لباس هر چه پاره تر، کلاس بالاتر!

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
[h=3]لباس هر چه پاره تر، کلاس بالاتر! - بی باک[/h]
بسیاری افراد را در جامعه می بینیم که لباس های نامتعارف می پوشند شلوارهای جین که هرچه پاره تر باشند کلاس بالاتری دارد!

.
جمله پیشگیری بهتر از درمان است را بارها شنیده اید و حتما پزشک و دارو ودرمان در ذهن تداعی می شود اما این جمله در همه جا می تواند مصداق داشته باشد.

در زمان های نه چندان دور در ایران اگر خانواده ای یا فردی نیاز به لباس داشت چه زن و چه مرد به خیاط مراجعه می کرد و با توجه به فرهنگ و دین و عرف جامعه اقدام به سفارش دوخت لباس می کرد در برخی خیاطی ها پارچه هم می فروختند در غیر این صورت باید قبل از آن یک پارچه مناسب را از بزاز تهیه می شد.

با اینکه تکنولوژی به کمک بشر آمده و بیشتر کارهای بشر را انجام می دهد اما گویی انسان خودش را از یاد برده است. امروزه اگر فردی نیاز به لباس داشته باشد مستقیما به فروشگاه ها و پاساژهای سطح شهر که روزبه روز در حال افزایش است مراجعه می کند و در میان تنوع لباس هایی که متاسفانه بیشتر آنها از فرهنگ و دین جامعه ایرانی فاصله دارند باید یکی را به اجبار انتخاب کند زیرا دیگر حوصله خریدن پارچه و رفتن پیش خیاط و سفارش دوخت لباس مورد نظر خود را ندارد.

امام علی(ع) می ‏فرماید: همواره حال این امت نیکو خواهد بود تا زمانی که لباس بیگانگان را نپوشند و غذاهای آنان را نخورند و آن زمان که چنین کنند خداوند آن‏ها را ذلیل خواهد کرد. (وسائل، ج ۳، ص ۳۵۶)

بسیاری افراد را در جامعه می بینیم که لباس های نامتعارف می پوشند شلوارهای جین که هرچه پاره تر باشند کلاس بالاتری دارد، جوانی قدیمی می گفت در گذشته وقتی لباسهایمان پاره می شد دور می ریختم ولی حالا لباس های پاره را داوطلبانه می خرند!

مانتوهای آماده و یا به اصطلاح بازاری که در فروشگاه ها دیده می شود همه آب رفته اند گویی به خیال اینکه پارچه کمتری مصرف کنند مدهای جدید به بازار عرضه می کنند مانتو هایی که با کمال تعجب آستین های نصفه دارند و شباهتی به مانتو ندارند، تی شرت ها و پیراهن های پسرانه ای که بیشتر شبه لباس بچه است تا لباس یک مرد که دیگر نشان دهنده ان مردانگی مردهای قدیم نیست.

وقتی سخن از سبک زندگی اسلامی می شود بیشتر از هر چیزی ظاهر انسان ها است که نمود پیدا می کند، وقتی بازار در قبضه لباس های نامتعارف و دور از شان انسان است چطور از یک جوان که شور جوانی در سر دارد توقع می رود که از آن ها چشم پوشی کند و لباس مناسب و در شان یک جوان بپوشد زیرا به سختی چنین چیزی را می توان در بازار یافت.

می توان تاکید کرد مسئولینی که دغدغه فرهنگ و هویت ملی را دارند باید نظارت بیشتری بر بازار پوشاک داشته باشند زیرا هویت اسلامی و ایرانی یک جوان در میان انبوه لباس هایی که آرم ها و نوشته های فرقه های انحرافی محاصره شده است در خطرجدی می باشد.

امام علی(ع) فرمود: لباس تمیز غم و ناراحتی را برطرف کرده و برای نماز یک نوع پاکیزگی است.

چرا یک جوان که در آغاز راه سعادت و خوشبختی است و باید پر از شور و امید باشد لباسی از استخوان جمجمه که نماد دزدان دریای است به تن می کند شاید به ظاهر فقط لباسی به تن کرده باشد اما همین لباس در شکل گیری شخصیت و حتی در روح و روان یک فرد تاثیر دارد.

دعواهایی که در سطح شهر اتفاق می افتد را بارها دیده اید در گذشته اگر بین دو نفر آن هم بر سر مسائل اساسی دعوایی رخ می داد با فرستادن یک صلوات همه چیز به پایان می رسید اما می بینیم که چه دعواهایی که بر سر مسائل پوچ در سطح شهر اتفاق می افتد و چه زدو خوردهایی که گاهی جبران نا پذیر است اتفاق می افتد زیرا نوع پوشش و لباس در جامعه طوری شده که گویی همدیگر را به دعوا فرا می خوانیم.

امام علی(ع) می‏ فرماید: براستی نیکوترین لباس آن لباسی است که تو را با مردم همسان سازد و موجب آرایش تو در میان آنان بوده و زبان های آنان را از بدگویی تو باز دارد. (غرر ۱۵۲)

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر لباس های متعارف در بازار عرضه شود مطمئنا شاهد این خواهیم بود که نوع پوشش هم بهبود پیدا خواهد یافت زمانی رضاخان علنا از زنان کشف حجاب کرد و چه شهدایی که برای حفظ حجاب خون هایشان ریخته شد اما قدر نمی دانیم و کشف حجابی آرام و بی سرو صدا و در غفلت مسئولین در حال رخ دادن است که دیگر نمی توان مقصری جز غفلت تک تک افراد جامعه برای آن یافت.

بر خلاف تصور افراطی که توسط برخی ها از نوع پوشش در اسلام به عمل آمده است اسلام دین زیبایی ها است در اسلام سفارش به پوشش های شاد و رنگی شده است که متناسب با ذات و روحیه انسانی است با نوع پوشش اسلامی میتوان هم شاد بود و هم انسان.

خداوند درسوره نمل می‌فرماید: او خداوندی است که دریا را زیر سلطه شما قرارداد تا از آن گوشت تازه بخورید و از آن زیورهایی مانند درّ و مرجان استخراج کنید که آن را(به عنوان لباس)می‌پوشید. خداوند در این آیه یکی ازمنابع تهیه لباس را دریا و زیورهای آن را به عنوان نعمت برای انسان، معرفی می‌نماید.

K.T

عضو جدید
ای بابا تا شما به چی بگین با کلاس و کلاسو تو چیا میبینید
شخصیت انسانها با هم متفاوته ولی این لباس واقعآ من نمیتونم قبول کنم شاید نماد چیزی باشه

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
ای بابا تا شما به چی بگین با کلاس و کلاسو تو چیا میبینید
شخصیت انسانها با هم متفاوته ولی این لباس واقعآ من نمیتونم قبول کنم شاید نماد چیزی باشه

دقیقا .........تا تعریف کلاس چی باشه!

برخی تعریف کلاس رو در مدگرایی میدونن !
فارغ از اینکه حتی از اون نوع خوششون بیاد یا نه

برخی هم ملاک کلاسشون نوع پوشش غربی هاست !
و موارد دیگر .........

• Like
واکنش ها: K.T

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
این مد نیست جانم،این ناهنجاری هست،این نادانی هست،این بچه بازی هست،این ......
بعضا اونی که همچین چیزی رو مد میدونه ناهنجاری براش تعریف نشده است!.....یا بهتر بگم اینکه غربگرا باشی رو ناهنجاری نمیدونه.......به شیوه غربیها لباس پوشیدن و حرف زدن و برخلاف عرف جامعه حرکت کردن رو کلاس تعریف میکنن! .....یعنی با این قبیل افراد رو به رو نشدین؟

برخی هم هستن که متاسفانه کاری ندارن ناهنجاری است یا نه!( البته خودشون میدونن نا هنجاریه ولی مدگرا هستند دیگر حتی شده برای یکبار امتحان مد جدید را بایستی کرد)
ولی انجام میدن ........

eb@d

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

هرکسی شعور داره و حق داره برا خودش تصمیم بگیره و انتخاب کنه. چون لباس پوشیدن و ایده ئولوژی ما با اونا فرق داره دلیل نمیشه بخایم به شخصیتشون توهین کنیم و براشون تعیین تکلیف کنیم.محمد خیلی خوبه سعی کنی تاپیک نزنی چون خیلیا رو میشناسم صدقه سر تاپیکای جناب عالی و دوستان محترم و متحدتون از باشگاه اخراج شدن

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز

هرکسی شعور داره و حق داره برا خودش تصمیم بگیره و انتخاب کنه. چون لباس پوشیدن و ایده ئولوژی ما با اونا فرق داره دلیل نمیشه بخایم به شخصیتشون توهین کنیم و براشون تعیین تکلیف کنیم.محمد خیلی خوبه سعی کنی تاپیک نزنی چون خیلیا رو میشناسم صدقه سر تاپیکای جناب عالی و دوستان محترم و متحدتون از باشگاه اخراج شدن

بله قطعا .......اینجا هم به شخصیت اونها توهینی نشده .......مطلب خطاب به مسئولینه بیشتر ......بعد هم وقتی شما در محفل عمومی هستید دیگه چیزی به معنای خصوصی بی معناست و بایستی بر اساس عرف رفتار کرد

جدی میگین؟
خب منکه نمیتونم تاپیک نزنم! .....چون وظیفه خودم میدونم برای روشنگری!

اونایی که میان و اخراج میشن دو کار میتونن بکنن .....یا نیان ....یا اگر میان شان تاپیک و هم خودشون رو حفظ بفرمایند :gol:

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من خودم که اصلا خوشم از این چیزا نمیاد!
این از این!

ولی خوب وقتی طرف خودش دوست داره اینجوری بگرده بذار بگرده...

خداروشکر کلاس ما بشون نمیخوره سمت ما نمیان:biggrin:

دیگه هرکسی همکلاسیه خودشو پیدا میکنه دوستای من;)

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بله قطعا .......اینجا هم به شخصیت اونها توهینی نشده .......مطلب خطاب به مسئولینه بیشتر ......بعد هم وقتی شما در محفل عمومی هستید دیگه چیزی به معنای خصوصی بی معناست و بایستی بر اساس عرف رفتار کرد

جدی میگین؟

اونایی که میان و اخراج میشن دو کار میتونن بکنن .....یا نیان ....یا اگر میان شان تاپیک و هم خودشون رو حفظ بفرمایند :gol:

اگه همش توسط تایپیکای شما اخراج میشن که قضیه مشکوک میشه!

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه همش توسط تایپیکای شما اخراج میشن که قضیه مشکوک میشه!

این یک گمانه زنی است که ایشون کرد و بی مدرک حرفی زد .......مدرک دارن ارائه بدن

البته این مسئله یک چیز دیگه هم نشون میده عدم تحمل حرف مخالف عقیده خود .......به همین خاطر میان و میگن تاپیک نزن!......ضمن اینکه تهمت به من که مهم نیست ........ولی این حرف عملا خودش یک تهمت به مدیران باشگاه است .....حال چه به عمد زدن چه غیر عمد

eb@d

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

جدی میگین؟

خدا خیرتون بده که بزورم که شدذه کل دنیا رو میخاین نجات بدین و به سمت بهشت رهنمون کنین .........تعریفت ازعرف چیه با چه مقیاسی میسنجیش؟ تو چه مواردی با آزادیای سالم و قانونی مردم در تقابله؟ همینجوری ایلخی نمیشه حرف زد داداش من بر چه مبنایی عرفو مشخص کردن؟خفه کردن مردم؟سرک کشیدن تو زندگی خصوصی مردم ؟ترور شخصیت کردن مردم تو ملع عام به اسم امر به معروف و نهی از منکر؟نگو بابا گوش مردم سالهاست از این حرفای قشنگ و بدرد نخور پر شده

eb@d

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

البته این مسئله یک چیز دیگه هم نشون میده عدم تحمل حرف مخالف عقیده خود .......به همین خاطر میان و میگن تاپیک نزن!......ضمن اینکه تهمت به من که مهم نیست ........ولی این حرف عملا خودش یک تهمت به مدیران باشگاه است .....حال چه به عمد زدن چه غیر عمد
احتیاج به گمانه زنی نیست برو تو پروفشون ببین اخرین بار قبل از قتلشون باکی سر شاخ شدن یا تو تاپیک کی شرکت کردن

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدا خیرتون بده که بزورم که شدذه کل دنیا رو میخاین نجات بدین و به سمت بهشت رهنمون کنین .........تعریفت ازعرف چیه با چه مقیاسی میسنجیش؟ تو چه مواردی با آزادیای سالم و قانونی مردم در تقابله؟ همینجوری ایلخی نمیشه حرف زد داداش من بر چه مبنایی عرفو مشخص کردن؟خفه کردن مردم؟سرک کشیدن تو زندگی خصوصی مردم ؟ترور شخصیت کردن مردم تو ملع عام به اسم امر به معروف و نهی از منکر؟نگو بابا گوش مردم سالهاست از این حرفای قشنگ و بدرد نخور پر شده
خیر ........بنده که به زور کاری نمیکنم!
عرف چیزی است که در همه جای کشور میبینیم .....نه تهران و نه شمال آن ......عرف چیزی است که خلاف قانون اساسی کشور نباشد
با ازادی سالم تقابلی ندارد .....بایستی دید تعریف آزادی سالم از نگاه جناب چی باشه

خفه کردن مردم؟
الآن یعنی کسی جلوی شما رو گرفته که انقدر راحت دارید انتقاد میکنید؟......البته با الفاظ ناخلف؟
یا معنی این حرف فرق کرده؟

تعریف شخصیت رو بایستی دید چیه ......تا ببینیم ترور چیه در قبالش ........اینکه به یک کار غیر عرف جامعه انتقاد بشه به معنی ترور شخصیت نیست ......یعنی من به یک نفر که به سبک غربیها مدشو انتخاب میکنه بگم به شکل غربی ها میپوشی دارم ترور شخصیتش میکنم؟
مگه او غربگرایی رو بد میدونه؟!

سرک کشیدن تو کار خصوصی مردم بد هست ......چه در قبال هنرپیشه ای باشه که فیلم خصوصیش رو منتشر کردن و سبب شد از کشور بره چه در قبال یک مجری سیما که کلی دروغ هم در این نوع نوشته های رسانه ها موج میزد و سرانجام نامه خداحافظی نوشت

خب گوش شما پره .....پس امر به معروف و نهی از منکر بر شما دیگه لازم نیست .......خب خودتونو خسته نکنید و بزارید ما هم به کار خودمون برسیم :D
شما تنها بیننده و مخاطب نیستی و حتی اعضا!

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

نه اینجوریام نیست
داداش عبادمونم نظرشونو گفتن
ما باید به نظرات همه احترام بذرایم نه اینکه کل کل کنیم

عباد خان هم توی حرفاشون نکته هایی هست که خیلی از مشکلات امروزی ناشی از اوناست

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
احتیاج به گمانه زنی نیست برو تو پروفشون ببین اخرین بار قبل از قتلشون باکی سر شاخ شدن یا تو تاپیک کی شرکت کردن

به این کار شما میگن ترور..عامل اخراج هر کسی خود اوست .....بنده هم چندبار اخراج شدم ...بایستی مثل شما نگاه کنم و به ترور دیگران بپردازم؟ ........در راستای تاپیک حرف دارید بزنید ........ندارید شما رو بخیر و ما رو سلامت!

smooth criminal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

بر خلاف تصور افراطی که توسط برخی ها از نوع پوشش در اسلام به عمل آمده است اسلام دین زیبایی ها است در اسلام سفارش به پوشش های شاد و رنگی شده است که متناسب با ذات و روحیه انسانی است با نوع پوشش اسلامی میتوان هم شاد بود و هم انسان.

پ چرا روحانیون لباس مشکی و قهوه ای میپوشن؟
لباس های شاد و رنگی نمیپوشن؟

eb@d

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خیر ........بنده که به زور کاری نمیکنم!
عرف چیزی است که در همه جای کشور میبینیم .....نه تهران و نه شمال آن ......عرف چیزی است که خلاف قانون اساسی کشور نباشد
با ازادی سالم تقابلی ندارد .....بایستی دید تعریف آزادی سالم از نگاه جناب چی باشه

الآن یعنی کسی جلوی شما رو گرفته که انقدر راحت دارید انتقاد میکنید؟......البته با الفاظ ناخلف؟
یا معنی این حرف فرق کرده؟

تعریف شخصیت رو بایستی دید چیه ......تا ببینیم ترور چیه در قبالش ........اینکه به یک کار غیر عرف جامعه انتقاد بشه به معنی ترور شخصیت نیست ......یعنی من به یک نفر که به سبک غربیها مدشو انتخاب میکنه بگم به شکل غربی ها میپوشی دارم ترور شخصیتش میکنم؟
مگه او غربگرایی رو بد میدونه؟!

سرک کشیدن تو کار خصوصی مردم بد هست ......چه در قبال هنرپیشه ای باشه که فیلم خصوصیش رو منتشر کردن و سبب شد از کشور بره چه در قبال یک مجری سیما که کلی دروغ هم در این نوع نوشته های رسانه ها موج میزد و سرانجام نامه خداحافظی نوشت

خب گوش شما پره .....پس امر به معروف و نهی از منکر بر شما دیگه لازم نیست .......خب خودتونو خسته نکنید و بزارید ما هم به کار خودمون برسیم :D
شما تنها بیننده و مخاطب نیستی و حتی اعضا!
جواب سوال منو ندادی .نشد. فقط جواب اون قسمتی که فونتشو عوض کردمو دارم میدم. این حرف چه ربطی به بحث ما داشت؟چون توش کلمه خصوصی داشت آووردیش تو بحثمون؟ این کارو کی کرده؟(بردن ابروی اون هنرپیشه یا مجری)کل مردم یا یه عده مجرم؟خلط مبحث نکن محمد جان بند بند سوالامو جدا کن و جواب بده

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
پ چرا روحانیون لباس مشکی و قهوه ای میپوشن؟
لباس های شاد و رنگی نمیپوشن؟

کی همچین حرفی زده؟.........
نکنه منظور شما لباس روحانیت و عباست!
دوست من عرف لباس روحانیت چگونه است .........ضمن اینکه همشون هم صرفا به رنگ مشکی و قهوه ای به تنهایی نیست

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
جواب سوال منو ندادی .نشد. فقط جواب اون قسمتی که فونتشو عوض کردمو دارم میدم. این حرف چه ربطی به بحث ما داشت؟چون توش کلمه خصوصی داشت آووردیش تو بحثمون؟ این کارو کی کرده؟(بردن ابروی اون هنرپیشه یا مجری)کل مردم یا یه عده مجرم؟خلط مبحث نکن محمد جان بند بند سوالامو جدا کن و جواب بده
من فکر میکنم دادم .............خواستید یه دونه یه دونه بپرسید تا جاوب ماسبش رو هم ببینید .......

بحث زندگی خصوصی بود ......زندگی خصوصی به پوشش افراد در محل عمومی گفته نمیشه
تمامی افرادی که منتشر میکنن و با بلوتوث خود این کارها رو کردن مجرمند ....البته لفظ مجرم تا مجرم فرق داره ......بلکه صحیح تر اینه بگم گناهکار میدونم

smooth criminal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کی همچین حرفی زده؟.........
نکنه منظور شما لباس روحانیت و عباست!
دوست من عرف لباس روحانیت چگونه است .........ضمن اینکه همشون هم صرفا به رنگ مشکی و قهوه ای به تنهایی نیست
یعنی صورتی و سبز هم میپوشن؟
بعدشم، اگه مبلغین دین، لباس سیاه بپوشن، میخوان از دینی تبلیغ کنن که بگن توش شادیه؟

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی صورتی و سبز هم میپوشن؟
بعدشم، اگه مبلغین دین، لباس سیاه بپوشن، میخوان از دینی تبلیغ کنن که بگن توش شادیه؟

لباس سبز رو دیدم .......صورتی رو نمیدونم ...... در این حد دقت نکردم

لباس روحانیت لباس مقدسی است و وقار خودشو بایستی داشته باشه .........این چیزینه که سالیان سال بوده و مربوط به چند سال اخیر نیست

ضمن اینکه افراد سنشون بیشتر که میشه کلا به رنگ سنگین گرایششون بیشتر میشه ......آیا غیر اینه

بحث جوانها بحث دیگری است .....طلبه ها نیز بحثس دیگر

ali.fatemi4

عضو جدید
به نظر من تیپ و قیافه هر کس به خودش مربوطه
چون یه موضوع شخصیه و هر کسی هم یه عقیده ای داره
شهدا هم نیتشون فقط برا محجبه ها نبود
رفتن تا "ایران بمونه و ایرانی" با هر فرهنگ و سلیقه ای
اما
اینکه فرهنگ خاصی وارد شده یا به عبارتی وارداتیه، ضعف مسئولین فرهنگی رو نشون میده!

smooth criminal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

لباس روحانیت لباس مقدسی است و وقار خودشو بایستی داشته باشه .........این چیزینه که سالیان سال بوده و مربوط به چند سال اخیر نیست

ضمن اینکه افراد سنشون بیشتر که میشه کلا به رنگ سنگین گرایششون بیشتر میشه ......آیا غیر اینه

خب نمیشه که ...
فکر کن من یه آدمی هستم که میخوام به دین اسلام روی بیاورم ... !
وقتی میبینم که مبلغان دین که سیاه و میپوشن
زن هاشون هم که کلا تخته سیاه هستن، فقط چشاشون معلومه!
مرد هاشون هم که تا زیر قفسه سینشون ریش دارن!
خوشحالی هاشون هم که فرقی با عذاداری هاشون نمیکنه، فقط تو اون دست میزنن، تو اون یکی میزنن تو کله همدیگه
وگرنه متن ها با هم فرقی نداره !
حالا من از کجا باید بفهمم دین خوش ها و شادی هاست؟
:confused:

*tasnim*

کاربر فعال تالار پزشکی ,
کاربر ممتاز
خب نمیشه که ...
فکر کن من یه آدمی هستم که میخوام به دین اسلام روی بیاورم ... !
وقتی میبینم که مبلغان دین که سیاه و میپوشن
زن هاشون هم که کلا تخته سیاه هستن، فقط چشاشون معلومه!
مرد هاشون هم که تا زیر قفسه سینشون ریش دارن!
خوشحالی هاشون هم که فرقی با عذاداری هاشون نمیکنه، فقط تو اون دست میزنن، تو اون یکی میزنن تو کله همدیگه
وگرنه متن ها با هم فرقی نداره !
حالا من از کجا باید بفهمم دین خوش ها و شادی هاست؟
:confused:

شما عایا این مدلیشو تو خیابون احیانا دیدید؟؟:surprised::confused:
این نوع پوششی ک میگی مال 100سال پیشه ها.......ن عاقا دیگه نیس......!!!

"ALPHA"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی , صنایع غذایی
کاربر ممتاز

طلبه دیدم (با تدین تام خونواده!)خودش شلوار لی پاش کرده بود توی شهر دیگه!
یه موسیقی از رادیو وطنی ملی هم باز کرده بود که ما باز کنیمش چپ چپ نگامون می کنند!
ظاهر در تدین!!!! یک ترکیب ناموزون در جامعه ما هستش!