[ مذهبی ]زیباترین کلیساهای جهان

m@hn@z.d

عضو جدید
کاربر ممتاز
در این قسمت تصمیم گرفته ایم زیباترین کلیساهای جهان را انتخاب کرده و به شما معرفی کنیم. پس به اینها نگاهی بیندازید و آیا شما هم قبول دارید که معماری بعضی از این کلیساهای زیبا واقعا شگفت انگیز است؟...

کلیسایی زیبا در کرانه کونکتیکت آمریکا

یک کلیسا در شهر Reykjavík جزیره ایسلند

کلیسایی در کپنهاک دانمارک

کلیسایی در لیماسول از شهرهای قبرس

کلیسای سن گریگوری در مسکو

یک کلیسا در شهر کرالای هند

فلوریدا، آمریکا

بوستون، ماساچوست

کلیسای اجتماع چنگواتانا در شمال بانکوک

کلیسایی در روسیه

نیومکزیکو، آمریکا

کلیسایی در شهر گوآ، هند

شهر استینهاسن آلمان

یک کلیسا در شهر Reykjavík جزیره ایسلند​

کلیسای سه پادشاه در فرانکفورت آلمان​

کلیسایی در سنت کاسیمیر، ویلنیوس، لیتوانی​

کلیسای ریدارهولم در سوئد​

معبد کلیسا در دوبین شمالی، ایرلند​

کلیسایی شگفت انگیز در مسکو​

کلیسای ارتدوکس روسی از زمان میلاد مسیح در اری، پنسیلوانیا​

www.seemorgh.com/culture

A&S

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا عالی و شاهکاره
پست شما چرا گزینه تشکر نداره؟

MY WORLD

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی مهناز جان.عالی بود.ببخشید تشکر نداشتم مجبور شدم اینطوری تشکر کنم.

ایتوک

عضو جدید
ممنون مهناز جون. همه زیبا بودند اما کلیسای نیومکزیکو یه ارامش روحانی خاص داره و کلیسای ایسلند معماری جالبی داره که برام تازگی داشت. چون پستت تشکر نداره اینجا ازت تشکر میکنم. مثل همیشه اطلاعاتت عالیه.

sahar karimi

عضو جدید
عزیزم واقعا دستت درد نکنه جدا عالی بود
منم قبول دارم معماریشون شگفت انگیزه

maryam_yemore

عضو جدید
چیزی که خیلی جالبه اینه که نمای کلیساها با هم فرق میکنه ولی همه مساجد ایران مثل هم هستن چرا؟بابت عکس ها ممنون جالب بود.

سپیدار

کاربر بیش فعال
فوق العاده زیبا بودند . اصلا کاری ندارم که اینها زیبا " ترین " کلیسا های دنیا هستند یا نه . ولی اون قدر عالی و زیبا بودن که واقعا ارزو کردم که یه روزی بعضی هاشون رو از نزدیک ببینم .

بخصوص سادگی ِ صمیمانه ی کلیسایی که در نیومکزیکو بود و همینطور موسیقی واضحی که در کلیسای reykjavik در ایسلند .

سپیدار

کاربر بیش فعال
چیزی که خیلی جالبه اینه که نمای کلیساها با هم فرق میکنه ولی همه مساجد ایران مثل هم هستن چرا؟بابت عکس ها ممنون جالب بود.

دوست عزیز ، این حرف چندان صحیح نیست که همه مساجد ایران شبیه هم هستن . البته نمیشود منکر اصول ِ کلی ِ ساخت بنا های مذهبی شد ( چنان که در مورد کلیسا ها هم چنین اصولی وجود دارد ) اما این تصور که همه مساجد ایران شبیه هم هستند درست نیست .
در ضمن به این نکته هم باید توجه کنید که این عکس ها مربوط به کلیسا هایی ست که در نقاط مختلف دنیا با اقلیم های متفاوت ، و همچنین در دوره های زمانی مختلفی ساخته شده اند . اگر قدری دقیق تر شوید ، در می یابید که کلیسا هایی که در دوره های یکسان زمانی و جغرافیای نزدیک به هم ساخته شده اند ، شباهت های بسیار بسیار زیادی با یکدیگر دارند :

این دو کلیسا با نام های نوتردام و لائون ، هر دو مربوط به دوره گوتیک اغازین هستند . حتی میتوانید میزان شباهت این کلیساها با کلیسای امین که مربوط به گوتیک پیشرفته ست را به خوبی مشاهده کنید :

امیدوارم متوجه منظورم شده باشید .
موفق باشید .

rozan

عضو جدید
مرسی عالی بود
منم سوال مریم رو داشتم که خیلی خوب جواب دادید