مطالعه گروهی کنکور کارشناسی ارشد معماری 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بله موافقم .... ولی ویرایش های قبلیش خوب بودا...الان که خیلی بچه گونش کردن . مال من برا سال 86 بود برا همون توصیش کردم . نمیدونستم جدیدن اینجوری شده .ایششششش
:D آخه دو تا بحثه. یکی اینکه مطالبش واسه کنکور مهم نیس. یکی اینکه وقت ما محدوده. درکل تا میتونین منابعتونو کم کنین. زیاد دیدم بین دوستام که سر این قضیه ضرر کردن. نمیخوام کسی این اشتباهو مرتکب شه باز. یه وقت ناراحت نشین از حرف من دوست خوبم. اینجا نظر همه مهم و قابل احترامه :gol::gol::gol:

bita-archi

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم سبکو دوس دارم اما کاخو خانه و معبدو کنیسه... حجمش خیلی زیاده و کلی مطلب داره که باید حفظ کنی مثلا اسم کاخا و چیزا دیگه... و از حفظ کردن خوشم نمیاد.......
من چون دوست نداشتم کلا گذاشتمن کنار و نمیخونمش:biggrin:

عزیزم جی-ممرایز نرم افزاره؟؟یا منظورت سایتشه؟!!!
نه نرم افزاره همون جعبه لایتنر

سلاک عزیز
ممنون که این همه با محبت به سوال بچه ها جواب می دی!
من همایش منابع رو که علی مدد گذاشته بود توی ایوان خانه رو رفتم

نکته ی اضافه از این هایی که شما گفتی فقط در مورد درک بود
که کتاب ابنیه سنتی قبادیان، مبادی سواد بصری، مشق معماری دکتر حجت رو می گفت مهمه و می تونه کمکتون کنه !

برای تنظیم هم جزوه دکتر شاهین حیدری رو پیشنهاد می کرد و می گفت احتمال داره ایشون سوال ها رو طراحی کنه!
و اقلیم و معماری کسمایی هم تا صفحعه 130 می گفت بخونید!

برای جهان هم می گفت جزوه ی اعتضادی رو حتما بخونیم !
برا معماری معاصر ایران هم یه جزوه از کامل نیا داشت که قراره میل بزنیم برامون بفرسته!

برای منظر هم جزوه عظمتی و محمود نژاد رو توصیه کرد در اول!
بعد پارادایم های پردیس
بعد اعتضادی /منصوری/متدین
عزیزم اون مشق معماری و اینا که رنگشونو قرمز کردم برای ما فک کنم زیادی باشهخ بهر حال ما 4 سال معماری خوندیم شاید برای کسایی که میخوان تغییر رشته بدن مناسب باشه...اینجال زمان هم مهمتره من همه اینارو دارم ولی گذاشتمشون تو کارتن که جلو دستم نباشن..به نظرم برای تنظیمی که تو قسمت فن یک یا دوسال میاد نیازی نیس این همه وقت گذاشت همون مال قیابکلو یا کسمایی یا تنظیم ایزدی یکیشون کافیه ..که تو درک هم میتونه کمک کنه

سلام دوباره!
می گم دوستان تو کدوم ازین کتاب های زبان
کنکورهای سالهای گذشته
قسمت سه تاریدینگ آخر با پاسخ تشریحی وجود داره؟!
من راهیان ارشد رو خریدم فقط زبانشو که عالیعه هم تستهای خوبی داره برای زبان عمومی و گرامر هم متنهای درک مطلبارو ترجمه کرده و کاملتره نسبت به بقیه موسسات

بچه ها این جزوه اکوستیک و نور ایزدی که تو باشگاست از رو کتاب قیابکلو؟ ایا میتونه جایگزین این کتاباش بشه ؟ چون اصلا حوصله خوندن کتابا قیابو ندارم فعلاا ندارم حالا شاید بعد خوندمشون....:redface:
چقد وسواس داری تو اکوستیکش که همونو بخون برای نور ایزدی خوبه میتونی جزوه قیابکلو رو هم بخونی حجمش خیلی نیس

این کتاب جز منابع دسته اول نیست. تو جزوه نسیم عسکری قسمتای مهمش هست. روش وقت نذارین که ضرر میکنین.

یا مرکز معماری یا ایوانخانه معمار. برنامه هاشو ببین تا خودت تصمیم بگیری. اما میگن جامعه آماری مرکز بیشتره و نتیجه به کنکور نزدیک تره. برنامه شم خوبه. بازم میگم تصمیم با خودته. اما جز این دوتا سراغ هیچ موسسه دیگه یی نرو.

اصلاً سراغ کتابای دبیرستان نرین. وقتتونو تلف نکنین. چون اصلاً به درد ارشد نمیخورن.
موافقم سراغ کتابای دبیرستان اصلا نرین...برای تغییر رشته ایا شاید خوب باشه اونمن کسایی که 4 ماه پیش شروع کردن نه الان

aozita

عضو جدید
کاربر ممتاز
این کتاب جز منابع دسته اول نیست. تو جزوه نسیم عسکری قسمتای مهمش هست. روش وقت نذارین که ضرر میکنین.

من فعلا تاریخ واسه سیلابس اول معماری ایرانیو وا نکردمو اونارو دست و پا شکسته خوندم.... واسه همین ... یعنی واقعا نخونیمش ضرر نمیکنیم... کسی نمیدونه چنتا سوال ازش میاد.....

aozita

عضو جدید
کاربر ممتاز
من چون دوست نداشتم کلا گذاشتمن کنار و نمیخونمش:biggrin:

نه نرم افزاره همون جعبه لایتنر

عزیزم اون مشق معماری و اینا که رنگشونو قرمز کردم برای ما فک کنم زیادی باشهخ بهر حال ما 4 سال معماری خوندیم شاید برای کسایی که میخوان تغییر رشته بدن مناسب باشه...اینجال زمان هم مهمتره من همه اینارو دارم ولی گذاشتمشون تو کارتن که جلو دستم نباشن..به نظرم برای تنظیمی که تو قسمت فن یک یا دوسال میاد نیازی نیس این همه وقت گذاشت همون مال قیابکلو یا کسمایی یا تنظیم ایزدی یکیشون کافیه ..که تو درک هم میتونه کمک کنه

من راهیان ارشد رو خریدم فقط زبانشو که عالیعه هم تستهای خوبی داره برای زبان عمومی و گرامر هم متنهای درک مطلبارو ترجمه کرده و کاملتره نسبت به بقیه موسسات

چقد وسواس داری تو اکوستیکش که همونو بخون برای نور ایزدی خوبه میتونی جزوه قیابکلو رو هم بخونی حجمش خیلی نیس

موافقم سراغ کتابای دبیرستان اصلا نرین...برای تغییر رشته ایا شاید خوب باشه اونمن کسایی که 4 ماه پیش شروع کردن نه الان
قیابکلو که نورش تو باشگاه نیس .... یه اکادمی هس که بدرد نمیخوره...
برا تنظیم کسمایی درسنامه مرکزوایوان خانه هست..... فک میکنم خوبه.... ولی تنظیم قیابکلو جزوه خوب نیس اینجا....
فعلا هم نمیتونم کتاب کنکاشو برای این درسا بخرم تا بیارنش.... ولی تا قبل خرید میخوام ی جزوه خوب بخونم.....:cry: کاش زودتر شروع میکردم ب خوندن ... کاش تابستونو جدی تر میگرفتم....:(:gol:

سوسن طاهری

عضو جدید
سلام
بچه ها جزوه های سروش نیا رو چجوری باید بخونم مثلا برای مبحث کابل تو سایت سه تا فایل هستش ترتیب خوندنشون چجوریه اول از کدوم شروع کنم؟؟؟

m3631

عضو جدید
سلام بچه ها خسته نباشید !!!

برای ازمون های ارشد معماری کدوم موسسه خوبه ؟؟؟

نظر خودم پارسه - 5 مرحله ای

کمک کنییییییییییییییید ؟؟؟
سلام دوست عزیز پارسه برای معماری خوب نیست بهت توصیه میکنم مرکز معماری یا ایوانخانه برو... موفق باشی:)

Arc.a

عضو جدید
معمارای عزیز خسته نباشین;)
ی سوال داشتم
نمونه موردی های درک رفتار سازه رو چطوری باید خوند؟؟ معمار و مهندس سازه و سال و موقعیت و ابعادش مهمه:surprised::confused:؟؟؟؟؟

Arc.a

عضو جدید
بچه ها ی سوال بی ربط تو باشگاه پروژه دانشجویی نیس؟؟؟:razz:

faezeh fazi

عضو جدید
برا تنظیم کسمایی درسنامه مرکزوایوان خانه هست..... فک میکنم خوبه.... ولی تنظیم قیابکلو جزوه خوب نیس اینجا....
فعلا هم نمیتونم کتاب کنکاشو برای این درسا بخرم تا بیارنش.... ولی تا قبل خرید میخوام ی جزوه خوب بخونم.....:cry: کاش زودتر شروع میکردم ب خوندن ... کاش تابستونو جدی تر میگرفتم....:(:gol:

چراناراحتی دیگه تابستون گذشته پس افسوس گذشته رو نخور گلم بعدم هنوز وقت هست ،بعدتوکل بخدا پشتکار واراده قوی همه چی درست میشه دیگه نبینم گریه کنی

faezeh fazi

عضو جدید
عصر کنکاش بخوام بخرم تک تک بخرم یا کلی؟؟ یا فقط بعضی هاشون بدرد میخورن؟؟

نه کلشون نخر بعضی هاشون مثل منظر ،ایستایی به بیان ساده ،سیستمهای ساختمانی ،تنظیمش،معماری معاصر وجهان ،مجموعه سوالاتشم میگن خوبه ولی من ندیدمش

سوسن طاهری

عضو جدید
سلام
بچه ها جزوه های سروش نیا رو چجوری باید بخونم مثلا برای مبحث کابل تو سایت سه تا فایل هستش ترتیب خوندنشون چجوریه اول از کدوم شروع کنم؟؟؟

عصر کنکاش بخوام بخرم تک تک بخرم یا کلی؟؟ یا فقط بعضی هاشون بدرد میخورن؟؟

کسی نظری نداره؟؟؟

veritaaa

عضو جدید
ی سوال داشتم
نمونه موردی های درک رفتار سازه رو چطوری باید خوند؟؟ معمار و مهندس سازه و سال و موقعیت و ابعادش مهمه:surprised::confused:؟؟؟؟؟

این رو یه دوستی نوشته بود و واقعا یادم نیس کی بود.. شرمنده

نکات مهم کتاب های آقای گلابچی:
روش خواندن نمونه موردی به نقل از آقای سروش نیا:

1-سیستم ساختمانی ساختمان مورد نظر چیست؟
2-فلسفه طراحی آن چیست؟
3-نقش اجزای آن چیست؟ و چه نیرویی را تحمل میکنه؟
4-اگر مصالح یا روش ساخت خاصی در آن استفاده شده، چیست؟

این هم دیدگاه من در مورد نمونه موردی ها :
تمام نمونه موردی ها مهم اند در تمام کتاب های دکتر گلابچی .... فقط چند نکته مهم در مورد هر نمونه موردی...
1. سیستم سازه ای آن چیست
2. چه اتصالات به خصوصی داره ..
3. مسیر انتقال نیرو در آن نمونه به شکل هست...
4. تصاویرشو به دقت مطالعه کن... روی نمونه زیاد مکث نکن.... بخون و دور بعدی بیشتر بهشون توجه کن... چون فرارره و نزدیک به کنکور که یه بار دیگه بخونی تو ذهنت بیشتر ثبت می شه... پس در دور اول نیز بهشون توجه کن ولی توجه اساسی را بذار برای دور دوم....

معمارا رو هم یاد بگیر

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

هلو مای فرندز.....
حالم اصصصصلا خوب نیس:(یه چند روزیه مهمون از راه دور اومده خونمون...به این زودیام قصد رفتن ندارن...یکی دو نفرم نیستن...:cry: نه که مهمون نواز نباشیییمممماااا نهههه......ولی تازه افتاده بودم رو غلطک دوباره برنامم بهم ریخت....حدودا یه هفتس هیچی نخوندم...:(
کاش منم زودتر شروع کرده بودم و تابستونو جدی میگرفتم.....چقدر زمان زود میگذره و زود دیر میشه:wallbash::crying2:

aozita

عضو جدید
کاربر ممتاز
هلو مای فرندز.....
حالم اصصصصلا خوب نیس:(یه چند روزیه مهمون از راه دور اومده خونمون...به این زودیام قصد رفتن ندارن...یکی دو نفرم نیستن...:cry: نه که مهمون نواز نباشیییمممماااا نهههه......ولی تازه افتاده بودم رو غلطک دوباره برنامم بهم ریخت....حدودا یه هفتس هیچی نخوندم...:(
کاش منم زودتر شروع کرده بودم و تابستونو جدی میگرفتم.....چقدر زمان زود میگذره و زود دیر میشه:wallbash::crying2:
:redface: هولو... میبینم چرا پیدات نیس... تو کفششون نمک بریز :lol: ... اره خیلی بده ب مامانم میگم مهمون ک میاد تو خونه پاش اینقد رو نفس منه تا بره :)مامانمم عاشق مهمون... نه که مهمون دوس نداشته باشما الان وقتش نیس....:w10: بعضی وقتا ازین مهمونا هرشبی میان خونمون تو اتاقم میمونم اما گوشم همش بیرونه ببینم چی میگن :(...
کاش تابستون یکی میومد اینجا میگف بخونید وقت کمههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههه.....
کاش روز اولی که اومدم تو تاپیک ب جا اینکه هی بگن زوده میگفتن دیییییییییییییییییییییییییره... اسفند اومده بودما....:redface:
ولی گذشته... خوبه امروزو داریم که دیرم نیس اگه تلاش کنیم:w21:....بجه ها خیلی دوستون دارم شما نبودین اصلا درس نمیخوندم :love::w36:

آخرین ویرایش:

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز

مهندس من نیت دارم جزوه بهزادی را بخونم برای تنظیم .............البته من کلا واسه تاسیسات اینها نمی خوام زیاد وقت بزارم ................ فیزیک 2ساختمان قیابک را احتمالا مث همون فصل بندی که بچه ها گفتن میخونم یک دور و بعدش بره سطل اشغال فقط نگاه جزوه بهزادی کنم احتمالا ته اش -اکوستیک هم شاید یک روخونی کنم ..........................

ی سوال داشتم

به نظرم به جز روشی که بچه هاگفتن یک نگاه به سوالات کنکورهای قبل فن بنداز تقریبا دستت میاد چی بخونی

چراناراحتی دیگه تابستون گذشته پس افسوس گذشته رو نخور گلم بعدم هنوز وقت هست ،بعدتوکل بخدا پشتکار واراده قوی همه چی درست میشه دیگه نبینم گریه کنی

اره افسوس گذشته را نخور رفیق ، هنوز وقت هست می تونی ..................من تقریبا 2روز هست شروع کردم دور از جونت این دور روز هم همه اش با درد خوندم ...................هر وقت ناامید شدی یاد من بیفت که همه درسهام زیر صفرم نه صفر ولی توکل به خدا ..................................امشب با دکترم صحبت کردم علایم که گفتم گفتش تو الان در اوج میگرن هادی که داری هستی ....................استرس و اینها هم برات کلا ضررداره فت استرس داری گفتم نه همه کتابهام حذف کردم من هستم و چند تا کتاب................قدر زمانت بدون

هلو مای فرندز.....

توکل به خدا ...................بدون امر اون برگ از درخت نمی افته ..............همه چیز بسپارید به اون

سوسن طاهری

عضو جدید
مهندسا بنظر شما اگه تنظیم شرایط کنکاش بخرم دیگه نمیخواد کتابای قیابکلو رو بخرم ؟؟؟:surprised:
ایستایی چطور؟؟ اگه بخرمش دیگه لازم هست سازه در معماری و مبانی سازه برای معماران بخرم؟؟(درک رفتار سازه دارم؟؟؟)

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
مهندسا بنظر شما اگه تنظیم شرایط کنکاش بخرم دیگه نمیخواد کتابای قیابکلو رو بخرم ؟؟؟:surprised:
ایستایی چطور؟؟ اگه بخرمش دیگه لازم هست سازه در معماری و مبانی سازه برای معماران بخرم؟؟(درک رفتار سازه دارم؟؟؟)

من کتابهاشون ندیدم که نظر بدم ................ولی شاید بتونی برای تنظیم شرایط ها این کار کنی ولی فک نکنم برای سازه در معماری و اینها جایز باشه من خودم که 3تا کتاب اصلی گلاب گرفتم که همراه سروش نیا بخونم ولی کلا برا تنظیمات برنامه خاصی ندام چون میدونم نمی تونم عالی بزنمش واز طرفی جاش هم نیت دارم احتمالا سوالات تنظیم شرایط مال کنکورهای هنرهای ساخت را بخونم اگه شد
ولی فن ایستایی و اینها برای من بیشتر می ارزه که وقت بزارم اون هم اینکه من مریضم و هیچی دست من نیست ..................این نظر من بود به شرایطت و وقت هم فک کن

سوسن طاهری

عضو جدید
من کتابهاشون ندیدم که نظر بدم ................ولی شاید بتونی برای تنظیم شرایط ها این کار کنی ولی فک نکنم برای سازه در معماری و اینها جایز باشه من خودم که 3تا کتاب اصلی گلاب گرفتم که همراه سروش نیا بخونم ولی کلا برا تنظیمات برنامه خاصی ندام چون میدونم نمی تونم عالی بزنمش واز طرفی جاش هم نیت دارم احتمالا سوالات تنظیم شرایط مال کنکورهای هنرهای ساخت را بخونم اگه شد
ولی فن ایستایی و اینها برای من بیشتر می ارزه که وقت بزارم اون هم اینکه من مریضم و هیچی دست من نیست ..................این نظر من بود به شرایطت و وقت هم فک کن
پس واسه تست زدن از چی استفاده میکنی؟؟؟
ان شاء الله بهتر باشی:w30:

aozita

عضو جدید
کاربر ممتاز
کتابای اصلی مثل قیابکلو و سازه در معماری و حذف نکن.... بابا مگه هر درس چنتا کتاب اصلی داره... جزوه این کتابای نکته ای به علاوههههههههههههههههههههههههه کتاب اصلی.....
دوتاش کنار هم......................... این کتاب مث کنکاشو و جزوه کمک میکنه شما مطلبو زودتر بگیری و حاشیه نخونی...
اما واقعا منبع اصلی و نباید بدون جزوه کتاب خوند.... بچه ها فقط وقتتتونو از دست میدین..... یکی باید مطالبو براتون جمع بندی کنه ... نکات تستیشو بگه.... چیزایی و تو اولین دور میخونید از رو این کتابا و جزوه ها که شاید تو دور 3 یا 4 از کتاب منبع اصلی بهش میرسیدید.....و شاید نرسید!
حتما برای فن یه کتاب مث فاطمی یا کنکاشو بگیرید و کتابای اصلی و با اون همزمان بخونید.... میگن فاطمی بهتره!!!
تاریخو فن و زبان خیلی مهمه........برای تاریخ که تو باشگا جزوه هست مانا و نسیم..... اما برای فن اگه سروش نیا ندارید حتما کتاب فاطمی یا کنکاش بخرید.......

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
پس واسه تست زدن از چی استفاده میکنی؟؟؟
ان شاء الله بهتر باشی:w30:

مرسی مهندس ....................والا واسه تست کتاب عصر کنکاش درک دارم که بخونمش و تستش بزنم وبا 1600سوالات عسگری که تو باشگاه هست اگه برسونم ................منظر هم کتاب کنکاش خودش تست داره
واسه زبان و فن هم تست های کنکورهنرهاس ساخت نیت دارم اگه رسوندم بزنم .................تاریخ هم والا چیزی ندارم جز یک سری تست مال جهان بود فک کنم بچه ها گذاشته بودن ............حالا انشاله من تاریخ برسونم بخونم تستش جور میشه مال کنکورهای سالهای قبل میزنم نهایتش
من به خاطرشرایط ام و بیماری نمی خوام دور خودم شلوغ کنم چون استرس میگیرم .............شما شرایطتون بهتر بیشتر هم تونستید بخونید

سوسن طاهری

عضو جدید
کتابای اصلی مثل قیابکلو و سازه در معماری و حذف نکن.... بابا مگه هر درس چنتا کتاب اصلی داره... جزوه این کتابای نکته ای به علاوههههههههههههههههههههههههه کتاب اصلی.....
دوتاش کنار هم......................... این کتاب مث کنکاشو و جزوه کمک میکنه شما مطلبو زودتر بگیری و حاشیه نخونی...
اما واقعا منبع اصلی و نباید بدون جزوه کتاب خوند.... بچه ها فقط وقتتتونو از دست میدین..... یکی باید مطالبو براتون جمع بندی کنه ... نکات تستیشو بگه.... چیزایی و تو اولین دور میخونید از رو این کتابا و جزوه ها که شاید تو دور 3 یا 4 از کتاب منبع اصلی بهش میرسیدید.....و شاید نرسید!
حتما برای فن یه کتاب مث فاطمی یا کنکاشو بگیرید و کتابای اصلی و با اون همزمان بخونید.... میگن فاطمی بهتره!!!
تاریخو فن و زبان خیلی مهمه........برای تاریخ که تو باشگا جزوه هست مانا و نسیم..... اما برای فن اگه سروش نیا ندارید حتما کتاب فاطمی یا کنکاش بخرید.......
وااای خدا من دارم دیوونه میشم اصلا نمیتونم تصمیم بگیرم چکار کنم هر روز برنامم تغییر میکنه فقط دارم وقتمو از دست میدم ...هنوز واسه منایعی که میخوام تهیه کنم مردد هستم:cry:

aozita

عضو جدید
کاربر ممتاز
وااای خدا من دارم دیوونه میشم اصلا نمیتونم تصمیم بگیرم چکار کنم هر روز برنامم تغییر میکنه فقط دارم وقتمو از دست میدم ...هنوز واسه منایعی که میخوام تهیه کنم مردد هستم:cry:
الان مگه من تو حرفام منابع معرفی کردم ... کجا حرفم دیوونه کننده بود اخه....
منابع تاریخ که زارعی و سبک و قبادیان اولویت اولن...
سازه هم اون سه کتاب ...
زبانم 504 و تافل..
اول از اولویت اولا شروع کنو شولوغ نکن زیاد....
منابعت چیان....

سوسن طاهری

عضو جدید
منابع تاریخ که زارعی و سبک و قبادیان اولویت اولن...
سازه هم اون سه کتاب ...
زبانم 504 و تافل..
اول از اولویت اولا شروع کنو شولوغ نکن زیاد....
منابعت چیان....
تاریخا رو دارم...
زبان 504 و زبان برای دانشجویان معماری
سازه هم درک رفتار سازه
تنظیم کتاب قبادیان
همین....هنوز چیزی تهیه نکردم(یعنی نمیتونم تصمیم بگیرم)

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا