مطالعه گروهی کنکور کارشناسی ارشد معماری 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

jhangard

کاربر بیش فعال
بچه ها من از درک شروع کردم بلکه درک و شعورم از معماری بالا بره، لدفا کتابای مهمشو بهم بگید. خودم اینا رو خوندم: فرم فضا نظم، فضا زمان معماری، زیبایی شناسی و بوطیقا

!ala

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
منم بلاخره بعد از 2 هفته کلنجار رفتن با غول تنبلیم موفق شدم بیام اینجا،
برا من که عاشق خواب و گردشم خیلی سخته بشینم تو خونه درس بخونم ولی خب دیگه جو گیر شدم:D، منم میخوام با شما شروع کنم:)

حالا عید دیدنیا تموم شه از زبان و سازه و فیزیک 1 شروع میکنم، کسی نظری پیشنهادی نداره؟

SATTAR 017

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بچه ها من از درک شروع کردم بلکه درک و شعورم از معماری بالا بره، لدفا کتابای مهمشو بهم بگید. خودم اینا رو خوندم: فرم فضا نظم، فضا زمان معماری، زیبایی شناسی و بوطیقا
مفاهیم پایه در معماری + مشق معاری عیسی حجت + نویفرت + جزوه درک مهدی حجت(دانشگاه تهران) + جزوه درک معماری احمد خوشنویس(دانشگاه تهران) + جزوه فرایندطراحی امیرسعید محمودی(دانشگاه تهران)+ و کلیه مقالات عیسی حجت (بخاطراینکه بیشتر با طرز فکرشون آشنا شیم .چون ایشون طراح سوالات درک هستن)
سلام منم بلاخره بعد از 2 هفته کلنجار رفتن با غول تنبلیم موفق شدم بیام اینجا، برا من که عاشق خواب و گردشم خیلی سخته بشینم تو خونه درس بخونم ولی خب دیگه جو گیر شدم:D، منم میخوام با شما شروع کنم:) حالا عید دیدنیا تموم شه از زبان و سازه و فیزیک 1 شروع میکنم، کسی نظری پیشنهادی نداره؟
بستگی داره به شرایطتون. اگه دانشجو نیستین ، میشه درسای دیگرم شروع کنین یواش یواش. اگرم که مث من دانشجو هستین اولویت باید با درسای دانشگاهتون باشه بعد کنکور ، چون هنوز نزدیک ی سال به آزمون هست. الکی نباید از الان زیادی شلوغش کنیم و استرسیش کنیم . منکه خودم الان فقط زبان و درک وسازه رو شرو کردم.حالا تاریخ و بقیه مباحث رو از تابستون شرو میکنم . الان آروم آروم دارم پیش میرم تا خودمو عادت بدم ب درس خوندن.(چون نزدیک 2 سالی هس که از کنکور کارشناسیم گذشته) رفته رفته ساعات مطالعه رو باید افزایش بدیم ن اینکه از اول جوگیر شیم و بعد چند ماه خدای نکرده پنچرشیم (این نطر شخصی منه ) رهرو آن نیس گه گهی خسته و گهی تند رود/رهر. آن است که آهسته و پیوسته رود

asadireza

عضو جدید
خوش اومدی

از من کندتر و تنبلتر نیستی دوست خوبم
تازه من متاهل هم هستم و قراره از اول تیر سر کار هم برم:w22:
خدا بزرگه

متشکرم ^_^ امیدوارم هممون تا روز آخر با انرژی و انگیزه ادامه بدیم و به هدفمون برسیم :heart:[/QUOTE]

ماشالا به پشت کارو همتت...:w11::D

asadireza

عضو جدید
ســــــــــــــــــــــــلام به همه ی عزیزان پشت کنکوری :D
من 2 ماه دیگه استارات میزنم...همه داشته هامو سر یه بازی کوچولو باختم و صفره صفرم...منظورم داشته های علمیه هااا...البته خیلی زیادم نبودن ولی خوب...
من الان در حکم یه پشت کنکور کاردانیم...بگید از کجا و چطوری شروع کنم؟؟؟:question::question::question:
:w27:

yoolia

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام خوش اومدی به نظر من روی یه بخش زوم نکن کتابایی که خوندی عالی هستن. ولی از رو لیست منابع بخونی بهتره. حالا فک کنم جزوه های اساتید خوب رو بخونی و کتاب عصر کنکاش رو برای جمعبندی بخری عالیه. علاوه بر این از تاپیک جزوه ها سوالات درکی که گذاشته شده رو بگیر و بزن
مفاهیم پایه در معماری + مشق معاری عیسی حجت + نویفرت + جزوه درک مهدی حجت(دانشگاه تهران) + جزوه درک معماری احمد خوشنویس(دانشگاه تهران) + جزوه فرایندطراحی امیرسعید محمودی(دانشگاه تهران)+ و کلیه مقالات عیسی حجت (بخاطراینکه بیشتر با طرز فکرشون آشنا شیم .چون ایشون طراح سوالات درک هستن) بستگی داره به شرایطتون. اگه دانشجو نیستین ، میشه درسای دیگرم شروع کنین یواش یواش. اگرم که مث من دانشجو هستین اولویت باید با درسای دانشگاهتون باشه بعد کنکور ، چون هنوز نزدیک ی سال به آزمون هست. الکی نباید از الان زیادی شلوغش کنیم و استرسیش کنیم . منکه خودم الان فقط زبان و درک وسازه رو شرو کردم.حالا تاریخ و بقیه مباحث رو از تابستون شرو میکنم . الان آروم آروم دارم پیش میرم تا خودمو عادت بدم ب درس خوندن.(چون نزدیک 2 سالی هس که از کنکور کارشناسیم گذشته) رفته رفته ساعات مطالعه رو باید افزایش بدیم ن اینکه از اول جوگیر شیم و بعد چند ماه خدای نکرده پنچرشیم (این نطر شخصی منه ) رهرو آن نیس گه گهی خسته و گهی تند رود/رهر. آن است که آهسته و پیوسته رود
چه خبره؟!!!!!اگه الان ازت بپرسن سازه چی بخونیم لابد کل لیست گلابچی +جزوه فاطمی و طباطبایی و سروشنیا و شریفی و ... رو یکجا میگی بخونیم!!!!!!!!!!الکی شلوغش نکنین!اینطوری پست میذارین ممکنه بعضیا جا بزنن!

آخرین ویرایش:

farzaneh*memary

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
اینا برا کنکور نیستنا.... من خودم زیبایی شناسی رو اوایل تاپیک گفتم ولی منظورم کنکور نبود اصلا، فقط در حد یه مطالعه ی کلی چون ذهنیت خوبی به آدم می ده... احساس مسئولیت کردم که اینجا هم یاد آوری کنم یه وقت باعث اشتباه بعضی از دوستان نشم، من حتی تو کنکور یکی دو تا از سوالا رو با توجه به همین زیبایی شناسی زدم که غلط از آب درومد (لکور بوزیه و اون سوال باغ سازی اروپایی) ... البته از عکساش گاهی سوال طرح می شه ولی خب کلا خیلی حجیمه و با اینکه کتاب بی نهایت خوبیه ولی ارزش کنکوری نداره یه جورایی

برای درک این پستا رو ببینین خیلی خیلی خوبن :
#1099 #1101 #1132 #1032 #1103

ســــــــــــــــــــــــلام به همه ی عزیزان پشت کنکوری http://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/biggrin.gif
من 2 ماه دیگه استارات میزنم...همه داشته هامو سر یه بازی کوچولو باختم و صفره صفرم...منظورم داشته های علمیه هااا...البته خیلی زیادم نبودن ولی خوب...
من الان در حکم یه پشت کنکور کاردانیم...بگید از کجا و چطوری شروع کنم؟؟؟http://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/2/icon_question.gifhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/2/icon_question.gifhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/2/icon_question.gif
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/funny/w27.gif
به نظر من که زبان بخون قبلا تو این پستا نظرمو نوشتم :
#5 #18 #174

برا درک هم که بالاتر لینک گذاشتم... بقیه درسارم پستای مفیدی که از بچه های سالای قبل یادمه میام پیدا می کنم می ذارم براتون http://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/wink.gif

آخرین ویرایش:

SATTAR 017

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام خوش اومدی به نظر من روی یه بخش زوم نکن کتابایی که خوندی عالی هستن. ولی از رو لیست منابع بخونی بهتره. حالا فک کنم جزوه های اساتید خوب رو بخونی و کتاب عصر کنکاش رو برای جمعبندی بخری عالیه. علاوه بر این از تاپیک جزوه ها سوالات درکی که گذاشته شده رو بگیر و بزنچه خبره؟!!!!!اگه الان ازت بپرسن سازه چی بخونیم لابد کل لیست گلابچی +جزوه فاطمی و طباطبایی و سروشنیا و شریفی و ... رو یکجا میگی بخونیم!!!!!!!!!!الکی شلوغش نکنین!اینطوری پست میذارین ممکنه بعضیا جا بزنن!
راس میگین شما .;)
من اینارو از لیستی که یکی از این موسسات تبلیغی معرفی کرده بود گفتم . مطمئنن مطالعه همه اینا لازم نیس.
بچه ها ببخشید که اگه بیخودی نگرانتون کردم .
بنظر من همونطور که شما گفتین اون کتابی که آقای عسکری از انتشارات عصرکنکاش چاپ کردن بهتره .که فایلش هم تو باشگاه هس.

آخرین ویرایش:

SATTAR 017

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
من دیگه دارم گیج میشم....
هرکسی یه چیز میگه....
الان دیگه نمیدونم منابع اصلی چیان.....
جزوه های مهم کدومان....
کمک
بچه ها من ی پیشنهادی دارم :

همگی تایپک ** مطالعه گروهی کارشناسی ارشد 93 **رو بخونیم .

اونجا بچه های پارسال و سال های قبل گفتگو کردن و ما هم میتونیم از تجربه هاشون استفاده کنیم .

ب نظر من کلیات کنکور ارشد چه منابع و چه طریقه خوندن و همه جی دستمون میاد.

!ala

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها من ی پیشنهادی دارم :

همگی تایپک ** مطالعه گروهی کارشناسی ارشد 93 **رو بخونیم .

اونجا بچه های پارسال و سال های قبل گفتگو کردن و ما هم میتونیم از تجربه هاشون استفاده کنیم .

ب نظر من کلیات کنکور ارشد چه منابع و چه طریقه خوندن و همه جی دستمون میاد.

سلام عرض شد:)
خوندن اون تاپیک خودش چند ماه طول میکشه:D ولی من دیشب چند صفحه ای ازش خوندم خوب خیلی کمک میکنه،
دیشب داشتم فک میکردم کاش یکی که در جریان کل این تاپیک هست قسمت مهماشو برامون جدا میکرد:D خب دوس داشتم اینجوری بود دیگه:D آرزو داشتن که عیب نیس:)

!ala

عضو جدید
کاربر ممتاز
من دیگه دارم گیج میشم....
هرکسی یه چیز میگه....
الان دیگه نمیدونم منابع اصلی چیان.....
جزوه های مهم کدومان....
کمک

ببین دوست عزیزم همه تقریبا الان وضعیت تورو دارن، منم مثه تو هنوز فک میکنم از تو عقبترم تو اینکه چی بخونم چی نخونم
واسه این چیزا وقت داریم هنوز، گیج نباش فقط رو دو سه تا مبحث تمرکز کن،
من خودم به این نتیجه رسیدم که زبانمو تقویت کنم با همون سایتی که فرزانه گفت، کنارش کتاب سازه در معماریو بخونم با فیزیک 1و اگه شد سبک شناسی پیرنیرو هم نیگا کنم، زیاد شد که:D،

حالا خودتو گیج نکن ما تا وقتی که بچه های 93 کنکور بدنو بیان اینجا واسه راهنمایی، رو زبانو این درسای مشخص شده کار میکنیم تا بعدش ببینیم چی میشه
:w16:

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببین دوست عزیزم همه تقریبا الان وضعیت تورو دارن، منم مثه تو هنوز فک میکنم از تو عقبترم تو اینکه چی بخونم چی نخونم
واسه این چیزا وقت داریم هنوز، گیج نباش فقط رو دو سه تا مبحث تمرکز کن،
من خودم به این نتیجه رسیدم که زبانمو تقویت کنم با همون سایتی که فرزانه گفت، کنارش کتاب سازه در معماریو بخونم با فیزیک 1و اگه شد سبک شناسی پیرنیرو هم نیگا کنم، زیاد شد که:D،

حالا خودتو گیج نکن ما تا وقتی که بچه های 93 کنکور بدنو بیان اینجا واسه راهنمایی، رو زبانو این درسای مشخص شده کار میکنیم تا بعدش ببینیم چی میشه
:w16:

ببین اگه بخوایم بکشین منابع چی ها هستش و اینها بخوایم همه منابع را بخونیم و همه هم 100درصد اوکی که به نزم من یک 10سالی لازمه که کنکور ارشد بدید کهاین بی خیال شید این نظر شخصی من که فقط منابع اصلی را بخویند ،درک که اصلا منبع درست و درمونی نداره اگه همه کتابهای معماری هم بخویند بازم کمه ولی به نظرم هر چی بیشتر سوال بخونید و حل کنید با سوالات مختلف اشنا میشید و این خوبه کتاب عسگری هم خوبه ،ببینید به نظر من اول یک دور سوالات کنکور سالهای قبل را بخونید این جور می فهمید که توی چه ریتم سوال میدن و چه جوریه و وقتی دارید می خونید می تونید روش تمرکز کنیدو به اون چیزای که برا طراح مهم هستش با دقت بیشتری بخونید
از هر چی میگذرید و نمی خونید این مدت از زبان نگذرید

yoolia

عضو جدید
کاربر ممتاز
منظورم به بعضی از بچه هاست که خودشونو عقل کل حساب می کنن. مثل استاد همه چی دونن .
ببین دوست عزیز
اینجا کسی اینطوری که شما میگی فکر نمیکنه. نمیدونم از حرف کدوم یکی از بچه ها اینطوری برداشت کردی ولی ایت تاپیک راه انداخته شده تا بچه ها بیان تجربیاتشونو اینکه چی میخوان بخونن چی خوندن یا چیو نمیخونن رو بادلیل بگن تا کسانی که اصلا اطلاعی ندارن با سبک سنگین کردن کامنتا یه روزنه برای شروع پیدا کنن
لطفا همراه باشین و اگه اطلاعات مفیدی دارین خوشحال میشیم در اختیارمون بذارین;)

nasim666

عضو جدید
از اولشم از عید بدم میومدااا!!:thumbsdown: نه درس میخونم نه لاقل کاری میکنم که خوش بگذره! عیدم داره تموم میشه و من هنوز اول راهم نیستم !!:wallbash:
بچه ها خوب بگید شمام نخوندین من بدونم تنها نیستم انگیزه بگیرم :w09::w06::w06::w06::w06:

aozita

عضو جدید
کاربر ممتاز
از اولشم از عید بدم میومدااا!!:thumbsdown: نه درس میخونم نه لاقل کاری میکنم که خوش بگذره! عیدم داره تموم میشه و من هنوز اول راهم نیستم !!:wallbash:
بچه ها خوب بگید شمام نخوندین من بدونم تنها نیستم انگیزه بگیرم :w09::w06::w06::w06::w06:
می تو:cry:

!ala

عضو جدید
کاربر ممتاز

آخ آخ منم همینطور:)
فقط من 3 تا درس از 504 رو خوندم ولی همشو یادم رفته دارم همینارو هی مرور میکنم:D

SATTAR 017

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
از موقع کنکور هنرستان که عضو کانون بودم با جعبه لایتنر و دفتربرنامه ریزی به روش قلم چی آشنا شدم .فوق العاده بود برام.
کار با جعبه لایتنر مثل یک بازی لذت بخش و دلنشین میمونه ، اصلن خسته نمیشی ازش . مخصوص درسای حفظی مثل لغات زبان و تاریخ هست.

فایل دفتر برنامه ریزی
http://www.civil-eng.ir/274/دانلود-دفتر-برنامه-ریزی-قلم-چی.html

آموزش کار با جعبه لایتنر
http://g5g5.ir/جی-5-چیست؟/
http://g5g5.ir/ask/191/g5box/چه-طور-از-جعبه-جی5-استفاده-کنیم؟/
http://www.kanoon.ir/Article/18506/جعبه‌ي_يادگيري_لايتنر.htm

8721041016

عضو جدید
خیلی ممنون که این لینک گذاشتین ،کسی از بین شماها نمیدونه چه جوری میشه جزوه های دانشگاه تهران تهیه کرد آخه همه میگن که استادای اونجا طراح سوالها هستند.:)ممنون

SATTAR 017

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
خیلی ممنون که این لینک گذاشتین ،کسی از بین شماها نمیدونه چه جوری میشه جزوه های دانشگاه تهران تهیه کرد آخه همه میگن که استادای اونجا طراح سوالها هستند.:)ممنون

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/308383-**%D8%AC%D8%B2%D9%88%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%D9%85%D8%B9%D9%85%D8%A7%D8%B1%DB%8C**

hassansh795

عضو جدید
سلام خدمت اساتید محترم...
یه سوال از بروبکس گل این تاپیک داشتم،ببخشید سوالم کاملا ابتدایی هست:redface:
من ترم 4 معماری هستم و کنجکاویم واسه ارشد گل کرد،نمیخام الان واسه ارشد بخونم ولی میخام اگه دارم همین الان درسیو واسه امتحان میخونم از منابع ارشد بخونم که بعدا راحت باشم:)اومدم یه سری اینجاها زدم،یه سوالی واسم پیش اومده:
توی منابع ارشد اسمی از درسایی مث نقشه برداری یا برداشت بناهای تاریخی که ما الان داریم پاس می کنیم نمیبینم...اینا اصلا توی کنکور نمیاد نه؟؟
یه سوال دیگه هم داشتم راجع به سازه های بتنی که دارم این ترم پاس میکنم...توی منابع ارشدش که داشتم نگاه میکردم کلا فرق داره با اون چیزی که الان داره به ما تدریس میشه...واسه ما یه استاد جوون آوردن که عمرانی هم هست و هیچی ظاهرا از معماری نمیدونه...خیلی محاسباتی داره درس میده و فرمول زیاد میگه...منبعی هم که واسه امتحان معرفی کرده کتاب سازه های بتن آرمه از دکتر داوود مستوفی نژاد هست که اصلا واسه بچه های عمرانیه...میخاستم بدونم اصلا یه همچین درسیو ما معمارا چجوری باید بخونیم؟فرمولی؟غیرفرمولی؟بهترین منبع که در راستای ارشد هم باشه واسه این درس چیه؟جوری که به امتحانم هم ضرر نخوره...
ممنون:smile:

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بهترین سایتی که الان موجوده برای ارشد معماری همین باشگاه هست (الان تو فیس یا سایتای دیگه کسی جزوه بخواد آدرس اینجارو میده) ما پارسال کلا از جزوه های اینجا استفاده کردیم و خیلی کمک کرد بهمون تو آزمون..همین لینکی که دوستمون گزاشتن برید و تهیه کنید به غیر از جزوه سروش نیا که اگه مقدور بود برید از ایوانخانه بگیرید چون هر سال به روز میشه (البته اونم جزوه کسی که کلاسشو رفته)

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان این 2 کتاب گلابچی در مورد ساختمان های بلند یعنی:

طراحی مفهومی ساختمانهای بلند
مبانی طراحی ساختمان های بلند

کدوم مربوط به گرایش معماری معماری میشه؟

navid_nj7

عضو جدید
اصلا نیازی هست به جزوه ها که خونده بشن ؟ یا فقط منابع اصلی رو بخونیم آخه جزوه ها خیلی زیاده آدم نمیدونه کدوم باید خوند :(
عید بد نبود من چند فصل از سازه در معماری رو خوندم یه سری جزوات این ترممو پاک نویس کردم و خوندم یه کتاب در مورد تاسیسات الکتریکی که استادمون معرفی کرده بود خوندم البته خیلی گذرا رفتم کتابهای نور و آکوستیک قیابکلو رو خریدم که این ترم همراه با درسم اینا رو هم بخونم :)) از کتاب تاسیسات مکانیکی سلطان دوست هم یه بخش هایی رو خوندم دو درس از 504 واژه رو هم خوندم :) در کل بد نبود فقط کارای درس طرحمو انجام ندادم شنبه که برم سر کلاس خراب میشم :(

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا