[ مصاحبه ی علمی-عقیدتی شرکت نفت ] سایت آزمون: azmoon.nioc.ir

one_1

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام مهندس جان ممنون از توضیحاتت.
میشه تو گوگل مپ مکان خوابگاه و همچنین کلاس ها رو مشخص کنی ببینیم چه خبره ؟؟ ممنون میشیم.
اینطور که معلومه باید پی سوء هاضمه رو به خودمون بمالیم بیایم.:cry:
یکم بیشتر در مورد وعده های غذایی توضیح میدی؟ مثل سلف دانشگاس یا بدتر از اون؟؟
بنظر من بهتره این کم و کاستیارو به مسئولین پارس منعکس کنیم شاید فرجی بشه گرچه من چشم آب نمیخوره!!
:redface:

سلام خواهش ميکنم
شدنش که ميشه به طور نسبی محلش رو مشخص کرد اما چيز خاصی نشون نميدن تو گوگل مپ.
نه حالا اینقدر ها هم بد نيست شايد من زيادی سياه نمايی کرده باشم غذاها اونقدر بد نيست که اصلا نشه خورد اما خب انتظاری که از شرکت نفت ميره این نيس! يه چيز تو مايه های دانشگاهه اما يه کم (فقط يه کم بهتر)
مسئولين پارس ميان سر ميزنن اما همون روز که ميان و ميرن همه چيز عالی ميشه بعدش همون آش و همون کاسه

one_1

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بابک جون، خوبی داداش
نگران نباش، میگم لیموزین(Limousine) بیاد دنبالت واسه کلاسات.
غذا چی میخوای؟ چلوکباب برگ یا بختیاری؟ با جوجه کباب چطوری؟ صبحونه هم که حتما خاویار میل داری.:D
مسئولین هم یه گوشمالی میدیم که دیگه شما که ایشالا اومدی همه دست به سینه در خدمتتون باشن.

اتفاقا اینجا اینقدر کباب و جوجه و مرغ ميدن که حالتون بهم ميخوره!!!

one_1

عضو جدید
کاربر ممتاز
داود جون، خواب راه حل خوبیه ، ولی امتحان جامعو چی کار کنیم، فدات؟!!!

عمرا بگيرن ! اینا يه تعين سطح نتونستن بگيرن ! اون وقت بيان از 250 نفر امتحانی بگيرن که استاد واسه تصحيحش نيست؟؟؟؟؟؟؟

one_1

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم از دیروز مشکل گوارشی داشتم ،:confused: دیشب رفتم بهداری ممکو . دکتر گفت خیلیا از ره آوران اومدن.:razz: با اسهال و استفراغ، یا یکی از این دو که از علائم مسمومیت ویروسیه. دکتر پرسید سبزی خام مصرف کردید؟ گفتم آره ، روز قبل با نهار ریحون دادن، امروز همراه نهار هم سالاد کاهو و کلم دادن و امشب هم همراه کباب، سبزی خرد شده دادن. گفت از همونه، سبزیش آلوده بوده. دکتر می گفت، ماه قبل هم این مسمومیت شیوع داشته و حالا دوباره شیوع پیدا کرده.
حالا چند تا توصیه بهداشتی می کنم ، برید حالشو ببرید
::)
1- کسایی که مشکل دارن، سهل انگاری نکنن و حتما به پزشک مراجعه کنن.
2- در موارد اسهال شدید هم برای جبران املاح و آب بدن از "او . آر . اس" استفاده کنید.
3-از خوردن سبزیجاتی که از شستشوی بهداشتیش اطمینان ندارید ، خودداری کنید. (کلاً از سبزی و سالاد سلف نخورید!)

بفرمايين شاهد از غيب هم رسيد!
منم خوردم اما کم خوردم خدارو شکر! (کلا تابلو بود سبزيارو خوب نميشورن!!!!)

one_1

عضو جدید
کاربر ممتاز
پَه نَه پَه ، این همه راه آوردنمون ماهشهر، می فرستن سر کلاس که یکی بیاد برامون لالایی بگه، بخوابیم!

:biggrin::biggrin::biggrin::biggrin:

به جون خودم همينطوره! هدف این يک ماه همين بوده که بيارنمون اینجا واسمون حساب وا کنن و آزمايشمون کنن همين! فقط ميخواستن تو خونه بيکار نباشيم!

MiSs.

عضو جدید
ره آوران فنون كيفيت غذاش واقعاً افتضاحه حتي ظروفي كه غذا توش سرو ميشه كثيفه.. يه آب معدني روي ميز نيست ..
ولي غذاي عسلويه خوبه و رستورانش هم تميز و مرتبه
پايان هر دوره آموزشي شك نكنيد كه آزمون خواهند گرفت چون هر استاد بايد نمرات رو به آموزش تحويل بده،امتحانش سخت نيست و بعضي از اساتيد بطور شفاهي تك تك سوال ميپرسن و نمره رد ميكنن بعضيا هم پروژه ميدن..اما در كل اگه حضورتون به موقع باشه و بعد از ناهار دير سر كلاس نريد و تو كلاس هم بازيگوش نباشيد نمره خوبي بهتون ميدن..

otg1984

عضو جدید
وزارت دفاع حقوق و مزایاش از نفت بیشتر نباشه کمتر نیست.

آخه عزيز من تو كه نميدوني چرا اينو ميگي و اطلاعات بد به دوستان ميدي.
1) وزارت دفاع بسيار ادمو محدود ميكنه
2) حقوقش اينقد كه ميگن بالا نيست مثل تمامي نيروهاي مسلح محسوب ميشه
3) كارانه ها تو اين وزارت بسته به نوع صنعت و شركت متفاوته، خيليم متفاوته

otg1984

عضو جدید
سلام دوستان
من یه موردی برام پیش امده هر کس میتونه مشاوره بده ممنون میشم.
بنده منتظر تماس نفت و گاز پارس هستم تا برم برا دوره.احتمالا مرداد ماه باشه.
اوایل فروردین یک فرم برا وزارت دفاع پر کردم الان بهم پیام داده که جمعه برم برا مصاحبه.مکان مصاحبه دانشگاه مالک اشتر شاهین شهر اصفهان میباشد.به احتمال زیاد برا هواپیما سازی(هسا) مارا بخواند.از خونمون تا هسا یک ساعت راهه سرویسم داره.
الان تو دوراهی گیر کردم.میخواستم ببینم کسی از شرایط کاری وزارت دفاع ،حقوق و... اطلاعی داره که من تو این لحظه حساس بهترین تصمیم رو بگیرم وبعدا پشیمون نشم.خوب هیچ شرکتی حقوق نفتو نمیده ولی دوری از خونه ،شرایط بد آب و هوایی آدمو دچارتردید میکنه.اگه حقوق خوبی بدند به نظرم انتخاب خوبیه.نظر شما چیه؟
رشتم مهندسی برق کنترل
عزيز من شما فعلا نفت و بچسب آخه فرايند گزينش تو اين وزارت از مرحله مصاحبه حداقل 7-6 ماهي طول ميكشه. اگه از نفت راضي نبودي چون پيماني هستي ظاهرا ميتوني بيايي بيرون. اين پند برادرانه من بود.

nima_4321

عضو جدید
آخه عزيز من تو كه نميدوني چرا اينو ميگي و اطلاعات بد به دوستان ميدي.
1) وزارت دفاع بسيار ادمو محدود ميكنه
2) حقوقش اينقد كه ميگن بالا نيست مثل تمامي نيروهاي مسلح محسوب ميشه
3) كارانه ها تو اين وزارت بسته به نوع صنعت و شركت متفاوته، خيليم متفاوته

پس حقوقش بالا هست ولی نه این قدر که میگن . ضمنا حقوق نیروهای مسلح پایین نیست . شاید تو ارتش و نیروی انتظامی یه خورده پایین تر باشه اما سپاه و وزارت دفاع حقوق خوبی میدن . من خیلی ها رو میشناسم که رفتن تو سپاه و الان بعد از سه چهار سال خونه دارن ، ماشین دارن و ندزگیشون کامله . ضمنا این رو در نظر بگیرین که فاصله محل کارش چقدر نزدیکه . من عسلویه کارک ردم (البته ما سه هفته کار یه هفته استراحت بودیم) . فکر کردیم اون جا حلوا پخش می کنن ؟ روانی میشدیم تا سه هفتمون تموم میشد . کار تو منطقه عملیاتی راحت نیست و به قول یکی از بچه ها این حقوقی که ما میگیریم در واقع پول خونمون هست . پول کار کردن در هوای به شدت آلوده و گرمای شدید و دوری از خونواده و .... تازه من خودم بوشهریم ولی اگه یه کار خوب نزدیک خونمون پیدا می کردم حتی با دویست سیصد تومن کمتر ، حداقل قبل از رد کردنش خوب روش فکر می کردم

salehi.com

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

انواع کباب های ایرانی(بختیاری- برگ - سلطانی و..) و جوجه کباب از خوشمزه ترین غذاها هستن. ولی بستگی داره کی درست کنه!
در ثانی ما هم مثل خیلی های دیگه 4 سال رو تو خوابگاه دانشجویی گذروندیم و کاملا با انواع غذاهای سلف سرویس مانوسیم :D
البته یه چند وقتیه دوباره به دست پخت مامان عادت کردیم :smile:

salehi.com

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
پس حقوقش بالا هست ولی نه این قدر که میگن . ضمنا حقوق نیروهای مسلح پایین نیست . شاید تو ارتش و نیروی انتظامی یه خورده پایین تر باشه اما سپاه و وزارت دفاع حقوق خوبی میدن . من خیلی ها رو میشناسم که رفتن تو سپاه و الان بعد از سه چهار سال خونه دارن ، ماشین دارن و ندزگیشون کامله . ضمنا این رو در نظر بگیرین که فاصله محل کارش چقدر نزدیکه . من عسلویه کارک ردم (البته ما سه هفته کار یه هفته استراحت بودیم) . فکر کردیم اون جا حلوا پخش می کنن ؟ روانی میشدیم تا سه هفتمون تموم میشد . کار تو منطقه عملیاتی راحت نیست و به قول یکی از بچه ها این حقوقی که ما میگیریم در واقع پول خونمون هست . پول کار کردن در هوای به شدت آلوده و گرمای شدید و دوری از خونواده و .... تازه من خودم بوشهریم ولی اگه یه کار خوب نزدیک خونمون پیدا می کردم حتی با دویست سیصد تومن کمتر ، حداقل قبل از رد کردنش خوب روش فکر می کردم

در مورد وضعیت کار تو عسلویه حق با شماست. خب البته دقیقا به کاری که انجام میدی هم ربط داره. معمولا تو عسلویه نیروهای پیمانکار بیشترین کار رو انجام میدن و زحمت زیادی میکشن ولی حقوق مناسبی دریافت نمی کنن. منم حاضرم اگه تو شهر خودم با حقوق پایین تر کاری واسم جور بشه همینجا بمونم و عسلویه نرم. ولی این پیمانکارا همشون از یه قماشن! تو شهرمون پیشنهاد 500 تومن دادن بهم. تو عسلویه پیشنهاد 1 میلیون. 500 تومن که اصلا نباید حرفش رو هم زد. با خودم گفتم حالا که قراره برم عسلویه، برم شرکت نفت که کلی مزایا داره....

"در واقع پول خونمون هست....." کاملا درسته، شما فیش حقوقی رو دقت کن. اون مبلغی که برای کار مهندسی به شما پرداخت می کنن همون بیس هست و فعلا 346000. بقیش همگی مربوط به بدی آب و هوا و دوری از خانواده و صعوبت کار و فوق العاده ویژه و....
پس ارزش کاری برای 14 روز مبلغ 346000 تومان هست و برای استهلاکی! نیروی انسانی چیزی بیش از 1 میلیون.

arthas

عضو جدید

آره . منم کارآموزی پتروشیمیای عسلویه بودم . اینقد غذای گوشتی بخصوص کباب ، خوردم که حالم بهم خورد . آرزوی املت به دلم مونده بود .:D اصلا آدم مریض می شه . اما قضیه غذاهای عسلویه با این ره آوران خیلی فرق داره .
بچه ها خواهشا اینقد فاز منفی ندین من خودم این روزا داغونم دیگه جهنمم باشه باید بریم. سر این کار هزار تا بدبختی کشیدیم حتی ... :redface: .
لطفا یجوری اونجا ( ره آوران ) بپرسین معلومه برای مرداد هم اعزام هست یا نه اگه نیست ، پس اون گروهی که تیر میره که نصفش تو همون مرداده اونا رو چکار میکنن . حتما باید برنامه ریزیشون معلوم باشه. دیگه برای من 1 روزم 1 روزه چه برسه به 1 ماه !
با تشکر

hamed_majhool

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه های پارس بیایین و غذای خوشکل مناطق رو ببینین..بهداشت 0
شب میری شام بخوری سینی که اونجا گذاشتن چایی صبح توشه هنوز:biggrin: از کیفیت غذا که بگذریم باید بسیار با احتیاط غذا خورد چون غذا غنی شده با مواد ریز مغذی و ممکنه یه موجود کوچولو هم داره از غذای شما همزمان استفاده میکنه...آخه مگس مرده و کرم توی غذاااااااااااااااااااا:eek::surprised:!!!!
:D:D:D

arthas

عضو جدید
شب میری شام بخوری سینی که اونجا گذاشتن چایی صبح توشه هنوز:biggrin: از کیفیت غذا که بگذریم باید بسیار با احتیاط غذا خورد چون غذا غنی شده با مواد ریز مغذی و ممکنه یه موجود کوچولو هم داره از غذای شما همزمان استفاده میکنه...آخه مگس مرده و کرم توی غذاااااااااااااااااااا:eek::surprised:!!!!
:biggrin: :cry: :weirdsmiley: :thumbsdown: :hate:

آخه قصه های تراژیک و ترسناک چیه تعریف میکنین .:w37: فکر کنم دیگه یه مراسم ختم برای شرکت نفت باید بگیریم .

Arbitrage

عضو جدید
سلام به مهندس های عزیز شرکت نفت
بنده اسمم تو لیست تکمیل ظرفیت است چیکار کنم؟ مصاحبه چه زمانی خواهد بود؟

آیا راسته که به مهندس ها (لیسانس فنی) در مناطق عملیاتی عسلویه شرکت نفت 25000000ریال حقوق (با احتساب بدی آب و هوا و ...) پرداخت میکند؟

one_1

عضو جدید
کاربر ممتاز
ره آوران فنون كيفيت غذاش واقعاً افتضاحه حتي ظروفي كه غذا توش سرو ميشه كثيفه.. يه آب معدني روي ميز نيست ..
ولي غذاي عسلويه خوبه و رستورانش هم تميز و مرتبه
پايان هر دوره آموزشي شك نكنيد كه آزمون خواهند گرفت چون هر استاد بايد نمرات رو به آموزش تحويل بده،امتحانش سخت نيست و بعضي از اساتيد بطور شفاهي تك تك سوال ميپرسن و نمره رد ميكنن بعضيا هم پروژه ميدن..اما در كل اگه حضورتون به موقع باشه و بعد از ناهار دير سر كلاس نريد و تو كلاس هم بازيگوش نباشيد نمره خوبي بهتون ميدن..

رحمت بر شما واقعاا همينه که ميگين
اساتيدی که ما داشتيم روزای آخر هر کلاسی ، حضور غياب ميکردن و يه نمره ای بين 90 تا 100 به بچه ها ميدادن ؛)
اما اینجا يه شايعه افتاده بود که ميخوان روز آخر از همه ی بچه ها در يک زمان از تمامی درسای آموزش داده شده يه امتحان کلی بگيرن! من اون رو گفتم که عمرا نگيرن آخه اصلا نشدنيه اما هر استادی تک تک واسه خودش ارزشيابی کرده مارو

one_1

عضو جدید
کاربر ممتاز

شماها که اصن واقعا دلمون واستون ميسوزه ! ما اگه اینجا اینترنت نداشتيم اولين کسی که ول ميکرد ميرفت من بودم!!! يا جای خواب و استراحتمون خوبه اقلا
شماها فک کنم همينش ندارين آره؟
جدا که جای تاسف داره اگه این باشه! اما خدارو شکر که تو خونه نيستيم و حسرت بقيه رو نميخوريم!!!!

one_1

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره . منم کارآموزی پتروشیمیای عسلویه بودم . اینقد غذای گوشتی بخصوص کباب ، خوردم که حالم بهم خورد . آرزوی املت به دلم مونده بود .:D اصلا آدم مریض می شه . اما قضیه غذاهای عسلویه با این ره آوران خیلی فرق داره .
بچه ها خواهشا اینقد فاز منفی ندین من خودم این روزا داغونم دیگه جهنمم باشه باید بریم. سر این کار هزار تا بدبختی کشیدیم حتی ... :redface: .
لطفا یجوری اونجا ( ره آوران ) بپرسین معلومه برای مرداد هم اعزام هست یا نه اگه نیست ، پس اون گروهی که تیر میره که نصفش تو همون مرداده اونا رو چکار میکنن . حتما باید برنامه ریزیشون معلوم باشه. دیگه برای من 1 روزم 1 روزه چه برسه به 1 ماه !
با تشکر

چند بار عرض کرديم که اینجا خيلی چيزی نميدونن و جوابگو نيستن!
اما آره اون گروهی که تير مياد نصف اول آموزشش با نصف دوم آموزش ما تداخل داره (مونديم چجوری ميخوان 500 نفر رو همزمان رسيدگی کنن!!!!) بعد که آموزش ما تموم شد و گروه سوم(مرداد) ميان مرحله ی اول آموزش گروه سوم با مرحله ی دوم گروه دوم همزمان برگذار ميشه و به همين ترتيب واسه گروه های بعدی)

MRZAREA

عضو جدید
سلام به همگی
من امروز با نفت وگاز پارس تماس گرفتم می گفت برای مرداد ماه چون همزمان با ماه مبارک رمضان هست اعزام نداریم حالا نمی دونم چقدر میشه روی حرفهاشون حساب کرد

MiSs.

عضو جدید
رحمت بر شما واقعاا همينه که ميگين
اساتيدی که ما داشتيم روزای آخر هر کلاسی ، حضور غياب ميکردن و يه نمره ای بين 90 تا 100 به بچه ها ميدادن ؛)
اما اینجا يه شايعه افتاده بود که ميخوان روز آخر از همه ی بچه ها در يک زمان از تمامی درسای آموزش داده شده يه امتحان کلی بگيرن! من اون رو گفتم که عمرا نگيرن آخه اصلا نشدنيه اما هر استادی تک تک واسه خودش ارزشيابی کرده مارو
نگران نباشيد امتحان جامعي در كار نيست ،همين نمرات جلوي هر دوره كه ميگذرونيد ثبت ميشه بعد به شركتتون تحويل ميدن..

MiSs.

عضو جدید
خوب واسه همينه كه من حاضر نيستم بيام :redface:

arthas

عضو جدید
چند بار عرض کرديم که اینجا خيلی چيزی نميدونن و جوابگو نيستن!
اما آره اون گروهی که تير مياد نصف اول آموزشش با نصف دوم آموزش ما تداخل داره (مونديم چجوری ميخوان 500 نفر رو همزمان رسيدگی کنن!!!!) بعد که آموزش ما تموم شد و گروه سوم(مرداد) ميان مرحله ی اول آموزش گروه سوم با مرحله ی دوم گروه دوم همزمان برگذار ميشه و به همين ترتيب واسه گروه های بعدی)

:warn: چطور میشه ندونن . یعنی هیچی اونجا معلوم نیست همه چی یهویی انجام میشه . باید بدونن . حد اقل استادا نمی دون برای مرداد هم براشون برنامه ریزی کردن یا نه .
منظورم همین گروه سوم بود که گفتین مرداد میان اونجا . حالا که یه صداهایی میاد که میگن گروه سومی فعلا نیست که .
خدا لعنتشون کنه . ماه رمضون چطور ملت تو پتروشیمی 12 ساعت کار می کنن . یعنی نمیشه 2 تا کلاس نکبتی رو بریم . همش بهانه .

MiSs.

عضو جدید
:warn: چطور میشه ندونن . یعنی هیچی اونجا معلوم نیست همه چی یهویی انجام میشه . باید بدونن . حد اقل استادا نمی دون برای مرداد هم براشون برنامه ریزی کردن یا نه .
منظورم همین گروه سوم بود که گفتین مرداد میان اونجا . حالا که یه صداهایی میاد که میگن گروه سومی فعلا نیست که .
خدا لعنتشون کنه . ماه رمضون چطور ملت تو پتروشیمی 12 ساعت کار می کنن . یعنی نمیشه 2 تا کلاس نکبتی رو بریم . همش بهانه .
خوب واضحه چون نمي خوان فطريه شما گردن شركت باشه گفتن بعد از ماه رمضون دعوت ميكنن، باور نميكنيد ميتونيد از آقاي سلطاني ره آوران بپرسيد:D

one_1

عضو جدید
کاربر ممتاز

ميدونن جوابگو نيستن!!! اساتيدشون هم اکثرا روزانه قرار داد ميبندن (به طرف ميگن فلان روز تا فلان روز بيا درس بده و برو!)

خوب واضحه چون نمي خوان فطريه شما گردن شركت باشه گفتن بعد از ماه رمضون دعوت ميكنن، باور نميكنيد ميتونيد از آقاي سلطاني ره آوران بپرسيد:D

اگه این آقای سلطانی رو به من بدن خرخره اش رو ميجوم!!!! اون از تعيين سطح زبانمون که برگه امون رو گم کرده بود و تصحيح نشده بود!:mad:! اونم از تبديل خوابگاه به آموزشگاه که ديگه تو يه ساعت های خاصی نميتونيم با لباس راحت تو راهرو ها بگرديم!!!!(شخصا به خودم تذکر داد:surprised: )

takmilzarfiat

اخراجی موقت
رشته های مهندسی نفت در اولویت استخدام صنعت نفت قرار دارند

۱۵:۵۰ (سه شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۱)
اخبار مرتبط

نسخه چاپی
شانا _ گروه نفت: رئیس طرح و برنامه ریزی نیروی انسانی شرکت ملی نفت گفت: طبق تراز نیروی انسانی، رشته های مهندسی نفت با گرایش هایی چون اکتشاف، بهره برداری، مخازن و حفاری در اولویت استخدام صنعت نفت قرار دارند.

بهروز جواهری زاده در گفت و گو با خبرنگار شانا تاکید کرد: این دسته از رشته ها یکی از نیازهای همیشگی صنعت نفت است؛ از این رو افراد تحصیل کرده در این رشته ها که قرار است کار اصلی صنعت را انجام بدهند، در اولویت جذب قرار دارند.

وی افزود: در مرحله بعد صنعت به رشته های مهندسی چون برق، مکانیک، شیمی و عمران نیاز دارد و رشته هایی چون اقتصاد، مالی، منابع انسانی و اداری نیز در اولویت سوم جذب قرار دارند.

به گفته او رشته هایی مانند علوم اجتماعی و زبان نیز به ندرت و برحسب نیاز صنعت در مقاطع مختلف جذب می شود.

مشاغل صنعت نفت به 3 دسته تقسیم می شود

جواهری زاده با بیان این که مشاغل صنعت نفت به سه دسته مهارتی، کارشناسی و مدیریتی تقسیم می شود، گفت: برای هر دسته روش های جذب و استخدام نیروی انسانی متفاوت است.

رئیس طرح و برنامه ریزی نیروی انسانی شرکت ملی نفت ادامه داد: مشاغل مهارتی بیشتر نیازمند تجربه هستند، از این رو مهارت فرد شاغل در آنها بیش از مدرک تحصیلی اهمیت دارد.

وی با بیان این که بهترین مکان برای استفاده از دانش نیروهای ممتاز در مشاغل کارشناسی پروژه های پژوهشی است، افزود: در مقابل مشاغل کارشناسی نیازمند تحصیلات دانشگاهی و داشتن پایه علمی است و در این دسته از مشاغل سعی می شود تا نیروهای ممتاز جذب صنعت شوند، هرچند ترکیب میان ممتازان و سایر افراد نیز به منظور حفظ تعادل باید رعایت شود.

جواهری زاده درباره مشاغل مدیریتی نیز گفت: برای جذب نیرو در این گونه مشاغل، معیارهایی برای استعدادیابی و سنجش افراد حاضر در مشاغل کارشناسی انجام می شود و فرد انتخاب شده پس از گذراندن دوره های آموزشی لازم می تواند در این مشاغل فعالیت کند.

صنعت دانش محور نفت نیازمند افراد با دانش است

رئیس طرح و برنامه ریزی نیروی انسانی شرکت ملی نفت، صنعت نفت را صنعتی دانش محور خواند و تاکید کرد: این صنعت برای نیل به اهداف ترسیم شده در چشم انداز نیازمند نیرو انسانی حرفه ای و دانش محور است.

وی تصریح کرد: یکی از اولویت های امروز صنعت، جذب فارغ التحصیلان دانشگاهی و دکتراست که به دانش روز مسلط هستند.

شفق1

عضو جدید
شانا _ گروه نفت: رئیس طرح و برنامه ریزی نیروی انسانی شرکت ملی نفت گفت: طبق تراز نیروی انسانی، رشته های مهندسی نفت با گرایش هایی چون اکتشاف، بهره برداری، مخازن و حفاری در اولویت استخدام صنعت نفت قرار دارند.

بهروز جواهری زاده در گفت و گو با خبرنگار شانا تاکید کرد: این دسته از رشته ها یکی از نیازهای همیشگی صنعت نفت است؛ از این رو افراد تحصیل کرده در این رشته ها که قرار است کار اصلی صنعت را انجام بدهند، در اولویت جذب قرار دارند.

وی افزود: در مرحله بعد صنعت به رشته های مهندسی چون برق، مکانیک، شیمی و عمران نیاز دارد و رشته هایی چون اقتصاد، مالی، منابع انسانی و اداری نیز در اولویت سوم جذب قرار دارند.

به گفته او رشته هایی مانند علوم اجتماعی و زبان نیز به ندرت و برحسب نیاز صنعت در مقاطع مختلف جذب می شود.

مشاغل صنعت نفت به 3 دسته تقسیم می شود

جواهری زاده با بیان این که مشاغل صنعت نفت به سه دسته مهارتی، کارشناسی و مدیریتی تقسیم می شود، گفت: برای هر دسته روش های جذب و استخدام نیروی انسانی متفاوت است.

رئیس طرح و برنامه ریزی نیروی انسانی شرکت ملی نفت ادامه داد: مشاغل مهارتی بیشتر نیازمند تجربه هستند، از این رو مهارت فرد شاغل در آنها بیش از مدرک تحصیلی اهمیت دارد.

وی با بیان این که بهترین مکان برای استفاده از دانش نیروهای ممتاز در مشاغل کارشناسی پروژه های پژوهشی است، افزود: در مقابل مشاغل کارشناسی نیازمند تحصیلات دانشگاهی و داشتن پایه علمی است و در این دسته از مشاغل سعی می شود تا نیروهای ممتاز جذب صنعت شوند، هرچند ترکیب میان ممتازان و سایر افراد نیز به منظور حفظ تعادل باید رعایت شود.

جواهری زاده درباره مشاغل مدیریتی نیز گفت: برای جذب نیرو در این گونه مشاغل، معیارهایی برای استعدادیابی و سنجش افراد حاضر در مشاغل کارشناسی انجام می شود و فرد انتخاب شده پس از گذراندن دوره های آموزشی لازم می تواند در این مشاغل فعالیت کند.

صنعت دانش محور نفت نیازمند افراد با دانش است

رئیس طرح و برنامه ریزی نیروی انسانی شرکت ملی نفت، صنعت نفت را صنعتی دانش محور خواند و تاکید کرد: این صنعت برای نیل به اهداف ترسیم شده در چشم انداز نیازمند نیرو انسانی حرفه ای و دانش محور است.

وی تصریح کرد: یکی از اولویت های امروز صنعت، جذب فارغ التحصیلان دانشگاهی و دکتراست که به دانش روز مسلط هستند.

آقا نتونستم خودم را نگه دارم چند فحش دادم به هرچی مسئوله

roseperfume2007

عضو جدید
خیلی مسخره میشه اگه بخوان ماه رمضون نفرستن ماهشهر

خدا این ماه رو گذاشته که کار کنن نه اینکه بخورن و بخوابن مردم

واقعا فقط بهانست

اگه اینکارو کنن از هرچی کافره کافرترن

بالا