداشی ....
چندتا پروژه دانشجویی به پستم خورده بود ........
که حیف بود انجامش ندم و 10 روزی از درس خبری نبود...... :confused: :biggrin:
ولی الان دیگه دور و ورم رو خلوت کردم و دوباره خوب شروع کردم ........ ;) :)

setareh266

عضو جدید
کاربر ممتاز
قربونت داداشی ....
چندتا پروژه دانشجویی به پستم خورده بود ........
که حیف بود انجامش ندم و 10 روزی از درس خبری نبود...... :confused: :biggrin:
ولی الان دیگه دور و ورم رو خلوت کردم و دوباره خوب شروع کردم ........ ;) :)

سلام
خوشحال شدم دیدم دیگه جدی جدی شروع کردی .......
یکم درباره برنامت توضیح میدی ؟و چند ساعت در روز مطالعه داری؟چه منابعی قراره تو برنامت بخونی؟!!!!......

arcnew

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام عزیزم
خدا قوت
میگمااااا ی سوال:اگه بهترین کار دنیا درس خوندنه پس چرا روز تولدت ک بهترین روزته انجامش ندادی؟؟:w38:؟!!:D
تولدت مبارک خانومی
واست استجابت بهترین دعاهاتو ارزو کردم
موفق باشی:w30:
مرسی مارال عزیزم:heart::heart:
خیلی ممنونم از همه بچه هایی که زحمت کشیدن و تبریک گفتن، مرسی:gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol:
خوب من فقط تو روز تولدم زبان رو خوندم که یه جورایی تفریحه;)

nilelahe

عضو جدید
خب شما قبل از اینکه استارت می زدین اولش بایس یه برنامه ریزی دقیق انجام می دادین.یکی دو روز تحقیق کنین منابع و پیدا کنین و کتابارو اولویت بندی کنین.بعد شروع کنین به مطالعه کردن....قبل از شروع مطالعه روزانتون اهدافتون و که تو برنامه ریزیاتون مشخص کردین مرور کنین.به خودتونم آرامش بدین.مطمئنا شرایط شما مثل خیلی از بچه هاست.....نگران نباشین;)
سلام :) ممنون بابت راهنماییتون..باشه حتما اینکارو انجام میدم. بازم مرسییییییییییییییییی:w10::w33:

4fafa

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها.
من کتاب معماری جهان رو هنو نخریدم .این چیزی ک دیروز فرخ نوش میگف ک بخش آمریکاو اینا...
الان بخرم تو کتابش هس یا باید دمبال ویرایش جدید باشم حتمن.
ی چیز دیگه:ی استاتیک کاربردی ه تو باشگا خب؟یکی از بجه ها گفته بود برا قسمت های مورد مطالعه کمیت برداری فصول 1 و 8 استاتیک کاربردیو بخونید و برا گشتاور صفحه 58تا 60...اولن ک اون اسن فصل بندیش معلوم نی تو پی دی افش و بعد اینکه صفحه 50 ب بهدم نداره تا 78.
چطوریه؟؟
هااا فهمیدم اینcase study ک تو لاشگاهه و 98 صفحس صفحات خاکستری کتاب های استاتیک کاربردی و مقاومت کاربردی برا دانشجویان معماری و عمرانه...ینی باید این 98 رو بخونیم؟کل کتاب لازم نی درسته؟
و ی مبانی سازه برا معماران هس ک برا دکتر محمود گلابچی و دکتر کتایون تقی زادس ..نوشته خلاصه کتاب مبانی سازه برا معماران و 109 صصفحست...خیلی ازش خوشم میاد احساس میکنم خوب توضیح داده..میخام بدونم کسی کتابشو داره باین مقایسه کنه بهم بگه ک اینو بخونم کافیه یا برم کتابشو بخرم.میخام پرینتش کنم لطفن بهم بگید.
arcnew عزیز تولدت هم مبارک. ایشالا همیشه سلامت باشی و دلت خوش.

آخرین ویرایش:

nilelahe

عضو جدید
سلام دوست عزیز این روشی که پیش گرفتی اصلا خوب نیست البته به نظر من ببین اولین نکته نقاط ضعف و قوت خودت مشخص کن و هدفت و اینکه کلا چه کتاب هایی را میخوای بخونی و کدوم ها را نمی خوای بخونی ببین تو باید اول یک برنامه داشته باشی به جایی که از هر کدوم یکی یا دو صفحه بخونی یکی یا دو تا کتاب درست بخون یک برنامه زبان برا خودت مشخص کن و طبق اون بخون هر روز تو برنامه ات باشه بعدش هم که مشخص کردی چه کتابهایی را در کل میخوای بخونی بعد بیا بگو مثلا فن میخوام با درک رفتار سازه ها و سازه در معماری شروع کنم و یا یکی از این دوتا خب این هم بزار تو برنامه اگه خلیی دوست داشتی تاریخ بخونی یک کتا ب تاریخ هم انتخاب کن و با توجه به توانایی و وقتت شروع کن به خوندن اگه خیلی منظم بخونی ممکن بعد 2هفته یا نهایتا 3 هفته با توجه به خودت و زمانت می تونی 3یا 4تا کتاب را تموم کنی بعدش یک حس خوب داری و تشویق میشی میری سراغ کتابهای بعدی خودت از الان ملزم نکن از همه کتابها بخونی
من خودم امروز یک برنامه ریختم برا شروع فعلا فقط فن و زبان توش هست نه تاریخ نه در نه منظر من برسونم همین 3تا کتاب هم بخونم فعلا زیاد بر زیادمه پس نمی خواد خودت از الان اذیت کنی و سر در گم

سلام..ممنونم بابت راهنماییتون..من فکر میکردم باید همه کتاب ها رو به موازات هم پیش ببرم..یعنی کتاب به کتاب برم جلو؟ :):surprised:

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام..ممنونم بابت راهنماییتون..من فکر میکردم باید همه کتاب ها رو به موازات هم پیش ببرم..یعنی کتاب به کتاب برم جلو؟ :):surprised:

همه را با هم اوه یک قرن طول میکشه ببین طبق برنامه ات چند تایی را با هم پیش ببره من خودم قبلا که میخوندم یک روند درست کرده بودم که مثلا 4تا5تا را با هم شروع میکردم به خوندن بعد از اون تقریبا با هم تموم میشدن یا با اختلاف یک روز یعنی ب تموم شدن یک کتاب ادم انرژی میگیره بره بعدی را شروع کنه مثلا یک تاریخ بخون یک یا دو تا فن یک دونه زبان بایکی دیگه مثلا طیق علاقه و برنامه ریزی ات در واقع یک 4تا 5تا کتاب با هم باید پیش ببری با هم تموم میشن من این جوری می خوندم

nilelahe

عضو جدید
:)متشـــــــــــــــــــــــــــــکرم ..باشه حتما اینکارو امتحان میکنم..هرچند وقتمم کمه :( ولی ایشالا بتونم
:)

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا