مطالعه گروهی کنکور کارشناسی ارشد معماری 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

nahamya

کاربر فعال
دوستانو نوابغ باشگاه یک سوال توی جزوه متدین نوشته بود هشت بهشت اصفهان یک چار صفه کامله صفه همون سکو مانند است تا رسیدن به بنا یا نه ؟ خوشحال می شم راهنمایی کنید

صفه مثل سکو ه. اما تفاوت آن در سلسله مراتبیه که داره. در صفه پس از بالا رفتن از پله، ابتدا مقداری جلو می ریم، بعد زیر یک سقف یا یک ساختمان می شیم. در حالیکه در سکو، پس از بالا رفتن، هم زمان سقف هم قرار داره.

سلام
عزیزان صفه از دیدگاه متدین دو معنی میده
1 : سکوی رو باز که روی اون یه کارایی می کنن مثل صفه تخت جمشید و ....
2 : ایوانی که از سه طرف بسته است ، فرق ایوان و صفه هم همینه که صفه فقط از یک طرف راه داره

تقسیم بندی مساجد و مدرسه ها هم که خیلی واضحه بر اساس معنی دومه .

nahamya

کاربر فعال
ببخشید این سوال تکراری رو میپرسم
برای زبان چه کتابایی بگیرم ؟
504
تافل
رو دارم ، زیر ذره بین بهترن یا کتاب عمومی عمران ؟ برای تخصصی چی ؟

Omid_Mehraz

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
ببخشید این سوال تکراری رو میپرسم
برای زبان چه کتابایی بگیرم ؟
504
تافل
رو دارم ، زیر ذره بین بهترن یا کتاب عمومی عمران ؟ برای تخصصی چی ؟

عمومی سری عمران نوشته آقای اصفهانی.

تخصصی کتاب بابک رستمی انتشارات ایوان

zeytoun313

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها کتاب های زیر ذره بین برای زبان
هر کدوم قیمتش چقدره؟!
کسی می دونه لطفا آیا؟!

bita-archi

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها کسی راجع به تاق ها و گوشه سازیا چیزی با تصویر داره؟من اخه هرچی تو تاریخ اسلامی به اینا میرسم نمیفهمم ینی چی؟:(
یکی اگ یه چیزی دارخ بهم بده ممنون میشم.دفه سومه یه چیز میخام هیشکی جوابمو نمیده:(
مجله اثر خیلی خوبه اگه مشکل داری.

سوسن طاهری

عضو جدید
خسته نباشید خدا قوت...
اگه بخوام مباحث سازه های کابلی، سازه های چادری ،سازه های هوای فشرده، بخونم از کدوم جزوهها باید استفاده کنم؟؟؟

bita-archi

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها من تا آزمون اول مرکز فنها رو فقط خوندم با نور و صوت و اینا...........تاریخا و منظر مونده میتونم جمعش کنم؟؟؟
برنامم اینجوریه صبح که از خواب پامیشم زبان لغت بخونم.بعدش گرامر و درک مطلب کار کنم.بعد یه دونه از تاریخا تا ظهر.برای بعد از ظهر مرور یه تاسیسات (_نور.صوت یا سلطاندوست ) یا تنظیم و سرمایش غیر فعال البته یکی از این 5 کتابی که اسم بردم و اینجوری که هر کدوم تموم شد روز بعدی اون یکی رو شروع میکنم مرور فن مثلا درک رفتار.بعد اون تموم شد روز بعد سازه و همینجوری تا کل فنها مرور شه و آخرشم کتاب فاطمی............کسی نظری نداره:confused:

bita-archi

عضو جدید
کاربر ممتاز
خسته نباشید خدا قوت...
اگه بخوام مباحث سازه های کابلی، سازه های چادری ،سازه های هوای فشرده، بخونم از کدوم جزوهها باید استفاده کنم؟؟؟
شما میتونین جزوه سروش نیا رو بخونین... یا کتاب فاطمی این دو تا همه این مباحث از کل کتابهای گلابچی جمع اوری کردن تو فصلهای خاصی که میتونی بخونی...
اگه هم نه میتونی کتاب درک رفتار سازه.سازه در معنماری.مبانی سازه برای معمارن و جزییات ارتقا دهنده معماری رو از سرفصلاش نگاه کنی و فصلهایی که گفتی رو پیدا کنی و بخونی

bita-archi

عضو جدید
کاربر ممتاز
کسی میشه لیست کتابایی که استفاده میکنه اینجا بذاره....؟؟؟:(
برای فن درک رفتار سازه ها
سازه در معماری
مبانی سازه برای معمارن
ساختمانها چگونه عمل میکنند
فن آوری نوین ساختمان
جزییات ارتقا دهنده معماری
جزوه طراحی لرزه ای کزازی
جزوه نانو سروش نیا
جزوه نو ر و صدای ایزدی
کتاب فیزیک 2 قیابکلو
فیزیک 4 قیابکلو
تاسیسات سلطاندوست
ایستای دو جلدی فاطمی
ایستایی به زبان ساده عصر کنکاش
جزوه عناصر سینا شریفی
ساختمانهای بلند سعیدی پور
یه سری جزوه خلاصه که تو باشگاه دانلود کردم مث طبیعت منبع الهام.معمار مهندس ساختار.آرکی تایپی.دیجیتال و غیره
خب برای زبان 504.405 تافل
زبان عمومی ارشد مولف اصفهانی
سوالای سالای گذشته که برای این کتاب راهیان ارشد رو خریدم فقط قسمت زبانش چون خیلی خوب توضیح داده و کلی تست برای زبان عمومی و گرامر
برای تاریخ نسیم عسگری.جزوه متدین...سبک شناسی پیرنیا
برای تاریخ جهان : زارعی و بانی مسعود
برای معاصر غرب : قبادیان.بانی مسعود.....جزوه کامل نیا
برای منظر : جزوه آکادمی تخصصی...خلاصه پارادایمهای پردیس و باغهای ایرانی که تو باشگاه هس
کتاب عصر کنکاش.جزوه اعتضادی و منصوری هم اگه بتونم میخونم.........( البته منظر اینقد لازم نیس بخونیم ولی من علاقه دارم بخاطر همین چند تا کتاب و جزوه میخوام بخونم )
برای درک هم که فقط سوالای سالای گذشته با یه جزوه راجع به پرسپکتیو و سایه شاید
بچه ها کسی اگه نظری داره ممنون میشم راهنمایی کنه

aozita

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها من تا آزمون اول مرکز فنها رو فقط خوندم با نور و صوت و اینا...........تاریخا و منظر مونده میتونم جمعش کنم؟؟؟
برنامم اینجوریه صبح که از خواب پامیشم زبان لغت بخونم.بعدش گرامر و درک مطلب کار کنم.بعد یه دونه از تاریخا تا ظهر.برای بعد از ظهر مرور یه تاسیسات (_نور.صوت یا سلطاندوست ) یا تنظیم و سرمایش غیر فعال البته یکی از این 5 کتابی که اسم بردم و اینجوری که هر کدوم تموم شد روز بعدی اون یکی رو شروع میکنم مرور فن مثلا درک رفتار.بعد اون تموم شد روز بعد سازه و همینجوری تا کل فنها مرور شه و آخرشم کتاب فاطمی............کسی نظری نداره:confused:
اره هنوز خیلی وقت هست مباحث تاریخم برا این ازمون زیاد نیس ولی حس خوندن معماری ایران معماریانو ندارم چون براش جزوه ندارم :redface: تنبل شدم...
نورو صوت و از رو کتابایی که معرفی کرده میخونی یا.....
اول صبحی انرجی زیاده بزارش رو درسایی که انرجی میبره... چون فک میکنم زبانو باید بین درسا بخونی ... چون خسته کننده نیس برام....مثلا 3 ساعت فن یه ساعت زبان.... 2 ساعت تاریخ یه ساعت زبان یه ساعت تنظیم سه ساعت زبان:gol:

shezeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
من درس 27 تافلم . خوندن لغات از ممورایز برای من 4 ساعت طول میکشه شما هم اینجوریه؟؟

سوسن طاهری

عضو جدید
شما میتونین جزوه سروش نیا رو بخونین... یا کتاب فاطمی این دو تا همه این مباحث از کل کتابهای گلابچی جمع اوری کردن تو فصلهای خاصی که میتونی بخونی...
اگه هم نه میتونی کتاب درک رفتار سازه.سازه در معنماری.مبانی سازه برای معمارن و جزییات ارتقا دهنده معماری رو از سرفصلاش نگاه کنی و فصلهایی که گفتی رو پیدا کنی و بخونی
از کتاب گلابچی استفاده میکنم... از کدوم جزوش باید استفاده کنم ؟؟؟همینا کافیه واسه جمع کردن فن ساختمان؟؟

bita-archi

عضو جدید
کاربر ممتاز
اره هنوز خیلی وقت هست مباحث تاریخم برا این ازمون زیاد نیس ولی حس خوندن معماری ایران معماریانو ندارم چون براش جزوه ندارم :redface: تنبل شدم...
نورو صوت و از رو کتابایی که معرفی کرده میخونی یا.....
اول صبحی انرجی زیاده بزارش رو درسایی که انرجی میبره... چون فک میکنم زبانو باید بین درسا بخونی ... چون خسته کننده نیس برام....مثلا 3 ساعت فن یه ساعت زبان.... 2 ساعت تاریخ یه ساعت زبان یه ساعت تنظیم سه ساعت زبان:gol:
اتفاقا من عاشق معماری اسلامی ام و ازش خسته نمیشم
برای نور جزوه قیابکلوام میخونم و لی برای اکوستیک ایزدی رو میخونم کتابشم دارم البته ولی جزوه ایزدی منسجمتر و روون تره و چیزی هم از کتابش کم نداره

من درس 27 تافلم . خوندن لغات از ممورایز برای من 4 ساعت طول میکشه شما هم اینجوریه؟؟
من هر درس زبان یک ساعت برام طول میکشه حالا مرورا کمتر مثلا بیست دقیقه که روزی دو سه تا درسم نمیشه بیشتر مرور کرد یعنی من نمیتونم ولی پدر سوخته نرم افزار خوبیست این جی ممورایز:biggrin:

از کتاب گلابچی استفاده میکنم... از کدوم جزوش باید استفاده کنم ؟؟؟همینا کافیه واسه جمع کردن فن ساختمان؟؟
برای کل فن که نه باید یه سری دیگم بخونی که لیست بیشترشو تو چن پست بالاتر نوشتم...البته اینایی که خودم میخونم..اونا منظورم بود:D

aytakin69

عضو جدید
برای فن درک رفتار سازه ها
سازه در معماری
مبانی سازه برای معمارن
ساختمانها چگونه عمل میکنند
فن آوری نوین ساختمان
جزییات ارتقا دهنده معماری
جزوه طراحی لرزه ای کزازی
جزوه نانو سروش نیا
جزوه نو ر و صدای ایزدی
کتاب فیزیک 2 قیابکلو
فیزیک 4 قیابکلو
تاسیسات سلطاندوست
ایستای دو جلدی فاطمی
ایستایی به زبان ساده عصر کنکاش
جزوه عناصر سینا شریفی
ساختمانهای بلند سعیدی پور
یه سری جزوه خلاصه که تو باشگاه دانلود کردم مث طبیعت منبع الهام.معمار مهندس ساختار.آرکی تایپی.دیجیتال و غیره
خب برای زبان 504.405 تافل
زبان عمومی ارشد مولف اصفهانی
سوالای سالای گذشته که برای این کتاب راهیان ارشد رو خریدم فقط قسمت زبانش چون خیلی خوب توضیح داده و کلی تست برای زبان عمومی و گرامر
برای تاریخ نسیم عسگری.جزوه متدین...سبک شناسی پیرنیا
برای تاریخ جهان : زارعی و بانی مسعود
برای معاصر غرب : قبادیان.بانی مسعود.....جزوه کامل نیا
برای منظر : جزوه آکادمی تخصصی...خلاصه پارادایمهای پردیس و باغهای ایرانی که تو باشگاه هس
کتاب عصر کنکاش.جزوه اعتضادی و منصوری هم اگه بتونم میخونم.........( البته منظر اینقد لازم نیس بخونیم ولی من علاقه دارم بخاطر همین چند تا کتاب و جزوه میخوام بخونم )
برای درک هم که فقط سوالای سالای گذشته با یه جزوه راجع به پرسپکتیو و سایه شاید
بچه ها کسی اگه نظری داره ممنون میشم راهنمایی کنه

اگه بتونی به همشون خوب مسلط شی که رتبه عالی در انتظارته ;).....یه سوال؟ ایستایی فاطمی که دو جلده هر کدوم چند صفحه هس؟ اخه مال روش ننوشته جلد چنده 728 صفحه هس چاپ اول سال 90

bita-archi

عضو جدید
کاربر ممتاز
من دو ساعتا امروز مهمونامون رفتن کلا وقتی مهمون داریم نمیدونم چجوری باید بخونم :cry:

aozita

عضو جدید
کاربر ممتاز
اتفاقا من عاشق معماری اسلامی ام و ازش خسته نمیشم
برای نور جزوه قیابکلوام میخونم و لی برای اکوستیک ایزدی رو میخونم کتابشم دارم البته ولی جزوه ایزدی منسجمتر و روون تره و چیزی هم از کتابش کم نداره

من هر درس زبان یک ساعت برام طول میکشه حالا مرورا کمتر مثلا بیست دقیقه که روزی دو سه تا درسم نمیشه بیشتر مرور کرد یعنی من نمیتونم ولی پدر سوخته نرم افزار خوبیست این جی ممورایز:biggrin:

برای کل فن که نه باید یه سری دیگم بخونی که لیست بیشترشو تو چن پست بالاتر نوشتم...البته اینایی که خودم میخونم..اونا منظورم بود:D
منم سبکو دوس دارم اما کاخو خانه و معبدو کنیسه... حجمش خیلی زیاده و کلی مطلب داره که باید حفظ کنی مثلا اسم کاخا و چیزا دیگه... و از حفظ کردن خوشم نمیاد.......

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها امروز یک چند صفحه از کتاب بانی مسعود خوندم زیاد بد هم نبود به نظرتون در حد جزوه مانا قابوسی حفظ کنم و به طورکلی جریانها را بدونم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/در این حد کفایت میکنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:cry:

راستی ممنون از بچه هایی که نظر دادن برای خوندنم و راهنمایی کردن ....................من هم میرم جلو توکل به خدا .......................سخته ولی خدا بزرگه

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز

عزیزم جی-ممرایز نرم افزاره؟؟یا منظورت سایتشه؟!!!

ali.bsr

عضو جدید
اسم دقیقش ایستایی و فن ساختمان جلد 1 و جلد 2
از انتشارات مرکز معماری بگیرید.
زنگ بزنید مرکز فکر کنم تلفنی می تونید سفارش بدید.

شما فقط لغات 504 و تافل و خوندید؟
یا سوالاتش(تست ها) هم کار کردید؟
آخه می خوام بدونم با خوندن 504 و تافل اون کتاب ذره بین هم لازمه؟
مثل اینکه 2 جلده.هر دو جلدشو می خونی!؟:w35:
سلام مرسی جز واجباته حتما میگیرمش ;)
من 504 و تافلو همه لغتاشون خوندم ینی هرچی تو متن و سوال و 100 تا املا و ... داشتن(رو ی هم شد 2500 لغت تقریبا:surprised::w47: )+ یه سری نمونه تست هر درسم دانلود کردم که بزنم منظورت از تست تستای خود کتابه؟
زیر دره بین جلد اولش که لغات 504 و تافلو داره+لغات سالای پیش کلا 2200 تا لغت داره + کنکورای سالای پیش با پاسخ تشریحی (این خیلی مهمه)+تست منتخب و تالیفی+ ی سری نکات متن خوانی و اینا
جلد دومم گرامر خیلی توپی داره من که حال نمودم با کتابش :);)
اولش رستمی گرفتم کتاب خوبی بود اونم ولی خیلی حجیم بود رو گرامرو کلوز تستم دیگه خیلی مانور داده بود :w39::w22:
اصفهانیم میگن خوبه من ندیدم ولی هرسه این کتابا مهمترین بخششون لغتاو کنکورای سالای قبله که 3 تاشونم دارنش :w14:
موفق باشی :w35:

آخرین ویرایش:

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام. این کتاب تافل چقدخوندنش طول میکشه. آدم بخواد یه درسشو خوب بخونه میره بالای 4 ساعت :surprised:
فک کنم بهتره اول 504 رو تموم کنم بعد تافلو بخونم. اونجوری راحت تره.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا