مطالعه گروهی کنکور کارشناسی ارشد معماری 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

ali.bsr

عضو جدید
سلام. این کتاب تافل چقدخوندنش طول میکشه. آدم بخواد یه درسشو خوب بخونه میره بالای 4 ساعت :surprised:
فک کنم بهتره اول 504 رو تموم کنم بعد تافلو بخونم. اونجوری راحت تره.
نصف لغتاشون همپوشانی داره با 504 تافل واست راحت میشه من 504 روزی دو درس میخوندم هر درس حدود 45 دقیقه البته اون تابستون بودا :smile: زیر دره بینم هردو رو با هم داره
باز تصمیم با شماست بسته به شرایط خودت
موفق باشی

آخرین ویرایش:

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. این کتاب تافل چقدخوندنش طول میکشه. آدم بخواد یه درسشو خوب بخونه میره بالای 4 ساعت :surprised:
نههههههههههههههههههههههههههههههه......یه وقت اشتباه من و تکرار نکنینا!!!!!!!!
من 120 درصد مطمئنم که تافل لغات بسار مهمتر و سختر و مورد پسند تر برای طراح سوال کنکور داره.در ضمن من 504 و خوندم خداییش برای یادگیری لغات و ترجمه کردن متون تافل شاید کمتر از 20 درصد مفیده.(این و خیلی راحت می تونم ثابت کنم).در کل 504 آسون تر از تافله.اگه از من میشنوی شما اول تافل و تموم کن بعد برو سراغ 504.چون اگه یه ماه مونده به کنکور یا در همین حدود شروع کنی به خوندن تافل از نظرم من و خدای نکرده یا کم میاری یا فرصت مرور لغات و از دست میدی.ولی بازم خود دانی...;)

ali.bsr

عضو جدید
بچه ها این کتاب زارعی و بانی (قسمت اولش) یکیه کامل یا فرق دارن ؟

zeytoun313

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای فن درک رفتار سازه ها
سازه در معماری
مبانی سازه برای معمارن
ساختمانها چگونه عمل میکنند
فن آوری نوین ساختمان
جزییات ارتقا دهنده معماری
جزوه طراحی لرزه ای کزازی
جزوه نانو سروش نیا
جزوه نو ر و صدای ایزدی
کتاب فیزیک 2 قیابکلو
فیزیک 4 قیابکلو
تاسیسات سلطاندوست
ایستای دو جلدی فاطمی
ایستایی به زبان ساده عصر کنکاش
جزوه عناصر سینا شریفی
ساختمانهای بلند سعیدی پور
یه سری جزوه خلاصه که تو باشگاه دانلود کردم مث طبیعت منبع الهام.معمار مهندس ساختار.آرکی تایپی.دیجیتال و غیره
خب برای زبان 504.405 تافل
زبان عمومی ارشد مولف اصفهانی
سوالای سالای گذشته که برای این کتاب راهیان ارشد رو خریدم فقط قسمت زبانش چون خیلی خوب توضیح داده و کلی تست برای زبان عمومی و گرامر
برای تاریخ نسیم عسگری.جزوه متدین...سبک شناسی پیرنیا
برای تاریخ جهان : زارعی و بانی مسعود
برای معاصر غرب : قبادیان.بانی مسعود.....جزوه کامل نیا
برای منظر : جزوه آکادمی تخصصی...خلاصه پارادایمهای پردیس و باغهای ایرانی که تو باشگاه هس
کتاب عصر کنکاش.جزوه اعتضادی و منصوری هم اگه بتونم میخونم.........( البته منظر اینقد لازم نیس بخونیم ولی من علاقه دارم بخاطر همین چند تا کتاب و جزوه میخوام بخونم )
برای درک هم که فقط سوالای سالای گذشته با یه جزوه راجع به پرسپکتیو و سایه شاید
بچه ها کسی اگه نظری داره ممنون میشم راهنمایی کنه

سلاک عزیز
ممنون که این همه با محبت به سوال بچه ها جواب می دی!
من همایش منابع رو که علی مدد گذاشته بود توی ایوان خانه رو رفتم

نکته ی اضافه از این هایی که شما گفتی فقط در مورد درک بود
که کتاب ابنیه سنتی قبادیان، مبادی سواد بصری، مشق معماری دکتر حجت رو می گفت مهمه و می تونه کمکتون کنه !

برای تنظیم هم جزوه دکتر شاهین حیدری رو پیشنهاد می کرد و می گفت احتمال داره ایشون سوال ها رو طراحی کنه!
و اقلیم و معماری کسمایی هم تا صفحعه 130 می گفت بخونید!

برای جهان هم می گفت جزوه ی اعتضادی رو حتما بخونیم !
برا معماری معاصر ایران هم یه جزوه از کامل نیا داشت که قراره میل بزنیم برامون بفرسته!

برای منظر هم جزوه عظمتی و محمود نژاد رو توصیه کرد در اول!
بعد پارادایم های پردیس
بعد اعتضادی /منصوری/متدین

aozita

عضو جدید
کاربر ممتاز
دو تا شو با هم بخونو مرورررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررر کن... و بیشتر مرور.. بیشتر ازین که به تموم شدن این کتابا فک کنید ب مرورش فکر کنید...

aozita

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها این کتاب زارعی و بانی (قسمت اولش) یکیه کامل یا فرق دارن ؟
تاریخ یکیه فقط اون اومده یه چیز گفته بعد اون یکی اونو نگفته... مثلا بانی میگه بعد زوسر مدومو ساختن بعد اهرامو ولی زارعی اصلا از مدوم چیزی نگفته گفته بعد زوسر اهرام...
جزوه مانا کپی پیس بانی مسعوده ببینی متوجه میشی چه فرقی میکنن فصلا مشترکشون....

aozita

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها امروز یک چند صفحه از کتاب بانی مسعود خوندم زیاد بد هم نبود به نظرتون در حد جزوه مانا قابوسی حفظ کنم و به طورکلی جریانها را بدونم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/در این حد کفایت میکنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:cry:

راستی ممنون از بچه هایی که نظر دادن برای خوندنم و راهنمایی کردن ....................من هم میرم جلو توکل به خدا .......................سخته ولی خدا بزرگه
قبل اینکه ببینی کفایت میکنه یا نه ببین در حد جزوه قابوسی و همون چند نکته میتونی وقت بزاری برای تاریخو مسلط شی .... بعد تصمیم بگیر....
من که جزورو میخونمو از رو کتاب روخونی کلی زمان میره..... و وقتی برام نمیمونه....

ali.bsr

عضو جدید
تاریخ یکیه فقط اون اومده یه چیز گفته بعد اون یکی اونو نگفته... مثلا بانی میگه بعد زوسر مدومو ساختن بعد اهرامو ولی زارعی اصلا از مدوم چیزی نگفته گفته بعد زوسر اهرام...
جزوه مانا کپی پیس بانی مسعوده ببینی متوجه میشی چه فرقی میکنن فصلا مشترکشون....
گرفتم داستانو:w16:... خب یه چیزی من الان زارعیو دارم میخونم ولی بانیو نگرفتم هنوز جزوه مانا رو جایگزین قسمت اول بانی مسعود کنم میشه؟

aozita

عضو جدید
کاربر ممتاز
گرفتم داستانو:w16:... خب یه چیزی من الان زارعیو دارم میخونم ولی بانیو نگرفتم هنوز جزوه مانا رو جایگزین قسمت اول بانی مسعود کنم میشه؟
بله میتونی با هم پیش بری... جزوه مانا میتونه به تنهایی جایگزین تاریخ باشه.... :love: ولی کتابارو باید در حد روخونیم خوند تا تسلطت بیشتر شه رو مطلب...

zeytoun313

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوباره!
می گم دوستان تو کدوم ازین کتاب های زبان
کنکورهای سالهای گذشته
قسمت سه تاریدینگ آخر با پاسخ تشریحی وجود داره؟!

baran72

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها ی سوال
من اگه کتاب زارعی و قبادیانو بخونم و به جای کتاب بانی مسعود فقط جزوه ی مانا قابوسی رو بخونم مشکلی پیش میاد؟

ali.bsr

عضو جدید
بله میتونی با هم پیش بری... جزوه مانا میتونه به تنهایی جایگزین تاریخ باشه.... :love: ولی کتابارو باید در حد روخونیم خوند تا تسلطت بیشتر شه رو مطلب...
مرسییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی :smile: :w10::w27:

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
عزیزم جی-ممرایز نرم افزاره؟؟یا منظورت سایتشه؟!!!
جی ممورایز یه نرم افزاره که آیکنش یه پنگوئنه. ممرایزم که همون سایته س که گل و گلدونه :D
نصف لغتاشون همپوشانی داره با 504 تافل واست راحت میشه من 504 روزی دو درس میخوندم هر درس حدود 45 دقیقه البته اون تابستون بودا :smile: زیر دره بینم هردو رو با هم داره
باز تصمیم با شماست بسته به شرایط خودت
موفق باشی

نههههههههههههههههههههههههههههههه......یه وقت اشتباه من و تکرار نکنینا!!!!!!!!
من 120 درصد مطمئنم که تافل لغات بسار مهمتر و سختر و مورد پسند تر برای طراح سوال کنکور داره.در ضمن من 504 و خوندم خداییش برای یادگیری لغات و ترجمه کردن متون تافل شاید کمتر از 20 درصد مفیده.(این و خیلی راحت می تونم ثابت کنم).در کل 504 آسون تر از تافله.اگه از من میشنوی شما اول تافل و تموم کن بعد برو سراغ 504.چون اگه یه ماه مونده به کنکور یا در همین حدود شروع کنی به خوندن تافل از نظرم من و خدای نکرده یا کم میاری یا فرصت مرور لغات و از دست میدی.ولی بازم خود دانی...;)

دو تا شو با هم بخونو مرورررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررر کن... و بیشتر مرور.. بیشتر ازین که به تموم شدن این کتابا فک کنید ب مرورش فکر کنید...
مرسی از نظرات خیلی خیلی مفیدتون. :gol::gol::gol: 504 واسم سخت نیست. من واسه این میگم وقت گیره چون اول یه دور میخونم و معنی لغات سختو از دیکشنری درمیارم. بعد مینویسم رو کارت و باز آخرسر یه دور روخونیشون میکنم و میذارم تو جعبه لایتنر. (از نرم افزار جی ممورایز استفاد نمیکنم چون واسه من به اندازه کاغذی که خودم مینویسم جواب نمیده. هردوشو امتحان کردم قبلاً.) در کل من تو خوندن خیلی کندم و باید انقد یه چیزی واسم جا بیفته تا یادش بگیرم. و شدیداً مخالف سرسری و نصفه خوندنم. چون موقع تست زدن بدتر گیج میشم. نخوندن بهتر از نصفه خوندنه. همیشه اینو گفتم.
یه چیزی که به نظرم مهم اومد و خواستم گفته باشم بهتون اینه که اصلاً منابعتونو زیاد نکنین. خیلی ضرر میکنین. منابع مهمو بخونین فقط. منابع مهم رو بارها بخونید و یاد بگیرید. نیاز نیست 100% مطالبو بلد باشید. اون مستلزم یه وقت زیاده و یه پروسه خیلی طولانیه که تو وقت محدودی که ما واسه کنکور داریم نمی گنجه. حواستون باشه. از منابع مهم شروع کنین و خوب یادشون بگیرین. ااااگه رسیدین برین سراغ منابع درجه2. من به شخصه که نمیرسم. همون اصلیا رو بخونم هنر کردم. چون نمیخوام آخر سر درصدام با هم تفاوت فاحش داشته باشه. ایده آلم 50% واسه همه درساس. با همین میشه رتبه عالی آورد. به 100 % و 90% زیاد فک نکنین که اذیت نشین. حتی بتونین تو یه درسم 100 بزنین مطمئنا تو این وقت کم به بقیه درسا نمیرسین و نتیجه تون اونجوری که باید خوب نمیشه.

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوباره!
می گم دوستان تو کدوم ازین کتاب های زبان
کنکورهای سالهای گذشته
قسمت سه تاریدینگ آخر با پاسخ تشریحی وجود داره؟!
زبان ارشد بابک رستمی.
بچه ها ی سوال
من اگه کتاب زارعی و قبادیانو بخونم و به جای کتاب بانی مسعود فقط جزوه ی مانا قابوسی رو بخونم مشکلی پیش میاد؟
نه مشکلی پیش نمیاد. میتونی به جای زارعی که فقط معماری جهانه ، بانی مسعودو بخونی که هم جهانه هم معاصر. در نهایت حتی میتونی فقط جزوه قابوسی رو بخونی اگه می فهمیش و نیازی به کتاب نداری. چون چکیده ی همه مطالب مهم توش هست.

baran72

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شما میدونی این جزوه ای که بچه ها تو باشگاه گذاشتن کامله یا نه
یا اینکه جزوه کاملی باشه که بشه تهیه کرد؟
اخه من از تیتروار نوشتن این جزوه خوشم اومد
فکر میکنم خوندنش راحت تر از کتاب باشه

ali.bsr

عضو جدید
دقیقا منم همین سوالو دارم جزوه قابوسیو عسگریه باشگاه کامله؟ قدیمی نیستن؟

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

دقیقا منم همین سوالو دارم جزوه قابوسیو عسگریه باشگاه کامله؟ قدیمی نیستن؟
آره کامله. من یه جزوه اسلامی داشتم یه سال جدیدتر از مال باشگاه بود. مقایسه کردم دیدم همونه. یه کم مطالب جابجا شده بود فقط. آخه خودتون قضاوت کنین. وقتی منابع عوض نشده و هموناس (منبع اصلی نسیم عسکری سبک شناسیه. قابوسی هم زارعی و بانی مسعوده) پس جزوه هم تغییری نمیکنه. ویرایششون یه کم بعضی جاها تغییر کرده اما اصل مطلب همونه. حالا نهایتش اینه که جزوه رو خوندین و دیدین کامل نیست یه نگاهی هم به کتاب میندازین و بقیه مطالبو از کتاب میخونین.

aozita

عضو جدید
کاربر ممتاز
درسای دیگرو نمیدونم... اما تاریخو فن حتما جزوه به علاوه کتاب.... لا اقل یه کتابای اصلی ازون درس... کتابارو هیچوقت کنار نزارید...
من بعد از جزوه یا همزمان از کتاب برای مرور و جمع بندی استفاده میکنم ...بر عکس همه:love::w10:

aozita

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها این جزوه اکوستیک و نور ایزدی که تو باشگاست از رو کتاب قیابکلو؟ ایا میتونه جایگزین این کتاباش بشه ؟ چون اصلا حوصله خوندن کتابا قیابو ندارم فعلاا ندارم حالا شاید بعد خوندمشون....:redface:

veritaaa

عضو جدید
سلام بچه ها خوبین ؟ کسی کتاب معماری ایرانی معماریان رو شروع کرده ؟ اصن نمیشه خلاصش کرد .. کلی بخونیم کافیه ؟ چکیده ای ازش نیست ؟

aozita

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها خوبین ؟ کسی کتاب معماری ایرانی معماریان رو شروع کرده ؟ اصن نمیشه خلاصش کرد .. کلی بخونیم کافیه ؟ چکیده ای ازش نیست ؟
اگه جزوه ای ازش باشه خیلی خوبه... کسی چیزی سراغ نداره مث کتاب معماریان تفکیک شده باشه بناها مختلف....؟؟؟؟؟
من کاخو خونه و چنتا دیگرو کمی خوندم... بیشتر راجب بناهایی بود که تو جزوه مانا و عسگری یعنی کتاب تاریخو سبک اومده بود... ولی خوب کلی نمیشه خوند باید انواع بناها رو خوب یاد بگیری...

veritaaa

عضو جدید
اگه جزوه ای ازش باشه خیلی خوبه... کسی چیزی سراغ نداره مث کتاب معماریان تفکیک شده باشه بناها مختلف....؟؟؟؟؟
من کاخو خونه و چنتا دیگرو کمی خوندم... بیشتر راجب بناهایی بود که تو جزوه مانا و عسگری یعنی کتاب تاریخو سبک اومده بود... ولی خوب کلی نمیشه خوند باید انواع بناها رو خوب یاد بگیری...

بعضیهاش تو جزوه پارسه هست ولی کلا خوندنش یه جوریه.. مرسی ممنون

Hamid.026

عضو جدید
سلام بچه ها خسته نباشید !!!

برای ازمون های ارشد معماری کدوم موسسه خوبه ؟؟؟

نظر خودم پارسه - 5 مرحله ای

کمک کنییییییییییییییید ؟؟؟

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها از اونجائی که ایستائی متنفرم ایستائی و قبل از ظهر گذاشتم که بخونم:cry:.بعد از اینکه می خونم احساس می کنم یه بار عظیمی از رو دوشم برداشتم!دیگه بقیه روز و happy ever after می گذرونم:biggrin:

SATTAR 017

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
شاید آشنایی با بناهای تاریخی هنرستان کمی مفید باشه .
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...ه-کشی-معماری?p=7903532&viewfull=1#post7903532

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

این کتاب جز منابع دسته اول نیست. تو جزوه نسیم عسکری قسمتای مهمش هست. روش وقت نذارین که ضرر میکنین.

سلام بچه ها خسته نباشید !!!

برای ازمون های ارشد معماری کدوم موسسه خوبه ؟؟؟

نظر خودم پارسه - 5 مرحله ای

کمک کنییییییییییییییید ؟؟؟
یا مرکز معماری یا ایوانخانه معمار. برنامه هاشو ببین تا خودت تصمیم بگیری. اما میگن جامعه آماری مرکز بیشتره و نتیجه به کنکور نزدیک تره. برنامه شم خوبه. بازم میگم تصمیم با خودته. اما جز این دوتا سراغ هیچ موسسه دیگه یی نرو.

شاید آشنایی با بناهای تاریخی هنرستان کمی مفید باشه .
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...ه-کشی-معماری?p=7903532&viewfull=1#post7903532
اصلاً سراغ کتابای دبیرستان نرین. وقتتونو تلف نکنین. چون اصلاً به درد ارشد نمیخورن.

SATTAR 017

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
اصلاً سراغ کتابای دبیرستان نرین. وقتتونو تلف نکنین. چون اصلاً به درد ارشد نمیخورن.
بله موافقم .... ولی ویرایش های قبلیش خوب بودا...الان که خیلی بچه گونش کردن . مال من برا سال 86 بود برا همون توصیش کردم . نمیدونستم جدیدن اینجوری شده .ایششششش

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا