مشاوره، سوال و درخواست مطالب صنایع غذایی

mehdi.chem

مدیر تالار شیمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
درخواست کمک در مورد صنایع بسته بندی مواد غذایی

درخواست کمک در مورد صنایع بسته بندی مواد غذایی

سلام به همه دوستان.
کسی هست که توی صنایع بسته بندی کار کرده باشه یا اطلاعات در مورد این صنعت داشته باشه؟؟؟یه سری سوال دارم.
اگه کسی هست که اطلاعات داره کمک برسونه.
ممنون
:gol::gol::gol::gol:

mehdi.chem

مدیر تالار شیمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام

سوالاتتون بگین شاید تونستیم کمک کنیم...:gol:
میخواستم ببینم برای راه اندازی یه واحد در حد کارگاه، برای بسته بندی مواد غذایی خشک(حبوبات و قند و چایی و ادویه و ...) چه مراحلی رو باید طی کرد؟
دستگاه های مورد نیاز اولیه چیه؟ فقط یه دستگاه شیرینگ کافیه؟
طرح توجیهی در حد کارگاهی کسی داره؟
تجربه شخصی از این کار و بازارش کسی داره؟
و نکات لازمی که می دونید و فکر میکنید کمک میکنه.
:gol:

Z.nadi

عضو جدید
salam.manam shadidan niyaz be in jozve azmayeshgahe tajzie mavad ghazaie daram,shoma chizi peyda kardain?age chizi peyda kardin vase manam befrestin mamnon misham.

میلیشیا

عضو جدید
کاربر ممتاز
میخواستم ببینم برای راه اندازی یه واحد در حد کارگاه، برای بسته بندی مواد غذایی خشک(حبوبات و قند و چایی و ادویه و ...) چه مراحلی رو باید طی کرد؟

سلام
یه نگاه به این طرح توجیهی بندازید ( این طرح برای پوست گیری و بسته بندی آجیل و خشکباره، متاسفانه من فقط همینو داشتم:redface:) فکر میکنم جواب خیلی از سوالاتتونو بگیرید...
تمام موارد لازم در این طرح اورده شده اعم از متراژ زمین، نیروی انسانی و دستگاه های مورد نیاز که البته شما بسته به نیاز خودتون متراژ زمین و تعداد نیروی انسانی مورد نیازتون رو تغییر میدید اما به هر حال این مدل طرح ها اون اطلاعات اولیه رو در اختیارتون میذاره
البته این طرح ها باید به روز رسانی بشن و قیمت ها طبق قیمت های سال 93 برگردونده بشن
طرح های به روز هم میتونید پیدا کنید ولی خب مسلما پولیه!!!
تجربه شخصی هم که فقط یک ماه تو بخش بسته بندی پسته و چای کار کردم...اسمشو نمیشه تجربه گذاشت ولی فکر نمیکنم فقط یه دستگاه شیرینگ کافی باشه ... حداقل برای چای اگر از همون اولین مرحلش خودتون بخواید کار کنید یعنی خاک گیری چای و...که باید تجهیز تر بود ...
بسته بندی چای یا دم نوش ها به صورت تی بگ به نظر من خیلی صرفه اقتصادی داره و به تجهیزات زیادی هم نیاز نداره ... به نظرم رو این مورد خیلی فکر کنید
موفق باشید...:gol:

مشاهده پیوست ajil o khoshkbar.pdf

narges_F

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام

مراحلش ابتدا ب خودتون بستگی داره...اینکه کارگاه میخاین بزنین یا ب قول یه کسی زیر زمینی کار کنین...اگه بخاین کارگاه بزنین اولین مرحله

ثبت شرکته هر مجوزی بخاین بگیرین ثبت شرکت مهمترینشه ک شرایط خودشو داره اینکه از 7 نفر نباید کمتر بود و از این چیزا...بعد ثبت شرکت

متراژ زمینه ک تا اونجایی که یادمه از 500 متر نباید کمتر باشه...نه یک دستگاه لازم نیس...دستگاه ها متفاوت قیمت ها متفاوت دستگاه بوجاری

واسه حبوبات میخاد و برای خشکبار:گردگیر،بوجاری،خشک کن،کمپرسور و نمک پاش،نوار نقاله و غیره...تو بسته بندی حبوبات برند مهمترین

مسئله هس...باید برندت شناخته شده باشه تو این بازار...

ولی ب نظر من اولین کارتون زیر زمین شروع کنین بهتره تا جابیفتین زیر زمینی همان مشاغل خانگیه ک دردسرش کمتره تا جا بیفتین وقتی

کارتون گرفت میتونین گسترشش بدین ولی اگه سرمایه ی کافی دارین کارگاه شروع کنین با آرزوی موفقیت.

موفق باشین

Vaez666

عضو جدید
سلام
من دنبال یه مقاله در مورد گوشت خوک و مقدار چربی و پروتیین های اون و در کل بررسی گوشت خوک می گردم
ممنون میشم کمکم کنید

"ALPHA"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی , صنایع غذایی
کاربر ممتاز
salam.manam shadidan niyaz be in jozve azmayeshgahe tajzie mavad ghazaie daram,shoma chizi peyda kardain?age chizi peyda kardin vase manam befrestin mamnon misham.

جزوه آزمایشگاه تجزیه مواد غذایی؛

اصول اولیه آزمایشگاه تجزیه مواد غذایی

دانلود گزارش کارهای درس تجزیه مواد غذایی

کتاب راهنمای تجزیه مواد غذایی هم اتچ کردم! :gol:

سلام
من دنبال یه مقاله در مورد گوشت خوک و مقدار چربی و پروتیین های اون و در کل بررسی گوشت خوک می گردم
ممنون میشم کمکم کنید

خب؛ به دلیل منع مصرف، گوشت خوک کمتر در داخل ایران مطالعه می شه مگر برای تقلید از مقالات خارجی و برای مثلا مطالعه تریشنلا و .... نه ارزش غذایی و بالا بردن ارزش گوشت خوک
برای جستجوی مقاله انگلیسی هم معادل گوشت خوک می شه "Pig" یا meat of pig یا swine یا pork
یک مقاله این ها رو نداره مگه این ک چندین مقاله رو مطالعه و بررسی کنید؛ البته استاندارد گوشت خوک در اروپا یا غذا و داروی آمریکا بیشتر می تونه در مورد ترکیبات شیمیایی کمک کنه؛

پیوست ها

• (Food Science Texts Series) S. Suzanne Nielsen (auth.)-Food Analysis Laboratory Manual-Springer .pdf
    2.7 مگایابت · بازدیدها: 0
  • ingredient composition.zip
    580 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Vaez666

عضو جدید
ممنون دوست عزیز لطف کردین :smile:
ولی من انگلیسیم اصلا خوب نیست و این پروژه هم اونقدر نمره نداره که براش وقت بذارم :redface:
به نظرتون مقاله فارسی مناسب برای ارایه در کلاس گوشت و شیلات چه موضوعی باشه بهتره؟نمیخوام یه موضوع کلیشه ای باشه

"ALPHA"

کاربر ممتاز
ولی من انگلیسیم اصلا خوب نیست و این پروژه هم اونقدر نمره نداره که براش وقت بذارم :redface:
به نظرتون مقاله فارسی مناسب برای ارایه در کلاس گوشت و شیلات چه موضوعی باشه بهتره؟نمیخوام یه موضوع کلیشه ای باشه

,
موضوع ها:
* نیتروزآمین ها در محصولات گوشتی
*کنترل کیفیت گوشت:
1- آنلاین
2- با مادون زیرقرمز
*فرآوری غیرحرارتی فرآورده گوشتی
1- HPP پروسس فشار بالا
2- PEF میدان پالس الکتریکی
3- ohmic مقاومتی
* مقاومت آنتی بیوتیکی باکتریهای ایزوله شده از گوشت یا محصول گوشتی
*اثر حرارت بر ساختار،پروتئین ها و خواص حسی گوشت
* پپتیدهای زیست فعال گوشت
*ترکیب اسیدهای چرب گوشت
* خشک کردن گوشت
* جمودنعشی در انواع لاشه ها (به نظرم جالبه در حد لیسانس!)
* نگهدارنده های طبیعی برای محصولات گوشتی

سایت جستجوی مقاله فارسی:
سیویلیکا
مگ ایران
اطلاعات جهاد دانشگاهی
پژوهشگاه علوم فناوری اطلاعات ایران

mustafa3

کاربر فعال صنایع غذایی ,

اين هم پروكسي دانشگاه صنعتي شريف براي دانلود از سيويليكا و...

213.233.161.195
3128

mustafa3

کاربر فعال صنایع غذایی ,
ببخشید چطوری باید از اینا استفاده کنم چون در سایت فقط یوزر و پس میخواد

اينو براي فايرفاكس توضيح ميدم

وارد اينجا بشين
tools

options
advance
network
setting
manual proxy configuration

213.233.161.195 در قسمت http proxy

3128 در قسمت port
بعد تيك گزينه ي
use this proxy server for all protocols
رو فعال كنين و وارد سيويليكا بشين
و دانلود كنين

توي starters.blogfa.com اولين مطلب رو ببيين هم يوزر و پسورد سايسن دايركته و.... هست و ساير پروكسيا در حد اينكه كارتون راه بيفته خوب

Vaez666

عضو جدید
سلام
شرمنده به خدا
از دوستان کسی مقاله یا پروژه مناسب برای درس لبنی 2 نداره که متن و ترجمه باشه مثلا درباره infant food یا ...........
ترم اخر کارشناسیم و 24 واحد
میدونم خیلی درخواست زیادیه متن و ترجمه با هم فقط گفتم شاید از بچه ها که اکثرا ارشد و دکترا هستن مقاله خوب تویه دست و بالشون باشه :(

mehdi.chem

مدیر تالار شیمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام
یه نگاه به این طرح توجیهی بندازید ( این طرح برای پوست گیری و بسته بندی آجیل و خشکباره، متاسفانه من فقط همینو داشتم:redface:) فکر میکنم جواب خیلی از سوالاتتونو بگیرید...
تمام موارد لازم در این طرح اورده شده اعم از متراژ زمین، نیروی انسانی و دستگاه های مورد نیاز که البته شما بسته به نیاز خودتون متراژ زمین و تعداد نیروی انسانی مورد نیازتون رو تغییر میدید اما به هر حال این مدل طرح ها اون اطلاعات اولیه رو در اختیارتون میذاره
البته این طرح ها باید به روز رسانی بشن و قیمت ها طبق قیمت های سال 93 برگردونده بشن
طرح های به روز هم میتونید پیدا کنید ولی خب مسلما پولیه!!!
تجربه شخصی هم که فقط یک ماه تو بخش بسته بندی پسته و چای کار کردم...اسمشو نمیشه تجربه گذاشت ولی فکر نمیکنم فقط یه دستگاه شیرینگ کافی باشه ... حداقل برای چای اگر از همون اولین مرحلش خودتون بخواید کار کنید یعنی خاک گیری چای و...که باید تجهیز تر بود ...
بسته بندی چای یا دم نوش ها به صورت تی بگ به نظر من خیلی صرفه اقتصادی داره و به تجهیزات زیادی هم نیاز نداره ... به نظرم رو این مورد خیلی فکر کنید
موفق باشید...:gol:

مشاهده پیوست 222413

ممنون دوست عزیز:gol:
طرح های توجیهیش توی باشگاه هست. بیشتر میخواستم از تجربیات دوستان استفاده کنم.
حالا یکیو که تو این کاره پیدا کردم. باید ببینم اطلاعات میده یا نه:smile:

سلام

مراحلش ابتدا ب خودتون بستگی داره...اینکه کارگاه میخاین بزنین یا ب قول یه کسی زیر زمینی کار کنین...اگه بخاین کارگاه بزنین اولین مرحله

ثبت شرکته هر مجوزی بخاین بگیرین ثبت شرکت مهمترینشه ک شرایط خودشو داره اینکه از 7 نفر نباید کمتر بود و از این چیزا...بعد ثبت شرکت

متراژ زمینه ک تا اونجایی که یادمه از 500 متر نباید کمتر باشه...نه یک دستگاه لازم نیس...دستگاه ها متفاوت قیمت ها متفاوت دستگاه بوجاری

واسه حبوبات میخاد و برای خشکبار:گردگیر،بوجاری،خشک کن،کمپرسور و نمک پاش،نوار نقاله و غیره...تو بسته بندی حبوبات برند مهمترین

مسئله هس...باید برندت شناخته شده باشه تو این بازار...

ولی ب نظر من اولین کارتون زیر زمین شروع کنین بهتره تا جابیفتین زیر زمینی همان مشاغل خانگیه ک دردسرش کمتره تا جا بیفتین وقتی

کارتون گرفت میتونین گسترشش بدین ولی اگه سرمایه ی کافی دارین کارگاه شروع کنین با آرزوی موفقیت.

موفق باشین
میشه مشخصا دستگاه ها رو بگید تا من آمار قیمتش رو در بیارم؟ اگه ممکنه لیست کنید تا من از شرکتای تولید کننده قیمت بگیرم. ممنون
در مورد زیرزمینی کار کردن، مشکلی پیش نمیاد؟ به قول شما قراره برند بشیم، چجوری زیرزمینی اینکارو کنیم؟؟!!:surprised:

narges_F

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون دوست عزیز:gol:
طرح های توجیهیش توی باشگاه هست. بیشتر میخواستم از تجربیات دوستان استفاده کنم.
حالا یکیو که تو این کاره پیدا کردم. باید ببینم اطلاعات میده یا نه:smile:

میشه مشخصا دستگاه ها رو بگید تا من آمار قیمتش رو در بیارم؟ اگه ممکنه لیست کنید تا من از شرکتای تولید کننده قیمت بگیرم. ممنون
در مورد زیرزمینی کار کردن، مشکلی پیش نمیاد؟ به قول شما قراره برند بشیم، چجوری زیرزمینی اینکارو کنیم؟؟!!:surprised:

گفتم خب اسم دستگاه هارو...چندان تفاوتی با هم ندارن...

نه مشکلی پیش نمیاد مشاغل خانگی دیگه...مشاغل خانگی که مشکل دار نیس باز میتونین بپرسین ولی تا اونجا که من اطلاع دارم مشکلی پیش نمیاد...چون

کوچیکه باز میگم جز مشاغل خانگیه ب این سایت سر بزنید....شما در مورد برند فروشی میتونین با یه کارخونه ک میخاین محصولشو بفروشین مثل حبوبات قرارداد

ببندین و شما ثبت شرکت کنین و برندو بدین اونا بزنن رو محصولشون....ولی بخاین برند فروشی بزنین و بزرگ باید ثبت شرکت کنین ولی اون یکی که گفتم ثبت

شرکت نیست:gol:

http://behafarinco.ir/fa/index.asp?p=pages&id=75

آخرین ویرایش:

پروانه سفید

عضو جدید
سلام دوستان.استاد میکروب ما میگفت یک اشتباهی که مردم فکر میکنن اینه که باید سوسیس سرخ بشه و کالباس رو ساده خورد و فکر میکنن این دو باهم فرق دارن و گفت که کالباس و سوسیس از لحاظ شرایط تولید عین هم هستند و فقط شکلشان و چند تا ادویه طعم دهنده شان باهم فرق داره و مواد اصلیشان عین هم هست و هر دو را هم به شکل خام و هم به شکل سرخ کرده میشه خورد.آیا این گفته درست است؟مگه از لحاظ شرایط تولید و مدت پخت و حرارت دهی فرق ندارن؟مگه کلا متفاوت نیستن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
:eek:

پروانه سفید

عضو جدید
دوستان کسی رو میشناسید که مقاله رو بهش ایمیل بزنیم و معتبر باشه و متنو با قیمت ارزان و روان ترجمه بکنه؟
مرکز ترجمه معتبر و ارزان قیمت برای ترجمه روان مقالات انگلیسی صنایع غذایی میشناسین؟

narges_F

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان.استاد میکروب ما میگفت یک اشتباهی که مردم فکر میکنن اینه که باید سوسیس سرخ بشه و کالباس رو ساده خورد و فکر میکنن این دو باهم فرق دارن و گفت که کالباس و سوسیس از لحاظ شرایط تولید عین هم هستند و فقط شکلشان و چند تا ادویه طعم دهنده شان باهم فرق داره و مواد اصلیشان عین هم هست و هر دو را هم به شکل خام و هم به شکل سرخ کرده میشه خورد.آیا این گفته درست است؟مگه از لحاظ شرایط تولید و مدت پخت و حرارت دهی فرق ندارن؟مگه کلا متفاوت نیستن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سلام..

به طور کلی سوسیس، فرآورده گوشتی است که از مخلوط نمودن گوشت چرخ کرده حیوانات حلال گوشت ماند گاو، گوساله با انواع مختلف مواد افزودنی از قبیل

آرد گندم، نشاسته، ادویه جات، آرد، سویا، شکر، روغن، نمک، نیترات ونیتریت سدیم یا پتاسیم، کازئین و... و عمل آوردن آنها توسط پخت و دود دادن و تزریق در

روده حیوانات و یا پوشش های مصنوعی به دست می آید و قطر آن حداکثر 25 میلی متر می باشد.

در مورد کالباس نیز تقریبا تعریف فوق صادق بوده، منتهی قطر کالباس معمولا 80 میلی متر و در مواردی نیز بیشتر از این است.

اختلاف انواع مختلف آنها و تنوع وسیعی که در آنها مشاهده می گردد بیشتر به علت تفاوت در نوع ادویه ها ، میزان و نوع چربی بکار رفته ، میزان آب افزوده به انها و

درجه خرد و ریز کردن (کاتریزاسیون) گوشت مورد مصرف و همچنین گوشتهای نمایشی می باشد .

:)

narges_F

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان کسی رو میشناسید که مقاله رو بهش ایمیل بزنیم و معتبر باشه و متنو با قیمت ارزان و روان ترجمه بکنه؟
مرکز ترجمه معتبر و ارزان قیمت برای ترجمه روان مقالات انگلیسی صنایع غذایی میشناسین؟

چند صفحه هس مقالتون؟؟

hamid rad

کاربر فعال صنایع غذایی
سلام..

به طور کلی سوسیس، فرآورده گوشتی است که از مخلوط نمودن گوشت چرخ کرده حیوانات حلال گوشت ماند گاو، گوساله با انواع مختلف مواد افزودنی از قبیل

آرد گندم، نشاسته، ادویه جات، آرد، سویا، شکر، روغن، نمک، نیترات ونیتریت سدیم یا پتاسیم، کازئین و... و عمل آوردن آنها توسط پخت و دود دادن و تزریق در

روده حیوانات و یا پوشش های مصنوعی به دست می آید و قطر آن حداکثر 25 میلی متر می باشد.

در مورد کالباس نیز تقریبا تعریف فوق صادق بوده، منتهی قطر کالباس معمولا 80 میلی متر و در مواردی نیز بیشتر از این است.

اختلاف انواع مختلف آنها و تنوع وسیعی که در آنها مشاهده می گردد بیشتر به علت تفاوت در نوع ادویه ها ، میزان و نوع چربی بکار رفته ، میزان آب افزوده به انها و

درجه خرد و ریز کردن (کاتریزاسیون) گوشت مورد مصرف و همچنین گوشتهای نمایشی می باشد .

:)

ایشون درست گفتن. هر دو مرحله ی پخت رو طی می کنن. و میشه سوسیس رو مثله کالباس مصرف کرد

hamid rad

کاربر فعال صنایع غذایی
درست گفتن. سوسیس و کالباس هر دو پروسه ی پخت رو طی می کنن. سوسیس میتونه مثله کالباس مصرف شه ولی بنا بر ذائقه اینطور ...
در مورد مقالم اگه خواستین به صفحه ی من می تونین برین که پایینه این متن گذاشتم. یا به ایمیل من سند کنید

Vaez666

عضو جدید
سلام
من مطالبی در مورد صنعت قند میخواستم .
در مورد استفاده هایی که از مارک قند در صنایع دیگر میشه. همونطور که میدونین مارک ترکیبات فیبری غیر محلول در چغندر هست و بعد از خروج ساکارز از اونها در صنایعی غیر از صنایع قند کاربرد داره حالا میخوام بدونم کاربردهاش چیه ؟به جز خوراک دام
2- از جمله مواد خروجی پخت 3 چغندر یا خروجی اپارات 3 شکر قرمز هست از شکر قرمز چه استفاده هایی میشه ؟
3- به جز روش کلاسیک تصفیه شربت خام چه روشهای دیگه ای وجود داره ؟

البته اینها سوال نیست و موضوع تحقیق هستش و دنبال مقاله در موردشون میگردم
استادمون گفت در کتاب اصول تولید شکر و قند دکتر مصباحی هست ولی کتابش در کتابخونه دانشگاه ما نبود اگه کسی این کتاب رو داره ممنون میشم قرار بده

سپاسگذارم

پروانه سفید

عضو جدید
سلام دوستان
دوستان عزیز narges_F و hamid rad خیلی ممنون. فعلا متنی برای ترجمه در دست ندارم. استادم در تابستان چند تا ترجمه مقاله خواسته بود دادم بیرون ترجمه کردن با اینکه هر کدوم از مقالاتو به مترجم متفاوتی داده بودم اما هر دو تاش خیلی بد ترجمه کرده بود.
در مورد سوسیس و کالباس به هر کدوم چه مقدار با چه دمایی حرارت میدن؟ دما و مدت زمان حرارتشان هم با هم یکی است؟
دوستان آیا کسی در مورد این مطلب مقاله فارسی داره که تایید بکنه که سوسیس و کالباس مواد و شرایط و مدت حرارت دهیشان یکی هست و فقط از لحاظ شکل و بسته بندی متفاوتند و هر دو تاشو هم به صورت خام و هم سرخ کرده میشه خورد؟

پروانه سفید

عضو جدید
دوستان بهترین دما و مدت زمان برای پاستوریزاسیون آب پرتقال چقدر است؟ آیا در این مورد مقاله فارسی دارین؟
آیا کسی فایل کتاب انگلیسی یا فارسی در مورد شرایط و تولید و بررسی آب پرتقال داره؟
اگه داشتین لطفا فایلشو واسم بذارین.
ممنون

narges_F

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
دوستان عزیز narges_F و hamid rad خیلی ممنون. فعلا متنی برای ترجمه در دست ندارم. استادم در تابستان چند تا ترجمه مقاله خواسته بود دادم بیرون ترجمه کردن با اینکه هر کدوم از مقالاتو به مترجم متفاوتی داده بودم اما هر دو تاش خیلی بد ترجمه کرده بود.
در مورد سوسیس و کالباس به هر کدوم چه مقدار با چه دمایی حرارت میدن؟ دما و مدت زمان حرارتشان هم با هم یکی است؟
دوستان آیا کسی در مورد این مطلب مقاله فارسی داره که تایید بکنه که سوسیس و کالباس مواد و شرایط و مدت حرارت دهیشان یکی هست و فقط از لحاظ شکل و بسته بندی متفاوتند و هر دو تاشو هم به صورت خام و هم سرخ کرده میشه خورد؟
سلام

خواهش میکنم

آخرین مرحله فرآیند تهیه سوسیس و کالباس مرحله پخت می باشد عملیات پخت به منظور افزایش تردی، بهبود قابلیت برش، تثبیت رنگ، ایجاد قوام و پاستوریزه

کردن محصول انجام می شود. انواع مختلف سوسیس و کالباس به دو طریق پخته می شوند. در واحدهای کوچک و قدیمی از دیگهای آب گرم استفاده می شود .در

این روش میزان ضایعات (پاره شدن پوشش فرآورده ها) زیاد بوده و رعایت نکات بهداشتی مشکل می باشد . امروزه مرحله پخت اغلب در اطاقهای پخت و به صورت

خشک یا مرطوب انجام می شود . در روش خشک حرارت مورد نیاز توسط کویلهای بخار و یا المنت ها تامین می گردد و در روش مرطوب مستقیما از بخار استفاده

می شود.
در تمام روشهای فوق می بایست دمای قسمت میانی فرآورده به

75-65 درجه سانتیگراد برسد . درجه حرارت اتاق پخت حدود 85-80 درجه سانتیگراد بوده و زمان پخت با توجه به نوع فرآورده بین 0/5 تا 3/5 ساعت متغیر می

باشد.در بعضی از عملیات پخت و دود برای کاهش سریع دمای محصول ، از دوشهای آب سرد استفاده می شود. این عمل علاوه بر خنک نمودن محصول و آماده

کردن آن برای انتقال به سردخانه های بالای صفر، موجب از بین بردن بعضی از میکروبها می شود .

موفق باشین:gol:

در حد امکان سعی میکنم راهنماییتون کنم مهندس:gol:

new moon

عضو جدید
با سلام دوستان عزیز...من 3 تا مقاله درباره کروماتوگرافی لایه نازک میخواستم که استادمون گفته 3 تاشم باید موضوعاتشون مشابه باشه یعنی به هم ربط داشته باشه ....خیلی ممنون از کمکتون :)

narges_F

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان بهترین دما و مدت زمان برای پاستوریزاسیون آب پرتقال چقدر است؟ آیا در این مورد مقاله فارسی دارین؟
آیا کسی فایل کتاب انگلیسی یا فارسی در مورد شرایط و تولید و بررسی آب پرتقال داره؟
اگه داشتین لطفا فایلشو واسم بذارین.
ممنون

آب پرتقال بعد از انجام هواگیری و خروج اکسیژن احتمالی برای تغلیظ و تولید کنسانتره وارد اواپراتور می شود که به صورت برج عمودی به ارتفاع ۲۷ متر است

سیستم برج اواپراتور F.M.C بدین صورت است که تغلیظ و پاستوریزاسیون همزمان با هم انجام می گیرد، اما در بعضی از سیستم ها این دو عمل از هم مجزا می

باشد.

این برج دارای چهار مرحله است که آب پرتقال در هر مرحله دمای متفاوتی را تحمل می کند. آب پرتقال در دمای ۹۰ درجه سانتی گراد در برج تغلیظ می شود و چون

آب موجود در آب پرتقال در دمای بالاتری بخار می شود. بنابراین با ایجاد شرایط خلاء دمای تبخیر آب کاهش داده تا ترکیبات و ویتامین ث موجود در آب پرتقال دچار

تغییر نگردد. آب پرتقال تحت شرایط خلاء ۱- و دمای ۹۰ درجه و فشار ۸ بار تغلیظ می گردد.

بعد از اتمام این مراحل کنسانتره آماده و از بریکس اولیه ۱۰ به بریکس ۶۵ می رسد و از برج خارج و برای کاهش دمای آن به قسمت های دیگر می رود.

موفق باشین:gol:

"ALPHA"

کاربر ممتاز
با سلام دوستان عزیز...من 3 تا مقاله درباره کروماتوگرافی لایه نازک میخواستم کهاستادمون گفته 3 تاشم باید موضوعاتشون مشابه باشه یعنی به هم ربط داشته باشه ....خیلی ممنون از کمکتون :)

صرفا جهت یادگیری شما عنوان می کنم؛:gol:
تالار درخواست مقاله این وری هست::redface:[h=3]دریافت مقالات ISI صنایع غذایی فقط در این تاپیک[/h]راهنمای نحوه درخواست :

دوستان قبل از درخواست ابتدا به سایت www.sciencedirect.com رفته و مقاله مورد نظر خود را جستجو نمایید سپس لینک مقاله را در اینجا بگذارید تا اصل مقاله گرفته شود

دوستان توجه کنند که فقط به درخواستهایی که اصل لینک را گذاشته اند جواب داده می شود
درضمن هر نفر دو مقاله در هر روز میتونه در خواست بده تا امکان پاسخ همه ممکن بشه
از ارسال درخواستهایی خلاف قوانین خودداری نمایید

برای درخواست مطلب خاص به این تاپیک مراجعه کنید و ایجاد اسپم نکنید تنها لینک مقاله اصلی معتبر است

پیوست ها

• TLC.zip
    660.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0
بالا