مباحث مرتبط با مهندسان (ناپیوسته علمی-کاربردی و تکنولوژی)

architect963

عضو جدید
من روی مدرکم علمی کاربردی معماری خورده
و پروانه اشتغال هم از نظام مهندسی گرفتم و مشکلی نداشتم

ms.shahzad

عضو جدید
من روی مدرکم علمی کاربردی معماری خورده
و پروانه اشتغال هم از نظام مهندسی گرفتم و مشکلی نداشتم

اون موقع ها که شما درس خوندید کارشناسیتون معماری - معماری بود ولی الان ما باید یا معماری داخلی بخونیم یا خارجی!
با این حرکت رسما همه ماها رو که کاردانیمون معماری هست رو باسه کارشناسی سر کار گذاشتن:cry:

معمار111

عضو جدید
دوست عزیز من امسال کاردانی به کارشناسی کنکور دادم.الانم دارم کارشناسی میخونم.رو کارتمم نوشته علمی کاربردی معماری.
نه زده معماری داخلی نه خارجی.زده علمی کاربردی معماری

این دوست خوب ما بدون کنکور میخواد کد اصلی هم بگیره!!!!!!!!!!! علمی کاربردی امسال بدون کنکور کارشناسی برمیداره... به خاطر همینم بهشون اجازه نمیدن معماری گرایش معماری برداره!!!!!

soroush89

متخصص Photoshop
کاربر ممتاز
شما در حال حاضر هم میتونید مهر طراحی رو بگیرید. اما فقط میتونید نظام نامه پایه 2 رو دریافت کنید. نظام نامه پایه 1 و ارشد برای دوستانیه که مهندسی معماری خوندن (کد 100). در حقیقت با این کار بچه های فارغ التحصیل تکنولوژی معماری رو به مرگ گرفتن تا به تب رازی بشن. و این بود کلاه گشادی که سرمون رفت...

nader eng

عضو جدید
با سلام به همه

بچه ها من از سازمان راه و شهرسازی شهرمون شنیدم.مشکل شناخت مواد و مصالح هنرستانی ها میخواهد در وزارت خانه به جلسه گذاشته شود.

ان شاا... این مشکل در آینده نزدیک حل میشود.

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان مگه به فارغ التحصیلان مهندسی تکنولوژی معماری که ناپیوسته بودند مهر طراحی نمیدن؟؟؟
الان جدیدا ورودی های الان شدن علمی کاربردی معماری که اونا هم ناپیوسته هستند که اسمش از مهندسی تکنولوژی معماری به علمی کاربردی معماری تغییر کرده...

tanaz.

عضو جدید
سلام من نظام مهندسی سوال کردم به تکنولوژی ها مهر نمیدم به مهندسی معماری مهر تعلق میگیره

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام من نظام مهندسی سوال کردم به تکنولوژی ها مهر نمیدم به مهندسی معماری مهر تعلق میگیره

به تکنولوژی مهر میدن....حالا نتایج این آزمون طراحی بیاد 100% مشخص میشه...اما نظام مهندسی ما استادامون اون جا هستن گفتن براتون درست کردیم...و مشکلی نداره...باید واحدهارو گذرونده باشی....

mdt001

عضو جدید
درود.:)
بله طبق بخشنامه های اعلام شده به کسانی که علمی کاربردی معماری و تکنولوژی معماری هستند با توجه به نداشتن مشکل دروس کمیسیون هم ارزی حق طراحی تا پایه 2 میدن. فقط علمی کاربردی هایی که مدرک کاردانی اونها کد اصلی باشه مشکلی از لحاظ طراحی تا هر پایه ای ندارند و طبق سنوات باهاشون برخورد میشه.
سپاس

architect963

عضو جدید
والا چی بگم؟ شاید هم اینجوری باشه
ولی من شخصا فکر نمیکنم که به شما که داخلی و یا خارجی خونده باشید مهر ندن
آخه ربطی نداره
بعدش هم مهر به چه درد میخوره اینقدر دزدی و زدو بند زیاده که جایی برای تازه وارد ها نمونده

shafagh234

عضو جدید
سلام ، من کاردانیم متفاوت با کارشناسیم بوده ،کارشناسیم معماری بوده و الان هم ارشد معماری هستم میتونم بعد فارغ التحصیلی طراحی شرکت کنم ؟

holooooooo

کاربر ممتاز
سلام ، من کاردانیم متفاوت با کارشناسیم بوده ،کارشناسیم معماری بوده و الان هم ارشد معماری هستم میتونم بعد فارغ التحصیلی طراحی شرکت کنم ؟

تا اونجایی که من میدونم نه نمیتونید، چون یک سری از واحدهایی که در هم ارزی بررسی میشه دروسی است که در کاردانی پاس شده

Neverthing

عضو جدید
دوستان سلام
من چند روزیه درگیر موضوع مجور طراحی مهندسین معماری شدم
تصمیم گرفتم سوالم رو اینجا مطرح کنم
من دانشجوی کارشناسی پیوسته ی مکانیک آزاد قزوینم
اما بنا به علاقه ی خودم به معماری امسال بعد از 3 ترم تصمیم گرفتم کاردانی ناپیوسته معماری بدون کنکور همون دانشگاه ثبت نام کنم
حالا میخوام بدونم آیا من با تکمیل کاردانی معماری مجوز طراحی میتونم از سازمان نظام مهندسی بگیرم یا نه ؟
چون اگر همچین چیزی شدنی نباشه واقعا وقت تلف کردنه
و سوال دیگم اینه که کاردانی به کارشناسی معماری همون تکنولوژی معماری میشه یا نه !

mana_memari

عضو جدید
درود
کد 100 به شما تعلق گرفت دوست عزیز؟
باید کد اصلی تعلق بگیره وگرنه اینا مصصم هستن از ناپیوسته ها به ناحق امتیاز کم کنند. حالا زورشون به اصل طراحی نرسید میگن فقط تا پایه 2 اجازه طراحی هست. زیر بار هیچ حرف زوری نباید رفت باید کد 100 بدون قید و شرط بدهند.

عزیزم نا حق چرا؟ نا حق اینه که فرقی بین من تیزهوشانی رتبه 1000 که پیوسته خوندم با شما هنرستانی که سوت زدی تا لیسانس گرفتی نباشه! اصلا معماری باید همون ارشد پیوسته میموند که انقدر بی کلاس نشه!!!!!! کد 100 می خواین ایا؟!

معمار111

عضو جدید
نه ، خیلی دوست داشتم طراحی شرکت کنم ، واقعا طراحی دوست دارم

دوست عزیز فکر میکنید اگه پروانه ی طراحی بگیرید در آینده برگه هایی که رد میکنید رو خودتون طراحی میکنید!!!!!!!!!!!!! نه دوست خوبم اینا فقط یه مشت کاغذ بازیه... تنها فرقتون با کسی که پروانه طراحی نداره این میشه که چند قرون .. بیشتر گیرتون میاد..فقط همین

bx5a

عضو جدید
عزیزم نا حق چرا؟ نا حق اینه که فرقی بین من تیزهوشانی رتبه 1000 که پیوسته خوندم با شما هنرستانی که سوت زدی تا لیسانس گرفتی نباشه! اصلا معماری باید همون ارشد پیوسته میموند که انقدر بی کلاس نشه!!!!!! کد 100 می خواین ایا؟!

دوست عزیز این چه طرز صحبت؟؟؟
اولا کاردانی ها همشون از هنرستان نرفتن.من خودم رشتم تو دبیرستان ریاضی بود .اول تو دانشگاه هم کاردانی خوندم
دوما اصلا معماری ربطی به رتبه نداره.شما 4 تا فرمول حفظ کردین رفتین سر کنکور رتبه 1000 اوردین.
ببین میتونی طرحی بزنی که دهنه همه باز بمونه؟؟؟ یکی از دوستانم که از هنرستان اومده هنوز دانشگاه درسش تموم نشده ولی تو یکی از بهترین شرکتهای تهران داره کار میکنه.
بازم میگم معماری به رتبه نیست.

jhangard

کاربر بیش فعال
هه هه! عزیزم پیاده شو با هم بریم!
البته حق با شماست اگر بخوایم اینطوری بچه گانه حرف بزنیم، من نمی دونم چرا نباید بین من که رتبه تک رقمی کاشناسی ناپیوسته معماری شدم و اون عزیزی که از واحد آزاد گلاب دره که بدون کنکور با التماس خواهش دانشجو میگیره... یا اون پیام نور سولوغون آباد که تعدادشون از تعداد متقاضی ها هم بیشتره... میاد و کارشناسی پیوسته معماری میگیره فرقی نباشه!؟

منم رشته ریاضی بودم و صد البته اذعان میکنم هنرستانی ها 2 سال از ما جلوتر هستن. اگر قرار باشه امتیازی داده بشه باید به اونها باشه...

دانشگاه های خوب برای دانشجوهای خوب یه بحثه و این بی عدالتی و بی قانونی انجام شده، یک بحث دیگس و ربطی به موضوع این تاپیک نداره دوست عزیز نابغه.

سرفصل دروس هر دو رشته در دانشگاه دقیقا یکیه و شرایط و امتیازات هر دو باید یکسان باشه... وگرنه از همون اول اعلام میکردن من نوعی نرم و از جوونیم بذارم چهار پنج سال (غیر دو سال هنرستان که دوستان خوندن) ناپیوسته بخونم.

mana_memari

عضو جدید
هه هه! عزیزم پیاده شو با هم بریم!
البته حق با شماست اگر بخوایم اینطوری بچه گانه حرف بزنیم، من نمی دونم چرا نباید بین من که رتبه تک رقمی کاشناسی ناپیوسته معماری شدم و اون عزیزی که از واحد آزاد گلاب دره که بدون کنکور با التماس خواهش دانشجو میگیره... یا اون پیام نور سولوغون آباد که تعدادشون از تعداد متقاضی ها هم بیشتره... میاد و کارشناسی پیوسته معماری میگیره فرقی نباشه!؟

منم رشته ریاضی بودم و صد البته اذعان میکنم هنرستانی ها 2 سال از ما جلوتر هستن. اگر قرار باشه امتیازی داده بشه باید به اونها باشه...

دانشگاه های خوب برای دانشجوهای خوب یه بحثه و این بی عدالتی و بی قانونی انجام شده، یک بحث دیگس و ربطی به موضوع این تاپیک نداره دوست عزیز نابغه.

سرفصل دروس هر دو رشته در دانشگاه دقیقا یکیه و شرایط و امتیازات هر دو باید یکسان باشه... وگرنه از همون اول اعلام میکردن من نوعی نرم و از جوونیم بذارم چهار پنج سال (غیر دو سال هنرستان که دوستان خوندن) ناپیوسته بخونم.

دوست عزیز همه جای دنیا کالج با دانشگاه فرق داره! کاردانیا اکثرا اصلا دانشگاه نرفتن و سطح سواد پایینی هم دارن- بله لوکوربوزیه هم تحصیلات اکادمیک نداشت- ولی همه که که اون نمیشن. اگه تو یه کشوری بودید که در و پیکر بیشتری داشت با همون معیار معدل و کنکوری که شما الان قبولش نداری چون به نفعت نیست اصلا یه لیسانس نمی دادن دستت که حالا بیای مدعی بشی . انقد این هنرستانی ها سطح مهندسی و اوردن پایین که دیگه رومون نمیشه بگیم ما هم معماری خوندیم. هر کی می خواست درس نخونه رفته هنرستان معماری خونده. البته این وضعیت همین الان واسه کارشناسی های دانشگاه ازاد هم هست. همه هم کاراشون و میدن بیرون انجام میدن لیسانس هم می گیرن!

holooooooo

کاربر ممتاز
!!!!!!!!!!
!! از یه مهندس مملکت اونم تیزهوشانیه کارشناسی پیوسته ی رتبه 1000ی این طرز صحبت بعیده!
والا من رشته ام ریاضی بوده تو دبیرستان، البته به نظر من هنرستانیاااا اصلا هم سوت نزدن تازه به قول دوستمون 2 سالم از ما جلوترن، والا تا سال 87 اسم تکنولوژی معماری نبود، تا ما اومدیم کارشناسی شرکت کردیم تو دفترچه زدن تکنولوژی همچین چیزی ام مطرح نبود که مهر طراحی نداریم! الان یهو از خودشون قانون درآوردن..

jhangard

کاربر بیش فعال
...اشتباهات سیستم آموزشی بسیار زیبای این کشور رو نباید به دوش دانشجو انداخت.
این مشکل تقریبا حل شده ولی حتا مطرح کردنش هم مضحک بود، البته کسی که کاردانی معماری نخونده و کارشناسی معماری خونده باید واحدهای ضروری رو بگذرونه. که بحث اصلی هم در کمیسیون هم ارزی سر اینا بود. که صحبت به حقی هم هست.

jhangard

کاربر بیش فعال
دوست عزیز همه جای دنیا کالج با دانشگاه فرق داره! کاردانیا اکثرا اصلا دانشگاه نرفتن و سطح سواد پایینی هم دارن- بله لوکوربوزیه هم تحصیلات اکادمیک نداشت- ولی همه که که اون نمیشن. اگه تو یه کشوری بودید که در و پیکر بیشتری داشت با همون معیار معدل و کنکوری که شما الان قبولش نداری چون به نفعت نیست اصلا یه لیسانس نمی دادن دستت که حالا بیای مدعی بشی . انقد این هنرستانی ها سطح مهندسی و اوردن پایین که دیگه رومون نمیشه بگیم ما هم معماری خوندیم. هر کی می خواست درس نخونه رفته هنرستان معماری خونده. البته این وضعیت همین الان واسه کارشناسی های دانشگاه ازاد هم هست. همه هم کاراشون و میدن بیرون انجام میدن لیسانس هم می گیرن!
شما اصلا از نحوه تحصیلات هنرستانی ها خبر نداری حق نداری اینطور توهین کنی، اون ها در رشته خودشون از امثال شما خیلی باسوادتر و جلوترن که یه کنکور دادی اومدی برای ما مهندس شدی مطمئنم نه درس خوندی و نه سواد درست داری نه تو بازار کار هستی ببینی اون ها چه میکنند وگرنه اینطور قضاوت نمیکردی...
شما کنکور ناپیوسته شرکت کنی که تخصصی معماریه، سولوقون دره هم قبول نمیشی...
آمار کارشناسی ارشد رو ببینی اکثر قبولی و رتبه های بالا از هنرستان و ناپیوسته اومدن.
بازار کار رو الان اونها در دست گرفتن چون سواد عملی و حتا تئوریشون از امثال شما مدرک بالا تاقچه ها از فلان دانشگاه خیلی بیشتره.
جایی که اونها در اونجا درس خوندن و لیسانس گرفتن اسمش "دانشگاه" هست چون محل دیگه ای حق صدور لیسانس نداره جناب نابغه. یه سرچ بکنی بد نیست.

من دیگه با شما بحث ندارم چون آدم تنگ نظری هستید.

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
در استفاده از کلمات دقت کنید خانم های مهندس و آقایون مهندس!!
این بحث ها بنظرم یک مقدار مناسب نیست . چون تو کار هست که یه معمار در مقام رقابت خودش رو نشون میده . نه اینکه هیج کس وارد این رشته نشه که 4 نفر بمونن که نمی خوان تو بازار کار رقابت کنن!!!

mana_memari

عضو جدید
شما اصلا از نحوه تحصیلات هنرستانی ها خبر نداری حق نداری اینطور توهین کنی، اون ها در رشته خودشون از امثال شما خیلی باسوادتر و جلوترن که یه کنکور دادی اومدی برای ما مهندس شدی مطمئنم نه درس خوندی و نه سواد درست داری نه تو بازار کار هستی ببینی اون ها چه میکنند وگرنه اینطور قضاوت نمیکردی...
شما کنکور ناپیوسته شرکت کنی که تخصصی معماریه، سولوقون دره هم قبول نمیشی...
آمار کارشناسی ارشد رو ببینی اکثر قبولی و رتبه های بالا از هنرستان و ناپیوسته اومدن.
بازار کار رو الان اونها در دست گرفتن چون سواد عملی و حتا تئوریشون از امثال شما مدرک بالا تاقچه ها از فلان دانشگاه خیلی بیشتره.
جایی که اونها در اونجا درس خوندن و لیسانس گرفتن اسمش "دانشگاه" هست چون محل دیگه ای حق صدور لیسانس نداره جناب نابغه. یه سرچ بکنی بد نیست.

من دیگه با شما بحث ندارم چون آدم تنگ نظری هستید.

مشخصا این تاپیک و شما ساختید که 4 نفر مثل خودتون با این مشکل بیاید اینجا باهم تبادل نظر کنید- ولی بد نیست به عنوان کسانی که ادعای مهندسی دارید یکمهم منطق داشته باشید و تحمل شنیدن نظرات مخالف ! خوش باشید . امیدوارم که مشکل شما هم حل بشه

mana_memari

عضو جدید
در استفاده از کلمات دقت کنید خانم های مهندس و آقایون مهندس!!
این بحث ها بنظرم یک مقدار مناسب نیست . چون تو کار هست که یه معمار در مقام رقابت خودش رو نشون میده . نه اینکه هیج کس وارد این رشته نشه که 4 نفر بمونن که نمی خوان تو بازار کار رقابت کنن!!!

شما که می خوایید رقابت کنید که به پروانه نیاز ندارید پس. بازار کار هم که قبضه کردید دیگه پروانه می خوایید چکار. هستن کسانی که اصلا معماری نخوندن و خیلی هم خوب به قول شما دارن پول در میارن . معماری مملکت هم واسشون ارزشی نداره. الان که دیگه هر کابینت سازی واسه خودش طراح تو بازار . روتون میشه بیاید در مورد بازار کار حرف بزنید؟

NiloOf@r

عضو جدید
سلام :gol::gol:
من کاردانیم رو در رشته ی معماری گرفتم و الان برای انتخاب رشته ی کارشناسیم به مشکل بر خوردم

من در مقطع کارشناسی در 2 دانشگاه قبول شدم و الان نمیدونم کدوم رو انتخاب کنم با توجه به این که ساکن کرجم:

•اولی:
علمی کاربردی کرج: رشته: "کارشناسی حرفه ای معماری- طراحی محیط داخلی"

•دومی:
غیر انتفاعی تاکستان: رشته: "كارشناسي ناپيوسته علمي -كاربردي معماري" (همون غیر انتفاعی با عنوانِ جدید)

اصلا نمیدونم چیکار کنم.! و فرقشون تا چه حدی هست.!؟ و کدوم بهتره.!؟
مدرک کدومشون معتبر تره.!؟ اصلا کدوم رو انتخاب کنم.!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اگه راهنماییم کنید خیلی ممنون میشم

memar_sh

عضو جدید
سلام دوستان میخواستم بگم در حق امضا فررقی نداره که شما طراحی داشته باشین یا نه
ببین شما مثلا 7000متر امضا نظارت داری خوب همه ش نظارت میزنی یا هم نظارت وهم طراحی داری بازم 7000 متر یعنی به این متراژ اضافه نمیشه یعنی نظارت مثلا5000 میزنی اون وقت طراحی رو هم نمیتونی از2000تای باقی مونده بیشتر بزنی تازه قیمت شم که نصف نظارت
در آخر من هردو رو دارم بیش از یکسال که یک ریال هم از پروانم نتونستم استفاده کنم وفقط دارم حق عضویت دارم پرداخت میکنم میرم اداره مالیات رد میکنم که کار کردم صفر یعنی یه ضرر به خودم زدم یه خرج اضافه درست کردم گفتم کلاس داره حالا هم پشیمونم
به نظر شما هام بجای این حرف ها خودتون قوی کنین در ضمینه مطالعات واجرا که فارق تحصیل شدن بیکار نمونین با این خیل عظیم که به بازار کار میان

n!mv

عضو جدید
دوست عزیزم ، من تیزهوشان خوندم ، رتبه چهارم المپیاد فیزیک سال 84 کشوری هم بودم ، به دلایلی کاردانی معماری قبول شدم ، سوت زدن مربوط به کارای بدون فکر میشه ، مثل حرف زدن بی ربط و ... معماری فکر میخواد...در ضمن ، آره ،کد 100 هم میخوام...