مسابقه *** هر کی تونست یه عکس خوب از گیاه پیدا کنه

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز

پیوست ها

• med-beloperone-guttata-visoflora-31459.jpg
    med-beloperone-guttata-visoflora-31459.jpg
    40.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها این خیلی خوشگله. میشه یه پست جدا در موردش بزنین و توضیح کامل بدین.ببخشید نمی دونم جای درستی پرسیدم یا نه ؟

مشاهده پیوست 43044مشاهده پیوست 43043
من این گلو نمی شناسم فقط یه سرچی کردمو عکس گذاشتم اگه گیاه اشتباهی گذاشتمدیگه منو ببخشید.
عزیزم شما سوالتو و درخواستتو تو بخش مناسب بپرسی بهتره ... البته چون عکسات همین گیاهه من پستتو پاک نمیکنم:gol:
اسم علمی و فارسیش رو دوستمو گفته بودن سرچ میکردی بهت میداد اینو ببین

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز

reza_197

عضو جدید
عزیزم شما سوالتو و درخواستتو تو بخش مناسب بپرسی بهتره ... البته چون عکسات همین گیاهه من پستتو پاک نمیکنم:gol:
اسم علمی و فارسیش رو دوستمو گفته بودن سرچ میکردی بهت میداد اینو ببین
ببین یکبار اومدم تو مسابقه شرکت کنم :crying: عکسارو واسه مسابقه گذاشتم .

reyhaneh919

کاربر بیش فعال
کلیماتیس با نام علمی Clematis patents از خانواده Ranunculaceae بوده از گیاهان چند ساله علفی است و در بین آنها گیاهان بالا رونده ،Climbing چوبی از خانواده buttercup دیده می شود که در مناطق معتدله گسترش یافته اند. گونه های زیادی از کلیماتیس با عادات متفاوت با گلهایی به اشکال مختلف و با دو رگ های زیبا و زیادی دارد. از گونه های علفی غیر بالا رونده می توان به گونه های زیر اشاره کرد.:
C.herachaefolia: داری عادت رشد قایم و سفت با قاعده چوبی می باشد. برگ ها بزرگ با 3 برگچه و خوشه ها lilac که در اواخر تابستان گل ها باز می شود.
C.montana دارای تنه قوی بوده و گلهای آنمون مانند سفید معطری را در ماه می و ژوئن تولید می کند.
C.flammula : داری رشد ضعیف بوده ارتفاع آن به 45 سانتیمتر می رسد و گل های کوچک و سفید و معطر در اواخر تابستان تولید می کند.
C.paniculata : دارای رشد قوی بوده و یکی ارز مقاوم ترین و آسان ترین انواع برای پرورش می باشد
C.virginiana : یک گیاه چپری رونده بومی و جالب که در اواسط تابستان با گل های سفید در داخل پانیکول های برگ دار گل می باشد
C.recta : به ارتفاع 120 سانتیمتر رشد می کند و پانیکول ها گل های زیادی با گلهای معطر و سفید در اوایل تابستان تولید می کنند.
برگرفته از نشریه تخصصی باغبانی نهال/شماره ششم/مدیر مسئول سید هادی رضوی /نویسنده متن: دکتر نجم الدین مرتضوی

گلابتون

مدیر بازنشسته
ريحانه جون خيلي به جمع ما خوش اومدي عزيزم...
اما اين بخش احتياج به توضيحات در خصوص گياهان نداره ...فقط دوتا عكس به انتخاب خودت و با تمام مشخصات گياهي برامون بذاري كافيه عزيز.
ممنونم از حضور سبز و قشنگت

parichehr20

عضو جدید

سلام دوستای خوبم. این عکس پایینی رو که گذاشتم جزء مسابقه حساب نکنید،فقط خودم خیلی از طراحیش لذت بردم خواستم شما هم ببینیدو لذت ببرید.طرح جالبیه برای یک فضای سبز.

آخرین ویرایش:

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
ببخشید من اینجا رو یادم نبود بیام

ممنونم سایه جان
خوب بنظرم چون همه زحمت کشیدین همتون برنده

نه مثل اینکه سایه جان دارن بد جوری چپ چپ نگاه میکنن برا دوری از لگه کفشو دسته جارو فکر کنم همون پریچهرو برنده اعلام کنم بد نباشه خانوم پریچهر لطفا زحمت سوال بعدی باشما ممنونم

گلابتون

مدیر بازنشسته
ببخشید من اینجا رو یادم نبود بیام

ممنونم سایه جان
خوب بنظرم چون همه زحمت کشیدین همتون برنده

نه مثل اینکه سایه جان دارن بد جوری چپ چپ نگاه میکنن برا دوری از لگه کفشو دسته جارو فکر کنم همون پریچهرو برنده اعلام کنم بد نباشه خانوم پریچهر لطفا زحمت سوال بعدی باشما ممنونم

خدا بهت رحم كرد محمدرضااااا....

پريچهر جون تبريك ميگم گلم...واقعا با سليقه ايي.....بفرماييد سوال بعدي با شماست.

reyhaneh919

کاربر بیش فعال
ريحانه جون خيلي به جمع ما خوش اومدي عزيزم...
اما اين بخش احتياج به توضيحات در خصوص گياهان نداره ...فقط دوتا عكس به انتخاب خودت و با تمام مشخصات گياهي برامون بذاري كافيه عزيز.
ممنونم از حضور سبز و قشنگت

سلام خیلی ممنون
به دنبال همین رشته ای که می خونم با اینجا آشنا شدم.

یه جایی تو این پست نوشته بود (مطمئن نیستم) توضیح هم بذارید.

parichehr20

عضو جدید
خدا بهت رحم كرد محمدرضااااا....

پريچهر جون تبريك ميگم گلم...واقعا با سليقه ايي.....بفرماييد سوال بعدي با شماست.

ممنونم عزیزای دلم. نظر لطفتونه.:w14:
گاهی وقتا به عکس گلهای خوشگل که میرسم مات و مبهوت میشم که چقدر اینها قشنگن و خدارو شکر میکنم که زمونه رو طوری چرخوند که من به این رشته بیامو بتونم اینهارو ببینم و لذت ببرم.

خدارو به خاطر تمام این زیباییها شکر میگوییم.

بریم سر اصل مطلب:
گلهای خوشگلم عکسی از تیل آپارتمانی بذارید.
Sparmannia Africana

گلابتون

مدیر بازنشسته
سلام خیلی ممنون
به دنبال همین رشته ای که می خونم با اینجا آشنا شدم.

یه جایی تو این پست نوشته بود (مطمئن نیستم) توضیح هم بذارید.

سلام عزيزدلم...خواهش ميكنم
خانومي توضيح خاصي نداره گلم خدمتتون كه عرض كردم...هرگياهي رو كه دوستان معرفي ميكنند شما فقط بايد دوتا عكس به سليقه خودتون از بهترين حالت اون گياه كه بتونه تمام مشخصات گياهي رو نشون بده انتخاب كنيد و اينجا بگذاريد...همين...بعد اگه عكسهايي كه شما گذاشتيد مورد قبول طراح سوال واقع بشه....اونوقت شما بايد يه گياه رو معرفي كنيد تا دوستان عكس بگذارند...و به همين منوال ادامه پيدا ميكنه.

به هرحال از حضورت و همراهيت مفتخريم عزيزم.

گلابتون

مدیر بازنشسته

ممنونم خانومي....نديده بودمش....

پريچهر جون ميشه محبت كني و در بخش اطلاعات عمومي يه توضيحاتي در خصوص اين گياه برامون بذاري گلم...دست گلت درد نكنه...

parichehr20

عضو جدید
با تشکر از همه دوستهای خوبم که شرکت کردند واین عکسای خوشگلو گذاشتند.:w36:

برنده این دوره از مسابقه:

آقا مسعود هستند.تبریک عرض میکنم .:w23:

parichehr20

عضو جدید
سلام دوستان.مثل اینکه آقامسعود فعلا نیستند.
حالا چیکار کنیم؟
اگر میشه گلابتون عزیزم سوال جدید رو بگن.
گلابتون جان،زحمتش با شما عزیزم.