...::: مسابقه معماری ::...

...::: مسابقه معماری ::...

• عالی

رای: 200 69.2%
  • خوب

رای: 76 26.3%
  • متوسط

رای: 5 1.7%
  • بد

رای: 8 2.8%

• مجموع رای دهندگان
    289
وضعیت
موضوع بسته شده است.

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
1 راهنمایی نام این معمار رو ممکن کم شنیده باشین یا اصلا نشنیده باشین.موضوع سوال نام معمار
اگه خواستین بازم راهنمایی کنم
ممنونم . من از راهنماییت واقعا دلگرم شدم که بالاخره به جواب میرسم.:D :confused:
آخه الناز جون اگه اسمشو اصلا نشنیدیم پس ار کجا بگیم :sweatdrop::question::w05::w20:
یه کوچولو راهنمایی می کنی؟:cry:

zhsaffar

عضو جدید
48:اولین کلیسای مسیح توسط چه کسی طراحی و ساخته شد؟

اولین کلیسای مسیح توسط معماری به نام چارلز بولفینچ طراحی شد. این بنا در لنکاستر ماساچوست در ایالات متحده قرار دارد.
(first church of christ)
اینم عکسش:

درسته؟

elnazzzzz

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنونم . من از راهنماییت واقعا دلگرم شدم که بالاخره به جواب میرسم.:D :confused:
آخه الناز جون اگه اسمشو اصلا نشنیدیم پس ار کجا بگیم :sweatdrop::question::w05::w20:
یه کوچولو راهنمایی می کنی؟:cry:
:smile:عزيزم منظورم اين بود كه تو معماراي خيلي مشهور دنبالش نگردين.
جوابها درست نبود
راهنمايي:
اولين كليساي مسيح داراي سبك گوتيك است و بهترين نمونه بنا از سبك كاليفرنيايي به شمار ميرود. بسيار شبيه بناهاي سبك پاگودا است. كه از يك سري بامهاي پلهپله و شيرواني هاي بريده استفاده نموده است. و از بيرون شبيه يك ساختمان مسكوني است.

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه پیشنهاد اگه تا یه مدتی به جواب نرسیدیم طراح سوال منبع معرفی کنه؟ تا بریم مطالعه کنیم :)؟ خوبه؟:redface::que:
بعد، اینکه قبل سبک گوتیک از صدر مسیحیت کلیسا داریم:confused::confused:
عجب سوالیه!!!!! دستت درد نکنه:biggrin:

سـعید

مدیر بازنشسته
یه پیشنهاد اگه تا یه مدتی به جواب نرسیدیم طراح سوال منبع معرفی کنه؟ تا بریم مطالعه کنیم :)؟ خوبه؟:redface::que:
بعد، اینکه قبل سبک گوتیک از صدر مسیحیت کلیسا داریم:confused::confused:
عجب سوالیه!!!!! دستت درد نکنه:biggrin:
پیشنهاد خوبیه ولی کارساز نیست...چون کمی در سرعت انجام تبادلات سوال و جواب ها تاثیر منفی میزاره...فقط طراح سوال منبع سوال رو معرفی کنه تا دوستان بقیه بتونن اطلاعات بیشتری در اون زمینه بدست بیارن...

siymon

عضو جدید
امیدوارم جوابم درست باشه . :

اولین کلیسای مسیحیت البته اینی نیست که می بینید . این اولین کلیسایی که معمار داشته !!
ولی معمارش جوزف سی ولز . آدرس کلیساش هم اینه 48 Fifth Ave., bet. W11th and W12th Streets

اینم چند تا عکس :

سبک این کلیسا هم در اصل به دلیل بودن در دوره احیا گوتیکه به همین دوره نسبت داده می شه. سال ساختش هم 1864 .

اما یک مطلب مرتبط با این سوال که شاد برای دوستان جذاب باشه : کشف اولین کلیسای جهان در اردن :

باستان شناسان در اردن می‌گویند بقایای آنچه را که آنها قدیمی ترین کلیسای جهان می‌نامند یافته اند.
قدمت این غار زیرزمینی به نیمه های قرن اول میلادی باز می گر��د. این غار زیر کلیسای قدیمی سنت گئورگ در شهر رهاب در شمال این کشور، در نزدیکی مرز با سوریه پیدا شده است.
قدمت کلیسای گتورگ مقدس که این بقایا در زیر آن کشف شده به قرن سوم میلادی باز می گردد.
باور عمومی بر این است که مسیحیان اولیه پس از آن که در بیت المقدس تحت تعقیب قرار گرفتند، به این منطقه فرار کردند.
باستان شناسان می گویند که در این غار، نشانه های آشکاری از تشریفات مذهبی مسیحیان اولیه دیده می شود.
باستان شناسان همچنین می گویند که از این محل هم به عنوان محلی برای پرستش و هم منزلگاه آوارگان استفاده می شد. گمان می رود که این افراد تا زمانی که امپراتوری روم، مسیحیت را به عنوان دین رسمی معرفی کرد، در این محل زندگی کرده اند.
محققان می گویند که تا کنون قدیمی ترین کلیسای کشف شده در جهان به سده سوم میلادی بر می گشت.

عبدالقادر الحسین، سرپرست مرکز مطالعات باستان شناسی رهاب می گوید "تیم باستان شناسان موفق شده اند تا بقایای اولین کلیسای دنیا را که مربوط به سال های 33 تا 70 میلادی است، کشف کنند."
او افزود "ما مدارک و شواهدی در اختیار داریم که نشان می دهد این کلیسا، پناهگاه مسیحیان اولیه، شامل هفتاد هوادار مسیح بوده است."
از این افراد در موزائیکی با عنوان "هفتاد محبوب خدا" نام برده شده است.
معاون اسقف کلیسای ارتودکس یونان کشف این بقایا را برای مسییحان دنیا بسیار مهم خوانده است.
در شهر رهاب حدود سی کلیسا وجود دارد و برخی باستان شناسان می گویند که عیسی مسیح و مادرش، حضرت مریم از این شهر رد شده اند.

elnazzzzz

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله درسته.ديدي راهنماييها كارساز بود؟;)
در ضمن از سيمون هم به خاطر مطلبش تشكر ميكنم.متاسفانه من عكسي از اين كليسا پيدا نكردم.
پاسخ:اولين كليساي مسيح توسط برنارد.ميبك طراحي شد.اين كليسا را ميتوان بهترين نمونه از بناهاي سبك كاليفرنيايي به شمار آورد.
اين كليسا تركيبي از سبكهاي مختلف است كه هماهنگي لازم را با طبيعت اطراف خود دارد.
بناي طراحي شده توسط ميبك بسيار شبيه بناهاي سبك پگودا است.چرا كه در طراحي اين بنا از يك سري بامهاي پله پله وشيرواني هاي بريده بريده استفاده نموده است.بناي اولين كليساي مسيح از بيرون شبيه يك ساختمان مسكوني است.اين بني آرامش بخش داراي فضاي داخلي خاطره انگيز و كاملي است.
طرح بناي اولين كليساي مسيح به شكل يك صليب ساده يوناني شكل است وسط سقف اين بنا را به شكل xطراحي كرده اند واز يك سري تير هاي بزرگ در بالاي ستونها بهره جسته اند.از ديگر آثار ميبك ميتوان :
"عمارت هنرهاي زيبا "كه پس از بازسازي اكسپلوراتوم نام گرفت.
و همچنين خانه هاي كاليفرنياي زيادي كه بر روي تپه بركلي طراحي و اجرا نموده است را نام برد. كه شاهكار وي را همين اولين كليساي مسيح ميدانند.
ميبك تحصيلات خود را در مدرسه بوزار در پاريس به اتمام رسانيد.
منبع:كتاب معماران مدرن قرن بيستم(صفحات 28و38)
نويسنده:مهندس كورش محمودي
سوال بعدي رو مطرح كنيد.

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله درسته.ديدي راهنماييها كارساز بود؟;)
در ضمن از سيمون هم به خاطر مطلبش تشكر ميكنم.متاسفانه من عكسي از اين كليسا پيدا نكردم.

سوال بعدي رو مطرح كنيد.
بله !البته که راهنمایی کار ساز هست اما من از یه سایت خارجی سرچ کردم:w02::whistle:. عکس می ذارم ببین درسته عکس هاش؟
اگه نه یه خبر بده خوشبختانه زمان ویرایش زیاد شده;)
به سیمون هم بگین سیامک چون من فکر کردم منو می گی اما غلط املایی داری:w12: بعد یادم افتاد که دیروز یه تازه وارد داشتیم که سیمون بود و گفت اسمم سیامکه
:w18:

سـعید

مدیر بازنشسته
لطفا شماره سوال رو هم حتما قید کنید.......

سوال شماره 49
بزرگترين الهامي كه معماران از اثار پيكاسو گرفتند چيست؟ (این سوال مربوط به binahayat_m عزیزه)

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
با اجازتون ايندفعه من سوال بپرسم
بزرگترين الهامي كه معماران از اثار پيكاسو گرفتند چيست؟

البته اینی که می گم حدس خودمه ...این بود که تونستند با الهام از کوبیسم زمان رو به عنوان بعد چهارم وارد فضای معماری و کلا وارد معماری کنند؟:que:

elnazzzzz

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستی شماره سوالات جابجا شده الان سوال50 مطرح شده.

پاسخ:پیکاسو پدیدآورنده سبک کوبیسم بود که این سبک تاثیرات بسزایی در معماری داشت. تاثیر گزاری کوبیسم و سه دورۀ آن، در معماری منجر به پدید آمدن سبکهایی همچوندیکانستراکشن، فولدینگ و پیدایش کیهانی شد.
اگر درسته اطلاعات کامل بذارم؟
اطلاعات بیشتر

آخرین ویرایش:

behzad baghaei

عضو جدید
من تازه واردم ولی از این به بعد بیشتر باهم آشنا می شیم...
امیدوارم باعث خوشی شما دوستان باشم ... و دیگر هیچ... :que:

binahayat_m

عضو جدید
دوستان درست اشاره كردند و جواب اصلي كه خودم در يكي از تست هاي ارشد ديده بودم مي زارم:

مفهوم زمان نسبي است و در اين مورد پيكاسو نقش اول داشت:gol:

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوال 51
اصطلاح چپ و راست (گرفتن) یعنی چی ؟ تو ساختمان سازی؟

هر چند منو دعوا کرده بودن:D که سوال سخت نپرسم اما....:biggrin::biggrin::biggrin::biggrin:
خلاصه هستیم دیگه!!!!! تنهات هم نمی ذاریم;)

منبع:اجزا ساختمان و ساختمان ....سیاوش کباری

آخرین ویرایش:

zhsaffar

عضو جدید
سوال 51
اصطلاح چپ و راست یعنی چی ؟ تو ساختمان سازی؟

هر چند منو دعوا کرده بودن:D که سوال سخت نپرسم اما....:biggrin::biggrin::biggrin::biggrin:
خلاصه هستیم دیگه!!!!! تنهات هم نمی ذاریم;)

یه نوع بست ساختمانیه:)؟
- اتصال دو پروفيل با بستهاي فلزي (تسمه) : متداولترين نوع ستون در ايران ستونهاي مركبي است كه دو تيرآهن به فاصله معين از يكديگر قرار مي گيرد و قيدهاي افقي يا چپ و راست اين دو نيمرخ را به هم متصل مي كند ؛ البته بستهاي چپ و راست كه شكلهاي مثلثي را به وجود مي آورند ، داراي مقاومت بهتري نسبت به قيدهاي موازي مي باشند.

آخرین ویرایش:

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه نوع بست ساختمانیه:)؟
- اتصال دو پروفيل با بستهاي فلزي (تسمه) : متداولترين نوع ستون در ايران ستونهاي مركبي است كه دو تيرآهن به فاصله معين از يكديگر قرار مي گيرد و قيدهاي افقي يا چپ و راست اين دو نيمرخ را به هم متصل مي كند ؛ البته بستهاي چپ و راست كه شكلهاي مثلثي را به وجود مي آورند ، داراي مقاومت بهتري نسبت به قيدهاي موازي مي باشند.
نه عزیزم ،
یه کاره: یه عملیه تو ساختمان سازی که بهش می گن چپ و راست گرفتن.;)

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
سعید جان کی جواب رو بگم؟ :que:ببین منبع هم دادما....:(
می خوای یه روز دیگه صبر کنم؟;)

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا