كمك ،HELP ، سئوالات، FAQ ، درخواست ( پروژه هاي درسي )

وضعیت
موضوع بسته شده است.

emitis

عضو جدید
طراحی سایت

طراحی سایت

سلام یه سایت دارم که می خوام طراحیش کنم اگه ممکنه کمکمhttp://http://i30.tinypic.com/5lup1w.jpg کنید

khosro_ba

عضو جدید
با سلام دوستانیعنی کسی هیچ اطلاعی نداره
ghanbarloo مرسی از کمک شما من در ایران زندگی نمی کنم و نمیتونم به این شرکت سفارش بدم باید خودم راه ساختن اونو یاد بگیرم

emitis

عضو جدید
زمین 30.40 متره و 7متر شیب به سمت بالا داره.یه درخت کنهسال وسط زمین.یه زوج جوان داریم.یه مادربزرگ 80ساله.با یه خانواده 5نفره.بالای زمین جنگل و پایینش دریاچه س. اقلیم هم تهرانه...

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز
طراحی میدان

طراحی میدان

ببخشید بچه ها, استاد ما واسه میان ترم ازمون ماکت میدانی که مربوط به ورزش میشه خواسته.اولین بارم هست ماکت میدان کار میکنم.میشه من رو راهنمایی کنید

reza_gach_arch

عضو جدید
کمک:پلان ویلایی با ترکیب احجام

کمک:پلان ویلایی با ترکیب احجام

چرا کسی جواب من رو نمیده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پلان ویلایی با ترکیب احجام

خیلی مهمه.........یکی به من کمک کنه؟؟

nino

مدیر بازنشسته
زمین 30.40 متره و 7متر شیب به سمت بالا داره.یه درخت کنهسال وسط زمین.یه زوج جوان داریم.یه مادربزرگ 80ساله.با یه خانواده 5نفره.بالای زمین جنگل و پایینش دریاچه س. اقلیم هم تهرانه...

ok خب حالا چه فضاهایی داری ؟ چه کمکی میتونیم بکنیم ؟

emitis

عضو جدید
ok خب حالا چه فضاهایی داری ؟ چه کمکی میتونیم بکنیم ؟
یعنی چی؟؟؟خب آلاچیق.باغچه.استخر.آبنما.فضای بازی بچه ها .... یه خونه واسه مادربزرگ طبقه بالاش یه دوبلکس واسه خانواده که این قسمت پایین شیب زمینه. یه خونه دوبلکس هم واسه زوج جوان که بالای شیبه.پارکینگ هم واسه هرکدوم زیر ساختمونشون

forbiddenland

عضو جدید
milwaukee art museum

milwaukee art museum

پلان موزه هنر میلواکی دارین???????????????????
search kardam chizi naboood:(

scarlett

عضو جدید
من در مورد یه سایت مناسب برای احداث فرودگاه سوال دارم، میخواستم بدونم اگه قرار باشه تو ایران و ترجیحا تهران یه فرودگاه جدید ( حالا نه حتما مسافری) ساخته بشه بهترین جای ممکن کجاست؟ ایا شما سایت مناسبی سراغ دارین؟ لطفا کمک کنید، برای طراحی فرودگاه انتخاب سایت به عهده ی خودمونه باید توجیه هم داشته باشیم اما من اصلا نمی دونم از کجا باید اطلاعات پیدا کنم:confused:

Omid_Mehraz

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
اشنایی با معماران

اشنایی با معماران

با سلام
من اطلاعاتی در مورد یان کاپلیکی می خواستم

nino

مدیر بازنشسته
من در مورد یه سایت مناسب برای احداث فرودگاه سوال دارم، میخواستم بدونم اگه قرار باشه تو ایران و ترجیحا تهران یه فرودگاه جدید ( حالا نه حتما مسافری) ساخته بشه بهترین جای ممکن کجاست؟ ایا شما سایت مناسبی سراغ دارین؟ لطفا کمک کنید، برای طراحی فرودگاه انتخاب سایت به عهده ی خودمونه باید توجیه هم داشته باشیم اما من اصلا نمی دونم از کجا باید اطلاعات پیدا کنم:confused:
ببین اگه تهرانی برو چندتا دانشگاه پایان نامه هاشون رو ببین که فرودگاه بوده . سایت اونا رو بردار

nino

مدیر بازنشسته
یعنی چی؟؟؟خب آلاچیق.باغچه.استخر.آبنما.فضای بازی بچه ها .... یه خونه واسه مادربزرگ طبقه بالاش یه دوبلکس واسه خانواده که این قسمت پایین شیب زمینه. یه خونه دوبلکس هم واسه زوج جوان که بالای شیبه.پارکینگ هم واسه هرکدوم زیر ساختمونشون
یعنی الان با این فضا ها برات یه طرح بزنیم ؟؟؟؟؟

ghisoo_tala

عضو جدید
salam hichkas dar morede eglime garmo khoshk matlabi nadare? kheili ehtiaj daram ,mamnun misham age komak konin. mer30

اما چه رنجیست لذت ها را تنها بردن و چه زشت است زیبایی ها را تنها دیدن و چه بدبختی آزاردهنده ای است تنها خوشبخت بودن! در بهشت تنها بودن سخت تر از کویر است.
(دکتر شریعتی):gol:

kavoosrahmani

عضو جدید
کاربر ممتاز
من کلی مطلب دارم، فقط چون حجمشون بالاست، نمیدونم چطور برات بفرستم.
خواستی بگو تا بهت بدم.
بعدشم لطفا فارسی بتایپ.

SHAHYAD.H

عضو جدید
خیلی خیلی مهم : معمارا به داد مردم برسند

خیلی خیلی مهم : معمارا به داد مردم برسند

هماهنگي معماري با اقليم راه خلاصي ازگرماي خوزستان:(

به خدا با معماری میشه جهنم گرم کویر را چون خنکای شمال به مردم هدیه کرد:
هُرم آتش هاي تابستاني كه بر پوست شهر و مردمانش مي نشيند آن قدر هست كه انگار كني دستت را كنار شعله هاي آتش گرفته اي بيچاره شهر اما كه سايه اي نيست تا از زير آن گذر كند ، آبي كه به استحمامي آيد و يا OGENERAL 500 هزار توماني ريش سفيد كولرها با تصوير مشايخي تا قدري خنكا نثار چهره اش كند .
شهر چون پيكره ي زنده و موجودي ذي حيات در اين پنج ـ شش ماهه مي بايست بسوزد و بسازد . حتا نمي تواند با قرض و قوله و رو زدن براي چند روز مرخصي به سفري برود و عطشي فرو بنشاند .
ما آدم ها هيچ وقت به شهر به عنوان موجودي زنده نگاه نمي كنيم . دلبخواه مي كوبيمش ، مي سازيمش و تغييرش مي دهيم حتا متوليان شهر هم نگاه ارگانيكي به شهر ندارند . محله اي و بخشي و مقطعي نگاهش مي كنند . اما در همين شهر خودمان ـ اهواز ـ وقتي كه شما دو محله ي مختلف مثل نيوسات ( منازل شركت نفت ) و خشايار را در نظر مي گيري اين شيوه هاي ساخت است كه بيش از هر چيز ميزان آسايش شهروندان و ساكنان آن را رقم مي زند كاري به معيار جديد زندگي كلان شهري ـ مثل تهران ـ ندارم كه نسل هاي نو و آنان كه پدرشان يا پدر خانمشان جزو از ما بهتران نيستند مجبورند در آپارتمان هايي 50 متري آشيانه كنند . آپارتمان هايي كه ديگر محل زندگي نيستند ، محل دور هم جمع شدن در شادي و غم . شريك هم بودن ، محل خاطره و قايم شدن و آشكار شدن . آنها صرفاً خوابگاه هايي هستند كه صبح علي الطلوع ساكنان خود ـ انسان هاي عصر صنعت و ترافيك را ـ به سركارهاي خود گسيل مي دارند و تشويق شان مي كنند كه تا پاسي از شب در كلان شهر كاركنند و بدوند و تنها براي خوابيدن به خوابگاه هاي خود برگردند .
اما خوشبختانه شهر ما اهواز هنوز به اين وضعيت اسف بار نرسيده است . كه شايد يكي از دلايل آن گرماي بيش از حد باشد كه نياز به استراحت و درخانه ماندن در ساعات گرم ميانه ي روز را افزون مي كند به طور مثال در خيابان اصلي شهر طالقاني از ساعت 3 ظهر به بعد فقط تك و توك ماشين هايي مي بيني كه دنبال دربستي مي گردند و باقي بيماران شهرستاني كه پاي پله ي مطب ها ، زير سايه نازك ديوارها و بر روي مقوا نشسته اند تا ساعاتي ديگر كه مطب ها باز شود و لاغير ، جنبنده اي نيست و يا حتا نرمه نسيمي .
از نيوسايت و خشايار مي گفتم . در محله ي اول ابتدائاً چيزي كه جلب نظر مي كند درختان انبوه و فضاي سبز سرشاري ست كه به مدد نبود سيم هاي مختلفه برق ( انشعاب هاي مجاز و صلواتي ) رشد يافته اند . فضاي سبز مناسب منطقه و ديوارهاي سبز آن ( ديوارهايي از گیاه مورد به جاي سنگ و سيمان ) باعث شده تا در هر ساعت از شبانه روز اين منطقه چند درجه اي خنك تر از الباقي قسمت هاي شهر باشد . سيستم خيابان ها و و فاضلاب و خدمات ويژه ي شركت نفت نيز باعث شده تا آنجا يكي از بهترين محلات اهواز قلمداد شود كه بيشتر مرهون سبك معماري و انبوهي فضاي سبز آن است از كمپلو به بالا ـ كمپلو ، خشايار ، كيان ـ اما كه برخي محلات پرجمعيت اهواز محسوب مي شوند انگار گرما خشونت بيشتري دارد فضاي سبز تنك و معماري خاصي كه بيشتر متكي بر وسايل سنگين ساخت و ساز و نماهاي بيروني سنگ سفيد (مرمر) است و سيم هاي برقي كه جابجا آسمان را خط خطي كرده اند و مأموراني كه هر از چندگاه با اره هاي برقي به سراغ درختان اكثراً اكاليپتوس منطقه مي آيند تا شاخ و برگ و قد و قامتشان را بچينند كه با سيم ها تصادم پيدا نكنند ، همه و همه باعث شده تا گرماي اين مناطق فرساينده تر باشد .
متوليان ساخت و ساز شهر هرچند نمي توانند از گرماي خدادادي و اقليمي شهر جلوگيري كنند اما با به كار بردن شيوه هايي به راحتي مي توانند گرما را بكاهند و از تأثير نامطلوب آن بر شهروندان جلوگيري نمايد كمربند سبز كه از طرح هاي لازم و بر زمين مانده ي شهر اهواز است مي تواند چون *****ي جلوي آلودگي و گرد و غبار و امواج گرما را بگيرد كه به دليل كمبود اعتبار و نبود بينش استراتژيك مديريت شهر همچنان مكتوم مانده است . اما از اين طرح بزرگ و البته شدني كه بگذريم در ساخت و تعمير هر واحد مسكوني نيز مي توان با به وجود آوردن پاره اي اصلاحات ، سيستم مناسب تري را براي زندگي فراهم آوريم .
سنگ نماي سفيد ( مرمر) از جمله مصالحي است كه به كاربردن آن در ساختمان مانند بيماري مهلكي تلقي مي شود . متأسفانه بيشتر شهروندان به زيبايي اين نوع سنگ نظر دارند حال آنكه اين سنگ كاملاً ناهماهنگ با شرايط اقليمي خوزستان است . اين سنگ قابليت جذب و نگهداري بسيار زياد گرما را در خود دارد و گاه پيش مي آيد كه در فاصله ي غروب خورشيد و طلوع خورشيد در روز بعد ( حدود 10 ساعت ) هنوز گرماي خود را از دست نداده است .
فرهنگ سازي در مورد نوع بكارگيري مصالح ساختماني و نقشه ي ساختمان و كاشت درخت در پياده روها مي تواند به راحتي از طريق شهرداري اعمال شود . شوراها و شهرداري ها خوزستان مي توانند با در پيش گرفتن سياست هاي تشويقي جهت ايجاد ديوارهاي سبز و چمن كردن حياط ها به جاي موزاييك و نيز استفاده از سفال و عايق در ساخت و سازها بيشترين تأثير را براي مهار درجه ي حرارات بنمايند .
براي مهار گرماي خوزستان هيچ كاري نمي شود كرد الا تغيير شيوه هاي ساخت و ساز شهري و مسكوني و اهميت دادن به فضاي سبز و عدم به كارگيري مصالحي با ظرفيت بالاي نگهداري حرارت

معمار جون نظر و امتیاز FORGET نشه;)

محسنzxzx

عضو جدید
زدی وسط خال درد همینه دیگه ، همون درس ساده تنظیم شرایط محیطی
باز تنها بودم ...
و خدا بود و زمین بود و زمان ...
و تو بودی و امان ...
پای آن سرو چمانو کلاغی سر آنو صدا ... شرشر آبو تو در رقص بهآهنگ ربابخط گردی خبر از رفتن بز ها میدادبره گم شده با بع بع خود بغض واندوه به دلها می داد...
با تو گفتم در اینجا خبری نیستدر اینجا خبر ازرهگذری نیستو تو گفتی که ...خداو من از بخشش او با تو سخنها گفتمو تودر دام فریبم همه ی بخشش او را طلبیدیسر و پا را بدریدیو در آن لذت مستانهرمیدیو باز تنها بودم ...
و خدا بود و زمین بود و زمان ...
و تو گفتی کههمانو بدان که اگر آمدنت دیر شودو اگر آمدنت بسته به تقدیر شودمن تورا ای همه خوب تادم مرگ نخواهم بخشید ...:gol:

erick

عضو جدید
کاربر ممتاز
جمیعا سلام
بچه ها کانسپت من برای طراحیه دانشکده معماری "اغتشاش"
یعنی بی نظمی در عین نظم.
اگه کسی اطلاعاتی داره ممنون میشم کمک کنه.
منتظرم

erick

عضو جدید
کاربر ممتاز
جمیعا سلام
بچه ها کانسپت من برای طراحیه دانشکده ی معماری "اغتشاش"
یعنی بی نظمی در عین داشتن نظم.
یه سری اطلاعات راجعبش میخوام حالا هر چی باشه.ممنون
منتظرم:victory:

وضعیت
موضوع بسته شده است.