مشاوره و راهنمایی درسی و شغلی معماران

مشاوره و راهنمایی درسی و شغلی معماران

• مجموع رای دهندگان
    322
  • نظرسنجی بسته .

جیران سبز

عضو جدید
سلام /ممنونم از جوابتون/اخه من رفتم یه شرکت بهم گفتند که کاراموزی اکثر جاها 2 تا 3 سال هست اما برای شرکت ما 5 تا 6 ماه هست بعدش باهات قرارداد میبندیم/یه سوال دیگه هم دارم اینکه الان تو شهرستانها کار بهتر هست یا در شهر تهران و اینکه در تهران حقوق از چقدر تا چقدر هست؟؟؟

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز
سلام /ممنونم از جوابتون/اخه من رفتم یه شرکت بهم گفتند که کاراموزی اکثر جاها 2 تا 3 سال هست اما برای شرکت ما 5 تا 6 ماه هست بعدش باهات قرارداد میبندیم/یه سوال دیگه هم دارم اینکه الان تو شهرستانها کار بهتر هست یا در شهر تهران و اینکه در تهران حقوق از چقدر تا چقدر هست؟؟؟

سلام.
خواهش میکنم دوست عزیز.
2 تا 3 سال که خیلی خیلی زیاده.ولی 5 ماه خوبه.شما اگه خودتون رو خوب نشون بدید حتما زودتر اقدام میکنن.نگران نباشید ضرر نمیکنید حتما.
راستش کار تو تهران هست ولی متقاضی کار هم خیلی زیاده.من تجربه مصاحبه زیاد دارم.اگه بحث طراحی باشه که خانوما هم هست و اونا حقوق درخواستی پایین تری دارن شانس قبولی رو کم میکنه.
تو کارای اجرائی هم که برادران عمرانی هستن و آگهی کار باشه از در و دیوار میریزن تو محل انجام مصاحبه.
میزان حقوق تو شرکت های مشاور بستگی به سابقه کار و توانایی شما داره ولی در کل شرکت های مشاور خیلی خوب پول نمیدن.در حالت معمولی کمتر از 1 میلیونه اونم اگه بیشتر از دو سال سابقه داشته باشی و نرم افزار های لازم رو هم بلد باشی.
ولی شرکت های پیمانکاری و اصولا کار تو دفتر فنی یکم حقوقا بهتره.اونجا هم باید به نقشه کشی و متره برآورد و صورت وضعیت نویسی و ...مسلط باشی.
تو کار های اجرائی هم که سابقه خیلی خیلی مهمه و حقوق دریافتی هم مساما خیلی بیشتره.:gol:

جیران سبز

عضو جدید
راستش استاد فرزاد مشکل من اینه که نتونستم توی شهری که زندگی میکنم کاری برای خودم جور کنم اما یه شرکتی توی تهران صحبت کردم قبول کردند چند ماه برم کاراموزی و مشکل من اینه الان اگه این شرایط در شهر خودم بود با سر میرفتم برای کاراموزی این شرکت اما بنده که ساکن تهران نیستم و باید رفت و امد 6 ساعته تا تهران داشته باشم و مسلما چون خانوم هستم شرایط برام سخت تر میشه ایا واقعا اینکار اینقدر ارزش داره؟؟خودم احساس میکنم چون بازار کار الان خیلی بده هر جور شده به هر سختی هست باید برم

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
راستش استاد فرزاد مشکل من اینه که نتونستم توی شهری که زندگی میکنم کاری برای خودم جور کنم اما یه شرکتی توی تهران صحبت کردم قبول کردند چند ماه برم کاراموزی و مشکل من اینه الان اگه این شرایط در شهر خودم بود با سر میرفتم برای کاراموزی این شرکت اما بنده که ساکن تهران نیستم و باید رفت و امد 6 ساعته تا تهران داشته باشم و مسلما چون خانوم هستم شرایط برام سخت تر میشه ایا واقعا اینکار اینقدر ارزش داره؟؟خودم احساس میکنم چون بازار کار الان خیلی بده هر جور شده به هر سختی هست باید برم
خب اگه این شرایطو تو شهر خودتون داشته باشید که خیلی بهتره.حتی اگه مدت این کارآموزی بیشتر باشه اشکال نداره.
این مدت رفت و آمدی که میگید خیلی خیلی مشکله.خود من 3 ساله رفت و آمد چهار ساعته دارم و خیلی هم خسته میشم.با این شاید از لحاظ جسمی توانایی بیشتر باشه(البته شاید)
ولی بازم تصمیم با خودتونه.دوری راه خستتون میکنه.بعلاوه هزینه ای که هست.

DDDIQ

مدیر ارشد
سلام دوستان خوبم این تاپیک مخصوص مشاوره به معماران و کسانی که در این رشته مشغول به تحصیل میباشند هست!
لطفا به منظور گرفتن مشاوره در خصوص انتخاب رشته کنکور سراسری و ورود به رشته معماری این تاپیک را مطالعه و سوالات خود را در آنجا مطرح بفرمائید
[h=3] تحصیل در رشته معماری[/h]

bahar_21

عضو جدید
با سلام خدمت همگی
من تقریبا درسمو تموم کردم الان درگیر پایان نامم هستم تا آخر تابستون تمومه
تقریبا به همه نرم افزارهای معماری مسلطم، مکس و وی ری و رویت و مایا و . .
اما تا حالا جایی کار نکردم،خیلی دوست دارم کار کنم اما آشنا که ندارم، نمیدونم چه کنم:(
شرکت های اطرافم هم کارآموز نمی خوان

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
با سلام خدمت همگی
من تقریبا درسمو تموم کردم الان درگیر پایان نامم هستم تا آخر تابستون تمومه
تقریبا به همه نرم افزارهای معماری مسلطم، مکس و وی ری و رویت و مایا و . .
اما تا حالا جایی کار نکردم،خیلی دوست دارم کار کنم اما آشنا که ندارم، نمیدونم چه کنم:(
شرکت های اطرافم هم کارآموز نمی خوان

سلام.
نمیدونم کدوم شهرید شم ولی تو تهران من همیشه آگهی های درخواست کارآموز رو میبینم.

آرافرد

عضو جدید
سلام دوستان...دانشجوی ارشد معماری هستم و دنبال یه اسم عالی برای شرکت هستم خوشحال میشم نظر بدید..
بعد دوستان اگه سوالی در مورد 3dmax___vrayو ....داشته باشند میتونم کمکشون کنم

samra8631

عضو جدید
دوستان سلام
من یه سوالی دارم این شرکتای خصوصی طراحی معماری چه جوری حقوق میدن؟من شنیدم تقریبا ساعتی 2000 تومن هست؟البته تو شهرستان. اونم بعد از حداقل 6 ماه کار آموزی!!

moeinz

کاربر بیش فعال
سلام دوستان
مدتیه فکرم درگیره
من برا کلیم میتونم معافیت پزشکی بگیرم
اما همونطور ک میدونین استخدام با معافیت پزشکی خیلی خیلی سخته
ب نظرتون برا معماری استخدام مهمه؟؟؟
بگیرم؟؟؟
نگیرم؟؟؟؟

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان
مدتیه فکرم درگیره
بگیرم؟؟؟
نگیرم؟؟؟؟
من خودم خدمت کردم میدونم چه مصیبتیه
بگیر.............واقعا اگه جات بودم میگرفتم بری خدمت یه آدم دیگه میشی تا بخوای خلق و خوی خودتو پیدا کنی مدت زیادی گذشته و حتی امکانش هس که ایده آلاتم عوض شه
پس بگیر داداش من
من دوست خودم معافی در رابطه با چشمش گرفت تازگیا استخدام شد اونم تو یکی از دستگاههای مهم کشور

moeinz

کاربر بیش فعال
من خودم خدمت کردم میدونم چه مصیبتیه
بگیر.............واقعا اگه جات بودم میگرفتم بری خدمت یه آدم دیگه میشی تا بخوای خلق و خوی خودتو پیدا کنی مدت زیادی گذشته و حتی امکانش هس که ایده آلاتم عوض شه
پس بگیر داداش من
من دوست خودم معافی در رابطه با چشمش گرفت تازگیا استخدام شد اونم تو یکی از دستگاههای مهم کشور

اونقد حال میکنم با اونا ک میگن بگیر.....
امروز یکی میگفت دوست من معافیت گرفته بود امروز میخاس بیاد فسخ کنه بره خدمت......چون هیچ جا استخدام نمیشه
کلن نمیشه گفت ب نظرم
انگار تیری در تاریکیه....ولی میل دارم بگیرم

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
سلام دوستان
مدتیه فکرم درگیره
بگیرم؟؟؟
نگیرم؟؟؟؟

دوست عزیز همونطور که دوست خوبمون سجی گفتن با کله بگیر.
دوسال عمر خودتون رو تلف کنید که چی بشه.
بعد اسختدام کجا بود آخه;)

atrali

کارشناس ارشد مدیریت پروژه
کاربر ممتاز
اگه نظر من حقير رو هم ميخواي بدوني ميگم موافقم معافي پزشكي بگيري چون اكثر كارهاي معماري شخصي ان منظورم شركت هاي شخصي.....2 سال عمرتو بيخودي هدر ميدي چيكار؟.....البته اين نظر منه.....در هر صورت واست ارزوي سلامتي دارم دوست عزيزم

mamadagha1390

عضو جدید
سلام دوستان.این اولین پست منه.میخواستم بپرسم ترم 5 معماری چطور ترمی هست؟
اینو بگم که روستا 1 و معماری اسلامی رو خیلی میگن طاقت فرسا هست.
خواهشآ پاسخ منو بدین.ممنون

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
سلام دوستان.این اولین پست منه.میخواستم بپرسم ترم 5 معماری چطور ترمی هست؟
اینو بگم که روستا 1 و معماری اسلامی رو خیلی میگن طاقت فرسا هست.
خواهشآ پاسخ منو بدین.ممنون

سلام.
بنظرم بستگی به استادتون داره.
درس روستارو معمولا بچه های معماری دوست ندارن.دلیلش هم اینه که باهاش توجیه نیستن.
معماری اسلامی هم اگه بره تو فاز طراحی سخت میشه.ولی کمتر استادی وارد طراحی میشه.

Z.ANSARI

کاربر فعال
سلام.به نظر من هم مبحث قابل تاملی است.ولی به نظر من مهم ترین چیزی که باید بدونیم اینه که تمام چیزایی که ما الآن داریم توی دانشگاه میخونیم به درد ما نمی خورند و یه سری چیزهایی که به درد ما میخورند رو توی دانشگاه به ما درس نمی دند.مثل درس دادن اساتید مختلف درسهامونه که با هم فرق دارند.
پس به نظرم نباید منتظر درس دادن یا ندادن استاد باشیم.باید خودمون تلاش کنیم و بگردیم.یه جورایی هم باید خودمون رو به استادامون نشون بدیم.یه وقتی دیدید استادتون ازتون دعوت به همکاری کرد.پس اول باید خوب کارکنیم.:)

emailemail

عضو جدید
من دو تا بچه کوچیک دارم و میخوام از طریق علمی کاربردی تازه معماری بخونم بالای ۳۰ سال هم سنمه نمیدونم اصلا کار درستی میکنم یا نه.امیدوارم در آینده نتایجش رو ببینم

jhangard

کاربر بیش فعال
من دو تا بچه کوچیک دارم و میخوام از طریق علمی کاربردی تازه معماری بخونم بالای ۳۰ سال هم سنمه نمیدونم اصلا کار درستی میکنم یا نه.امیدوارم در آینده نتایجش رو ببینم
ماهی رو هر وقت از آب بگیری تازست اگه واقعا علاقه داشتی باشه 40 ساله هم باشی دیر نیست... سن فقط یه عدد و رقمه...
فقط یه چیزی، تو دانشگاه های مثل علمی کاربردی عملا هیچ چیزی بهت یاد نمیدن و بیشترش علافیه دانشجوهاش هم اکثرا درس نخون یا شاغل و گرفتارن در کل بار علمیش خیلی داغونه... سعی کن خودت پیشرفت کنی

arashitect

عضو جدید
جهت اطلاع دوستانی که در مورد چگونگی درامد حاصله از حق امضا سوال داشتند میزان حق الزحمه مهندسین در همدان رو قرار دادم.طبیعتا میزان حق الزحمه در استانهای مختلف متفاوت و بر اساس تصمیمات کمیته چهار نفره استان تععین میشود.
Untitled.jpg

raha pania

کاربر بیش فعال
یه سوال
دوست من ترم پیش ایستایی افتاد،این ترم پیش نیاز دوتا درسه،اما ارائه نمیشه،و ترم بعد ارائه میدهند ،از طرفی دانشگاه آزاد میتونیم هم نیاز کنیم
حالا با اینکه ارائه نمیشه نمیتونه اون واحدا رو برداره؟؟؟؟؟

Moonlight3311

عضو جدید
سلام دوستان من ترم دو کاردانی معماری هستم اگه با کنکور سراسری ، کارشناسی پیوسته قبول شم تمام درسایی که نمراتشون بالای 14 هستش رو می تونم تطبیق بدم ؟

kavoosrahmani

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان من ترم دو کاردانی معماری هستم اگه با کنکور سراسری ، کارشناسی پیوسته قبول شم تمام درسایی که نمراتشون بالای 14 هستش رو می تونم تطبیق بدم ؟
سلام دوست عزيز.
ميشه تطبيق داد ولي بايد اسم واحدها و درسها عينا مثل هم باشسه.
من يكي از دوستام اينطور قبول شد ولي الان 6 ترمه كه داره ميخونه...

jhangard

کاربر بیش فعال
این وبسایت فرشید موسوی از داوران جایزه آقاخان، پروژه هاش خیلی جالبه... تو قسمت job هم دنبال یه آرشیتکت میگرده استخدام کنه تو لندن البته. من که 10 سال دیگم شرایط استخدام این خانم رو پیدا نمیکنم :confused:... ولی کاش لندن بودم میشد برم پیش ایشون کارآموزی کنم... آرزو که بر جوانان عیب نی...
http://www.farshidmoussavi.com/

آخرین ویرایش:

zahra sajadifar

عضو جدید
سلام به همه دوستان ممنون از مطالب خوبتون من دانش اموز پیش دانشگاهی ام هدفم معماری هستش اگه میشه درباره ی اینکه چه جوری درس بخونم چه رتبه ای بیارم که ازاین رشته قبول بشم کمکم کنیذ

archi&tini

عضو جدید
سلام دوستان....اگه کسی مشغول به تحصیل توی دانشگاه غیر انتفاعی باشه و بعد دوباره کنکور بده و جای دیگه ایی قبول بشه ، دانشگاهی که قبلا می رفته خود به خود حذف میشه و باید دانشگاهی که جدیدا قبول شده رو بره ؟ یا خودش باید انتخاب کنه که بره انصراف بده یا نه ؟لطفا لطفا جواب بدید

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
سلام دوستان....اگه کسی مشغول به تحصیل توی دانشگاه غیر انتفاعی باشه و بعد دوباره کنکور بده و جای دیگه ایی قبول بشه ، دانشگاهی که قبلا می رفته خود به خود حذف میشه و باید دانشگاهی که جدیدا قبول شده رو بره ؟ یا خودش باید انتخاب کنه که بره انصراف بده یا نه ؟لطفا لطفا جواب بدید
شما باید اول از اون دانشگاه انصراف بدید بعد دانشگاه جدیدتون ثبت نام کنید.

شبیه هیچ

عضو جدید
تعهدنامه کروکی

تعهدنامه کروکی

:que:سلام کسی در مورد تعهدنامه کروکی که شهرداری می خواد چیزی میدونه،اینکه چه کسی و چطور انجام میده؟ من خودم ناظر معماری ام،می تونم انجام بدم چطور؟ممنون

همراهی

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
:que:سلام کسی در مورد تعهدنامه کروکی که شهرداری می خواد چیزی میدونه،اینکه چه کسی و چطور انجام میده؟ من خودم ناظر معماری ام،می تونم انجام بدم چطور؟ممنون
سلام خسته نباشین

تبصره 2 ـ تا زمان تکمیل اطلاعات مربوط به گواهی‌های مهلت عمران و واگذاری‌های انجام‌شده در سطح کشور در سازمان زمین شهری و اعلام آن به مراجع ذیربط شهرداری‌ها و فرمانداریهامکلفند برای متقاضیان پروانه ساختمانی در شهرها و شهرکها تا حد نصاب مقرر در قانون اراضی‌شهری با اخذ تعهد رسمی از متقاضیان در دو نسخه (طبق نمونه‌ای که سازمان زمین شهری تهیه و به‌شهرداری‌ها وفرمانداریها ارسال می‌نماید) پروانه صادر و حداکثر ظرف یک هفته رونوشت آن را به‌ضمیمه یک نسخه از تعهد نامه و همچنین در موقع صدور گواهی پایان کار بلافاصله یک نسخه‌رونوشت آن را به سازمان زمین شهری و شعب مربوطه بر حسب مورد ارسال نمایند و سازمان زمین‌شهری مشخصات دارنده پروانه را در فهرست اطلاعات مربوطه ثبت می‌نماید و در هر موقع که‌خلاف تعهدات مذکور احراز شود پروانه صادره فاقد اعتبار بوده و برابر مقررات با متخلف رفتارمی‌شود

طبق این مطلب باید بره شهرداری و به امضای دبیرخونه و مالک و مهندس معمار ینی شما برسه
لینک همین مطلب رو ببینید امید کمکتون کنه>>>اینجا

بالا