مشاوره، پرسش و پاسخ و درخواستهای بخش باغبانی

kaghaz rangi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بازگشت همه ما و گیاهان و موجودات زنده به سوی اوست...
منم اوایل که گل و گیاهام خشک میشدن همین حس شما رو داشتم...اما الان اینو پذیرفتم...شما هم اینو بپذیر... :دی
امیدوار باش...انشالله که چیزیش نمیشه...
با توجه به تجربم برگهای پایینش خشک میشه اما برگاهای بالایی زنده میمونه و به حیاتش ادامه میده...
شاید هم همش خشک شد:دی

reza_197

عضو جدید
سلام
تو زمستون به کاکتوسا اب کمتری بده
منم عین همینو داشتم که اینجوری شد...و بعدش هم خشک شد...:دی...نمیدونم چرا...
البته من خیلی بهشون گیر میدادم و جابجاشون میکردم و گلدوناشونو عوض میکردم و خاکشونو کم و زیاد میکردم و ... یه مدت که کمتر بهشون توجه کردم بهتر رشد کردن ... کلا کاکتوسا با بی توجهی بیشتر خوشحال میشن:دی
متوجه شدم کاکتوسا تو زمستون بیشتر زرد و قهوه ای و بی رنگ و رو میشن بعد تو بهار و تابستون حسابی رو فرم میان و حسابی بزرگ میشن...
ایشالله که کاکتوس شما هم رو فرم میاد...

حدود دو ماه پیش که گلدونشو عوض کردم یکی دو تا از برگای ریز زیرش چروک شد ولی بعد دیگه خوب شدن تا چند روز پیشم که من دیدمش خوب بود امروز که رفتم ابش بدم دیدم چند تا از برگای درشتش زیرش حالشون بد!!!!!!!!!!!

ببخشید نقل قل اونیکی بود اشتباه شد کاغذ رنگی جان.

reza_197

عضو جدید
بازگشت همه ما و گیاهان و موجودات زنده به سوی اوست...
منم اوایل که گل و گیاهام خشک میشدن همین حس شما رو داشتم...اما الان اینو پذیرفتم...شما هم اینو بپذیر... :دی
امیدوار باش...انشالله که چیزیش نمیشه...
با توجه به تجربم برگهای پایینش خشک میشه اما برگاهای بالایی زنده میمونه و به حیاتش ادامه میده...
شاید هم همش خشک شد:دی

ممنونم. ولی خداییش کشته مرده این دلداریتم شاید هم همش خشک شد:biggrin:
کاری دیگه نمی تونم بکنم ولی ناراحت کنندست.:(

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام امروز اومدم به کاکتوسم اب بدم دیدم برگاش دارن زرد میشن و برگای پایینش دیگه جمع شدن :crying::crying:
عکشو میزارم نمیدنم از رو عکس متوجه زدی برگای پایین میشین.
مشاهده پیوست 42351مشاهده پیوست 42350
در ضمن این تو خونه کنار چند تا کاکتوس دیگه است واز نور معمولی استفاده می کنه .من بهش ابم زیاد نمیدم.:cry:

وای نگنده
ابیاری رو قطع کن بزار پاش خشک شه
داره علائم پوسیدگی رو نشون میده

reza_197

عضو جدید
واقعا از اب زیاده !ولی من هفته ای یکبار اونم چند قاشق بهش اب میدم؟ به نظرت زهرا خانم خوب میشه؟ دیگه بهش اب نمی دم.

HessamHKH

عضو جدید
کمک در حل مسئله (سازه‌های آبی)

کمک در حل مسئله (سازه‌های آبی)

با سلام...
اگه اینجا کسی هست که توی درس سازه‌های آبی قوی هست، خواهش میکنم اگه میتونه این دو تا سوال رو حل کنه؛ یه جمعی رو از نگرانی در بیاره...!!!
متاسفانه خودم نتونستم کامل حل کنم.
قبلاً ازتون تشکر می کنم...

Soal.jpghttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/misc/pencil.png

Sinai

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
با سلام...
اگه اینجا کسی هست که توی درس سازه‌های آبی قوی هست، خواهش میکنم اگه میتونه این دو تا سوال رو حل کنه؛ یه جمعی رو از نگرانی در بیاره...!!!
متاسفانه خودم نتونستم کامل حل کنم.
قبلاً ازتون تشکر می کنم...

مشاهده پیوست 42418http://www.www.www.iran-eng.ir/images/misc/pencil.png

سلام
شما آقا حسام همکلاسی ما هستی؟ دست خط دکتر باقری ه ؟شما که دو روز دیگه امتحان دارین؟ دیروز تو کتابخونه داشتن میخوندن بچه ها....

آخرین ویرایش:

GS-gharoon

عضو جدید
کمک فوری

کمک فوری

سلام دوستان
کسی میتونه در مورد :
green water
blue water
black water
gray water
به من توضیح بده . از کجا میتونم مقاله درباره اینا پیدا کنم . آخه هر چی خوندم نفهمیدمشون درست.
ممنون

MehrAn.ButterFly

عضو جدید
سلام سینا جان
قصد فضولی تو کارتو ندارم فقط فکر کردم در مورد این نرم افزارها یه اطلاعاتی به بچه ها بدم شاید بدرد بخور باشه.
1. نرم افزار cropwat : این نرم افزار خیلی خوبه فقط یه مشکل داره اونم اینه که فقط برای محصولات تعریف شده خود نرم افزار کاربرد داره و خیلی برای بقیه محصولات جامع نیست ولی فعلا بهترینه تو محدوده خودش
2. surfer: خیلی نرم افزار ساده ایه ولی میشه رو کارش واسه کارهای تعیین جهت شیب، آب و... ازش استفاده کرد ولی یه نرم افزار جامع تر و پر کاربرد تر هم هست به اسم نرم افزار (Autodesk land desktop ) خیلی جامعه حتما امتحان کنید.
3. NETWAT : یه نرم افزار فوق العاده ساده که محدوده کاربردش فقط برای ایرانه و برای کارای دانشگاهی پیشنهاد میکنم از همون CROPWAT استفاده کنید
4. smada: نرم افزار خیلی خوبیه البته مواظب باشید ویرژنش به xp بخوره مثل smada6.43 البته من یه نرم افزار ساده تر که تو محیط dos اجرا میشه سراغ دارم به اسمه hyfa
من روی نرم افزار های سنجش از دور زیاد تخصص ندارم
سینا جان بی ادبی منو ببخش

MehrAn.ButterFly

عضو جدید
چنتا نرم افزار دیگه هم هست که ما که درس میخوندیم ازش استفاده میکردم ولی نمیدونم از کجا پیدا میشه گیر اوردین خوبه
1. EFH2: مربوط به هیدرولوژیه واسه محاسبه دبی پیک و رواناب تو حوضه ها خوبه
2.NETAFIM: خیلی خوبه ، واسه طراحی سیسستم های تحت فشاره مخصوصا قطره ای
3. 32 BIT CONVERT IT: یه نرم افزاره برای تبدیل واحد ها
چنتا دیگم هست که یادم بیاد بهتون میگم

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
سلام بچه ها. این گیاهی که عکسشو میزارم اسمش چیه؟ شرایط نگهداری؟ ایا با قلمه تکثیر میشه؟
مشاهده پیوست 42480 خیلی خوشگله :w33:
من گلتو دیدم واقعیتش اینه که من اسم این گل رو نمیدونم با اینکه تو خونه یه گلدون ازش داریم
روش تکثیرش قلمه هست
نوع خاک هم برا این گل خاک سبک شنی لومی هست نیاز به خاک برگ هم نداره
باشه البته اینجا مصطلح هست که بهش میگن ساق عروس ببخشید ا در باره اسمش دقیق نمیتونم بگم چی هست
فکر کنم یه نوعSedum

آخرین ویرایش:

reza_197

عضو جدید
من گلتو دیدم واقعیتش اینه که من اسم این گل رو نمیدونم با اینکه تو خونه یه گلدون ازش داریم
روش تکثیرش قلمه هست
نوع خاک هم برا این گل خاک سبک شنی لومی هست نیاز به خاک برگ هم نداره
باشه البته اینحجا مصتلح هست که بهش میگن سافق عروس ببخشید ا در باره اسمش دقیق نمیتونم بگم چی هست Sedum فکر کنم یه نوع

مرسی از جوابت. :w27:میشه در باره نور و حرارت مورد نیاز این گیاهم بگی؟
حالا که زحمت جواب این سوالو کشیدی میشه بگی برای اینکه تره پهن بشه باید چه کنم من منتظر پست شما در مورد تره بودم تا سوالمو اونجا مطرح کنم ولی نشد من سه ماهه که تره ها رو کاشتم مرتبم درو میکنم ولی هنوزم با ذره بین باید ببینیشون؟

• Like
واکنش ها: fgni

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
تره که نازکش بیشتر به دل میشینه تا پهن!

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
مرسی از جوابت. :w27:میشه در باره نور و حرارت مورد نیاز این گیاهم بگی؟
حالا که زحمت جواب این سوالو کشیدی میشه بگی برای اینکه تره پهن بشه باید چه کنم من منتظر پست شما در مورد تره بودم تا سوالمو اونجا مطرح کنم ولی نشد من سه ماهه که تره ها رو کاشتم مرتبم درو میکنم ولی هنوزم با ذره بین باید ببینیشون؟
خواهش میکنم در مورد این گیاه هم به سرما و هم ب گرمای زیاد مقاوم هست برا ابیاریش هم فقط هفته ای یکی دو بار اب بهش بدی کافیه

در مورد تره هم گفتم کود دامی پوسیده و سرزنی مداوم باعث بزرگتر شدن برگهاش میشه تاکید بیشترم رو دادن کود هست در ضمن تره باید جای خنک و افتابگیر باشه

Sinai

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
چنتا نرم افزار دیگه هم هست که ما که درس میخوندیم ازش استفاده میکردم ولی نمیدونم از کجا پیدا میشه گیر اوردین خوبه
1. EFH2: مربوط به هیدرولوژیه واسه محاسبه دبی پیک و رواناب تو حوضه ها خوبه
2.NETAFIM: خیلی خوبه ، واسه طراحی سیسستم های تحت فشاره مخصوصا قطره ای
3. 32 BIT CONVERT IT: یه نرم افزاره برای تبدیل واحد ها
چنتا دیگم هست که یادم بیاد بهتون میگم

سلام
ممنون از کمک هاتون یک سری برنامه ها مثه نت وات درخواستی کاربرا بود که گذاشتم. این نرم افزار ها رو که گفتی هم آپلود کردم باید بذارم تو سایت ، من خوشحال هم میشم نظر بدین ، البته تو تاپیک درخواست ها و پیشنهاد ها بهتره برای اینکه این تاپیکمون باشه واسه آپلود،راحت تر بشه فایل ها رو پیدا کرد ممنون از کمکتون بیشتر بیاین ما نیاز داریم به شما.

Sinai

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام دوستان
کسی میتونه در مورد :
green water
blue water
black water
gray water
به من توضیح بده . از کجا میتونم مقاله درباره اینا پیدا کنم . آخه هر چی خوندم نفهمیدمشون درست.
ممنون
سلام دوست عزیز خیلی خوش اومدی.

چشم سعی میکنم زود تر برات پیدا کنم انشالله

Phyto

مدیر تالار
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/130289-سيستم-هيدرو-پونيك

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/166320-هیدروپونیک؟

http://www.www.www.iran-eng.ir/show...انه-ای-می-تواند-باعث-افزايش-آب-شيرين-جهان-شود

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/222769-کشت-هیدروپونیک-روی-دیوارهای-ساختمان-های-شهری

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/235107-کشت-هیدروپونیک

آخرین ویرایش:

Phyto

مدیر تالار
به زودی تمام تاپیکهای مربوط به هیدروپونیک بصورت منسجم در یک تاپیک قرار خواهد گرفت... گفتم که گفته باشم!

saminaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام مرسی بابت اطلاعات مفیدتون فقط فایل بالا با چه فرمتیه؟

Sinai

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام مرسی بابت اطلاعات مفیدتون فقط فایل بالا با چه فرمتیه؟

سلام دوست عزیز خوش اومدی این فایل باید با برنامه WINRAR اکسترکت بکنین داخل این فایل 3 فایل ورد تنظیم شده.ممنون
فقط اگه ممکنه سوالاتتون و در تاپیک مشکلات و درخواست ها اعلام کنین هم زود تر رسیدگی میشه هم اینکه تو این تاپیک که برای آپلود فایل ها تنظیم شده راحت تر مینونین جستجو کنید .
ممنون از همکاریتون

آخرین ویرایش:

Sinai

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام دوستان
کسی میتونه در مورد :
green water
blue water
black water
gray water
ممنون

دوست عزیز
من سرچ کردم برای آب سبز ( روش آماده کردن آب سبز green water محتوی infusoria برای تغذيه لاروها ) دانلود کردم ، ولی دقیقا نمیدونم تو چه زمینه ایی موضوع مقاله شما.
این مقاله زیر هم دانلود کن ببین میتونه کمکتون بکنه.

تخمین آب آبی و آب سبز با استفاده از مدل SWAT

تو این مقاله هم توضیح داده درباره آب سبز و ...

مقاله درباره آب زیرزمینی و منابع آبی

امیدوارم کمکت کنه.

آخرین ویرایش:

h.heidarzade

عضو جدید
سلام.
ببخشيد اما شما بجاي اينكه از surfer يا Autodesk land desktop استفاده كنيد مي تونيد از نرم افزار civil3d استفاده كنيد.يك نرم افزار ميشه گفت جامع هست. براي كارهاي هيدرولوژي ‘ تسطيح ‘ تفكيك ‘ ترسيم پروفيل طولي‘ gis ‘ نقشه برداري و surface(ايجاد سطح ‘ منحني تراز ها ‘ مثلث بندي ‘ محاسبه حجم خاكبرداري و خاكريزي) ترسيم مسير و انواع قوس هاو... استفاده ميشه.
يك نرم افزار ديگه هم هست به نام لول كد كه فقط براي طراحي صفحات تسطيح به كار ميره.