مسابقه simulator باشگاه مهندسان ایران

nash1368

عضو جدید
عصبانیت نداره که! مشکلات زیاده.من خیلی علاقه دارم.اما هر کاری کردم نتونستم حلش کنم.پیرجو جان می گی وقتی بلد نیستم چیکار کنم؟:(
مطمئنم خیلی ها مثل منم.شما هم یه کم صبور تر باش.دو سه بار دیگه مسابقه بذاری راه میوفتیم.

آخرین ویرایش:

a_rudi

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
آقا امروز اين تاپيک رو ديدم آخرين پستش خيلي قديمي تو ليست اون پايينا بود، پس چرا دچار رکود اقتصادي شده
مديرجان جريان چيه عزيز دل برادر

روش خوبي هست براي مشارکت همه اعضا.

k_siroos

مدیر بازنشسته
من پیشنهاد میدم که واسه این مسابقه یک گروه سوال کننده ی چندنفره ، مثلا شامل سه نفر تشکیل بشه که هم سوالات بهتری طرح بشه واسه شبیه سازی و هم اینکه با مشورت این چند نفر با هم ، جواب های بهتر و مطمئن تری در انتهای هر دوره ارائه بشه .

سرمد حیدری

مدیر تالارهای مهندسی شیمی و نفت
مدیر تالار
اول گروه مدیریت رو مشخص کنید و پست شروع رو با یک تاریخ مشخص شده بزنید ، تا بچه ها دوباره سردرگم نشند ؛ دعوتش کار زیادی نمی بره .

شما دوعت کن. مدیریتش کاری نمیبره.
مدیش رو میذاریم بهتاش و طیبه

a_rudi

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
خوب واسه هم نوشابه سرو مي‌کنيد حضرات
:)
حالا يه استارتي بزنيد ببينيم چطورياست؟

حــامد

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

حــامد

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
شبیه سازی شماره 3

جریان گازی داریم شامل 20% مولی co2 و 80% متان میخواهیم این جریان را وارد یک برج جذب نماییم و co2 را بوسیله جاذب(propylene carbonated) جذب نماییم
مطلوبست
1- درصد co2 در جریان خروجی
2-قطر و ارتفاع برج

داده ها:
برج:packed
نوع Ballast Rings(metal-random) 1inch:packing
فلوی گاز: 2 متر مکعب بر ثانیه
فلوی حلال: 2000 کیلومول بر ساعت
شرایط برج و جریانها: دما : 60 درجه سانتیگراد فشار:61 اتمسفر
مدل ترمودینامیکی : اختیاری
شروع:
تاریخ 8/10/89
لطفا پاسخ هاتون رو برای مدیران تالار بصورت خصوصی ارسال کنید

آخرین ویرایش:

k_siroos

مدیر بازنشسته

مهم ترینش اینه که خروجی درست حسابی بهم نمیده ... یعنی جذب خیلی ضعیفه . فکر می کنم از بابت دما و فشارهای ورودی باشه .

در ضمن بعد از شبیه سازی ، واسه بخش rating ارتفاع و قطر برج آبی رنگ میشه ؛ یعنی میشه تغییر دادش .
:D

حــامد

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
مهم ترینش اینه که خروجی درست حسابی بهم نمیده ... یعنی جذب خیلی ضعیفه . فکر می کنم از بابت دما و فشارهای ورودی باشه .

در ضمن بعد از شبیه سازی ، واسه بخش rating ارتفاع و قطر برج آبی رنگ میشه ؛ یعنی میشه تغییر دادش .
:D

از قسمت utility و بخش tray sizing برو

a_rudi

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
حامد جان مسئله يه ديتاهايي کم داره؟ شرايط عملياتي برج کامل نيست. ماده جاذب شما مطمئني پروپيلن کربنات هست؟

حــامد

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
حامد جان مسئله يه ديتاهايي کم داره؟ شرايط عملياتي برج کامل نيست. ماده جاذب شما مطمئني پروپيلن کربنات هست؟

برای شرایط عملیاتی برج فقط فشار رو لازم دارین دمارو هم که خود نرم افزار حساب میکنه تعداد سینی ها با خودتونه اگر رو تعداد سینی ها مشکل داری با 10 سینی شبیه سازی کن در ابتدا
ماده جاذب هم پروپیلن کربنیت هست C3=carbonate

k_siroos

مدیر بازنشسته
از قسمت utility و بخش tray sizing برو

اوکی شد ;)

من یک سرچ کردم ، دیدم که از پروپیلن کربنیت به عنوان یک جاذب فیزیکی در جذب CO2 استفاده میشه . :)

k_siroos

مدیر بازنشسته
برای شرایط عملیاتی برج فقط فشار رو لازم دارین دمارو هم که خود نرم افزار حساب میکنه تعداد سینی ها با خودتونه اگر رو تعداد سینی ها مشکل داری با 10 سینی شبیه سازی کن در ابتدا
ماده جاذب هم پروپیلن کربنیت هست C3=carbonate

کلا برای برج جذب افت فشار در طول برج قابل توجه هست یا میشه ازش چشم پوشی کرد ؟؟؟

در ضمن فشار و دمای ورودی ها رو در حدود فشار و دمای عملیاتی برج در نظر می گیرند ؟؟؟

حــامد

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
دوستان لطفا قطر و ارتفاع رو از قسمت یوتیلیتی بدست بیارن و تو یه فایل txt با شبیه سازی بفرستن