[ مصاحبه ی علمی-عقیدتی شرکت نفت ] سایت آزمون: azmoon.nioc.ir

mohandes851

عضو جدید
بچه های پتروشیمی ماهشهر کسی هست ؟؟؟ تو رو خدا یه خبری از خودتون بدید.... حالتون خوبه ؟؟ خبر آتش سوزی پتروشیمی بندر امام رو همین الان از اخبار شنیدم ... بی نهایت ناراحت و نگران شدم اگه کسی اطلاعاتی داره بذاره ... از خودتون خبر بدید بچه های ماهشهر ...
چي ؟كي ؟شما از كي شنيديد؟

mohandes851

عضو جدید
بچه هاي فلات چرا ازتون خبري نيست؟؟؟؟؟
من زنگيدم به اقا بزرگ بهم گفت ....اما من كه جرعت نميكنم بگم اخه ميترسم دوباره حرفشون عوض بشه
;)

mohandes851

عضو جدید
سه روایت مختلف درباره میزان تلفات جانی حادثه آتش سوزی روز جمعه در پتروشیمی بندر امامبه گزارش نفت نیوز،

هر سه خبر منتشره در این زمینه به این شرح است:

آتش سوزی در پتروشیمی بندر امام 17 کشته و زخمی بر جای گذاشت

خبرگزاری فارس ساعت 20:11 (جمعه 13 مرداد91): فرماندار ماهشهر گفت: در جریان آتش سوزی عصر روز جمعه در لوله تامین خوراک برای یکی از واحدهای پتروشیمی بندر امام 16 نفر زخمی و یک نفر کشته شد که حال چهار نفر وخیم گزارش شده است.

منوچهر حیاتی در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در ماهشهر اظهار کرد: این آتش سوزی بر اثر نشت گاز در خطوط تامین خوراک برای یکی از واحدهای پتروشیمی صورت گرفت که متاسفانه تلفات انسانی نیز به دنبال داشت.

وی خاطرنشان کرد: طبق آماری که تاکنون به اینجانب اعلام شده 16 نفر در این حادثه زخمی شدند و یک نفر در دم جان سپرده است اما حال چهار نفر دیگر نیز بسیار وخیم گزارش شده است که احتمالاً به آمار کشته شده‌ها افزوده خواهد شد.
فرماندار ماهشهر در ادامه از مهار آتش سوزی خبر داد و گفت: در حال حاضر هیچ خللی در فعالیت پتروشیمی بندر امام به عنوان قدیمی‌ترین پتروشیمی کشور ایجاد نشده است.
وی اعلام جزئیات کامل‌تر علل این حادثه را به بررسی کارشناسان موکول کرد.
مهار آتش سوزی در پتروشیمی بندرامام
روابط عمومی پتروشیمی (ساعت: ۲۱:۲۳ (جمعه ۱۳ مرداد ۱۳۹۱) آتش سوزی در مسیر خوراک ورودی مجتمع پتروشیمی بندرامام 1 کشته و نه مجروح برجا گذاشت.
به گزارش نیپنا، دکتر نصیری مدیر HSE شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: در ساعت 15 و 25 دقیقه روز جمعه بر اثر نشتی گاز از مسیر خوراک ورودی مجتمع پتروشیمی بندرامام اتش سوزی رخ داد.
وی افزود: متسفانه این حادثه منجر به درگذشت یکی از همکاران و مجروحیت نه نفر دیگر شد که مجروحین بلافاصله به مراکز درمانی اعزام شدند.
دکتر نصیری افزود: از آنجاییکه این حادثه در مسیر خوراک ورودی مجتمع روی داده است به واحدهای فرایندی پتروشیمی بندرامام آسیبی نرسید و تعدادی از این واحدها هم اکنون در سرویس هستند.
وی افزود: اکنون آتش مهار شده است و اقدامات تکمیلی در حال انجام است.
اطلاعات تکمیلی در این زمینه متعاقبا ارسال خواهد شد

انفجار خط لوله مجتمع پتروشیمی امام تاکنون 3کشته و15مجروح بر جای گذاشت/ حال9مصدوم وخیم است

خبرگزاری ایسنا (جمعه ۱۳ مرداد ۱۳۹۱ ساعت: ۲۲:۴۱): رییس اورژانس کشور ضمن تشریح جزئیات حادثه انفجار خط لوله مجتمع پتروشیمی بندر امام (ره) گفت: متاسفانه این حادثه تا کنون 15 مصدوم و سه کشته بر جای گذاشته است.

دکتر غلامرضا معصومی، لحظاتی پیش از مخابره این خبر در گفت‌وگو با ایسنا، در تشریح حادثه آتش‌سوزی و انفجار خط لوله مجتمع پتروشیمی بندر امام (ره) گفت: این حادثه که در 16:27 عصر جمعه گزارش شده است، 15 مصدوم بر جای گذاشته است.
وی با بیان اینکه از 15 مصدوم این حادثه 9 مورد سوختگی بالای 80 درصد دارند افزود: همگی این مصدومان از بیمارستان ممکو نفت به بیمارستان طالقانی اهواز منتقل شده‌اند که بر اساس آخرین گزارش دریافتی مصدومان این حادثه از لحاظ جسمانی در وضعیت مناسبی نیستند.
به گفته رییس اورژانس کشور این حادثه همچنین تا کنون 3 کشته داشته است.
وی خاطرنشان کرد: برابر آخرین گزارشات واصله خوشبختانه آتش تحت کنترل درآمده و در حال فروکش کردن است.
به گزارش ایسنا، هنوز علت اصلی این انفجار و آتش سوزی از سوی مقامات رسمی اعلام نشده است.
:w47:

nima_4321

عضو جدید
فکر کنم تو ماه رمضون اداره گزینش فعالیتش محدود میشه . چون پرسنلش زیاد نمی تونن این ور و اون ور برن و بیان برای تحقیقات محلی و ... پس با این حساب ما که تو تکمیل ظرفیت قبول شدیم احتمالش کمه که کار گزینشمون تا آخر مرداد تموم بشه که بتونن ما رو با گروه مهر اعزام کنند . بچه ها کسی چیزی در مورد گزینش در حین خدمت می دونه ؟ امکانش هست که قبل از این کارای گزینشمون تموم بشه ما رو بفرستن آموزشی ؟

mehdijm

عضو جدید
فکر کنم تو ماه رمضون اداره گزینش فعالیتش محدود میشه . چون پرسنلش زیاد نمی تونن این ور و اون ور برن و بیان برای تحقیقات محلی و ... پس با این حساب ما که تو تکمیل ظرفیت قبول شدیم احتمالش کمه که کار گزینشمون تا آخر مرداد تموم بشه که بتونن ما رو با گروه مهر اعزام کنند . بچه ها کسی چیزی در مورد گزینش در حین خدمت می دونه ؟ امکانش هست که قبل از این کارای گزینشمون تموم بشه ما رو بفرستن آموزشی ؟

ساعت كاريشون ظاهرا آزاده. يه بار ساعت 8.5 شب از گزينش با من تماس گرفتند. 3 ماه معمولا كار گزينش طول ميكشه.

ehsan6472

عضو جدید
آتش سوزی

آتش سوزی

مملکت مارو نگاه امروز اخبار در مورد آتش سوزی در پتروشیمی امام گفت که بله حریق خاموش شده و در حال حاضر شرکت طی روال عادی چرخه خودشو داره ادامه میده و هیچ مشکلی نداره...
واصلا حرفی از تعداد کسانیکه کشته شدن و زخمی شدن و کسانیکه حالشون بده اصلا نزد.
فقط به فکر کارخانه هستن... واقعا افسوس

Mohsen406

عضو جدید

سلام نیما جان اینطور که من اخیرا دیدم گزینش تو حین خدمت خیلی کم اتفاق می افته اون هو واسه مواردی که به نیروی مورد نظر نیاز فوری داشته باشن
پرونده من هم تو گزینش هست دو هفته پیش هم آمدن محل واسه تحقیقات محلی ولی نمیدانم کی برای مصاحبه اعتقادی دعوت می شیم

Mohsen406

عضو جدید
الان دقیقا 100 روزه که اسم من تو گزینشه ولی هنوز نتیجه من رو اعلام نکردن.

سلام احسان جان
دقیقا چند روزه از مصاحبه اعتقادیت می گذره؟
من دو ماه پیش رفتم فرم پر کردم 2 هفته پیش هم آمدن تحقیقات محلی میخام بدونم حدودا کی دعوت می شم واسه مصاحبه اعتقادی؟

ehsan6472

عضو جدید
سلام احسان جان
دقیقا چند روزه از مصاحبه اعتقادیت می گذره؟
من دو ماه پیش رفتم فرم پر کردم 2 هفته پیش هم آمدن تحقیقات محلی میخام بدونم حدودا کی دعوت می شم واسه مصاحبه اعتقادی؟
سلام من دقیقا 47 روز پیش رفتم مصاحبه و دقیقا در تاریخ 5/2/91 اسم من رو دادن به گزینش..

mehdijm

عضو جدید
گفتش شهريور ايشالا
هنوز 15 روز تا آخر مرداد مونده. شايد تا اون موقع. شايد...

الان دقیقا 100 روزه که اسم من تو گزینشه ولی هنوز نتیجه من رو اعلام نکردن.
بعضي اوقات كار اونها تا مشخص شدن پست سازماني شما از طرف شركت استخدام كننده متوقف ميشه يا اصلا شروع نميشه. پيگيري كنيد تا حق شما ضايع نشه.

سلام
از وقتی تو گزینش فرم پر کردی چند وقت بعد رفتی مصاحبه اعتقادی؟
حدود 3-3.5 ماه

tak2750

عضو جدید
تقدیم به همه عزیزان و همکارانمان در نفت و گاز
یه شعر که یه خورده طولانیه ولی جالبه.شاعر هم نمیدونم کیه.
در باره کار تو شرکت نفت و گاز

دوستی دارم که نوبتکار بود سخت کوش و جدی و هشیار بود
گاه در اندیشه تقطیر بود فکر LPG و گاز و قیر بود
گاه می آمد به سوی آیزوماکس تا بگیرد دیزل و نفت و سلاپس
عاشق افزایش تولید بود فکر مشتقات آیزوفید بود
گاه کارش آب ترش و شور بود گاه با گوگرد و با سولفور بود
مدتی در واحد آب و بخار در کنار برق و گرما و فشار
هر کجا که نشتی اِستیم داشت او ز اتلاف انرژی بیم داشت
گاه می آمد کنار کوره ها تا کند چک مهره و ماسوره ها
یک نظر هر روز بر اِستاک داشت آرزوی یک هوای پاک داشت
یک نمونه از فلوگس می گرفت گازهای رفته را پس می‌گرفت
گاه می دیدم کنار بویلر است گاه دستش بر روی اکسچنجر است
گاه روی برج و گاهی روی فن گاه در واحد و گاهی بُردْ من
عینکی در جیبِ بیلر سوت داشت بر سر و پایش کلاه و بوت داشت
دسته ای پِرمیت کار گرم داشت خلق و خویی مهربان و نرم داشت
کوله باری تجربه بر دوش او ایمنی آویزه ای در گوش او
نزد همکاران همیشه ارج داشت باحقوق خود هزاران خرج داشت
خوب می آموخت کار خویش را مشکلات روز های پیش را
کار با پیچ گوشتی و آچار را رفع برخی معضلات کار را
نحوه رفتار با همکار را کار ایمن با همه ابزار را
دائما اندیشه تعمیر داشت چهره ای محجوب و سر در زیر داشت
در حوادث دقت بسیار داشت چشم هایی دائماً بیدار داشت
درک باید کرد این سرمایه را برد بالا این حقوق پایه را
تا شدم با او صمیمی و رفیق درک کردم چیست ابزاردقیق
درک کردم نام ترموکوبل را زوج گرماییِ جفت و دوبل را
شدت جریان در اوریفیس را خواندن اندازه کولیس را
درک کرد م متر و اینچ و فوت را یا فشار گیج وAbsolute را
خوب فهمیدم فشار گیج چیست کار کردن بر رویstage چیست
دقت بسیار میکرومتر را کار کردنْ روزِ عیدِ فطر را
در اورهال ها که واحد بسته بود کارها بی وقفه و پیوسته بود
اندک اندک فید نقصان می گرفت تیم تعمیرات اسکان می گرفت
یک طرف جَرِّثقیل بیست تن یک طرف سیمان و فولاد و بتن
باز می شد شیرها ریز و درشت با چکش با نیروی بازو و مشت
با تمام دقت و با احتیاط حمل می کردند بر روی دورات
بعد می بردند سوی کار گاه تا شود چک بی خطا و اشتباه
گاه واحد غرق شیر آلات بود مملو از انسان و تجهیزات بود
برج ها خالی ز کاتالیست بود هر کسی فکر محیط زیست بود
جوشکاران جملگی مشغول جوش با فلنج و مغزی و زانو و بوش
کار می کردند اغلب بی خطر یا اگرهم بود خُرد و مختصر
حال می گویم برایت حرف ها از مبدل ها و یا از ظرف ها
باز می کردند شِل را از تیوب بر طرف می شد تمامی عیوب
لوله ها بعضاً کمی فرسوده بود پر ز اکسید و ذغال و دوده بود
گاه می شستند آن را با اسید تا شود خوش رنگ و زیبا و سفید
گاه می دادند آن را شستشو با فشار آب جِت از هردو سو
کار باجِت واقعاً دشوار بود تیز بود و قابل هشدار بود
یاد دارم افسری از ایمنی ساعت ده وقت چای و بستنی
گفت ما داریم تنها یک شعار گام اول ایمنی و بعد کار
گفتم اکنون شمه ای از کار خود عذر می خواهم از این اشعار خود

آخرین ویرایش:

ebi646464

عضو جدید
سلام.یکیاز دوستان زنگ زده فلات با خانم استواری صحبت کرده.گفته که ذوره 1 یا 2 شهریور شروع میشه.انشالله که خیره

mohandes851

عضو جدید
سلام.یکیاز دوستان زنگ زده فلات با خانم استواری صحبت کرده.گفته که ذوره 1 یا 2 شهریور شروع میشه.انشالله که خیره
سلام دوست عزیز ،
ممنون از خبر خوبت
استواری به دوستت نگفته که کی خبر مون میکنن؟؟؟؟کی بایئ منتظر تماسشون باشیم؟؟؟

kmehr

عضو جدید
سلام دوست عزیز ،
ممنون از خبر خوبت
استواری به دوستت نگفته که کی خبر مون میکنن؟؟؟؟کی بایئ منتظر تماسشون باشیم؟؟؟

سلام دوستان

من که امروز به خانم درخشانی زنگ زدم گفت معلوم نیست کی دوره آموزشی تون شروع بشه
در مورد کامل بودن پروندم پرسیدم گفت هنوز جواب گزینش و طب صنعتی ات نیومده

در ضمن سه هفته پیش از گزینش شون بهم زنگ زدن گفتن دوباره باید مدارک ات و فرم گزینش رو برای ما بیاری که براشون فرستادم، این قضیه همچنین برای یکی دیگه از کسانی که میشناسم همون روزها اتفاق افتاد، تازه اون قبلا توی شهرشون مصاحبه عقیدتی هم رفته بود که اینا بهش گفته بودن ما اون رو قبول نداریم و مدارک ات رو دوباره برامون بیار. معلوم نیست اصلا چکار میکنن! معلوم نیست مدارک من رو گم کرده بودن!

kamran2008

عضو جدید
دو خبر به گفته آقای غلامی مسئول امور مسافرت
1) بعد از این دوره قطعا میریم خونه برای دو هفته
2) لباس هم عسلویه بهمون میدن به خاطر اینکه لباس گروه اول رو به تعداد فرستادن بعد که رسیده اینجا نزدیک به 30 دست لباس کم اومده حالا کی لباسها رو بالا کشیده الله اعلم

mehdijm

عضو جدید
سلام دوستان

من که امروز به خانم درخشانی زنگ زدم گفت معلوم نیست کی دوره آموزشی تون شروع بشه
در مورد کامل بودن پروندم پرسیدم گفت هنوز جواب گزینش و طب صنعتی ات نیومده

در ضمن سه هفته پیش از گزینش شون بهم زنگ زدن گفتن دوباره باید مدارک ات و فرم گزینش رو برای ما بیاری که براشون فرستادم، این قضیه همچنین برای یکی دیگه از کسانی که میشناسم همون روزها اتفاق افتاد، تازه اون قبلا توی شهرشون مصاحبه عقیدتی هم رفته بود که اینا بهش گفته بودن ما اون رو قبول نداریم و مدارک ات رو دوباره برامون بیار. معلوم نیست اصلا چکار میکنن! معلوم نیست مدارک من رو گم کرده بودن!

بزنگ طب و گزينش، ببن نتيجه ات رو كي مي فرستن شركت. دير بجنبي دوره رو برگزار مي كنند و اگه جا بموني مي افتي دوره با استخدامي هاي آزمون آبان ماه 91!

diapason

عضو جدید
من چند روز پیش رفتم شرکت، جای آقای اعتمادی. خودش نبود اما یه نفر دیگه تو اتاقش بود که اسم منو روی کامپیوتر نشون داد که زیر همه مدارکم تیک خورده بود و گفت همش کامله. بعد گفت: انشاء ا... مهر اعزامی! گفتم: مهر قطعیه؟ گفت: فعلاً که برنامه اینه، اگه عوض نشه :cry:
یعنی چی؟ یعنی تا کی باید بلاتکلیف بمونیم خوب؟ جدیداً کسی نرفته اونجا خبر قطعی داشته باشه؟

sayalat83

عضو جدید
خبرهای گرفته شده از بچه های گروه اول پارس:1- واسه تمام بچه های گروه اول با مدرک های تحصیلی مختلف مقدار1500000 تومان واریز کردند.2- دفترچه بیمه هنوز واسشون صادر نشده 3-اکثر بچه ها افتادند کنگان ومثل اینکه فقط بچه های کاردانی واسه سکو انتخاب شدند4-کمپ o1وضعیت زیاد جالبی نداشته ولی واسه بچه هایی که کنگان افتادند کمپ های بهتری در نظر گرفتند.5-دوست من فاز 12 افتاده و در قسمت ابزار دقیق مشغوله واسشون یه خونه تو کنگان اجاره کردند واسه 4 نفر 2 خوابه که بعد ار 14 روز جای خودشون رو به 4 نفر دیگه میدند.

Mohsen406

عضو جدید
به نظرتون من برم مسافرت؟؟؟:confused:
با سلام دوستان عزیز
من 20 خرداد رفتم گزینش شرکت ملی نفت فرم پر کردم. 2 هفته پیش آمدن محلمون واسه تحقیقات محلی نمی دانم حدودا کی بهم زنگ میزنن واسه مصاحبه اعتقادی
راستش یک مسافرت 10 روزه در پیش دارم نمی دانم برم یا ممکنه باهام تماس بگیرن؟

بالا