مشاوره، پرسش و پاسخ و درخواستهای بخش باغبانی

elahe84

عضو جدید
این هم تصویر یکی دیگه از کاکتوس ها که حسابی پژمرده شده

پیوست ها

• IMG_5411.JPG
    IMG_5411.JPG
    40.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
این بیرون خونه نبوده احیانا دلت سوخته اوردیش تو خونه ؟
یا مثلا خاکشو عوض نکردی ؟
یا نزاشتیش کنار بخاری ؟
یا اینکه ...... ای بابا خوب بگو چیکارش کردی اینطوری شد

peach_69

عضو جدید
سلام دوستای عزیز
میخواستم بدونم کسی فایل pdf کتاب مقاومت مصالح بیر جانسون رو نداره؟ حل المسائلشو هم لازم دارم................(کتاباش گرونه واقعا اگه بخوایم همشو بخریم :( )
لطفا لطفا اگه میتونین کمک کنید ممنون میشم

behnaz68

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوستای عزیز
میخواستم بدونم کسی فایل pdf کتاب مقاومت مصالح بیر جانسون رو نداره؟ حل المسائلشو هم لازم دارم................(کتاباش گرونه واقعا اگه بخوایم همشو بخریم :( )
لطفا لطفا اگه میتونین کمک کنید ممنون میشم
متاسفم که فایلش ندارم ولی اگه بخوای همین جا تو قسمت تالار عمران میتونی پیدا کنی همچنین تو سایتwww.icvil.ir اگه اشتباه نکرده باشم

peach_69

عضو جدید
متاسفم که فایلش ندارم ولی اگه بخوای همین جا تو قسمت تالار عمران میتونی پیدا کنی همچنین تو سایتwww.icvil.ir اگه اشتباه نکرده باشم

ممنون از راهنماییت. خیلی گشتم ولی گیرم نمیاد. نه تو باشگاه نه هرجای دیگه. یه جا هم که پیدا کرده بودم به خاطر کپی رایت نشد دانلودش کنم :(

kapo

عضو جدید
ممنون از راهنماییت. خیلی گشتم ولی گیرم نمیاد. نه تو باشگاه نه هرجای دیگه. یه جا هم که پیدا کرده بودم به خاطر کپی رایت نشد دانلودش کنم :(

حل المسائل پوپوف رو دارم، به کار میاد؟
حل المسائل مقاومت انگلیشی هم هست اگر به کار بیاد.

oli

عضو جدید
سلام مجدد :gol:

من باز اومدم:D

بابت راهنمایی هایی که کردید ممنون . دعوام نکنید ولی هنوز وقت نکردم هرس کنم .

یه مشکل دیگه برای گلم پیش اومده :( . رو بعضی از ساقه هاش یه چیزی مثل پنبه در اومده . گلم مریضه ؟

DSC00175...jpg
این یکی گلم یه مدت نورش کم بود علفی رشد کرد . حالا نورش خوبه .

میخواستم بدونم اگه کوتاهش کنم خراب نمیشه ؟

DSC00184.jpg

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها من یه گلدون شفلرا دارم چهار تا شاخه ریشه دار شده جدا گونه است که تو یه گلدن گذاشتم. به نظر شما اگه شاخه کلفت تره رو سر زنی کنم که جوونه های جانبیش رشد کنه و پر پشت بشه خوبه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
البته می دونم یه مدتی گلدونم زشت میشه.

اول بزار پندکاهی به تو محیط جدیدش عادت کن بعد به فکر هرس باشی بهتره
سلام مجدد :gol:

من باز اومدم:D

بابت راهنمایی هایی که کردید ممنون . دعوام نکنید ولی هنوز وقت نکردم هرس کنم .

یه مشکل دیگه برای گلم پیش اومده :( . رو بعضی از ساقه هاش یه چیزی مثل پنبه در اومده . گلم مریضه ؟

مشاهده پیوست 44724
این یکی گلم یه مدت نورش کم بود علفی رشد کرد . حالا نورش خوبه .

میخواستم بدونم اگه کوتاهش کنم خراب نمیشه ؟

مشاهده پیوست 44723
این افت هست از انواع سپردارها فکر کنم
کافیه با دستت جداش کنی ... همین;)

این لشت هم که درختی شده بزن قطعش کن:D

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا تو این 2 تا گلدونم یه شاخه از حسن یوسفام خراب شده ؟ شرایط همه ی شاخه ها که یه جوره !

مشاهده پیوست 44725

مشاهده پیوست 44726
مشکلی نیست گاهی بعضی ساقه ها میپوسن نگران نباش البته ممکنه جفتیشم بپوسه اما بازم نگران نباش ....دیگه همینه گیاها هم مثل انسان قرار نیست همیشه یه حالتی باشن

reyhaneh919

کاربر بیش فعال
سلام
اسم این گیاه رو می خوام بدونم خیلی تو اینترنت گشتم هم سایت های فارسی و هم انگلیسی دیشب هم دایرة المعارف کاکتوس ها رو دانلود کردم تو اون هم چیزی نبود الان با این تفاسیر شک دارم کاکتوس باشه چون تو اینترنت ازش اصلا ً عکس نبود هرچی گشتم. الان 2 تا عکس ازش گرفتم عکس سمت چپی رو هم قبلا ً گرفته بودم الان بیشتر رشد کرده 2 تا عکس سمت راست رو الان گرفتم.

مشاهده پیوست 44633

به جز yasse_sepid کسی چیزی نمی دونه؟

باغبانی

عضو جدید
یه سوال دیگه:
من چند تا قلمه پتوس ابلق رو از شاخه های آویزون شده یک گلدون دیگه گرفتم و تو مخلوط کوکوپیت و پرلایت گذاشتم اما نمی دونم چرا همشون به جز یکی که اونم تعریف چندانی نداره برگهاشون زرد شد واز بین رفتن.
به نظرتون اشتباه من کجا بود؟

behnaz68

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بازم برات دیدم حل مسائل تو همین باشگاه داره برو توی قسمت مکانیک باشگاه وحل مسائل مقاومت بیر جانسون سرج کن که این سایت معرفی کردند www.sapcounivpress.eclick.ir

آخرین ویرایش:

reza_197

عضو جدید
بچه ها یاسم شکست یک سانت ازش مونده یعنی اون دوباره رشد می کنه؟:cry::crying::crying::crying::crying:

• Like
واکنش ها: fgni

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز

بچه ها الان اواخر بهمن ماه هست...منتظر توصيه هاتون واسه باغچه پدرم هستم...
جمعه ميرم اونجا....اگه تا فردا كمكم كنيد كه چه چيزهايي تهيه كنم و چطوري باغچه رو احيا كنم ممنونتون ميشم...

باغچه حدود سي متر هست و ده دوازده تا درخت توش هست و گل سر سبدش هم همون خرمالوي بي نوا هست كه عزيز بابام هست...
چندتايي هم بوته رز و گليسين و موچسب...
بازم اطلاعات خواستيد بفرماييد تا بگم خدمتتون...
کار خاصی نمیشه توصیه کرد
فقط جمع کردن برگها و شاخه های شکسته و هرس شده و کندن علفهای هرز چون میزبان افات هستن و در نهایت اگه امکانش باشه تو یکی دو تا شب سرد یخ اب زمستانه یعنی اطراف درخت رو بکنین مثل تشت حدودش هم سایه انداز درخت و توش اب بریزین تا تو شبهای سرد یخ بزنه و سرما باعث ازبین رفتن افات میشه

بچه ها یاسم شکست یک سانت ازش مونده یعنی اون دوباره رشد می کنه؟:cry::crying::crying::crying::crying:
اشکال نداره فدای سرت رشد میکنه نگران نباش

denise

عضو جدید
کودمایع!

کودمایع!

دوستان می شه یه توضیح راجب کودهای مایع بدین ؟ من تازگی یه قوطی خریدم که روش نوشته برای آبیاری باید 5ccدر یک لیتر آب حل بشه، می خام بدونم مقداری که پای گل می ریزیم مهمه ؟؟ ممکنه زیادیش باعث از بین رفتن گل بشه ؟!
بعد اینکه اینا به صورت محلول پاشی شاخ و برگم استفاده می شن؟؟ برا هر گلی ؟

kaghaz rangi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
اسم این گیاه رو می خوام بدونم خیلی تو اینترنت گشتم هم سایت های فارسی و هم انگلیسی دیشب هم دایرة المعارف کاکتوس ها رو دانلود کردم تو اون هم چیزی نبود الان با این تفاسیر شک دارم کاکتوس باشه چون تو اینترنت ازش اصلا ً عکس نبود هرچی گشتم. الان 2 تا عکس ازش گرفتم عکس سمت چپی رو هم قبلا ً گرفته بودم الان بیشتر رشد کرده 2 تا عکس سمت راست رو الان گرفتم.

مشاهده پیوست 44633
سلام
دوست عزیزم منم نمونه همین کاکتوس رو دارم اما از اونجایی که هیچوقت اسم تو ذهنم نمیمونه...فراموش کردم اسمشو و تو کتاب کاکتوسمم که دو سه بار دقیق گشتم اما هیچ کاکتوس مشابهی به این ندیدم(البته شاید از خانوادش عکس باشه اما چون زیاد وارد نیستم متوجه نشدم).....
کسی رو میشناسم که گلخونه کاکتوس داره و مطمئنم که اسمشو میدونه...اما نمیدونم کی بتونم ایشونو ببینم که ازشون بپرسم...حتما اگه دیدمشون ازشون میپرسم و بهتون پیام میدم...

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان می شه یه توضیح راجب کودهای مایع بدین ؟ من تازگی یه قوطی خریدم که روش نوشته برای آبیاری باید 5ccدر یک لیتر آب حل بشه، می خام بدونم مقداری که پای گل می ریزیم مهمه ؟؟ ممکنه زیادیش باعث از بین رفتن گل بشه ؟!
بعد اینکه اینا به صورت محلول پاشی شاخ و برگم استفاده می شن؟؟ برا هر گلی ؟

مقدار مصرف هر کدوم و سم رو طبق نوشته روی بسته بندیش استفاده کنین تازه کمی کمتر هم بزنین بهتره چون اغلب این توصیه ها برای باغات و نهالستان ها تو خونه نصف میزان توصیه شده مصرف کنید.
اگر زیاد باشه خصوصا در مورد گلدون که فضاش محمدوه ریشه ها سوخته و گیاه هم دچار سوخنگی و مرگ میشه.برای خود من زیاد پیش اومده.
کودها مایع میشه محلولاشی کرد و یا پای گیاه ریخت فرقی ندراه
گیاهتون تا کمبود نداره الکی کود ندین

من نمیدونم چرا تا یکم گیاه رشد نکرد فوری بهش میخایین کود بدین و گیاه رو به زحمت بندازین یا نابودش کنین
شاید اگه رشد نمیکنه داره استراحت میکنه یا گیاه خوابه

peach_69

عضو جدید
حل المسائل پوپوف رو دارم، به کار میاد؟
حل المسائل مقاومت انگلیشی هم هست اگر به کار بیاد.

پوپوف منبع اصلیمون نیست آخه استاد تمرینا رو از بیر جانسون میده
با این بازم ممنون از توجهتون :gol:

peach_69

عضو جدید
بازم برات دیدم حل مسائل تو همین باشگاه داره برو توی قسمت مکانیک باشگاه وحل مسائل مقاومت بیر جانسون سرج کن که این سایت معرفی کردند www.sapcounivpress.eclick.ir

من که هرچی میگردم نیست چرا :(
ولی بازم ممنون از توجهت.

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز

با سلام،
معمولاً نباید تا وقتی که گیاهتون به اندازهی کافی رشد نکرده به خصوص در مورد کاکتوس ها، گلدونشون رو عوض کنید!
این گیاه هم معمولاً قد کوتاهی داره و برگ های بزرگ و رنگ قرمز! اگه آب زیاد بهش بدید، نور آفتاب هم به اندازه ی کافی بهش نرسه و خاکش هم آب رو برای مدت طولانی نگه داره، برگ هاش رنگ قرمزشون از دست می دن، کوچیک می شن و این طور علفی!

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
با سلام،
می خواستم در مورد تولید یه خاک مناسب بره گلدون ها راهنماییم کنید!
البته نگید که همین بسته بندیا خوبه که من هیچ خیری ازشون ندیدم و این که ضایعات مواد رو جایی نگه داریم تا خاک آماده بشه!!
یه مدت یه گلخونه ای می رفتم و اون فرد خودش خاک گلدون هاش رو تولید می کرد و به منم می داد ولی دیگه نیست! حالا می خوام خودم تولید کنم!
بازم ممنون!

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
با سلام،
می خواستم در مورد تولید یه خاک مناسب بره گلدون ها راهنماییم کنید!
البته نگید که همین بسته بندیا خوبه که من هیچ خیری ازشون ندیدم و این که ضایعات مواد رو جایی نگه داریم تا خاک آماده بشه!!
یه مدت یه گلخونه ای می رفتم و اون فرد خودش خاک گلدون هاش رو تولید می کرد و به منم می داد ولی دیگه نیست! حالا می خوام خودم تولید کنم!
بازم ممنون!
چند باری توضیح دادم اما بازم چشم یه راه اسون برات میگم اما به شرطی که انجامش بدی و نتیجه اونم بهمون نشون بدی

یک جعبه کوچک کنج حیاط خونه و توش رو با پلاستیک بپوشون البته من خودم از جعبهای اسفاده میکنم که حدودا طول عرض و ارتفاعش هفتاد سانتیمتر هست داخلش رو پلاستیک گذاشتم و اشقال منزل از پوست میوه تا اضافات کاغذ و غدای شب مونده و هرچی بجرز اهن سنگ و شیشه و پلاستیک رو میریز داخلش البته چون حیاطمون علف هرز در میاد گاهی اونها رو هم میریزم داخل همین جهبه چند گرمی هم کود ازت روش میریزم و درب جعبه رو هم میبندم که بوی اشغالها بیرون نیاد
البته وقتی درش بسته باشه بهیچوجه بو نداره
هر یکی دو هفته یبار هم با چوب یا بیل داخل جعبه رو بهم میزنم تا مواب بالایی برن پایین با اینکار عمل تخمیر و پوسیدگی شروع میشه و بعد از هفت هشت ماه خاک کاملا پوسیده در اختیار خواهی داشت که البته هموس هست و با خاک باغچه میتونی مخلوط کنی و برا گلدونات استفاده کنی من بدون خاک ازش استفاده میکنم