مطالعه گروهی کنکور کارشناسی ارشد معماری 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

!ala

عضو جدید
کاربر ممتاز
اصلا نیازی هست به جزوه ها که خونده بشن ؟ یا فقط منابع اصلی رو بخونیم آخه جزوه ها خیلی زیاده آدم نمیدونه کدوم باید خوند :(
عید بد نبود من چند فصل از سازه در معماری رو خوندم یه سری جزوات این ترممو پاک نویس کردم و خوندم یه کتاب در مورد تاسیسات الکتریکی که استادمون معرفی کرده بود خوندم البته خیلی گذرا رفتم کتابهای نور و آکوستیک قیابکلو رو خریدم که این ترم همراه با درسم اینا رو هم بخونم :)) از کتاب تاسیسات مکانیکی سلطان دوست هم یه بخش هایی رو خوندم دو درس از 504 واژه رو هم خوندم :) در کل بد نبود فقط کارای درس طرحمو انجام ندادم شنبه که برم سر کلاس خراب میشم :(

چقد عید شما مفید بود خدارو شکر:)
سلام:)
من تجربه ای ندارم ولی چیزی که از تو پستا و حرفای بچه های اینجا فهمیدم این بود که واسه تاریخ فقط کتاب بخونیم
بعضی از بچه ها میگن فقط منبع چون اسمش هم روش هست منبع، یعنی از تو اون سوال در میارن
ولی یه سری دیگه میگن منبع و جزورو با هم بخونین که بهتر بفهمین بعضیا هم میگن اول منبع رو خوب بخونین بعد جزورو در کنارش مرور کنید
من فک میکنم خودت باید بفهمی چه جوری بخونی بهتر میفهمی. بعله اینجوریاست:)

من واسه این 15 روز اول فرودین خیلی برنامه ریزی کرده بودم، ولی متاسفانه هیچ کدومو نشد انجام بدم:D
فقط 3 درس از 504 رو خوندم تازه دارم میفهمم کل لغات دبیرستان و یادم رفته چون 8 9 سالی میشه که از دست دبیرستان خلاص شدم، میخوام روزی نیم ساعت برا لغتای دبیرستانم وقت بزارم.
بچه ها یکی بیاد بگه چه جوری برنامه ریزی کنم
من امروز یه برنامه ریزی کردم
3 روز تو هفته کلا درگیرم در کل تو هفته 33 ساعت مفید دارم که روزانه 4 تا 5 ساعت و برا درسام گذاشتم و 1 ساعت و برا زبان، اون روزایی که اصلا نمیتونم درس بخونمو تو روزای دیگه جبران میکنم

سه تا کتابم در نظر گرفتم فقط روزنامه وار بخونم یکی کتاب سبک شناسی پیرنیا یکی فیزیک 1 و سازه در معماری شاید معاصر قبادیانم به خاطر علاقم به تاریخ یه نیگا بندازم و هروزم یه درس از 504.
میشه یکی بیاد بگه دارم درست پیش میرم یا نه؟

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
چقد عید شما مفید بود خدارو شکر:)
سلام:)
من تجربه ای ندارم ولی چیزی که از تو پستا و حرفای بچه های اینجا فهمیدم این بود که واسه تاریخ فقط کتاب بخونیم
بعضی از بچه ها میگن فقط منبع چون اسمش هم روش هست منبع، یعنی از تو اون سوال در میارن
ولی یه سری دیگه میگن منبع و جزورو با هم بخونین که بهتر بفهمین بعضیا هم میگن اول منبع رو خوب بخونین بعد جزورو در کنارش مرور کنید
من فک میکنم خودت باید بفهمی چه جوری بخونی بهتر میفهمی. بعله اینجوریاست:)

من واسه این 15 روز اول فرودین خیلی برنامه ریزی کرده بودم، ولی متاسفانه هیچ کدومو نشد انجام بدم:D
فقط 3 درس از 504 رو خوندم تازه دارم میفهمم کل لغات دبیرستان و یادم رفته چون 8 9 سالی میشه که از دست دبیرستان خلاص شدم، میخوام روزی نیم ساعت برا لغتای دبیرستانم وقت بزارم.
بچه ها یکی بیاد بگه چه جوری برنامه ریزی کنم
من امروز یه برنامه ریزی کردم
3 روز تو هفته کلا درگیرم در کل تو هفته 33 ساعت مفید دارم که روزانه 4 تا 5 ساعت و برا درسام گذاشتم و 1 ساعت و برا زبان، اون روزایی که اصلا نمیتونم درس بخونمو تو روزای دیگه جبران میکنم

سه تا کتابم در نظر گرفتم فقط روزنامه وار بخونم یکی کتاب سبک شناسی پیرنیا یکی فیزیک 1 و سازه در معماری شاید معاصر قبادیانم به خاطر علاقم به تاریخ یه نیگا بندازم و هروزم یه درس از 504.
میشه یکی بیاد بگه دارم درست پیش میرم یا نه؟

ببین مهندس من پیش زمینه ات نمی دونم که چطور میخوای جلو بری و چقدر چیز توی ذهنت هست ولی به نظر من تو که از الان میخوای بخونی بیا زمان تقسیم بندی کن ،زبان که عضو ثابت همه برنامه هاست از فن هم غافل نشو کتابهای فن به چند دسته تقسیم میشن یک سری محاسبات مث تیر و خرپا و ....یک سری هم عکس های سازه درمعمایر و درک رفتار اینهاست و یک سری هم مفهومی و یک بخش هم تاسیسات ها که شامل تنطیم شرایط ،سلطان دوست و صوت و نور ،به نظر این قسمت تاسیساتی ها را بزاری بعد بخونی یا از مهر اینها شاید بهتر باشه اول از این گلاب جون شروع که درک رفتار سازه ها و سازه درمعماری و مبانی سازه برای معماران این 3تا را بخون و قسمت محاسبات و استاتیک اینها اول این ها را تکلیفشون مشخص کن همزمان هم سروش نیا را بخون به نظرم تکلیف اینها که مشخص شد برو سراغ بقیه اش،تاریخ هم اگه علاقه داری دوست داری بخونی بخون ضرر نداره که

ghasedakkk

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
امیدوارم همگی خوب باشید.
من خیلی راجع به کنکور معماری نمیدونم تکنولوژی شرکت کردم و واسه اون سرمایه گذاری کردم.
ولی به نظر خودم و با توجه به چیزایی که تو این مدت شنیدم میگم بهتره الان نصف زمانتون را به زبان اختصاص بدید و خوندن کتابای گلابچی و باقی اونها طوری که ببینید چه خبره و تهیه خلاصه واسه دروسی که فکر میکنید فرار هستن. چون الان وقت دارید با آرامش میتونید این کار را امجام بدید. زبان هم شروع کنید به خوندن هر متن انگلیسی که فکر میکنید موضوعش براشون جذابه در کنار لغات. لغت تنها به هیچ دردی نمیخوره. این کار شاید اوایل واستون سخت باشه ولی ازش نترسید چون یواش یواش راه میفتید و میبینید که دامنه لغات و دانش زبانتون خیلی پیشرفت کرده و از همه مهمتر اعتماد به نفستون خیلی بالا میره.
همون طور که گفتم الان که مشکل زمان ندارید سعی کنیید دایره علمی خودتون گسترش بدید. ضرر نمیکنید.
کتابای گلاب را هم با همون 3 کتاب شروع کنید و روخوانی کنید. اگه این 3 کتاب خوب بفهمید فهم تیر و خرپا و مقاومت مصالح واستون خیلی راحت تر میشه.
امیدوارم همتون موفق باشید.;)

واسه لغات زبان اگه از فلش کارت درست استفاده کنید خیلی خوبه.بعضیا از کامپیوتر و گوشی واسه تهییه فلش کارت استفاده میکنن ولی من دستی اون ترجیح میدم چون نوشتن خود لغت هم بهم کمک میکنه و وقتایی که خسته میشدم از اونا را میخوندم ولی گوشی یا کامپیوتر خستم میکرد.
البته این کاملا سلیقه ایه. کتاب " لغات ارشد زیر ذره بین هم به نظرم خیلی کتاب خوبی بود. من خیلی دیر تهییه کردمش ولی ازش خوشم اومد.

آخرین ویرایش:

!ala

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببین مهندس من پیش زمینه ات نمی دونم که چطور میخوای جلو بری و چقدر چیز توی ذهنت هست ولی به نظر من تو که از الان میخوای بخونی بیا زمان تقسیم بندی کن ،زبان که عضو ثابت همه برنامه هاست از فن هم غافل نشو کتابهای فن به چند دسته تقسیم میشن یک سری محاسبات مث تیر و خرپا و ....یک سری هم عکس های سازه درمعمایر و درک رفتار اینهاست و یک سری هم مفهومی و یک بخش هم تاسیسات ها که شامل تنطیم شرایط ،سلطان دوست و صوت و نور ،به نظر این قسمت تاسیساتی ها را بزاری بعد بخونی یا از مهر اینها شاید بهتر باشه اول از این گلاب جون شروع که درک رفتار سازه ها و سازه درمعماری و مبانی سازه برای معماران این 3تا را بخون و قسمت محاسبات و استاتیک اینها اول این ها را تکلیفشون مشخص کن همزمان هم سروش نیا را بخون به نظرم تکلیف اینها که مشخص شد برو سراغ بقیه اش،تاریخ هم اگه علاقه داری دوست داری بخونی بخون ضرر نداره که

مرسی که جواب دادی
پیش زمینم واقعا صفره چون امسال کنکورو آزمایشی شرکت کردم واقعا نزدیک به 90 درصد سوالا و مطالب برام تازه بود، یعنی اصلا به گوشم نخورده بود شاید 15 10 تا سوال برام آشنا بود که جوابشم نمیدونستم
زبانم که هیچ، اصلا نیگاشم نکردم.

ولی با این حرفت که تاسیساتارو بزارم بعد شدیدا موافقم چون کلا ازشون بدم میاد:D

این که میگی زمان بندی کنم یعنی چی عذرا؟ من الان یه استرس خفیف دارم اونم اینه که مثلا این کتابارو تا کی تموم کنم و کی مرور کنم؟ زمانشو بهم میگی که مثلا تا ماه فلان تاریخو و فن رو تموم کرده باشم، کلا چه جوریاست؟:D

ghasedakkk

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان این 2 کتاب گلابچی در مورد ساختمان های بلند یعنی:

طراحی مفهومی ساختمانهای بلند
مبانی طراحی ساختمان های بلند

کدوم مربوط به گرایش معماری معماری میشه؟

ببین دوست خوبم کتابای گلابچی همشون احتمال سوال اومدن ازشون هست. ولی با توجه به زمانتون باید برنامه ریزی کنید که کدوما را بخونید و کدوما را فقط در جزوه و خلاصه هایی که هست بخونید.
طراحی مفهومی را که به نظرم ولش کن چون خود کتاب کلا مفت گرونه ولی خلاصشو گیر آوردی بخون.
ساختمانهای بلند خیلی مهمتره ولی خوب خیلی زمان میگیره خوندنش باید ببینی ارزش داره روش سرمایه گذاری کنی یا فقط خلاصشو بخونی.

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی که جواب دادی
پیش زمینم واقعا صفره چون امسال کنکورو آزمایشی شرکت کردم واقعا نزدیک به 90 درصد سوالا و مطالب برام تازه بود، یعنی اصلا به گوشم نخورده بود شاید 15 10 تا سوال برام آشنا بود که جوابشم نمیدونستم
زبانم که هیچ، اصلا نیگاشم نکردم.

ولی با این حرفت که تاسیساتارو بزارم بعد شدیدا موافقم چون کلا ازشون بدم میاد:D

این که میگی زمان بندی کنم یعنی چی عذرا؟ من الان یه استرس خفیف دارم اونم اینه که مثلا این کتابارو تا کی تموم کنم و کی مرور کنم؟ زمانشو بهم میگی که مثلا تا ماه فلان تاریخو و فن رو تموم کرده باشم، کلا چه جوریاست؟:D

ببین من خودم پارسال زمان زیادی برا خوندن نداشتم راستش اول که پایان نامه را دادم و واقعا الکی و بی خود اذیتمون کردن و بعدش من میگرن شدید گرفته بودم طبق برنامه نمی تونستم بخونم هر وقت حالم بد می شد کتاب و درس اتوماتیک تعطیل و تاریکی محض بود برام
ولی خدا را شکر شما الان دارید شروع می کنید به خوندن یعنی بگیرم 15فرودین ،خب این خیلی خوبه واقعا عالیه موقعی که من وقتی ابان شروع کردم به خوندن تقریبا سهی می کردم روزی 8ساعت مطالعه کنم پنج شنبه جمعه هم تعطیل چون واقعا خسته بودم ،فقط زبان می خوندم و پنج شنبه ها هرهفته هم یکی از ازمون های کنکورهای سال قبل را می زدم ، به نظر من شما اول زبان را بزار عضو ثابت برنامه تون بعدش همون سه تا فن که گفتم بخون و سعی کن بفهمی یادم میاد یکی از بچه ارشدهامون انرژی قبول شده بود میگفت درک رفتار سازه ها را 7یا8بار خونده بوده ،به طوری که همه را دیگه حفظ میشه و میفهمه ،به نظرم این سه تا اول بفهم با توجه به مشغله هات یک برنامه مشتی بریز که تنبلی نکنی اگه بک گراند این طور که میگی صفر هستش خب مسلما زمان یکم اولش برات کند تره که میخونی ببین برنامه روزانه ات چطوره و علاقه و کششت چقدر اگه می تونی روزی یک فصل از درک رفتار بخون 17فصل هستش پس بعد20روز تمومش میکنی اگه بتونی همزمان باهاش سازه در معماری را بخونی خلیی خوبه ،ببین مطالب دوتاش نزدیک به هم هستن انگار طوریه که سازهدر معماری توضیح و مثالش توی درک رفتار سازه هاست ،امیدوارم منظورم متوجه شده باشی والا من برا خوندن سازه در معماری یک کار دیگه هم کردم که به نظر خودم مفید بودش یک خلاصه 40صفحه ای بود تقریبا مال مرکز معماری اگه اشتباه نکنم اون رااول یک نگاه می اندختم برا شروع فصلکه بدونم جریان چیه بعدش شروع میکردم به خوندن کتاب بعد از اتمام فصل هم می اومدم یک سری نکته چیزی که مهم بود به اون خلاصه ها اضافه می کردم بعدش برا روز بعد اول یک نگاه به اون خلاصه مینداختم که بدونم از اول تا الان چه خبربوده توی کتابه بعدش فصل جدید را یم خوندم ،این که زمان بندی را من بنویسم نه خودت باید با توجه به شرایط و توان خودت بنویسی،مثلا من ممکنه بتونم درک رفتار تو ی یک هفته بخونم با تسلط یا سبک شناسی را توی 5روز ،تو باید باتوجه به خودت برنامه بنویسی

!ala

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببین من خودم پارسال زمان زیادی برا خوندن نداشتم راستش اول که پایان نامه را دادم و واقعا الکی و بی خود اذیتمون کردن و بعدش من میگرن شدید گرفته بودم طبق برنامه نمی تونستم بخونم هر وقت حالم بد می شد کتاب و درس اتوماتیک تعطیل و تاریکی محض بود برام
ولی خدا را شکر شما الان دارید شروع می کنید به خوندن یعنی بگیرم 15فرودین ،خب این خیلی خوبه واقعا عالیه موقعی که من وقتی ابان شروع کردم به خوندن تقریبا سهی می کردم روزی 8ساعت مطالعه کنم پنج شنبه جمعه هم تعطیل چون واقعا خسته بودم ،فقط زبان می خوندم و پنج شنبه ها هرهفته هم یکی از ازمون های کنکورهای سال قبل را می زدم ، به نظر من شما اول زبان را بزار عضو ثابت برنامه تون بعدش همون سه تا فن که گفتم بخون و سعی کن بفهمی یادم میاد یکی از بچه ارشدهامون انرژی قبول شده بود میگفت درک رفتار سازه ها را 7یا8بار خونده بوده ،به طوری که همه را دیگه حفظ میشه و میفهمه ،به نظرم این سه تا اول بفهم با توجه به مشغله هات یک برنامه مشتی بریز که تنبلی نکنی اگه بک گراند این طور که میگی صفر هستش خب مسلما زمان یکم اولش برات کند تره که میخونی ببین برنامه روزانه ات چطوره و علاقه و کششت چقدر اگه می تونی روزی یک فصل از درک رفتار بخون 17فصل هستش پس بعد20روز تمومش میکنی اگه بتونی همزمان باهاش سازه در معماری را بخونی خلیی خوبه ،ببین مطالب دوتاش نزدیک به هم هستن انگار طوریه که سازهدر معماری توضیح و مثالش توی درک رفتار سازه هاست ،امیدوارم منظورم متوجه شده باشی والا من برا خوندن سازه در معماری یک کار دیگه هم کردم که به نظر خودم مفید بودش یک خلاصه 40صفحه ای بود تقریبا مال مرکز معماری اگه اشتباه نکنم اون رااول یک نگاه می اندختم برا شروع فصلکه بدونم جریان چیه بعدش شروع میکردم به خوندن کتاب بعد از اتمام فصل هم می اومدم یک سری نکته چیزی که مهم بود به اون خلاصه ها اضافه می کردم بعدش برا روز بعد اول یک نگاه به اون خلاصه مینداختم که بدونم از اول تا الان چه خبربوده توی کتابه بعدش فصل جدید را یم خوندم ،این که زمان بندی را من بنویسم نه خودت باید با توجه به شرایط و توان خودت بنویسی،مثلا من ممکنه بتونم درک رفتار تو ی یک هفته بخونم با تسلط یا سبک شناسی را توی 5روز ،تو باید باتوجه به خودت برنامه بنویسی

راس میگی، فک کنم الان که شروع کنم تا آخر خرداد اگه واقعا رو برنامه منظم پیش برم دیگه دستم میاد که خوندن هر کتاب و مطلب چقد زمان میبره.
آره متوجه شدم، قبلا اینو شنیده بودم که این سه تا کتابو میشه با هم پیش برد، پس این سه تارو میزارم اولویت، منم قبول دارم باید بالای 3 باز بخونم این کتابارو که سر جلسه شک نکنم دیگه
زبانم تو برنامه هر روزم هست ایشالا;)
بابت جواب و وقتی که گذاشتی ممنون، فک کنم شما هم الان دارین برا اسکیس آماده میشد اگه اشتباه نکنم، مرسی واقعا با دل و جون وقت میزاری:):gol::gol::gol:

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
راس میگی، فک کنم الان که شروع کنم تا آخر خرداد اگه واقعا رو برنامه منظم پیش برم دیگه دستم میاد که خوندن هر کتاب و مطلب چقد زمان میبره.
آره متوجه شدم، قبلا اینو شنیده بودم که این سه تا کتابو میشه با هم پیش برد، پس این سه تارو میزارم اولویت، منم قبول دارم باید بالای 3 باز بخونم این کتابارو که سر جلسه شک نکنم دیگه
زبانم تو برنامه هر روزم هست ایشالا;)
بابت جواب و وقتی که گذاشتی ممنون، فک کنم شما هم الان دارین برا اسکیس آماده میشد اگه اشتباه نکنم، مرسی واقعا با دل و جون وقت میزاری:):gol::gol::gol:

من یکبار برا مهندس سروش نیا ایمل فرستادم ایشون این جواب به من دادن و هیمن طور یکی از ارشدامون که الان دکترا میخونن یک چند تا برگه نوشته بودن و من از دوستام گرفتم اینهایی که نوشتم حرف خودم نبود ،امیدوارم تونسته باشم کمک کنم
من اره اسکیس تمرین می کنم ولی احتمال بالای 90درصد نمیرم برا امتحان شاید سال دیگه با شما امتحان بدم باید دید چی پیش میاد ،شاید هم یک وقت کلا از ارشد خوندن محروم شدم ،برا زبان بزارید یک توصیه بهتون کنم ضرر نداره ،شما که الان میخونید وقت دارید به نظرم کنار همون 504و چه میدونم تافل و.......هرچی که می خونید بیاین لغات سال های قبل هم بخونید این باعث میشه که بعدا نخواید با استرس حفظشون کنید و سعی کنید هر کلمه را توی جمله یاد بگیرید،من خودم کلی لغت حفظ کردم به صورت فشرده ولی وقتی اخراش می خواستم اونا را حفظ کنم براشون استرس داشتم از طرفی هم از درک مطلب غافل نشید 50درصد قضیه است اگه از همین حالا درست کار کنید می تونید توش موفق باشید برا درک مطلب نیازی به ترجمه نداره ،من خودم زبانم خوب نبود یعنی چطور بگم خیلی وقت بود کار نکرده بودم ،شروع کردم به حفظ لغت و خوندم خیلی خوب هم بلد بودم لغات را بعدش موقع تست زدن دیم گری می کنم درک مطلب هم داغون اصلا یک وضعی شده بود که اشکم داشت در می اومد دوستام که ادعای زبانشون می شد یکی11یکی 6 درصد زد ،ولی خدا را شکر من 21اینها زدم سر جلسه ،همه شون میگفتن سخت بود ولی من سرم گیج بود سرعتم پایین بود نمی تونستم زیاد تمرکز کنم زبان هم اخری اومدم سراغش متاسفانه وگرنه با اون شرایط داغونم رفته بودم برا حداقل 30چون اخراش نشستم و درک مطلب کار کردم این گفتم که زبان شوخی نگیرید بعدا برید سراغ تست زبان متوجه میشید چی میگم
برا همه تون ارزوی موفقیت دارم

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه‌ها من دنبال این کتابم :

آموزش اسکیس طراحی منظر (جلد ششم)
کسی‌ واسه دانلود گذاشتتش؟

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببین دوست خوبم کتابای گلابچی همشون احتمال سوال اومدن ازشون هست. ولی با توجه به زمانتون باید برنامه ریزی کنید که کدوما را بخونید و کدوما را فقط در جزوه و خلاصه هایی که هست بخونید.
طراحی مفهومی را که به نظرم ولش کن چون خود کتاب کلا مفت گرونه ولی خلاصشو گیر آوردی بخون.
ساختمانهای بلند خیلی مهمتره ولی خوب خیلی زمان میگیره خوندنش باید ببینی ارزش داره روش سرمایه گذاری کنی یا فقط خلاصشو بخونی.
مرسی دوست گلم:gol::gol::gol:
راستش من نمی دونستم که گلابچی 2 تا کتاب در مورد ساختمان های بلند داره و کتاب طراحی مفهومیشو تو کتاب فروشی دیدم و خریدم که 45/000 تومن بود!
یعنی میگی این و نخونم و برم کتاب مبانی طراحی ساختمانهای بلندشو بخرم و بخونم؟
یه سوال دیگه در مورد چگونه خوندن منابع دارم که از شما و دوستان باتجربه خواهشی دارم که راهنماییم کنند:
اینطور که من برنامه ریزی کردم از کتاب های گلابچی اینها رو بخونم:
1-مبانی سازه برای معماران
2-درک رفتار سازه ها(قبلا خونده بودم)
3-سازه در معماری(تا یه جاهاییشو قبلا خونده بودم)
4-فناوری های نوین ساختمانی
5-طراحی مفهومی ساختمانهای بلند
6- معمار+مهندس=ساختار
7-طراحی لرزه ای برای معماران
8-سیستم های ساختمانی آینده
9-ساختمانها چگونه عمل می کنند
و کتاب ایستایی به زبان ساده
که خوندشون جمعا تا آخر شهریور زمان میبره + زبان
و بعضی از کتابها رو جزوه شون و می خونم مثل:
1-نانوفناوری در معماری
2-معماری دیجیتال
3-جزییات ارتقا دهنده
4-استاتیک و مقاومت کاربردی(فقط نمونه موردی ها)
5-طبیعت منبع الهام
البته این جزوات و در اون بازه ی زمانی(تا آخر شهریور منظور نکردم!)

1-می خواستم از دوستان با تجربه بپرسم که آیا خوندن این مقدار کتاب و جزوه و این تایمی که بهشون اختصاص دادم درسته؟(برای گرایش معماری-معماری)
2-و اینکه اولویت بندی خوندن کتاب ها ی گلابچی در برنامه ریزی من درسته؟

راستش من موقع برنامه ریزی کلی تعجب کردم که بعضی از دوستان میگفتند که زود شروع نکنید برای خوندن!
با این حجم کتابها و منابع متعدد من فکر نمی کنم که زود باشه مگر اینکه سال قبل هم این کتابهارو برای کنکور خونده باشید!

ghasedakkk

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی دوست گلم:gol::gol::gol:
راستش من نمی دونستم که گلابچی 2 تا کتاب در مورد ساختمان های بلند داره و کتاب طراحی مفهومیشو تو کتاب فروشی دیدم و خریدم که 45/000 تومن بود!
یعنی میگی این و نخونم و برم کتاب مبانی طراحی ساختمانهای بلندشو بخرم و بخونم؟
یه سوال دیگه در مورد چگونه خوندن منابع دارم که از شما و دوستان باتجربه خواهشی دارم که راهنماییم کنند:
اینطور که من برنامه ریزی کردم از کتاب های گلابچی اینها رو بخونم:
1-مبانی سازه برای معماران
2-درک رفتار سازه ها(قبلا خونده بودم)
3-سازه در معماری(تا یه جاهاییشو قبلا خونده بودم)
4-فناوری های نوین ساختمانی
5-طراحی مفهومی ساختمانهای بلند
6- معمار+مهندس=ساختار
7-طراحی لرزه ای برای معماران
8-سیستم های ساختمانی آینده
9-ساختمانها چگونه عمل می کنند
و کتاب ایستایی به زبان ساده
که خوندشون جمعا تا آخر شهریور زمان میبره + زبان
و بعضی از کتابها رو جزوه شون و می خونم مثل:
1-نانوفناوری در معماری
2-معماری دیجیتال
3-جزییات ارتقا دهنده
4-استاتیک و مقاومت کاربردی(فقط نمونه موردی ها)
5-طبیعت منبع الهام
البته این جزوات و در اون بازه ی زمانی(تا آخر شهریور منظور نکردم!)

1-می خواستم از دوستان با تجربه بپرسم که آیا خوندن این مقدار کتاب و جزوه و این تایمی که بهشون اختصاص دادم درسته؟(برای گرایش معماری-معماری)
2-و اینکه اولویت بندی خوندن کتاب ها ی گلابچی در برنامه ریزی من درسته؟

راستش من موقع برنامه ریزی کلی تعجب کردم که بعضی از دوستان میگفتند که زود شروع نکنید برای خوندن!
با این حجم کتابها و منابع متعدد من فکر نمی کنم که زود باشه مگر اینکه سال قبل هم این کتابهارو برای کنکور خونده باشید!

دلیل اینکه میگن زود شروع نکنید اینه که اگه زود شروع میکنید خیلی باید مراقب باشید که نزدیک کنکور نبرید. البته این کاملا بسته به شخصیت هر فردی فرق میکنه و شما باید با شناختی که از خودتون دارید پیش برید.من به هیچ وجه نمیگم وایستید تا شهریور ولی حواستون به تقویت روح و جسم خودتون باشه. یعنی الان به هیچ وجه روزی 10 ساعت نخونید. طوری بخونید که فعلا بفهمید چی به چیه و تو هر کتاب چه خبره و هر کتاب چقدر زمان میبره خوندنش. نمودار زمانی مطالعه شما باید به نحوی باشه که تو ا ماه آخر کنکور تو پیک مطالعه خودتون باشید.از زبان به هیچ وجه غافل نشید به نظر من الان حداقل نصف زمان مطالع را به زبان اختصاص بدید. البته تو معماری زبان به اندازه هنرهای ساخت مهم نیست چون میانگین درسها خیلی پایین تره ولی خوب شمایی که دارید زود شروع میکنید میتونید از این امتیاز به نفع خودتون استفاده کنید. شما شاید بتونید تاریخ تو 2 ماه آخر به یه جایی برسونید ولی با اون استرس ماه آخر از پس زبان بر نمیآیید.
امسال تو کنکور معماری از هر 2 کتاب ساختماهای بلندش سوال اومده بود. که با جزوه و خلاصه هایی که هست میشد جواب داد. ولی تو کنکور تکنولوژی فکر کنم حدود 20 تا سوال از 80 تا سوال از مبانی ساختمانهای بلند بود. به علاوه اینکه طراحی مفهومی کلا کتاب چرت و مزخرفیه. کتاب مبانی خیلی کتاب مهمیه برای دکتر و ممکنه امسال واسه معماری بیشتر سوال بده ولی ممکنه به همون 2 تا سوال بسنده کنه. هیچی معلوم نیست. اگه زمان داری و میخوای که یکی از این 2 تا را حتما بخونی مبانی ساختمانهای بلند را پیشنهاد میکنم.
اگه ترتیب مطالعه کتابات بر حسب نوشتن اونهاست پیشنهاد من اینه که اول سازه در معماری را بخونی. کتاب مبانی سازه برای معماران خیلی کتاب شیرینیه و متن روونی داره ولی ترجمش مشکل داره و غلط زیاد داره اگه در مورد ایستایی و مقاومت مصالح چیز زیادی نمیدونی ممکنه برات مشکل ساز بشه. ولی سازه در معماری غلطاش خیلی کمتره. اگه اول اونو بخونی یواش یواش متوجه غلطای مبانی میشی خودت. درک رفتار هم پر از غلطه ولی متن روونی داره. به نظر من جزییات ارتقا دهنده را هم حتما بعد از این 3 - 4 تا کتاب بخون. شاید با جزوه به راحتی به سوالاش پاسخ بدی ولی متنش خیلی شیرینه و تو فهم سیستم و ایستایی و مقاومت خیلی کمک میکنه. عین حرفها و استدلالهای دکتر سروشنیاست. البته دیتیلهای آخر فصلها را فاکتور بگیر. هر کتاب جدیدی هم که اومد حتما جزوه با خلاصشو بخون. در مورد تاریخ و درک اطلاعاتی ندارم و سعی کن از کسایی که مطلع هستن سوال کنی.

فقط حواست باشه که زده نشی و از مطالعت لذت بری این خیلی مهمه.
موفق باشی

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان مهارت های 13 گانه زبان تو کتاب زبان ارشد زیر ذره بین ه که تو تاپیک جزوات گذاشتند؟
زبان تخصصی تافل کتاب جدا از مهارت های 13 گانه ی زبان ه؟

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
برای ساختمانهای بلند این کتاب گلابچی رو اونم فقط فصل 2 و 3 رو بخونین.من امسال اینو خوندم هم برای هنرهای ساخت و هم برای معماری خیلی ازش اومد

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان مهارت های 13 گانه زبان تو کتاب زبان ارشد زیر ذره بین ه که تو تاپیک جزوات گذاشتند؟
زبان تخصصی تافل کتاب جدا از مهارت های 13 گانه ی زبان ه؟

مهندس تافل را برا زبان عمومی می خونن،نه تخصصی ،از طرفی هم به نظر من نیازی به زبان تخصصی خوندن جدا نیست ،مهارت های 13گانه درک مطلب هم بچه ها توی تایپک زبان گذاشته بودن فک کنم صفحه 26-27اینها همون حول حوش بود
موفق باشی

yoolia

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان کسی میتونه فصل های 1 و 2 و 3 و 4 از کتاب پارادایمهای پردیسو بذاره لطفا؟

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
مهندس تافل را برا زبان عمومی می خونن،نه تخصصی ،از طرفی هم به نظر من نیازی به زبان تخصصی خوندن جدا نیست ،مهارت های 13گانه درک مطلب هم بچه ها توی تایپک زبان گذاشته بودن فک کنم صفحه 26-27اینها همون حول حوش بود
موفق باشی
مرسی دوستم
منم مهارت های 13 گانه رو دانلود کردم اما بالای برگه قسمت سربرگ نوشته شده زبان تخصصی تافل! و بالای سربرگ یه سری صفحات دیگه نوشته فصل سوم:مهارت های سیزده گانه ! برای همین پرسیدم.
اون مهارت های 13 گانه هم کیفیتشو زیاد خوب نیست.گفتم کتابشو بخرم بهتره.
حالا این زبان ارشد زیر ذره بین راجع به زبان عمومی ه؟و کتاب بابک رستمی هم بخریم؟

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها این ها قسمت هایی از جواب ایمیلی بودکه من برای استاد سروش نیا فرستادم و ایشون جواب دادن گفته بودم پیدا کنم براتون میزارم :
خواندن سه کتابی که نام بردید که اکیدا توصیه می کنم ولی اصل کتاب نه هیچ خلاصه ای چون مفاهیم پایه خلاصه بردار نیست

این سه یعنی درک رفتار سازه ها، سازه در معماری و مبانی سازه برای معماران باید در اولویت باشند
پس از اینها فصل هفدهم ساختمان ها چگونه عمل می کنند، طراحی لرزه ای و دو کتاب بتن و فولاد آقای دکتر گلابچی (بخش های مفهومی ابتدای فصل ها و نه محاسبات و همچنین شکل های حاوی جزییات ساختمانی) . پس از اینها کتاب فناوری های نوین ، نانو و پوسته ها و ورق تاشده که هریک به طور متوسط یک سوال دارند.
اگر این بخش ها را به پایان رساندید مطالعات موردی انتهای فصل های کتاب های فولاد، بتن، استاتیک و مقاومت
سایر کتاب ها ارزش کمتری در امتحان دارند و اگر میل دارید ریسک خود را به صفر برسانید می توانید به خلاصه های معتبری که از آن ها تهیه شده مراجعه بفرمایید
در رابطه با سوالات محاسباتی نیز باید به تسلط کافی برسید حال از هر منبعی: استاتیک کاربردی دکتر گلابچی، کتاب های مشهوری چون بی یر جانسون، پوپوف، مریام یا کتاب هایی از این دست
.....
مباحث محاسباتی شامل گشتاور، تعادل، تکیه گاه، خواص سطوح، نموادارها، خرپا، قاب، پایداری و معینی، مقاومت مصالح (همه زیرمجموعه های هفتگانه) می شود

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی دوستم
منم مهارت های 13 گانه رو دانلود کردم اما بالای برگه قسمت سربرگ نوشته شده زبان تخصصی تافل! و بالای سربرگ یه سری صفحات دیگه نوشته فصل سوم:مهارت های سیزده گانه ! برای همین پرسیدم.
اون مهارت های 13 گانه هم کیفیتشو زیاد خوب نیست.گفتم کتابشو بخرم بهتره.
حالا این زبان ارشد زیر ذره بین راجع به زبان عمومی ه؟و کتاب بابک رستمی هم بخریم؟

والا برا زبان من کتابهای زیادی توی دست بچه ها دیدم ،اجازه بدید بچه هایی که وارد ترن بیان کتابهاشون بگن ،ولی من توصیه می کنم اون لغات زبان مال کنکورهای قبل حتما بخونید من خودم 504 را کامل تافل هم یک مقدارش با یک کتاب دیگه ،اوایل اومدم یکم تخصصی حفظ کنم شاید چند روز بعدش گذاشتم کنار به نظرم زبان ادم هر چی بخونه بازم کمه البته بستتگبی به پایه تون هم داره ،برا کتاب زبانمن چیزی نمیگم چون برگه ای که لیست کتاب زبان هام توشه پیشم نیست

ghasedakkk

عضو جدید
کاربر ممتاز
زبان اگه صفر صفرید و هیچی از قدیما یادتون نیست با لغتای دبیرستان شروع کنید.
بعدش هم برید سراغ 504 یا تافل. این 2 با هم خیلی هم پوشانی دارن. ولی اگه اول تافل را خوندید اصلا سراغ لغتای متن های آخر هر درس نرید. اونا را بزارید واسه مرحله 2 یا 3 درس خوندتون.
تو اون متها فقط سعی کنید جواب سوالی که پرسیده را بدید.
بعد از اینا اگه فرصت دارید به نظر من برید سراغ کتاب highschool لغتاش تو درک مطلب خیلی کمک میکنه. همین طور ریشه هاش. البته خیلی ها میگن 1100 را بعد اون 2 تا بخونید ولی خوب این کاملا شانسیه. امسال هنرهای ساخت از 1100 یا نیومده بود با خیلی کم اومده بود.
همون طور که گفتم در کنار لغت حتما روزی 1 ساعت را به خوندن متن های انگلیسی اختصاص بدید. اگه پایتون خیلی ضعیفه یکی 2 ماه اول از کتابهای reading که level بندی شدن و سطح مناسب خودتون شروع کنید. این کار هم به لغتایی که یادتون گرفتید کمک میکنه هم یه سری لغتای جدید و هم درک مطلب را ارتقا میده. حتی میتونید از فیلم ها و انیمیشنهای انگلیسی مناسب هم استفاده کنید. چون دارید زود شروع مکنید خواهشن این کارها را انجام بدید کمترین کاری که این سلسله مراتب انجام میدن اینه که اعتماد به نفس شما تو زبان را افزایش میده. جدا میگم.

آخرین ویرایش:

!ala

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه سوال خنده دار:D

من ضریب درسارو میگم یکی بیاد تکمیل و اصلاح کنه لدفن:)
برا معماری

زبان ضریب 2
دروس فنی ضریب 3
تاریخ ضریب 2
درک عمومی معماری ضریب 3
درک عمومی منظر ضریب 1؟؟؟
اون دوتای دیگه تاریخ شهرو بازساری رو هم نمیدونم!:)
با تشکر:redface:

اینم بپرسم خیالم راحت شه:ِD
این معاصر قبادیان که میگن همون معماری معاصر ایران هست یا منظور یه کتاب دیگست؟ رو کتاب من نوشته سبک شناسی و مبانی نظری در معماری معاصر ایران!

آخرین ویرایش:

yoolia

عضو جدید
کاربر ممتاز

برا معماری

زبان ضریب 2
دروس فنی ضریب 3
تاریخ ضریب 2
درک عمومی معماری ضریب 3
درک عمومی منظر ضریب 1؟؟؟

این معاصر قبادیان که میگن همون معماری معاصر ایران هست یا منظور یه کتاب دیگست؟ رو کتاب من نوشته سبک شناسی و مبانی نظری در معماری معاصر ایران!
اون دوتا صفره برای معماری معماری و منظر
کتاب قبادیان هم روش اینو نوشته: مبانی و مفاهیم در معماری معاصر غرب , وحید قبادیان

!ala

عضو جدید
کاربر ممتاز
اون دوتا صفره برای معماری معماری و منظر
کتاب قبادیان هم روش اینو نوشته: مبانی و مفاهیم در معماری معاصر غرب , وحید قبادیان

آهان
پس واسه معماری معاصر ایران چی بخونم؟
یعنی این به درد نمیخوره؟:ِD

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز

برا معماری

زبان ضریب 2
دروس فنی ضریب 3
تاریخ ضریب 2
درک عمومی معماری ضریب 3
درک عمومی منظر ضریب 1؟؟؟

برای معماری ضریب هات درسته و کتاب قبادیان برا معاصر غرب هستش و سبک شناسی پیر نیا که میگن مال معماری اسلامی هستش

!ala

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای معماری ضریب هات درسته و کتاب قبادیان برا معاصر غرب هستش و سبک شناسی پیر نیا که میگن مال معماری اسلامی هستش

این سبک شناسی و مبانی نظری در معماری معاصر ایران که میگم از آقای قبادیان هست که تازه چاپ شده واسه سال 92 هست
یعنی میگین تاریخ معاصر ایرانو از بانی مسعود بخونم نه از قبادیان؟:ِِِD

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
این سبک شناسی و مبانی نظری در معماری معاصر ایران که میگم از آقای قبادیان هست که تازه چاپ شده واسه سال 92 هست
اون کتاب معاصر ایران واجب نیست. قسمت ایرانو از جزوات بخونین. بانی مسعود کتاب ریشه ها و مفاهیم معماری غربش مهمه. قبادیان هم معماری غربش همون که یولیا گفت.

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
برا معاصر ایران فقط یک جزوه 30یا40صفحه ای بود خوندیم با همون هم میشد سوال را جواب داد

اون کتاب معاصر ایران واجب نیست. قسمت ایرانو از جزوات بخونین. بانی مسعود کتاب ریشه ها و مفاهیم معماری غربش مهمه. قبادیان هم معماری غربش همون که یولیا گفت.

موافقم با حرفت مهندس

سلام بچه ها من تازه شروع کردم .:D الان با کتاب های ایستایی و فن ساختمان ( ایوانخانه معمار ) شروع کردم . برای استارت شروع ،خیلی عالیه . ب:cool:. و بخصوص کتاب های نشر سپاهان . خیلی عالیه با خوندن یکبار کتاب نحوه سوالات دستتون میاد . که روی کدوم بخش ها بیشتر زمان صرف کنید . ;)

!ala

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها من تازه شروع کردم .:D الان با کتاب های ایستایی و فن ساختمان ( ایوانخانه معمار ) شروع کردم . برای استارت شروع ،خیلی عالیه . ب:cool:. و بخصوص کتاب های نشر سپاهان . خیلی عالیه با خوندن یکبار کتاب نحوه سوالات دستتون میاد . که روی کدوم بخش ها بیشتر زمان صرف کنید . ;)

سلام
خوش اومدین:)
کتاب ایستایی و فن ایوانخانه کتاب هست یا جزوه؟ از کجا بگیرم؟:D نه اینکه من حسوود باشماااا:D

بچه ها هستین یا نیستین؟ کجایییین بیاین بگین چیکار کردین؟:lol:
منم فصل چهار سازه در معماریو امروز تموم کردم
کتاب درک و رفتار سازه رو هم امشب شرو کردم تا صفحه 5 خوندم:redface:
از 504 هم امشب درس هفتو باید بخونم.

یکم خوشحالم:razz:

!ala

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلامممممممم:smile:
من تازه عضو شدم.
من هم هستمممممم;)
چند روزه که شروع کردم به درس خوندن. دیر شروع نکردم؟؟ :cry:

سلام سماااانه
اسم منم آلا هست، خیلی خوشحالم که اینجایی:) خوش اومدی:)
نه بابا چه دیری، همه میگن زود هم شرو کردیم، خیلی ریلکس پیش میریم دختر نگران نباش:D

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا