[مشاوره تحصیلی کنکور ارشد عمران(سال89)]

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mojeila

عضو جدید
سلام من دانشجويي ترم 6 هستم تا حالا فقط پاس كردم و پايه قوي ندارم الان مي خوام شروع كنم كسي هست كه خيلي دقيق من را راهنمايي بكند؟؟؟

elham civil

عضو جدید
انتخاب رشته کنکور

انتخاب رشته کنکور

سلام و خسته نباشید به همه کنکوری ها!
می خواستم بگم اگه کسی در مورد اینکه چه رتبه هایی سالهای قبل تو دانشگاههای تهران قبول شدن داره بزاره تا همه استفاده کنیم!;)

bianconeri_Civil

عضو جدید
منابع توصيه شده براي كارشناسي ارشد عمران

منابع توصيه شده براي كارشناسي ارشد عمران

[FONT=&quot]منابع توصيه شده براي كارشناسي ارشد عمران[/FONT]
[FONT=&quot]
1- زبان عمومي:
English Grammar in use Intermediate
جلد دوم و همچنين مبتدي(جلد اول)

نويسنده:
Raymond Murphy , William R.Smalzer

دانشگاه CamBridge

2- زبان تخصصي:
زبان تخصصي عمران (دكتر عزمي)

3- رياضيات عمومي:
توماس
مجموعه گزينه هاي چهارجوابي طبقه بندي شده رياضي كارشناسي ارشد جلد 1و2و3 (دكتر نيكوكار)

4- معادلات ديفرانسيل:
دكتر نيكوكار

5- مقاومت مصالح:
بير جانستون (ترجمه ابراهيم واحدين) - پوپوف (ترجمه دكتر شاپور طاحوني)

6- تحليل سازه 1:
شاپور طاحوني

7- مكانيك خاك و پي سازي:
جلد1 (كامبيز بهنيا) - اصول مهندسي ژئوتكنيك جلد1 (شاپور طاحوني)

8- مكانيك سيالات:
استريتر وايلي

9- فولاد 1و2:
طراحي سازه هاي فولادي (طاحوني)

10- بتن 1و2:
طراحي ساختمان هاي بتن آرمه (كي نيا) - اصول مهندسي ژئوتكنيك جلد2 (طاحوني)

11- هيدروليك:
هيدروليك كانال هاي باز (دكتر ابريشمي)

12- راه سازي:
دكتر بهبهاني - سعيد منجم

13- رو سازي:
دكتر امير محمد طباطبايي[/FONT]

lars_manson2002

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوالات پیرامون کنکور ارشد رشته مهندسی عمران

سوالات پیرامون کنکور ارشد رشته مهندسی عمران

سلام اینجا سوالاتتون رو در مورد کنکور ارشد بپرسید و اونایی که میدونن لطفا جواب بدن.

lars_manson2002

عضو جدید
کاربر ممتاز
مواد امتحانی آزمون ورودی یا همون کنکور کارشناسی ارشد عمران کدوم درسها هستن؟ کسی میدونه؟

بعد وقتی که میگن مثلا مقاومت 1 منظور کدوم سر فصلهاست؟ آخه بعضی از استادها یه عناوینی رو تو مقاومت یک میگن که بقیه استادها اونا رو تو مقاومت 2 میگن

منظور از ریاضی عمومی چیه؟

arman127_18

عضو جدید
مواد امتحانی آزمون ورودی یا همون کنکور کارشناسی ارشد عمران کدوم درسها هستن؟ کسی میدونه؟

بعد وقتی که میگن مثلا مقاومت 1 منظور کدوم سر فصلهاست؟ آخه بعضی از استادها یه عناوینی رو تو مقاومت یک میگن که بقیه استادها اونا رو تو مقاومت 2 میگن

منظور از ریاضی عمومی چیه؟
سالی‌ که ما امتحان دادیم مواد امتحانی اینا بود:
مقاومت ( فقط ۱ گفتن اما مباحثی که اومد شامل ۲ هم میشد )
تحلیل ( فقط ۱ گفتن اما ۲ هم لازم بود )
ریاضی‌ ( عمومیه ۱ و ۲ و معادلات )
خاک ( میگن ۱ اما حتما ۲ رو هم بخون پارسه این درسش به درد می‌خوره البته جزوهٔ کلاسشو من گیر آوردم. کتابشو نخوندم)
سیالات ( معلومه که چیه فقط یکمی بیشتر از اون چیزی که استادمون بهمون درس داده بود میخواستن. )
زبان ( عمومی‌ و تخصصی ، من عمومی‌ رو بی‌خیال شدم بخصوص کلمه هاش. فقط تخصصی کار کردم)

از سال بعد ما تحلیل و مقاومت یه درس شد
فولاد ، بتن ، پی‌ ، روسازی ، راهسازی و یکی‌ ۲ تا درس دیگه اضافه شد.
اگه اطلاعات دقیقتری می‌خوای از سایت سازمان سنجش میتونی‌ بدست بیاری

bianconeri_Civil

عضو جدید
1-زبان تخصصي و عمومي

2-رياضيات ( 1 و 2 و معادلات ديفرانسيل)

3- مقاومت مصالح1

4-تحليل سازه ها 1

5-مكانيك خاك و پي و آزمايشگاه

6-مكانيك سيالات

7-هيدروليك

8-بتن1

9-بتن2

10-فولاد1

11-فولاد2

12-راه سازي و روسازي

----------
اين دروس براي اولين بار در كنكور ارشد سال 89 به اين صورت برگزار شد و از اين به بعد نيز برگزار خواهد شد

آخرین ویرایش:

lars_manson2002

عضو جدید
کاربر ممتاز
1-زبان تخصصي و عمومي

2-رياضيات ( 1 و 2 و معادلات ديفرانسيل)

3- مقاومت مصالح1

4-تحليل سازه ها 1

5-مكانيك خاك و پي و آزمايشگاه

6-مكانيك سيالات

7-هيدروليك

8-بتن1

9-بتن2

10-فولاد1

11-فولاد2

12-راه سازي و روسازي

----------
اين دروس براي اولين بار در كنكور ارشد سال 89 به اين صورت برگزار شد و از اين به بعد نيز برگزار خواهد شد

خیلی خیلی خیلی ممنون, میشه سر فصل دروس رو هم بگید, مثلا مقاومت 1 چه مباحثی رو شامل میشه؟ یا مکانیک خاک؟
مثلا استادی که من باهاش مکانیک خاک رو برداشتم خیلی مفصل خاک رو درس داد در حالی که استاد دیگه تو دانشگاهمون خاک رو خیلی جاهایی که استادمون گفت رو آموزش نداد. کلا خیلی گیج شدم, اصلا نیمدونم چی رو باید بخونم,:cry::(

میشه بگید دقیقا چی رو بخونم

lars_manson2002

عضو جدید
کاربر ممتاز
درسهای طراحی که ما تو دانشگاه به صورت جزوه باز امتحان میدادیم و کلی فرمول دارند چطور سوال میاد ازشون؟ آیا فرمول رو در صورت سوال میدن؟

bianconeri_Civil

عضو جدید
خیلی خیلی خیلی ممنون, میشه سر فصل دروس رو هم بگید, مثلا مقاومت 1 چه مباحثی رو شامل میشه؟ یا مکانیک خاک؟
مثلا استادی که من باهاش مکانیک خاک رو برداشتم خیلی مفصل خاک رو درس داد در حالی که استاد دیگه تو دانشگاهمون خاک رو خیلی جاهایی که استادمون گفت رو آموزش نداد. کلا خیلی گیج شدم, اصلا نیمدونم چی رو باید بخونم,:cry::(

میشه بگید دقیقا چی رو بخونم

سرفصل ها رو چند روز ديگه قراره از معاونت آموزشي بگيرم ;)

ولي معمولا دروسي مثل خاك رو بايد تقريبا كل كتاب رو بخوني چون همش يه عنوان يه درس محسوب ميشه و مثل مقاومت يا تحليل نيست

درسهای طراحی که ما تو دانشگاه به صورت جزوه باز امتحان میدادیم و کلی فرمول دارند چطور سوال میاد ازشون؟ آیا فرمول رو در صورت سوال میدن؟

فكر كنم از يه سري فرمول هايي كه ارزش بالايي دارن سوال بياد - دقيق نميدونم

lars_manson2002

عضو جدید
کاربر ممتاز

ولي معمولا دروسي مثل خاك رو بايد تقريبا كل كتاب رو بخوني چون همش يه عنوان يه درس محسوب ميشه و مثل مقاومت يا تحليل نيست

ای ولا پسر, دمت گرم, سر فصلها رو گرفتی ما رو هم خبر کن.:)

mehrce

کاربر فعال مهندسی عمران ,
کاربر ممتاز
طراحی رو از روی کتابای مرجع بخونیم؟کسی کتاب تست خوب سراغ نداره؟برا فولاد،بتن ،روسازی و راهسازی.

mojtaba6262

عضو جدید
سلام/.
تحلیل نادر فنائی رو می خونم با این سنگینه !
زبان عمومی هم که 504 زبان تخصصی رو شروع نکردم هنوز همون عزمی رو می خونم فکر می کنم برام جواب بده هنوز باقی درس ها رو به صورت جدی شروع نکردم ولی سیالات راهیان ارشد رو دارم که از اون می خونم که فکر کنم همین واسه سیالات به علاوه تست های کنکور جواب بده نظر شما چیهه ؟;):)

به نظر من بهترین کتاب تحلیل سازه ها کتاب حقگو نشر جهش هست
مثال های تالیفی واقعا تشریحی
درسنامه عالی داره
سوالات کنکور هم کامل داره
ضرر می کنین اگه نگیرینش

mojtaba6262

عضو جدید

درسنامه عالی داره
ضرر می کنین اگه نگیرینش

mojtaba6262

عضو جدید
درسنامه عالی داره
ضرر می کنین اگه نگیرینش

civilica2008

عضو جدید
برای درس طراحی میگند کتابهای با نام سری عمران کتابای خوبی هست.من هیدرولیکشا خوندم واقعا خوب بود و همه نکاتا گفته بود و به نظر من کم و کسری نداشت و خیلی هم سر کنکور به دردم خورد و تونستم خیلی سوالای هیدرولیکا جواب بدم.
یکی از بچه ها هم فولادشا خونده بود و میگه کتاب خوبی بود.برا بتن و پی و ..... هم فکر میکنم باشه.
من برا بتن و فولاد و پی راهیان ارشد را خوندم که همش توی یه کتاب بود و اصلا خوب نبود و راضی نیستم ازش.
فقط برا این خوب بود که مباحث را یاد اوری کنم و یکم کارم را برا اینکه این درسا را بخونم راحت کرد و یکم روی فرمم اورد.البته مبحث پی اون بهتر از بقیه مباحث بود و بد نبود.
بهتره برید کتابهای سری عمران را بگیرید.

minerva

عضو جدید
سلام.
بچه ها یه سر به این جا بزنید.می دونم نباید توی این قسمت این پست رو بگذارم.اما دیگه داره خیلی دیر می شه.
به هر کسی هم که میشناسید بگید این تاپیک رو بخونه.
یک انسان به کمک همه تون احتیاج داره:cry:
هر كه در اين بزم مقرب تر است.....

mehrce

کاربر ممتاز
بچه ها تاحالا چقدر خوندید؟ مشاور پارسه هست میگه درسا رو فقط مفهومشو یاد بگیر رد بشو.و دو سه ماهه یه دور همه رو بخون.بعدش برای نکات ریز و تست و دوره و ...
نظر شما چیه؟

hamidsisili

عضو جدید
سلام به همه بچه ها !
عضو تازه واردم این سایتم البته قبلا استفاده کردم ؛ اما پیغام اولین باره !
من کل این تاپیک رو خوندم اما کسی ریز دقیق تعداد سوالات هر درس رو نگفت!
میخوام بدونم از هر درس چقدر سوال میاد و اینکه این بحث های توی تاپیک فقط برای دانشگاه ملی هست یا برای آزاد هم جواب میده !
راستی برای قبولی در دانشگاه آزاد باید چند درصد و چه درس هایی رو خوند !
(البته میدونم اینجا همه بچه ها درسخون هستن و به فکر آزاد نیستن اما یه فکری برای ما هم بکنید :D)

ممنون میشم

hamidsisili

عضو جدید
سلام.سوالات کنکور ارشد 89 رو از لینک زیر دانلود کن ، متوجه میشی از هر درس چندتا میاد.مثل اینکه اینجا فقط ماییم که میخوایم ارشد بدیم.در مورد آزاد اطلاعی ندارم.چقدر خوندی؟

http://www.mehrce.blogfa.com/post-303.aspx

سلام
من هنوز خیلی کار دارم و از ترمم هم عقبم و میخوام درسخون شم و میخوام از الان درس هایی که دارم میخونم رو با دقت بخونم و قسمت هایی که برای ارشد میاد رو با دقت بیشتر و اگر وقت بشه تست هم بزنم و کلا میخوام درس بخونم دیگه!
کلا تا قبل از این علاقه ای به عمران نداشتم اما بعد از دیدن این سایت کمی علاقه و امید پیدا شده تا ببینیم خدا چی میخواد !
کلا با ریاضیات میونه خوبی ندارم اما درس هایی مثل مقاومت و مکانیک خاک و تحلیل رو میتونم از پسشون بر بیام! چون بیشتر فیزیک هستن !
بدبختی اینجاست که عمران شیمی نداره !!! :(

راستی به نظرت با درس های اختصاصی اونم در حد متوسط میشه آزاد قبول شد یا نه !
میخوام بدونم کلا ارشد برام ممکن هست یا نه !؟

mehrce

کاربر ممتاز
ترم چندی؟ امسال کنکور میدی؟ چرا همش به فکر آزادی؟
فکر میکنی اونایی که تهران قبول میشن دانشمندن؟
از ترم بالایی های ما بعضیا که خیلی بارشون بود اصلا قبول نشدن ولی یکی که فکر نمیکردیم رتبه 90 آورد.
بستگی به خودمون داره که الان چطور بخونیم.

samane.k

عضو جدید
سلام.
من واسه طراحی کتابای راهیان ارشد را خواندم.
ضمنا ریاضیات نیکوکار فوق العادست.
زبان که وصفش ناگفتنیه.
من اصلا نمیخواستم تستای زبانا پاسخ بدم ولی یه دوستام یه سایتی بهم معرفی کرد که یه نرم افزار عالی داشت.
باور کنین مفتی مفتی 36 درصد زبان زدم، اونم واسه این که زبانا آخروقت زدم.
منم این سایتا به دوستام معرفی میکنم.
www.gozineakhar.com

samane.k

عضو جدید
سلام.
من واسه طراحی کتابای راهیان ارشد را خواندم.
ضمنا ریاضیات نیکوکار فوق العادست.
زبان که وصفش ناگفتنیه.
من اصلا نمیخواستم تستای زبانا پاسخ بدم ولی یه دوستام یه سایتی بهم معرفی کرد که یه نرم افزار عالی داشت.
باور کنین مفتی مفتی 36 درصد زبان زدم، اونم واسه این که زبانا آخروقت زدم.
منم این سایتا به دوستام معرفی میکنم.
www.gozineakhar.com

hamidsisili

عضو جدید
ترم چندی؟ امسال کنکور میدی؟ چرا همش به فکر آزادی؟
فکر میکنی اونایی که تهران قبول میشن دانشمندن؟
از ترم بالایی های ما بعضیا که خیلی بارشون بود اصلا قبول نشدن ولی یکی که فکر نمیکردیم رتبه 90 آورد.
بستگی به خودمون داره که الان چطور بخونیم.

ترم 5 هستم اما کلی عقبم (تنبلی کردم)و میخوام همراه پاس کردن درس ها به فکر ارشد هم باشم !
از طرفی حداقلش اینه که درسم زودتر تموم میشه ! و اگر ارشد هم هر جایی قبول بشم خوب میشه!
من کارشناسی رو آزاد میخونم و بعیده ملی قبول بشم!
ولی میخوام هر طور شده ارشد حداقل آزاد قبول بشم!
اصلا به نظرت با خوندن دروس اختصاصی میشه ارشد قبول شد یا نه چون بعیده از پس ریاضیات بر بیام!

avayestan

کاربر بیش فعال
تغییر رشته

تغییر رشته

سلام. من تازه با این تایپیک آشنا شدم. ممنون میشم راهنماییم کنین. راستش من مدرک کارشناسی ریاضی رو دارم. و علاقه زیادی به معماری. ازونجایی که ارشد معماری اسکیس داره و قبولی در ارشد معماری کار شاقی هست ترجیح دادم از پایه یعنی برای کارشناسی معماری بخونم و امتحان هم دادمو امشب نتایج اومد و من مهندسی معماری پیام نور قبول شدم. اما به این فکر افتادم که به جای اینکه از نو مدرک کارشناسی بگیرم برای ارشد عمران امتحان بدم . به نظرتون با توجه به رشته کارشناسی من که ریاضی بوده میتونم از عهده کنکور ارشد عمران بر بیام اگه بخونم؟ وبار علمی من نسبت به بچه هایی که لیسانس عمران دارن یعنی خیلی ضعیفتره؟ ممنون میشم واقع بینانه راهنماییم کنین و مسیر رو بهم نشون بدین .

bianconeri_Civil

عضو جدید
سلام. من تازه با این تایپیک آشنا شدم. ممنون میشم راهنماییم کنین. راستش من مدرک کارشناسی ریاضی رو دارم. و علاقه زیادی به معماری. ازونجایی که ارشد معماری اسکیس داره و قبولی در ارشد معماری کار شاقی هست ترجیح دادم از پایه یعنی برای کارشناسی معماری بخونم و امتحان هم دادمو امشب نتایج اومد و من مهندسی معماری پیام نور قبول شدم. اما به این فکر افتادم که به جای اینکه از نو مدرک کارشناسی بگیرم برای ارشد عمران امتحان بدم . به نظرتون با توجه به رشته کارشناسی من که ریاضی بوده میتونم از عهده کنکور ارشد عمران بر بیام اگه بخونم؟ وبار علمی من نسبت به بچه هایی که لیسانس عمران دارن یعنی خیلی ضعیفتره؟ ممنون میشم واقع بینانه راهنماییم کنین و مسیر رو بهم نشون بدین .

شما اول بايد بري و يه سري از كتاب هاي عمران رو بگيري و بخوني تا ببيني تا چه حدي هست واست (كتاب هايي مثل استاتيك ومقاومت مصالح و تحليل سازه ها و مكانيك سيالات و هيدروليك)

البته چون اكثر اين درسا پيش نياز هم هستن بايد به اين شكل پيش بري:

گروه يك = 1-استاتيك (مريام-كرايگ - ترجمه عليرضا انتظاري) . 2-مقاومت مصالح (پوپوف - ترجمه دكتر طاحوني) . 3-تحليل سازه ها (تاليف دكتر طاحوني و ابراهيم ليل آبادي)

گروه دو = 1- مكانيك سيالات (استريتر وايلي - ترجمه عليرضا انتظاري) . 2- هيدروليك

البته همون يكي دوتاي اول رو تو هر گروه بخوني دستت مياد كه كيتوني از پس عمران بر بياي يا نه :)

البته درساي مهم ديگه اي هم هست ، ولي اينا ميناي خوبي هستن ;)

avayestan

کاربر بیش فعال
شما اول بايد بري و يه سري از كتاب هاي عمران رو بگيري و بخوني تا ببيني تا چه حدي هست واست (كتاب هايي مثل استاتيك ومقاومت مصالح و تحليل سازه ها و مكانيك سيالات و هيدرول

ممنونم از راهنماییتون. راستش دیشب جواب کارشناسی اومده و منم مهندسی معماری پیام نور قبول شدم . و حالا بین ادامه تحصیل تو رشته ارشد عمران و یا کارشناسی معماری موندم. و اینکه 4سال دیگه معماری اشباع نمیشه؟ من کتابای استاتیک و مقاومت مصالح رو زمانی که امتحان ارشد معماری دادم خوندم و به نظرم جالب و جذابند. ولی یه کم میترسم که بتونم از عهده ارشد عمران در بیام یا نه . با توجه به اینکه بچه های عمران از من 4سال جلوترند. ممنون میشم راهنماییم کنین.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا